تحصیل رشته روانشناسی در لهستان

تحصیل رشته روانشناسی در لهستان
مشاور مهاجرتی

تحصیل رشته روانشناسی در لهستان یکی از انتخاب های عالی برای افراد علاقمند به تحصیل در زمینه روانشناسی است ، برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه تحصیل در این رشته تحصیلی با شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) تماس بگیرید.

تحصیل رشته روانشناسی در لهستان

همچنین توصیه می کنیم مقاله تحصیل در لهستان را در کنار این محتوا بخوانید تا با تمام جوانب مهاجرت تحصیلی به این کشور بخوبی آشنا شوید.

روانشناسی رشته ای است که هدف آن درک و بهبود عملکرد افراد ، گروه ها و جوامع است ، برنامه روانشناسی ارائه شده در دانشگاه های لهستان در مقطع کارشناسی دانشجویان را با مبانی روانشناسی آشنا می کند و اصول اولیه سایر رشته ها مانند علوم انسانی، علوم اجتماعی و علوم طبیعی را آموزش می دهد.

برنامه روانشناسی انتخاب خوبی برای همه کسانی است که در مورد طبیعت انسان کنجکاو هستند و دوست دارند بدانند مردم چگونه فکر می کنند ، چه احساسی دارند و در موقعیت های مختلف چگونه واکنش نشان می دهند ، این برنامه نه تنها برای روانشناسان آینده ، بلکه برای هر فردکه علاقمند به مشاغل مبتنی بر روابط بین فردی ارائه می شود.

رشته روانشناسی در دانشگاه های لهستان به دو سبک پیوسته و نا پیوسته ارائه می شود ، در روش ناپیوسته دانشجویان مقطع کارشناسی را در مدت ۳ سال می گذرانند و می توانند پس از اتمام این دوره وارد بازار کار شده یا برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد اقدام کنند.

در روش پیوسته دانشجویان برنامه روانشناسی را در به مدت ۵ سال می گذرانند و در انتها مدرک کارشناسی ارشد روانشناسی دریافت می کنند ، برای تحصیل رشته روانشناسی در لهستان اتمام موفقیت آمیز دوره دبیرستان و پیش دانشگاهی و قبولی در آزمون ورودی الزامی است.

مدارک پذیرش رشته روانشناسی در لهستان

 • مدرک دیپلم دبیرستان و پیش دانشگاهی ( برای تحصیل کارشناسی )
 • مدرک کارشناسی ( برای تحصیل کارشناسی ارشد )
 • ریز نمرات
 • گواهی تسلط به زبان انگلیسی
 • گواهی تمکن مالی
 • کپی شناسنامه
 • پاسپورت معتبر
 • عکس
 • رسید پرداخت ۱۰۰ زلوتی برای هزینه پذیرش

بهترین دانشگاه های روانشناسی لهستان

لهستان دارای بیش از ۵۰۰ دانشگاه و موسسه آموزش عالی است که اغلب آن ها خصوصی هستند ، از میان این دانشگاه ها ۱۴ دانشگاه این کشور در بین دانشگاه های برتر بر اساس رتبه بندی QS در سطح جهان رتبه بندی شده اند.

بهترین دانشگاه های روانشناسی لهستان

یکی از مراحل مهم تحصیل در خارج از کشور انتخاب دانشگاه از بین دانشگاه های برتر در رشته مورد نظر است در ادامه با بهترین دانشگاه ها برای تحصیل رشته روانشناسی در لهستان آشنا می شویم.

دانشگاه ورشو

دانشگاه ورشو در سال 1816تاسیس شد و به عنوان بزرگترین دانشگاه در لهستان شناخته می شود ، این دانشگاه دارای 21 دانشکده است که بیش از 100 تخصص در زمینه های علوم انسانی ، فنی و علوم طبیعی را ارائه می دهد.

دانشگاه ورشو دارای دانشکده های هنر های لیبرال ، زیست شناسی ، آموزش ، جغرافیا ، تاریخ ، حقوق ، مدیریت ، ریاضیات ، انفورماتیک ، فیزیک ، علوم سیاسی ، روانشناسی و غیره است ، دانشککده روانشناسی این دانشگاه گرایش های مختلف رشته روانشناسی را ارائه می دهد.

دانشکده روانشناسی دانشگاه ورشو یک برنامه کارشناسی ارشد پیوسته پنج ساله در روانشناسی است ، این دانشکده تخصص های مختلف مانند روانشناسی بالینی – مسیر نوروسایکولوژی ، روانشناسی بالینی – روان درمانی مسیر ، روانشناسی کسب و کار و تخصص تحقیقات اجتماعی را ارائه می دهد.

دانشگاه علوم اجتماعی و انسانی SWPS

دانشگاه علوم اجتماعی و انسانی یا به زبان ساده دانشگاه SWPS یک دانشگاه خصوصی غیر انتفاعی در لهستان است که در سال 1996 توسط سه استاد روانشناسی به نام‌ های آندری الیاس ، زبیگنیو پیتراسینسکی و یانوسکی ریوی تأسیس شد.

دانشگاه SWPS یکی از بزرگترین دانشگاه های خصوصی در لهستان با جامعه ای متشکل از 14000 دانشجو در مقاطع کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکترا است که شامل بیش از 1200 دانشجوی بین المللی از بیش از 60 کشور جهان می باشد.

این دانشگاه دارای چندین پردیس است که در شهر های مختلف لهستان واقع شده است ، این دانشگاه دارای دو دانشکده روانشناسی یکی در درشور و دیگری در وروتسواف است ، دانشکده روانشناسی در ورشو قدیمی ترین و بزرگترین دانشکده در دانشگاه علوم اجتماعی و انسانی SWPS است ، بر اساس رتبه بندی وزارت علوم و آموزش عالی لهستان ، این دانشکده سومین دانشکده برتر در بین موسسات آموزش عالی با مشخصات علوم اجتماعی در لهستان است ؛ این دانشگاه در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد با انواع مسیر های تحصیلی و تخصص ها ارائه می دهد ، این دانشکده اختیار اعطای مدارک دکتری و فوق دکتری را دارد.

دانشگاه کازیمیرز ویلکی در بیدگوشچ

دانشگاه کازیمیرز ویلکی در بیدگوشچ همچنین به عنوان دانشگاه کازیمیر بزرگ شناخته می شود، یک دانشگاه دولتی در بیدگوشچ لهستان است ، این دانشگاه دارای دانشکده های علوم انسانی ، ریاضی ، فیزیک و علوم فنی ؛ علوم طبیعی ؛ علوم تربیتی و روانشناسی ؛ تربیت بدنی ، سلامت و گردشگری ؛ مدیریت و علوم اجتماعی است.

رشته روانشناسی در دانشکده علوم تربیتی و روانشناسی این دانشگاه در مقطع کارشناسی ارشد پیوسته ارائه می شود ، موسسه روانشناسی این دانشگاه حدود 900 دانشجو دارد ، هیات علمی شامل 10 استاد شامل 4 استاد تمام (با عنوان) ، 18 محقق ، 5 دستیار پژوهشی و 3 مدرس می باشد.

دانشجویان می توانند دوره های عادی و پاره وقت را دنبال کنند که شامل دوره های 5 ساله کارشناسی ارشد (فقط تحصیلات کارشناسی ارشد ، مشابه مطالعات پزشکی و حقوقی ) و تحصیلات دکتری 4 ساله است ؛ برنامه مطالعات کارشناسی ارشد 4 تخصص را ارائه می دهد:

 • روانشناسی بالینی
 • روانشناسی اجتماعی کاربردی
 • حمایت از توسعه
 • روانشناسی توانبخشی

در سالهای اخیر دانشگاه های معتبر چک هم میزبان دانشجویان بین المللی در رشته های مختلف از جمله روانشناسی بوده اند ، در مقاله تحصیل در چک بیشتر با هزینه ها و رشته های ارائه شده آشنا خواهید شد.

هزینه تحصیل روانشناسی در لهستان

هزینه تحصیل رشته روانشناسی در لهستان بسته به دانشگاه محل تحصیل و مقطع تحصیلی آن متفاوت است ، هزینه تحصیل در این رشته به طور متوسط ۴۷۰۰ یورو برای هر سال تحصیلی است ، علاوه بر این هزینه هر دانشجو برای تامین هزینه زندگی خود در لهستان بین ۳۵۰ تا ۵۰۰ یورو در ماه نیاز دارد.

هزینه تحصیل روانشناسی در لهستان

از دیگر کشورهای اروپایی برای تحصیل که مقرون به صرفه است ، پرتغال است ، مقاله تحصیل در پرتغال را بخوانید تا با رشته ها و دانشگاه های ارائه دهنده آن ها بیشتر آشنا شوید.

زبان تحصیل روانشناسی در لهستان

علی رغم اینکه زبان رسمی کشور لهستان زبان لهستانی است و دروس در دانشگاه های این کشور به این زبان ارائه می شود اما رشته روانشناسی به ویژه در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری به زبان انگلیسی ارائه می شود.

برای تحصیل رشته روانشناسی در لهستان به زبان انگلیسی تسلط به این زبان و ارائه مدرک آیلتس الزامی است ، حداقل نمره آیلتس برای پذیرش در این رشته 6.5 است ، در صورت تمایل به تحصیل به زبان لهستانی تسلط به این زبان در سطح B2 مورد نیاز است.

چارت درسی روانشناسی در دانشگاه های لهستان

همان گونه که پیش از این بیان شد تحصیل رشته روانشناسی در لهستان به صورت پیوسته ارائه می شود و در پایان دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد دریافت می کنند ، برای اتمام دوره تحصیل در این رشته دانشجویان ملزم به گذراندن 300 واحد درسی می باشند که از دروس اجباری ، اختیاری و پایان نامه تشکیل شده است.

سال اول

مهارت های تحصیلی ، مبانی بیولوژیکی رفتار 1 ، حقوق مالکیت فکری ، مقدمه ای بر فلسفه معاصر ، مقدمه ای بر روانشناسی ، بهداشت و ایمنی شغلی ، روش تحقیق ، آموزش مهارت های روانی ، مبانی بیولوژیکی رفتار ، روانشناسی شناختی I ، تاریخچه روانشناسی 2 ، آمار I ، دروس انتخابی

سال دوم

روانشناسی شناختی II ، روانشناسی رشد ، عواطف و انگیزه ، روانشناسی تجربی ، روان سنجی ، آمار II ، روانشناسی رشد II ، تفاوت های فردی ، روانشناسی اجتماعی ، تست تشخیصی استاندارد ، آمار III ، دروس انتخابی

سال سوم

روانشناسی بالینی و آسیب شناسی روانی ، مصاحبه روانشناسی ، ارزیابی روانشناختی ، پروژه تحقیقاتی فردی ، روانشناسی سلامت ، مسیر توسعه شغلی ، روانشناسی شخصیت ، روش تحقیق کیفی ، دروس انتخابی

سال چهارم

پایان نامه کارشناسی ارشد ، دروس انتخابی ، دوره های تخصصی ، اخلاق حرفه ای در روانشناسی کاربردی و روانشناسی تجربی

سال پنجم

پایان نامه کارشناسی ارشد ،دروس انتخابی ، دوره های تخصصی.

گرایش های رشته روانشناسی در لهستان

رشته روانشناسی مانند اغلب رشته های تحصیلی از گرایش های متنوعی تشکیل شده است که هر یک دوره تخصصی خود را داراست و پس از اتمام دوره تحصیل بازار خود را دارا می باشد ، در ادامه با گرایش های موجود برای تحصیل رشته روانشناسی در لهستان آشنا می شویم.

گرایش های رشته روانشناسی در لهستان

روانشناسی عمومی

مطالعه اصول اساسی ، مسائل و روش هایی که زیر بنای علم روانشناسی است و شامل رشد انسان ، احساسات ، انگیزه ، یادگیری ، حواس ، ادراک ، تفکر ، حافظه ، هوش و پردازش است ؛ این رشته تحصیلی روانشناشی را از دیدگاه های مختلف از جمله فیزیولوژیکی ، تاریخی ، نظری ، فلسفی و عملی بررسی می کند.

روانشناسی بالینی

روانشناسی بالینی تخصص روانشناسی است که مراقبت های بهداشتی روانی و رفتاری مداوم و جامع را برای افراد و خانواده ها ، مشاوره با آژانس ها و جوامع ؛ آموزش و نظارت ؛ و تمرین مبتنی بر تحقیق ارائه می دهد ، این یک تخصص وسیع است تخصصی که به طور گسترده شامل آسیب شناسی روانی شدید می شود.

روانشناسی کسب و کار

روانشناسی کسب و کار یک رشته هیجان انگیز و متنوع است ، یک روانشناس تجاری کارمندان و شرکت ها را با هدف بهبود بهره وری و محیط کار بررسی می کند ، یک روانشناس تجاری اهداف ، استراتژی های کاری و کارکنان شرکت را ارزیابی می کند تا زمینه ها و ابزار های بهبود را ارزیابی کند.

آنها همچنین ممکن است به ارزیابی کارکنان احتمالی کمک کنند تا اطمینان حاصل شود که برای نقش و شرکت مناسب هستند و می توانند برنامه های رهبری و آموزشی را به منظور ترکیب کارکنان جدید و بهبود مهارت ها در محل کار توسعه دهند.

روانشناسی صنعتی و سازمانی

تخصص روانشناسی صنعتی – سازمانی با مطالعه علمی رفتار انسان در سازمان ها و محل کار مشخص می شود ، این تخصص بر استخراج اصول رفتار فردی ، گروهی و سازمانی و به کارگیری این دانش برای حل مشکلات کار متمرکز است.

تحصیل دکترا روانشناسی در لهستان

دانشجویان محصل در رشته روانشناسی پس از اتمام دوره کارشناسی ارشد خود می توانند برای تحصیل در مقطع دکتری اقدام کنند ، مدت زمان تحصیل در مقطع دکتری در دانشگاه های لهستان 44 ساله است.

برای تحصیل رشته روانشناسی در لهستان در مقطع دکترا بایستی موضوع پایان نامه خود را انتخاب کرده و اقدام به نگارش پرپوزال خود کرد ، در این مرحله لازم است از بین اساتید مرتبط با مبحث انتخابی خود برای پایان نامه یکک استاد را به عنوان استاد راهنما انتخاب کرد ، استاد راهنما نظارت بر کل مراحل نگارش ، تحقیق و بررسی پایان نامه را برعهده دارد ، در پایان لازم است از پایان نامه خود درجلسه عمومی و در حضور داوران دفاع کنید.

دانشجویان محصل در مقطع دکتری در رشته روانشناسی در لهستان می توانند از بورسیه های تحصیلی مختلف بهره مند شوند و حتی در طول دوره تحصیل خود کمک هزینه برای امور پژوهشی خود دریافت کنند.

مزایا و معایب تحصیل روانشناسی در لهستان

انتخاب مقصد تحصیلی از مهم ترین بخش های مهاجرت است ، این مرحله نیازمند بررسی های مختلف و مشاوره با افراد با تجربه در زمینه مهاجرت یعنی مشاوران موسسه رجبی است ، یکی از موارد مهم در هنگام انتخاب مقصد تحصیلی بررسی مزایا و معایب تحصیل در آن منطقه است ، در ادامه با مزایا و معایب تحصیل رشته روانشناسی در لهستان آشنا خواهیم شد.

مزایای تحصیل رشته روانشناسی در لهستان

 • تحصیل در دانشگاه های برتر در سطح جهان
 • امکان تحصیل به زبان انگلیسی
 • هزینه تحصیل مقرون به صرفه
 • تحصیل در دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم ایران

معایب تحصیل رشته روانشناسی در لهستان

 • نیاز به یادگیری زبان لهستانی برای تحصیل و تعامل در این کشور
 • بالا بودن هزینه تحصیل به زبان انگلیسی در مقایسه با زبان لهستانی
 • بالا بودن هزینه تحصیل در دانشگاه های خصوصی لهستان

از دیگر رشته های محبوب برای دانشجویان ایرانی در لهستان ، رشته حقوق است ، برای دریافت اطلاعات کامل این رشته ، مقاله تحصیل رشته حقوق در لهستان ، پیشتر به شما تقدیم شده است.

بازار کار لهستان پس از تحصیل روانشناسی

دانش و مهارت های روانشناختی در تعدادی از مشاغل که با چالش های مختلف مربوط به ذهن و رفتار انسان سروکار دارند ، ضروری است ، بنابراینفارغ التحصیلان برنامه های روانشناسی در لهستان می توانند در زمینه های مختلفی از جمله آموزش ، مراقبت های بهداشتی ، تجارت ، رسانه ، تحقیقات بازار ، بازاریابی و تبلیغات و همچنین تحقیق و طراحی فناوری اطلاعات مشغول به کار شوند.

فردی که به عنوان روانشناس بالینی در لهستان کار می کند معمولا حدود 22900 زلوتی در ماه درآمد دارد ، دستمزد ها از 11500 زلوتی تا 35600 زلوتی متغیر است.

اگر علاقه مندید با کار در کشور لهستان بیشتر آشنا شوید ، می توانید به مقاله کار در لهستان مراجعه کرده و مطالب بسیار کاملی در این زمینه را بخوانید.

سوالات پر تکرار تحصیل روانشناسی در لهستان

بهترین دانشگاه برای تحصیل رشته روانشناسی در لهستان کدام است؟

دانشگاه ورشو

هزینه های تحصیل رشته روانشناسی در لهستان چقدر است؟

هزینه تحصیل رشته روانشناسی در لهستان بسته به دانشگاه محل تحصیل و مقطع تحصیلی آن متفاوت است ، هزینه تحصیل در این رشته به طور متوسط 4700 یورو برای هر سال تحصیلی است ، علاوه بر این هزینه هر دانشجو برای تامین هزینه زندگی خود در لهستان بین 350 تا 500 یورو در ماه نیاز دارد.

زبان تحصیل رشته روانشناسی در لهستان چیست؟

رشته روانشناسی به ویژه در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری به زبان انگلیسی ارائه می شود.

آیا برای تحصیل رشته روانشناسی در لهستان در مقطع دکترا بورسیه ارائه می شود؟

دانشجویان محصل در مقطع دکتری در رشته روانشناسی در لهستان می توانند از بورسیه های تحصیلی مختلف بهره مند شوند و حتی در طول دوره تحصیل خود کمک هزینه برای امور پژوهشی خود دریافت کنند.

حقوق یک روانشناس در لهستان چقدر است؟

فردی که به عنوان روانشناس بالینی در لهستان کار می کند معمولا حدود 22900 زلوتی در ماه درآمد دارد ، دستمزد ها از 11500 زلوتی تا 35600 زلوتی متغیر است.

مشاوران موسسه مهاجرتی رجبی به عنوان افراد مطلع به امور مهاجرت شرایط و ویژگی های تحصیل رشته روانشناسی در لهستان را بررسی و بیان کردند ، در صورت تمایل به کسب اطلاعات بیشتر در زمینه کلیه امور مهاجرتی با دفاتر موسسه در شیراز و تهران تماس گرفته و از مشاوره رایگان بهره مند شوید ، در کنار این محتوا ، توصیه می کنیم مقاله مهاجرت به لهستان را هم بخوانید تا با تمامی راه های مهاجرت قانونی به این کشور هم آشنا شوید.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *