تحصیل رشته ریاضیات در لهستان

تحصیل رشته ریاضیات در لهستان
مشاور مهاجرتی

تحصیل رشته ریاضیات در لهستان یکی از گزینه های موجود برای علاقمندان تحصیل در این رشته در خارج از کشور است ، برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه تحصیل در این رشته تحصیلی جذاب با شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) تماس بگیرید ، همچنین می توانید با مطالعه مقاله تحصیل در لهستان با یکی از ارزان ترین کشور ها برای تحصیل در خارج از کشور آشنا شوید.

ریاضیات رشته ای است که به رشته علوم دقیق و طبیعی اختصاص دارد ، مطالعات دوره اول در ریاضیات ارائه شده در دانشگاه های لهستان بر اساس یک سنت طولانی شکل گرفته است ، برنامه درسی با در نظر گرفتن روند های فعلی در توسعه ریاضیات و کاربردهای آن در بازار کار به طور مداوم توسعه و غنی می شود.

این برنامه ها با نیازهای آن دسته از دانشجویانی که ریاضیات را به عنوان یک مسیر شغلی در نظر می گیرند و کسانی که در علم استعداد دارند و برای شغلی در علم برنامه ریزی می کنند ، سازگار است ؛ دانشکده های ریاضیات این کشور نیز مکانی شناخته شده و قابل تقدیر در جهان است.

دانشجویان در طول تحصیل در ریاضیات ، دانشی در زمینه نظریه ‌های کلاسیک و شاخه‌ های ریاضیات عالی کسب می‌کنند این موارد شامل نظریه مجموعه ‌ها و منطق ، تحلیل واقعی شامل حساب دیفرانسیل و انتگرال یک و چند متغیر ، هندسه با جبر خطی ، جبر، توپولوژی و غیره است.

اولین مقطع تحصیل رشته ریاضیات در لهستان مقطع کارشناسی است که سه تا چهار سال طول می کشد ، دانشجویان می توانند پس از فارغ التحصیلی وارد بازار کار شده یا در مقطع کارشناسی ارشد و پس از آن در مقطع دکتری ادامه تحصیل دهند.

مدارک پذیرش رشته ریاضیات در لهستان

 • مدرک دیپلم دبیرستان و پیش دانشگاهی برای تحصیل کارشناسی ( رشته های ریاضی فیزیک ، تجربی و علوم انسانی )
 • ریز نمرات دبیرستان
 • مدرک کارشناسی برای تحصیل کارشناسی ارشد
 • گواهی تسلط به زبان لهستانی ( تحصیل به زبان لهستانی )
 • گواهی تسلط به زبان انگلیسی ( تحصیل به زبان انگلیسی )
 • گواهی تمکن مالی
 • کواهی عدم سوپیشینه کیفری
 • پاسپورت معتبر
 • عکس پاسپورتی
 • کپی شناسنامه
تحصیل رشته ریاضیات در لهستان

بهترین دانشگاه های ریاضی لهستان

لهستان یکی از قطب های تحصیل برای دانشجویان خارجی است و هر ساله دانشجویان بسیاری از سراسر جهان جذب دانشگاه های این کشور می شوند ، این کشور دارای دانشگاه های متعددی است که برخی از آن ها در بین دانشگاه های برتر جهان رتبه بندی شده اند ، در ادامه با بهترین دانشگاه ها برای تحصیل رشته ریاضیات در لهستان را معرفی خواهیم کرد.

دانشگاه ورشو

دانشگاه ورشو در سال 1816 تاسیس شده و بزرگترین دانشگاه در لهستان است ، بیش از 6000 پرسنل از جمله بیش از 3100 مربی آکادمیک را استخدام می کند ، برای 53000 دانشجو دوره های تحصیلات تکمیلی ارائه می کند ، این دانشگاه حدود 37 رشته تحصیلی مختلف ، 18 دانشکده و بیش از 100 تخصص در علوم انسانی ، فنی و علوم طبیعی ارائه می دهد.

امروزه دانشگاه ورشو از 126 ساختمان و مجتمع آموزشی با بیش از 18 دانشکده تشکیل شده است که شامل زیست شناسی ، شیمی ، روزنامه نگاری و علوم سیاسی ، فلسفه و جامعه شناسی ، فیزیک ، جغرافیا و مطالعات منطقه ای ، زمین شناسی ، تاریخ ، زبان شناسی کاربردی و زبان شناسی ، زبان لهستانی ، آموزش ، اقتصاد ، حقوق و مدیریت دولتی ، روانشناسی ، علوم اجتماعی کاربردی ، مدیریت و ریاضیات ، علوم کامپیوتر و مکانیک می باشد.

دانشگاه ورشو در رتبه 344 در بهترین دانشگاه های جهانی قرار دارد ، مدارس بر اساس عملکردشان در مجموعه ای از شاخص های برتری پذیرفته شده به طور گسترده رتبه بندی می شوند.

بهترین دانشگاه های ریاضی لهستان

دانشگاه یاگیلونیا

دانشگاه یاگیلونیا یک دانشگاه تحقیقاتی دولتی در کراکوف لهستان است ، دانشگاه یاگیلونیا که در سال 1364 توسط پادشاه لهستان کازیمیر سوم کبیر تأسیس شد ، قدیمی‌ترین دانشگاه لهستان ، دومین دانشگاه قدیمی اروپای مرکزی و یکی از قدیمی‌ترین دانشگاه ‌های بازمانده در جهان است.

محوطه دانشگاه یاگیلونیا در مرکز شهر کراکوف واقع شده است ، این دانشگاه از شانزده دانشکده شامل علوم انسانی ، حقوق ، علوم طبیعی و اجتماعی ، پزشکی ، داروسازی ، فلسفه ، تاریخ ، زبان شناسی ، ریاضیات و علوم رایانه ، شیمی ، بیوشیمی و غیره تشکیل شده است ، این دانشگاه تقریبا 4000 دانشگاهی را استخدام می کند و تقریبا 40 هزار دانشجو دارد که در حدود 80 رشته تحصیل می کنند ، بیش از نیمی از دانشجویان را زنان تشکیل می دهند ، زبان آموزش معمولا لهستانی است ، اگرچه حدود 30 رشته به زبان انگلیسی و برخی به آلمانی ارائه می شوند.

دانشگاه علم و صنعت AGH

یکی دیگر از دانشگاه های برتر برای تحصیل رشته ریاضیات در لهستان دانشگاه علم و صنعت AGHیک دانشگاه فنی در لهستان واقع در کراکوف است ، این دانشگاه در سال 1919 تأسیس شد و قبلا به عنوان دانشگاه معدن و متالورژی شناخته می شد ؛ دانشگاه علم و صنعت AGH در رتبه 729 در بهترین دانشگاه های جهانی قرار دارد ، مدارس بر اساس عملکردشان در مجموعه ای از شاخص های برتری پذیرفته شده به طور گسترده رتبه بندی می شوند.

دانشگاه علم و صنعت دارای 15 دانشکده شامل مهندسی برق ، مهندسی مکانیک ، زمین شناسی ، علوم مواد ، مدیریت ، حفاری ، سوخت و انرژی ، فیزیک ، ریاضیات ، علوم انسانی و غیره و یک مدرسه است.

هزینه تحصیل ریاضی در لهستان

هزینه تحصیل در لهستان مقرون به صرفه هست البته بسته به رشته و مقطع تحصیلی متفاوت است ، هزینه تحصیل رشته ریاضیات در لهستان در مقطع کارشناسی بین 3000 تا 4000 یورو در هر سال است.

لهستان یک کشور اروپایی مقرون به صرفه با اقتصاد بسیار با ثبات است ، هزینه های زندگی برای دانشجویان بین المللی بین 350 تا 550 یورو در ماه متغیر است ، شما می توانید بسته به شهر یا منطقه ای که می خواهید در آن تحصیل کنید ، بودجه خود را تنظیم کنید ؛ برای تحصیل و زندگی در شهرهای بزرگتر مانند کراکوف یا ورشو بین 500 تا 850 یورو در ماه نیاز دارید.

از دیگر کشورهای اروپایی که هزینه تحصیل در آن مقرون به صرفه در نظر گرفته میشود ، پرتغال است ؛ مقاله تحصیل در پرتغال را بخوانید و با برترین رشته ها ، دانشگاه ها و هزینه های تحصیل در آن ها آشنا شوید.

زبان تحصیل ریاضیات در لهستان

زبان رسمی کشور لهستان زبان لهستانی است و دروس در دانشگاه های این کشور به ویژه در مقطع کارشناسی به زبان لهستانی برگزار می شود ، البته برخی از رشته های تحصیلی مانند تحصیل رشته ریاضیات در لهستان در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری به زبان انگلیسی نیز تدریس می شود ، برای تحصیل به زبان لهستانی تسلط به این زبان در سطح B2 و برای تحصیل به زبان انگلیسی تسلط با نمره آیلتس 6 به بالا مورد نیاز است.

چارت درسی ریاضی در دانشگاه های لهستان

اولین مقطع تحصیل رشته ریاضیات در لهستان شامل گذراندن 180 واحد درسی در طول 3 سال تحصیل است که شامل موارد زیر می باشد :

 • سال اول : تجزیه و تحلیل ریاضی 1 ، جبر خطی و هندسه 1 ، مقدمه ای بر ریاضیات ، مقدمه ای بر علوم کامپیوتر ، حقوق مالکیت فکری ، بهداشت و ایمنی محل کار ، تربیت بدنی ، تجزیه و تحلیل ریاضی 2 ، جبر خطی و هندسه 2 ، مقدمه ای بر علوم کامپیوتر و دروس عمومی دانشگاه.
 • سال دوم : تجزیه و تحلیل ریاضی 2.1، جبر ، توپولوژی ، تجزیه و تحلیل ریاضی 2.2 ، ریاضیات محاسباتی ، نظریه احتمال ، معادلات دیفرانسیل معمولی ، تربیت بدنی ، دروس عمومی دانشگاه
 • سال سوم : تجزیه و تحلیل داده های آماری ، توابببع تحلیلی یک متغیر ، دروس اختیاری ، سمینار ، پایان نامه کارشناسی ، آزمون زبان خارجی.

گرایش های ریاضیات در لهستان

رشته ریاضیات یکی از رشته های پر کاربرد در سطح جهان است که با اکثر رشته های تحصیلی ارتباط نزدیکی دارد و می توان گفت یه مبحث میان رشته ای است ، این رشته دارای دو گرایش محض و کاربردی است که لازم است قبل از تحصیل رشته ریاضیات در لهستان با آن ها آشنا شوید.

گرایش های ریاضیات در لهستان

ریاضیات کاربردی

ریاضیات کاربردی کاربرد روش های ریاضی در زمینه های مختلف مانند فیزیک ، مهندسی ، پزشکی ، زیست شناسی ، مالی ، تجارت ، علوم کامپیوتر و صنعت است ،بنابراین، ریاضیات کاربردی ترکیبی از علوم ریاضی و دانش تخصصی است ؛ اصطلاح ” ریاضیات کاربردی ” همچنین تخصص حرفه ای را توصیف می کند که در آن ریاضیدانان با تدوین و مطالعه مدل های ریاضی روی مسائل عملی کار می کنند.

ریاضیات محض

ریاضیات محض مطالعه مفاهیم ریاضی مستقل از هر کاربرد خارج از ریاضیات است ، این مفاهیم ممکن است از نگرانی ‌های دنیای واقعی سرچشمه بگیرند و نتایج به‌دست ‌آمده ممکن است بعدا برای کاربرد های عملی مفید باشد اما ریاضیدانان محض اساسا برای چنین کاربرد هایی انگیزه ندارند ؛ در عوض، به دنبال چالش فکری و زیبایی ‌شناختی کار کردن به نتایج منطقی اصول اساسی هستند.

تحصیل دکترا ریاضیات در لهستان

برنامه های مدرک دکترا ریاضیات مطالعات دوره سوم برای تحصیل رشته ریاضیات در لهستان است ، این برنامه تحصیلی آموزش عالی مرتبط با تحقیقات است که پس از یک مدرک تحصیلی عالی و منجر به مدرک دکترا می شود ، این مقطع تحصیلی برای فارغ التحصیلان دوره کارشناسی ارشد قابل دسترسی هست.

لهستان با دستورالعمل های فرآیند بولونیا در آموزش عالی اروپا مطابقت دارد ، سیستم مدرک مبتنی بر ساختار سه دوره ای همراه با سیستم انتقال و انباشت اعتبار اروپا (ECTS) با موفقیت پیاده سازی شده است ؛ در دوره چهار ساله دکترا، دانشجوی دکترا تحت نظارت یک استاد در یک پروژه تحقیقاتی منجر به دریافت مدرک دکترا در ریاضیات کار خواهد کرد ؛ یک برنامه آموزشی برای دانشجویان دکترا شامل دوره‌ های سخنرانی پیشرفته ، سمینارهای تحقیقاتی ، کلاس ‌های خواندن ، کنفراس دکترا است و می‌تواند با فعالیت‌ های دیگر (مدارس تابستانی و غیره) بیشتر شود.

برای پذیرش در این مقطع بایستی موضوع پایان نامه خود را انتخاب کرده و پس از نگارش پرپوزال خود آن را برای استاد راهنمای انتخابی خود ارسال کنید ، استاد راهنما را باید از بین استاد های عضو هیئت علمی دانشگاه با سابقه تحصیل یا پژوهش در مورد موضوع انتخابی خود برای پایان نامه انتخاب کنید.

برای تحصیل دکترا ، می توانید به ایتالیا بروید و از بورسیه های جذاب آن استفاده کنید ، مقاله تحصیل در ایتالیا را بخوانید.

مزایا و معایب تحصیل ریاضیات در لهستان

تحصیل رشته ریاضیات در لهستان همانند سایر نقاط جهان با مزایا و معایبی همراه است ، هنگام انتخاب دانشگاه و کشور برای تحصیل باید دقت کرده و با افراد زبده و مطلع به امور مهاجرت مشورت نمود تا درصد دشواری های پیش رو هنگام تحصیل در خارج از کشور را به حداقل رساند.

مزایا و معایب تحصیل ریاضیات در لهستان

مزایای تحصیل رشته ریاضیات در لهستان

 • دانشگاه های ارائه دهنده رشته ریاضی در لهستان در بین برترین دانشگاه های جهان رتبه بندی شده اند.
 • هزینه تحصیل در لهستان مقرون به صرفه است.
 • امکان تحصیل به زبان انگلیسی وجود دارد.
 • دانشگاه های لهستان مورد تایید وزارت علوم ایران هستند.

معایب تحصیل رشته ریاضیات در لهستان

 • امکان تحصیل به زبان انگلیسی اغلب در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری وجود دارد و برای تحصیل در مقطع کارشناسی در این کشور تسلط به زبان لهستانی نیاز است.
 • بالا بودن هزینه تحصیل در صورت تحصیل به زبان انگلیسی

از دیگر کشورهای محبوب برای تحصیل ، اوکراین است ، کشوری امن ، مهمان دوست و دانشجو پسند با دانشگاه های معتبر و ارزان ؛ مطالعه مقاله تحصیل در اوکراین را از دست ندهید.

بازار کار لهستان پس از تحصیل ریاضی

فرصت های شغلی برای رشته های ریاضی نامحدود است ، آنها ممکن است تحصیلات تکمیلی ، مسیرهای شغلی در زمینه های تجاری ، علمی یا فنی یا رشته هایی مانند خدمات اجتماعی ، آموزش و پرورش و دولت را دنبال کنند ؛ برخی از مشاغلی که رشته های ریاضی وارد می شوند شامل حسابداری ، ریاضیدان نظری ، ریاضیدان ، تحلیلگر عددی ، آمارشناس ، معلم ، محقق بازار و غیره می باشد.

فردی که به عنوان ریاضیدان در لهستان کار می کند معمولا حدود 12200 زلوتی در ماه درآمد دارد ، دستمزد ها از 5860 تا 19200 زلوتی متغیر است.

سوالات پر تکرار تحصیل ریاضیات در لهستان

کارشناسان ما در شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) در این محتوا شما را با تحصیل رشته ریاضیات در لهستان آشنا کردند ، با ما از طریق باکس دیدگاه در تماس باشید و سوالات خود را بپرسید.

بهترین دانشگاه برای تحصیل رشته ریاضیات در لهستان کدام است؟

دانشگاه ورشو در سال 1816 تاسیس شده و بزرگترین دانشگاه در لهستان است ، بیش از 6000 پرسنل از جمله بیش از 3100 مربی آکادمیک را استخدام می کند .

هزینه تحصیل رشته ریاضیات در لهستان چقدر است؟

هزینه تحصیل رشته ریاضیات در لهستان در مقطع کارشناسی بین 3000 تا 4000 یورو در هر سال است.

زبان تحصیل رشته ریاضیات در لهستان چیست؟

زبان رسمی کشور لهستان زبان لهستانی است و دروس در دانشگاه های این کشور به ویژه در مقطع کارشناسی به زبان لهستانی برگزار می شود ، البته برخی از رشته های تحصیلی مانند ریاضیات در دانشگاه های این کشور در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری به زبان انگلیسی نیز تدریس می شود.

برای پذیرش و تحصیل رشته ریاضیات در لهستان باید چه مراحلی را طی کنم؟

برای پذیرش در این مقطع بایستی موضوع پایان نامه خود را انتخاب کرده و پس از نگارش پرپوزال خود آن را برای استاد راهنمای انتخابی خود ارسال کنید ، استاد راهنما را باید از بین استاد های عضو هیئت علمی دانشگاه با سابقه تحصیل یا پژوهش در مورد موضوع انتخابی خود برای پایان نامه انتخاب کنید.

بعد از تحصیل ریاضی در لهستان و شروع به کار ، چقدر درآمد خواهم داشت؟

فردی که به عنوان ریاضیدان در لهستان کار می کند معمولا حدود 12200 زلوتی در ماه درآمد دارد ، دستمزد ها از 5860 تا 19200 زلوتی متغیر است.

مشاوران موسسه مهاجرتی رجبی شرایط و ویژگی های تحصیل رشته ریاضیات در لهستان را بررسی کردند پیشنهاد ما به شما این است که با دفاتر موسسه در شیراز و تهران تماس گرفته و از جزئیات بیشتر مطلع شوید ، اگر به کشور لهستان برای مهاجرت فکر میکنید ، خوب است اطلاعات جامعی در این زمینه کسب کنید ، مقاله مهاجرت به لهستان با همین هدف به شما تقدیم شده است.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *