خوابگاه های دانشجویی مجارستان

خوابگاه های دانشجویی مجارستان در دانشگاه های دولتی و دانشگاه های خصوصی این کشور برای دانشجویان بین المللی در دسترس قرار دارد و هر مرکز با توجه به رتبه بندی خود و همینطور هزینه ای که بابت آن از دانشجویان دریافت می نماید ، خوابگاه هایی با کیفیت های متفاوت در اختیار دانشجویان قرار می دهد.

با تحصیل در دانشگاههای مجارستان می توانید از امکاناتی که دانشگاه های ارائه می دهند بهره مند شده و تحصیلی لذت بخش را تجربه نمایید.

اکثر دانشگاه های موجود در مجارستان خوابگاه هایی را در اختیار دانشجویان قرار می دهند که مزایای خاص خود را به همراه دارد ، به طوری که این مکان ها به صورت مشترک و یا تک نفره در اختیار دانشجویان قرار می گیرد و معمولا سرویس بهداشتی برای هر اتاق به صورت جداگانه اما آشپزخانه مشترک در نظر گرفته می شود ، اکثر این خوابگاه ها دارای سلف سرویس هستند که می توانید غذای خود را از آن جا تهیه کنید.

البته امکان داشتن اتاق به صورت تکی نیز در برخی از خوابگاه ها امکان پذیر است که با پرداخت اجاره بیشتر همراه است ، خوابگاه های مجارستان امکانات لازم جهت زندگی مانند تخت خواب ، کمد ، میز ، صندلی ، یخچال کوچک ، تلویزیون را در اختیار دانشجویان ساکن در خوابگاه قرار می دهند ، داشتن اینترنت با سرعت مناسب و یا برخی مواقع کافی نت در فضای اصلی خوابگاه از دیگر امکانات زندگی در خوابگاه های دانشجویی مجارستان است.

سوالات خود در زمینه تحصیل در مجارستان را از مشاوران شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) بپرسید و یا مقاله لینک شده را بخوانید و با شرایط اخذ پذیرش از دانشگاههای مجارستان و تحصیل به زبان انگلیسی در دانشگاه های آن آشنا شوید.

فهرست مطالب
خوابگاه های دانشجویی مجارستان

در ابتدای این مقاله می توانید ویدئو تهیه شده توسط همکار ما را ببینید ، روناک ، مهمترین مطالب این محتوا را در دو دقیقه و نیم برای شما بازگو کرده تا اگر وقت کافی برای خواندن تمام مقاله را ندارید ، موضوعات مهم را از دست ندهید.

پادکست خوابگاه های دانشجویی مجارستان​

پخش ویدیو

درخواست خوابگاه دانشجویی در مجارستان

سیستم در اختیار گذاشتن خوابگاه های دانشجویی مجارستان به این صورت است که در زمان مشخصی از تمام متقاضیان نام نویسی به عمل آمده و درخواست آن ها بررسی می شود ، ظرفیت تمامی خوابگاه ها محدود بوده و مدت زمانی که می توانید در آن اقامت داشته باشید از ابتدا مشخص است.

تمامی دانشجویان در مقاطع مختلف می توانند برای خوابگاه درخواست داده و در اتاق هایی با ظرفیت مختلف ساکن شوند ، خوابگاه های دولتی که از سوی دانشگاه به دانشجویان ارائه می شود تنها به دانشجویان همان دانشگاه تعلق گرفته و برای مدت زمانی که دانشجو هستید می توانید در آن اقامت داشته باشید.

خوابگاه های خصوصی که در سطح شهر قرار دارند محدود به دانشجویان یک دانشگاه خاص نیست و افراد از مکان های مختلف می توانند در آن ساکن باشند ، برخی از این خوابگاه ها به دانشجویان اجازه می دهند که پس از اتمام دوره تحصیل و مدت زمانی که به دنبال کار در این کشور هستند نیز در آن جا اقامت داشته باشند ، همچنین درخواست خوابگاه دانشجویی در مجارستان باید توسط سایت مربوط به خوابگاه انجام شود.

درخواست خوابگاه دانشجویی در مجارستان
هزینه سکونت در خوابگاه های مجارستان​

Dormitory / Hungary

هزینه سکونت در خوابگاه های مجارستان

هزینه اقامت در خوابگاه های دانشجویی مجارستان همانگونه که در بالا گفته شد بسیار مقرون به صرفه تر از اجاره آپارتمان است و می توان آن را ارزان ترین شیوه سکونت در مجارستان دانست.
همچنین برخی از دانشگاه های این کشور هزینه اقامت در خوابگاه ها را از برخی دانشجویان ممتاز یا برخی از دانشجویان رشته خاص دریافت نمی کنند ، همچنین می توان با بهره مندی از بورسیه های تحصیلی در این کشور هزینه های خوابگاهی را نیز تحت پوشش قرار داده و پولی بابت آن پرداخت نکرد.

البته ذکر این موضوع مهم است که خوابگاه های خصوصی مبلغ بیش تری را به عنوان هزینه اقامت یا اجاره از دانشجویان دریافت می کنند ، البته باید گفت که معمولا خدمات بهتر و کامل تری هم. در این خوابگاه ها به دانشجویان ارائه می شود.

هزینه سکونت در خوابگاه های مجارستان ارزانتر است و به آنها فرصت می دهد تا زندگی همراه با سایر دانش آموزان از فرهنگ ها و کشورهای مختلف را تجربه کرده و بتوانند هر چه زودتر و بهتر با زندگی در مجارستان آشنا شوند.

در ادامه برخی از مقالات مورد نیاز متقاضیان تحصیل در مجارستان ارائه شده است، پیشنهاد می شود حتماً مطالعه نمایید.

هزینه اقامت دانشجویی در مجارستان

هزینه اقامت دانشجویی در مجارستان

کسانی که موفق به دریافت خوابگاه دولتی دانشگاه نمی شوند می توانند نسبت به دریافت خوابگاه های خصوصی اقدام کنند ، این خوابگاه ها که معمولا در خارج از محوطه دانشگاه و در سطح شهر قرار دارند امکاناتی بهتر داشته و طبیعتا اجاره بهاء بیشتری نیز دریافت می کنند.

هزینه اقامت دانشجویی در مجارستان در حدود 200 یورو و خوابگاه های خصوصی تا 400 یورو در ماه است ، این هزینه با توجه به امکانات خوابگاه و دانشگاه متغیر است.

معمولا مبلغی نیز به عنوان سپرده از دانشجویان دریافت می شود که در هنگام تحویل خوابگاه در آخر سال به دانشجویان بازگردانده می شود ، با آگاهی از هزینه های تحصیل و اسکان در مجارستان می توانید تصمیمی آگاهانه بگیرید.

به دلیل ارزان بودن هزینه اقامت در خوابگاه های دولتی معمولا درخواست های اقامت همواره بالا می باشد و گاها دانشگاه با پوشش کامل دانشجویان متقاضی با مشکل مواجه می شود و افراد جدید الورود باید مدتی را در صف انتظار گذرانده تا اتاقی خالی شود و نوبت به اقامت آنان برسد.

"اگر خواهان تحصیل کم هزینه هستید، مقالات زیر را از دست ندهید"

اجاره آپارتمان در مجارستان

برخی از دانشجویان ترجیح می دهند تا با اجاره یک آپارتمان در مجارستان یا با گرفتن سوئیت کوچک در شهر محل تحصیل شان زندگی آرام و راحت تری را در این کشور تجربه کنند ، اجاره منزل به صورت مستقل هزینه ها و شرایط خاص خود را دارد ، منطقه ای که در آن اقدام به اجاره آپارتمان می کنید بسیار مهم است.

به عنوان مثال اجاره بها یک آپارتمان در منطقه خوب شهر هزینه بیشتری نسبت به منطقه متوسط و یا پایین شهر دارد ، اجاره خانه به صورت مستقل تنها محدود به پرداخت اجاره ماهیانه نیست ، بلکه باید هزینه قبض های مختلف و حق شارژ را نیز در نظر گرفت ، اگر خانه شما دور از دانشگاه قرار گرفته باشد هزینه رفت و آمد روزانه را نیز باید به آن اضافه کنید.

زندگی با یک خانواده مجارستانی

مجارستان نیز مانند کشورهای کانادا ، استرالیا ، فرانسه و غیره قانون زندگی با یک خانواده مجارستانی را برای دانشجویان بین المللی اعمال کرده است تا دانشجویان بتوانند از مزایای بسیاری از جمله آداپته شدن فرهنگی تا پس انداز مالی آن بهره مند شوند.

اجاره آپارتمان در مجارستان

بسیاری از مجارها به زبان انگلیسی صحبت می کنند ، به این معنی که زندگی با یک خانواده میزبان می تواند به دانشجویان آموزش دهند تا بتوانند کلمات و اصطلاحات رایج انگلیسی را حتی بیشتر از دوره های آموزشی تمرین کنند.

علاوه بر این ، فرصتی بیشتر برای درک زندگی روزمره در مجارستان برای آنها فراهم شده و می توانند روابطی را ایجاد کنند که خلاء دوری از خانواده و غربت را برایشان پر کند ، همچنین این افراد می توانند موقعیت های کار در مجارستان را نیز برای دانشجویان بیابند که بتواند کمک درآمدی برای آنان باشد.

منتظر شما هستیم!

مشاوره رایگان

به دنبال خوابگاه های کاملا خصوصی در مجارستان هستید؟ با ما در تماس باشید.

کارشناسان مهاجرتی رجبی

سوالی دارید؟

مشاوره دقیق و رایگان ما را از دست ندهید.

سوالات پر تکرار خوابگاه های دانشجویی مجارستان

خیر ، بسیاری از مجارها به زبان انگلیسی صحبت می کنند ، به این معنی که زندگی با یک خانواده میزبان می تواند به دانشجویان آموزش دهند تا بتوانند کلمات و اصطلاحات رایج انگلیسی را حتی بیشتر از دوره های آموزشی تمرین کنند.

هزینه سکونت در خوابگاه های دانشگاه در حدود 200 یورو و خوابگاه های خصوصی تا 400 یورو در ماه است ، این هزینه با توجه به امکانات خوابگاه و دانشگاه متغیر است.

هزینه اقامت در خوابگاه های دانشجویی مجارستان ، بسیار مقرون به صرفه تر از اجاره آپارتمان است و می توان آن را ارزان ترین شیوه سکونت در مجارستان دانست.

خوابگاه های خصوصی که در سطح شهر قرار دارند محدود به دانشجویان یک دانشگاه خاص نیست و افراد از مکان های مختلف می توانند در آن ساکن باشند ، برخی از این خوابگاه ها به دانشجویان اجازه می دهند که پس از اتمام دوره تحصیل و مدت زمانی که به دنبال کار در این کشور هستند نیز در آن جا اقامت داشته باشند ، همچنین درخواست برای خوابگاه باید توسط سایت مربوط به خوابگاه انجام شود.

معمولا سرویس بهداشتی برای هر اتاق به صورت جداگانه اما آشپزخانه مشترک در نظر گرفته می شود ، اکثر این خوابگاه ها دارای سلف سرویس هستند که می توانید غذای خود را از آن جا تهیه کنید.
البته امکان داشتن اتاق به صورت تکی نیز در برخی از خوابگاه ها امکان پذیر است که با پرداخت اجاره بیشتر همراه است ، خوابگاه های مجارستان امکانات لازم جهت زندگی مانند تخت خواب ، کمد ، میز ، صندلی ، یخچال کوچک ، تلویزیون را در اختیار دانشجویان ساکن در خوابگاه قرار می دهند ، داشتن اینترنت با سرعت مناسب و یا برخی مواقع کافی نت در فضای اصلی خوابگاه از دیگر امکانات زندگی در خوابگاه های دانشجویی مجارستان است.

این مقاله با تلاش مشاورین موسسه مهاجرتی رجبی برای شناخت بیش تر شما در رابطه با خوابگاه های دانشجویی مجارستان تهیه گردیده است ، مشاوران ما در دفاتر تهران و شیراز آماده ارائه خدمات مشاوره ای به صورت حضوری و غیر حضوری هستند ، همچنین پیشنهاد ما به شما مطالعه و بررسی مقاله مهاجرت به مجارستان است تا با تمام راه هایی که برای ورود و اقامت به این کشور وجود دارد و شاید شما ندانید آشنا شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Rate this post
منو
خانه