تحصیل رشته تربیت بدنی در ایتالیا

تحصیل رشته تربیت بدنی در ایتالیا
مشاور مهاجرتی

تحصیل رشته تربیت بدنی در ایتالیا برای متقاضیان خارجی آسان و همانند سایر رشته ها است و متقاضیان باید در آزمونی قبول شوند که در بیشتر دانشگاه ها به صورت یکسان است.

ادامه تحصیل در رشته تربیت بدنی در خارج از کشور یکی از رشته هایی است که متقاضیان کمتری دارد و از اینرو اطلاعات موجود در این خصوص محدود است ، لذا در این مطلب از شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) در خصوص شرایط تحصیل رشته تربیت بدنی در ایتالیا اطلاعات سودمندی بیان شده است.

توصیه می کنیم در کنار این محتوا ، مقاله جامع تحصیل در ایتالیا را بخوانید تا با تمامی شرایط و قوانین تحصیلی در دانشگاه های این کشور به خوبی آشنا شوید ، همچنین بورسیه های بسیار جذاب دانشگاه های ایتالیا را در آن مقاله شرح داده ایم.

مدارک پذیرش رشته تربیت بدنی در ایتالیا

متقاضیان تحصیل رشته تربیت بدنی در ابتدا باید از طریق کنسولگری ایتالیا مدارک دیپلم دبیرستان برای تحصیل در مقطع کارشناسی و یا مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشد برای تحصیل در مقاطع بالاتر را ارزیابی و مورد تایید سازند و برای این منظور هزینه 200 یورو پرداخت کنند.

دانشجویان بین المللی که کمتر از دوازده سال در مدرسه تحصیل کرده اند ، در دانشگاه های ایتالیا باید در یک دوره آموزشی اضافی که معمولا به صورت آنلاین برگزار می شود ، شرکت کنند.

این دوره همچنین برای آمادگی برای شرکت در آزمون ( آزمون حداقل نیازمندی ها ) یا آزمون پذیرش مفید است و هزینه تحصیل در این برنامه بین 1300 تا 2000 یورو بسته به دانشگاه متفاوت است.

تحصیل رشته تربیت بدنی در ایتالیا

آزمون ورودی رشته تربیت بدنی ایتالیا

آزمون آنلاین CISIA (TOLC) یک صلاحیت لازم برای شرکت در انتخاب برای دسترسی به تعداد زیادی از دوره های محدود است.

TOLC @ CASA از طریق بستر فناوری اطلاعات CISIA در اختیار دانشجویان قرار می گیرد و با استفاده از ابزارها و فناوری هایی که می توانند کلاس های مجازی ایجاد کنند محیطی امن و کنترل شده ایجاد کرده که در آن هر داوطلب به درستی شناسایی شده و می تواند کار خود را انجام دهد ، کلاسهای مجازی توسط دانشگاهها با همکاری CISIA ایجاد و مدیریت می شوند ، در وب سایت CISIA ، ابزار مورد نیاز برای انجام TOLC @ CASA و دستورالعمل ها به تفصیل نشان داده شده است.

آزمون آنلاین Cisia (TOLC) ابزاری برای جهت گیری و ارزیابی مهارت های اولیه است.

این یک آزمون فردی است ، برای هر شرکت کننده متفاوت است و متشکل از سولاتی است که به طور خودکار و تصادفی از پایگاه داده CISIA TOLC انتخاب شده است.

این آزمون از نظر تعداد ، ماهیت و زمان موجود متفاوت و ممکن است یکی از موارد زیر باشد :

 • TOLC-I : 50 سوال ( (20 سوال ریاضیات ، 10 سوال منطق ، 10 سوال علوم ، 10 سوال زمینه درک کلامی ) به مدت 1 ساعت و 50 دقیقه.
 • TOLC-E : 36 سوال ( 13 سوال منطق ، 10 سوال درک مطلب ، 13 سوال ریاضیات ) به مدت 1 ساعت و 30 دقیقه.
 • TOLC-F : 50 سوال ( سوال 15 رشته زیست شناسی ، 15 سوال شیمی ، 7 سوال ریاضی ، 7 سوال فیزیک ، 6 سوال منطق ) به مدت 1 ساعت و 12 دقیقه.
 • TOLC-SU : 50 سوال ( 30 سوال از درک متن و دانش زبان ایتالیایی ، 10 سوال از دانش و مهارت های بدست آمده در مطالعات ، 10 سوال منطق ) به مدت 1 ساعت و 40 دقیقه.

TOLC I ، TOLC E و TOLC F را به زبان انگلیسی نیز می توان درخواست داد.

در پایان هر آزمون ، بخش دیگری از زبان انگلیسی وجود دارد که شامل 30 سوال ( مدت زمان : 15 دقیقه ) است.

ثبت نام برای TOLC به صورت آنلاین در وب سایت CISIA انجام می شود و نیاز به پرداخت 30 یورو دارد.

برای شرکت در TOLC لازم است قبل از تاریخ آزمون که بر اساس تقویم تعریف شده توسط CISIA تعیین شده است ، ثبت نام کنید.

برای انتخاب برای سال تحصیلی 2021/22 ، TOLC های گرفته شده از 1 ژانویه 2020 معتبر است ، برای دسترسی به دوره ها ، کلیه TOLC هایی که بصورت حضوری و از راه دور گرفته شده اند معتبر هستند.

توجه داشته باشید ، فقط نتیجه آخرین TOLC گرفته شده در زمانهای مشخص شده در اطلاعیه معتبر تلقی می شود.

بهترین دانشگاه های تربیت بدنی ایتالیا

طبق رتبه بندی Censis دانشگاه های دولتی ( مخصوص کشور ایتالیا ) که دوره های سه ساله در رشته تربیت بدنی و علوم حرکتی ارائه می دهند ، دانشگاه تورین در رتبه اول و بولونیا و کارلو بو دی اوربینو به ترتیب در رتبه های دوم و سوم قرار دارند ، در زیر می توانید شرایط تحصیل در این دانشگاه ها را مطالعه فرمایید.

بهترین دانشگاه های تربیت بدنی ایتالیا

تحصیل تربیت بدنی در دانشگاه تورین

دانشگاه تورین ، که Unito نیز نامیده می شود ، یک دانشگاه دولتی است که در سال 1404 تأسیس شد ، این دانشگاه در تورین ایتالیا واقع شده است ، شهری که میزبان بازی های المپیک زمستانی 2006 بود.

تورین در منطقه پیمونت در شمال غربی ایتالیا ، تقریبا 90 مایلی جنوب غربی میلان قرار دارد ، این دانشگاه دارای هفت پردیس است که پنج مورد از آنها در مرکز شهر واقع شده است و دو پردیس دیگر در حومه شهر هستند.

در این دانشگاه کارشناسی تربیت بنی به مدت سه سال و کارشناسی ارشد رشته تربیت بدنی در مدل دو سال به زبان ایتالیایی ارائه می شود.

شرایط پذیرش

دوره تحصیلی در رشته تربیت بدنی و فعالیتهای حرکتی و ورزشی از نظر تعداد محدود است و برای رقابت برای پذیرش دوره تحصیلی در رشته تربیت بدنی در سال تحصیلی 2021 – 2022 ، باید دو کار را انجام دهید.

شرکت در آزمون TOLC-SU ( آزمون آنلاین ) و کسب نمره لازم برای قبولی ، تاریخ آزمون ها و مراحل ثبت و اخذ TOLC در وب سایت CISIA منتشر شده و دائما به روز می شوند. برای ثبت نام در TOLC ، مبلغ 30.00 یورو توسط CISIA مورد نیاز است.

شما باید برای اعلان رقابت دوره تحصیلی در رشته تربیت بدنی ( پردیسهای تورین ، آستی ، کونیو ) که در پورتال یونایتد و در وب سایتهای این پردیس ها منتشر شده است ، ثبت نام کنید و توجه داشته باشید که این یک فراخوان واحد برای تمام دوره های تحصیلات تکمیلی با محدودیت حضور خواهد بود و بخش خاصی نیز به علوم فعالیتهای ورزشی و تربیت بدنی اختصاص داده شده است.

تحصیل تربیت بدنی در دانشگاه بولونیا

تحصیل رشته تربیت بدنی در ایتالیا در دانشگاه بولونیا به مدت 3 سال و به زبان ایتالیایی است ، این دوره یک آمادگی علمی اساسی ، اعم از نظری و عمل گرایانه ، در زمینه فعالیت بدنی ، ورزش بدنی ، تربیت بدنی و ورزش ارائه می دهد.

این دوره تحصیلی ، که در سطح اروپا به رسمیت شناخته شده است ، مهارت های اساسی را ارائه می دهد که می تواند به دوره های مختلف کارشناسی ارشد و زمینه های مختلف حرفه ای که برای فارغ التحصیلان علوم ورزشی و و تربیت بدنی شناخته شده است منتقل شود ، این اهداف با رویکرد چندرشته ای این دوره ، با حضور آزمایشگاه های متعدد ادغام شده با دوره های پیشین ، و همچنین توسط شبکه گسترده و مفصلی از ساختارهای کارآموزی ، که قادر به پاسخگویی به تمام گرایش های حرفه ای پیش بینی شده توسط این رشته است ، پشتیبانی می شود.

در مقطع ارشد نیز گرایش های زیر در این دانشگاه ارائه می شود :

 • تندرستی ، ورزش و سلامتی به زبان انگلیسی و با ظرفیت 40 دانشجوی خارجی
 • مدیریت فعالیت و علوم حرکتی به زبان ایتالیایی
 • تغذیه ، تندرستی و سلامتی انسان به زبان ایتالیایی
 • علوم ورزشی و تکنیک ها به زبان ایتالیایی
 • علوم و تکنیک های فعالیتهای پیشگیرانه و سازگار با حرکت به زبان ایتالیایی

شرایط پذیرش

تعداد دانشجویان مورد پذیرش این دوره محدود است و حداکثر تعداد دانشجویانی که می توانند به آن دسترسی داشته باشند 215 نفر است و برای ثبت نام در دوره ، باید TOLC-F را گذرانده باشید.

بنابراین آنچه برای ثبت نام در این دوره باید انجام دهید به شرح زیر است :

در آزمون TOLC-F شرکت کرده و لازم است قبل از تاریخ آزمون مشخص شده برای TOLC ثبت نام کنید ( ثبت نام ها یک هفته قبل از تاریخ آزمون پایان می یابد ).

برای شرکت در این آزمون لازم است که در وب سایت CISIA ثبت نام کنید و TOLC-F را انتخاب کنید ، سپس تاریخ و مکانی را انتخاب کنید که TOLC-F برگزار می شود و هزینه مورد نیاز را بپردازید.

تحصیل تربیت بدنی در دانشگاه کارلو بو دی اوربینو

دانشگاه کارلو بو دی اوربینو در اوربینو ، واقع در قسمت شمال شرقی مرکزی ایتالیا واقع شده است ، این دانشگاه در سال 1506 به عنوان یک موسسه آکادمیک تاسیس شد.

تحصیل رشته تربیت بدنی در ایتالیا در این دانشگاه به مدت سه سال در مقطع کارشناسی و دو سال در مقطع کارشناسی ارشد به زبان ایتالیایی ارائه می شود.

ظرفیت پذیرش این دانشگاه در سال اول مقطع کارشناسی 400 دانشجو می باشد و از این تعداد فقط 5 دانشجو از خارج از اتحادیه اروپا پذیرفته می شوند و برای پذیرش همه داوطلبان ملزم به شرکت در یک آزمون آنلاین شامل سوالات مربوط به موضوعات شیمی ، فیزیک ، ریاضیات ، زیست شناسی هستند.

این آزمون 60 دقیقه طول خواهد کشید و به داوطلبان پرسشنامه ای متشکل از 60 سوال چهار گزینه ای داده می شود ، این پرسشنامه شامل سوالات دانش عمومی ( 10 ) ، مهارت های منطقی ( 5 ) و فرهنگ اساسی خاص مربوط به ریاضیات و فیزیک ، شیمی و زیست شناسی ، فعالیتهای حرکتی و ورزشی ( 45 ) است.

برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد نیز 100 دانشجو برای سال تحصیلی 2021 پذیرفته خواهند شد که از میان 5 ظرفیت مخصوص دانشجویان بین المللی خارج از اتحادیه اروپا است و داوطلب ملزم به داشتن مدرک کارشناسی تربیت بدنی است و داوطلبان بر اساس نتایج و نمرات دوره کارشناسی خود رتبه بندی خواهند شد.

هزینه تحصیل تربیت بدنی در ایتالیا

دانشجویان تربیت بدنی با ملیت خارجی در ایتالیا می توانند از بورسیه های مختلفی که در دانشگاه های این کشور ارائه می شود بهره ببرند ، برای مثال دانشگاه تورین به ۴ دانشجو سال اول مقطع کارشناسی ارشد مبلغ ۹۰۰۰ یورو بورسیه اعطا می کند.

هزینه تحصیل تربیت بدنی در ایتالیا

هزینه تحصیل رشته تربیت بدنی در ایتالیا به طور کلی مقرون به صرفه تر از سایر نقاط اروپای غربی یا آمریکای شمالی است و این کشور به دلیل تحصیلات دانشگاهی عالی و هزینه مقرون به صرفه ، عمدتا به دلیل دانشگاه های تأمین شده توسط دولت مشهور است.

هزینه شهریه در دانشگاه های ایتالیا برای همه یکسان نیست و به عوامل مختلفی بستگی دارد و شهریه دانشگاه های دولتی بسیار کمتر از دانشگاه های خصوصی است و با این حال ، کیفیت آموزش در همه موسسات آموزش عالی به طور قابل توجهی بالا است.

هزینه های معمول برای دانشجویان اتحادیه اروپا و غیر اتحادیه اروپا به درآمد خانواده دانشجویان بستگی دارد و از حداقل ۹۰۰ یورو تا حداکثر ۴٫۰۰۰ یورو در یک دانشگاه دولتی و در دانشگاه های خصوصی از ۶٫۰۰۰ یورو تا حدود ۲۰٫۰۰۰ یورو در سال متغیر است.

برای مثال در دانشگاه بولونیا ، دانشجویان می توانند برای محاسبه شهریه خود بر اساس درآمد خانواده خود اقدام کنند که حداقل هزینه مورد نیاز تقریبا ۱۵۸ یورو در سال است ، در حالی که حداکثر هزینه با توجه به برنامه تحصیلی متغیر است که می تواند بین ۲۲۰۰ یورو – ۶،۱۰۰ یورو در سال متغیر باشد.

هزینه های تحصیلی ممکن است به دلیل بورسیه های تحصیلی که هر ساله توسط دانشگاه ها به دانشجویان بین المللی با استعداد ارائه می شود ، لغو شود.

یکی از ارزان ترین کشور ها برای تحصیل در خارج از کشور ، کشور لهستان است ، شرایط تحصیل در این کشور را در مقاله تحصیل در لهستان بخوانید.Smart ContainerTitle Element

زبان تحصیل تربیت بدنی در ایتالیا

از آنجا که زبان تحصیل رشته تربیت بدنی در ایتالیا به زبان ایتالیایی است ، دانشجویان خارج از اتحادیه اروپا باید شرایط زبان ایتالیایی را از طریق آزمون زبان ایتالیایی یا یک گواهی معتبر ارائه دهند.

زبان تحصیل تربیت بدنی در ایتالیا

معمولا برای تحصیل تربیت بدنی در ایتالیا که یک برنامه با دسترسی محدود است ، در فراخوان درخواست ها آخرین مهلت ارائه الزامات زبان قید شده اما اگر شرایط تحصیل در دانشگاه دسترسی آزاد باشد ، الزامات زبان ایتالیایی باید در جلسات موجود که قبل از مهلت ثبت نام برگزار می شود ، برآورده شود که در صورت عدم رعایت شرایط ایتالیایی تا آخرین مهلت ثبت نام ، اجازه ثبت نام داده نخواهد شد.

این آزمون شامل یک آزمون آنلاین ( TEST ITA-L2 @ CASA است که توسط CISIA اجرا می شود ) ، با هدف اطمینان از دارا بودن توانایی های زبانی کافی و دانش از ساختارهای اصلی دستوری زبان ایتالیایی مورد نیاز برای مطالعه و کشف صحیح موضوعات و مسائل مربوط به آن است.

این آزمون شامل ۴۸ سوال است که باید در ۹۰ دقیقه تکمیل شود و به سه بخش گوش دادن ، خواندن و ساختارهای زبانی تقسیم می شود و برای هر س سوالی که به آن پاسخ صحیح داده شود ۱ امتیاز تعلق می گیرد ، نمره کل با مجموع نمرات هر سوال داده می شود.

نحوه شرکت در آزمون زبان ایتالیایی

برای ثبت نام در این آزمون باید وارد Studenti Online شوید ، ” رزروها ” را انتخاب کنید و سپس ” رزرو آزمون زبان ایتالیایی برای دانشجویان غیر اتحادیه اروپا مقیم خارج از کشور AY 2021/22 ، را با انتخاب تاریخ امتحانی که می خواهید در آن شرکت کنید ، تکمیل کنید ، به به مهلت های مشخص شده در جدول توجه کنید و تا آخرین لحظه منتظر نمانید زیرا ممکن است مکان های موجود تمام شود.

چند روز قبل از تاریخ آزمون انتخاب شده ، در صندوق پستی @ studio.unibo.it خود دستورالعمل دسترسی به آزمون آنلاین را دریافت خواهید کرد ، به یاد داشته باشید که صندوق پستی @ studio.unibo.it خود را مرتبا بررسی کنید.

نتیجه در ۴۸ ساعت پس از آزمایش در Studenti Online منتشر می شود.

گواهینامه ها و مدارک مورد نیاز برای براورده ساختن الزامات زبان ایتالیایی

مدارک و گواهینامه های زیر شرایط زبان ایتالیایی را برآورده می کند :

گواهینامه های شایستگی زبان ایتالیایی مربوط به سطح B2 که توسط شورای اروپا تعیین شده است و در سیستم CLIQ (Certificazione Lingua Italiana di Qualità) صادر شده است :

 • CELI B2
 • CILS B2
 • PLIDA B2 (Dante Alighieri Society)
 • CERT.IT B2 (Roma Tre University)

اگر یادگیری زبانی به جز انگلیسی برای شما دشوار است می توانید در نیوزلند تحصیل کنید ، مقاله تحصیل در نیوزلند را بخوانید.

چارت درسی تربیت بدنی در دانشگاه های ایتالیا

سال اول :

 • آناتومی انسان
 • ورزشکاری
 • فعالیت حرکتی : روش شناسی و تاریخ آموزش و ورزش فیزیکی
 • مبانی حرکت
 • زیست شناسی جانوری
 • توانایی های زبانی
 • دوره آموزشی ایمنی
 • روانشناسی
 • جامعه شناسی و اقتصاد
 • ورزش های تکنیکی
 • نظریه آموزش
 • محیط آب

سال دوم :

 • اینترشیپ
 • مهارت های کامپیوتری
 • عناصر شیمی زیست شناسی
 • فیزیولوژی
 • داروی پزشکی و پیشگیرانه
 • پداگوژی
 • ورزش های تیمی
 • طبیعت گردان ورزشی

سال سوم :

 • اینترشیپ
 • فعالیت فیزیکی سازگار
 • کینزیولوژی
 • قانون خصوصی و قانون مدیریت ورزش
 • پزشکی ورزشی
 • تست نهایی

مزایا و معایب تحصیل تربیت بدنی در ایتالیا

به دلیل مزایای بی پایان تحصیل در ایتالیا ، بسیاری از دانشجویان بین المللی ترجیح می دهند این کشور را برای ادامه نحصیل خود انتخاب کنند و در واقع ، ایتالیا یکی از میراث جهانی یونسکو در جهان است.

مزایا و معایب تحصیل تربیت بدنی در ایتالیا

در زیر مزایا و معایب تحصیل تربیت بدنی در ایتالیا برشمرده شده است.

مزایا :

 • تحصیل در دانشگاه های شناخته شده و معتبر در سطح جهان
 • شانس کسب بورسیه تحصیلی
 • تجربه تحصیلی منحصر به فرد از زندگی در کشور ایتالیا
 • امکان مهاجرت از طریق تحصیل به ایتالیا
 • شهریه پایین دانشگاه های ایتالیا

معایب :

 • امکان تحصیل فقط به زبان ایتالیایی و محدود بدون فرصت های تحصیل تربیت بدنی به انگلیسی
 • ظرفیت پذیرش کم دانشجویان خارج از اتحادیه اروپا در رشته تربیت بدنی
 • الزام شرکت در آزمون برای تحصیل رشته تربیت بدنی

بازار کار ایتالیا پس از تحصیل تربیت بدنی

تحصیل رشته تربیت بدنی در ایتالیا شما را برای انجام فعالیتهای حرفه ای به عنوان یک حرفه ای در فعالیتهای حرکتی و ورزشی ، در ساختارهای دولتی و خصوصی ، در سازمانهای ورزشی و در انجمن های تفریحی و اجتماعی ، با ارجاع ویژه به انجام ، مدیریت و ارزیابی فعالیتهای حرکتی فردی آماده می کند و دانشجویان فرصت های بسیاری برای کار در این رشته خواهند داشت.

در مقاله کار در اروپا کلیات قوانین کاری در کشورهای اروپایی را می خوانید.

سوالات پر تکرار تحصیل تربیت بدنی در ایتالیا

کارشناسان ما در شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) در این محتوا مطالب مفیدی در خصوص تحصیل رشته تربیت بدنی در ایتالیا را ارائه دادند ، برای دریافت اطلاعات تکمیلی و یا پرسیدن سوالاتتان با ما از طریق بخش دیدگاه در تماس باشید.

زبان تحصیل رشته تربیت بدنی در ایتالیا چیست؟

زبان تحصیل تربیت بدنی در ایتالیا به زبان ایتالیایی است ، دانشجویان خارج از اتحادیه اروپا باید شرایط زبان ایتالیایی را از طریق آزمون زبان ایتالیایی یا یک گواهی معتبر ارائه دهند.

آیا برای تحصیل تربیت بدنی در ایتالیا ، بورسیه ارائه می شود؟

دانشجویان تربیت بدنی با ملیت خارجی در ایتالیا می توانند از بورسیه های مختلفی که در دانشگاه های این کشور ارائه می شود بهره ببرند ، برای مثال دانشگاه تورین به 4 دانشجو سال اول مقطع کارشناسی ارشد مبلغ 9000 یورو بورسیه اعطا می کند.

برای تحصیل رشته تربیت بدنی در ایتالیا در چه آزمونی باید شرکت کنم؟

آزمون آنلاین CISIA (TOLC)

بهترین دانشگاه ها برای تحصیل رشته تربیت بدنی در ایتالیا کدامند؟

دانشگاه تورین در رتبه اول و بولونیا و کارلو بو دی اوربینو به ترتیب در رتبه های دوم و سوم قرار دارند

در پایان اگر تمایل به تحصیل رشته تربیت بدنی در ایتالیا دارید و در این خصوص نیازمند مشاوره تخصصی برای آگاهی از شرایط تحصیلی و اخذ ویزا هستید با مشاوران ما در موسسه مهاجرتی رجبی در ارتباط باشید و جواب سوالات خود را از ما دریافت کنید ، مشاوران ما در دفاتر تهران و شیراز اماده ارائه خدمات مشاوره رایگان به شما عزیزان هستند ، برای آگاهی از بازار کار رشته های مختلف در ایتالیا به مقاله کار در ایتالیا مراجعه نموده و با حقوق و دستمزد هر یک از حرفه ها آشنا شوید.

3/5 - (1 امتیاز)

17 دیدگاه در “تحصیل رشته تربیت بدنی در ایتالیا

 1. فرهاد گفت:

  سلام ممنونم از پاسختون…فقط اینکه اگه میتونم با این لیسانس فیزیوتراپی ام بخونم؟ و فیزیوتراپی واسه چه مقطعی میشه؟

  1. مشاور مهاجرت تحصیلی گفت:

   خواهش میکنم
   با مدرک دیپلم برای تحصیل در مقطع لیسانس فیزیوتراپی میتوانید اقدام کنید .
   با تشکر از سوال شما

 2. فرهاد گفت:

  سلام
  با مدرک لیسانس تربیت بدنی چجوری میشه شرایط آزمون و بورسیه دانشگاه؟ آیا اصلا بکار میاد؟ میشه تبدیل کرد؟ و اینکه چه تفاوتی تو هزینه ها ایجاد میشه؟

  1. مشاور مهاجرت تحصیلی گفت:

   با سلام و درود
   برای فوق لیسانس میتوانید اقدام کنید و بورسیه استانی درخواست بدهید. بورسیه بر اساس شرایط مالی سرپرست خانواده و سالانه به مبلغ ٧٠٠٠ یورو است که با این مبلغ میتوانید هزینه تحصیل و تا ٧٠ درصد از هزینه زندگی را پوشش دهید .

 3. Maria گفت:

  من الان دوازدهم رشته تجربی هستم، اما میخوام تربیت بدنی بخونم برای کارشناسی، ایا به زبان انگلیسی ارائه میشه؟

  1. مشاور مهاجرت تحصیلی گفت:

   با سلام و درود
   خیر معمولا در اکثر دانشگاه ها به زبان ایتالیایی ارائه می شود .
   با تشکر از سوال شما

 4. سهیل گفت:

  سلام
  از طریق قهرمانی در رشته های مختلف ورزشی (مقام آور جهانی ، کشوری )
  برای تحصیل میشه اقدام کرد؟

  1. مشاور مهاجرت تحصیلی گفت:

   با سلام و درود
   برای دریافت پذیرش و ویزای تحصیلی به واسطه مدارک تحصیلی تان میتوانید به راحتی اقدام کنید و قهرمانی های شما تاثیر مثبت در رزومه تان خواهد داشت .
   با تشکر از سوال شما

 5. ارکیده گفت:

  سلام

  کدامیک از دانشگاه های ایتالیا در مقطع دکترا در رشته تربیت بذنی پذیرش دارند؟

  1. مشاور روش های مهاجرتی گفت:

   با سلام

   سرچ دانشگاه ها بعد از بررسی شرایط و رزومه کلاینت ها توسط تیم اجرایی مجموعه انجام می شود .

   با تشکر از سوال شما

 6. N.b گفت:

  سلام

  من دیپلم تربیت بدنی هنرستان و الان ترم یک همین رشته هستم
  میخوام تا سال بعد هم اقدام کنم برای اپلای
  میشه راهنمایی کنید منو
  تو این دانشگاهایی که نام بردید که ۳ ساله هستن کارشناسیشون
  میتونم با دیپلم پذیرش بگیرم؟

  1. مشاور روش های مهاجرتی گفت:

   با سلام

   برای پذیرش لیسانس بله با مدرک دیپلم تان میتوانید اقدام کنید .

   با تشکر از سوال شما

 7. المیرا گفت:

  من میخوام با دیپلم مهاجرت کنم رشتبه تربیت بدنی خیلی سخته باید وایستم برای ارشد یا الانم میتونم؟

  1. مشاور روش های مهاجرتی گفت:

   با سلام

   برای رشته های مرتبط می توانید اقدام کنید . البته باید مدرک زبان داشته باشید و معدل تان مناسب باشد .

   با تشکر از سوال شما

 8. زهره گفت:

  در مقطع کارشناسی ارشد چطور..!؟ امکان تحصیل به زبان انگلیسی در رشته ی تربیت بدنی وجود دارد.!؟

  1. مشاور روش های مهاجرتی گفت:

   با سلام

   در برخی دانشگاه ها بله امکان پذیر است.

   با تشکر از سوال شما

 9. مهیار گفت:

  مطالب بسیار مفید و کاربردی ممنون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *