بورسیه تحصیلی در مجارستان

بورسیه تحصیلی در مجارستان می تواند هزینه های تحصیل در مجارستان را برای دانشجویان خارجی بسیار کاهش داده و شرایط اقامت و زندگی آنان را مساعد و قابل قبول نماید.

چنانچه قصد تحصیل و مهاجرت به مجارستان را دارید حتما تمامی تلاش خود را به کار گرفته تا قادر به دریافت بورسیه و کمک هزینه های تحصیلی از دانشگاه های این کشور شوید و تحصیلات درخارج از کشور را برای خود دلچسب تر نمایید.

یکی از دلایلی که مجارستان را برای دانشجویان بین المللی به فرصتی طلایی تبدیل می نماید وجود بورس های تحصیلی مختلف است ، این بورس ها که اکثرا از طریق دولت تامین می شوند انواع مختلفی داشته و می تواند شامل تمام مقاطع و رشته های تحصیلی نیز باشد.

هزینه ای که از طرف دانشگاه به فرد تعلق می گیرد متفاوت بوده و در برخی موارد هزینه های اقامتی و بیمه نیز علاوه بر شهریه دانشگاه به دانشجو پرداخت می گردد ، با کارشناسان شرکت مهاجرتی رجبی همراه شوید تا با شرایط بورسیه تحصیلی در مجارستان کاملا آشنا شوید ، برای آشنایی با هزینه های تحصیل در مجارستان ، مقاله لینک شده را با دقت بخوانید.

فهرست مطالب
بورسیه تحصیلی در مجارستان
منتظر شما هستیم!

مشاوره رایگان

برای تحصیل در مجارستان اولین اقدامی که باید انجام دهم چیست؟ مشاوران ما شما را راهنمایی می کنند.

کارشناسان مهاجرتی رجبی

سوالی دارید؟

مشاوره دقیق و رایگان ما را از دست ندهید.

مدارک مورد نیاز برای بورس تحصیل مجارستان

جهت دریافت بورسیه تحصیلی در مجارستان باید مدارک خاصی را تهیه و به دانشگاه مد نظرتان ارائه دهید ، لازم است برای این امر حتما از طریق ارتباط با دانشگاه اطلاعات جامع و دقیقی را به دست آورید ، زیرا هرگونه نقص یا ایراد در ارسال مدارک می تواند مشکلاتی را برایتان به وجود آورد.

در ادامه مدارک مورد نیاز برای بورس تحصیل مجارستان که در اکثر مراکز مشترک بوده و جامع است را مشاهده می نمایید.

  •  مدرک دیپلم با ترجمه کامل
  •  مقالات علمی ، کتاب ، جوایز و هرگونه افتخارات علمی
  •  پاسپورت معتبر
  •  انگیزه نامه قوی
  •  مدرک زبان انگلیسی
  •  گوهی سلامت بین المللی
مدارک مورد نیاز برای بورس تحصیل مجارستان
شرایط دریافت بورسیه تحصیلی مجارستان​

Scholarship Hungary

شرایط دریافت بورسیه تحصیلی مجارستان

برای دریافت بورسیه تحصیلی در مجارستان تمامی سوابق تحصیلی شما به دقت بررسی می شود و در صورت واجد شرایط بودن یکی از بورسیه های موجود در دانشگاه به شما تعلق می گیرد ، بورس های تحصیلی اصولا به رشته هایی مانند پزشکی و یا تحصیلات تکمیلی اهدا می شود که یکی از دلایل اصلی استقبال از آن اعتبار دانشگاه های مجارستان در اروپا و جهان است ، از عوامل مهم دیگر در دریافت بورسیه تحصیلی در مجارستان داشتن سن مناسب برای تحصیل است ، در دانشگاه های این کشور برای هر مقطع تحصیلی محدودیت سنی وجود دارد که تنها در صورت داشتن سن مناسب می توان بورس تحصیلی را دریافت کرد.

اما از شرایط دریافت بورسیه تحصیلی مجارستان مهم تر تاثیر رزومه تحصیلی در دریافت بورسیه است ، شما باید به دانشگاه نشان دهید که علاقه مند به پیشرفت و تحقیق در رشته تحصیلی خود هستید و مقاله های بین المللی ، چاپ کتاب و غیره را انجام داده اید ، معدل بالا در دوره های تحصیلی قبل نیز بسیار موثر هستند ، این شرایط در تمامی دانشگاه ها تقریبا یکسان بوده و از اولین موارد مهمی هستند که در اعطای بورس تحصیلی از سوی دانشگاه بررسی می شوند.

دقت داشته باشید که مهم ترین فاکتور به دست آوردن بورسیه تحصیلی در مجارستان داشتن انگیزه و پشتکار کافی است ، اگر شما واقعا به دنبال بورس تحصیلی هستید تمام تلاش و توان خود را برای دریافت آن به کار بگیرید تا بتوانید یکی از بهترین و جامع ترین بورسیه تحصیلی در مجارستان را دریافت کنید.

لازم به ذکر است تحصیل در دانشگاه های دولتی برای شهروندان مجارستانی رایگان است ، اما دانشجویان خارجی ملزم به پرداخت شهریه می باشند ، همچنین دانشگاه های خصوصی از تمامی متقاضیان هزینه تحصیل دریافت می کنند که به دلیل وجود شرایط آسانتر در پذیرش مخصوصا در رشته هایی همچون پزشکی داوطلبان زیادی دارند که البته با پرداخت هزینه بیشتر نیز همراه است پس دریافت هرگونه بورسیه تحصیلی می تواند در کاهش هزینه ها موثر باشد.

در ادامه با برخی از کشور های ارائه دهنده بورسیه آشنا می شوید.

اهمیت زبان در دریافت بورسیه تحصیلی مجارستان

اگرچه در تمامی دانشگاه ها و مقاطع داشتن مدرک زبان انگلیسی یک الزام و یا امتیاز مثبت برای شما است اما نباید از  اهمیت زبان در دریافت بورسیه تحصیلی مجارستان غافل شوید ، جهت بالا بردن هرچه بیشتر شانس دریافت بورسیه تحصیلی شما باید به زبان اصلی این کشور تسلط پیدا کرده و به قبولی در آزمون ورودی برسید.

چنانچه بتوانید قبل از مهاجرت و اقامت در این کشور زبان مجاری را فرا بگیرید امکان تحصیل به صورت رایگان و دریافت بورسیه تحصیلی در مجارستان برایتان وجود خواهد داشت ، در صورت یادگیری زبان مجاری به این مورد توجه کنید که زبان انگلیسی در دانشگاه و طول تحصیل شما بسیار کاربرد دارد ، پس به نوعی شما به هر دو مهارت زبانی نیازمند هستید.

ازجمله مدارک زبانی که اعتبار بالا و امتیاز بالایی برای دریافت بورسیه تحصیلی در مجارستان به همراه دارد ، می توان به آیلتس و تافل اشاره کرد که نمرات بالاتر یقینا تاثیر بسیار بیشتری به همراه خواهد داشت ، البته برخی از مراکز آموزشی دیگر مدارک زبان انگلیسی را نیز مورد قبول قرار خواهند داد که باید از طریق مکاتبه با هریک از آنان اطلاع دقیق و کافی را به دست آورد.

اهمیت زبان در دریافت بورسیه تحصیلی مجارستان
ثبت نام در کالج های آلمان

انواع بورس های تحصیلی مجارستان

بورس های تحصیلی در مجارستان انواع مختلفی از جمله اراسموس ، استیپندیوم ، دولتی ، بین المللی و سی پوس را در بر می گیرد که هر کدام به دانشجویان با شرایط متفاوت تعلق خواهد گرفت ، برخی از انواع بورس های تحصیلی مجارستان به گونه ای است که باید میان گرجستان و کشور فرد متقاضی یک تفاهم نامه وجود داشته باشد ، البته نوعی دیگر از بورس های تحصیلی وجود دارند که تنها شامل دانشجویان اروپایی شده و برنامه های آموزشی متنوعی را ارائه می دهد.

از جمله مقاطع تحصیلی که می توان گفت در تمامی دانشگاه ها برای دانشجویان وجود دارد دوره دکترا است ، تقریبا تمام دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی در مجارستان بورس تحصیلی در این دوره را ارائه می دهند که شامل پرداخت شهریه دانشگاه و مبلغی به عنوان حقوق ماهیانه جهت هزینه های زندگی می باشد.

برخی از برترین رشته های ارائه شده در دانشگاه های مجارستان را در زیر مرور کنید.

منتظر شما هستیم!

مشاوره رایگان

به دنبال دریافت بورسیه تحصیلی در مقطع کارشناسی در مجارستان هستید ؟ مشاوران ما پاسخ شما را می دانند.

کارشناسان مهاجرتی رجبی

سوالی دارید؟

مشاوره دقیق و رایگان ما را از دست ندهید.

سوالات پر تکرار بورسیه های تحصیلی در مجارستان

تقریبا تمام دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی در مجارستان بورس تحصیلی در این دوره را ارائه می دهند که شامل پرداخت شهریه دانشگاه و مبلغی به عنوان حقوق ماهیانه جهت هزینه های زندگی می باشد.

جهت بالا بردن هرچه بیشتر شانس دریافت بورسیه تحصیلی شما باید به زبان اصلی این کشور تسلط پیدا کرده و به قبولی در آزمون ورودی برسید.
چنانچه بتوانید قبل از مهاجرت و اقامت در این کشور زبان مجاری را فرا بگیرید امکان تحصیل به صورت رایگان و دریافت بورسیه تحصیلی در مجارستان برایتان وجود خواهد داشت ، در صورت یادگیری زبان مجاری به این مورد توجه کنید که زبان انگلیسی در دانشگاه و طول تحصیل شما بسیار کاربرد دارد ، پس به نوعی شما به هر دو مهارت زبانی نیازمند هستید.

در دانشگاه های این کشور برای هر مقطع تحصیلی محدودیت سنی وجود دارد که تنها در صورت داشتن سن مناسب می توان بورس تحصیلی را دریافت کرد ، این مورد را یا از مشاوران ما بپرسید و یا در سایت دانشگاه ها بررسی کنید.

• مدرک دیپلم با ترجمه کامل
• مقالات علمی ، کتاب ، جوایز و هرگونه افتخارات علمی
• پاسپورت معتبر
• انگیزه نامه قوی
• مدرک زبان انگلیسی
• گوهی سلامت بین المللی

هزینه ای که از طرف دانشگاه به فرد تعلق می گیرد متفاوت بوده و در برخی موارد هزینه های اقامتی و بیمه نیز علاوه بر شهریه دانشگاه به دانشجو پرداخت می گردد.

کارشناسان ما در موسسه مهاجرتی رجبی تلاش کرده تا اطلاعات جامع و مفیدی در رابطه بورسیه تحصیلی در مجارستان را در این مطلب برای شما گرد هم آورند ، برای دریافت اطلاعات بیشتر با ما از طریق دفاتر تهران و شیراز در تماس باشید ، همچنین می توانید با مطالعه مقاله مهاجرت به مجارستان ، با راه های دیگری به جز تحصیل هم آشنا شوید ؛ پس مقاله لینک شده مرور کنید.

در انتها تجربه چند نفر از کلاینت ها را مشاهده کرده و برای دیدن باقی فیلم ها به بخش "ما تا حالا چیکار کردیم؟" بروید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Rate this post
منو
خانه