بیمه دانشجویی در مجارستان

بیمه دانشجویی در مجارستان به عنوان یک پشتوانه مهم برای دانشجویان بین المللی در نظر گرفته می شود که در مواقع حوادث غیر مترقبه ، بیماری های خاص یا بیماری هایی که در زمان اقامت دانشجو در این کشور امکان مبتلا شدن به آنان وجود دارد ، یک کمک هزینه درمان و دارو برای آنان لحاظ خواهد کرد.

همانطور که می دانید برخورداری از خدمات بیمه و تسهیلات آن در زندگی پرچالش امروزی و در مهاجرت به مجارستان یک لازمه اساسی می باشد.

چنانچه قصد مهاجرت تحصیلی به مجارستان را دارید و یا می خواهید از تحصیل دراین کشور به عنوان سکوی پرتابی برای مهاجرت به سایر کشور ها بهره ببرید با ما در شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ )در تماس باشید همچنین مطالعه مقاله تحصیل در مجارستان را اکیداً توصیه می کنیم تا با کلیات نحوه اخذ پذیرش از دانشگاه های این کشور بخوبی آشنا شوید.

فهرست مطالب
بیمه دانشجویی در مجارستان

در ویدئو روبه رو ، همکار ما ، روناک حدود دو دقیقه با شما صحبت میکند و مهمترین مطالب این مقاله را برایتان بازگو می نماید ، با دقت گوش کنید و یا فایل ها را ذخیره کنید تا در موقع بهتری بتوانید از آن استفاده کنید.

بیمه دانشجویی در مجارستان​

پخش ویدیو

نحوه ارائه خدمات بیمه به دانشجویان در مجارستان

بیمه دانشجویی در واقع یکی از انواع بیمه نامه های حوادث است که بسته به نوع بیمه ، قیمت آن و گزینه های تحت پوشش ان و خدماتی که به آنان ارائه می نماید با یکدیگر تفاوت خواهد داشت ، در برخی از انواع بیمه ها در صورت بروز بیماری و یا حوادث ناگهانی ، شرکت بیمه موظف به پرداخت هزینه های پزشکی به صورت کامل و یا بخشی از آن می باشد ، جالب است دانید که خدمات بیمه دانشجویی در مجارستان تا حدودی تحت حمایت بیمه سلامت همگانی در اتحادیه اروپا می باشد.

به طور کلی شهروندان اتحادیه اروپا بر اساس کارت بیمه سلامت اروپا زمانی که در یک کشور دیگر هستند ، از نظر امنیت اجتماعی ، حق داشتن حقوق مشابه و تعهدات مشابه با شهروندان کشور دوم را دارند ، با این حال ، دانشجویان بین المللی در مجارستان موظف به خرید بیمه دانشجویی از شرکت های بیمه دانشجویی در دانشگاه هستند.

نحوه ارائه خدمات بیمه به دانشجویان در مجارستان به چه صورت است؟ حق دسترسی به خدمات بهداشتی در مجارستان به آن دسته از اتباع خارجی تعلق می گیرد که وضعیت تحصیلی آن ها براساس یک توافقنامه بین المللی از سوی دانشگاه ها یا یک بورس تحصیلی در مجارستان مشخص شده باشد ، همچنین اقدام به تحت پوشش قرار گرفتن برای بیمه دانشجویی در مجارستان برای تمامی دانشجویان الزامی است ، اما انتخاب نوع بیمه و شرایط پوشش کاملا اختیاری می باشد.

هر چند بیمه دانشجویی ، صرفا به امور درمانی و حوادث ناگهانی تعلق می گیرد اما توجه داشته باشید دانشجویانی که بورسیه تحصیلی کشور مجارستان به آن ها تعلق گرفته باشد تحت پوشش بیمه سازمان طرف قرارداد با دانشگاه می باشند و این مزیت بزرگی برای دانشجویان به حساب می آید زیرا این نوع بیمه می تواند جز سوابق بیمه ای دانشجو محسوب شود.

همچنین دانشجویانی که به تحصیل در مجارستان مشغول هستند ، می توانند از موسسه بیمه درمانی خود در کشورشان درخواست کمک مالی کنند به شرطی که دارای نشانه ای مبنی بر عضویت در صندوق بیمه های ملی در مجارستان باشند ، متاسفانه این نوع خدمات شامل حال دانشجویان ایرانی نمی شود زیرا کشور ما با مجارستان چنین قراردادهایی ندارد ، این نوع کمک های مالی بیمه ای توسط صندوق بیمه های ملی بهداشت جهانی تهیه شده وکشورهای عضو اتحادیه اروپا ، نروژ، لیختن اشتاین و ایسلند حق دسترسی به این خدمات را دارند.

مراحل ثبت نام بیمه دانشجویی مجارستان

برای بهره مندی از خدمات بیمه به دانشجویان ، شما باید مراحل ثبت نام بیمه دانشجویی مجارستان را انجام دهید:

نحوه ارائه خدمات بیمه به دانشجویان در مجارستان

برای دریافت خدمات درمانی ، باید گذرنامه تان را به ارائه دهندگان خدمات بهداشتی در مجارستان ارائه نموده تا اقامت تحصیلی تان مورد تایید قرار گیرد ، سپس در اداره مالیات و گمرک ملی برای پرداخت سهمیه ثابت ثبت نام و یک TAJ دریافت کنید ، TAJ یک علامت مخفف به معنای دریافت کد بیمه سلامت است.

سهمیه ثابت خدمات بیمه به دانشجویان در مجارستان در حدود 60 یورو در ماه است و به طیف وسیعی از خدمات درمانی تعلق می گیرد ، توجه داشته باشید که پرداخت این کمک هزینه ثابت حداقل یک سال قبل از تاریخ ثبت نام شما برای اقامت مجارستان محدود می شود.

طبق قوانین اتحادیه اروپا ، دوره های اقامت در یکی دیگر از کشورهای عضو این اتحادیه و یا در سوئیس جمع می شوند و به عنوان دوره اقامت در مجارستان مورد بررسی قرار می گیرند که می تواند با فرم E104 یا هر سندی رسمی دیگر که توسط موسسه بیمه درمانی خارجی صادر می شود مورد تأیید قرار گیرد.

منتظر شما هستیم!

مشاوره رایگان

جایگاه خدمات دندانپزشکی در بیمه دانشجویی مجارستان را از مشاوران ما سوال کنید.

کارشناسان مهاجرتی رجبی

سوالی دارید؟

مشاوره دقیق و رایگان ما را از دست ندهید.

خدمات بیمارستانی برای بیمه درمانی دانشجویان مجارستان​

خدمات بیمارستانی برای بیمه درمانی دانشجویان مجارستان

بیمه دانشجویی در مجارستان معمولا با توجه به نوع بیمه و شرایط پرداخت ، در هنگام بستری نیز خدمات متفاوتی به دانشجویان ارائه می دهند ، اما معمولا در صورت بستری شدن دانشجویان در بیمارستان می توانند از خدمات زیر بهره مند شوند:

 • خدمات بستری شدن شبانه روزی در بیمارستان
 •  هزینه جراحی 
 • هزینه مراقبت های ویژه
 • هزینه های دارویی تأیید شده برای بهبودی در بیمارستان
 • هزینه خدمات فیزیوتراپی و کار درمانی و گفتار درمانی
 • هزینه جراحی های پروتز تا سقف تأیید شده توسط دولت مجارستان

مقالات زیر مربوط به بیمه های دانشجویی در سایر کشورهاست ، مطالعه و مقایسه کنید.

خدمات مراقبت بهداشتی بیمه دانشجویی در مجارستان

برای خدمات مراقبت بهداشتی بیمه دانشجویی در مجارستان تنها دانشجویانی می توانند خدمات رایگان بیمه را دریافت کنند که دارای نشانه TAJ باشند ، این دانشجویان با صندوق بیمه های ملی درمانی قرارداد دارند و حق دسترسی به خدمات زیر را دارا می باشند:

 • معاینه
 • خدمات اولیه مراقبت های بهداشتی
 • مراقبت از بیمار
 • مراقبت در بیمارستانی
 • مراقبت های مکرر
 • توانبخشی پزشکی
 • حمل و نقل بیماران
خدمات مراقبت بهداشتی بیمه دانشجویی در مجارستان

لازم به ذکر است که مراقبت های اورژانس دندانپزشکی در مجارستان آزاد بوده و بیمه دانشجویی در مجارستان به امور دندانپزشکی تعلق نمیگیرد ، بنابراین پیشنهاد می شود که قبل از مهاجرت تحصیلی به مجارستان کارهای دندانپزشکی تان را در کشور خودتان انجام دهید.

علاوه بر موارد ذکر شده در بالا دانشجویان بین المللی در مجارستان می توانند با بیمه های خصوصی در کشور مجارستان قرار داد بسته و تحت پوشش انواع خدمات بیمه ای قرار بگیرند ، البته هزینه بیمه های خصوصی از بیمه دولتی دانشجویی در مجارستان بیشتر می باشد اما در صورت داشتن توان پرداخت ، موارد بیماری های بسیاری را تحت پوشش قرار خواهید داد.

محبوب ترین رشته های تحصیلی در دانشگاه های مجارستان را در زیر مرور کنید.

سوالات پر تکرار بیمه دانشجویی در مجارستان

مراقبت های اورژانس دندانپزشکی در مجارستان آزاد بوده و بیمه دانشجویی در مجارستان به امور دندانپزشکی تعلق نمیگیرد ، بنابراین پیشنهاد می شود که قبل از مهاجرت تحصیلی به مجارستان کارهای دندانپزشکی تان را در کشور خودتان انجام دهید.

• معاینه
• خدمات اولیه مراقبت های بهداشتی
• مراقبت از بیمار
• مراقبت در بیمارستانی
• مراقبت های مکرر
• توانبخشی پزشکی
• حمل و نقل بیماران

برای دریافت خدمات درمانی ، باید گذرنامه تان را به ارائه دهندگان خدمات بهداشتی در مجارستان ارائه نموده تا اقامت تحصیلی تان مورد تایید قرار گیرد ، سپس در اداره مالیات و گمرک ملی برای پرداخت سهمیه ثابت ثبت نام و یک TAJ دریافت کنید . TAJ یک علامت مخفف به معنای دریافت کد بیمه سلامت است.

• خدمات بستری شدن شبانه روزی در بیمارستان
• هزینه جراحی
• هزینه مراقبت های ویژه
• هزینه های دارویی تأیید شده برای بهبودی در بیمارستان
• هزینه خدمات فیزیوتراپی و کار درمانی و گفتار درمانی
• هزینه جراحی های پروتز تا سقف تأیید شده توسط دولت مجارستان

برای کسب اطلاعات دقیق تر در رابطه با بیمه دانشجویی در مجارستان یا بیمه های کار در مجارستان می توانید با کارشناسان موسسه مهاجرتی رجبی تماس برقرار کرده و اطلاعات به روز و مناسبی را به دست آورید ، شما همچنین می توانید با مراجعه حضوری به دفاتر ما در تهران و شیراز با کارشناسان ما ملاقات کرده و مشاوره دریافت نمایید ، توصیه ما به شما مطالعه مقاله مهاجرت به مجارستان است تا با تمام روش های امن و آسان مهاجرت به این کشور به خوبی آشنا شوید.

در انتها تجربه چند نفر از کلاینت ها را مشاهده کرده و برای دیدن باقی فیلم ها به بخش "ما تا حالا چیکار کردیم؟" بروید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Rate this post
منو
خانه