تحصیل رشته موسیقی در اتریش

تحصیل رشته موسیقی در اتریش ، نام شناخته شده ای که بسیاری از دانشجویان موسیقی به آن می بالند ، چرا که تحصیل این رشته در این کشور ، روزی عاملی بسیار تعیین کننده برای کسب شغل در عرصه رقابتی موسیقی خواهد بود.

مشاوران شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) ، با ارائه این مقاله قصد دارند شما را با شرایط تحصیل رشته موسیقی در یکی از برجسته ترین کشورهای جهان برای علم موسیقی ، آشنا کنند.

برای آشنایی کامل شما با شرایط اخذ پذیرش از دانشگاه های اتریش می توانید به مقاله تحصیل در اتریش مراجعه نمایید ، برترین دانشگاه ها ، هزینه های تحصیل و مزایا ، معایب تحصیل در این کشور را هم در مقاله لینک شده خواهید خواند.

مشاوران شرکت مهاجرتی رجبی ، با ارائه مقالات برگرفته از جدیدترین اطلاعات تحصیلی دانشگاه ها ، سعی دارند به گونه ای شفاف سازی برای شما انجام دهند تا بتوانید با توجه به شرایط تان بهترین گزینه را انتخاب کنید.

کشور اتریش در زمینه ارائه علوم مدرن موسیقی زبانزد بوده و سالانه در لیست برترین کشورها برای علم موسیقی قرار می گیرد ، در ادامه این مقاله اطلاعات مفیدی از چگونگی تحصیل رشته موسیقی در این کشور زیبا ارائه شده است که می توانیم با همراهی هم به مطالعه آن بپردازیم.

فهرست مطالب
تحصیل رشته موسیقی در اتریش

در این بخش می توانید با دیدن ویدئو و گوش دادن به پادکست ارائه شده توسط روناک ، اطلاعات مفید این مقاله را دریافت کنید ، همچنین امکان ذخیره فایل پادکست وجود دارد تا در زمان بهتری بتوانید از آن استفاده کنید ، مدت زمان این فایل ها ، تنها دو دقیقه است.

پادکست تحصیل رشته موسیقی در اتریش

مدارک پذیرش رشته موسیقی در اتریش

عموما متقاضیان تحصیل رشته موسیقی در اتریش می توانند با هر دیپلمی به ادامه تحصیل در دانشکده های موسیقی بپردازند اما نکته حائز اهمیت مهارت هایی است که متقاضی باید در زمینه موسیقی و آواز داشته باشد و دارای مدارک پذیرش رشته موسیقی در اتریش باشد.

برای اخذ پذیرش از دانشکده های موسیقی اتریش ، دانشجویان الزام دارند که به عنوان یکی از اصلی ترین مدارک پذیرش رشته موسیقی در اتریش ، حتما در آزمون ورودی اختصاصی که در وین برگزار می شود ، شرکت کنند و برای این کار آنها باید از طریق ویزای شنگن به اتریش رفته و پس از شرکت در امتحان به کشور خود بازگردند اما چه کسانی واجد شرایط در آزمون ورودی موسیقی دانشگاه های اتریش هستند؟ تنها متقاضیانی مجوز شرکت در آزمون ورودی موسیقی اتریش را کسب می کنند که یا خواننده سبک مدرن یا کلاسیک باشد و یا اینکه در نوازندگی یکی از سازهای کلاسیک یا مدرن مهارت داشته باشد.

لازم به ذکر است که دانشگاه های موسیقی اتریش هیچ صدای ضبط شده یا فیلمی را از متقاضیان نمی پذیرد و اگر متقاضیان دانش خوبی از انواع سازها و اجرای آنها ، آکوردشناسی و هارمونی و دیکته موسیقی داشته باشند ، قطعا در آزمون ورودی پذیرفته خواهند شد.

منتظر شما هستیم!

مشاوره رایگان

آیا تحصیل موسیقی در اتریش آزمون عملی ورودی دارد؟ مشاوران ما پاسخگوی شما هستند.

کارشناسان مهاجرتی رجبی

سوالی دارید؟

مشاوره دقیق و رایگان ما را از دست ندهید.

بهترین دانشگاه های موسیقی اتریش

دانشگاه ها ، آکادمی ها و هنرستان های موسیقی در سطح بین المللی شهرت خوبی دارند و دانشجویان را از سراسر جهان جذب می کنند ، در واقع ، اتریشی ها کمتر از نیمی از جمعیت دانشجویان این مؤسسات را تشکیل می دهند ، چهار هنرستان آکادمیک وجود دارد که به ویژه شناخته شده هستند ، در اینجا ما به معرفی کوتاهی از بهترین دانشگاه های موسیقی اتریش می پردازیم.

بهترین دانشگاه های موسیقی اتریش

تحصیل موسیقی در دانشگاه خصوصی آنتون بروکنر

دانشگاه خصوصی آنتون بروکنر یکی از پنج دانشگاه اتریش برای موسیقی ، نمایش و رقص و یکی از چهار دانشگاه در لینز ، پایتخت فرهنگی اروپا است ، 200 استاد و کادر آموزشی در این دانشگاه تدریس می کنند که هنرمندان ، دانشگاهیان و معلمان معتبر بین المللی هستند.

مرکز اصلی کار دانشگاه خصوصی آنتون بروکنر ، آموزش نوازندگان ، بازیگران و رقصندگان جوان از تمام نقاط جهان و رشد شخصیت های هنری و فردی آن ها است ، طیف دوره های ارائه شده برای دانشجویان موسیقی شامل درجه های اجرا و تدریس در دسته های سازهای کلاسیک و در مطالعات آوازی ، موسیقی اولیه ، جاز ، آهنگسازی ، رقص معاصر و آموزش موسیقی مقدماتی است.

از نامداران بزرگ این دانشگاه می توان الی ارل ، جرولد هوبر ، زیگفرید ماوزر ، کورت راب ، همتا رابن و مارکوس واینزیرل را نام برد ، داوطلبان تحصیل رشته موسیقی در اتریش در این دانشگاه باید در آزمون ورودی دوره لیسانس موسیقی که شامل دو بخش است ، نمره قابل قبول را کسب کنند ، این دو بخش بدینصورت است : یک آزمون تئوری (تئوری موسیقی و تست های گوش) و یک آزمون عملی و هنری (مماع ساز یا آواز) همچنین یک آزمون ورودی (اجرای یا آموزشی) برای برنامه کارشناسی ارشد وجود دارد ، این آزمون ها بسته به موسسه در ماه ژوئن یا سپتامبر انجام می شود ، همچنین متقاضیانی که زبان مادری غیر آلمانی دارند باید تسلط کافی به زبان آلمانی را اثبات کنند.

دانشگاه موسیقی و هنرهای نمایشی وین

دانشگاه موسیقی و هنرهای نمایشی وین ، به اختصار (MDW) یک دانشگاه اتریشی واقع در وین است که در سال 1817 توسط انجمن دوستان موسیقی تأسیس شد ، این موسسه با بیش از سه هزار دانشجو ، بزرگترین موسسه در نوع خود در اتریش و یکی از بزرگترین ها در جهان است ، دانشگاه موسیقی و هنرهای نمایشی وین یکی از بزرگترین، قدیمی ترین و شناخته شده ترین دانشگاه های جهان در هنرهای نمایشی موسیقی، تئاتر و فیلم است.

از بزرگان و نامداران این دانشگاه در زمینه موسیقی می توان ختیا بونیاتیشویلی ، رودولف بوخبیندر ، هلموت دویچ ، ماتیاس فلتزبرگر ، فردریش گولدا ، میتسوکو اوچیدا ، ماسیج لوکاسزیک ، کریستیانا لین ، وین مارشال ، پیتر پلانیوسکی ، ولفگانگ ساوسنگ ، پل وینگارتن و اریک وربا را نام برد.

دانشجویان برای پذیرش در این دانشگاه باید امتحانات را بگذرانند ، شایان ذکر است که این دانشگاه دارای سیاست پذیرش آزاد است که از هر 2 متقاضی 1 نفر را می پذیرد هم چنین به دلیل اینکه زبان آموزش آلمانی است دارا بودن مدرک زبان نیز از شرایط اصلی اخذ پذیرش از این دانشگاه است.

دانشگاه موسیقی و هنرهای نمایشی وین
دانشگاه موسیقی و هنرهای نمایشی گراتس

Graz University Austria

دانشگاه موسیقی و هنرهای نمایشی گراتس

دانشگاه موسیقی و هنرهای نمایشی گراتس که با نام Kunstuniversität Graz (KUG) نیز شناخته می شود ، یک دانشگاه اتریشی است ، ریشه های آن را می توان به مدرسه موسیقی Akademischer Musikverein که در سال 1816 تأسیس شد ، جستجو کرد و آن را به قدیمی ترین دانشگاه موسیقی در اتریش تبدیل کرد.

از بزرگان و نامداران این دانشگاه می توان ولفگانگ بوک ، آگوست اشمولزر ، فابیو لوئیزی ، مارتین کوشج ، پترا مورزه ماریون ، میترهامر ، کلاوس تی استایندل ، آنا بوچر ، ناتالیا اوشاکووا ، ماتیاس لویبنر ، اولریش درچسلر ، ناتاشا میرکوویچ ، آندریاس گروسباوئر ، آندریاس کیندل ، نناد واسیلیچ ، آندریاس رایز و آنت داش را نام برد.

برای پذیرش در مقطع کارشناسی بین دانشگاهی موسیقی شناسی که از دانشگاه موسیقی و هنرهای نمایشی گراتس ارائه می شود ، قبولی در آزمون ورودی لازم نیست اما برخی از پیش نیازها برآورده شود ، برای ثبت نام اصلی در برنامه لیسانس در دانشگاه موسیقی و هنرهای نمایشی گراتس ، لطفاً طبق مهلت درخواست مربوطه (3 سپتامبر برای ترم زمستانی / 13 ژانویه برای ترم تابستانی) به صورت آنلاین درخواست دهید و مدارک مورد نیاز را بارگذاری کنید دارا بودن مدرک زبان الزامی است.

مهد موسیقی جهان ، انگلستان است ، لندن ، محل تولد بسیاری از اسطوره های موسیقی جهان است ، شاید بخواهید در دانشگاه هایی با امکانات بی نظیر برای تحصیل موسیقی ، این رشته را تحصیل کنید ، مقاله تحصیل در انگلستان را بخوانید و با شرایط مهاجرت تحصیلی در این کشور آشنا شوید.

در ادامه برخی از مقالات مورد نیاز متقاضیان تحصیل در اتریش را ببینید.

هزینه تحصیل موسیقی در اتریش

هزینه تحصیل رشته موسیقی در اتریش ، برای دانشجویان خارج از اتحادیه اروپا ، در دانشگاه های دولتی اتریش که زبان تدریس آنها زبان آلمانی باشد نسبتا رایگان محسوب می شود ، دانشجویان می توانند فقط با 724 یورو برای هر ترم تحصیلی در دانشگاهی مانند آکادمی موسیقی وین به تحصیل موسیقی بپردازند.

دانشجویان عضو اتحادیه اروپا و اتریشی برای انتخاب دانشگاه خصوصی آنتون بروکنر ، باید سالانه 363،36 یورو به عنوان شهریه پرداخت کنند اما دانشجویان خارج از اتحادیه اروگا باید برای تحصیل رشته موسیقی در اتریش و این دانشگاه ، مبلغی در حدود 726،72 یورودر سال به عنوان شهریه به این دانشگاه پرداخت کنند ، هم چنین قابل ذکر است که هزینه درخواست از این دانشگاه نیز 50 یورو است.

دانشجویان برای ثبت نام رسمی از دانشگاه موسیقی و هنرهای نمایشی وین ، باید 330 یورو بپردازند و هزینه تحصیل موسیقی در اتریش – دانشگاه موسیقی و هنرهای نمایشی وین- برای یک سال تحصیلی 1،430 یورو در سال است ، هزینه تحصیل رشته موسیقی در اتریش در دانشگاه موسیقی و هنرهای نمایشی گراتس ، برای دانشجویان بین المللی 726،72 یورو در هر سال است ، ارزان ترین کشور اروپایی برای تحصیل ، لهستان است ؛ مقاله تحصیل در لهستان را حتما بخوانید.

هزینه تحصیل موسیقی در اتریش
زبان تحصیل موسیقی در اتریش

زبان تحصیل موسیقی در اتریش

عزیزان علاقه مند به تحصیل رشته موسیقی در اتریش باید از این واقعیت آگاهی داشته باشند که زبان تحصیل موسیقی در اتریش ، در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد در دانشگاه های دولتی ، به زبان آلمانی است و اغلب دانشگاه ها مدرک زبان آلمانی در سطح B2 را از متقاضیان درخواست می کنند.

اگر قصد دارید در این مقطع در اتریش به زبان انگلیسی تحصیل کنید باید هزینه زیادی متحمل شوید ، زیرا زبان تحصیل رشته موسیقی در اتریش برای تعداد کمی از دانشگاه ها به زبان انگلیسی بوده و با هزینه بالا تدریس می شود.

چارت درسی موسیقی در دانشگاه های اتریش

چارت درسی تحصیل رشته موسیقی در اتریش نسبت به رشته انتخابی با هم تفاوت دارد ، در زیر چارت درسی دانشگاه موسیقی هنرهای نمایشی وین برای مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد به ترتیب در زیر آمده است.

کارشناسی ارشد:

 • تئوری موسیقی
 •  آهنگسازی رسانه و موسیقی کاربردی
 •  رهبری – گروه کر
 •  مربی گری
 •  رهبری – ارکستر
 •  دوبل بیس
 •  بازیگری
 •  مهندسی ت
 •  تئاتر و طراحی صحنه
 •  تصویر و دوربین
 •  فیلمنامه و دراماتورژی
 •  تولید
 •  قطع كردن
 •  آموزش موسیقی – ابزار و صدا
 •  آموزش ریتمیک-موسیقی
 •  سازهای آرشه ای و سایر سازهای زهی
 •  سازهای بادی و کوبه ای
 • موسیقی مجلسی


برخی از برنامه های درسی کارشناسی ارشد موسیقی در اتریش به قرار زیر است:

 •  تاریخچه و تئوری موسیقی
 •  هنر دیجیتال – ترکیب
 •  اجرای موسیقی-دراماتیک
 •  ترکیب بندی
 •  ترکیب الکترو آکوستیک
 •  کلارینت
 •  تئوری موسیقی
 •  موسیقی کلیسای کاتولیک
 •  موسیقی الکترونیک و صوت شناسی
 •  قوم شناسی موسیقی
 •  موسیقی جاز

منتظر شما هستیم!

مشاوره رایگان

امکان تحصیل موسیقی در اتریش به زبان انگلیسی هم وجود دارد؟ مشاوران ما پاسخ شما را می دانند.

کارشناسان مهاجرتی رجبی

سوالی دارید؟

مشاوره دقیق و رایگان ما را از دست ندهید.

هزینه خرید ابزار موسیقی در اتریش

 •  قیمت پیانو دیجیتال: 239 تا 2989 یورو
 •  قیمت گیتار: از 590 تا 5990 یورو
 •  قیمت ارگ: از 6000 تا 12000 یورو
 •  قیمت آکارادئون: از 400 تا 1500 یورو
 •  تقویت کننده صفحه کلید: 163 یورو تا 399 یورو
 •  هدست گیمینگ استریو: 39 تا 58 یورو
 •  میکروفون یو اس بی آبی برای ضبط و پخش جریانی در کامپیوتر شخصی: 140 یورو
 •  چراغ های نواری نور ال ای دی: 33 یورو
 •  میله‌های نور هوشمند LED Govee Flow Pro : 90 یورو
 •  پک گیتار برقی Rogue Rocketeer : 170 یورو

گرایش های رشته موسیقی در اتریش

برای تحصیل رشته موسیقی در اتریش ، گرایش های زیادی در هر دانشگاه وجود دارد که دانشجو می تواند یکی از گرایش های رشته موسیقی دراتریش را انتخاب کند:

 • موسیقی و مطالعات کلام
 •  آهنگ سازی
 •  رهبری ارکستر بادی
 •  موسیقی مجلسی
 •  صدا و کارگردانی تئاتر موزیکال
 •  موسیقی درمانی
 •  آموزش موسیقی فیلم و تلویزیون
 •  آموزش موسیقی دستگاهی
 •  مدیریت موسیقی
 •  اپرا
 •  آواز
گرایش های رشته موسیقی در اتریش

نگاهی بر تفاوت گرایش های مختلف موسیقی در اتریش

گرایش های رشته موسیقی در اتریش عمدتا در تعداد ترم های تحصیل و محتوای دروس با هم تفاوت دارند؛ به عنوان مثال دانشجویانی که رشته آهنگ سازی و تئوری موسیقی را انتخاب می کنند ، در مجموع 6 ترم به تحصیل تمام وقت می پردازند ، در حالیکه رشته طراحی صحنه ، بازیگری ، آواز ، موسیقی جاز و برخی دیگر باید 8 ترم تحصیل تمام وقت را پشت سر بگذارند.

دانشجویانی که رشته آهنگ سازی و تئوری موسیقی را انتخاب می کنند ، برای ادامه تحصیل می توانند رشته های موسیقی تئاتر ، موسیقی کامپیوتری ، آهنگ سازی و تئوری موسیقی را برای مقطع کارشناسی ارشد انتخاب کنند ، دانشجویان همچنین می توانند تحصیل در زمینه سازهای مختلف را انتخاب کنند و با انتخاب یک نوع ساز ، به تحصیلات تخصصی کارشناسی و کارشناسی ارشد در زمینه تخصصی همان ساز ادامه تحصیل بدهند.

رشته های زیر هم در بهترین دانشگاه های اتریش ارائه می شوند.

هزینه اجاره یا تاسیس استودیو موسیقی در اتریش

هزینه اجاره یا تاسیس استودیو موسیقی در اتریش

هزینه اجاره یا تاسیس استودیو موسیقی در اتریش چقدر است؟ آیا تا به حال فکر کرده اید که ساخت استودیوی ضبط خود در کشوری مانند اتریش چقدر ممکن است هزینه داشته باشد؟
اگر می‌خواهید از پیدا کردن مکانی برای اجاره و راه‌اندازی خدمات استودیویی ، اطلاع داشته باشید ، ما با ارائه مطالب زیر شما را در فرآیند اجاره در اتریش راهنمایی می‌کنیم.

بنابراین اجاره ملک در اتریش برای یک مهاجر فرآیند نسبتاً آسانی نیست و اساساً ، بیشتر کارها باید از طریق یک مشاور املاک انجام شود که نیازهای محله ، حمل و نقل ، بودجه و غیره شما را برآورد می کند.

وین در سال 2019 ، برای دهمین بار به عنوان قابل زندگی ترین شهر جهان انتخاب شد ، اجاره یا تاسیس یک استودیو حرفه ای خوب در این شهر ، هزینه زیادی (صدها هزار یا میلیون یورو) دارد!
به همین دلیل بسیاری ترجیح می دهند که یک استودیوی خانگی راه اندازی کنند ، هزینه یک استودیوی خانگی خوب در وین بین 5000 تا 50000 یورو است.

راه حل های ارزان تر برای اجاره استودیو در اتریش

البته اگر به این فکر می کنید که بودجه شما برای هزینه اجاره یا تاسیس استودیو موسیقی در اتریش کافی نیست ، استودیوهای بسیار خوبی هم وجود دارند که در تلاش هستند تا درهای خود را باز نگه دارند!
بیشتر استودیوها به موسیقی دان های مستقل نرخ ارزانی می دهند تا اتاق ها را رزرو کنند ، اگر چنین استودیوهایی را پیدا و با آنها رابطه برقرار کنید ، هرچه پروژه های بیشتری وارد کنید ، نرخ ها انعطاف پذیرتر خواهند بود ، گزینه دیگر برای داشتن یک استودیوی خانگی ساده ، استودیوی “همه در یک” در جعبه است ، اینها معمولاً بسیار مقرون به صرفه هستند اما گزینه های کمتری برای کیفیت در اختیار شما قرار می دهند ، قیمت چنین استودیویی از 200 تا 400 یورو و بالاتر متغیر است.

Music - Ph.D. - Austria

تحصیل دکترا موسیقی در اتریش

داوطلبان تحصیل دکترا موسیقی در اتریش ، از محیط پر جنب و جوش هنری و پژوهشی دانشگاه های اتریش در شهر هایی مانند وین و لینز سود می برند.
دانشجویان دکترای موسیقی در اتریش در طول برنامه تحصیلی خود می توانند از طریق همکاری دانشگاه خود در اتریش با دانشگاه هایی مانند یک دانشگاه سوئیسی برای نظارت مشترک ، دانشگاه پاریس لودرون ، سالزبورگ همکاری هایی را ارائه می دهند.

تحصیل دکترا موسیقی در اتریش​

روند درخواست برای دکتری موسیقی در اتریش با برخی کشورهای دیگر متفاوت است ، تأکید برای درخواست داوطلب کمتر بر روی تحقیقات دکتری است که می خواهد انجام دهد و بیشتر بر پتانسیل داوطلب به عنوان یک محقق دکترا تاکید می شود.

فرآیند پذیرش برای تحصیل دکترا موسیقی در اتریش برای ارزیابی این موضوع طراحی شده است ، قابل ذکر است که پذیرش در دوره دکتری اتریش معمولاً مستلزم داشتن مدرک کارشناسی ارشد در یکی از زمینه های موسیقی است.

درخواست برای دکتری موسیقی در اتریش

داوطلبان تحصیل رشته موسیقی در اتریش ، برای مقطع دکترا ، با توجه به زبان تحصیل دانشگاه انتخابی مورد نظر ، باید دارای مدرک زبان آلمانی یا انگلیسی باشند و دوره های دکترای موسیقی در این کشور تقریبا سه سال طول می کشد ، دانشگاه باید جزئیات مدارک موجود شما را تایید کند و شما باید اطلاعات بیشتری در مورد دوره های خاصی که گذرانده اید ارائه دهید.
دانشگاه قبلی شما باید قادر به ارائه ریز نمرات رسمی باشد اما ممکن است لازم باشد که آن را به آلمانی ترجمه کرده و توسط یک وکیل تایید شود ، اگر قبلاً در منطقه آموزش عالی اروپا تحصیل کرده اید ، ممکن است بتوانید به جای ریز نمرات ، یک مکمل دیپلم ارائه دهید.

بیانیه هدف بیشتر شبیه یک بیانیه شخصی است تا یک پیشنهاد تحقیقاتی ، این باید شایستگی شما را برای کار در برنامه دکتری موسیقی مشخص کند ، به جای اینکه پروژه خاصی را که می خواهید برای پایان نامه خود تحقیق کنید (این بعداً ارائه می شود).
ممکن است لازم باشد حداکثر سه مرجع را همراه با درخواست خود ارائه دهید ، اینها باید از افراد با تجربه کار آکادمیک قبلی و همچنین شخصیت کلی شما باشد.

هزینه تحصیل رشته موسیقی در اتریش در مقطع دکترا ، در موسسات خصوصی برای دانشجویان تقریبا 7،500 دلار در ترم هزینه دارد و هزینه تحصیل در دانشگاه های دولتی این کشور برای دانشجویان بین المللی نزدیک به 726 یورو در ترم است.

مزایا و معایب تحصیل موسیقی در اتریش

یکی از دلایلی که مردم به اتریش می آیند ، مطالعه موسیقی است و این مطالعه بیشتر اجرا و جنبه های نظری موسیقی را مورد بررسی قرار می دهد.

مزایا:

 •  اتریش دارای یک سنت فرهنگی و موسیقی بزرگ و شناخته شده در سراسر جهان است.
 •  اتریش که اغلب به آن “سرزمین موسیقی” می گویند ، می تواند الهام بخش شما برای تفسیر و درک موسیقی باشند.
 •  آهنگسازان مشهوری در اتریش ظهور کرده اند که تاریخ موسیقی اروپا را به روش های بی شماری تحت تأثیر قرار داده اند.

معایب:

 •  متمرکز بودن شرایط کار موسیقی دان های اتریش در وین
 •  گران بودن شرایط کار و زندگی در وین
  اگر می خواهید هزینه های تحصیل خود را پایین بیاورید ، قطعا دریافت بورسیه ، یکی از برترین روش هاست ، مقاله بورسیه های تحصیلی در اروپا را بخوانید و با جذابترین بورسیه های دانشگاه های کشورهای اروپایی آشنا شوید.

بازار کار اتریش پس از تحصیل رشته موسیقی

بسیاری از افرادی که علاقه مند به تحصیل رشته موسیقی هستند به امید داشتن یک بازار کاری خوب ، اتریش را ترجیح می دهند ، متوسط دستمزد ناخالص نوازندگان در اتریش 58049 یورو یا معادل نرخ ساعتی 28 یورو است و علاوه بر این، آنها میانگین پاداش 1770 یورو را دریافت می کنند  ،تخمین این حقوق بر اساس داده های نظرسنجی حقوق که مستقیماً از کارفرمایان و کارمندان ناشناس در اتریش جمع آوری شده است.

یک نوازنده سطح ابتدایی (1 تا 3 سال تجربه) به طور متوسط 41373 یورو حقوق دریافت می کند و از سوی دیگر ، یک نوازنده سطح ارشد (8 سال سابقه تجربه) به طور متوسط 71710 یورو حقوق می گیرد.
اگر قصد کار کردن در اتریش را دارید ، باید با قوانین کار و بیمه در این کشور آشنا باشید ، مقاله کار در اتریش در این زمینه به شما اطلاعات به روز و جامعی می دهد.

سوالات پر تکرار تحصیل موسیقی در اتریش

دانشجویان عضو اتحادیه اروپا و اتریشی برای انتخاب دانشگاه خصوصی آنتون بروکنر ، باید سالانه 363،36 یورو به عنوان شهریه پرداخت کنند اما دانشجویان خارج از اتحادیه اروگا باید برای تحصیل رشته موسیقی در اتریش و این دانشگاه ، مبلغی در حدود 726،72 یورودر سال به عنوان شهریه به این دانشگاه پرداخت کنند ، هم چنین قابل ذکر است که هزینه درخواست از این دانشگاه نیز 50 یورو است.

زبان تدریس موسیقی در اتریش ، در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد در دانشگاه های دولتی ، به زبان آلمانی است و اغلب دانشگاه ها مدرک زبان آلمانی در سطح B2 را از متقاضیان درخواست می کنند. اگر قصد دارید در این مقطع در اتریش به زبان انگلیسی تحصیل کنید باید هزینه زیادی متحمل شوید ، زیرا زبان تحصیل رشته موسیقی در اتریش برای تعداد کمی از دانشگاه ها به زبان انگلیسی بوده و با هزینه بالا تدریس می شود.

موسیقی و مطالعات کلام 2. آهنگ سازی 3. رهبری ارکستر بادی 4. موسیقی مجلسی 5. صدا و کارگردانی تئاتر موزیکال 6. موسیقی درمانی 7. آموزش موسیقی فیلم و تلویزیون 8. آموزش موسیقی دستگاهی 9. مدیریت موسیقی 10. اپرا 11. آواز

گرایش های رشته موسیقی در اتریش عمدتا در تعداد ترم های تحصیل و محتوای دروس با هم تفاوت دارند؛ به عنوان مثال دانشجویانی که رشته آهنگ سازی و تئوری موسیقی را انتخاب می کنند ، در مجموع 6 ترم به تحصیل تمام وقت می پردازند ، در حالیکه رشته طراحی صحنه ، بازیگری ، آواز ، موسیقی جاز و برخی دیگر باید 8 ترم تحصیل تمام وقت را پشت سر بگذارند.

اگر علاقه مند به تحصیل رشته موسیقی در اتریش هستید و دنبال یک موسسه مهاجرتی خوب هستید ، می توانید با راهنمایی یک مشاور با تجربه در موسسه مهاجرتی رجبی ، از دانشگاه های موسیقی اتریش پذیرش بگیرید ، با مشاوران ما در دفاتر تهران و شیراز در تماس باشید ، همچنین می توانید با مطالعه مقاله مهاجرت به اتریش ، اطلاعات بسیار کاملی در خصوص تمامی جوانب این کشور از قبیل مذهب ، آداب و رسوم ، فرهنگ ، سیاست ، اقتصاد و غیره بدست آورید.

در انتها تجربه چند نفر از کلاینت ها را مشاهده کرده و برای دیدن باقی فیلم ها به بخش "ما تا حالا چیکار کردیم؟" بروید

پخش ویدیو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Rate this post