رشته های تحصیلی

تحصیل رشته حقوق در اتریش

تحصیل رشته حقوق در اتریش

تحصیل رشته حقوق در اتریش یک انتخاب تحصیلی جذاب و محبوب در دنیا است که با قواعد مختلف در زمینه کار و زندگی سر و کار دارد ، این رشته تحصیلی از طریق موسسات آموزش عالی دولتی یا خصوصی در سراسر دنیا ارائه می شود ، بسیاری از علاقمندان تحصیل در این رشته تحصیل در دانشگاه های ایران را انتخاب می کنند و برخی از افراد برای تحصیل یا ادامه تحصیل در مقاطع تحصیلات تکمیلی به دنبال تحصیل در دانشگاه های معتبر در این زمینه در خارج از کشور هستند.

به همین منظور در ادامه تحصیل در رشته حقوق در اتریش را بررسی خواهیم کرد ، برای کسب اطلاعات بیشتر با شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) تماس بگیرید.

با بیش از ۱۰٫۰۰۰ دانشجو در زمینه حقوق در اتریش این کشور یکی از کشور های برجسته در این زمینه است البته باید توجه داشت که پذیرش در دانشگاه های حقوق اتریش نسبتا دشوار است و رقابت برای پذیرش در این دانشگاه ها بالاست.

برای آگاهی از چگونگی اخذ پذیرش از دانشگاه های اتریش می توانید با مراجعه به مقاله تحصیل در اتریش ، به روز ترین اطلاعات را کسب نمایید.

هدف این دانشگاه ها ارائه یک آموزش جامع در زمینه حقوق و ترکیب دانش اساسی از همه زمینه های مرتبط با این رشته تحصیلی و اشتغال در این زمینه است ، نکته قابل توجه این است که سیستم حقوقی هر کشور متفاوت است پس انتخاب مقصد تحصیلی نقش به سزایی در آینده شغلی شما در زمینه حقوق دارد.

هدف از برنامه مدرک حقوق در دانشگاه های اتریش ارائه آموزش های حرفه ای در سطح علمی و آموزشی بالا است ، هدف این است که یک آموزش حقوقی جهانی ارائه شود که دانش پایه را در همه موضوعات با آشنایی با روش های خاص موضوع و توانایی بکارگیری مناسب دانش و روش ها ترکیب کند.

از یک سو ، این امر برای ارائه آموزش های حرفه ای برای همه مشاغل سنتی حقوقی در نظر گرفته شده است و از سوی دیگر ، صلاحیت های کلیدی حقوقی همراه با دانش بنیادی اقتصادی که فارغ التحصیلان را قادر می سازد تا خود را در زمینه های مختلف حرفه ای دیگر از نظر قانونی اثبات کنند.

رشته حقوق در دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی خصوصی و دولتی اتریش ارائه می شوند ، دانشکده های حقوق این کشور طیف گسترده ای از برنامه های حقوق را ارائه می دهند ، اولین دوره تحصیل در این رشته کارشناسی حقوق (LLB) 3 تا ۴ ساله است که فارغ التحصیلان این مقطع مجاز به اشتغال در بازار کار و ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد حقوق (LLM) 1 تا ۲ ساله هستند.

این دوره تحصیلی تخصص در زمینه خاصی از حقوق را ارائه می کند و با ارائه و دفاع از پایان نامه به پایان می رسد ، پس از اتمام دوره تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد علاقمندان می توانند در مقطع دکتری به مدت ۳ تا ۵ سال ادامه تحصیل دهند ، ورود به یک برنامه LLM مستلزم آن است که دانشجویان ابتدا مدرک کارشناسی حقوق (LLB) را کسب کنند و ضمن کسب آن مدرک به نمرات بالایی برسند.

تحصیل رشته حقوق در اتریش

بهترین دانشگاه های حقوق اتریش

اتریش یکی از کشور های جذاب برای تحصیل در خارج از کشور است ، این کشور دارای دانشگاه های متعددی است که برخی از آن ها در رتبه بندی های مختلف در بین دانشگاه های برتر جهان رتبه بندی شده اند ، رشته حقوق یکی از رشته های تحصیلی پر طرفدار در دانشگاه های این کشور است ، در ادامه با بهترین دانشگاه ها برای تحصیل رشته حقوق در اتریش آشنا خواهیم شد.

بهترین دانشگاه های حقوق اتریش

دانشگاه وین

دانشگاه وین یک دانشگاه تحقیقاتی عمومی است که در وین اتریش واقع شده است ، این دانشگاه توسط دوک رودلف چهارم در سال ۱۳۶۵ تأسیس شد و قدیمی ترین دانشگاه در جهان آلمانی زبان است ، با سابقه طولانی و غنی ، این دانشگاه به یکی از بزرگترین دانشگاه های اروپا و همچنین یکی از مشهور ترین دانشگاه ها به ویژه در علوم انسانی تبدیل شده است ، این جایزه با ۲۱ برنده جایزه نوبل مرتبط است و محل دانشگاه بسیاری از محققان از لحاظ تاریخی و همچنین اهمیت دانشگاهی بوده است.

دانشگاه وین از ۱۵ دانشکده و ۵ مرکز تشکیل شده است که شامل دانشکده الهیات کاتولیک ، الهیات پروتستان ، حقوق ، تجارت ، علوم کامپیوتر ، علوم تاریخی و فرهنگی ، زبان شناسی ، فلسفه و آموزش ، روانشناسی ، علوم اجتماعی ، فیزیک و شیمی می باشد.

دانشگاه وین به طور سنتی دارای روابط بین المللی قوی در زمینه تحقیق و آموزش با بیش از ۳۰۰ دانشگاه شریک در سراسر جهان است ، تقریبا ۷۴۰۰۰ دانشجو از ۱۳۰ کشور جهان در حال تحصیل در دانشگاه وین هستند که بیش از ۱۸۰ برنامه کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکترا را ارائه می دهد ، تحقیقات و آموزش در دانشگاه وین طیف وسیعی از رشته های علمی از علوم انسانی ، علوم اجتماعی ، تجارت و اقتصاد ، حقوق ، تا علوم رایانه ، علوم زیستی و علوم طبیعی و همچنین الهیات را شامل می شود.

دانشگاه اینسبروک

دانشگاه انسبروک یک دانشگاه دولتی در اینسبروک ، مرکز ایالت فدرال تیرول اتریش است که در سال ۱۶۶۹ تاسیس شد ، این دانشگاه در حال حاضر بزرگترین مرکز آموزشی در Bundesland اتریش در تیرول و سومین مرکز آموزشی بزرگ در اتریش پس از دانشگاه وین و دانشگاه گراتس است ، در بسیاری از شاخه ها ، بیشتر از همه در بخش فیزیک ، مشارکت قابل توجهی انجام شده است.

دانشگاه اینسبروک دارای ۱۶ دانشکده از جمله معماری ، زیست شناسی ، الهیات ، شیمی و داروسازی ، اقتصاد و آمار ، آموزش ، علوم فنی ، علوم انسانی ، حقوق ، ریاضیات ، روانشناسی ، علوم سیاسی ، مدیریت و تربیت معلم می باشد.

دانشگاه گراتس

دانشگاه گراتس واقع در گراتس ، اتریش ، بزرگترین و قدیمی ترین دانشگاه در Styria و همچنین دومین دانشگاه بزرگ در اتریش است ؛ این دانشگاه به شش دانشکده تقسیم شده است ، دو دانشکده بزرگتر آن دانشکده هنر و علوم انسانی و دانشکده علوم طبیعی است ؛ دانشکده های دیگر شامل دانشکده های حقوق ، تجارت ، علوم اقتصادی و اجتماعی ، دانشکده علوم محیطی ، منطقه ای و آموزشی و دانشکده الهیات کاتولیک هستند.

دانشکده پزشکی در سال ۲۰۰۴ با قانون ایالتی از این دانشگاه جدا شد و به یک دانشگاه مستقل یعنی دانشگاه پزشکی گراتس تبدیل شد ، دانشکده ها طیف گسترده ای از برنامه های کارشناسی (کارشناسی ، کارشناسی) ، کارشناسی ارشد (کارشناسی ارشد) و مدرک دکترا (دکترا) و همچنین درجه های آموزشی ویژه در زمینه های تخصصی خاص خود را ارائه می دهند.

این دانشگاه دارای بالاترین رتبه در هنر و علوم انسانی است و در رتبه بندی دانشگاه های جهانی QS 2018 در رتبه ۲۸۷ ، دانشکده علوم اجتماعی آن در رتبه ۴۵۱-۵۰۰ و دانشکده علوم طبیعی این دانشگاه در رتبه ۴۰۱-۴۵۰ قرار دارد.

دانشگاه سالزبورگ

دانشگاه سالزبورگ یک دانشگاه دولتی اتریشی در شهرداری سالزبورگ ، ایالت سالزبورگ است که به نام بنیانگذار آن اسقف اعظم پاریس لودرون نامگذاری شده است این دانشگاه در سال ۱۶۲۲ تأسیس شد ، در سال ۱۸۱۰ بسته شد و در سال ۱۹۶۲ دوباره راه اندازی شد.

امروزه ، حدود ۱۸۰۰۰ دانشجو و ۲۸۰۰ کارمند دارد در این دانشگاه مشغول به تحصیل و فعالیت هستند ، این بزرگترین موسسه آموزشی در ایالت سالزبورگ است و از چهار دانشکده الهیات کاتولیک ، حقوق ، علوم فرهنگی و اجتماعی ، علوم طبیعی تشکیل شده است.

دانشگاه سالزبورگ ۳۰ رشته تحصیلی از الهیات و حقوق گرفته تا علوم طبیعی و علوم فرهنگی و اجتماعی را ارائه می دهد.

دانشگاه یوهانس کپلر

دانشگاه یوهانس کپلر لینز یک موسسه عمومی آموزش عالی در اتریش است ، این شهر در لینز ، پایتخت اتریش علیا واقع شده است و دارای مدرک کارشناسی ، کارشناسی ارشد ، دیپلم و دکترا در زمینه تجارت ، مهندسی ، حقوق ، علوم ، علوم اجتماعی و پزشکی می باشد.

امروزه ۱۹،۹۳۰ دانشجو در محوطه پارک در شمال شرقی لینز تحصیل می کنند که از هر ۹ دانشجو یکی از آنها خارجی است ، این دانشگاه اولین دانشگاهی بود که در اتریش شناسنامه الکترونیکی دانشجویی را در سال ۱۹۹۸ معرفی کرد.

دانشگاه یوهانس کپلر محل موسسه یوهان رادون برای ریاضیات محاسباتی و کاربردی (RICAM) آکادمی علوم اتریش است ، دانشگاه یوهانس کپلر دارای چهار دانشکده یعنی علوم اجتماعی ، مهندسی و علوم طبیعی ، حقوق و پزشکی با مجموع ۱۲۷ موسسه است.

هزینه تحصیل در رشته حقوق در اتریش

در دانشگاه های دولتی ، دانشجویان اتحادیه اروپا / منطقه اقتصادی اروپا که مدرک تمام وقت را دنبال می کنند یا برای برنامه های انتقالی ثبت نام می کنند ، نیازی به پرداخت هیچگونه شهریه ندارند ؛ آنها فقط باید ۲۰ یورو در هر ترم هزینه بپردازندکه شامل عضویت در اتحادیه دانشجویی و بیمه حوادث دانشجویی می شود.

اما دانشجویان بین المللی بایستی علاوه بر این ۲۰ یورو شهریه تحصیل برای هر نیمسال هزینه پرداخت کنند ، شهریه تحصیل در رشته حقوق در مقطع کارشناسی برای دانشجویان بین المللی حدود ۷۲۶ یورو برای هر ترم تحصیلی است.

با توجه به کیفیت بالای زندگی در اتریش ، می توان گفت که هزینه های زندگی در این کشور بسیار مقرون به صرفه است ، قیمت ها از منطقه ای به منطقه دیگر متفاوت است ؛ در وین و سالزبورگ ، شما باید یک بودجه ماهانه ۹۰۰ تا ۱۳۰۰ یورو برای تمام هزینه های خود (اقامت ، غذا ، فعالیت های اجتماعی و حمل و نقل عمومی) تامین کنید ، البته در سایر شهر های دانشجویی ، مانند لینز یا گراتس ، هزینه های زندگی بین ۹۰۰ تا ۱۰۰۰ یورو در ماه متغیر است.

اگر به دنبال هزینه های کمتر در اروپا هستید می توانید در کشور پرتغال تحصیل کنید ؛ مقاله تحصیل رشته حقوق در پرتغال را بخوانید.

چارت درسی حقوق در دانشگاه های اتریش

برنامه مدرک حقوق در دانشگاه وین شامل یک دوره استاندارد از هشت ترم است ، حجم کار برای کل دوره تحصیل کارشناسی شامل ۲۴۰ واحد است ، دوره کارشناسی حقوق در دانشگاه های اتریش به واحد های زیر تقسیم می شود که در بخش هایی خلاصه شده است:

چارت درسی حقوق در دانشگاه های اتریش
 • مبحث مقدماتی ۱۵ واحد
 • مبانی اروپایی و بین المللی ۲۵ واحد
 • مهارت های حل پرونده قضایی ۶ واحد
 • حقوق جزا و آیین دادرسی کیفری ۱۶ واحد
 • قانون مدنی ۱۴ واحد
 • حقوق شرکت ۱۴ واحد
 • آیین دادرسی مدنی ۱۴ واحد
 • قانون کار و حقوق اجتماعی ۱۴ واحد
 • آزمون بین رشته ای حقوق خصوصی ۱۱ واحد
 • حقوق عمومی ۳۲ واحد
 • حقوق اروپا ۱۱ واحد
 • حقوق بین الملل ۹ واحد
 • قانون مالیات و صلاحیت تجاری قانونی ۱۷ واحد
 • واحد انتخابی ۲۶ واحد
 • دوره های مستقل
 • پایان نامه ۱۶ واحد

بورسیه رشته حقوق در دانشگاه های اتریش

برای تحصیل رشته حقوق در اتریش بورسیه های طراحی شده که اغلب برای تامین هزینه های تحصیل دانشجویان اتریشی در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد می باشد ، این بورسیه های تحصیلی کل یا بخشی از هزینه تحصیل دانشجویان را تامین می کنند ، در ادامه با بورسیه دانشگاه وین آشنا می شویم که برای دانشجویان بین المللی محصل در مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه وین پذیرش شده اند.

بورسیه دانشگاه وین

دانشجویان محصل در رشته حقوق در مقطع کارشناسی ارشد می توانند برای بورسیه تحصیلی این دانشگاه اقدام کنند ، این بورسیه برای حمایت ویژه از LL.M. مدرک تحصیلی در دانشگاه وین بابت شهریه طراحی شده است.

این بورسیه توسط بنیاد بورسیه تحصیلی آموزش عالی برای دانشجویان حقوق در دانشگاه وین تامین می شود؛ این کمک های مالی از بودجه بنیاد بورسیه تحصیلی دانشگاه برای دانشجویان حقوق در دانشگاه وین دریافت می شود که سالی یکبار برای سال تحصیلی آینده اعطا می شود.

برای واجد الشرایط بودن این بورسیه دانشجویان باید مدرک کارشناسی حقوق خود را از دانشگاه خارج از کشور اخذ کرده و دارای نمرات آکادمیک خوب باشند ، داوطلبان باید عملکرد تحصیلی برجسته خود را از مطالعات قبلی خود نشان دهند و ثابت کنند که برای LL.M. دوره در دانشگاه وین پذیرش شده اند باید توجه داشت که درخواست بورسیه تحصیلی باید قبل از شروع LL.M انجام شود ؛ برنامه این بورسیه کمک هزینه های تحصیلی در دو قسط به نامزد های برتر برای شهریه و حداکثر مبلغ ۱۰۰۰۰ یورو پرداخت می کند.

زبان تحصیل حقوق در اتریش

از آن جا که زبان رسمی مردمان اتریش زبان آلمانی است دروس در رشته حقوق در دانشگاه های اتریش همانند سایر رشته های تحصیلی به زبان آلمانی ارائه می شود ، البته در برخی دانشگاه های اتریش در مقطع تحصیلات تکمیلی امکان تحصیل به زبان انگلیسی نیز وجود دارد ، برای تحصیل به زبان آلمانی تسلط به این زبان در سطح b2 یا C1 مورد نیاز است.

زبان تحصیل حقوق در اتریش

آزمون های ورودی حقوق در اتریش

برای تحصیل رشته حقوق در اتریش علاوه بر تسلط به زبان آلمانی قبولی در آزمون ورودی الزامی است ، آزمون ورودی و روش پذیرش بستگی به تابعیت فرد متقاضی ، کشور صادرکننده گواهینامه پایان تحصیل دبیرستان و سطح زبان آلمانی او دارد ، در صورتی که میزان تسلط زبان شما به زبان آلمانی با سطح B2 مطابقت داشته باشد ، می توانید در رویه امتحان ورودی شرکت کنید ؛ با این حال برای پذیرش در برنامه باید مهارت زبان آلمانی را در سطح C1 ثابت کنید.

امتحان ورودی یک بار در سال تحصیلی ( قبل از ترم زمستانی ) انجام می شود و برای دو ترم معتبر است ، هزینه ثبت نام در آزمون ورودی دانشگاه های حقوق اتریش ۵۰ یورو است ، آزمون ورودی شامل سه بخش است و مهارت های زیر را ارزیابی می کند:

 • بخش A : دانش ادبیات آزمون اختصاص داده شده
 • بخش B : درک مطلب
 • بخش C: مهارت های شناختی

مزایا و معایب تحصیل در رشته حقوق در اتریش

به طور قطع تحصیل در خارج از کشور در هر نقطه ای از جهان که باشد با مزایا و معایبی همراه است که بایستی قبل از انتخاب مکان تحصیل آن ها را بررسی کرده و بر اساس معیار های خود بهترین مکان را انتخاب کرد ، تحصیل رشته حقوق در اتریش نیز دارای مزایای متعددی است البته با چالش هایی همراه است که در ادامه با آن ها آشنا می شویم.

مزایا و معایب تحصیل در رشته حقوق در اتریش

مزایای تحصیل رشته حقوق در اتریش

 • تحصیل در دانشگاه های برتر جهان در زمینه حقوق
 • اعطای بورسیه تحصیلی برای تحصیل در رشته حقوق
 • هزینه تحصیل در رشته حقوق در دانشگاه های اتریش مقرون به صرفه است
 • کیفیت اکادمیک دانشکده های آکادمیک اتریش بسیار بالا است و مدرک تحصیل در این دانشگاه ها معتبر است.

معایب تحصیل رشته حقوق در اتریش

 • دشواری پذیرش در دانشگاه های حقوق اتریش
 • برای شرکت در آزمون ورودی و ارتباط برقرار کردن با اساتید و دیگر دانشجویان در اتریش تسلط به زبان آلمانی لازم است ؛
 • بورسیه های تحصیلی موجود در دانشگاه های حقوق برای دانشجویان شهروند اتریش طراحی شده اند ؛
 • هزینه تحصیل رشته حقوق در دانشگاه های خصوصی اتریش بسیار بالاست.

بازار کار و درآمد حقوق در اتریش

معروف ترین و مجذوب ترین شغل در زمینه حقوق وکالت است که در طول چند سال گذشته بازار کار بهتری داشته و نیاز به افراد تحصیل کرده و با تجربه در این زمینه در اتریش بیشتر از قبل احساس می شود ، البته مشاغل دیگری مانند قاضی ، مشاور حقوقی ، استاد دانشگاه در زمینه های حقوق ، مشاور حقوق بین الملل و رئیس دفتر اسناد رسمی در این زمینه در بازار کار اتریش وجود دارند که هر یک جایگاه خاص خود را داشته و در جامعه امروزی نقش به سزایی را ایفا می کنند.

فردی که به عنوان وکیل در اتریش کار می کند به طور معمول ماهانه حدود ۷،۸۴۰ یورو درآمد دارد ، حقوق یک وکیل بین ۳،۶۱۰ یورو تا ۱۲،۵۰۰ یورو است ، علاوه بر این فردی که در زمینه حقوق در اتریش کار می کند به طور معمول ماهانه حدود ۴٫۵۷۰ یورو درآمد دارد ، حقوق این افراد بین ۱٫۴۱۰ یورو تا ۱۱٫۳۰۰ یورو در هر ماه است.

چگونگی ورود به وکالت در اتریش

وکیل شدن یک فرایند بسیار متنوع در سراسر جهان است ، الزامات سن و شایستگی برای همه حوزه های قضایی مشترک است ، وکیل شدن مشروط به آموزش و شرایط بسیار سختگیرانه هست ، پیش نیازهای اولیه برای پذیرش وکالت در اتریش عبارتند از مدرک دانشگاهی حقوق و پنج سال آموزش عملی ، که حداقل پنج ماه از آن باید در دادگاه یا دادستانی عمومی و حداقل سه سال کار در یک شرکت حقوقی به عنوان وکیل کارآموز باشد.

چگونگی ورود به وکالت در اتریش

در آن مدت ، دوره های آموزشی اجباری حداقل ۴۲ نیم روز باید در همه زمینه های حقوقی به پایان برسد ، وکیل احتمالی باید دانش فنی و تخصص خود را در امتحان وکالت قبل از هیأت امتحانات دادگاه عالی منطقه ای (Oberlandesgericht) اثبات کند.

قبولی در امتحان و ارزیابی مثبت صداقت و امانتداری وی توسط کمیته وکالت برای پذیرش در وکالت و ثبت نام در دفتر ثبت شده توسط وکیل الزامی است ، سپس وکیل حق دارد یک شرکت حقوقی را با مسئولیت خود اداره کند.

برای آشنایی بیشتر با بازار کار کشور اتریش ، مقاله کار در اتریش را مطالعه کنید.

سوالات پر تکرار تحصیل رشته حقوق در اتریش

کارشناسان ما در شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) در این مقاله مطالب به روزی در خصوص تحصیل رشته حقوق در اتریش را برای علاقه مندان تحصیل در این کشور بیان کردند ، در ادامه چند پرسش پر تکرار همراه با پاسخ آن ها را میخوانید و سپس بخش دیدگاه در دسترس شماست تا سوالات خود را از کارشناسان ما بپرسید.

هزینه تحصیل رشته حقوق در اتریش چقدر است؟

شهریه تحصیل در رشته حقوق در مقطع کارشناسی برای دانشجویان بین المللی حدود 726 یورو برای هر ترم تحصیلی است.

برای تحصیل رشته حقوق در اتریش چگونه می توانم از بورسیه دانشگاه وین استفاده کنم ؟

برای واجد الشرایط بودن این بورسیه دانشجویان باید مدرک کارشناسی حقوق خود را از دانشگاه خارج از کشور اخذ کرده و دارای نمرات آکادمیک خوب باشند

زبان تحصیل رشته حقوق در اتریش چیست؟

از آن جا که زبان رسمی مردمان اتریش زبان آلمانی است دروس در رشته حقوق در دانشگاه های اتریش همانند سایر رشته های تحصیلی به زبان آلمانی ارائه می شود ، البته در برخی دانشگاه های اتریش در مقطع تحصیلات تکمیلی امکان تحصیل به زبان انگلیسی نیز وجود دارد ، برای تحصیل به زبان آلمانی تسلط به این زبان در سطح b2 یا C1 مورد نیاز است.

آزمون ورودی رشته حقوق در اتریش چگونه است؟

امتحان ورودی یک بار در سال تحصیلی ( قبل از ترم زمستانی ) انجام می شود و برای دو ترم معتبر است ، هزینه ثبت نام در آزمون ورودی دانشگاه های حقوق اتریش 50 یورو است ، آزمون ورودی شامل سه بخش است و مهارت های زیر را ارزیابی می کند: 1. بخش A : دانش ادبیات آزمون اختصاص داده شده 2. بخش B : درک مطلب 3. بخش C: مهارت های شناختی

فردی که با مدرک حقوق در اتریش کار میکند چه درآمدی دارد؟

فردی که به عنوان وکیل در اتریش کار می کند به طور معمول ماهانه حدود 7،840 یورو درآمد دارد ، حقوق یک وکیل بین 3،610 یورو تا 12،500 یورو است ، علاوه بر این فردی که در زمینه حقوق در اتریش کار می کند به طور معمول ماهانه حدود 4.570 یورو درآمد دارد ، حقوق این افراد بین 1.410 یورو تا 11.300 یورو در هر ماه است.

با توجه به شرایط دنیای امروز آگاهی از مسایل حقوقی نقش ویژه ای در موفقیت دارد ، به همین منظور مشاوران موسسه مهاجرتی رجبی ، تحصیل رشته حقوق در اتریش را بررسی کردند ، در صورت تمایل به کسب اطلاعات بیشتر با دفاتر موسسه در شهر های تهران و شیراز تماس حاصل نمایید ، همچنین اگر به رشته حقوق علاقه خاص دارید میتوانید در فرانسه هم این رشته را بخوانید ، اگر بتوانید به زبان فرانسوی مسلط شوید ، تحصیل حقوق در این کشور برای شما رایگان خواهد بود ؛ مقاله تحصیل رشته حقوق در فرانسه را بخوانید.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *