تحصیل رشته حقوق در انگلستان

تحصیل رشته حقوق در انگلستان
مشاور مهاجرتی

تحصیل رشته حقوق در انگلستان می تواند از جهات بسیار زیادی برای شما مفید باشد و آینده شغلی و حرفه ای شما را به بهترین نحو تغییر دهد.

امروزه کشور انگلستان جزو بهترین گزینه ها برای تحصیل رشته حقوق به شمار رفته و هر ساله بیش از 9000 نفر از سراسر جهان دانشگاه های این کشور را برای تحصیل حقوق انتخاب می کنند.

افراد در رشته حقوق به مطالعه قواعد و اصول حاکم بر روابط بین افراد و جامعه می پردازند و در واقع با حقوق و مسئولیت های خود در جامعه آشنا می شوند. 

علاقمندان با انتخاب این رشته می توانند به رفاه جامعه کنند و نقشی اساسی در شکل دادن به خط مشی عمومی، دفاع از عدالت اجتماعی و کمک به نیازمندان دارند. 

با توجه به اینکه وکالت جزو رشته های پرتقاضا در جهان است توصیه می کنیم اطلاعات بیشتر را از طریق تماس با کارشناسان شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت 562051 (موسسه حقوقی رجبی ثبت 40451) به دست آورید.

در حال حاضر فارغ التحصیلان پس از اتمام تحصیل رشته حقوق در انگلستان می توانند به طیف وسیعی از فرصت های شغلی دسترسی داشته باشند و در کوتاه ترین مدت زمان با اشتغال در این کشور با دیگر کشورهای جهان به درآمدهای بالا دست پیدا کنند. 

چنانچه شما نیز به فکر اشتغال پس از تحصیل هستید، توصیه می کنیم برای اطلاع از قوانین و شرایط کاری و همچنین نحوه تغییر اقامت تحصیلی به کاری، حتما مقاله کار در انگلستان را مطالعه فرمایید.    

نکته : در پایان مقاله در بخش دیدگاه می توانید نظرات و سوالات خود را مطرح کرده و پاسخ سریع و دقیق مشاوران ما را دریافت کنید.

فهرست مطالب

در فیلم اطلاعات کلی و بسیار مفید در خصوص تحصیل رشته حقوق در انگلستان ارائه شده است ، همچنین پادکست همین ویدئو هم در اختیار شماست تا پس از دانلود در زمان مناسب به آن گوش دهید. این فایلها را هلدینگ حقوقی مهاجرتی رجبی به شما تقدیم کرده است.

پادکست تحصیل رشته حقوق در انگلستان

نمایش ویدیو درباره روناک

ساختار آموزش رشته حقوق در انگلستان  

آشنایی با ساختار آموزش رشته حقوق در انگلستان می تواند به شما کمک کند که درک بهتری از روند تحصیلی این رشته داشته باشید. تحصیل رشته حقوق در انگلستان به دو مرحله اصلی آکادمیک و حرفه ای تقسیم می شود. مرحله آکادمیک شامل یک مدرک کارشناسی سه ساله در رشته حقوق (LLB)) می شود. مرحله حرفه ای نیز یک دوره کارشناسی ارشد و دکترا می شود. شما می توانید هر کدام از این مراحل را در ادامه مشاهده فرمایید.

 • لیسانس حقوق (LLB): شامل هفت ماژول اصلی حقوق جزا، قانون قرارداد، قانون اساسی یا اداری، قانون مالکیت/زمین، قانون جرم، قوانین اتحادیه اروپا و عدالت
 • کارشناسی ارشد حقوق (LLM): مدرک تحصیلات تکمیلی برای دانشجویانی است که قبلاً دارای مدرک حقوق هستند یا تجربه حرفه ای قابل توجهی دارند.
 • دوره دکترا حقوق: دوره ای است که به دانشجویان کمک کرده تا به صورت تخصصی تحصیلات خود را در این زمینه انجام دهند.
 • دوره تمرین حقوق LPC: دانشجویان در این دوره با نحوه اعمال قانون در عمل آشنا می شوند.
 • دوره آموزش حرفه ای وکالت :BPTCدوره ای بسیار رقابتی است و در واقع آخرین مرحله در روند وکیل شدن می باشد.

بهترین دانشگاه های حقوق انگلستان  

بدون شک انتخاب بهترین مکان برای تحصیل رشته حقوق در انگلستان یکی از مهم ترین الزامات حین تحصیل در این کشور است و می تواند تاثیر بسیار زیادی بر آینده تحصیلی و حرفه ای شما بگذارد. به طور کلی کشور انگلستان به دلیل دانشگاه های معتبر و سیستم آموزشی در سطح جهانی مشهور می باشد و برخی از بهترین دانشکده های حقوق را در خود جای داده است.

برای مثال دانشکده حقوق دانشگاه آکسفورد یکی از بهترین دانشگاه های حقوق انگلستان است که به دلیل دقت آکادمیک، اساتید برجسته و منابع گسترده در سراسر جهان شناخته می شود. دانشکده حقوق دانشگاه کمبریج نیز دانشگاه به دلیل تحقیقات حقوقی پیشرفته خود به ویژه در زمینه های حقوق بین الملل و جرم شناسی شناخته شده و بر اساس رتبه بندی های مختلف به عنوان یکی از بهترین گزینه ها برای تحصیل حقوق به شمار می رود.

در نهایت دانشگاه لندن قرار دارد که بین بهترین دانشکده های حقوق نه تنها در انگلستان بلکه در سطح جهانی قرار دارد. این دانشکده دوره های کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترای حقوق را ارائه داده و برخی از بهترین اساتید بین المللی را در خود جای داده است.

دانشگاه رتبه بندی جهانی QS
دانشگاه آکسفورد 1
دانشگاه کمبریج 3
دانشگاه کالج لندن 10
دانشگاه ادینبورگ 20
دانشکده اقتصاد و علوم سیاسی لندن 27
کالج کینگ، لندن 30
دانشگاه دورهام 86

دوره های A-LEVEL برای تحصیل حقوق در انگلستان

دوره سطح پیشرفته که عموما با نام A-LEVEL شناخته می شود، دوره ای است که توسط موسسات آموزشی کشور انگلستان ارائه می شود. این دوره حدودا دو سال به طول انجامیده و در طول آن دانشجویان دانش لازم برای ورود به دانشگاه و تحصیل کارشناسی را فرا می گیرند.

در حال حاضر بسیاری از دانشجویان بین المللی دوره های A-LEVEL برای تحصیل حقوق در انگلستان در کالج های خصوصی می گذارند. متقاضیان با تحصیل در این دوره ها می توانند مدارک بسیار معتبری به دست آورند که در برخی دانشگاه ها برای رشته حقوق ضروری می باشد. آن ها همچنین می توانند با سیستم آموزشی انگلستان آشنا شوند و به توسعه مهارت های زبان انگلیسی خود بپردازند.

طبق اطلاعات به دست آمده دانشجویانی که به تحصیل رشته حقوق در انگلستان علاقمند هستند باید حداقل دو مورد از موضوعات تاریخ، سیاست، ریاضیات، زبان ها و موضوعات علوم را بگذارند. دانشجویان پس از تکمیل دوره A-LEVEL می توانند برای دانشگاه های حقوق مختلف درخواست دهند و شانس خود را برای ورود به دانشگاه های این کشور امتحان کنند.

آزمون ورودی رشته حقوق (LNAT) در انگلستان

آزمون ورودی رشته حقوق (LNAT) در انگلستان که با نام آزمون پذیرش ملی حقوق شناخته می شود در واقع آزمونی رایانه ای و تستی است که توانایی داوطلبان را در خواندن، درک، تجزیه و تحلیل و ارزیابی انتقادی استدلال از منابع مختلف ارزیابی می کند.

این آزمون حدودا 42 سوال داشته دانشجویان برای پاسخ به این سوالات 2 ساعت و 15 دقیقه فرصت دارند. طبق اطلاعات به دست آمده  سوالات بخش تستی آزمون پذیرش ملی به 12 بخش تقسیم شده که هر کدام حدودا 3 تا 4 سوال چند گزینه ای دارد و شما باید طی 95 دقیقه به این سوالات پاسخ دهید.

در بخش دوم آزمون متقاضی باید از یک لیست که در آن سه موضوع پیشنهادی وجود دارد یک مورد را انتخاب کرده و طی 40 دقیقه یک مقاله بنویسد. بخش مقاله نویسی آزمون LNAT فرصتی عالی برای نشان دادن توانایی خود در ایجاد یک استدلال قانع کننده و رسیدن به یک نتیجه می باشد.

برای شروع تحصیل رشته حقوق در انگلستان شما باید هر دو قسمت امتحان را با حداقل 50 درصد نمره در هر قسمت پشت سر بگذارید. هر دانشجو می تواند تا حداکثر سه بار در این آزمون شرکت کند و نتایج آزمون میز برای دو سال معتبر است.

تحصیل کارشناسی رشته حقوق (LLB) انگلستان

تحصیل کارشناسی رشته حقوق (LLB) انگلستان اولین مقطع تحصیلی این رشته است و در واقع آغاز ماجراجویی وکالت در انگلستان می باشد. طول دوره لیسانس معمولا سه سال تمامی وقت یا چهار سال به صورت نیمه وقت می باشد اما برخی از دانشگاه های این کشور دوره های تسریع شده را ارائه می دهند که حدودا 2 سال به طول می انجامد. بدین ترتیب مدت زمان تحصیل لیسانس در انگلستان تا حد زیادی با توجه به ترجیحات، نوع دوره و عملکرد شخصی دانشجویان تعیین می شود.

تحصیل کارشناسی ارشد حقوق (LLM) در انگلستان

امروزه گرایش های مختلفی برای تحصیل کارشناسی ارشد حقوق (LLM) در انگلستان وجود دارد و دانشجویان می توانند از بین شاخه های مختلف مانند حقوق تجاری، حقوق بشر، حقوق بین الملل، حقوق محیط زیست و… یک مورد را انتخاب کنند. مدت زمان تحصیل این مقطع یک سال تمام وقت یا دو سال پاره وقت می باشد اما برخی دانشگاه ها ممکن است بر اساس ساختار خود دوره هایی با مدت زمان کوتاه تری ارائه دهند.

دروس ارائه شده در مقطع فوق لیسانس حقوق انگلستان تا حد زیادی به رشته تحصیلی که قصد انتخاب آن را دارید بستگی دارد. اما به طور کل دانشجویان در این مقطع به صورت تخصصی به مطالعه گرایش مد نظرشان پرداخته و دانش خود را گسترش می دهند.

شرایط و ضوابط ورود به این مقطع فوق لیسانس برای تحصیل رشته حقوق در انگلستان تا حد زیادی به دانشگاهی که قصد تحصیل در آن را دارید، بستگی دارد اما به طور کل شما باید مدرک لیسانس حقوق یا موضوعی مرتبط از یک موسسه معتبر داشته باشید. شما باید علاوه بر ارائه مدرک لیسانس، با اصول حقوق عمومی و خصوصی آشنایی داشته باشید و همچنین برخی از دانشگاه ها همچنین ممکن است اسناد اضافی مانند بیانیه شخصی، پیشنهاد تحقیق یا توصیه نامه را درخواست کنند.

مقطع دکترا رشته حقوق در انگلستان  

مقطع دکترا رشته حقوق در انگلستان آخرین مرحله از روند تحصیلی رشته حقوق است و یا اخذ مدارک تحصیلی بسیار معتبر پایان می یابد. امروزه دانشگاه های این کشور دوره های زیادی برای مقطع دکترا ارائه می دهند که از مهم ترین آن ها می توان به حقوق بشر، حقوق بین الملل، حقوق تجارت، حقوق محیط زیست، حقوق جزا و… اشاره کرد.

مدت زمان تحصیل مقطع دکتری رشته حقوق در انگلستان بسته به دانشگاه، نحوه تحصیل (تمام وقت یا پاره وقت) و پیشرفت تحقیق شما است اما حدودا سه تا چهار سال برای دوره دکتری تمام وقت و  شش تا هشت سال برای تکمیل یک دکتری پاره وقت به طور می انجامد.

دانشجویان باید حین دوره PhD حقوق در این کشور در برخی از دوره ها یا سمینارهای اجباری شرکت داشته و یک پایان نامه 80000 کلمه ای را بنویسند و در از آن دفاع کنند. شما می توانید مهم ترین شرایط برای تحصیل رشته حقوق در انگلستان برای مقاطع دکتری را در ادامه مشاهده فرمایید.

مدارک پذیرش رشته حقوق در انگلستان 

بدون شک جمع آوری و ارسال به موقع مدارک پذیرش رشته حقوق در انگلستان جزو مهم ترین مراحل حین ثبت درخواست برای دانشگاه های این کشور می باشد. با توجه به اهمیت این مقوله در ادامه لیستی از مهم ترین مدارک را که در اکثر مقاطع تحصیلی و دانشگاه های این کشور الزامی است را جمع آوری کرده­ایم. این لیست برای تحصیل رشته حقوق در انگلستان به صورت ذیل می باشد.

 • ارائه آخرین مدرک تحصیلی یا مدرک معادل آن از یک موسسه معتبر
 • نمره آزمون پذیرش دانشکده حقوق و یا آزمون مورد نظر دانشگاه
 • نامه پذیرش از دانشگاهی که در آن پذیرفته شده اید.
 • بیانیه شخصی نشان دهنده انگیزه، پیشینه تحصیلی، مهارت های پژوهشی و مناسب بودن متقاضی را برای برنامه انتخابی
 • دو مرجع علمی از اساتید قبلی یا فعلی شما که می توانند عملکرد و پتانسیل تحصیلی شما را تایید کنند.
 • یک رزومه کامل بیانگر تحصیلات، تجربه کاری، مهارت ها و دستاوردهای شما
 • یک کپی از پاسپورت یا سایر مدارک شناسایی
 • اثبات پرداخت هزینه درخواستی
 • گزارش چکاپ سلامتی شما

زبان تحصیل رشته حقوق در انگلستان  

زبان تحصیل رشته حقوق در انگلستان عمدتا انگلیسی است اما برخی از اصطلاحات و مفاهیم موجود در این رشته کلماتی از زبان های لاتین، فرانسوی و آلمانی را در خود جای داده است. دانشجویان برای تحصیل رشته حقوق در انگلستان باید مهارت بالایی در زبان انگلیسی داشته باشند.

 تیم مشاوره هلدینگ حقوقی مهاجرتی رجبی در تلاشند تمام چالش های مهم شما در مسیر مهارت را شناسایی کرده و راه کارهای عملی و کاربردی ارائه دهند، از آنجا که برای تحصیل در دانشگاه های خارج از کشور معمولا به مدرک زبان معتبر نیاز است ، این موضوع برای بسیار از افراد به جدی ترین چالش مهاجرت تبدیل شده است.

در وبینار ارائه شده در این بخش شما اطلاعات به روز و جدیدی در خصوص تحصیل در دانشگاه های خارجی بدون مدرک زبان دریافت می کنید.

دانستن برخی شیوه ها و روش ها ممکن است تمام تفکرات شما در خصوص مهاجرت را تغییر دهد پس با ما در تماس باشید تا از آخرین تغییرات و قوانین مهاجرت با خبر باشید.

پخش ویدیو

هزینه های تحصیل حقوق در انگلستان  

یکی از سوالاتی که ممکن است ذهن افراد را به خود مشغول کند این است که هزینه های تحصیل حقوق در انگلستان چقدر است؟ در پاسخ باید گفت هزینه ها با توجه به فاکتورهایی نظیر نوع موسسه آموزشی، دوره تحصیلی، مقطع تحصیلی و… متفاوت است اما به طور کل با توجه به کیفیت برنامه های تحصیلی موجود در این کشور، جای تعجب نیست که هزینه ها نیز بالا باشد.

هزینه های تحصیل رشته حقوق در انگلستان در مقطع کارشناسی می تواند از حدود 10000 پوند تا 30000 پوند در سال برای دانشجویان داخلی و اتحادیه اروپا متغیر باشد. با این حال دانشجویان کشورهای غیر اتحادیه اروپا باید هزینه های بیشتری پرداخت کنند و امروزه هزینه این دانشجویان بین 15000 پوند تا 40000 پوند یا بیشتر در سال می باشد.

از طرفی هزینه های تحصیلی برای مقطع کارشناسی ارشد بین 20000 تا 40000 پوند در هر سال تحصیلی می باشد. این هزینه ها می تواند در دانشگاه های مختلف متفاوت باشد و شما می توانید هزینه های تحصیلی در برخی از مهم ترین دانشگاه ها را در جدول زیر مشاهده فرمایید.

جدول هزینه های دوره های کارشناسی ارشد دانشگاه های انگلستان
دانشگاه کمبریج 37500 پوند
دانشگاه آکسفورد 41480 پوند
دانشکده اقتصاد و علوم سیاسی لندن 34128 پوند
دانشگاه کالج لندن 32100 پوند
دانشگاه گلاسکو 24960 پوند

در نهایت هزینه های تحصیل در مقطع دکتری حقوق در انگلستان برای دانشجویان داخلی بین 3000 تا 6000 پوند و برای دانشجویان بین المللی سالانه بسته به دانشگاه و برنامه بین20000 تا 50000 پوند می باشد.

بورسیه های تحصیلی برای رشته حقوق در انگلستان  

بورسیه های تحصیلی برای رشته حقوق در انگلستان به دانشجویان بین المللی کمک کرده تا بتوانند با صرف هزینه های کم یا به صورت رایگان به تحصیل رشته حقوق در این کشور بپردازند. امروزه طیف وسیعی از بورسیه ها، بورسیه های تحصیلی و جوایز برای حمایت از پژوهشگران و علاقمندان به رشته حقوق در این کشور وجود دارد. از رایج ترین بورسیه ها برای تحصیل رشته حقوق در انگلستان می توان به بورسیه حقوق بین الملل، بورسیه حقوق بشر و بورسیه حقوق تجارت اشاره کرد.

 • بورسیه های حقوقی بین الملل: این جوایز معمولاً شهریه و سایر هزینه های مرتبط با تحصیل حقوق در خارج از کشور را پوشش می دهند.
 • بورسیه تحصیلی فلش فیلدس: بورسیه تحصیلی Freshfields یکی از معتبرترین بورسیه های تحصیلی برای دانشجویان حقوق در انگلستان است و به طور کلی به دانشجوی کارشناسی با بالاترین معدل و بهترین سوابق تحصیلی ارائه می شود.
 • بورسیه بنیاد لاوسکات: از این کمک هزینه می توان برای شهریه، کتاب، تجهیزات و سایر هزینه های مربوط به تحصیل در رشته حقوق استفاده کرد.

شما می توانید برای آشنایی بیشتر با هزینه های تحصیلی در این کشور و بورسیه های ارائه شده در هر رشته و مقطع تحصیلی به مقاله جذاب و به روز تحصیل در انگلستان که توسط بهترین مشاورین همین مجموعه تدوین شده مراجعه فرمایید.

درآمد وکلا در کشور انگلستان  

درآمد وکلا در کشور انگلستان پس از فارغ التحصیلی به عوامل مختلفی نظیر محل، سطح تجربه و کارفرمای مد نظر بستگی دارد و می تواند به طرز قابل توجهی متفاوت باشد. با این حال طبق اطلاعات به دست آمده امروزه وکالت در این کشور جزو مشاغل پر درآمد است و متوسط ​​حقوق یک فارغ التحصیل حقوق 32014 دلار (22620 پوند) در سال می باشد. این میزان می تواند بین 25885 دلار (18290 پوند) تا 70764 دلار (50000 پوند) در سال متغییر باشد.

جالب است بدانید یکی از عواملی که تاثیر گسترده ای بر میزان درآمد وکلا پس تحصیل رشته حقوق در انگلستان میزان تحصیلات آن ها می باشد. شما می توانید درآمد وکلا با میزان تحصیلات مختلف را در جدول زیر مشاهده فرمایید.

سطح تحصیلات میانگین درآمد وکلا
مدرک کارشناسی 100000 پوند
مدرک کارشناسی ارشد %38 + 138000 پوند
مدرک دکترا + %64 226000 پوند

همچنین نوع شغل نیز تاثیر بسیار عمده ای بر میزان درآمد دارد. برای مثال امروزه وکلا دادگستری در انگلستان ممکن است حدود 25000 تا 50000 پوند در سال درآمد داشته باشند و این میزان درآمد برای شغل مشاوره حقوقی حدودا 30000 پوند تا 50000 پوند در سال می باشد. در نهایت باید گفت مشاوران داخلی بسته به سازمان، صنعت و سطح تجربه بین 30000 پوند تا 50000 پوند درآمد دارند.

بازار کار انگلستان پس از تحصیل رشته حقوق

بازار کار انگلستان پس از تحصیل رشته حقوق بسیار متنوع و پویا است و فرصت های شغلی بسیار زیادی را برای حقوق دانان جوان در خود جای می دهد. به طور کل کشور انگلستان دارای نرخ اشتغال بالا و نرخ بیکاری پایینی است و این موضوع باعث شده تا دانشجویان پس از اتمام تحصیل رشته حقوق در انگلستان برای یافتن کار به مشکل نخورند.

جالب است بدانید مشاغل حقوقی فقط به شغل وکالت ختم نشده و فارغ التحصیلان می توانند با مدرک حقوق از فرصت های شغلی مانند منشی حقوقی، وکیل ثبت اختراع، وکیل علامت تجاری، قاضی، دستیار مهاجرت، واسطه، با مدرک حقوق، می توانید در سیاست، مدیریت طرح بازنشستگی، انتشارات حقوقی، بانکداری سرمایه گذاری و… بهرمند شوند. وکالت مهم ترین زمینه شغلی است که افراد می توانند در آن در بخش خصوصی، متخصص در زمینه‌ هایی مانند حقوق شرکت ‌ها، حقوق جزا، حقوق خانواده، حقوق مالکیت معنوی یا دعاوی کنند.

 پس از آن شغل وکیل دادگستری نیز در این کشور جزو محبوب ترین گزینه ها است که نقش مهمی در سیستم حقوقی ایفا می کنند و استدلال ها و پرونده ها را در برابر قضات و هیئت منصفه ارائه می کنند. در نهایت شغل مشاور حقوقی قرار دارد که افراد در آن می توانند در بسیاری از سازمان ها، چه در بخش دولتی و چه در بخش خصوصی مشغول به کار شوند و مسائل پیچیده حقوقی را بررسی کنند.

گرایش های حقوق در مقاطع مختلف انگلستان  

گرایش های حقوق در مقاطع مختلف انگلستان و شاخه های مختلف موجود در این رشته بخش های مختلف حقوق را در برگرفته و دانشجویان می توانند با توجه به ترجیحات و علاقه خود از بین گرایش های متفاوت یک مورد را انتخاب کنند. شما می توانید برخی از مهم ترین گرایش ها برای تحصیل رشته حقوق در انگلستان را در ادامه مشاهده فرمایید.

 • حقوق اساسی و اداری: این دوره به بررسی حقوق اساسی و اداری انگلستان از جمله منابع و اصول قانون اساسی، نقش و اختیارات پارلمان، قوه مجریه و قضاییه، حمایت از حقوق بشر و بررسی قضایی می پردازد.
 • حقوق قراردادها: این دوره جنبه های اصلی حقوق قراردادها مانند شکل گیری، تفسیر، اجرا، نقض، جبران خسارت و حقوق شخص ثالث را پوشش می دهد.
 • حقوق زمین: این دوره به بررسی چارچوب قانونی حاکم بر مالکیت و استفاده از زمین در انگلستان و ولز می پردازد.
 • حقوق جزا: این دوره به معرفی مفاهیم و اصول اولیه حقوق جزا مانند علیت، دفاع و جرم می پردازد.
 • حقوق تجارت: این دوره برخی از حوزه های کلیدی حقوق تجارت مانند نمایندگی، فروش کالا، تجارت بین المللی، اعتبار مصرف کننده، معاملات تضمین شده و ورشکستگی را پوشش می دهد.

سوالات پر تکرار تحصیل رشته حقوق در انگلستان

هزینه های تحصیل رشته حقوق در انگلستان در مقطع کارشناسی می تواند از حدود 10000 پوند تا 30000 پوند در سال برای دانشجویان داخلی و اتحادیه اروپا متغیر باشد. با این حال دانشجویان کشورهای غیر اتحادیه اروپا باید هزینه های بیشتری پرداخت کنند و امروزه هزینه این دانشجویان بین 15000 پوند تا 40000 پوند یا بیشتر در سال می باشد.

به طور کل شما باید مدرک لیسانس حقوق یا موضوعی مرتبط از یک موسسه معتبر داشته باشید. شما باید علاوه بر ارائه مدرک لیسانس، با اصول حقوق عمومی و خصوصی آشنایی داشته باشید و همچنین برخی از دانشگاه ها همچنین ممکن است اسناد اضافی مانند بیانیه شخصی، پیشنهاد تحقیق یا توصیه نامه را درخواست کنند.

دانشجویان می توانند از بین شاخه های مختلف مانند حقوق تجاری، حقوق بشر، حقوق بین الملل، حقوق محیط زیست و… یک مورد را انتخاب کنند.

دانشجویان با تحصیل رشته حقوق در انگلستان درک بسیار عمیقی از رشته حقوق به دست آورده و توانایی ‌های عملی را به دست می ‌آورند که به آنها اجازه می‌ دهد تا مشاغل خود را در آینده با موفقیت انجام دهند. همچنین کیفیت سیستم آموزشی این کشور بسیار بالاست و مدارک تحصیلی ارائه شده در سراسر جهان معتبر می باشد.

زبانی تحصیلی عمدتا انگلیسی است اما برخی از اصطلاحات و مفاهیم موجود در این رشته کلماتی از زبان های لاتین، فرانسوی و آلمانی را در خود جای داده است. دانشجویان برای تحصیل رشته حقوق در انگلستان باید مهارت بالایی در زبان انگلیسی داشته باشند.

توصیه می کنیم برای ارائه درخواست تحصیل رشته حقوق در انگلستان از طریق دفتر غرب و دفتر مرکزی تهران یا دفتر شیراز با مشاورین شرکت مهاجرتی رجبی در تماس باشید و اولین گام به سوی تحصیل رشته مورد علاقیتان در بهترین دانشگاه های دنیا را بردارید. همچنین چنانچه قصد مهاجرت از طریق تحصیل یا اشتغال را دارید اما با روش های قانونی مهاجرت آشنا نیستید، می توانید با مراجعه به مقاله مهاجرت به انگلستان، با بهترین روش های مهاجرتی به این کشور و همچنین الزامات و هزینه های مربوط به هر روش آشنا شوید.

4.7/5 - (20 امتیاز)

4 پاسخ

 1. سلام من لیسانس حقوق دارم از دانشگاه آزاد ، آیا میتونم مستقیم برای ارشد حقوق تجارت بین الملل اقدام کنم و پذیرش بگیرم ؟ و بعد در دوره LPC شرکت‌ کنم و بعد به عنوان کار آموز در دوره TC مشغول به کار آموزی بشم ؟ آیا دوره ی کار آزمویی با حقوق است ؟

  1. با سلام

   بیشتر درخواست نیروی کار کشورهای عربی برای رشته های کادر درمان است .در حیطه کار خودتان میتوانید از طریق سایت های کاریابی به جستجوی کار بپردازید.

   با تشگر از سوال شما

 2. سلام. ممنون از اطلاعات تون .
  یک سوال
  اگر بخوام واسه کارشناسی برم چطوری میتونم ویزای تحصیلی بگیرم ؟؟؟ ویزای تحصیلی برای دوره foundation؟؟؟ و اینکه چقدر تمکن مالی باید داشته باشم ؟
  یه سوال دیگه نمره ایلتسی که اینجا میگیرم همون نمره ای میشه که بعد از دوره foundation دانشگاه ها بررسی میکنن و احتمال داره اگر خوب باشه بورس کنند؟ با دوباره باید آزمون داد؟

  1. با سلام

   اگر واجد شرایط باشید بله می‌توانید درخواست ویزای تحصیلی بدهید.
   سن، معدل، مدرک زبان ،تمکن مالی و… از آیتم های اصلی برای دریافت پذیرش و ویزا می باشند.
   مبلغ تمکن مالی بستگی به هزینه دانشگاه انتخابی شما دارد.
   مبلغ تمکن مالی : مبلغ یک سال شهریه دانشگاه + هزینه یک سال زندگی
   مدرک آیلتس حداقل 5.5 برای دوره فاندیشن از ایران لازم است و در دوره فاندیشن ممکن است نیاز باشد سطح زبان تان را ارتقا بدهید.
   امکان دریافت بورسیه در مقطع بچلر در انگلیس معمولا وجود ندارد.

   با تشکر از سوال شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *