ویزای تحصیلی مجارستان

ویزای تحصیلی مجارستان و‌ اخذ اقامت این کشور ، در این مقاله توسط تیم حرفه ای شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) مورد تحقیق علمی قرار خواهد گرفت تا افرادی که قصد تحصیل در این کشور اروپایی را دارند ، با شرایط و قوانین اخذ ویزا آشنا شده و با تحصیل در مجارستان آینده ای بسیار روشن را برای خود رقم بزنند.

دانشگاه های مجارستان شرایط بسیار مناسبی برای دانشجویان بین المللی در تمامی مقاطع تحصیلی تدارک دیده اند.

برای اخذ ویزای تحصیلی مجارستان ابتدا باید از یک کالج ، موسسه آموزشی یا دانشگاه دعوت نامه و پذیرش تحصیلی دریافت کنید تا پس از آن به انجام کارهای مربوط به سفارت مجارستان بپردازید ؛ مدت زمان اقامتی که از طریق ویزای دانشجویی یا تحصیلی مجارستان کسب می کنید ، بستگی به سالهای تحصیل شما دارد ؛ در واقع اعتبار ویزای تحصیلی با اتمام تحصیلات شما به پایان می‌رسد ، مگر اینکه از طریق روشهای دیگری مانند ویزای کاری آن را تمدید کنید.

چنانچه قصد تحصیل در مجارستان را دارید باید اطلاعات به روز و کاملی در این زمینه کسب کنید و به شنیده ها از اقوام و دوستان اکتفا نکنید ، اطلاعات به روز و کامل تحصیل در دانشگاه های مجارستان به همراه هزینه های تحصیل را در مقاله لینک شده بخوانید.

فهرست مطالب
ویزای تحصیلی مجارستان

در این بخش می توانید فیلم و پادکست ارائه شده توسط همکار ما روناک را ببینید تا با مهم ترین بخش های این مقاله در زمان کوتاهی آشنا شوید ، همچنین امکان دانلود پادکست وجود دارد تا اگر هم اکنون فرصت گوش دادن به آن را ندارید ، بعدا بتوانید از آن بهره ببرید.

پادکست ویزای تحصیلی مجارستان​

پخش ویدیو

اخذ ویزای بلند مدت مجارستان

ارائه ویزاهای کوتاه مدت مجارستان بر عهده کارگزاری وی اف اس تهران می باشد ؛ همچنین ارائه انواع ویزاهای بلند مدت از جمله ویزای کار ، ویزای تحصیلی و… به عهده سفارت و کنسولگری مجارستان در تهران است ؛ اعتبار ویزاهای بلند مدت بیش از 3 ماه می باشد ؛ در حالی که اعتبار ویزاهای کوتاه مدت یا توریستی کمتر از 90 روز است.

برای اخذ ویزای تحصیلی مجارستان ، ابتدا باید شهر ، رشته تحصیلی و دانشگاه مورد نظر خود را انتخاب نموده ، سپس به وب سایت دانشگاه مراجعه کنید و اطلاعات مربوط به شرایط پذیرش دانشجویان بین المللی را بخوانید ؛ فرم آنلاین پذیرش دانشگاه را پر کرده و ارسال کنید تا بتوانید از دانشگاه تاییدیه یا دعوت نامه تحصیلی گرفته و سپس کارهای سفارت را برای رفتن به مجارستان انجام دهید ؛ در این زمینه می توانید از وکلای زبده و مجرب هلدینگ مهاجرتی رجبی نیز راهنمایی بگیرید.

پس از اخذ دعوت نامه ، باید به سفارت مجارستان در تهران مراجعه نموده و درخواست ویزای تحصیلی کنید ؛ پس از ارائه درخواست ، باید حدود 4 تا 8 هفته صبر کنید تا به در خواست شما پاسخ داده شود ، سپس از شما یک مصاحبه حضوری گرفته می شود ، پس از پایان مصاحبه باید حدود یک هفته تا یک ماه صبر کنید تا پاسخ نهایی خود را دریافت نمایید ؛ ویزای تحصیلی ابتدا بصورت یک یا دو ساله صادر می شود ، اما با توجه به سالهای تحصیلی قابل تمدید است.

خوشبختانه کشور مجارستان در ایران سفارت دارد و انواع خدمات ویزای بلند مدت و کوتاه مدت مجارستان را به متقاضیان واجد شرایط ارائه می دهد ؛ همان طور که می دانید ، مجارستان جزو کشورهای حوزه شنگن و اتحادیه اروپا به شمار می رود ، به همین جهت ، انواع ویزای مجارستان به نام ویزای شینگن صادر می شوند ؛ ویزای تحصیلی مجارستان در لیست ویزای بلند مدت و تایپ D قرار دارد.

منتظر شما هستیم!

مشاوره رایگان

بهترین نوع ویزای تحصیلی مجارستان با توجه به شرایط شما کدام است ؟ شماره خود را درج کرده و سوالات خود را بپرسید.

کارشناسان مهاجرتی رجبی

سوالی دارید؟

مشاوره دقیق و رایگان ما را از دست ندهید.

مدارک مورد نیاز ویزای دانشجویی مجارستان

قبل از آن که مدارک مورد نیاز ویزای دانشجویی مجارستان را با هم مرور کنیم ، به این نکته اشاره می کنیم که یکی از مزایای اخذ ویزای تحصیلی مجارستان این است که شما می توانید به کار دانشجویی در حین تحصیل و کار تمام وقت در زمان تعطیلات دانشگاه بپردازید ؛ همچنین با داشتن کارت اقامت دانشجویی مجارستان به سایر کشورهای حوزه شنگن بصورت آزادانه سفر کنید ؛ خیلی خوب است ، مگر نه!!!

در ادامه با ما همراه باشید تا به لیست کامل مدارک مورد نیاز ویزای دانشجویی مجارستان بپردازیم :

 • دعوت نامه پذیرش دانشگاه مورد نظر در کشور مجارستان
 • رزومه تحصیلی متقاضی و انگیزه نامه 
 • فرم درخواست ویزای تحصیلی مجارستان
 •  ریزنمرات و مدارک دوران تحصیلی
 •  مدارک شناسایی مانند شناسنامه و کارت ملی به همراه ترجمه آنها
 •  داشتن مدرک زبان ( در صورت نیاز )
 •  گذرنامه یا پاسپورت معتبر
 •  عکس پاسپورتی
 •  داشتن تمکن مالی
 •  داشتن یک محل اقامت
 • پرینت وقت سفارت
 •  بیمه درمانی بین المللی
مدارک مورد نیاز ویزای دانشجویی مجارستان
توضیحات تکمیلی در مورد مدارک مورد نیاز ویزای تحصیلی مجارستان​

Hungary Student Visa

توضیحات تکمیلی در مورد مدارک مورد نیاز ویزای تحصیلی مجارستان

در این قسمت از مقاله می خواهیم توضیحات تکمیلی در مورد مدارک مورد نیاز ویزای تحصیلی مجارستان را بیان کنیم تا سوال یا ابهامی باقی نماند ؛ اما اگر پس از خواندن این مطالب سوالی برای تان پیش آمد که در اینجا عنوان نشده است ، توصیه می کنیم از مشاوران متخصص شرکت رجبی مشورت بگیرید تا در اسرع وقت جواب سوال خود را دریافت کنید.

همانطور که ذکر شد ، اولین شرط برای اخذ ویزای تحصیلی مجارستان ، داشتن دعوت نامه از یک دانشگاه یا موسسه آموزشی است ؛ همچنین شما باید رزومه تحصیلی خود که شامل ریزنمرات ، سوابق تحصیلی و یا امتیازات آموزشی مانند قبولی در المپیاد و… است ، را ارائه دهید

داشتن سوابق شغلی متناسب با رشته تحصیلی ، دارا بودن مقالات پژوهشی یا داشتن توصیه نامه از اساتید قبلی ، برای دانشجویانی که قصد تحصیل در مقاطع بالاتر مانند کارشناسی ارشد یا دکترا را دارند ، در اخذ پذیرش ویزای تحصیلی بسیار کمک کننده خواهد بود.

از دیگر مدارک لازم ، ارائه انگیزه نامه ای است که دلایل و اهداف شما را برای ادامه تحصیل در این کشور مشخص نموده و ثابت کند که پس از اتمام تحصیل قصد بازگشت به کشور خود را دارید ؛ توجه داشته باشید که در اخذ ویزای تحصیلی نباید در مورد ویزای کاری ، گرفتن اقامت دائم و … صحبتی به میان آورید.

فرم درخواست ویزای تحصیلی مجارستان

این فرم را می توانید از سایت رسمی سفارت مجارستان در تهران دانلود نمایید؛ دو نوع فرم برای این منظور هست که یکی دقیقاً ویزای دانشجویی می باشد و دیگری سایر ویزا ها هست که متناسب با نوع کالج یا دانشگاه باید هر یکی از این دو فرم را تکمیل نمایید.

این فرم ها به اپندیکس 14 و اپندیکس 16 معروف هستند که بسیار باید در انتخاب آن دقت کنید، در صورت عدم تکمیل صحیح فرم مربوط به دانشگاه یا کالج، سفارت فرم شما را نمی پذیرد.

پس از دانلود فرم درخواست ویزا ، دو نسخه از آن را پرینت بگیرید و اطلاعات خواسته شده را تکمیل نموده و امضا کنید ؛ دقت کنید که ویزای تحصیلی مجارستان دارای اعتبار یک ماهه می باشد و شما پس از رسیدن به مجارستان و گرفتن کارت اقامت معتبر دانشجویی می توانید اقامت یک تا دو ساله دریافت کنید.

در ادامه برخی از مقالات مورد نیاز متقاضیان تحصیل در مجارستان ارائه شده است.

ارائه مدارک تحصیلی قبلی با ترجمه

ارائه مدارک تحصیلی قبلی با ترجمه

اصل و کپی ریزنمرات دوران تحصیلی و مدرک تحصیلی ( دیپلم ، کارشناسی ، کارشناسی ارشد ) خود را همراه داشته باشید تا به سفارت مجارستان تحویل دهید ؛ البته اصل مدارک از شما گرفته نمی شود ، اما بهتر است برای اطمینان همراه خود ببرید تا در صورت درخواست سفارت برای چک کردن ، اصل مدارک را تحویل دهید ؛ ریزنمرات و مدارک تحصیلی شما باید دارای تائیدیه امور خارجه و دادگستری باشد.

داشتن مدرک زبان برای ویزای مجارستان

برای اخذ پذیرش از دانشگاه مورد نظر خود در مجارستان باید یک مدرک زبان معتبر انگلیسی مانند تافل ، آیلتس و یا دولینگو داشته باشید، اما برخی از دانشگاه ها صرفاً از شما مصاحبه به زبان انگلیسی می گیرند.

ولی باید توجه داشته باشید اقدام برای برخی دانشگاه ها سبب می شود که شما برای ویزا هم نیاز به مدرک زبان داشته باشید، ولی به طور معمول سفارت مجارستان در خصوص مدرک زبان سخت گیری ندارد و می توان آن را ارائه نداد.

ارائه پاسپورت معتبر

اصل و کپی ( با فرمت A4 ) گذرنامه خود را همراه داشته باشید ؛ گذرنامه باید امضا شود و حداقل سه ماه از اعتبارش باقی مانده باشد ؛ همچنین دارای دو صفحه خالی باشید ؛ توصیه می شود در صورت داشتن پاسپورت قبلی ، آنها را نیز همراه خود داشته باشید.

همراه داشتن عکس پاسپورتی

برای دریافت ویزای تحصیلی مجارستان ، باید دو عدد عکس پاسپورتی به اندازه 5/3 در 5/4 سانتی متر با پس زمینه سفید ، همراه مدارک دیگر خود داشته باشید ؛ این عکس باید جدید و حداکثر در طی 6 ماه اخیر گرفته شده باشد.

داشتن گواهی تمکن مالی

تمکن مالی شما باید در حدی باشد که هزینه های یکسال تحصیل و زندگی تان در مجارستان را تامین کند ؛ برای اثبات این امر باید گردش حساب مالی 3 ماهه اخیر خود را به عنوان مدرک ارائه دهید ؛ افراد زیر 18 سال می توانند از والدین خود به عنوان اسپانسر مالی استفاده کنند.

والدین باید تعهد محضری دهند که دانشجو را حمایت و ساپورت مالی می کنند ؛ آنها برای اثبات این امر می توانند یک سند مالکیت یا گردش مالی ارائه دهند ؛ سند ملکی باید ترجمه شده و دارای تائیدیه امور خارجه و دادگستری باشد ؛ همچنین مدارک شناسایی پدر و مادر باید ترجمه شود.

داشتن یک محل اقامت

دانشجو برای رفتن به مجارستان باید دارای یک محل اقامت مناسب برای زندگی باشد ؛ بنابراین ارائه سندی دال بر گرفتن خوابگاه دانشجویی ، داشتن یک اجاره نامه یا حتی واچر هتل مورد نیاز است.

داشتن گواهی تمکن مالی
نحوه دریافت وقت مصاحبه سفارت

نحوه دریافت وقت مصاحبه سفارت

شما برای اینکه بخواهید بدانید نحوه دریافت وقت مصاحبه سفارت به چه صورت است ، باید با شماره های درج شده در سایت سفارت تماس بگیرید و با ارائه مشخصات خود، نسبت به دریافت وقت اقدام نمایید. این نکته را باید در نظر داشته باشید که در خصوص برخی کالج ها یا دانشگاه ها، سفارت از شما می خواهد تا به صورت حضوری برای دریافت وقت به سفارت مراجعه نمایید.

این موضوع خاص یا مهمی نبوده و فقط یک روال در سیستم سفارت مجارستان می باشد، شما بعد از مشخص شدن وقت سفارت باید تمامی مدارکی که از قبل گفته شد را آماده کرده و به سفارت تحویل نمایید.

هزینه ویزای تحصیلی مجارستان

هزینه ویزای تحصیلی مجارستان و هزینه بررسی مدارک و صدور روادید برای اتباع ایرانی در سفارت مجارستان در تهران در حدود 80 یورو می باشد و باید به این نکته توجه کنید که ممکن است برخی از مدارک شما نیاز به تایید سفارت داشته باشد. در این صورت مبلغ جداگانه ای به ازای هر مدرک از شما دریافت می شود که باید آن را نیز به صورت یورویی پرداخت نمایید.

منتظر شما هستیم!

مشاوره رایگان

به دنبال دریافت ویزای دوره زبان در مجارستان در کمترین زمان ممکن هستید؟ شماره خود را درج کنید.

کارشناسان مهاجرتی رجبی

سوالی دارید؟

مشاوره دقیق و رایگان ما را از دست ندهید.

آدرس سفارت مجارستان

چنانچه هر گونه سوالی در مورد دریافت ویزای تحصیلی مجارستان دارید ، می توانید با شماره های 02191002525 یا 07191002525 تماس حاصل نمایید؛ زمان تحویل مدارک و پاسخگویی به سوالات از روزهای شنبه تا پنج شنبه ( به جز روزهای تعطیل مشخص شده از سوی سفارت مجارستان در ایران ) و از ساعت 8 صبح تا 5 بعد از ظهر می باشد.

آدرس سفارت مجارستان در ایران :

این سفارت خانه در محله پاسداران قرار دارد و آدرس آن به صورت خیابان یخچال- بین هدایت و کماسایی- پلاک 11 می باشد.

"اگر خواهان تحصیل در مجارستان هستید، مقالات زیر برای شماست.

سوالات پر تکرار ویزای دانشجویی در مجارستان

برای اخذ ویزای تحصیلی مجارستان ، ابتدا باید شهر ، رشته تحصیلی و دانشگاه مورد نظر خود را انتخاب نموده ، سپس به وب سایت دانشگاه مراجعه کنید و اطلاعات مربوط به شرایط پذیرش دانشجویان بین المللی را بخوانید ؛ فرم آنلاین پذیرش دانشگاه را پر کرده و ارسال کنید تا بتوانید از دانشگاه تاییدیه یا دعوت نامه تحصیلی گرفته و سپس کارهای سفارت را برای رفتن به مجارستان انجام دهید

این سفارت خانه در محله پاسداران قرار دارد و آدرس آن به صورت خیابان یخچال- بین هدایت و کماسایی- پلاک 11 می باشد.

هزینه بررسی مدارک و صدور روادید برای اتباع ایرانی در سفارت مجارستان در تهران در حدود 80 یورو می باشد و باید به این نکته توجه کنید که ممکن است برخی از مدارک شما نیاز به تایید سفارت داشته باشد. در این صورت مبلغ جداگانه ای به ازای هر مدرک از شما دریافت می شود که باید آن را نیز به صورت یورویی پرداخت نمایید.

تمکن مالی شما باید در حدی باشد که هزینه های یکسال تحصیل و زندگی تان در مجارستان را تامین کند ؛ برای اثبات این امر باید گردش حساب مالی 3 ماهه اخیر خود را به عنوان مدرک ارائه دهید ؛ افراد زیر 18 سال می توانند از والدین خود به عنوان اسپانسر مالی استفاده کنند.
والدین باید تعهد محضری دهند که دانشجو را حمایت و ساپورت مالی می کنند ؛ آنها برای اثبات این امر می توانند یک سند مالکیت یا گردش مالی ارائه دهند ؛ سند ملکی باید ترجمه شده و دارای تائیدیه امور خارجه و دادگستری باشد ؛ همچنین مدارک شناسایی پدر و مادر باید ترجمه شود.

برای اخذ پذیرش از دانشگاه مورد نظر خود در مجارستان باید یک مدرک زبان معتبر انگلیسی مانند تافل ، آیلتس و یا دولینگو داشته باشید، اما برخی از دانشگاه ها صرفاً از شما مصاحبه به زبان انگلیسی می گیرند.

در این مطلب از سایت موسسه مهاجرتی رجبی به ویزای تحصیلی مجارستان پرداختیم و سعی نمودیم تا تمامی اطلاعات لازم را در اختیار شما عزیزان قرار دهیم ؛ خوشحال می شویم نظرات و پیشنهادات خود را برای ما ارسال نمایید ؛ کارشناسان ما ، پاسخگوی تمامی سوالات شما خواهند بود و افتخار دارند که به صورت حضوری در دو شعبه تهران و شیراز ، میزبان هموطنان گرامی باشند ؛ همچنین وکلای مجرب و زبده ما پذیرای تمامی هموطنان عزیز از سرتاسر ایران ، بصورت غیر حضوری خواهند بود  ،توصیه ما به شما مطالعه مقاله مهاجرت به مجارستان است تا با تمام راه های قانونی و سریع مهاجرت به این کشور آشنا شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Rate this post
منو
خانه