تحصیل رشته حقوق در اتریش

تحصیل رشته حقوق در اتریش بدون تردید یکی از بهترین فرصت هایی است که می تواند پیش روی علاقمندان به تحصیل خارج از کشور قرار بگیرد.

اتریش با داشتن شرایط و مزایای بسیار خوب و مناسب قطعا می تواند آینده ای پر امید و پر از فرصت را پیش روی شما قرار دهد تا علاوه بر دریافت مدرک از دانشگاه های معتبر آن، بتوانید در مشاغل مناسب و با درآمد بالا نیز مشغول به کار شوید.

هدف از تحصیل رشته حقوق در اتریش ارائه آموزش های حرفه ای در سطح علمی و آموزشی بالا می باشد. هدف این است که یک آموزش حقوقی جهانی ارائه شود که دانش پایه را در همه موضوعات با آشنایی با روش های خاص موضوع و توانایی بکارگیری مناسب دانش و روش ها ترکیب کند. سالانه افراد بسیاری موفق به پذیرش در این رشته شده و افرادی نیز از آن فارغ التحصیل می شوند که شما نیز می توانید یکی از آن ها باشید.

با تیم خبره مشاورین شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) در این مقاله همراه شوید تا چگونگی اخذ پذیرش و تحصیل رشته حقوق در اتریش را فرا بگیرید و با شرایط و چگونگی دریافت ویزای تحصیلی این کشور نیز آشنا شوید.

ضمنا مقاله تحصیل در اتریش نیز می تواند چگونگی مهاجرت از این طریق و ورود به سیستم آموزشی اتریش را برای شما شرح دهد، مطالعه آن را از دست ندهید.

فهرست مطالب
تحصیل رشته حقوق در اتریش

شرایط پذیرش رشته حقوق در اتریش

تحصیل رشته حقوق در اتریش در ابتدای امر نیاز به اخذ پذیرش از دانشگاه های این کشور خواهد داشت که باتوجه به مقطع تحصیلی شرایط و مدارکی که از متقاضیان درخواست می شود متفاوت خواهد بود. ضمن اینکه دانشگاه های مختلف نیز طبق شرایط و ضوابط خود ممکن است که در مدارک درخواستی با یکدیگر تفاوت هایی داشته باشند.

همچنین دانشگاه های اتریش نیاز به ارائه یک مدرک زبان معتبر خواهند داشت که با توجه به زبان انتخابی دانشجویان می تواند زبان انگلیسی یا آلمانی باشد. به همین خاطر توصیه می کنیم که پیش از ارسال مدارک خود حتما دوره های آموزشی زبان را پشت سر گذاشته و مدرکی متناسب با شرایط و خواسته های دانشگاه مدنظرتان را به دست آورید.

البته باید توجه داشته باشید که دانشجویان خارجی به خصوص دانشجویان خارج از اروپا باید حتما دوره های پیش از دانشگاه را پشت سر گذاشته و آن را با موفقیت و سطح و نمرات بالایی به پایان برسانند. این دوره ها به نوعی دوره های پیش دانشگاهی کشورمان است که برای دانشجویانی که مدرک دیپلم آن ها کاملا قابل معادل سازی در سیستم انگلستان نیست، اجباری می باشد.

به طور کلی نیاز به ذکر است که تحصیل رشته حقوق در اتریش می تواند در مقاطع دیپلم ، کارشناسی و کارشناسی ارشد حقوق بین الملل به علاقمندان ارائه شود. هر مقطع با توجه به شرایط و ضوابط لازم نیازمند مدارک خاصی می باشد که در ادامه خواهیم شناخت.

منتظر شما هستیم!

مشاوره رایگان

تحصیل در کشور اتریش انتخاب هوشمندانه برای آینده ای درخشان است ؛ مشاوره بگیرید!

کارشناسان مهاجرتی رجبی

سوالی دارید؟

مشاوره دقیق و رایگان ما را از دست ندهید.

مدارک مورد نیاز تحصیل رشته حقوق در اتریش

با اینکه باید از هر دانشگاه جداگانه مدارک مورد درخواست را استعلام نمایید، اما همواره برخی از مدارک مورد نیاز تحصیل رشته حقوق در اتریش در میان تمامی مراکز مشترک بوده و حتما باید آن ها را ارائه کرد. این مدارک به شرح زیر هستند:

 • فرم درخواست تکمیل شده
 • ارائه مدرک دوره پیش از دانشگاه
 • مدرک دیپلم
 • ریز نمرات و سوابق تحصیلی آخرین مقطع تحصیلی
 • مقاله، پژوهش، افتخارات و جوایز بین المللی ( در صورت وجود )
 • پاسپورت معتبر
 • توصیه نامه از اساتید و مرکز تحصیلی پیشین ( پذیرش دوره تحصیلات تکمیلی )
 • انگیزه نامه جذاب و قوی
 • ارائه مدرک زبان آلمانی یا انگلیسی معتبر

کارشناسی رشته حقوق در اتریش

آغاز تحصیل رشته حقوق در اتریش را می توان از مقطع دیپلم دانست که شامل هشت ترم تحصیلی است و در دانشگاهی مانند وین می توانید کارشناسی را در گرایش حقوق بین الملل تجربه کنید. 

دوره کارشناسی رشته حقوق در اتریش با توجه به دانشگاه های مختلف می تواند 3 تا 4 سال به طول بیانجامد. ضمن اینکه این رشته تحصیلی به دو زبان آلمانی و انگلیسی در دسترس می باشد، اما اکثرا این مقطع به زبان آلمانی ارائه می شوند و تعداد معدودی فرصت انگلیسی زبان برای این رشته موجود می باشد. برای تحصیل به زبان انگلیسی این دوره مدرک زبان آیلتس 6 و برای زبان آلمانی سطح B1 یا B2 این زبان مورد قبول اکثر مراکز دانشگاهی قرار می گیرد که البته در برخی از دانشگاه ها مدرک C1 نیز مورد تایید می باشد.

نکته بسیاری مهمی که باید در رابطه با تحصیل رشته حقوق در اتریش به آن توجه داشته باشید، این است که برنامه لیسانس در مطالعات حقوقی بین الملل، در ترکیب با برنامه کارشناسی ارشد مربوطه، با هدف آماده سازی دانشجویان برای یک شغل در حرفه های حقوقی سنتی و سایر زمینه های شغلی قانونی است.

کارشناسی رشته حقوق در اتریش

برنامه لیسانس حقوق بین الملل به شما یک آموزش پیش حرفه ای قوی ارائه می دهد و شما در زمینه های مطالعات حقوقی تحقیق نموده  و روش هایی را برای حل مسائل حقوقی به دست می آورید. پس از دریافت مدرک کارشناسی رشته حقوق در اتریش در گرایش بین الملل افراد می توانند با گذراندن یک دوره کارآموزی یا کارآموزی متشکل از حداقل پنج سال کار حقوقی برای عضویت در کانون وکلای اتریش و دریافت مجوز وکالت نیز اقدام نمایند.

تحصیل ارشد حقوق در اتریش

تحصیل ارشد حقوق در اتریش که با نام LLM مخفف “Legum Magister” شناخته می شود در برترین دانشگاه های این کشور برای علاقمندان ارائه می شود که اصلی ترین و مهم ترین شرط ورود و تحصیل در آن ارائه مدرک کارشناسی حقوق (LLB) می باشد. باید توجه داشته باشید که این مقطع نیز به دو زبان انگلیسی و آلمانی ارائه می شود.

تحصیل رشته حقوق در اتریش در مقطع فوق لیسانس باتوجه به دانشگاه و دوره های موجود می تواند 1 تا 2 سال به طول بیانجامد و دانشجویان علاوه بر حضور در کلاس های درس و آموزش های تئوری باید بر روی یک موضوع پایان نامه نیز فعالیت و تحقیق داشته و در نهایت به عنوان پایان نامه دوره کارشناسی ارشد خود آن را ارائه نمایند.

ضمنا توجه داشته باشید که معمولا دوره تحصیل ارشد حقوق در اتریش دارای دوره های انگلیسی زبان بیش تری در مقایسه با دوره کارشناسی می باشد که این برای دانشجویان بین المللی نیز بسیار مناسب تر و جذاب تر می باشد. در این مقطع نیز معمولا مدرک زبان آیلتس 6.5 و مدارک زبان آلمانی در سطوح B2 یا C1 از دانشجویان مورد قبول واقع می شود.

البته دانشجویان در این دوره به صورت تخصصی تری در بخش های و شاخه های مختلف رشته حقوق وارد شده و آن ها را فرا می گیرند و به عنوان یک متخصص حرفه ای در حوزه ای خاص فارغ التحصیل می شوند که قدرت فعالیت بالایی را در آن حوزه دارد.

مقطع دکترا رشته حقوق در اتریش

مقطع دکترا رشته حقوق در اتریش

آخرین مرحله و مقطع تحصیلی از تحصیل رشته حقوق در اتریش را دوره دکترای این رشته در بر می گیرد که دست یابی به آن آرزوی بسیاری از دانشجویان و علاقمندان حوزه حقوق در جهان می باشد. قطعا دوره دکترای این رشته از ظرفیت های بسیار کمتری در مقایسه با مقاطع پیشین بهره می برد که پذیرش در آن را بسیار رقابتی می کند.

مقطع دکترا رشته حقوق در اتریش به صورت تمام وقت 3 تا 4  سال و به صورت پاره وقت 6 سال به طول می انجامد و امکان تحصیل به زبان آلمانی و انگلیسی آن وجود دارد. برای تحصیل به زبان آلمانی باید حتما مدرکی در سطح C1 زبان آلمانی را به دانشگاه ارائه کنید، ضمن اینکه تاحدی نیز باید به زبان انگلیسی هم تسلط داشته باشید.

پذیرش مقطع دکترا رشته حقوق در اتریش در اولین وهله نیازمند یافتن استاد راهنمای و سوپروایزر مناسب دارد که در طول انجام پروژه تحقیقاتی شما را همراهی و راهنمایی نماید. به همین خاطر شما باید ابتدا مدارک و رزومه خود را به اساتید در دسترس در دانشگاه های مختلف این کشور ارسال نموده و موفق به کسب نظر مساعد یکی از آن ها شوید.

در صورت رضایت استاد مربوطه قادر به ثبت نام در دانشگاه انتخابی بوده و پس از آن می توانید برای دریافت ویزای تحصیلی خود نیز اقدام نمایید. جهت مشاوره و کسب اطلاعات تخصصی در اینباره با تیم مشاورین هلدینگ حقوقی مهاجرتی رجبی تماس حاصل فرمایید.

بهترین دانشگاه های حقوق اتریش

دانشگاه های کشور اتریش دارای اعتبار بسیار خوب و جایگاهی مناسب در میان دانشگاه های جهان هستند که این اعتبار در رشته حقوق نیز بسیار به چشم می خورد. علاوه بر این نظام آموزشی اتریش نیز یکی از به روز ترین و مدرن ترین نظام های آموزش اروپا و جهان شناخته می شود که الگوی کشورهای دیگری نیز قرار گرفته است.

باتوجه به اهمیتی که دولت و مردم این کشور برای تحصیل و آموزش فرزندان خود قائل هستند، باید تحصیل رشته حقوق در اتریش را یکی از بهترین فرصت های حال حاضر اروپا معرفی نمود که روز به روز نیز به اعتبار آن افزوده می شود. علاوه بر این دانشگاه های اتریش در این زمینه با برترین دانشگاه های اروپا و جهان در ارتباط و مبادله اطلاعات و تحقیقات می باشند که تاثیر بسیاری بر تدریس دانشجویان دارد.

همچنین این مراکز همواره تلاش نموده تا بتوانند از حضور اساتید برتر و با سوادی برای آموزش و تدریس دانشجویان بهره ببرند. باید بگوییم تحصیل در هریک از دانشگاه های اتریش موفقیت بزرگی تلقی می شود، که باید برای رسیدن به نهایت تلاش خود را انجام داد. در ادامه اسامی بهترین دانشگاه های حقوق اتریش را مشاهده می نمایید:

نام دانشگاه رتبه رشته حقوق در جهان
دانشگاه وین 124
دانشگاه اینسبروک 500 – 401
دانشگاه کلاگنفورت 500 – 401
دانشگاه یوهانس کپلر لینز 600 - 501
دانشگاه گراتز 800 – 601
دانشگاه زالتسبورگ 800 – 601

هزینه تحصیل حقوق در اتریش

یکی از مهم ترین عوامل تاثیرگذار و تعیین کننده بر مهاجرت تحصیلی دانشجویان، میزان مخارج و هزینه های تحصیل و اقامت آنان در کشورهای مقصد می باشد. در رابطه با تحصیل رشته حقوق در اتریش باید این خبر خوش به شما داده شود که دانشجویان خارجی می توانند تحصیل رایگان این رشته را در این کشور تجربه نمایند.

این یکی از بزرگ ترین مزیت های تحصیل رشته حقوق در اتریش می باشد، که زمانی که در کنار کیفیت و اعتبار بالای دانشگاه ها و مدارک اعطایی از سوی این مراکز قرار می گیرد، فرصت تحصیل این رشته در کشور اتریش را به یکی از بهترین فرصت های ممکن مبدل می سازد.

هزینه تحصیل حقوق در اتریش در دانشگاه های دولتی برای هر ترم مبلغی در حدود 363.36 یورو برای دانشجویان اتریشی و مبلغ 726,72 برای دانشجویان بین المللی در نظر گرفته شده است که این مبلغ نیز به عنوان هزینه های ثبت نام و خدمات دانشجویی از افراد دریافت می شود. اما دیگر شهریه ای جهت تحصیل این رشته از دانشجویان دریافت نمی گردد.

ولی هزینه تحصیل حقوق در اتریش در دانشگاه های خصوصی متفاوت می باشد و آنان شهریه لازم را از دانشجویان دریافت می کنند. شهریه تحصیل در دانشگاه های خصوصی این کشور برای رشته حقوق باتوجه به مقطع و زمان متفاوت می باشد، اما به طور متوسط سالانه مبلغی حدود 20 هزار یورو را در بر می گیرد که در مقایسه با سایر کشورهای هم تراز و سطح اول اروپا بسیار مناسب و مقرون به صرفه است.

هزینه تحصیل حقوق در اتریش

چارت درسی حقوق در دانشگاه های اتریش

تحصیل رشته حقوق در اتریش در مقطع کارشناسی در اکثر مراکز دانشگاهی در طول 8 ترم و 4 سال به دانشجویان ارائه می شود. در طول تحصیل این رشته هدف دانشگاه ها ارائه یک آموزش جامع در زمینه حقوق و ترکیب دانش اساسی از همه زمینه های مرتبط با این رشته تحصیلی و اشتغال در این زمینه است.

هدف از برنامه مدرک حقوق در دانشگاه های اتریش ارائه آموزش های حرفه ای در سطح علمی و آموزشی بالا است ، هدف این است که یک آموزش حقوقی جهانی ارائه شود که دانش پایه را در همه موضوعات با آشنایی با روش های خاص موضوع و توانایی بکارگیری مناسب دانش و روش ها ترکیب کند. در ادامه بخشی از چارت درسی حقوق در دانشگاه های اتریش را مشاهده خواهید کرد:

 • مبحث مقدماتی
 • مبانی اروپایی و بین المللی
 • مهارت های حل پرونده قضایی
 • حقوق جزا و آیین دادرسی کیفری
 • قانون مدنی
 • حقوق شرکت
 • آیین دادرسی مدنی
 • قانون کار و حقوق اجتماعی
 • آزمون بین رشته ای حقوق خصوصی
 • حقوق عمومی
 • حقوق اروپا
 • حقوق بین الملل
 • قانون مالیات و صلاحیت تجاری قانونی
 • واحد انتخابی

مقالات زیر برای علاقه مندان تحصیل در دانشگاه های اتریش مفید است.

درآمد وکلا و حقوقدان ها در کشور اتریش

قطعا میزان درآمد و آینده شغلی تاثیر بسیاری بر انتخاب یک رشته تحصیلی دارد، که درباره رشته حقوق و وکالت باید بگوییم که این رشته در اکثر کشورهای جهان به عنوان یک رشته پردرآمد شناخته می شود و وکلا و قضات همواره قادر به کسب درآمدهای خوبی از این تخصص خود می باشند.

پس اگر قصد تحصیل رشته حقوق در اتریش را دارید، باید بگوییم که از لحاظ درآمد و میزان مزد و حقوق جای نگرانی در این حوزه وجود ندارد. حتی طبق آخرین آماری که از سوی وزارت کار کشور اتریش اعلام شده است، وکلا موفق به قرار گیری در میان 10 شغل پردرآمد در این کشور نیز شده اند.

البته نباید فراموش کنیم که میزان تجربه، تحصیلات و کارنامه کاری نیز می تواند تاثیر بسزایی بر میزان درآمد افراد شاغل در این حوزه داشته باشد. طبق آمار یک وکیل تازه کار در اتریش می تواند حداقل 3610 یورو درآمد کسب کند که این میزان برای وکلای باتجربه و خبره نیز می تواند به مبلغی تا 12500 یور در ماه نیز برسد.

 اما به طور متوسط آماری که به دست آمده افراد شاغل در این حوزه به طور میانگین ماهانه 7840 یورو درآمد را به دست می آورند. میزان تجربه و سابقه می تواند تاثیر بالایی بر نوع و جایگاه شغلی و همچنین میزان مزد این افراد داشته باشد. در ادامه تاثیر میزان سابقه کاری بر مزد وکلا در کشور اتریش را مشاهده خواهید نمود:

بازار کار اتریش پس از تحصیل رشته حقوق 

معمولا دانشجویانی که قصد تحصیل رشته حقوق در اتریش را دارند، پس از پایان تحصیلات خود نیز مایل به اشتغال و ادامه زندگی خود در این کشور می باشند که خوشبختانه باید بگوییم اتریش دارای شرایط مساعد و مناسبی جهت اشتغال و بازار کار در این حوزه می باشد.

به طور کل کشور اتریش دارای اقتصاد قوی و بزرگی در مقایسه با جمعیت و نیاز خود می باشد و طی سالیان گذشته نیز از نرخ بیکاری پائینی برخوردار بوده است که این باعث ایجاد فرصت های شغلی متنوع و بسیار در کنار درآمد های بالا و رفاه بیش تر برای شهروندان اتریشی شده است.

ضمن اینکه باتوجه به شرایطی که در این کشور و به طور کل در جهان روز به روز در جنبه های اجتماعی و اقتصادی در حال تغییر و روی دادن است، نیاز به حقوق دانان و وکلا هر روزه بیش از پیش احساس می شود. بازار کار اتریش پس از تحصیل رشته حقوق  برای دانشجویان متنوع و مختلف است که البته هرکدام نسازمند شرایط خاص می باشد.

از بهترین فرصت های شغلی که در حال حاضر برای فارغ التحصیلان این رشته وجود دارد، می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • وکیل رسانه های دیجیتال و فناوری اطلاعات
 • مشاور
 • مدیر حقوقی
 • مشاور ارشد حقوقی
 • تحلیلگر معاملات
 • وکیل
 • مشاور صدور مجوز
 • مشاور قراردادهای تجاری
 • وکیل املاک
 • وکیل مالی – بانکی
 • وکیل تجارت بین الملل
 • دادستان کل

ما در هلدینگ حقوقی مهاجرتی رجبی از برترین دانشگاه های جهان برای شما پذیرش می گیریم.

همچنان که تا کنون موفق به اخذ پذیرش از بسیاری از دانشگاه های رده بالای جهان شده ایم.

در فیلم تصاویر برخی از این پذیرش ها را می بینید.

شما هم با تکیمل فرم درخواست مشاوره ، یک جلسه مشاوره تلفنی رایگان دریافت کنید ، در این جلسه رایگان می توانید شرایط خود را برای مهاجرت به کمکم مشاوران خبره ما بسنجید و بعد تصمیم گیری کنید.

نمایش ویدیو درباره پذیرش کشورهای مختلف
منتظر شما هستیم!

مشاوره رایگان

مشاوره مجانی دریافت کنید! با تکمیل فرم زیر در لیست ما برای دریافت یک جلسه مشاوره تلفنی رایگان قرار می گیرید.

کارشناسان مهاجرتی رجبی

سوالی دارید؟

مشاوره دقیق و رایگان ما را از دست ندهید.

گرایش های حقوق در دانشگاه های اتریش

همانطور که در بخش های بالا به آن پرداختیم، تحصیل رشته حقوق در اتریش در مقاطع مختلفی امکان پذیر می باشد. حال شاید برای برخی از علاقمندان این سوال وجود داشته باشد که گرایش های حقوق در دانشگاه های اتریش به صورت بوده و چگونه ارائه می شوند؟!

باید دقت داشته باشید که معمولا دوره هایی که با نام دیپلم حقوق برگزار می شوند ، دارای گرایش تخصصی و خاصی نبوده و دانشجویان در این دوره به طور عمومی با بنیان رشته حقوق و کلیاتی از شاخه های مختلف آن آشنا می شوند که قادر به انجام مشاوره های حقوقی و یا دیگر فعالیت های عمومی در این حوزه باشند.

اما گرایش ها و شاخه های اصلی رشته حقوق در دانشگاه های این کشور را باید در مقاطع تحصیلات تکمیلی جستجو کرد، که هر فرد می تواند با انتخاب شاخه مورد علاقه خود به صورت تخصصی در آن حوزه تحصیل نموده و به یک متخصص حرفه ای حقوق در شاخه مورد نظر تبدیل شود. در صورت تحصیل دکترا نیز که شخص می تواند به یک صاحب نظر نیز مبدل شده و تاثیرات زیادی بر این علم بگذارد.

ضمنا باید توجه داشت که تمامی گرایش ها و شاخه های در یک دانشگاه ارائه نمی شود و هر مرکز طبق شرایط و اساتید خود برخی از گرایش ها و رشته ها را ارائه می کند. به طور کل گرایش های حقوق در دانشگاه های اتریش به شرح زیر می باشند:

گرایش های حقوق در دانشگاه های اتریش
 • حقوق خصوصی
 • حقوق عمومی
 • حقوق خانواده
 • حقوق جزا و جرم شناسی
 • حقوق بین الملل
 • حقوق محیط زیست
 • حقوق تجارت الکترونیک

اگر به تحصیل رشته حقوق در دانشگاه های خارجی علاقه مندید مقالات زیر را مرور کنید.

سطح زبان برای رشته حقوق در اتریش

همانطور که در بالا اشاره کردیم تحصیل رشته حقوق در اتریش به زبان های آلمانی و انگلیسی برای دانشجویان در نظر گرفته شده است که قطعا برای تحصیل به هرکدام از آن ها نیاز به ارائه مدرکی معتبر و قابل قبول در سطوح و یا با نمرات قابل قبول می باشد.

قطعا شما برای اینکه بتوانید دروس این رشته را مطالعه نمایید، باید تسلط بالا و کافی به زبان خارجه داشته باشید. به همین خاطر دانشگاه ها از دانشجویان خارجی مدارکی را درخواست می کنند که برای زبان انگلیسی معمولا مدارک آیلتس، تافل و یا PTE مورد قبول اکثر مراکز دانشگاهی قرار می گیرد.

همچنین برای تحصیل به زبان آلمانی نیز باید حداقل سطح B1 زبان آلمانی را فراگرفته باشید که در مقاطع تکمیلی شاید سطوح بالاتری نیز درخواست شود. لازم به ذکر است که معمولا مدارک زبان آلمانی نظیر مدرک testDaf یا DSH نیز می تواند مورد قبول اکثر مراکز دانشگاهی واقع شوند.

دقت داشته باشید که اطلاعات لازم در رابطه با مدرک زبان موردنیاز را باید حتما از هر دانشگاه به طور مختص به خود آن مرکز استعلام کنید، چون ممکن است در این زمینه دانشگاه ها با یکدیگر دارای تفاوت هایی باشند و در صورت عدم اطلاع مدرک ارسالی شما مورد قبول دانشگاه واقع نشود.

سوالات پرتکرار تحصیل رشته حقوق در اتریش

دانشجویان بین المللی می تواند به زبان های آلمانی و انگلیسی به تحصیل رشته حقوق در اتریش مشغول شوند.

این مطلب بستگی به میزان تحصیلات و تجربه افراد دارد، اما طبق آخرین آمار در سال 2023 حداقل درآمد وکلا ماهانه 3610 یورو و حداکثر 12500 یورو می باشد در صورتی که به طور متوسط اکثر درآمدها درحوالی 7840 یورو اعلام شده است.

 بله، باید بگوییم که به طور کلی تحصیل رشته حقوق در اتریش در دانشگاه های دولتی این کشور رایگان می باشد و مبلغی بابت شهریه تحصیل دریافت نمی شود، فقط سالانه دانشجویان باید مبلغ 1454 یورو بابت هزینه های ثبت نام را به دانشگاه پرداخت نمایند.

بله، تمامی دانشگاه های کشور اتریش برای تحصیل رشته حقوق از دانشجویان مدرک زبان معتبر آلمانی یا انگلیسی را درخواست می نمایند.

 در سال 2023 بهترین دانشگاه کشور اتریش جهت تحصیل در رشته حقوق و اخذ مدرک در آن را باید دانشگاه وین معرفی نمود.

بله، کشور اتریشدارای نرخ بیکاری بسیار پائینی بوده و باتوجه به شرایط اقتصادی و اجتماعی حاکم بر آن روز به روز نیاز بیش تری به افراد متخصص در این حوزه پیدا خواهد کرد.

کارشناسان شرکت مهاجرتی رجبی شرایط تحصیل رشته حقوق در اتریش را برای شما شرح داده اند. جهت کسب اطلاعات بیش تر و یا مشاوره خصوصی با مشاورین ما در دفاتر غرب و مرکزی تهران و یا دفتر شیراز در تماس باشید. توصیه می کنیم مقاله مهاجرت به اتریش را مطالعه کرده و با انواع دیگری از راه های مهاجرت قانونی آشنا شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5/5 - (1 امتیاز)