تحصیل رشته فیزیوتراپی در چین

تحصیل رشته فیزیوتراپی در چین
مشاور مهاجرتی

تحصیل رشته فیزیوتراپی در چین که درمان توانبخشی نامیده می شود توسط بسیاری از دانشگاه های پزشکی در چین ارائه می شود و فارغ التحصیلان رشته فیزیوتراپی می توانند در بخش پزشکی توانبخشی بیمارستانهای عمومی و مراکز توانبخشی و همچنین خانه های سالمندان ، مراکز درمانی ، مراکز توانبخشی کودکان ، بیمارستانهای ورزشی یا تیم ورزشی مشغول به کار شوند.

تحصیل فیزیوتراپی به معنی یادگیری توانبخشی افراد از طریق ورزش و حرکت درمانی است ، این موضوع همه سنین را شامل می شود ، فیزیوتراپیست برنامه های درمانی منحصر به فردی را برای بیمار ایجاد می کند که نیاز به تجربه عملی و دانش علمی زیادی دارد.

در ادامه این مطلب از شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) تمام نکات و جنبه های تحصیل رشته فیزیوتراپی در چین بیان شده است ، پیشتر هم در همین سایت در خصوص تمام جوانب تحصیل در این کشور در مقاله تحصیل در چین سخن گفته ایم ؛ از بورسیه های تحصیلی متنوع در کشور چین تا چگونگی اخذ ویزای تحصیلی ، بنابراین حتما مقاله لینک شده را مطالعه نمایید.

رشته فیزیوتراپی بین کشورها تفاوت چندانی ندارد ، اما مزیت تحصیل آن در خارج از کشور و کشوری مانند چین ممکن است دسترسی به استاندارد بالاتری از آموزش و تحقیق باشد و با توجه به سبک آموزش خاص این رشته در چین دانشجویان زیادی علاقه مند به تحصیل فیزیوتراپی در این کشور هستند.

سیستم مراقبت های بهداشتی در چین از طب سنتی چینی و غربی تکامل یافته است و فیزیوتراپی هنوز توسط دولت چین به عنوان یک حرفه شناخته نشده است ، خدمات توانبخشی کنونی در چین توسط پزشکان در بخش توانبخشی با کمک درمانگران توانبخشی هدایت می شود.

درمانگران توانبخشی می توانند از طریق یک برنامه ۴ ساله لیسانس یا یک برنامه ۳ ساله ، با برنامه درسی مبتنی بر مدیریت پزشکی و معرفی تکنیک های درمانی مورد استفاده درمانگران ، گفتاردرمانگران و پزشکان سنتی چینی آموزش ببینند ، اولین برنامه درسی فیزیوتراپی مبتنی بر شواهد و مطابق با استانداردهای بین المللی ، یک برنامه کارشناسی ارشد پایه ای بود که به طور مشترک توسط دانشگاه پلی تکنیک هنگ کنگ و کالج پزشکی تونجی از دانشگاه علم فناوری هواجونگ در ووهان در سال ۲۰۰۴ سازماندهی شد.

بهترین دانشگاه های فیزیوتراپی چین

در رتبه بندی بهترین دانشگاه های فیزیوتراپی چین ، مجموعا ۳ دانشگاه در لیست دانشگاه های برتر چین وجود دارد که به ترتیب دانشگاه پزشکی سنترال سوت و دانشگاه پزشکی شاندونگ و دانشگاه شانگهای می باشند.

بهترین دانشگاه های فیزیوتراپی چین

در زیر جزئیات مربوط به تحصیل در این سه دانشگاه توضیح داده شده است.

تحصیل فیزیوتراپی در دانشگاه شاندونگ

دانشگاه شاندونگ ، که در سال 1901 تأسیس شد ، یک دانشگاه جامع است که مستقیما زیر نظر وزارت آموزش چین قرار دارد و به عنوان یک دانشگاه ملی در سطح جهانی در لیست دانشگاه های کلاس A انتخاب شده است.

این انشگاه در حال حاضر بیش از 70،000 دانشجو تمام وقت ( از جمله 1560 دانشجو بین المللی ) دارد ، این دانشگاه در استان شاندونگ ، زادگاه فرهنگ کنفوسیوس واقع شده است و همچنین با بیش از 200 دانشگاه در بیش از 30 کشور و منطقه همکاری های بین دانشگاهی امضا کرده است.

دانشگاه شاندونگ با داشتن سابقه طولانی ، میراث فرهنگی عمیق ، قدرت علمی قوی و نفوذ گسترده بین المللی به یک دانشگاه معروف تبدیل شده است و یک موسسه ایده آل برای دانشجویان داخلی و خارجی برای ادامه تحصیل است.

شرایط تحصیل

متقاضیان باید برای درخواست آنلاین به سیستم درخواست آنلاین دانشجویان بین المللی دانشگاه شاندونگ ( http://www.apply.sdu.edu.cn ) وارد شوند ، اطلاعات برنامه را پر کرده و مواد مورد نیاز برنامه را بارگذاری کنند.

در این دانشگاه امکان تحصیل در مقطع ارشد فیزیوتراپی به مدت سه سال به زبان انگلیسی امکان دارد و متقاضیان برای پذیرش باید در مصاحبه ویدیوئی نیز شرکت کنند و دارای مقطع کارشناسی مرتبط به این رشته باشند.

برای تحصیل در این دانشگاه در رشته فیزیو تراپی امکان اخذ بورسیه تحصیلی از طریق شورای بورسیه تحصیلی چین ( CSC ) ، دولت محلی یا از طریق دانشگاه شاندونگ وجود دارد ، برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد بورسیه های CSC می توانید با مشاوران ما در موسسه مهاجرتی رجبی در ارتباط باشید.

تحصیل فیزیوتراپی در دانشگاه سنترال سوترن ( Central South University )

دانشگاه سنترال سوترن ( CSU ) در چانگشا ، شهر تاریخی و فرهنگی مشهور در هونان چین واقع شده است و مساحتی بالغ بر 2،760،000 متر مربع دارد و پردیس های آن در شرق و غرب رودخانه شیانگ جیانگ قرار دارد ، CSU با پشتوانه کوهستان یوئلو و رو به رودخانه بزرگ Xiangjiang ، دارای مناظر دلپذیر است و برای مطالعه و تحقیق ایده آل است.

CSU در آوریل 2000 با ادغام دانشگاه پزشکی هونان ، دانشگاه راه آهن چانگشا سابق و دانشگاه صنعتی سابق سنترال سوترن تأسیس شد و هم اکنون این دانشگاه با بیش از 200 دانشگاه و موسسه تحقیقاتی در بیش از 30 کشور و منطقه مانند ایالات متحده ، انگلستان ، استرالیا ، کانادا ، ژاپن ، فرانسه ، آلمان و روسیه همکاری طولانی مدت برقرار کرده است و دانشجویان خارجی از بیش از 100 کشور و منطقه در این دانشگاه تحصیل می کنند.

شرایط پذیرش

در این دانشگاه امکان تحصیل مقطع کارشناسی ارشد و دکترا فیزیوتراپی وجود دارد ، مقطع ارشد این رشته به مدت سه سال به زبان چینی است و متقاضیان باید دارای مدرک کارشناسی یا معادل آن باشند و باید 18 تا 35 سال سن داشته باشند.

برای مدرک دکترا به مدت چهار سال ، متقاضیان باید دارای مدرک کارشناسی ارشد یا معادل آن باشند و باید 18 تا 40 سال سن داشته باشند ، زبان آموزش در این مقطع به زبان انگلیسی و چینی است و متقاضیان باید دارای مدرک کارشناسی ارشد فیزیوتراپی از چین یا معادل آن باشند.

تحصیل فیزیوتراپی در دانشگاه شانگهای

دانشگاه طب سنتی شانگهای که در سال 1956 تأسیس شد ، یکی از اولین موسسات آموزش عالی چینی است که پس از به روی کار آمدن چین جدید توسط این کشور تأسیس شد و یک موسسه پزشکی است که به طور مشترک توسط وزارت آموزش و پرورش و دولت محلی تأسیس شده است و همچنین یک ساختمان کلیدی در شانگهای و جزء دانشگاه های سطح بالا در این کشور است.

این دانشگاه در منطقه تحقیقاتی و آموزشی پارک فناوری پیشرفته ژانگ جیانگ در منطقه جدید پودونگ واقع شده است و مساحتی بیش از 500 هکتار ، با امکانات کامل آموزشی و محیطی زیبا را شامل می شود.

برای تحصیل در این دانشگاه متقاضیان باید دارای مدرک پایان دوره دبیرستان و معادل آن و همچنین مدرک زبان چینی باشند.

خوب است بدانید در دانشگاه های یاد شده رشته های علوم پزشکی هم تدریس می شود ، اگر به تحصیل رشته های پزشکی علاقه مندید ، بورسیه های جذابی را می توانید در دانشگاه های چین بیابید ؛ مقاله تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در چین را حتما مرور کنید.

هزینه تحصیل فیزیوتراپی در چین

هزینه تحصیل رشته فیزیوتراپی در چین متفاوت است و در زیر شهریه تحصیل در دانشگاه های برتر این رشته برای تحصیل ذکر شده است :

هزینه تحصیل فیزیوتراپی در چین
  • هزینه تحصیل کارشناسی ارشد فیزیوتراپی در دانشگاه شاندوگ : ۳۶۰۰ یوان در سال
  • هزینه تحصیل کارشناسی ارشد فیزیوتراپی در دانشگاه سنترال سوت : ۳۴۰۰۰ یوان در سال
  • هزینه تحصیل دکترا فیزیوتراپی در دانشگاه سنترال سوت : ۵۳۰۰۰ یوان در سال
  • هزینه تحصیل کارشناسی فیزیوتراپی در دانشگاه شانگهای : ۲۸۰۰۰ یوان در سال

چارت درسی فیزیوتراپی دانشگاه های چین

چارت درسی فیزیوتراپی دانشگاه های چین بسته به دانشگاه مورد نظر متفاوت است و هر کدام ساختار درسی مربوط به خود را طراحی کرده اند اما به طور کلی دوره های اصلی عبارتند از: درمان عصبی فیزیکی ، فیزیوتراپی اسکلتی عضلانی ، فیزیوتراپی قلبی ریوی و فیزیوتراپی کودکان.

همچنین دروس اصلی این رشته عبارتند از آناتومی انسان ، فیزیولوژی ، توسعه انسانی ، جنبش شناسی انسانی ، بیومکانیک ، فیزیولوژی ورزش ، مبانی توانبخشی سنتی چین ، ارزیابی فیزیوتراپی ، درمان دستی ، مهارتهای توانبخشی سنتی چینی ، استنباط و تصمیم گیری بالینی ، پروتز و ارتوپدی ، درمان فیزیکی برای افراد مسن ، طب سوزنی و ماساژ و غیره.

زبان تحصیل فیزیوتراپی در چین

زبان تحصیل رشته فیزیوتراپی در چین چینی است و فقط در مقطع دکترا در تعداد کمی از دانشگاه ها هم به زبان انگلیسی و هم به زبان چینی امکان تحصیل وجود دارد.

زبان تحصیل فیزیوتراپی در چین

به طور کلی دانشجویانی که برای برنامه های آموزش چینی در درخواست می کنند باید حداقل ۲۲۰ امتیاز در HSK4 برای برنامه های پزشکی کسب کنند و دانشجویانی که برای برنامه های انگلیسی درخواست می کنند ، باید حداقل ۶ نمره در IELTS یا ۸۵ در TOFEL کسب کنند.

دانشجویانی که نمی توانند شرایط چینی را برآورده کنند ، باید دوره آمادگی یک ساله زبان چینی را گذرانده و قبل از شروع برنامه های خود ، تمام امتحانات مربوطه را گذرانده باشند و کسانی که یکی از شرایط زیر را دارند از اثبات صلاحیت زبانی خود معاف هستند:

الف) متقاضیانی که زبان اول یا زبان رسمی کشور آنها چینی یا انگلیسی است.

ب) متقاضیانی که دارای مدرک تحصیلی بوده اند که زبان تدریس آنها به زبان چینی یا انگلیسی است.

آزمون های ورودی فیزیوتراپی چین

برای تحصیل رشته فیزیوتراپی در چین هیچ آزمونی برای ثبت نام دانشجویان بین المللی وجود ندارد و دانشجویان فقط بر اساس تسلط زبانی خود به زبان چینی و نمرات دوره های تحصیلی و مصاحبه پذیرش می شوند.

مزایا و معایب تحصیل فیزیوتراپی در چین

چین کشوری با اقتصاد برتر و توسعه عظیم در مقایسه با سایر کشورها است و شاید با سابقه غنی ، فرهنگ های غنی و سیستم آموزشی شناخته شده در سطح جهان ، ثابت ترین پیشرفت بشری در سطح جهان باشد ، کیفیت آموزش دانشگاه های چین ، به ویژه در زمینه فیزیوتراپی ، نسبتا بالا است.

به تازگی نیز بسیاری از دانشجویان از نقاط مختلف جهان چین را برای آموزش بالینی انتخاب کرده اند اما یکی از مواردی که از معایب تحصیل در رشته فیزیوتراپی در چین می باشد زبان آموزش به چینی است که علاقه خیلی از داوطلبان را برای تحصیل در این کشور کمتر می کند.

از سوی دیگر عدم نیاز به شرکت در آزمون ورودی برای تحصیل فیزیوتراپی در دانشگاه های چین نظر خیلی از افراد را برای ادامه تحصیل در این کشور جلب کرده است.

شیوه تدریس فیزیوتراپی در دانشگاه چین ترکیبی از علم نوین و طب چینی است و از اینرو دانشجویان دوره تحصیل متفاوت و غنی نسبت به سایر کشور ها تجربه می کنند.

درآمد فیزیوتراپیست ها در چین

حقوق پزشکان فیزیوتراپی در چین از ۲۴،۷۰۰ CNY در ماه ( حداقل حقوق ) تا ۷۶،۴۰۰ CNY در ماه ( حداکثر حقوق ) متغیر است.

درآمد فیزیوتراپیست ها در چین

متوسط دستمزد افراد در این حرفه ۴۹٫۳۰۰ CNY در ماه است ، این بدان معناست که نیمی از افرادی که به عنوان متخصص طب فیزیکی کار می کنند کمتر از ۴۹٫۳۰۰ CNY دریافت می کنند در حالی که نیمی دیگر بیش از ۴۹٫۳۰۰ CNY دریافت می کنند..

سوالات پر تکرار تحصیل فیزیوتراپی در چین

کارشناسان ما در شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) در این مقاله شما را با شرایط تحصیل رشته فیزیوتراپی در چین آشنا کردند ، چنانچه سوال و نظری دارید حتما از بخش دیدگاه استفاده کرده و با کارشناسان ما در ارتباط باشید ؛ بخش دیدگاه در پایان هر مقاله قرار دارد.

بهترین دانشگاه برای تحصیل رشته فیزیوتراپی در چین کدام است؟

در رتبه بندی بهترین دانشگاه های فیزیوتراپی چین ، مجموعا 3 دانشگاه در لیست دانشگاه های برتر چین وجود دارد که به ترتیب دانشگاه پزشکی سنترال سوت و دانشگاه پزشکی شاندونگ و دانشگاه شانگهای می باشند.

هزینه تحصیل رشته فیزیوتراپی در چین چقدر است؟

1. هزینه تحصیل کارشناسی ارشد فیزیوتراپی در دانشگاه شاندوگ : 3600 یوان در سال 2. هزینه تحصیل کارشناسی ارشد فیزیوتراپی در دانشگاه سنترال سوت : 34000 یوان در سال 3. هزینه تحصیل دکترا فیزیوتراپی در دانشگاه سنترال سوت : 53000 یوان در سال 4. هزینه تحصیل کارشناسی فیزیوتراپی در دانشگاه شانگهای : 28000 یوان در سال

آزمون ورودی برای تحصیل رشته فیزیوتراپی در چین به چه صورت است؟

در دانشگاه های چین برای تحصیل رشته فیزیوتراپی هیچ آزمونی برای ثبت نام دانشجویان بین المللی وجود ندارد و دانشجویان فقط بر اساس تسلط زبانی خود به زبان چینی و نمرات دوره های تحصیلی و مصاحبه پذیرش می شوند.

حقوق یک فیزیوتراپیست در چین چقدر است؟

حقوق پزشکان فیزیوتراپی در چین از 24،700 CNY در ماه ( حداقل حقوق ) تا 76،400 CNY در ماه ( حداکثر حقوق ) متغیر است. متوسط دستمزد افراد در این حرفه 49.300 CNY در ماه است ، این بدان معناست که نیمی از افرادی که به عنوان متخصص طب فیزیکی کار می کنند کمتر از 49.300 CNY دریافت می کنند در حالی که نیمی دیگر بیش از 49.300 CNY دریافت می کنند..

و در آخر اگر علاقمند به تحصیل رشته فیزیوتراپی در چین هستید از طریق تماس با کارشناسان موسسه مهاجرتی رجبی در دفاتر تهران و شیراز ، کلیه اطلاعات تکمیلی و بروز را دریافت کنید و از خدمات تحصیل و اعزام دانشجو به خارج از کشور بهره مند شوید ، همچنین می توانید با مطالعه مقاله تحصیل رشته فیزیوتراپی در فرانسه راه تحصیل رایگان این رشته در خارج از کشور را نیز بیابید.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *