یونان

تحصیل در یونان

تحصیل در یونان

تحصیل در یونان ذهن شما را مشغول کرده ؟ آیا می خواهید در محل تولد دانشمندان کهن تحصیل کنید؟ این کشور مدیترانه ای به عنوان چشمه فکری شناخته شده است که فرهنگ مدرن غربی بسیاری از اعتقادات و سیستم های زبانی ، فلسفی ، فرهنگی ، حقوقی ، اجتماعی و اخلاقی را مدیون آن است.

مفاهیم فردگرایی ، آزادی ، دموکراسی و دولت همه ریشه در اندیشمندان بزرگ یونان باستان دارد که امروزه ایده های آنها بسیار خوانده و مورد بحث قرار می گیرد ، آیا علاقه مندید که از سقراط ، افلاطون ، ارسطو ، اپیکوروس و بسیاری دیگر از پرسشگران و مبتکران بزرگ پیروی کنید – در حالی که از برخی غذاهای خوشمزه یونانی ، هوای آفتابی و شهرهای پر جنب و جوش لذت می برید؟

اگر چنین است در ادامه به مشاوران شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) بپیوندید تا مطالب کلیدی و جذاب درباره تحصیل در یونان را بخوانید.

تحصیل در یونان چگونه است؟

تحصیل در یونان مانند رفتن به جام مقدس تحصیلات عالی و دانش است ، یونانیان اولین کسانی بودند که حدوداً 2 هزاره پیش ، ایده آموزش عالی را از طریق مکاتب فلسفی تاسیس شده ایجاد کردند.

در دانشگاه های یونان ، فضای کلاس به طور کلی بسیار آرام است و اساتید بسیار صمیمی هستند ، دانشجویان را به پرسیدن سوال ترغیب می کنند ، شما توسط دانشجویان بین المللی که از سراسر جهان می آیند احاطه می شوید ، بنابراین از یک محیط چند فرهنگی لذت خواهید برد.

به طور کلی ، برنامه کلاس بسیار شلوغ است ، سخنرانی ها صبح زود شروع می شود و شما مجبورید در چندین سخنرانی پشت سر هم شرکت کنید ، تمرینات عملی یا آزمایشگاه ها ، صرف نظر از رشته تحصیلی شما ، همیشه دانش نظری را تکمیل می کنند.

در بیشتر پردیس های دانشگاهی ، دانشجویان اغلب فعالیت های اجتماعی مانند نمایش ، نمایشگاه نقاشی یا سخنرانی های علمی را ترتیب می دهند.

اگر می خواهید به عنوان یک دانشجوی بین المللی بخشی از این رسم طولانی دانشگاهی باشید – و از آب و هوای آفتابی مدیترانه ای در کنار آن لذت ببرید – وقت آن است که اطلاعات به روز در مورد آنچه برای درخواست تحصیل در یک دانشگاه یونانی انجام دهید به روز کنید ، بنابراین با ما همرا باشید.

تحصیل در یونان

سیستم آموزشی یونان

به طور کلی ، سیستم آموزش عالی یونان بسیار ارزشمند است ، در اولین دوره رتبه بندی قدرت سیستم آموزش عالی QS رتبه 41 جهان را دارد ، سیستم آموزشی در یونان عمدتاً با ویژگی همه کاره آن مشخص می شود که با قوانین و احکام متعدد وزارت فرهنگ ، آموزش و امور دینی یونان تنظیم می شود.

سیستم آموزشی یونان

طی سالهای گذشته ، وزارت مورد نظر تغییرات مهمی در سیستم آموزش و پرورش ایجاد کرده است ، که بیشتر آنها با تمایل هر دولت به تصویب یافته های علمی اخیر و مدل های تحسین شده آموزش سایر کشورهای جهان انجام شده است.

تطبیق پیشرفته ترین تحقیقات در زمینه آموزش و همچنین شیوه های آموزش خارجی برای تأمین نیازهای جامعه یونان و بازار کار منجر به ایجاد یک سیستم آموزشی چند لایه شده است که برای همه دانش آموزان کشور مناسب است.

بیشتر دانش آموزان در یونان در مدارس دولتی که هیچ هزینه ای برای تحصیل در آنها وجود ندارد ، در همه مقاطع تحصیل می کنند ، در حالی که کمتر از 10 درصد از دانش آموزان در مدارس خصوصی ثبت نام می کنند.

سطوح آموزش در یونان

بر اساس ساختار سیستم آموزشی یونان ، تحصیل برای کلیه کودکان بین 6 تا 15 سال اجباری است ، سیستم آموزشی به آموزش اولیه و مراقبت از کودکان تا 6 سال تقسیم می شود.

تحصیلات ابتدایی برای دانش آموزان 6 تا 12 ساله ، آموزش متوسطه برای نوجوانان 12 تا 18 سال است و تحصیلات عالی برای کسانی است که می خواهند در دوره های دانشگاهی شرکت کنند ، طراحی گردیده و در آخر ، آموزش مادام العمر وجود دارد که دانش آموزان بزرگسال در هر سنی را شامل می شود.

انواع مختلفی از دبیرستان های دوره متوسطه وجود دارد ، دانش آموزی ممکن است در دبیرستان دوره متوسطه که در همسایگی او واقع شده است تحصیل کند ، یا ممکن است از طریق سیستم قرعه کشی در یک دبیرستان تجربی پذیرفته شود.

دانش آموزانی که علاقه خاصی به نقاشی ، نمایش ، رقص یا موسیقی دارند می تواند در دبیرستان دوره متوسطه ویژه این رشته شرکت کنند ، همچنین دبیرستان های دوره متوسطه وجود دارد که دانش آموزان را از چند دوره کارشناسی چند فرهنگی مخاطب قرار می دهند.

آموزش عالی در یونان

آموزش عالی در یونان نیز شامل دانشگاه های خصوصی و دولتی است ، آموزش عالی آخرین سطح آموزش و پرورش را تشکیل می دهد و دانشگاه و بخش های فنی را در بر می گیرد ، بخش دانشگاه شامل دانشگاه ها ، دانشگاه های فنی و دانشکده هنرهای زیبا است.

بخش فناوری شامل موسسات آموزش فن آوری (TEI) و دانشكده آموزش تربیتی و فن آوری (ASPETE) است ، اولین دانشگاه یونان در سال 1837 در آتن تاسیس شد ، متعاقباً سایر دانشگاه ها در قرن بیستم در سراسر یونان تاسیس شدند ، ماموریت موسسات دانشگاهی و بخشهای فنی شامل موارد زیر است:

الف) دانشگاه (Panepistimio) با توجه به تقاضای علم ، فناوری و هنر با در نظر گرفتن روش علمی بین المللی و زمینه های حرفه ای مربوطه ، بر آموزش با کیفیت بالا تأکید می کند.

ب) انستیتوی آموزشی فناوری TEI بر آموزش با كیفیت بالا و همچنین ویژگی كاربردی علم ، فناوری و هنر تأكید می كنند ، در این چارچوب آنها توسعه زمینه نظری مناسب همراه با توسعه عملكرد استاندارد بالا را ترویج می كنند.

در مقایسه با مطالعات دانشگاهی ، مطالعات TEI دارای ویژگی کاربردی تری هستند ، با این وجود ، مراقبت انجام می شود تا برنامه های درسی TEI حاوی تعداد کافی پیش زمینه باشد.

چگونگی ورود به سیستم آموزش عالی یونان

هر برنامه و هر موسسه ای در یونان الزامات خاص خود را دارد که در یک زمان مقرر ارسال شود ، بنابراین دانشجویان بین المللی باید شرایط لازم برای برنامه مورد نظر در یونان مانند زبان و اسناد مورد نیاز را تهیه و قبل از پایان مهلت درخواست ، آن را ارسال کنند ، برای اطلاعات کامل ، از چگونگی تحصیل در یونان برای دانشجویان بین المللی اطلاعات کلیدی مشاوران موسسه مهاجرتی رجبی در این محتوا را مطالعه کنید.

همچنین می توانید مقاله تحصیل در ایتالیا را نیز مطالعه کنید ، چراکه ایتالیا هم امکانات بی نظیری از قبیل بورسیه های تحصیلی عالی را در اختیار شما خواهد گذاشت.

تحصیل در یونان با مدرک دیپلم

در کشور یونان با مدرک دیپلم می توانید تحصیلات عالی سطح دانشگاهی و یا غیر دانشگاهی را دنبال کنید ، آموزش در سطح غیر دانشگاهی اغلب برنامه هایی با گرایش فنی یا حرفه ای است ، به عنوان مثال می توان از مدرسه عالی علوم دینی آتن یا دوره های مهندسی عمران ، مکانیک نام برد ، این دوره ها اغلب سه سال طول می کشد و منجر به دریافت دیپلم Dokimou Axiomatikou می شود.

تحصیل در یونان با مدرک دیپلم

همچنین ، مدارس هنرهای زیبا و مراکز آموزش عالی فنی وجود دارد که دوره های آموزشی کوتاه مدت سه تا نه ماهه را در بیش از 20 زمینه ارائه می دهند ، بعلاوه ، موسسات آموزش حرفه ای (IEK) نیز وجود دارد که برنامه هایی را ارائه می دهند ، معمولاً چهار ترم طول می کشد که منجر به دیپلم حرفه ای در زمینه مربوطه می شود.

سطح اول تحصیل با مدرک دیپلم در یونان

اولین سطح تحصیلات دانشگاهی در یونان به مدرک لیسانس یا Ptychioمنجر می شود ، اینها مدرک کارشناسی هستند و به طور کلی چهار سال باید در اخذ آن تلاش کرد ، در بعضی از رشته ها مانند پزشکی ، علوم و مهندسی دامپزشکی ، مطالعات بیشتر از 4 سال ادامه پیدا می کند.

همانطور که در اکثر دوره های دانشگاهی در سراسر جهان دانشجویان دوره های اجباری خاصی را همراه با رشته های انتخابی دارند Ptychio در یونان نیز به فارغ التحصیلان امکان ادامه تحصیل و همچنین استخدام فوری را می دهد.

دانشگاه ها و کالج های برتر یونان رشته های عالی لیسانس علوم B.Sc.)) با آموزش انگلیسی برای انتخاب ارائه می دهند ، قبل از شروع یک برنامه ، شما باید دانش اولیه ای در مورد زبان انگلیسی داشته باشید (بخش تحصیل به زبان انگلیسی در یونان را مطالعه کنید).

چه چیزی را باید در یونان با مدرک دیپلم تحصیل کرد؟

برای اینکه بخواهید برای گرفتن مدرک در یونان اقدام کنید ، ابتدا باید تصمیم بگیرید که می خواهید چه چیزی را بخوانید ، اگر می خواهید با مدرک دیپلم در یک برنامه انگلیسی تحصیل کنید ، باید با دقت جستجو کنید زیرا ، بر خلاف سایر کشورها ، یونان فقط تعداد محدودی رشته دارد که به زبان انگلیسی تدریس می شوند.

یونان به عنوان زادگاه دموکراسی شناخته می شود و این کشور همچنین تأثیر زیادی در علوم اولیه مانند ریاضیات و فیزیک داشته است.

به علاوه ، بسیاری از مشهورترین فلاسفه جهان در اطراف آتن باستان معروف بودند: سقراط ، افلاطون یا ارسطو.

با توجه به این میراث جالب ، اگر بخواهید تاریخ و فلسفه را بخوانید اشتباه نخواهد بود ، اما همچنین می توانید بسیاری از مدارک کارشناسی و کارشناسی ارشد را در زمینه هایی مانند باستان شناسی ، امور مالی ، ارتباطات ، اقتصاد یا مدیریت بازرگانی پیدا کنید.

شرایط پذیرش برای لیسانس در یونان

 • گواهی دبیرستان شناخته شده
 • حداقل معدل (معدل)
 • گواهینامه زبان انگلیسی برای لیسانس های انگلیسی (TOEFL، IELTS، PTE Academic، C1 Advanced)
 • گواهی زبان یونانی برای همه لیسانس ها ، دانشگاه های یونان به کلیه دانشجویان مقطع کارشناسی خود نیاز دارند که مقداری یونانی بدانند ، اگر در لیسانس پذیرفته شده اید و یونانی بلد نیستید ، باید یک دوره آمادگی یک ساله را بگذرانید.
 • علاقه مندان ثبت نام پزشکی در یونان باید در ابتدای امر ، در آزمون ورودی شرکت نموده و نمره قبولی آن را دریافت کنید.

اگر تمام این معیارها را ندارید نگران نباشید ، از یک دانشگاه به دانشگاه دیگر ، معیارهای پذیرش می تواند به طور قابل توجهی متفاوت باشد ، اگر به اندازه کافی جستجو کنید ، مدارکی را پیدا خواهید کرد که سخت گیری پذیرش کمتری دارند.

روند درخواست در دانشگاه های یونان برای تحصیلات لیسانس

همانند شرایط پذیرش ، روند درخواست با توجه به سطح مدرکی که متقاضی هستید متفاوت است.

اگر می خواهید برای دریافت مدرک لیسانس اقدام کنید ، باید اسناد درخواست خود را به صورت الکترونیکی از طریق بستر پذیرش ملی تحت مدیریت وزارت آموزش ملی و امور دینی یونان ارائه دهید.

خبر خوب این است که به دلیل متمرکز بودن سیستم ، می توانید 20 برنامه مقطع کارشناسی را که می توانید برای آنها در نظر بگیرید ، در برنامه آنلاین لیست کنید:

 • فرم درخواست
 • فتوکپی گواهی معادل سازی فارغ التحصیلی دیپلم
 • متن سوابق با معدل شما
 • فتوکپی گواهی فارغ التحصیلی با ترجمه رسمی یونانی
 • عکس از نوع کارت شناسایی
 • فتوکپی پاسپورت
 • اثبات مهارت های زبان (انگلیسی ، یونانی)

آخرین مهلت درخواست برای دریافت مدرک لیسانس در یونان معمولاً در ماه جولای است ، شما از طریق اطلاعیه ای در وب سایت وزارت به نتایج خواهید رسید ، اطلاعات کامل تر از این نوع را مشاوران موسسه مهاجرتی رجبی در اختیار شما قرار خواهند داد ، ادامه مطالب را بخوانید و سپس با ما تماس بگیرید.

تحصیل رایگان در یونان

در این بخش مشاوران موسسه مهاجرتی رجبی می خواهند به شما بگویند که آیا تحصیل در یونان هزینه بر است؟ جواب خیر است! دانشگاه های یونان برای همه دانشجویان مدرک کارشناسی رایگان ارائه می دهند! این یکی از مواردی است که سالانه تعداد زیادی از متقاضیان را به خود جلب می کند.

تحصیل رایگان در یونان

با این حال ، این بدان معنا نیست که ورود به آن آسان است ، برعکس ، یونان از دانشجویان خود می خواهد در امتحانات ورودی شرکت کنند تا انتخاب کنند چه کسی به این آموزش رایگان دسترسی پیدا می کند.

این بخشی از دلیل وجود موسسات خصوصی متعدد است ، همچنین برنامه هایی وجود دارد که دانشجویان را برای شرکت در آزمونهای پذیرش دانشگاه آماده می کند.

بنابراین ، اگر می خواهید در یونان به صورت رایگان تحصیل کنید و مدرک لیسانس خود را دنبال می کنید ، آنچه در ابتدا باید تعیین کنید این است که کدام دانشگاه برای شما مناسب است ، معتبرترین ها در شهر آتن واقع شده اند اما این بدان معنا نیست که شما نمی توانید در یکی از موسسات واقع در جزایر دیگر ، آموزش عالی رایگان داشته باشید.

شرایط تحصیل رایگان در یونان

زبان اصلی آموزش دوره های دانشگاهی به زبان یونانی است و برای تحصیل رایگان این یک شرط است که شما تحصیل به زبان یونانی را انتخاب کنید ، بنابراین ، اکیداً توصیه می شود قبل از اینکه به یونان بروید دوره های یونانی را بگذرانید ، بدین ترتیب شروع کار را شروع خواهید کرد.

زبان یونانی را از طریق تست های استاندارد مانند KPG می توانید به اثبات برسانید ، دفاتر بین المللی دانشگاه ها دوره های فشرده آموزش زبان را برای هر دانشجوی بین المللی ارائه می دهند و می توانید از آنها استفاده کنید.

چیز دیگری که به آن نیاز خواهید داشت ویزای دانشجویی است ، برای دریافت ویزا لازم است که شما نشان دهید بودجه کافی برای تأمین هزینه های زندگی خود در کشور دارید ، در صورت برخورداری از امتیاز تحصیل رایگان باید نامه آن را در هنگام درخواست ویزا ارائه کنید.

اگرچه تحصیلات کارشناسی در این کشور رایگان است ، اما تحصیلات تکمیلی اینگونه نیست ، اگر بخواهید تحصیلات تکمیلی رایگان باشد باید از امتیاز بورسیه تحصیلی استفاده کنید.

اگر تحصیل رایگان برای شما مهم است ، می توانید تحصیل در آلمان را نیز بررسی کنید ، پیش تر ، مقاله جامعی در این خصوص به شما تقدیم کرده ایم.

تحصیل به زبان انگلیسی در یونان

برای ادامه تحصیل در یونان بیشتر دوره ها به دو زبان انگلیسی یا یونانی تدریس می شوند اما زبان اصلی آموزش دوره های دانشگاهی به زبان یونانی است ، بنابراین ، اگر اهل کشور انگلیسی زبان نیستید با نشان دادن شواهد مهارت انگلیسی ، می توانید برنامه دانشگاهی خود را بدون هیچ مشکلی مطالعه کنید.

تحصیل به زبان انگلیسی در یونان

رشته های مقطع کارشناسی در یونان اغلب به زبان یونانی ارائه می شوند و اگر به طور جدی قصد دارید که حتما در یک برنامه کارشناسی در یونان به زبان انگلیسی شرکت کنید ، بدانید که دوره های خاص نیز به زبان انگلیسی تدریس می شوند.

اما با این حال ، باید دوره های یونانی را در اولین سال حضور در این کشور بگذرانید و بعلاوه ، شما باید بتوانید ثابت کنید که در پایان سال به حد زبان کافی رسیده اید ، بنابراین فقط کافی است صفحات دانشگاهی را جستجو کنید و مشخص کنید کدام دوره ها این کار را انجام می دهند.

رشته های پرطرفدار برای تحصیل به زبان انگلیسی در یونان

برای تحصیل انگلیسی طیف گسترده ای از رشته های فوق لیسانس و دکترا وجود دارد ، در اینجا برخی از محبوب ترین گزینه های تحصیل به زبان انگلیسی در یونان آورده شده است:

 • تحصیل فلسفه در یونان
 • مطالعه معماری در یونان
 • مطالعه سیاست یا تاریخ در یونان
 • تحصیل پزشکی در یونان
 • تحصیل علوم پایه (ریاضی و شیمی)
 • مدیریت
 • روانشناسی
 • مدارک MBA

دانشگاه های ارائه دهنده برنامه های انگلیسی یونان

واقعیت امر برای متقاضیان تحصیل به زبان انگلیسی در دانشگاه های یونان این است که بسیاری از برنامه های تحصیلی انگلیسی در دانشگاه های خصوصی ارائه می شوند و شما مجبور به پرداخت هزینه های دوبرابری نسبت به دانشگاه های دولتی هستید.

سطح زبان انگلیسی مورد نیاز برای تحصیل در یونان ، آیلتس 6 و بالاتر از آن است ، این سطح برای پذیرش تحصیل در دوره های پزشکی و همچنین دکترا به 7 تا 7.5 ارتقا پیدا می کنند.

تحصیل رشته های مهندسی در یونان

مهندسی و فناوری مجموعه گسترده ای از موضوعات است که با هر آنچه در ارتباط با طراحی ، ساخت و نگهداری زیرساخت ها ، دستگاه ها ، ابزارها و سیستم های اطلاعاتی مورد استفاده روزمره جامعه است ، سروکار دارد.

تحصیل رشته های مهندسی در یونان

برخی از زیرشاخه های موجود در مهندسی و فناوری شامل مهندسی هوا فضا ، مهندسی عمران ، مهندسی مکانیک ، مهندسی شیمی و برنامه نویسی کامپیوتر می شود ، این رشته های مهندسی قابل تحصیل در دانشگاه های کشور یونان هستند ، اگر از علاقه مندان تحصیل مهندسی در یونان هستید ، چکیده زیر را مطالعه و سپس با مشاوران موسسه مهاجرتی رجبی تماس بگیرید و یا مقالات سایت را مرور کنید ، برای تحصیل مهندسی می توانید کشور روسیه را انتخاب کنید که توضیحات مفصل آن را در مقاله تحصیل در روسیه آورده ایم.

درخواست تحصیل مهندسی در یونان

برای درخواست تحصیل مهندسی در یونان در مقطع کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکترا ، باید درخواست خود را از طریق وزارت آموزش ملی و امور دینی یونان در ماه ژوئیه ارسال کنید ، ابتدا باید از دستورالعمل های رسمی پذیرش آگاه باشید ، شما باید مدارک خود را به یونانی ترجمه کرده و به طور رسمی توسط وزارت یونان و نزدیکترین سفارت خود در یونان تأیید کنید.

اگر می خواهید در مقطع تحصیلات تکمیلی تحصیل کنید ، می توانید مستندات لازم را مستقیماً به موسسه ای که انتخاب کرده اید ارسال کنید ، اگرچه یونان بخشی از کنوانسیون لیسبون نیست (که تلاش می کند مدارک تحصیلی دانشجویان در سراسر اروپا به رسمیت شناخته شود) ، اما هنوز هم می توان با استفاده از گواهی نشان دادن موفقیت آمیز تحصیلات متوسطه در کشور خود ، از دانشگاه های یونان درخواست کنید.

همچنین ممکن است لازم باشد مدارک مهارت شما در زبان یونانی یا زبان دیگر بسته به زبانی که دوره شما در آن آموزش داده می شود ، را ارائه دهید ، هم چنین بسته به رشته تحصیلی و موسسه ، برخی از برنامه ها ممکن است نیازهای اضافی داشته باشند.

دانشگاه های ارائه دهنده رشته ی مهندسی

بهترین دانشگاه های ارائه دهنده ی رشته ی مهندسی در یونان شامل دانشگاه فنی ملی آتن ، دانشگاه ارسطو تسالونیکی ، دانشگاه پاترا ، دانشگاه فنی کرت و دانشگاه ملی و Kapodistrian آتن ، می شود.

دوره های مهندسی در این دانشگاه ها اکثرا به زبان یونانی ارائه می شود و در مواردی نیز زبان انگلیسی ارائه می دهند.

هزینه ی تحصیل مهندسی در یونان

هزینه ی تحصیل مهندسی ، مانند سایر رشته ها ، به طور متوسط ، برای دانشجویان غیر اتحادیه اروپا شهریه 1500 تا 2000 یورو در سال است كه این شامل كتب درسی برای دوره های انتخاب شده و مسكن دانشگاه نیز می باشد ، و در دانشگاه های خصوصی ، هزینه های تحصیل می تواند بیش از 10،000 یورو در هر سال تحصیلی باشد.

شرایط شغلی فارغ التحصیلان مهندسی در یونان

این امکان برای فارغ التحصیلان رشته های مهندسی در یونان وجود دارد که در دفاتر معماری ، شرکت های ساختمانی ، آژانس های بیمه و شرکت های مهندسی یا تحقیق و توسعه اشتغال یابند ، نمونه هایی از عناوین شغلی شامل تکنسین گاراژ ، تکنسین توسعه ، تکنسین مهندسی کیفیت ، تکنسین نگهداری عمومی ، تکنسین فرآیند و از جمله بسیاری دیگر می باشد.

علاوه بر این ، بخشی از مسئولیت های شما به عنوان یک مهندس آینده شامل محاسبه هزینه و مهلت های پروژه ، نوشتن کتابچه راهنمای فنی و ارتقاء و پیشرفت فن آوری های جدید خواهد بود.

دانشگاه های مورد تائید وزارت علوم در یونان

دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در یونان ، شامل گروه الف ، گروه ب و گروه ج است ، این گروه ها بر اساس عالی ، خوب و یا متوسط بودن سطح علمی دانشگاه ها ، امتیاز بندی می شود ، در زیر به این گروها اشاره شده است:

دانشگاه های مورد تائید وزارت علوم در یونان

دانشگاه های یونانی گروه الف یا ممتاز

 1. Aristotle University of Thessaloniki
 2. National and Kapodistrian University of Athens
 3. National Technical University of Athens
 4. University of Crete
 5. University of Ioannina

دانشگاه های گروه ب با بار علمی خوب در یونان

 1. Athens University of Economics and Business
 2. Democritus University of Thrace
 3. University of the Aegean
 4. University of Patras
 5. University of Thessaly

دانشگاه های یونانی مستقر در گروه ج یا متوسط

 1. Agricultural University of Athens
 2. Harokopio University of Athens
 3. Ionian University
 4. Technological Educational Institute of Crete
 5. Technical University of Crete
 6. University of Macedonia
 7. University of Piraeus

همانطور که می بینید تعداد زیادی از دانشگاه های کشور یونان مورد تایید وزارت علوم ایران است ، بنابراین شما گزینه های زیادی برای ادامه تحصیل در این کشور و سپس بازگشت به ایران پیش رو خواهید داشت.

تحصیل مقطع دکترا در یونان

آموزش عالی مدرن در یونان با بهره گیری از این میراث کلاسیک ، آن را به یک گزینه منحصر به فرد و قابل توجه برای تحصیل در مقطع دکترا بین المللی تبدیل می کند.

تحصیل مقطع دکترا در یونان

این موارد شامل مروری بر تاریخ دانشگاه کشور ، انواع موسسات یونان ، هزینه تحصیل در مقطع دکترا و کارهایی است که برای تحصیل موفقیت آمیز برای یک دانشگاه باید انجام دهید.

میراث علمی ، فرصت های تحقیقاتی منحصر به فرد و مقرون به صرفه بودن باعث جذابیت تحصیلات دکترا در یونان است ، مشاوران موسسه مهاجرتی رجبی در این بخش جزئیات همه مواردی را که شما به عنوان یک دانشجوی بین المللی باید برای تحصیل در مقطع دکترا در یونان امسال بدانید ، بیان می کند.

دانشگاه های یونان ارائه دهنده مدرک دکترا

در یونان تعداد کمی دانشگاه برای دکترا وجود دارد ، اما بخش بالایی از آنها در رتبه بندی جهانی شناخته می شوند که شامل دانشگاه کرت ، دانشگاه ملی ، دانشگاه ارسطو تسالونیکی ، دانشگاه اقتصاد و تجارت آتن ، و دانشگاه یوانینا می شود.

امروزه دانشگاه های یونان از زیرساخت های مدرن تری استفاده می کنند ، اما آتن هنوز قطب اصلی برای دانشجویان بین المللی مشتاق به تحصیل دکترا در جنوب یونان است ، در عین حال ، تحصیلات عالی محدود به آتن نیست ، بسیاری از موسسات آموزش عالی در سرزمین اصلی و جزایر یونان وجود دارند که می توانید انتخاب کنید.

مهمترین این دانشگاه ها ، دانشگاه آزاد یونان است که در شهر پاترا واقع شده است ، این دانشگاه در سال 1992 تاسیس شد و تنها دانشگاه آموزش از راه دور در یونان است.

شما به عنوان یک دانشجوی بین المللی دکترا ، به احتمال زیاد مطالعه مبتنی بر دانشگاه را به جای آموزش از راه دور انتخاب خواهید کرد ، با این حال ، دانشگاه Hellenic Open می تواند مطابق با مقررات موسسات آموزش عالی تعیین شده توسط دولت یونان ، مدرک دکترا را اعطا کند.

ساختار آموزشی دکترا در دانشگاه های یونان

دکترا در یونان یک برنامه مطالعاتی سیکل سوم است که مطابق با سیستم صلاحیت اتخاذ شده در سراسر اروپا از طریق روند بولونیا است.

تحصیلات عالی و دکترا در یونان به چهار حوزه علمی تقسیم می شود : علوم انسانی ، حقوق و علوم اجتماعی ، علوم طبیعی و فنی ؛ بهداشت و علوم زندگی ، علوم اقتصاد و انفورماتیک.

دو نوع دکترا در یونان وجود دارد که به شرایط شما یکی از آنها را انتخاب می کنید:

 • برنامه دکتری سنتی : یک دوره تحقیق 3 ساله خالص و بدون هیچ عنصر آموزش یافته است.
 • برنامه دکتری سیستم آمریکایی : یک دوره 4 تا 5 ساله شامل کارشناسی ارشد در دکترا است.

قابل ذکر است که برنامه دکتری سنتی معمول تر است ، با این حال ، اکثر موسسات یونان تبلیغاتی در مورد پروژه ها انجام نمی دهند ، در عوض معمول است که دانشجویان با یک پیشنهاد تحقیقاتی که ایده های پروژه خود را ارائه می دهد ، اقدام کنند.

برای برنامه های دکترای سیستم آمریکایی در یونان ، شما سه سال اول را صرف تکمیل سخنرانی ها و سمینارهای مربوط به تحقیقات خود خواهید کرد و پروژه تحقیقاتی شما با اعطای مدرک کارشناسی ارشد در سال دوم آغاز می شود ، در حالی که سال اول شبیه دوره Masters است ، پروژه تحقیقاتی شما با ارائه پایان نامه پایان می یابد.

طول برنامه ی دکترا در یونان

سال تحصیلی یونان از سپتامبر تا آگوست به مدت 12 ماه کامل ادامه دارد ، دوره تحصیلی به طور مشابه کشور انگلستان به دو ترم تقسیم می شود که دوره های تعطیلات در کریسمس و عید پاک و یک تعطیلات طولانی تابستانی در ماه ژوئن و ژوئیه است.

برای انطباق با سیستم فرایند بولونیا اروپا ، حداقل مدت تحصیل در مقطع دکترا 3 سال تمام وقت تعیین شده است.

مدت زمان واقعی دکترا بسته به گروه های دانشگاهی شما به طور قابل توجهی متفاوت است ، این برای رشته های علوم فنی و کاربردی معمولاً 3 ساله است ، در حالیکه در علوم اجتماعی و هنر متوسط زمان تحصیل در مقطع دکترا 4 تا 6 سال است.

زبان های تدریس دکترا در یونان

بیشتر تدریس های دانشگاه به زبان یونانی انجام می شود و داوطلبانی که پذیرفته می شوند باید گواهی تسلط به زبان یونانی داشته باشند ، اما اگر گواهی ندارید می توانید امتحانات زبان یونانی را در یونان به پایان برسانید.

با این حال ، یک فشار به سمت بین المللی سازی باعث شده است که برنامه های انگلیسی زبان در سطح تحصیلات تکمیلی به طور فزاینده ای رایج شوند ، اگر می خواهید پایان نامه خود را به زبان انگلیسی به عنوان زبان دوم تکمیل کنید ، باید یک آزمون مهارت انگلیسی را به پایان برسانید.

هزینه تحصیل دکترا در یونان

به طور متوسط ، دانشجویان غیر اتحادیه اروپا شهریه 1500 تا 2000 یورو در سال را پرداخت می كنند كه این شامل كتب درسی برای دوره های انتخاب شده و مسكن دانشگاه نیز می باشد و در دانشگاه های خصوصی ، هزینه های تحصیل می تواند بیش از 10،000 یورو در هر سال تحصیلی باشد.

اطلاعات کامل از شرایط پذیرش دکترا و هزینه های دقیق را از مشاوران موسسه مهاجرتی رجبی بخواهید ، آنها اطلاعات کامل و دقیقی را در اختیار شما قرار خواهند داد.

برای تحصیل ارزان دکترا می توانید کشور لهستان را هم انتخاب کنید ، تحصیل در لهستان بسیاز ارزان است و دانشگاه های معتبر آن هم مورد تایید وزارت علوم ایران هستند.

بورسیه های تحصیلی در یونان

همانطور که در بخش تحصیل رایگان در یونان اشاره شد ، یکی از راه های عالی برای تحصیل در یونان به صورت رایگان دریافت بورسیه های تحصیلی این کشور است ، در این قسمت مشاوران موسسه مهاجرتی رجبی این موضوع مهم را بیشتر مورد تجزیه و تحلیل قرار داده اند.

بورسیه های تحصیلی در یونان

شرایط دریافت بورسیه نه تنها در یونان بلکه در هر کشور دیگری که در نظرداشته باشید با شرایط معمولی پذیرش تفاوت دارد ، بدین معنا که متقاضیانی برای این امتیاز مهم پذیرفته می شوند که از نظر سطح علمی و سوابق تحقیقاتی و پروژه ای از دیگر دانشجویان بالاتر باشند ، سطح زبان و نمرات مقطع پیشین بسیار اهمیت دارد ؛ نمره زبان برای اغلب بورسیه ها بین 7 تا 7.5 است و میانگین نمرات دروس اختصاصی مقاطع پیشین باید بالا باشد ، در زیر برخی از انواع بورسیه در دانشگاه های یونان را مطالعه و پیگیری کنید.

بورس تحصیلی دانشجویان خارجی از کشورهای در حال توسعه

این یکی از سخاوتمندانه ترین بورس های تحصیلی در یونان است که اگر می خواهید به صورت رایگان در یونان تحصیل کنید ، حتماً باید آن را در نظر بگیرید ، این نوع بورسیه وعده های غذایی و سایر مواد مورد نیاز برای تحصیل شما را پوشش می دهد.

علاوه بر این ، این بورس کمک هزینه 600 یورویی را برای متقاضی فراهم می کند و هر ماه یکبار اعطا می شود ، این بدان معناست که متقاضیانی که این بورس تحصیلی را کسب می کنند ، می توانند هزینه اجاره خانه را خودشان پرداخت کرده و هزینه های اضافی را نیز بپردازند ، این بورس تحصیلی همچنین می تواند هزینه های سفر برای رسیدن به یونانی و همچنین ترک کشور را پوشش دهد ، علاوه بر این ، اگر می خواهید دوره های زبان یونانی را بگذرانید ، می توانید این کار را به صورت رایگان انجام دهید.

از دیگر مزیت های این بورس تحصیلی این است که در صورت گذراندن دوره کارشناسی ارشد یا دکترا ، این بورس تحصیلی ممکن است هزینه تحصیلات بعدی شما را نیز پوشش دهد.

برنامه کمک هزینه خارجی بنیاد Alexander S. Onassis

برخی از دانشجویانی که ممکن است در تحصیل در یونان مشکل بیشتری داشته باشند دانشجویان تحصیلات تکمیلی هستند ، با این حال ، بورس های تحصیلی بیشتری نیز در دسترس آنها است ، بنیاد Onassis یکی از آنها را ارائه می دهد و به سمت متقاضیان کارشناسی ارشد و دکترا می رود.

توجه داشته باشید که اگر می خواهید در یونان به صورت رایگان تحصیل کنید ، قطعاً باید این گزینه را در نظر بگیرید ، زیرا در این بورسیه شرایط خاصی وجود دارد ، از جمله اینکه الزامی نیست که متقاضی حتما یونانی اصل باشد ، علاوه بر این ، آنها باید به علوم اجتماعی ، علوم انسانی یا هنر علاقه مند باشند ، سرانجام ، این بورس تحصیلی به دانشجو در پروژه تحقیقاتی خود ، چه یک پایان نامه کارشناسی ارشد و چه دکترا ، کمک خواهد کرد.

بورسیه روتاری بین المللی

این کمک هزینه تقریبا برای همه کشورهای جهان در دسترس شما است ، یونان در این لیست قرار دارد و جوایز اعطایی توسط این سازمان بسیار سخاوتمندانه است ، آنها دو نوع بورسیه تحصیلی دارند.

اولین نوع بورسیه های سفیر است ، دانشجویان علاقه مند به این مورد باید نشان دهند که ارزش Rotary را در قلب خود دارند ، آنها واجد شرایط کمکهای مالی هستند که در حدود 26000 دلار است ، بهترین راه برای اینکه بفهمید می توانید برای این کمک مالی اقدام کنید ، اطلاع از کلوپ روتاری محلی است.

گزینه دوم Grant Global است ، این مورد به طور خاص به افراد علاقه مند به زمینه هایی مانند آموزش و پزشکی ارائه می شود ، در Rotary ، آنها به شدت به توسعه جامعه اعتقاد دارند و به همین دلیل افراد علاقه مند به کار در کشورهای در حال توسعه واجد شرایط این کمک هزینه هستند ، این می تواند مبالغی را تخمین بزند که 30000 دلار برآورد شود این می تواند شامل حال کل دانشجویان باشد.

كار پاره وقت دانشجويی در یونان

همانطور که انتظار دارید در کشوری که تعداد زیادی گردشگر بین المللی دارد ، تقاضای زیادی برای کارگران انگلیسی زبان در یونان وجود دارد ، اگرچه مقررات حاکم بر حقوق کار برای خارجی ها است ، اما نگرش به اشتغال در کشور می تواند کاملاً اتفاقی به نظر برسد (به ویژه برای کارهای نامنظم یا فصلی).

كار پاره وقت دانشجويی در یونان

شهروندان اتحادیه اروپا معمولاً پس از دریافت اجازه اقامت خود می توانند کار کنند ، بهتر است اتباع و دانشجویان سایر کشورها جهت استعلام حقوق شغلی خود در یونان با سفارت یونان تماس بگیرند.

کار نیمه وقت می تواند به بهبود عزت نفس دانشجویان کمک کند ، از طریق درآمد ، دانشجویان احساس موفقیت می کنند ، آنها می توانند ارزش خود را دریابند و به خود ثابت کنند که افراد توانمندی هستند ، همچنین ، دانشجویان با به دست آوردن مقیاس استقلال مالی ، حس آزادی پیدا می کنند.

مشاغل نیمه وقت می توانند هم آموزش و هم تجربه را برای دانشجو فراهم کنند ، که باعث می شود دانشجویان بینشی در مورد کار در دنیای “واقعی” پیدا کنند و این آنها را از نظر روانی برای آینده شغلی خود آماده می کند.

علاوه بر این ، سطح رقابت در بیشتر مکان های کاری اغلب بسیار بیشتر از آن چیزی است که دانشجویان در دانشگاه به آن عادت کرده اند ، با کار نیمه وقت ، آنها می توانند حس سالم رقابت را کسب کنند.

انواع کار های دانشجویی در یونان

اصطلاح کار دانشجویی هنگامی که توسط مربیان استفاده می شود ، به همه تکالیف ، محصولات و پروژه هایی گفته می شود که دانشجویان برای نشان دادن آموخته های خود انجام می دهند ، کارهای دانشجویی در یونان نیز همانند دیگر کشورها می تواند شامل مقالات پژوهشی ، مقاله ها ، نتایج آزمایشگاه ، سخنرانی ها ، تست ها ، فیلم ها و نمونه کارها ، در میان بسیاری از محصولات بالقوه دیگر باشد.

25 شغل برتر برای دانشجویان وجود دارد که مهم ترین آن ها عبارتند از ، پرستار بچه مشاغل پرستار بچه ها بین دانشجویان محبوب هستند زیرا انعطاف پذیری زیادی دارند ، نماینده مرکز تماس ، دستیار مجازی ، مشاغل کارمندی درخواستی ، همیار انبار ، Dog Walker / Pet Sitter ، کارگر خدمات غذایی ، و دستیار بهداشت در خانه.

یک چیز در مورد قانون کار دانشجویی در یونان مطمئنا این است که شما نباید در طول سال تحصیلی کار تمام وقت را انجام دهید و همانطور که قانون این کشور معین کرده است ، 20 ساعت در هفته احتمالاً حداکثر کاری است که دانشجو باید انجام دهد.

مراجعه به دانشگاه برای کار پاره وقت در یونان

دانشگاه یکی از مکان هایی است که دانشجو می تواند برای یافتن کار دانشجویی پاره وقت به آن مراجعه کند ، ممکن است دانشگاه برنامه هایی را برای دانشجویانی که شهریه پرداخت می کنند در نظر گرفته باشد.

مشاغلی که دانشگاه به دانشجویان پیشنهاد می دهد در خود دانشگاه قرار دارد یا در مکانی واقع شده که زیر نظر دانشگاه است ، البته باید توجه داشته باشید که این موضوع زیاد رایج نیست و بسته به دانشگاهی که می خواهید در آن تحصیل کنید متفاوت است .

همچنین برنامه های کاری در محوطه دانشگاه می تواند به شما امکاناتی بدهد که در مشاغل دیگر وجود ندارد ، بنابراین حتی اگر پیدا کردن شغل دانشجویی در یونان دشوار باشد ، این به معنای تسلیم شدن نیست ، همچنین می توانید برای یافتن کار دانشجویی پاره وقت از موتور های جست و جوگری که موارد مشاغل دانشجویی یونان را ارائه می دهند ، کمک بگیرید.

خدمات بیمه دانشجویی در یونان

یکی از قوانین اصلی برای تحصیل در خارج از کشور درخواست و خرید بیمه درمانی می باشد ، تحصیل در خارج از کشور و برنامه های سفر دانشجویی فرصتی عالی برای جوانان برای تجربه جهان است اما همیشه فرصت از دست دادن هواپیما ، از دست دادن گذرنامه یا نیاز به مراقبت های پزشکی وجود دارد.

خدمات بیمه دانشجویی در یونان

شما به عنوان والدین یا دانش آموز برای چنین حوادثی به آرامش خاطر نیاز دارید ، در صورت بروز اتفاقات غیر منتظره مانند بیماری ، تصادف ، گم شدن چمدان ، پروازهای از دست رفته ، سرقت یا سایر موارد اضطراری بین المللی ، بیمه مسافرتی دانشجویان شما را تحت پوشش قرار خواهد داد.

انواع بیمه مورد نیاز در مهاجرت تحصیلی یونان

در واقع در روند مهاجرت تحصیلی دو نوع بیمه مورد نیاز ؛ بیمه مسافرتی که در زمان درخواست ویزای تحصیلی در سفارت مورد نیاز است و بیمه درمانی دانشجویان که پس از ورود به کشور مورد نظر دانشجو تحت پوشش آن قرا می گیرد.

اطلاعات لازم برای بیمه مسافرتی معمولا در فرم مخصوص موجود در وب سایت سفارت یونان توضیح داده می شود ، به طور کلی باید یک بیمه نامه مسافرتی دانشجویی را خریداری کنید که حداکثر 365 روز در خارج از کشور شما را تحت پوشش بیمه قرار دهد.

در واقع شما با بیمه نامه “تحصیل در خارج” با انتخاب سطح پوشش برای گزینه های خاص پس انداز بسیار خوبی انجام می دهید.

بیمه درمانی دانشجویان بین المللی یونان

ارائه بیمه درمانی در یونان برای کل مدت تحصیل اجباری است ، دانشجویانی که از EU / EEA / CH به یونان می آیند می توانند EHIC (کارت بیمه سلامت اروپا) را از ارائه دهنده بیمه کشور خود درخواست کنند ، کارت با استفاده از EHIC ، دانشجویان می توانند از خدمات بهداشت عمومی در یونان بهره مند شوند.

به دانشجویان غیر اتحادیه اروپا / EEA اکیداً توصیه می شود قبل از ورود به یونان ، بیمه درمانی و کمک به دانشجویان بین المللی خود را اعمال کنند.

مزیت های خرید بیمه درمان دانشجویی در یونان

یک بیمه درمانی و کمک بین المللی مزایای زیر را فراهم می کند:

 • برای اخذ ویزای تحصیلی یونان معتبر است
 • مزایای فوری پزشکی (بیماری و تصادف)
 • بازگشت به کشور خود
 • آمبولانس توسط هوا ، دریا و زمین
 • جستجو و نجات
 • مزایای مرگ تصادفی و معلولیت
 • بیمه مسئولیت شخص ثالث

خوابگاه های دانشجویی کشور یونان

خوشبختانه ، کشور یونان به داشتن چندین دانشگاه برجسته در آتن افتخار می کند که دانشجویان محلی و بین المللی می توانند برای دریافت پیشنهادات باشکوه تحصیلی در این شهر زیبا ، به آن بپیوندند.

خوابگاه های دانشجویی کشور یونان

تأمین محل اقامت برای دانشجویان در یونان متفاوت است ، هر موسسه ای سالن های اقامت خود را برای دانشجویان ارائه نمی دهد ، در حالی که بسیاری از این موسسات علمی برای دانشجویان محل اقامت دارند ، دانشجویان می توانند آپارتمان های دانشجویی را نیز در نظر بگیرند که خارج از محل مدرسه است.

مسکن دانشجویی خصوصی در یونان

خانه ها و اتاق های خصوصی اجاره ای رایج ترین و محبوب ترین انتخاب ها در بین دانشجویان هستند ، آنها معمولاً توسط مالکان به عنوان املاک در بخش اجاره خصوصی اداره می شوند ، دانشجویان معمولاً بسته به اندازه ساختمان با تعدادی از هم خانه ها در خانه ها مشترک هستند.

به طور کلی ، اجاره در یونان برای دانشجویان مقرون به صرفه تر از هزینه ای است که در بیشتر کشور های معروف دیگر اروپا قابل دریافت است ، بنابراین ، یک فرصت خوب وجود دارد که بتوانید اتاق های دانشجویی ارزان را در این کشور پیدا کنید.

حتی اگر مجبور باشید با دانشجویان دیگر به اشتراک بگذارید ، همچنین اتاق های خصوصی در آتن برای دانشجویانی که توانایی تهیه آنها را داشته باشند ، در دسترس است.

هزینه ی اجاره این اتاق ها برای دانشجویان در آتن و شهر های بزرگ یونان از 150 یورو تا 300 در ماه ، با توجه به شهر و منطقه ، متغیر است.

خوابگاه های وابسته به دانشگاه

اینها املاکی هستند که توسط دانشگاه ها و کالج ها نگهداری می شود و می توانند شبیه خانه های معمولی باشد اما معمولاً دارای ظاهری استاندارد و امکانات است ، دانشجویان اغلب از طریق دفاتر اسکان موسسات خود از طریق لیست انتظار اقدام می کنند ، دانشگاه ها ممکن است اتاق هایی را برای دانشجویان در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد در خانه ها ارائه دهند.

سالن اقامت دانشگاهی و خصوصی

یکی دیگر از گزینه های محبوب ، اتاق های موجود در سالن های دانشجویی است ، این مکانها معمولاً در محوطه دانشگاه واقع شده اند و حتی ممکن است شامل وعده های غذایی در غذاخوری های داخلی باشد ، گروه اولیه دانشجویانی که در اتاق های سالن زندگی می کنند دانشجویان سال اول و دوم هستند.

سالن های خصوصی هم در واقع مشابه سالن های اقامت دانشگاهی است ، اما متعلق به شرکت های خصوصی است که آنها را اداره و مدیریت می کنند ، آنها اغلب در یک مکان مرکزی قرار دارند و تمام مزایای مورد نیاز در زندگی دانشجویی را دارند ، با این وجود اغلب گرانترین گزینه هستند ، مهم است که بدانید در اجاره شما چه مواردی گنجانده شده است.

اقامت در خانواده یا اقامت در خانه

یکی دیگر از گزینه های معمول کمتر ، اقامت در خانواده است ، به ویژه برای بازدید از دانشجویان خارج از کشور در موسسات کوچکتر ؛ آنها در اتاقهای خالی که برای مدت کوتاهی توسط خانواده های محلی ارائه می شود زندگی می کنند که معمولاً بیش از یک سال نیست.

میانگین مخارج اقامت دانشجویی در یونان

به طور متوسط ، دانشجویان بین المللی می توانند برای اکثر هزینه های خود از جمله محل اقامت ، بین 450-700 یورو در ماه بپردازند.

در شهرهای بزرگی مانند آتن و تسالونیکی ، دانشجویان بین المللی عموماً در آپارتمانهای شخصی اجاره ای و خوابگاههای دانشجویی اقامت دارند.

قیمت اینها متفاوت است اما حداقل نرخها 300 یورو در ماه است ، هزینه اجاره یک آپارتمان یک اتاق کمی پایین است زیرا در محدوده شهر حدود 275 یورو هزینه دارد در حالی که در حومه شهر 241 یورو است ، یک آپارتمان مبله یا مجهز از 350 یورو در ماه شروع می شود.

علاوه بر این ، هزینه اجاره یک آپارتمان 1 خوابه در یونان به طور قابل توجهی ارزان تر از سایر کشورها است : به عنوان مثال مرکز شهر 250 یورو و یا خارج از مرکز شهر 200 یورو هزینه در بر دارد.

توصیه می شود با دفتر بین المللی دانشگاه خود تماس بگیرید و در صورت درخواست برای خوابگاه در مورد محل اقامت محلی خود سوال کنید ، زیرا در بیشتر موارد دانشگاه شما سالن های اقامت را فراهم می کند که این ارزانترین گزینه خواهد بود.

بهترین دانشگاه های یونان

بهترین دانشگاه های جهان را از کجا می یابید؟ خوب ، تقریباً در هر کجا – از جمله یونان! جای تعجب ندارد ، در یونان می توانید بسیاری از دانشگاه های دارای رتبه برتر را پیدا کنید که جایگاه شایسته خود را در کنار بزرگترین نام دانشگاه های بین المللی در آنجا دارند.

بهترین دانشگاه های یونان

دانشگاه ها ، کالج ها ، دانشکده های پزشکی ، دانشکده های مهندسی و دانشکده های حقوق یونان در جوامع آموزشی و دانشگاهی بسیار مورد احترام و شهرت هستند و آنها همچنان برنامه های معتبر کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکترا برای ماجراجویان باهوش ، مانند شما ارائه می کنند..

اگر با مشاوران موسسه مهاجرتی رجبی همراه باشید ، در صورت تمایل می توانید از بین رقابتی ترین مدارک در بهترین دانشگاه های یونان یکی را انتخاب کنید.

اگر با توجه به شرایط خود ، هنوز نمی دانید چه کشوری را برای تحصیل انتخاب کنید ، میتوانید مقاله تحصیل در خارج از کشور را مطالعه نمایید ، در آن مقاله به امن ترین ، ارزان ترین و بهترین کشورها برای مهاجرت تحصیلی اشاره کرده ایم.

برترین دانشگاه های یونانی انتخاب سال 2021

بیش از 20 دانشگاه در یونان وجود دارد که در سراسر کشور و در بخش عمومی گسترش یافته اند. در حالی که تدریس به طور عمده به زبان یونانی است ، برنامه های تحصیلی تخصصی در هر دو سطح کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکترا به زبان های دیگر (معمولاً انگلیسی) نیز موجود است.

شش دانشگاه در یونان در رتبه بندی QS World University Rankings® 2021 قرار دارند ، با بالاترین رتبه دانشگاه ها در کشور به شرح زیر است:

 • دانشگاه فنی ملی آتن
 • دانشگاه ارسطو تسالونیکی
 • دانشگاه ملی و Kapodistrian آتن
 • دانشگاه کرت
 • دانشگاه پاترا
 • دانشگاه اقتصاد و بازرگانی آتن

دانشگاه فنی ملی آتن

دانشگاه فنی ملی آتن (یا NTUA) بالاترین رده بندی موسسه یونان است که در سال 2021 ، 477 امین دانشگاه است ، دانشگاه فنی ملی آتن یکی از قدیمی ترین دانشگاه های یونان است و در سال 1837 تاسیس شد ، این دانشگاه امروزه حدود 23900 دانشجو دارد که بیشتر آنها در برنامه های 5 ساله تحصیل می کنند که منجر به دیپلم معادل کارشناسی ارشد مهندسی یا علوم می شود.

نه دانشکده (دانشکده) دانشگاهی آن طیف وسیعی از رشته های مهندسی و همچنین معماری و ریاضیات کاربردی و فیزیک را پوشش می دهد ، تدریس به زبان یونانی است اما دانشجویانی که به عنوان بخشی از برنامه تبادل اراسموس شرکت می کنند ، پروژه های خود را به زبان انگلیسی تکمیل می کنند ، NTUA دارای چندین دانشگاه است که همگی در پایتخت پر جنب و جوش و تاریخی یونان ، آتن واقع شده اند.

دانشگاه ارسطو تسالونیکی

دانشگاه ارسطو تسالونیکی بزرگترین دانشگاه یونان و یکی از بزرگترین دانشگاههای جنوب شرقی اروپا است ، پردیس اصلی بزرگ این دانشگاه در مرکز تسالونیکی ، دومین شهر بزرگ یونان و مقصد محبوب بازدیدکنندگان از این کشور واقع شده است.

این موسسه در سال 1925 تاسیس شد ، به نام فیلسوف مشهور ارسطو ، که در نزدیکی شهر متولد شد ، نامیده می شود و به طور مختلف به عنوان دانشگاه ارسطو ، دانشگاه تسالونیکی یا AUTH شناخته می شود.

این دوره ها را در سطح کارشناسی و کارشناسی ارشد در طیف گسترده ای از موضوعات ارائه می دهد ، بیشتر دوره ها به زبان یونانی تدریس می شوند ، در رتبه بندی QS World University 2021 ، دانشگاه ارسطو تسالونیکی در رتبه 571-580 در جهان قرار دارد.

دانشگاه ملی و Kapodistrian آتن

این دانشگاه به ” دانشگاه آتن ” معروف است و رتبه 700 QS را از آن خود کرده است ، این دانشگاه تاسیس سال ۱۸۳۷ است و از قدیمی ترین دانشگاه های یونان محسوب می شود ، دانشگاه آتن برنامه های مختلفی را در زمینه های گوناگون از جمله حقوق ، زبان ، علوم بهداشتی ، فلسفه ، علوم سیاسی و علوم طبیعی ارائه می کند.

دانشگاه کرت یونان

دانشگاه کرت با رتبه ۶۵۱ تا ۷۰۰ ، چهارمین نماینده یونان در سطح جهانی است ، این دانشگاه در سال ۱۹۷۳ تاسیس شده و دارای دو پردیس در بزرگترین و پرجمعیت ترین جزایر یونان می باشد که یکی از آن ها در هراکلیون پایتخت اداری کرت و دیگری در رتیمنو که یک شهر باستانی است ، قرار دارد.

بهترین شهرهای یونان برای تحصیل

تحصیل در یونان در اغلب دانشگاه های این کشور رایگان است و این امر باعث شده متقاضیان زیادی برای تحصیل در این کشور اقدام کنند ، همچنین ناگفته نماند که برخی از دانشگاه های این کشور مورد تایید وزارت علوم کشور است.

بهترین شهرهای یونان برای تحصیل

آتن ، هانیا ، ناپلیو ، هراکلیون ، شهر رودز ، پاترا ، رتیمنو و کاوالا از بهترین شهرهای یونان برای تحصیل به شمار می روند که مشاوران موسسه مهاجرتی رجبی در زیر چکیده ای از آنها را بیان کرده اند.

تحصیل در شهر آتن ، پایتخت یونان

آتن در دوران مدرن ، یکی از کلانشهر های بزرگ جهان و مرکز زندگی اقتصادی ، مالی ، صنعتی ، دریایی ، سیاسی و فرهنگی در یونان است.

محوطه قدیمی دانشگاه آتن ، کتابخانه ملی و آکادمی آتن که در خیابان Panepistimiou واقع شده است و از مهم ترین دانشگاه های آتن می توان دانشگاه فنی ملی آتن ، دانشگاه ملی و Kapodistrian آتن ، دانشگاه اقتصاد و تجارت آتن ، دانشگاه علمی کاربردی آتن ، دانشگاه کشاورزی آتن ، مدرسه مطالعات کلاسیک آمریکایی در آتن ، دانشكده آموزش و پرورش و فن آوری ، دانشکده هنرهای زیبای آتن ، کالج متروپولیتن ، دانشکده بازرگانی فارغ التحصیل آلبا ، نام برد.

مانند بسیاری از شهرهای دیگر یونان ، آتن دارای دیدنی ترین معماری های جهان است ، بنابراین ، هنگامی که دانشجویان به دنبال مسکن دانشجویی در آتن هستند ، می توانند به دنبال ساختمانهای زیبای دوره رنسانس باشند که در مناطق مختلف شهر یافت می شوند.

متناوباً ، آنها می توانند در بعضی از ساختمانهای مدرن اتاقهایی را برای اقامت انتخاب کنند ، برای دانشجویانی که تازه به این شهر می آیند ، مناطقی در قلب شهر بیشترین جذابیت را برایشان دارد ، که این مناطق شامل موناستیراکی ، توسیو ، سینتاگما ، گازی ، پلاکا و آکروپولیس است.

با این حال ، باید توجه داشت که این محله ها برای بسیاری از دانشجویان گران است ، به دور از این مناطق ، بسیاری از گزینه های اقامت ارزان تر نیز برای دانشجویان وجود دارد.

آشنایی با شهر دانشجویی تسالونیکی ، یونان

تسالونیکی در خلیج ترمائیک ، در گوشه شمال غربی دریای اژه واقع شده است ، از غرب به دلتای Axios محدود می شود ، این شهر دومین مرکز اقتصادی ، صنعتی ، تجاری و سیاسی مهم یونان است.

تسالونیکی مرکز اصلی آموزش یونان است ، سه دانشگاه بزرگ این کشور در مرکز تسالونیکی واقع شده اند: دانشگاه ارسطو تسالونیکی ، دانشگاه مقدونیه و دانشگاه بین المللی یونان.

دانشگاه ارسطو در سال 1926 تاسیس شد و در حال حاضر بزرگترین دانشگاه یونان است ، و عضوی از شبکه اوترخت است.

دانشگاه ارسطو به عنوان یکی از 150 دانشگاه برتر جهان برای هنرها و علوم انسانی و در بین 250 دانشگاه برتر جهان به طور کلی توسط رتبه بندی دانشگاه های جهانی QS ، قرار گرفت و آن را به یکی از 2٪ بهترین دانشگاه های جهان تبدیل کرد.

لیدن دانشگاه ارسطو را با شماره 97 به عنوان یکی از 100 دانشگاه برتر اروپا و بهترین دانشگاه یونان شمرده می شود ، تسالونیکی همچنین محل دانشگاه آزاد تسالونیکی است که توسط دانشگاه ارسطو ، دانشگاه مقدونیه و شهرداری تسالونیکی تأمین می شود.

پاترا ، سومین شهر دانشجویی

پاترا سومین شهر بزرگ یونان و پایتخت منطقه ای یونان غربی ، در شمال پلوپونس است ، پاترا که به عنوان “دروازه به غرب” یونان لقب گرفته و یک قطب تجاری است ، در حالی که بندر شلوغ آن نقطه گره ای برای تجارت و ارتباط با ایتالیا و بقیه کشورهای اروپای غربی است.

این شهر دارای دو دانشگاه دولتی و یک موسسه ی فناوری است که میزبان جمعیت زیادی از دانشجویان است و پاترا را به عنوان یک مرکز علمی مهم با زمینه تعالی آموزش فناوری است.

تحصیل در دانشگاه بندر پیرایوس در یونان

بندر پیرایوس بندر اصلی در یونان ، بزرگترین بندر مسافربری در اروپا است و دومین بندر بزرگ جهان است.

دانشگاه پیرائوس یکی از بزرگترین دانشگاه های یونان است و دارای دومین مدرسه عالی تجارت کشور و همچنین قدیمی ترین دپارتمان دانشگاهی در حوزه مالی است.

هزینه های تحصیل در یونان

یونان از نظر شهریه و همچنین هزینه های زندگی به عنوان یکی از ارزان ترین کشورهای اروپا شناخته شده است ، با این حال هر متقاضی ضروری است که از جزییات هزینه ها اطلاعات کامل داشته باشد ، در زیر هزینه تحصیل و زندگی یونان که یک دانشجوی بین المللی غیر اتحادیه اروپا باید در یونان تحمل کنند ، توسط مشاوران موسسه مهاجرتی رجبی آورده شده است.

هزینه های تحصیل در یونان

هزینه های درخواست تحصیل در یونان

هزینه های درخواست تحصیل در یونان ، اولین قدم برای شروع برنامه است که باید متقاضیان از آن آگاهی داشته باشند ، اگر برای دانشگاه یونان اقدام می کنید ، ممکن است مجبور به پرداخت هزینه پردازش قابل اجرا نباشید.

گرچه این هزینه اجباری نیست اما برخی از دانشگاههای خصوصی ممکن است از دانشجو هزینه دریافت کنند ، مبلغ مورد نیاز توسط هر موسسه تعیین می شود.

هزینه های صدور گواهینامه زبان

برای پذیرش در یونان ، دانشجو باید مهارت خود را به دو زبان یونانی یا انگلیسی نشان دهد ، برای این کار ، دانش آموز باید آزمون های خاصی را بگذراند.

برای گذراندن برخی دوره ها برای یادگیری دوره های یونانی یا انگلیسی ، دانشجو به برخی از شهریه ها نیاز دارد ، این حدود 140 یورو است و هزینه آزمون هایی مانند آیلتس ، تافل و غیره نیز حدود 166 هزینه دارد.

هزینه های ثبت نام در دانشگاه های یونان

پس از تأیید پذیرش از یکی از دانشگاه های یونان ، دانشگاه ممکن است از شما بخواهد مقداری هزینه ثبت نام را واریز کنید ، این مبلغ بسته به دوره و موسسه متفاوت است.

گاهی اوقات به ویژه برای دوره کارشناسی ارشد ، ممکن است مقامات دانشگاه از دانشجو بخواهند مقدار پس انداز مشخصی را در حساب بانکی شما نشان دهد ، گرچه دانشجو آن را خرج نمی کند ، اما باید آن را به عنوان منبع اثبات مالی خود نشان دهد.

هزینه ویزای دانشجویی یونان برای دانشجویان

مرحله بعد برای درخواست ویزای دانشجویی یونان ، هر دسته از ویزا حاوی برخی از هزینه های ویزا است ، این حدود 60 یورو است ، هزینه های اضافی شامل فتوکپی ، اسکن هزینه ها ، هزینه های چاپ و ثبت اسناد مختلف است.

شهریه دانشگاه های یونان

برای دانشجویان اتحادیه اروپا ، دانشگاه ها به صورت رایگان و شهریه فعالیت می کنند ، دانشجویان بین المللی خارج از منطقه اتحادیه اروپا هر سال بین 1500 تا 9000 یورو هزینه پرداخت می کنند ، که به دلیل بسیاری از دانشگاه های ارزان در یونان برای اکثر دانشجویان بین المللی مقرون به صرفه است.

برای برنامه کارشناسی ، برای دانشجویان محلی و سایر کشورهای اتحادیه اروپا هزینه تحصیل وجود ندارد ، برنامه های کارشناسی ارشد یونان به طور کلی ، هزینه های تحصیل را از دانشجویان داخلی و دانشجویان بین المللی دریافت می کنند.

دانشجویان از کشورهای خارج از اتحادیه اروپا هر ساله برای همه برنامه های تحصیلی به علاوه کتاب های درسی شهریه ای در حدود 1500 یورو پرداخت می کنند ، هزینه های تحصیل بسته به دوره و برنامه تحصیلی متفاوت است.

هزینه زندگی دانشجویی در یونان

زندگی در یک کشور خارجی به خصوص در یک کشور اروپایی نسبتاً گران است ، رکود کنونی در یونان باعث افزایش قیمت های زندگی عمومی هم برای ساکنان محلی و هم برای ساکنان بین المللی شده است.

دانشجویان خارجی که در یونان تحصیل می کنند نیز با چنین تورمی روبرو شده اند ، یک وعده غذایی رستوران حدود 10 یورو هزینه دارد ، سایر اقلام مواد غذایی هزینه زیادی ندارند اما به دلیل تفاوت ارز از کشور مبدا ، می تواند برای دانشجویان بین المللی از کشورهای خارج از اتحادیه اروپا بالا باشد ، 1 لیتر شیر حدود 1 یورو هزینه دارد و ده تخم مرغ حدود 3 یورو است ، یک فنجان قهوه با 3 یورو موجود است ، یک بطری آب 5 یورو هزینه دارد.

1 لیتر بنزین با قیمت 1.6 یورو در دسترس است در حالی که بلیط حمل و نقل ماهانه حدود 35 یورو در ماه موجود است ، در هر مکان برای دانشجویان تخفیف در نظر گرفته شده است ، با این حال ، تخمین زده می شود که یک دانشجوی بین المللی باید ماهیانه حدود 750-800 یورو برای زندگی خود هزینه کند ، اطلاعات بیشتر از طریق مشاوران موسسه مهاجرتی رجبی در اختیار شما قرار می گیرد.

مزایا و معایب تحصیل در یونان

یونان به دلیل یکی از خوش منظره ترین و تاریخی ترین کشور های اروپا شناخته شده است ، در دریای مدیترانه که از آن لذت ببرید ، حضور در چنین کشور فرهنگی می تواند یک تجربه منحصر به فرد باشد ، این یکی از اصلی ترین عواملی است که باعث می شود یونان به یک مکان استثنایی و نمادین برای ادامه تحصیل باشد.

مزایا و معایب تحصیل در یونان

از مضامین نظریه سیاسی و دموکراسی گرفته تا فردگرایی و فلسفه ، به راحتی می توان گفت که دنیای کنونی باید به خاطر چیزهای متعددی که امپراتوری یونان باستان به جهانیان داده سپاسگزار باشد ، به همین ترتیب ، می توان تضمین کرد که دانش آموزان می توانند در قلب این فضای تاریخی تحصیل کنند در حالی که از آموزش با کیفیت استفاده می کنند.

مردم یونان همچنین به دلیل مهمان نوازی شهرت دارند و این دلیل دیگری است که چرا یونان را به یک کشور وسوسه انگیز برای تحصیل تبدیل می کند ، زیرا حتی اگر ممکن است از یک شوک فرهنگی (جزئی) رنج ببرید ، به زودی محیط دوستانه باعث می شود شما در خانه خود احساس راحتی کنید.

وجود دانشگاه های ایده آل یونانی برای ادامه تحصیل

دانشگاه های یونان سابقه طولانی در علوم باستان دارند و در چند سال گذشته تعداد فزاینده ای از دانشجویان بین المللی در این دانشگاه ثبت نام می کنند.

کلاسهای دانشگاه به طور معمول رسمی نیستند ، بنابراین می توانید انتظار بحث های آزاد بین دانشجویان و اساتید را داشته باشید ، دوره ها معمولاً دانش نظری را با تحقیقات ، کارهای آزمایشگاهی و کارآموزی ترکیب می کنند.

بعلاوه ، اکثر دانشگاههای کشور به دلیل ارزان بودن و بعضاً بدون شهریه نیز شناخته می شوند. با کمترین هزینه زندگی در مقایسه با سایر کشورهای اروپا ، این گزینه ایده آل برای دانشجویانی است که مایلند بیشتر در بودجه خود دقت کنند.

در دانشگاه های دولتی ، دانشجویان اتحادیه اروپا یا منطقه اقتصادی اروپا معمولاً برای اکثر مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد هزینه ای پرداخت نمی کنند ، دانشجویان بین المللی خارج از اتحادیه اروپا / EEA شهریه می پردازند ، اما نرخ آنها کم است ، بین 1500 و 2000 یورو در هر سال تحصیلی است.

بهره مندی از آب و هوای دل انگیز در یونان مهد تمدن

با سابقه ای طولانی و بناهای تاریخی و تاریخی خیره کننده ، جای تعجب نیست که یونان یک جاذبه مهم گردشگری باشد.

اگر عاشق خورشید هستید و نمی توانید از آن سیر شوید ، یونان مکان مناسبی برای شماست ، با داشتن آب و هوای مدیترانه ای که شامل تابستان های گرم ، زمستان های ملایم و سواحل زیبا است ، می توانید لباس های ضخیم ، انگشتان یخ زده و آبریزش بینی را فراموش کنید.

بعد از اینکه از لذت بردن از سواحل آفتابی و بازدید از بزرگترین جزایر خسته شدید ، فراموش نکنید که از آکروپولیس در آتن ، دلفی ، صومعه های Metéora ، ویرانه های معبد پارتنون ، مکان مقدس دلوس ، معبد المپیان دیدن کنید.

معایب تحصیل در یونان

در دانشگاه های دولتی تعداد دوره های ارائه شده به زبان انگلیسی بسیار محدود است ، به عنوان یک دانشجوی اراسموس ، ممکن است بتوانید با اساتید خود صحبت کنید تا ببینید آیا امکان شرکت در دوره هایی که به زبان یونانی تدریس می شوند وجود دارد یا اینکه دوره های خود را به زبان انگلیسی انجام دهید.

مالیات در یونان می تواند کمی دردناک باشد ، در واقع ، مالیات بر ارزش افزوده 24٪ است که بعد از مجارستان ، دانمارک ، کرواسی و سوئد یکی از بالاترین ها در اروپا است.

به دلیل مالیات بالا ، قیمت کالاها در مقایسه با دیگر مقصد آفتابی مانند مالت ، مالیات بر ارزش افزوده فقط 18 درصد است ، کاملاً بالاتر است.

حداقل حقوق در آتن در سال 2020 زیر 700 یورو بوده است ، حداقل دستمزد در نتیجه بحران اخیر کاهش یافت ، حداقل دستمزد رسمی از سال 2012 تغییری نکرده است ، این امر تأمین هزینه های خود را برای محلی ها بسیار دشوار می کند.

بنابراین ، به طور کلی می توان گفت ؛ آب و هوای دلپذیر ، دانشگاه های عالی و هزینه های پایین زندگی ، یونان را به یکی از بهترین گزینه ها برای تحصیل در خارج از کشور تبدیل کرده است اما با این حال ، شما ممکن است قادر به کار و مطالعه نباشید ، حقوق کم است و بسیاری از موقعیت های شغلی نیاز به دانش اولیه یونان دارند.

ویزای تحصیلی یونان

داوطلبانی که می خواهند برای ویزای دانشجویی اقدام کنند باید موارد زیر را در نظر بگیرند:

 • اگر شما یک شهروند غیر اتحادیه اروپا باشید ، از شما درخواست می شود برای ویزای دانشجویی (ویزای ملی – نوع (Dدر خانه خود در سفارت یا کنسولگری یونان اقدام کنید.
 • اطمینان حاصل کنید که برای اطلاعات و جزئیات مربوط به روند ویزای دانشجویی با سفارت یا کنسولگری یونان محلی خود تماس گرفته اید و درخواست خود را به موقع (8-12 هفته قبل از ورود) انجام دهید.
 • باید از توانایی مالی یا حمایت کافی برای تحصیلات خود در یونان برخوردار باشد.
 • باید دارای پوشش درمانی یا بیمه باشد.
ویزای تحصیلی یونان

اسناد مورد نیاز برای درخواست ویزا

 • فرم درخواست ویزا برای اقامت طولانی مدت در یونان ، کاملاً پر شده و امضا شده (فرم درخواست برای یک فرد زیر 18 سال باید توسط والدین یا سرپرست قانونی امضا شود).
 • یک عکس رنگی اخیر به اندازه گذرنامه
 • گدرنامه با اعتبار بیش از سه ماه از تاریخ پایان مدت ویزا
 • عدم داشتن سوابق کیفری
 • گواهی سلامت پزشکی
 • بیمه درمانی مسافرتی
 • نامه ثبت نام و پرداخت هزینه (صادر شده توسط کالج مدیترانه)
 • گواهی وزارت آموزش و پرورش مبنی بر داشتن کالج مدیترانه ای مجوز معتبر و ثبت در سوابق مربوطه (ارائه شده توسط کالج مدیترانه ای)
 • اثبات دانش کافی زبان انگلیسی
 • اثبات بودجه کافی برای تأمین هزینه های زندگی ، هزینه تحصیل و بازگشت به کشور (از جمله بورس تحصیلی نهایی)

نکات قابل توجه در درخواست ویزای تحصیلی یونان

 • اصل اسناد و گذرنامه های ارسالی باید به همراه یک نسخه همراه باشد.
 • تمام اسناد ارسالی ، اگر به زبان یونانی یا انگلیسی نیستند ، باید همراه با ترجمه انگلیسی باشند.
 • ممکن است از متقاضی مدارک اضافی خواسته شود و به مصاحبه شخصی در سفارت یا کنسولگری فراخوانده شود.
 • در صورت عدم پذیرش ویزا هزینه ویزا مسترد نمی شود.
 • برای پردازش ویزای شما مدتی زمان لازم است و این به محل درخواست شما بستگی دارد.

قانون رد ویزا و امتناع از تحصیل در یونان

اگر به دلیل رد ویزا تصمیم به لغو یا به تعویق انداختن تحصیل خود دارید ، واجد شرایط درخواست بازپرداخت شهریه مبلغی هستید که به کالج پرداخت کرده اید ، هزینه مدیریت غیر قابل استرداد کسر می شود (150 یورو).

شما باید یک درخواست کتبی برای بازپرداخت از طریق پست الکترونیکی به همراه نامه رد شده ویزا از اداره کنسولگری به دفتر بین المللی ارسال کنید ، در صورت عدم پذیرش ویزا به دلیل فریب ، کالج مدیترانه حق دارد ، بنا به صلاحدید خود ، از استرداد هزینه شهریه خودداری کند.

اجازه اقامت در یونان پس از ویزای تحصیلی

ظرف 40 روز پس از ورود به یونان ، شما باید برای اداره اقامت درخواست اجازه اقامت کنید ، اسناد زیر به طور معمول مورد نیاز است:

 • گواهی بیمه پزشکی ، صادر شده توسط یک شرکت بیمه درمانی یونان
 • گواهی پزشکی ، صادر شده توسط یک بیمارستان دولتی یونان (CXR ، آزمایش مانتو )
 • رسید پرداخت هزینه اقامت (پرداخت در تالار شهر انجام می شود)
 • فتوکپی گذرنامه
 • نامه ثبت نام دانشجو مبنی بر ثبت نام دانشجو در کالج مدیترانه ای
 • اظهارنامه بانکی مبنی بر اینکه دانشجو مبلغ کافی در حساب بانکی برای تأمین هزینه های زندگی دارد.
 • تمدید مجوز سالانه است.
 • دفتر بین المللی برای صدور و تمدید اجازه اقامت خود به همه دانشجویان کمک می کند.

موسسات اعزام دانشجو به یونان

با توجه به بررسی مزیت ها و معایب تحصیل در یونان می توان اینگونه نتیجه گیری کرد که برای تحصیل نه تنها در کشور یونان بلکه هر کشور خارجی دیگر ، هر متقاضی نیاز به اخذ مشاوره و راهنمایی های تخصصی دارد.

موسسات اعزام دانشجو به یونان

آنچه در مورد تحصیل در کشور یونان وجود دارد که آن را به یک مقصد تحصیل عالی برای دانشجویان بین المللی تبدیل می کند ، این است که شما درک کنید که کدام رشته تحصیلی و در کدام دانشگاه برای شما مناسب است ، زیرا تنها در اینصورت می توانید وقت و هزینه خود را در یک مسیر موفق صرف کنید.

جهت برخورداری از چنین موفقیتی ، نیاز است که متقاضیان با یک موسسه اعزام دانشجو به یونان در تماس باشند تا از راهنمایی های آنها بهره مند شوند.

موسسات در ایران در قالب دو دسته فعالیت می کنند ؛ دسته ای از موسسات صرفا در حیطه اعزام دانشجو فعالیت می کنند اما یک دسته دیگر به نام موسسات حقوقی- مهاجرتی فعالیت می کنند که حیطه فعالیت انها اعزام دانشجو نمی باشد ، این موسسات می توانند علاوه بر مهاجرت تحصیلی در زمینه های سرمایه گذاری ، مهاجرت کاری ، مهاجرت فامیلی و غیره نیز مشاوره دهند.

معرفی موسسه مهاجرتی رجبی

موسسه مهاجرتی رجبی ، یکی از این موسسات حقوقی – مهاجرتی است که در طول سالهای فعالیت خود دارای سابقه فعالیتی فوق العاده درخشانی می باشد ، هدف این موسسه معرفی تمامی مسیرهای مهاجرت به کشورهای خارجی و پیشنهاد بهترین گزینه با توجه به شرایط متقاضی است.

موسسه حقوقی و مهاجرتی نسبت به موسسه اعزام دانشجو فعالیت های گسترده تری دارد و با بهره گیری از کارشناسان و مشاورین برجسته بین المللی ، قادر به ارائه بهترین و سریعترین خدمات مهاجرتی است.

اولین هدف اول کادر تخصصی شرکت مهاجرتی رجبی ، تشخیص و ایجاد فرصت هایی برای دانشجویان با استعداد جهت دریافت و بهره مندی از آموزش های جهانی است – آنگونه که شایسته یک دانشجوی با استعداد هم وطن باشد.

خدمات گام به گام موسسه مهاجرتی رجبی

یونان نسبتا کشور ارزانی برای تحصیل محسوب می شود و مؤسسات آموزش عالی یونان برای دانشجویان مایل به تحصیل رایگان ، بورس تحصیلی ارائه می دهد ، مشاوران موسسه مهاجرتی رجبی به شما کمک می کنند تا بتوانید از یک مورد از این فرصت های رایگان تحصیلی بهره مند شوید.

وظیفه مشاوران ، جستجوی بهترین موارد بورسیه تحصیل و تطبیق آن با رزومه تحصیلی و شرایط هزینه های شما است.

به طور کلی ، روش های خاصی برای دنبال کردن دانشگاه های یونان وجود دارد که شخص باید از آنها آگاهی داشته باشد ، الزامات اصلی درخواست پذیرش و همچنین درخواست ویزای تحصیلی مهم است ، برای درخواست مرحله به مرحله در دانشگاه های یونان ، با کارشناسان در تماس باشید.

سوالات پر تکرار تحصیل در یونان

بهترین دانشگاه برای تحصیل در یونان کدام است؟

دانشگاه ارسطو تسالونیکی بزرگترین دانشگاه یونان و یکی از بزرگترین دانشگاههای جنوب شرقی اروپا است که در رتبه 571-580 در جهان قرار دارد.

هزینه تحصیل در یونان چقدر است؟

برای دانشجویان اتحادیه اروپا ، دانشگاه ها به صورت رایگان و شهریه فعالیت می کنند ، دانشجویان بین المللی خارج از منطقه اتحادیه اروپا هر سال بین 1500 تا 9000 یورو هزینه پرداخت می کنند.

هزینه زندگی دانشجویی در یونان چقدر است؟

یک دانشجوی بین المللی باید ماهیانه حدود 750-800 یورو برای زندگی خود در یونان هزینه کند.

هزینه اقامت در یونان برای دانشجویان حدوداً چه میزان است؟

به طور متوسط ، دانشجویان بین المللی می توانند برای اکثر هزینه های خود از جمله محل اقامت ، بین 450-700 یورو در ماه بپردازند.

بیشترین کار های دانشجویی در یونان چه مشاغلی است؟

25 شغل برتر برای دانشجویان وجود دارد که مهم ترین آن ها عبارتند از ، پرستار بچه مشاغل پرستار بچه ها بین دانشجویان محبوب هستند زیرا انعطاف پذیری زیادی دارند ، نماینده مرکز تماس ، دستیار مجازی ، مشاغل کارمندی درخواستی ، همیار انبار ، Dog Walker / Pet Sitter ، کارگر خدمات غذایی ، و دستیار بهداشت در خانه.

هنگام تحصیل در یونان چند ساعت در هفته می توان کار کنم ؟

قانون این کشور معین کرده است که 20 ساعت در هفته ، حداکثر کاری است که دانشجو باید انجام دهد.

اگر بخواهم دوره های زبان انگلیسی و یونانی را در کشور یونان بگذرانم چقدر هزینه خواهد داشت؟

برای گذراندن برخی دوره ها برای یادگیری دوره های یونانی یا انگلیسی ، دانشجو به برخی از شهریه ها نیاز دارد ، این حدود 140 یورو است و هزینه آزمون هایی مانند آیلتس ، تافل و غیره نیز حدود 166 هزینه دارد.

هزینه تحصیل در یونان در رشته های مهندسی چقدر است؟

هزینه تحصیل مهندسی ، مانند سایر رشته ها ، به طور متوسط ، برای دانشجویان غیر اتحادیه اروپا شهریه 1500 تا 2000 یورو در سال است كه این شامل كتب درسی برای دوره های انتخاب شده و مسكن دانشگاه نیز می باشد ، و در دانشگاه های خصوصی ، هزینه های تحصیل می تواند بیش از 10،000 یورو در هر سال تحصیلی باشد.

برترین دانشگاه های یونان برای تحصیل مهندسی چه دانشگاه هایی است؟

بهترین دانشگاه های ارائه دهنده ی رشته ی مهندسی در یونان شامل دانشگاه فنی ملی آتن ، دانشگاه ارسطو تسالونیکی ، دانشگاه پاترا ، دانشگاه فنی کرت و دانشگاه ملی و Kapodistrian آتن ، می شود.

آیا برای تحصیل در یونان می توانم زبان انگلیسی را انتخاب کنم؟

برای متقاضیان تحصیل به زبان انگلیسی در دانشگاه های یونان این است که بسیاری از برنامه های تحصیلی انگلیسی در دانشگاه های خصوصی ارائه می شوند و شما مجبور به پرداخت هزینه های دوبرابری نسبت به دانشگاه های دولتی هستید.

تحصیل در یونان ، جذابیت های فراوانی دارد که میتواند برای شما آینده ای درخشان رقم بزند ، در صورت وجود هر گونه سوال با ما در ارتباط باشید ، قسمت دیدگاه های سایت در زیر همین مقاله ، راهی آسان برای پرسش و پاسخ بین شما و کارشناسان شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) است.

مقاله تحصیل در یونان را مطالعه کردید ، در صورت وجود هر گونه سوال و ابهام با کارشناسان موسسه مهاجرتی رجبی در دفاتر تهران و شیراز در تماس باشید و مشاوره رایگان دریافت کنید ، ضمناً مقالات دیگر سایت هم می تواند در راه مهاجرت تحصیلی به شما کمک کند ، تحصیل در ترکیه ، به دلیل قرابت فرهنگی و هزینه زندگی پایین تر از سایر کشورها و اعتبار قابل قبول دانشگاه های آن این روزها بسیار مورد توجه دانشجویان ایرانی است ، مقاله مربوط به آن را می توانید در همین سایت مطاله نمایید.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *