فرانسه

خوابگاه های دانشجویی کشور فرانسه

خوابگاه های دانشجویی کشور فرانسه

خوابگاه های دانشجویی کشور فرانسه با خدمات رفاهی گسترده و مناسب از امکاناتی است که کشور فرانسه برای دانشجویان خود در نظر می گیرد ، فرانسه به عنوان یکی از مهاجرپذیرترین کشورهای جهان هرساله میزبان دانشجویان و علاقه مندان به تحصیل از کشورهای مختلف است که رویاهای خود را در این کشور دنبال می کنند.

فرانسه تامین خوابگاه و محل سکونت را از مهم ترین فاکتورهای موثر در زندگی دانشجویان دانسته و پیشنهادهای مختلفی را در اختیار آنها قرار می دهد که دانشجو می تواند بر اساس علایق و بودجه مالی خود یکی را انتخاب نموده و از تحصیل و اقامت در این کشور لذت ببرد.

شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) با افتخار پرونده های مهاجرتی زیادی را به انجام رسانده است و آمادگی کامل جهت کمک رسانی به شما علاقه مندان تحصیل در فرانسه را دارد.

توصیه اکید ما مطالعه مقاله جامع تحصیل در فرانسه است که اطلاع شما را در زمینه تحصیل در این کشور به روز می کند.

خوابگاه های دولتی فرانسه

معمولا دانشگاه ها و سایر موسسات آموزشی فرانسه همواره کوشش می کنند تا خوابگاه های دانشجویی را برای دانشجویان بین المللی خود ، به بهترین نحو فراهم کنند ، دانشجویان به محض دریافت پذیرش باید نسبت به رزرو خوابگاه اقدام نمایند که معمولا اجاره یک و یا دو ماه به عنوان ودیعه مطالبه می شود.

این خوابگاه ها در محوطه دانشگاه و یا در نزدیکی محوطه دانشگاه قرار دارند و دانشجو به راحتی می تواند به دانشگاه رفت و آمد کند ، تعداد زیادی از دانشجویان در این خوابگاه ها اقامت دارند ، بنابراین فرصت های متعددی برای آشنایی با دیگر دانشجویان از رشته های تحصیلی مختلف وجود خواهد داشت.

سایت اینترنتی دانشگاهی که قصد ادامه تحصیل در آن را دارید اطلاعات دقیق تری در این خصوص در اختیارتان قرار می دهد.

هزینه اجاره این خوابگاه بین ۲۵۰ تا ۳۵۰ یورو برای هر ماه است و تعداد تخت در هر اتاق و مکان خوابگاه متفاوت می باشد البته هزینه خوابگاه در کلان شهر های فرانسه نظیر پاریس در بیشترین حد خواهد بود.

خوابگاه های خصوصی فرانسه

خوابگاه خصوصی مکان هایی هستند که به صورت خصوصی برای اجاره به دانشجویان تهیه شده اند ، احتمالا مکان این خوابگاه ها در نزدیکی دانشگاه ها نخواهد بود.

خوابگاه های خصوصی فرانسه

دانشجویانی که در این خوابگاه ها اقامت دارند این فرصت را دارند که با دانشجویان فرانسوی در یک مکان زندگی کرده و قبل از ورود بررسی کنند که چه کسی هم اتاق و یا هم خوابگاهی او خواهد بود .

هزینه اجاره در این خوابگاه نسبتا بالا است و فرد باید هزینه دو ماه را از قبل پرداخت کند ، هزینه بخش خصوصی خوابگاه های دانشجویی کشور فرانسه حدود ۳۵۰ تا ۷۵۰ یورو برای هر ماه می باشد.

برخی از دانشجویان نیز ترجیح می دهند که به جای سکونت در خوابگاه جهت استقلال بیشتر در آپارتمان های شخصی یا مسکن های دانشجویی زندگی کرده و رفاه بهتری داشته باشند.

هزینه اجاره خوابگاه های فرانسه

هنگام مسافرت به یک محل جدید ، مهم ترین مسئله آسایش خاطر از بابت خانه و منطقه اقامت خود است ، جهت اجاره خوابگاه های دانشجویی در فرانسه گزینه های متعددی برای کمک به شما وجود دارد که حتما باید قبل از انتخاب نگاهی به آنها بیندازید ، مکانی که شما می خواهید انتخاب کنید باید با بودجه ی شما همخوانی داشته باشد ؛ بدین معنا که در عین مقرون به صرفه بودن با تمام نیازها و خواسته های شما نیز مطابقت داشته باشد.

هزینه اجاره خوابگاه های فرانسه

گزینه های مختلفی برای خوابگاه های دانشجویی کشور فرانسه وجود دارد که بعضی از آن ها ارزان و دولتی و برخی دیگر خصوصی هستند البته ورود به خوابگاه های دانشجویی فرانسه ویژگی ها و شرایط خاص خود را دارند.

به عنوان مثال دانشجویان خواهان اقامت در خوابگاه های دانشگاه باید حداقل چند ماه قبل از ورود به خوابگاه درخواست خود را به دانشگاه محل تحصیل ارائه دهند ، از آنجا که خوابگاه ها موظف به ارائه امکانات در مدت زمان تحصیل هستند در صورت نیاز دانشجو به سکونت در ایام تابستان اتاق هایی را با قیمت کم در اختیار آنها قرار می دهند.

علاوه بر بخش دولتی خوابگاه های دانشجویی کشور فرانسه ، خوابگاه های خصوصی در این کشور برای دانشجویان ارائه می شوند که اجاره بها به صورت ماهانه و بسته به سبک خوابگاه و یا اتاق اجاره شده پرداخت می شود و هزینه ای متفاوت دارد.

کمک هزینه خوابگاه در فرانسه

یکی از دلایل محبوبیت کشور فرانسه پوشش هزینه خوابگاه برخی از دانشجویان واجد شرایط است ، این کشور با کمک های دولتی به دانشجویان کم درآمد و با مجوز مزایایی همچون خوابگاه رایگان را ارائه می دهد.

مبلغ این کمک های مالی ، می تواند مقادیر قابل توجهی باشند ، بنابراین پیشنهاد می شود که متقاضیان از طریق مشاوره با یک موسسه مهاجرتی از کمک هزینه اجاره خوابگاه های دانشجویی در فرانسه مطلع شوند.

این کمک هزینه از چند برنامه مختلف و معمولا از طریق CAF یا صندوق کمک مالی دولت فرانسه برای متقاضیان ارائه می شود ، رایج ترین برنامه های در دسترس ، برنامه APS و برنامه APL هستند و مقدار کمکی که فرد می تواند از این برنامه ها دریافت کند متفاوت و به عواملی از قبیل مقدار درآمد شما ، نوع مسکنی که در آن اقامت دارید و مبلغ اجاره ای که پرداخت می کنید ، بستگی دارد.

به خاطر داشته باشید که شما باید قرارداد اجاره ای را به نام خود داشته باشید تا واجد شرایط دریافت کمک هزینه شوید ، علاوه بر آن باید ترجمه شناسنامه را ارائه دهید و به دولت این اطمینان را بدهید که واقعا به کمک نیاز دارید.

در مورد افرادی که جهت پذیرش و صدور ویزا نامه تمکن یا منابع مالی مشخصی را ارائه داده اند ، سخت گیری های زیادی عمل وجود دارد ، شما به عنوان متقاضی به محض ورود به فرانسه ، در اولین فرصت برای کمک هزینه مسکن درخواست دهید.

اجاره مسکن دانشجویی در فرانسه

معمولا اجاره آپارتمان ها و خانه های دانشجویی در فرانسه بسیار ارزانتر از رزور هتل هستند ، هزینه آپارتمان یا خانه نیز با توجه به شهری که در آن قرار دارید متفاوت است ، این گزینه ها برای کسانی که در کالج تحصیل میکنند یا حتی کسانی که تنها برای چند ماه مشغول به تحصیل در فرانسه هستند بسیار عالی است.

اجاره مسکن دانشجویی در فرانسه

افراد با اجاره خانه در می یابند که نسبت به اقامت در هتل ، پول زیادی را صرفه جویی نموده اند البته برای دانشجویانی که قصد ماندگاری بیش از یک سال در فرانسه را دارند اجاره مسکن هزینه بالاتری به همراه دارد و بهتر است در رابطه با اجاره مسکن در شهر مقصد با دانشگاه موردنظرشان صحبت کنند تا تمامی جزئیات لازم را دریافت نموده و در برخی موارد یک فرصت مناسب از لیست انتظارهای موجود نصیب دانشجو می گردد.

البته توجه داشته باشید که هزینه همیشه یکی از مهمترین عوامل در تصمیم گیری می باشد ، پس در هنگام تحصیل در فرانسه دقت و سماجت در مورد هزینه ی مسکن بسیار مهم است ، بدین منظور ملاحظات دیگری مانند فاصله دانشگاه تا محل سکونت نیز باید در نظر گرفته شود.

شما باید نزدیک به شهر و دانشگاه خود باشید و همچنین جایی باشید که سرگرمی هایی مانند سالن ورزش ، سینما و غیره وجود داشته باشد.

برخی مدارس تخصصی مانند ” Grandes Écoles ” نیز مسکن هایی دارند که به دانشجویان خود اجاره می دهند که روند برنامه و هزینه هایی متغیر دارند.

هزینه اجاره مسکن در فرانسه

همانطور که گفته شد مسکن اجاره ای گزینه ای مناسب برای دانشجویان در این کشور است که متوسط هزینه ای در حدود 300 تا 800 یورو در هر ماه دارد که البته این میزان به شدت تحت تاثیر منطقه ای ست که در آن اقامت دارید ، ارائه ضمانت ضامنی ساکن در اتحادیه اروپا الزامی ست و چنانچه ضامن ندارید می توانید اجاره یک سال را یکجا پرداخت کنید.

علاوه بر این ، در سراسر فرانسه موقعیت های زیادی برای پیدا کردن هم اتاقی پیدا می شود ، شما می توانید با انتخاب یک یا دو نفر هم اتاقی برای خود ، هزینه های زندگی تان را کاهش دهید.

این کار شما نه تنها کمک می کند تا برخی از پول هایی که برای اجاره صرف می کنید را کاهش دهید بلکه می توانید هزینه های خدمات آب و برق و سایر خدمات را نیز به طور قابل ملاحظه ای کاهش دهید.

اکثر اوقات قبل از امضای قرارداد برای اجاره آپارتمان به صورت مشترک هم اتاقی ها خواهان ملاقات با یکدیگر هستند تا یکدیگر را بهتر بشناسند ، شانس زندگی با دیگران همچنین به شما کمک می کند که راحت تر زندگی کنید ، زیرا شما افرادی را که با شما ، دوستانتان و غیره زندگی می کنند ملاقات می کنید.

اگر به دنبال تحصیل در اروپا با کمترین هزینه هستید ، می توانید به کشور لهستان هم فکر کنید ، در مقاله تحصیل در لهستان تمام هزینه ها را با جزییات ، شرح داده ایم.

اجاره یک اتاق از یک میزبان فرانسوی

در این روش فرد تنها یک اتاق از یک آپارتمان را اجاره کرده و در کنار یک خانواده فرانسوی که مالک آپارتمان هستند زندگی خواهد کرد ، زندگی با یک میزبان فرانسوی فرصتی بسیار خوبی برای بهبود درک زبان و فرهنگ را فراهم می کند و می تواند تجربه غنی تر در خارج از کشور را در اختیار دانشجو قرار دهد.

اجاره یک اتاق از یک میزبان فرانسوی

خانواده ها در اندازه ، سن و شیوه زندگی متفاوت هستند ، به عنوان مثال برخی زوج های میانسال با کودکان و برخی بازنشستگان هستند که تمایل دارند آپارتمان خود را با دانش آموزان پر جنب و جوش پر کنند ، البته برخی افراد مجرد نیز به دنبال یک دانشجو برای اتاق مهمان اضافی خود می باشند.

علاوه بر این ، میزبانان فرانسوی ، دانشجویان را مانند بزرگسالان دانسته و به زندگی شخصی احترام بسیار می گذارند ، دانشجویان نیز باید احترام و سازگاری لازم را با سبک زندگی میزبان خود داشته و وظایفی از قبیل خوردن غذا در زمان های خاص و یا انجام لباس های شسته شده در روزهای خاصی از هفته را رعایت کنند ، پیدا کردن میزبانان فرانسوی ، به میزان زیادی بر تلاش های دانشجویان بستگی دارد.

حدود هزینه اجاره یک اتاق به اندازه یک اتاق خوابگاه های خصوصی ست و البته این روش مزایا و معایب خاص خود را داراست که نیاز به بررسی و البه درنظرگرفتن روحیات و انگیزه دانشجو دارد.

رزرو هتل در فرانسه

و اما آخرین گزینه ممکن پیش روی دانشجویان اقامت در هتل می باشد که گرچه بسیار سریع است و شما می توانید حتی زمانی که دقیقا در فرانسه هستید ، در موردش تصمیم بگیرید اما بسیار گران است و برای اقامت بسیار کوتاه مدت ، در حد یک یا دو هفته مقرون به صرفه می باشد.

هزینه های هتل ها معمولا شبانه پرداخت می شود که می تواند خیلی خسته کننده و استرس زا باشد ، با تمامی این اوصاف چنانچه شما علاقه مند به هتل باشید ، حتما قبل از اینکه انتخاب کنید ، با موسسه مهاجرتی رجبی مشورت داشته باشید تا بتوانید بهترین قیمت را با توجه به نیازهای خود دریافت کنید.

نکات مهم اجاره خوابگاه در فرانسه

از آنجا که اکثر دانشجویان به دنبال کاهش هزینه های زندگی در فرانسه تمایل به سکونت در خوابگاه دارند ، خوب است چند نکته را به صورت ویژه مدنظر قرار دهند:

  • در رابطه با محل اقامت خود به خوبی تحقیق کنید و در صورتی که به دنبال دریافت خوابگاه هستید در اولین فرصت درخواست تان را به دانشگاه ارسال کنید تا فرصت را از دست ندهید.
  • اگر قصد اقامت در خوابگاه های خصوصی را دارید ، خوابگاه خوب و مطمئنی را یافته و هم اتاقی هایتان را با دقت انتخاب کنید.
  • شرایط مالی خود را به طور کامل درنظر گرفته و برآورد صحیحی از میزان اجاره بها خوابگاه داشته باشید تا در پرداخت با مشکل مواجه نشوید.
  • زندگی در خوابگاه نیز هزینه هایی همچون اینترنت ، تلفن و برق و غیره را دارد که پرداخت آنها به عهده دانشجو است.

توجه داشته باشید که موسسه مهاجرتی انتخابی تان در زمینه ارائه خدمات پس از مهاجرت بسیار تاثیرگذار است و ایده خوب این است که با کمک موسسه مهاجرتی مورد اعتمادتان ، به دنبال مسکن دانشجویی بگردید که البته تمامی مؤسسات مهاجرتی ، خدمات مسکن دانشجویی را ارائه نمی دهند.

سوالات خوابگاه های دانشجویی فرانسه

در مطلب بالا تلاش کردیم شما را برای انتخاب بهتر خوابگاه های دانشجویی کشور فرانسه راهنمایی کنیم ، در زیر به سوالاتی که شما عزیزان از کارشناسان شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) در این زمینه پرسیده اید پاسخ داده ایم ؛ چنانچه شما هم سوالی در ذهن دارید از بخش دیدگاه های سایت که در پایین همین صفحه قرار دارد ، استفاده کرده و به پاسخ خود برسید.

هزینه خوابگاه های دانشجویی کشور فرانسه ار نوع دولتی چقدر است ؟

هزینه اجاره این خوابگاه ها بین ۲۵۰ تا ۳۵۰ یورو برای هر ماه است.

هزینه اجاره خوابگاه های خصوصی در فرانسه چه میزان است؟

هزینه اجاره در این خوابگاه نسبتا بالا است و فرد باید هزینه دو ماه را از قبل پرداخت کند ، هزینه بخش خصوصی خوابگاه های دانشجویی کشور فرانسه حدود ۳۵۰ تا ۷۵۰ یورو برای هر ماه می باشد.

اگر بخواهم در فرانسه خوابگاه بگیرم از چه زمانی باید اقدام کنم؟

دانشجویان خواهان اقامت در خوابگاه های دانشگاه باید حداقل چند ماه قبل از ورود به خوابگاه درخواست خود را به دانشگاه محل تحصیل ارائه دهند ، موسسه مهاجرتی می تواند در این راه به شما کمک شایانی نماید.

آیا می توان از خوابگاه های دانشجویی کشور فرانسه بصورت مجانی استفاده کرد؟

این کشور با کمک های دولتی فقط به دانشجویان کم درآمد و با مجوز ، مزایایی همچون خوابگاه رایگان را ارائه می دهد ، اگر بتوانید اثبات کنید که فردی کم درآمد هستید ، احتمالاً می توانید خوابگاه رایگان بگیرید.

آیا به جای خوابگاه می توانم در فرانسه خانه اجاره کنم؟

بله ، مسکن اجاره ای گزینه ای مناسب برای دانشجویان در این کشور است که متوسط هزینه ای در حدود 300 تا 800 یورو در هر ماه دارد که می توان با گرفتن هم خانه این مبالغ را کم کرد.

موسسه مهاجرتی رجبی دارای سابقه درخشان مشاوره ای در امور مهاجرتی برای علاقه مند به تحصیل در خارج از کشور است ، لذا با افتخار به شما عزیزان پیشنهاد می دهیم که امور مهاجرتی خود از جمله کسب اطلاعات گسترده درباره خوابگاه های دانشجویی کشور فرانسه را به کارشناسان خبره دفاتر همکار این موسسه در تهران و شیراز بسپارید ، همچنین می توانید تحصیل در فرانسه را با کشورهای دیگر از طریق مطالعه مقالات دیگر سایت مقایسه کنید ، پیشنهاد ما مطالعه مقاله تحصیل در آلمان است.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *