تحصیل رشته حقوق در لهستان

تحصیل رشته حقوق در لهستان، تحصیل در رشته ای بسیار جذاب و بسیار دشوار است که می تواند اعتبار، احترام، درآمد بالا به همراه طیف وسیعی از فرصت های شغلی را برای شما به ارمغان بیاورد. 

با توجه به اینکه کشور لهستان از نظر رشته حقوق جزو پیشگامان است در این مقاله به شرایط و الزامات ورود به این رشته می پردازیم.

در رشته حقوق افراد به مطالعه نظام قواعد و اصول حاکم بر رفتار و تعامل افراد، گروه ها و نهادهای جامعه می پردازند. 

این رشته در بخش های مختلف مانند تعهدات، قراردادها، اموال، جنایات، عدالت و اخلاق حضور دارد و دانشجویان با تحصیل آن می توانند عملکرد جامعه را درک کرده، از حقوق خود و دیگران آگاه شوند و در جهت بهبود وضعیت جامعه گام بردارند. 

شما می توانید اطلاعات بیشتر در مورد این رشته را از طریق تماس با مشاورین شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت 562051 (موسسه حقوقی رجبی ثبت 40451) به دست آورید.

تحصیل رشته حقوق در لهستان روندی طولانی مدت است و بین 7 تا 9 سال به طول می انجامد. در طی این دوره دانشجویان باید مقاطع تحصیلی لیسانس و فوق لیسانس و دکترا را پشت سر بگذارند و دانش خود را در زمینه های حقوق کشور لهستان گسترش دهند. 

با این حال تحصیل تنها راه مهاجرت نیست و امروزه روش های دیگری مانند اشتغال نیز برای ورود به این کشور وجود دارد. شما می توانید مهم ترین روش های قانونی مهاجرتی را در مقاله جذاب مهاجرت به لهستان مطالعه فرمایید.

فهرست مطالب
تحصیل رشته حقوق در لهستان

مراحل اخذ پذیرش رشته حقوق در لهستان

مراحل اخذ پذیرش رشته حقوق در لهستان تا حد زیادی با توجه به دانشگاه مد نظر و مقطع تحصیلی شما در این کشور متفاوت است اما به طور کل دانشجویان برای تحصیل رشته حقوق در لهستان در مقطع کارشناسی باید مراحل زیر را پشت سر بگذارند.

در اولین قدم شما باید فرم درخواست به همراه مدارک مورد نیاز شامل ریز نمرات تحصیلی، کپی دیپلم دبیرستان، نتایج آزمون مهارت زبان (در صورت وجود)، توصیه نامه ها و… را به دانشگاه مورد نظر خود ارسال فرمایید. در گام بعدی باید در مورد دانشگاه تحقیق کند زیرا برخی دانشگاه ها برای پذیرش دانشجویان از آزمون ورودی موضوعات عمومی مانند تاریخ، فلسفه یا ادبیات و همچنین تفکر انتقادی و مهارت های حل مسئله استفاده می کنند. در صورت لزوم شما باید در این آزمون شرکت کرده و درآن عملکرد بسیار خوبی از خود نشان دهید. 

پس از آن که در این آزمون شرکت کردید باید مهارت های زبانی خود را با ارائه مدارک زبان معتبر مانند تافل، آیلتس یا مدرک زبان لهستانی اثبات کنید. پس از آن باید در مصاحبه ورودی دانشگاه شرکت کنید زیرا امروزه برخی از دانشگاه ها ممکن است برای ارزیابی انگیزه، مهارت های ارتباطی و تناسب شما برای برنامه مصاحبه هایی را انجام دهند.

در نهایت پس از بررسی درخواست ها، نتایج کنکور، تسلط به زبان و مصاحبه (در صورت وجود)، دانشگاه تصمیم پذیرش برای تحصیل رشته حقوق در لهستان را از طریق ارسال پیشنهاد نامه یا بسته پذیرش به شما اعلام می کند.

منتظر شما هستیم!

مشاوره رایگان

تحصیل در دانشگاه های لهستان؛ ارزان ترین کشور اروپا برای تحصیل با دریافت مشاوره های حرفه ای!

کارشناسان مهاجرتی رجبی

سوالی دارید؟

مشاوره دقیق و رایگان ما را از دست ندهید.

بهترین دانشگاه های حقوق لهستان

دانشگاه های بسیار زیادی در کشور لهستان وجود دارند که برنامه های تحصیلی بسیار معتبری در زمینه حقوق ارائه می دهند. برخی از بهترین دانشگاه های حقوق لهستان شامل دانشگاه ورشو (دانشکده حقوق و مدیریت)، دانشگاه جاگیلونی در کراکوف (دانشکده حقوق و مدیریت)، دانشکده اقتصاد ورشو، دانشگاه روتسواف (دانشکده حقوق و مدیریت) و دانشگاه لازارسکی (دانشکده حقوق و مدیریت) می شوند. شما می توانید برخی دیگر از بهترین دانشگاه ها برای تحصیل رشته حقوق در لهستان را در جدول زیر مشاهده فرمایید.

دانشکده حقوق و مدیریت دانشگاه ورشو یکی از بهترین دانشکده های موجود در این کشور است که برنامه های تحصیلی بسیار معتبری در مقاطع لیسانس، فوق لیسانس و دکترا ارائه می دهد. پس از آن دانشکده حقوق و مدیریت دانشگاه جاگیلونی قرار دارد که قدیمی ترین مرکز علمی موجود در این دانشگاه است و ترکیبی منحصر به فرد از سنت و مدرنیته را در مورد تحصیل به دانشجویان خود ارائه می دهد.

در نهایت سومین دانشگاه برتر برای تحصیل رشته حقوق در لهستان دانشکده حقوق، مدیریت و اقتصاد دانشگاه روتسواف است که این امکان را در اختیار دانشجویان قرار می دهد تا بر روی مکاتب حقوقی مختلف تمرکز کنند.

نام دانشگاه رتبه دانشگاه برای رشته حقوق در اروپا رتبه دانشگاه برای رشته حقوق در جهان سال تاسیس
دانشگاه ورشو 128 369 1816
دانشگاه جاگیلونی 187 497 1364
دانشگاه روتسواف 275 723 1702
دانشگاه آدام میکیویچ 280 736 1919
دانشگاه لودز 287 757 1945
دانشگاه گدانسک 346 934 1970
دانشگاه صنعتی وروتسواف 354 947 1945

مدارک پذیرش رشته حقوق در لهستان

یکی از مهم ترین مراحلی که می تواند تاثیری بسیار گسترده بر روند قبولی در دانشگاه های این کشور و اخذ پذیرش برای تحصیل رشته حقوق در لهستان داشته باشد جمع آوری و ارائه مدارک لازم می باشد. هر مقطع تحصیلی و هر دانشگاه دارای مدارک لازم متفاوتی است اما ما در ادامه به برخی از مهم ترین مدارک پذیرش رشته حقوق در لهستان اشاره می کنیم.

 • فرم درخواست تکمیل شده
 • آخرین مدرک تحصیلی: ارائه یک کپی از دیپلم دبیرستان یا مدرک لیسانس که توسط مقامات لهستانی به رسمیت شناخته شده
 • ریز نمرات تحصیلی: ریز نمرات تحصیلی یا سوابق رسمی تحصیلی از جمله نمرات و جزئیات دوره تحصیلی پیشین
 • اثبات مهارت زبان: بسته به زبان آموزشی (لهستانی یا انگلیسی)، مدارکی مانند آزمون زبان لهستانی (برای برنامه هایی که به زبان لهستانی تدریس می شود) یا آزمون های مهارت انگلیسی مانند آیلتس یا تافل ( برای برنامه هایی که به زبان انگلیسی تدریس می شوند).
 • عکس های اندازه پاسپورت: عکس های اخیرا گرفته شده و با مشخصات ارائه شده توسط دانشگاه
 • کپی پاسپورت: ارسال یک کپی از پاسپورت معتبر خود یا مدرک شناسایی رسمی دیگر
 • بیانیه شخصی: توضیح در مورد اهداف شغلی و دلیل انتخاب دانشگاه یا برنامه خاص
 • توصیه نامه: توصیه نامه از معلمان یا افراد دیگری که می توانند توانایی ها و شخصیت علمی شما را تأیید کنند.
 • اثبات پرداخت هزینه های دوره
 • مدارک اضافی: برخی از دانشگاه ها ممکن است مدارک اضافی مانند رزومه، اثبات فعالیت های فوق برنامه یا گواهی های موفقیت را درخواست کنند.
مدارک پذیرش رشته حقوق در لهستان

تحصیل کارشناسی رشته حقوق لهستان

تحصیل کارشناسی رشته حقوق لهستان یک برنامه آموزشی سه ساله است که منجر به اخذ مدرک لیسانس می شود. دانشجویان در حین این دوره تحصیلی مواردی مانند مبانی علوم حقوقی مانند تئوری حقوق، تاریخچه حقوق، قانون اساسی، حقوق اداری، حقوق مدنی، حقوق جزا، حقوق بین الملل و اروپا را مطالعه می کنند.  

تحصیل رشته حقوق در لهستان در مقطع لیسانس می تواند با توجه به دانشگاه و مقطع تحصیلی به صورت تمام وقت یا پاره وقت انجام شود و دانشجویان طی آن باید در کلاس های درس شرکت کنند بر روی پروژه ها کار کنند و امتحانات پایان ترم را با موفقیت پشت سر بگذارند. در نهایت و در پایان این دوره دانشجویان می توانند تحصیلات خود را در مقاطع کارشناسی ارشد یا دکترا در رشته حقوق یا رشته های مرتبط ادامه دهند.

دانشجویانی که قصد دارند به تحصیل رشته حقوق در مقطع کارشناسی بپردازند باید برای دانشگاه های مختلف این کشور درخواست دهند. امروزه دانشگاه های مختلف کشور لهستان دارای شرایط و الزامات ورودی مختلف هستند. برای مثال برخی دانشگاه آزمون هایی را در زمینه دانش حقوقی و مهارت های تفکر منطقی یا مصاحبه برگزار می کنند.

تحصیل کارشناسی ارشد حقوق در لهستان

تحصیل کارشناسی ارشد حقوق در لهستان

تحصیل کارشناسی ارشد حقوق در لهستان که با نام LL.M. شناخته شده یک مدرک تحصیلات تکمیلی است که پس از لیسانس حقوق (LL.B.) یا معادل آن تکمیل می شود. مدت زمان این دوره با توجه به تخصص، موسسه آموزشی و شرایط هر دانشجو متفاوت است اما معمولا بین یک تا دو سال متغییر می باشد.

موضوعات تدریس شده طی تحصیل رشته حقوق در لهستان در مقطع فوق لیسانس تا حد زیادی به گرایش مد نظر شما بستگی دارد اما از مهم ترین این دروس می توان به قانون تجارت لهستان، حقوق اروپا، حقوق بین الملل، حقوق مالکیت معنوی، فعالیت های تجاری فراملی، و حقوق و اقتصاد اشاره کرد. این دوره تحصیلی شامل تمرین ها، کلاس های درسی، سمینارها و سخنرانی ها می شود و دانشجویان باید در این دوره دروس را بسیار سخت مطالعه کنند زیرا رشته حقوق بسیار دشوار و پیچیده است.

برای درخواست مقطع کارشناسی ارشد حقوق در لهستان متقاضیان باید در رشته حقوق یا یک رشته مرتبط تحصیل کرده و مدرک لیسانس خود را به دست آورند. در گام بعدی دانشجویان باید مهارت های زبان انگلیسی مانند تافل و آیلتس را به دست آورده و مواردی مانند انگیزه نامه، رزومه و ریز نمرات دانشگاهی را ارائه دهند. در این مقطع داشتن یک رزومه تحصیلی غنی و مواردی مانند توصیه نامه تحصیلی الزامی می باشد. همچنین در برخی دانشگاه ها آزمون ورودی و مصاحبه وجود دارد.

مقطع دکترا رشته حقوق در لهستان

مقطع دکترا رشته حقوق در لهستان یکی از بهترین گزینه ها برای دانشجویان بین المللی است که قصد دارند تا مدارک تحصیلی بسیار معتبری به دست آورند و زیر نظر بهترین اساتید آخرین دوره از مقطع تحصیلی خود را تکمیل فرمایند.

مدرک تحصیل دکترا در لهستان با توجه به فاکتورهای مختلفی مانند موضوع تحقیق و پایان نامه، استاد راهنما، پیشرفت و شرایط دانشجو حدودا 3 تا 4 سال به طول می انجامد. دروس ارائه شده در این دوره تا حد زیادی به رشته و گرایش مد نظر شما بستگی دارد. از مهم ترین گرایش ها می توان به حقوق اروپا، حقوق بین الملل عمومی، حقوق خصوصی، حقوق بشر، قانون اساسی، حقوق اداری، حقوق جزا، حقوق مدنی، حقوق تجارت، حقوق محیط زیست و… اشاره کرد. 

تحصیل رشته حقوق در لهستان در مقطع PhD مستلزم تکمیل پایان نامه بر اساس تحقیقات مستقل و همچنین دفاع از پایان نامه در مقابل کمیته امتحان می باشد و همچنین دانشجویان باید در دوره های آموزشی، سمینارها، انتشارات یا فعالیت های آموزشی نیز شرکت داشته باشند.

دانشجویان برای قبولی در مقطع دکتری حقوق لهستان باید در آزمون ورودی یا مصاحبه ای که توسط دانشکده دکتری انجام شده شرکت کرده و در این موارد از خود عملکرد بسیار خوبی نشان دهند. آن ها همچنین باید پروپوزال پژوهشی مورد تایید استاد راهنما و هیئت دکتری داشته باشند و رزومه تحصیلی بسیار خوبی به دانشگاه ارائه دهند.

لهستان ارزان ترین کشور اروپایی برای تحصیل است ، مقالات زیر را برای کسب اطلاعات به روز بخوانید.

زبان تحصیل رشته حقوق در لهستان

زبان تحصیل رشته حقوق در لهستان با توجه به سطح و برنامه تحصیلی متفاوت است. لازم به ذکر است که امروزه اکثر برنامه های تحصیلی رشته حقوق در این کشور به زبان لهستانی ارائه شده اما برخی از برنامه ها نیز به زبان انگلیسی تدریس می شوند.

سطح زبان مورد نیاز برای تحصیل رشته حقوق در این کشور تا حد زیادی به برنامه تحصیلی مورد نظر شما بستگی دارد اما به طور کل دانشجویان باید مهارت های خود را در زبان تحصیلی مورد نظرشان ثابت کنند.

 برای مثال دانشجویانی که برنامه های لهستانی زبان را انتخاب کرده اند باید امتحان زبان لهستانی را بگذرانند یا گواهی لهستانی را به عنوان یک زبان خارجی ارائه دهند. (مانند گواهی مهارت در زبان لهستانی به عنوان یک زبان خارجی یا گواهی دولتی مهارت زبان لهستانی)

از طرفی دانشجویانی که برنامه های انگلیسی زبان را انتخاب می کنند باید نمره آزمون زبان انگلیسی (مانند آیلتس، تافل، یا انگلیسی کمبریج) یا مدرک تحصیلات قبلی به زبان انگلیسی (مانند دیپلم دبیرستان یا مدرک لیسانس) را ارائه دهند.

حداقل سطح زبان لازم برای تحصیل رشته حقوق در لهستان با توجه به مقطع تحصیلی شما متفاوت است اما به طور کل دانشگاه های این کشور به سطح B2 یا C1 چارچوب مشترک اروپایی مرجع برای زبان ها CEFR نیاز دارند.

زبان تحصیل رشته حقوق در لهستان

هزینه های تحصیل حقوق در لهستان

هزینه های تحصیل حقوق در لهستان با توجه به عواملی مانند نوع موسسه آموزشی و مقطع تحصیلی شما تعیین می شود. امروزه هزینه های لازم برای مقطع لیسانس حقوق در لهستان حدودا بین 1500 تا 6000 یورو در سال می باشد. شما می توانید برخی از هزینه های تحصیلی مقطع لیسانس در دانشگاه های مختلف این کشور را در جدول زیر مشاهده فرمایید.

از طرفی هزینه های تحصیل رشته حقوق در لهستان برای مقطع کارشناسی ارشد از 2000 تا 6000 یورو در سال بسته به دانشگاه و برنامه متغیر است. برای مثال هزینه این دوره در دانشگاه آدام میکیویچ بین 500 تا 1000 یورو می باشد و میزان هزینه برنامه مشابه در دانشگاه جاگیلونی حدود 4000 یورو است. در نهایت باید گفت هزینه های تحصیلی رشته حقوق در مقطع دکترا حدودا 3000 یورو در سال است اما برخی دانشگاه های این کشور برای مقطع دکترا بورسیه یا معافیت از هزینه ارائه می دهند.

دانشگاه طول دوره شهریه (یورو در سال)
دانشگاه ورشو 3 سال 2000 - 3000
دانشگاه جاگیلونی 3 سال 1500 - 2500
دانشگاه وروتسواف 3 سال 2000 - 3000
دانشگاه آدام میکیویچ 3 سال 2000 - 3000
دانشگاه نیکلاس کوپرنیک 3 سال 2000 - 3000
دانشگاه گدانسک 3 سال 1500 - 2500
دانشگاه لودز 3 سال 1500 - 2500
دانشگاه کوزمینسکی 3 سال 5000 - 6000
دانشگاه بیالیستوک 3 سال 1500 - 2500
دانشگاه شچین 3 سال 2000 - 3000

بورسیه های تحصیلی برای رشته حقوق در لهستان

بورسیه های تحصیلی برای رشته حقوق در لهستان در واقع کمک هزینه هایی هستند که به شما کمک می کنند با صرف هزینه های بسیار کم یا به صورت کاملا رایگان به تحصیل رشته حقوق در این کشور بپردازید. برخی از مهم ترین انواع بورسیه ها برای تحصیل رشته حقوق در لهستان شامل موارد زیر می شود.  

 • بورسیه های آژانس ملی تبادل علمی لهستان (NAWA): این آژانس به دانشجویان بین المللی علاقه مند به ادامه تحصیلات عالی در لهستان بورسیه می دهد که از مهم ترین آن ها می توان بورسیه تحصیلی “لهستان اولین انتخاب من”، بورس تحصیلی “اولام” و بورسیه “باناخ” و… اشاره کرد.
 • بورسیه های اراسموس: این برنامه نیز بورسیه ها و کمک های مالی زیادی را برای تحصیل در خارج از کشور در کشورهای اروپایی از جمله لهستان فراهم می کند. این بورسیه می تواند هزینه های سفر را پوشش دهد و کمک هزینه ماهانه ارائه دهد.
 • بورسیه های دانشگاهی: این بورسیه ها اغلب بر اساس شایستگی تحصیلی، استعداد یا معیارهای مشخصی است و توسط دانشگاه اهدا می شوند.
 • بورسیه های خصوصی: برخی بنیاد ها و شرکت های خصوصی در این کشور وجود دارند که به دانشجویان بین المللی در حال تحصیل در لهستان بورسیه می دهند.

اگر می خواهید در کشوری ارزان قیمت تحصیل کنید ، لهستان یکی از پر رنگ ترین گزینه های شما در اروپا است.

در ویدئوی ارائه شده در این بخش تصاویر ویزاهای اخذ شده برای کلاینت های عزیز ما در هلدینگ حقوقی مهاجرتی رجبی به نمایش گذاشته شده.

شما هم می توانید با مشاوران ما در تماس بوده و در این مسیر قدم بر دارید.

نمایش ویدیو درباره پذیرش لهستان
منتظر شما هستیم!

مشاوره رایگان

تحصیل ارزان ، بدون آزمون در بهترین رشته ها ، با مشاوره رجبی در ارتباط باشید!

کارشناسان مهاجرتی رجبی

سوالی دارید؟

مشاوره دقیق و رایگان ما را از دست ندهید.

چارت درسی حقوق در دانشگاه های لهستان

چارت درسی حقوق در دانشگاه های لهستان با توجه به مقطع تحصیلی شما تعیین می شود. کارشناسی ارشد به ده ترم تقسیم می شود و شما می توانید مهم ترین دروس ارائه شده در هر ترم تحصیلی حین تحصیل رشته حقوق در لهستان را در ادامه مشاهده فرمایید.

 • ترم اول: مقدمه ای بر حقوق، تاریخ حقوق لهستان، حقوق رومی، منطق حقوقی و روش شناسی، جامعه شناسی حقوق، زبان خارجی
 • ترم دوم: حقوق اساسی، حقوق مدنی یک، حقوق جزا یک، نظریه دولت و حقوق، فلسفه حقوق، زبان خارجی
 • ترم سوم: حقوق مدنی دوم، حقوق جزا دو، حقوق اداری یک، حقوق اتحادیه اروپا یک، حقوق بشر، زبان خارجی
 • ترم چهارم: حقوق مدنی سه، حقوق جزا سه، حقوق اداری دو، حقوق اتحادیه اروپا دو، حقوق خانواده، زبان خارجی
 • ترم پنجم: آیین دادرسی مدنی اول، آیین دادرسی کیفری یک، آیین دادرسی اداری یک، حقوق کار یک، حقوق تجارت یک، زبان خارجی
 • ترم ششم: آیین دادرسی مدنی دوم، آیین دادرسی کیفری دو، آیین دادرسی اداری دو، قانون کار دو، حقوق تجارت دو، زبان خارجی
 • ترم هفتم: حقوق مالیاتی یک، حقوق بین الملل عمومی یک، حقوق بین الملل خصوصی یک، حقوق مالکیت فکری یک، حقوق محیط زیست یک، زبان خارجی
 • ترم هشتم: حقوق مالیاتی دو، حقوق بین الملل عمومی دو، حقوق بین الملل خصوصی دو، حقوق مالکیت معنوی دو، حقوق محیط زیست دو، زبان خارجی
 • ترم نهم: اخلاق حقوقی و مسئولیت حرفه ای، نگارش و بلاغت حقوقی، کلینیک حقوقی یا کارآموزی یا دوره انتخابی، تهیه پایان نامه
 • ترم دهم: دفاع از پایان نامه و آزمون دولتی
دوره کارآموزی رشته حقوق در لهستان

دوره کارآموزی رشته حقوق در لهستان

امروزه گذراندن دوره کارآموزی رشته حقوق در لهستان در برخی از دانشگاه های این کشور ضروری است. این دوره در واقع به دانشجویان حقوق و وکلاء جوان فرصتی برای کسب تجربه عملی در زمینه ها و موسسات مختلف حقوقی در سراسر اروپا از جمله لهستان می دهد.

دانشجویان می توانند حین یا پس از تحصیل رشته حقوق در لهستان از میان طیف گسترده ای از موقعیت ها مانند شرکت های حقوقی، دادگاه ها، سازمان های غیردولتی، مقامات دولتی و سازمان های بین المللی یک مورد را انتخاب کنند و با گذراندن این دوره از مزایای بسیار زیادی بهرمند شوند.

مدت دوره کارآموزی بسته به موسسه میزبان و در دسترس بودن شما از دو هفته تا یک سال متغییر است. به طور کل باید گفت دوره کارآموزی یک راه عالی برای افزایش مهارت های حقوقی شما، گسترش افق های خود و افزایش چشم انداز شغلی شما می باشد.

تعداد سال تجربه کاری میزان درآمد به زلوتی لهستان
0 - 2 سال سابقه 103840
2-5 سال سابقه 128900
5-10 سال سابقه 172400
10-15 سال سابقه 204700
15-20 سال سابقه 225700
20+ سال تجربه 238900

درآمد وکلا در کشور لهستان

طبق اطلاعات به دست آمده درآمد وکلا در کشور لهستان با توجه به فاکتورهایی مانند جنسیت، میزان تحصیلات، میزان تجربه کاری و دیگر عوامل متغییر می باشد. امروزه یک وکیل در کشور لهستان معمولا حدود 163800 زلوتی لهستان در سال درآمد دارد که این مقدار می تواند از کمترین میانگین حقوق در حدود 87640 تا بالاترین میانگین حقوق 251500 زلوتی متغیر باشد.

میانگین درآمد ماهانه وکلا پس از تحصیل رشته حقوق در لهستان حدودا 13650 زلوتی است و کم ترین میزان درآمد ماهانه نیز 7,303  زلوتی می باشد. توصیه می کنیم اطلاعات بیشتر در مورد قوانین کاری، نحوه یافتن شغل و همچنین درآمد مشاغل مختلف در بازار کار این کشور را در مقاله جذاب کار در لهستان مطالعه فرمایید. شما می توانید میزان درآمد وکلا در این کشور بر اساس تجربه افراد را در جدول زیر مشاهده فرمایید.

در بسیاری از کشور ها می توانید رشته جذاب حقوق را بخوانید.

بازار کار لهستان پس از تحصیل رشته حقوق

بازار کار لهستان پس از تحصیل رشته حقوق بسیار رقابتی است و دانشجویان برای یافتن یک شغل خوب، باید مدارک، تجربه و دانشی بالایی را داشته باشند. در حال حاضر دانشجویان پس از اخذ مدرک تحصیلی حقوق می توانند در شرکت های حقوقی، ادارات دولتی، شرکت ‌های بخش خصوصی، در دادگاه و… مشغول به کار شوند و از این طریق به کسب درآمد بپردازند. به طور کل فرصت های شغلی پس از تحصیل رشته حقوق در لهستان فراوان است و برخی از مهم ترین گزینه ها شامل موارد زیر می شود.

 • وکیل شرکتی: فردی است که به نظارت صحت انطباق شرکت با قانون پرداخته و در مواقع ضروری به شرکت در مورد حقوق خود و خطرات عدم رعایت قانون اخطار می دهد.
 • مشاور مالیاتی: فردی که پس از اتمام تحصیلات حقوق یک امتحان را پشت سر گذاشته و شش ماه تمرین اضافی را تکمیل کرده می تواند به عنوان مشاور مالیات مشغول به کار شود و در این زمینه به مردم مشاوره دهد.
 • کار در بیمه: افراد در این زمینه شغلی به اجرای قراردادهای بیمه، تحلیل مسائل مربوط به جبران خسارت و… می پردازند.
 • کار علمی و آموزشی: یک وکیل می تواند از دانش خود برای آموزش دیگران استفاده کند.

نرخ اشتغال کشور لهستان

No Data Found

گرایش های حقوق در مقاطع مختلف لهستان

گرایش های حقوق در مقاطع مختلف لهستان باعث شده تا دانشجویان در مقاطع تحصیلی بالاتر مانند فوق لیسانس و دکترا بتوانند به مطالعه شاخه مورد علاقه خود  بپردازند و به صورت تخصصی تحصیلات خود را در این مقاطع ادامه دهند.

دانشجویان در مقطع کارشناسی ارشد می توانند از بین رشته های حقوق مدنی و تجارت، حقوق جزایی و مالی، حقوق اداری، قانون اساسی و حقوق اروپا و…. یک مورد را انتخاب کنند. حقوق مدنی در واقع به رابطه بین اشخاص حقوق خصوصی مانند اشخاص حقیقی، کارآفرینان، شرکت ها و سازمان های غیردولتی می پردازد. از طرفی در رشته حقوق جزایی و مالی دانشجویان جرایم علیه مصالح عمومی به ویژه در زمینه مالیات و عوارض عمومی را مطالعه می کنند.

در حین تحصیل رشته حقوق در لهستان در مقطع دکترا، دانشجویان می توانند به مطالعه گرایش های مختلف این رشته بپردازند. یکی از این گرایش ها قانون کار و تامین اجتماعی است که به صورت تخصصی در مسائل مربوط به حقوق کارکنان، روابط استخدامی، نظام تامین اجتماعی و حمایت اجتماعی می پردازد. همچنین حقوق خانواده و سرپرستی نیز از گرایش های محبوب این مقطع می باشد.

نام دانشگاه گرایش ها و شاخه های ارائه شده
دانشگاه ورشو حقوق مدنی، حقوق جزا، قانون اساسی، حقوق اداری، حقوق اروپا
دانشگاه جاگیلونی حقوق مدنی، حقوق جزا، حقوق تجارت، حقوق بین الملل، حقوق عمومی
دانشگاه وروتسواف حقوق مدنی، حقوق جزا، حقوق بین الملل، حقوق اروپا، حقوق بشر
دانشگاه آدام میکیویچ حقوق مدنی، حقوق جزا، حقوق بین الملل، حقوق اروپا، حقوق مالکیت فکری

مزایای تحصیل رشته حقوق در لهستان

مزایای تحصیل رشته حقوق در لهستان بی شمار است و دانشجویان با انتخاب این کشور می توانند از مزایای مختلف بهرمند شوند. یکی از مهم ترین این مزایا امکان دسترسی به آموزش بسیار باکیفیت است زیرا دانشگاه های کشور لهستان سیستم آموزشی بسیار خوبی در زمینه این رشته دارند و از استانداردها بسیار سخت گیرانه ای پیروی می کنند. آن ها همچنین فرصت های تحصیلی و بورسیه های مختلفی را در اختیار دانشجویان بین المللی قرار می دهند.

مدارک تحصیلی ارائه شده توسط دانشگاه های این کشور در سطح بین المللی شناخته شده و فرصت های شغلی بسیار زیادی را در سراسر جهان به شما ارائه می دهد. همچنین شما می توانید با تحصیل حقوق در بهترین دانشگاه های این کشور درک بسیار عمیقی از سیستم حقوقی اروپا به دست آورید و پس از پایان یک دوره تحصیلی برای اشتغال یا ادامه تحصیلات به دیگر کشورهای اروپایی سفر کنید.

سوالات پر تکرار تحصیل رشته حقوق در لهستان

برخی از بهترین دانشگاه ها شامل دانشگاه ورشو (دانشکده حقوق و مدیریت)، دانشگاه جاگیلونی در کراکوف (دانشکده حقوق و مدیریت)، دانشکده اقتصاد ورشو، دانشگاه روتسواف (دانشکده حقوق و مدیریت) و دانشگاه لازارسکی (دانشکده حقوق و مدیریت) می شوند.

تحصیل این مقطع در لهستان حدودا سه سال به طول می انجامد.

از مهم ترین گرایش ها می توان به حقوق اروپا، حقوق بین الملل عمومی، حقوق خصوصی، حقوق بشر، قانون اساسی، حقوق اداری، حقوق جزا، حقوق مدنی، حقوق تجارت، حقوق محیط زیست و… اشاره کرد. 

در حال حاضر دانشجویان پس از اخذ مدرک تحصیلی حقوق می توانند در شرکت های حقوقی، ادارات دولتی، شرکت ‌های بخش خصوصی، در دادگاه و… مشغول به کار شوند و از این طریق به کسب درآمد بپردازند.

از طرفی هزینه های تحصیل رشته حقوق در لهستان برای مقطع کارشناسی ارشد از 2000 تا 6000 یورو در سال بسته به دانشگاه و برنامه متغیر است. برای مثال هزینه این دوره در دانشگاه آدام میکیویچ بین 500 تا 1000 یورو می باشد و میزان هزینه برنامه مشابه در دانشگاه جاگیلونی حدود 4000 یورو است.

با توجه به اینکه تحصیل رشته حقوق در لهستان یکی از بهترین تصمیمات برای دانشجویان بین المللی است، شما می توانید اطلاعات بیشتر در مورد شرایط تحصیلی این رشته و همچنین شروع روند درخواست برای بهترین دانشگاه ها را از طریق تماس با مشاورین شرکت مهاجرتی رجبی در دفتر غرب و دفتر مرکزی تهران یا دفتر شیراز آغاز کنید. همچنین توصیه می کنیم برای آشنایی بیشتر با شرایط تحصیلی این کشور و اطلاع از مهم ترین الزامات تحصیلی مطالعه مقاله جذاب تحصیل در لهستان که توسط بهترین مشاورین همین مجموعه تدوین شده را از دست ندهید.

در انتها تجربه دوستانی که برای کشور لهستان اقدام کرده و موفق به اخذ ویزا شده اند را ببینید و بشنوید.

پخش ویدیو
پخش ویدیو
پخش ویدیو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5/5 - (1 امتیاز)
منو
خانه