ايسلند

تحصیل در ایسلند

تحصیل در ایسلند

تحصیل در ایسلند با وجود جمعیت کم آن بسیار جذاب است ، شاید این جذابیت نگاهی دقیق به سیستم تولید انرژی شگفت انگیز آن باشد که از منابع تجدیدپذیر استفاده می کند ، شاید این فقط ایده اقامت در مکانی غنی از فرهنگ و تاریخ وایکینگ ها باشد.

کشور کوچک ایسلند در شمال به طور باورنکردنی از مهاجران از سراسر جهان استقبال می کند ، آنها دریافته اند که پذیرش مهاجران و ایجاد شرایط مساعد برای کار ، تحصیل و تربیت خانواده تنها راهی است که ملت ایسلند می تواند از نظر فرهنگی و قومی متنوع و در نتیجه زنده بماند.

صفحه ای که هم اکنون در آن قرار دارید متعلق به شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) است ، مشاوران این موسسه هر بار درباره شرایط تحصیلی یک کشور صحبت می کنند و چکیده ای از شرایط و قوانین تحصیلی را در اختیار خوانندگان قرار می دهند ، در این صفحه درباه تحصیل در کشور ایسلند صحبت شده است ، پس با ما باشید تا از جدیدترین مطالب در این موضوع آگاه شوید.

تحصیل در ایسلند چگونه است؟

ایسلند که یک کشور جزیره ای کم جمعیت در شمال غربی اروپا است ، با یک نام مستعار چشمگیر “سرزمین آتش و یخ” در بین دانشجویان بین المللی شناخته می شود.

ایسلند با ارائه یک زندگی دانشجویی فعال و مهیج به دانشجویان ملی و بین المللی ، چهره مستحکمی از خود ایجاد کرده است ، تحصیل در ایسلند یکی از فرصتهای آکادمیک بسیار شناخته شده ای است که دانشجویان بین المللی می توانند از آن برای ایجاد شغل با شکوه در آینده استفاده کنند.

جالب است بدانید که این کشور به شدت تحت تأثیر بحران مالی جهانی ۲۰۰۸ قرار گرفت ، اما از سال ۲۰۱۰ شاهد بهبود اقتصادی مداوم بوده است و همچنین در سالهای اخیر ایسلند به عنوان یک مقصد توریستی محبوبیت فزاینده ای پیدا کرده است.

مشاوران موسسه مهاجرتی رجبی با دانش و تجربه چندین ساله ، آماده ارائه بهترین خدمات مهاجرت تحصیلی برای علاقه مندانی هستند که قصد تحصیل به کشور ایسلند را دارند ، بنابراین ابتدا مطالب پیش رو را مطالعه کنید و چنانچه تصمیم تان برای تحصیل در ایسلند قطعی بود با مشاوران ما تماس بگیرید.

 تحصیل در ایسلند

سیستم آموزشی ایسلند

یکی از دانستنی های ضروری برای اقدام به مهاجرت تحصیلی ایسلند ، آگاهی از نظام آموزشی این کشور می باشد ، در اینجا بخشی از اطلاعات اولیه درباره سیستم آموزشی ایسلند را بیان کرده اند و اطلاعات کامل تر را در مشاوره تلفنی یا مراجعه حضوری خدمت علاقه مندان ارائه خواهند کرد.

سیستم آموزشی ایسلند

به طور کلی ، کشور ایسلند دارای تحصیلات با کیفیت بالا است ، سیستم آموزشی ایسلند دارای چهار سطح است و یک اصل قابل تحسین در سیستم آموزشی ایسلندی این است که همه اقشار جامعه اعم از جنسیت های مختلف با ادیان و زمینه های فرهنگی یا اجتماعی متفاوت از فرصت های برابر برای تحصیل برخوردار هستند.

نگاهی بر سطوح آموزشی در ایسلند

این اولین سطح آموزشی کشور ایسلند است که کودکان سن ۱ سال تا ۶ سال استقبال به عمل می آورد ، هزینه های این مقطع آموزشی به میزان قابل توجهی به واسطه شوراهای محلی تامین میشود .

پس از پایان ۶ سال کودکان قدم به مقطع ابتدایی می گذارند ، طبق قانون آموزشی ایسلند کودکان بین ۶ تا ۱۶ ساله باید آموزش اجباری را بگذرانند و لازم به ذکر است که هیچ هزینه ای برای تحصیلات اجباری وجود ندارد .

هر کسی که تحصیلات اجباری را تکمیل کرده باشد می تواند وارد مقطع دبیرستان شود ، دانش آموزان در این مقطع معمولا ۱۶ تا ۲۰ سال سن دارند ، تحصیلات در این سطح برای مدارس دولتی بدون هزینه است.

آخرین سطح آموزشی در ایسلند ، سطح آموزش عالی است ، این کشور کوچک دارای هشت موسسه آموزشی عالی است که بزرگترین آنها دانشگاه ایسلند است ، در بخش مربوط به بهترین دانشگاه های ایسلند مطالب بیشتری درباره این دانشگاه مطالعه خواهید کرد.

دانشگاه های ایسلند هر سال صدها دانشجوی خارجی را جذب می کنند و دانشجویان برای پذیرش در آموزش عالی ایسلند باید الزامات آن را به خوبی برآورده کنند ، بعضی از موسسات آموزش عالی ایسلند در روند پذیرش دانشجویان خارجی ، تجربه کاری را نیز در نظر می گیرند.

گزینه های برنامه های آموزش عالی در ایسلند

 • مدارک کارشناسی: ۳ تا ۴ سال طول می کشد.
 • درجه کاندیداتوس: مدت زمان ۴ تا ۶ سال
 • مدرک کارشناسی ارشد: مدت زمان ۲ سال
 • مدارک دکترا: مدت زمان بستگی به زمانی دارد که دانشجو برای ارسال مقاله می گذارد.

الزامات مقاطع تحصیلی و شرایط ورود به دانشگاه های ایسلند

سیستم آموزش ایسلند به دلیل رویکرد مترقی خود محبوب است ، کسانی که تحصیلات خود را در ایسلند دنبال می کردند دریافته اند که کل ساختار آموزش و پرورش به طور آشکار از یک فرصت برابر برای همه فارغ از پیشینه ای که به آن تعلق دارند حمایت می کند ، حدود ۵٪ از کل دانشجویان در ایسلند از کشورهای خارج از کشور هستند.

دانشجویانی که برای تحصیل در ایسلند اقدام می کنند باید از الزامات دقیق هر مقطع تحصیلی آگاهی کامل داشته باشند ، تحصیل در هر قطعی نیازمند دارا بودن مدرک پیشین با نمرات خوب در موضوعی است که مورد تقاضای شما است.

شرایط پذیرش می تواند بین دانشگاه ها متفاوت باشد ، در ایسلند سیستم پذیرش مرکزی وجود ندارد و متقاضیان باید مستقیماً به هر دانشگاه مراجعه کنند ، مهلت درخواست برای دانشجویان بین المللی بین دانشگاه ها متفاوت است و برخی از دانشگاه ها برای دانشجویان خاص بین المللی هزینه درخواست نیز دارند.

کدام دانشگاه ها و کالج ها برای حضور در ایسلند؟

تحصیلات دانشگاهی در ایسلند بسیار بسیار جدید است. بنابراین ، دانشگاه ها تازه می آموزند که چگونه راه بروند و تعادل خود را پیدا کنند ، اما اگر شما علاقه مند به تحصیل در ایسلند هستید ، باید یک دانشگاه عالی در ذهن داشته باشید.

هر دانشگاه در ایسلند سیستم خاص خود را در وب سایت خود دارد که به دانشجویان آینده امکان می دهد برای برنامه های مدرک خود درخواست دهند و ثبت نام کنند.

بنابراین ، هنگامی که دانشگاه مورد نظر خود را انتخاب کردید ، می توانید درخواست آنها را ارائه دهید و مواد خود را در آنجا ارسال کنید.

یکی از روش های مفید برای اطمینان از صلاحیت شما برای دانشگاه های ایسلند ، شرکت در دوره های آمادگی است ؛ این نوع دوره ها دانشجویان متقاضی مدرک را قادر می سازد تا قبل از شروع تحصیلات ، از یک آموزش اضافی برخوردار شوند.

در ادامه این محتوا با برنامه ها و مقاطع تحصیلی موجود در دانشگاه های ایسلند بیشتر آشنا خواهید شد ، بنابراین تا پایان محتوا با مشاوران موسسه مهاجرتی رجبی همراه باشید.

تحصیل در ایسلند با مدرک دیپلم

ایسلند با کسب رتبه ۳ در شاخص شادی جهانی ، محل زندگی افراد صلح جو و ماجراجو است ، بنابراین اگر می خواهید مکانی منحصر به فرد برای ادامه تحصیلات خود در مقطع دیپلم پیدا کنید ، کوه های زیادی برای صعود در ایسلند پیدا خواهید کرد ؛ شرایط تحصیل با مدرک دیپلم در قالب یک چکیده مجزا توضیح داده شده است که در این قسمت با آنها آشنا می شوید.

تحصیل در ایسلند با مدرک دیپلم

چه چیزهایی را می توان با مدرک دیپلم در ایسلند تحصیل کرد؟

آیا می دانید از هر ۱۰ ساکن ایسلند ۱ نفر در دوره ای از زندگی خود کتاب چاپ می کند؟ باید افراد فوق العاده باهوشی در آنجا باشند! همه آن نوابغ چه چیزی را مطالعه می کنند؟ خوب ، اگر برای لیسانس یا کارشناسی ارشد و یا دکترا به ایسلند می روید ، می توانید طیف وسیعی از برنامه ها و موضوعات را برای گسترش ذهن خود پیدا کنید ، در اینجا چند رشته برای شما در ایسلند آورده شده است:

 • مطالعات حقوقی در ایسلند
 • مطالعات فرهنگی در ایسلند
 • مدارک علوم کامپیوتر در ایسلند
 • مطالعات محیطی در ایسلند
 • مدرک مدیریتی در ایسلند

تحصیل مقطع لیسانس در ایسلند

ادامه تحصیلات در ایسلند با مدرک دیپلم به تحصیل در اولین مقطع دانشگاهی یعنی تحصیلات کارشناسی منجر می شود ، برای تحصیلات در مقطع کارشناسی ، یک متقاضی در ایسلند باید امتحان دبیرستان یا آزمون دوره یا معادل آن را گذرانده باشد.

در مورد یک فرد متقاضی بین المللی مقداری که قصد دارد با مدرک دیپلم در ایسلند تحصیل کند شرایط قدری متفاوت است ، موسسات آموزش عالی می توانند ، در صورت صلاحدید خود ، متقاضیان را بدون داشتن چنین امتحانی پذیرش کنند ، این تنها در صورتی است که آنها دارای سطح بالایی از دانش و تجربه قابل مقایسه برای دوره مورد نظر خود باشند.

با این حال ، برای برخی از دروس ، ممکن است شرایط اضافی برای ورود و یا آزمونهای ورودی توسط دانشگاه تعیین شود و به طور معمول ، این موارد در رشته هایی مانند علوم پزشکی ، اقتصاد و حقوق وجود دارد.

طول دوره و زبان تحصیل مقطع لیسانس در ایسلند

مدرک کارشناسی ۱۸۰ ECTS است و برای انجام آن حداقل سه سال مطالعه تمام وقت لازم است ، اکثر رشته ها در مقطع کارشناسی ایسلند به زبان ایسلندی تدریس می شود ، با این حال ، چند برنامه لیسانس ارائه می شود که تدریس آنها به زبان انگلیسی است:

 • کسب و کار
 • علوم کامپیوتر
 • حقوق
 • مهندسی
 • علوم ورزشی

درخواست تحصیل کارشناسی در ایسلند

آخرین مهلت دانشجویان بین المللی (غیر از دانشجویان مبادله ای) برای درخواست کارشناسی و کارشناسی ارشد برای هر سال تحصیلی بعدی ۱ فوریه است ، مدارک تحصیلی گواهی شده سوابق و مدرک تحصیلی قبلی (در نسخه چاپی) باید حداکثر تا ۱۵ فوریه توسط دانشگاه دریافت شده باشد.

شهروندان شمال اروپا معاف هستند و می توانند برای تحصیلات تکمیلی تا ۱۵ آوریل و برای دوره های کارشناسی تا ۵ ژوئن درخواست دهند.

بررسی اسناد مورد نیاز برای تحصیل با مدرک دیپلم در ایسلند

در اینجا برخی از الزامات اساسی مورد نیاز شما برای هر برنامه وجود دارد:

 • اسکن دیپلم شما (دبیرستان یا لیسانس)
 • متن / سوابق دوره های قبلی شما
 • اسکن گذرنامه و / یا شناسنامه شما
 • CV شما
 • نمرات تست کردن
 • مدارک بورسیه یا بودجه
 • توصیه نامه ها (بین ۲-۳)
 • نمونه کارهای نمونه کارها و / یا نوشتن

آنچه در این بخش خدمت شما ارائه گردید ، خلاصه ای از شرایط تحصیل در ایسلند با مدرک دیپلم بود ، چنانچه از علاقه مندان تحصیل در ایسلند هستید ، مشاوران موسسه مهاجرتی رجبی جهت ارائه اطلاعات تکمیلی در خدمت شما هستند.

تحصیل رایگان در ایسلند

ایسلند کشور دیگری است که به غیر از فرانسه ، نروژ و آلمان تحصیلات رایگان شهریه را در اروپا انجام می دهد ، دانشجویان فقط باید هزینه ثبت نام غیرقابل استرداد اجباری را بپردازند که از ۱۰۰ تا ۲۵۰ یورو است. توجه داشته باشید که فقط دانشگاه های دولتی در ایسلند رایگان شهریه هستند. دانشگاه های خصوصی همه شهریه ها را معمولاً از ۱۰۰ تا ۱۵۰ یورو برای هر واحد اعتباری می گیرند.

تحصیل رایگان در ایسلند

در این مقاله ، مشاوران موسسه مهاجرتی رجبی به دنبال روش های تحصیل رایگان در ایسلند خواهند بود و این موضوع مهم که سوال مشترک بسیاری از علاقه مندان تحصیل در ایسلند است را مورد بحث و بررسی قرار می دهند ، ضمنا شما می توانید کشورهای دیگری که تحصیل رایگان ارائه می دهند را هم بررسی کنید ، مقاله تحصیل در آلمان را بخوانید ، آلمان یکی از کشور هایی است که تحصیل رایگان واقعی را در برنامه دانشگاه های خود دارد.

نحوه تحصیل در ایسلند به صورت رایگان

 • انتخاب دانشگاه مناسب برای تحصیل رایگان ؛ شهریه دانشگاه های دولتی ایسلند رایگان است و به همین دلیل ، بسیاری از دانشجویان بین المللی می توانند در ایسلند به صورت رایگان تحصیل کنند.
 • پرداخت بخشی از هزینه ها ؛ به عنوان مثال اگر اهل اتحادیه اروپا نیستید ، باید هزینه ثبت نام را پرداخت کنید.
 • در صورت نیاز به هزینه اضافی ، برای بورس تحصیلی اقدام کنید.
 • ایسلندی زبان اصلی آموزش در موسسات آموزش عالی در ایسلند است ، بنابراین ، از شما خواسته می شود سطح تسلط خود به ایسلندی را ثابت کنید.

به طور کلی ، انتظار می رود که شما یک سطح از ایسلندی را داشته باشید که حداقل با B2 در گذرنامه زبان اروپا مطابقت دارد ، برخی از دوره ها به زبان انگلیسی تدریس می شوند و از دانشجویان متقاضی این دوره ها انتظار می رود مهارت خود را در این زبان نشان دهند (مراجعه به بخش تحصیل به زبان انگلیسی در ایسلند).

مسیرهای پیش روی یک متقاضی برای تحصیل رایگان در ایسلند

اگر تصمیم به تحصیل در ایسلند دارید ، دو مسیر عمده وجود دارد : شما می توانید از طریق یک برنامه تبادل دانشجو به آنجا بروید یا در یک برنامه تحصیلات تکمیلی یا کارشناسی که یکی از هفت دانشگاه ذکر شده در بالا ارائه می دهد ، ثبت نام کنید.

هرکدام از گزینه های بالا را که انتخاب کردید ، باید به خاطر داشته باشید که دانشگاه ریکیاویک و دانشگاه ایسلند تنها ارائه دهندگان آموزش عالی در این کشور هستند که از طریق بورسیه یا کمک هزینه تحصیلی از دانشجویان بین المللی پشتیبانی مالی به عمل می آورند.

زمان و مهلت درخواست تحصیل رایگان در ایسلند

مهلت درخواست برای تحصیل در دانشگاه در ایسلند بسته به موسسه آموزش عالی و برنامه تحصیلی متفاوت است.

با این حال ، بیشتر موسسات در ایسلند از مارس تا ژوئن مهلت درخواست برای شروع مطالعات در ترم پاییز (سپتامبر) دارند. معمولاً دانشجویان مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد خارجی باید قبل از ۱۵ مارس اقدام کنند ، به غیر از دانشجویان شمال اروپا ، که می توانند قبل از آوریل یا ابتدای ژوئن اقدام کنند.

چگونگی درخواست تحصیل رایگان ایسلند

همه دانشگاه های ایسلند درخواست مستقیم را می پذیرند ، بنابراین می توانید با آنها تماس بگیرید و مواد مربوط به برنامه را درخواست کنید اما به طور کلی ، مدرسه از دانشجو می خواهد اسناد زیر را برای آنها ارسال کند:

فرم درخواست پر شده برای برنامه یا دوره مطالعاتی انتخاب شده ؛ در اکثر موارد ، فرم درخواست را می توان از وب سایت موسسه بارگیری کرد تا چاپ شود و از طریق پست ارسال شود ، همچنین می توانید از دفتر روابط بین الملل موسسه خود بخواهید که فرم درخواست را به آدرس خانه شما بفرستد.

برای تحصیلات در مقطع کارشناسی: یک کپی تصدیق شده از گواهی دبیرستان و یک کپی از نتایج آزمون های ورودی دانشگاه در کشور خود لازم دارید.

 • برای برنامه های کارشناسی ارشد : یک کپی تأیید شده از مدرک لیسانس شما مورد نیاز است.
 • برای تحصیلات دکترا : یک کپی تأیید شده از گواهی برنامه کارشناسی ارشد شما مورد نیاز است.

و یک گواهی که سطح تسلط شما به ایسلندی – انگلیسی را نشان می دهد.

برآورد حداقل هزینه برای تحصیل رایگان در ایسلند

یک دانشجو در ریکیاویک (پایتخت) برای زندگی راحت تقریباً به ۲۰۰۰ یورو در ماه نیاز دارد ، در حالی که خط فقر زیر ۱۵۰۰ یورو تعیین شده است ، بنابراین ، اگر می خواهید واقعاً به صورت رایگان در ایسلند تحصیل کنید ، باید برای بورسیه تحصیلی اقدام کنید.

مشاوران موسسه مهاجرتی رجبی ، در بخش مربوط به بورسیه های تحصیلی ایسلند ، جزییات بیشتری درباره برخورداری از شرایط تحصیل رایگان از طریق بورسیه اشاره کرده اند ، همچنین در بخش هزینه های تحصیلی ایسلند شما از جزییات بودجه زندگی دانشجویی و شهریه ها اطلاعات بیشتری پیدا خواهید کرد ، بنابراین مطالب جالب و جذاب ما را همچنان دنبال کنید تا به پاسخ بسیاری از سوالات خود برسید.

تحصیل به زبان انگلیسی در ایسلند

زبان نوشتاری و گفتاری ایسلند ، زبان ایسلندی است ، این یک زبان نوردیک است که بسیار شبیه به زبانی است که توسط اولین مهاجران ایسلند صحبت می شد ، ایسلندی یکی از قدیمی ترین زبان های زنده در اروپا است اما انگلیسی و دانمارکی نیز در مدرسه های این کشور به وفور صحبت می شود.

تحصیل به زبان انگلیسی در ایسلند

جهت درخواست برنامه های بین المللی که در دانشگاه های ایسلند ارائه می شود ، باید به زبان انگلیسی تسلط داشته باشید ، بنابراین یکی از اصلی ترین الزامات این اقدام آشنایی با زبان انگلیسی و ارائه نمره بین المللی آن در حد متوسط یا بالاتر است ، سایر جوانب تحصیل به زبان انگلیسی در ادامه توسط مشاوران موسسه رجبی مورد بحث و بررسی قرار گرفته است ضمن اینکه اگر یادگرفتن زبان برای شما مانعی بر سر راه تحصیل است ، می توانید در کشورهای انگلیسی زبان مانند انگلستان ، نیوزلند یا آفریقای جنوبی تحصیل کنید ، مقاله تحصیل در انگلستان را بخوانید.

مروری بر تحصیل و تدریس برنامه های انگلیسی در ایسلند

برای تکمیل برنامه های کارشناسی به زبان انگلیسی در ایسلند سه (۱۸۰ ECTS) یا چهار سال (۲۴۰ ECTS) مطالعه تمام وقت لازم است ، برنامه های تحصیلی می توانند دارای یک رشته اصلی (۱۸۰ یا ۲۴۰ ECTS) ، دو رشته اصلی (۱۲۰ + ۱۲۰ ECTS) یا یک رشته اصلی و جزئی (۱۲۰ + ۶۰ ECTS) باشند.

برنامه های کارشناسی ارشد یا ۹۰ یا ۱۲۰ ECTS است ، در حالی که دوره های دکترا حداقل ۱۸۰ ECTS است ، قابل ذکر است که این دو مقطع دارای طیف گسترده تری از برنامه ها برای تحصیل به زبان انگلیسی هستند.

دانشجویان بین المللی می توانند برای کسب دانش اولیه و مهارت های نظری برای ادامه تحصیلات آکادمیک در ایسلندی ، مدرک BA را به زبان ایسلندی به عنوان زبان دوم به پایان برسانند ، دانشگاه ایسلند از اولین و بهترین دانشگاه های ارائه کننده برنامه های انگلیسی است ، در ادامه بیشتر بخوانید.

تحصیل به زبان انگلیسی در دانشگاه ایسلند

حتی اگر زبان اصلی آموزش ایسلندی باشد ، دانشگاه ایسلند چندین برنامه تحصیلی ارائه می دهد که به طور کامل به زبان انگلیسی تدریس می شوند و بنابراین برای دانشجویان بین المللی آزاد است.

علاوه بر این ، دانشگاه چندین برنامه زبان خارجی به زبان های دیگر به غیر از انگلیسی ارائه می دهد ، لطفا توجه داشته باشید که اثبات الزامات مهارت انگلیسی ممکن است در مورد متقاضیان بین المللی که زبان مادری آنها انگلیسی نیست اعمال شود.

همه متقاضیان باید برای یکی از برنامه های تحصیلی ارائه شده درخواست دهند و سپس دوره های متناسب را انتخاب کنند ، درخواست دوره های فردی امکان پذیر نیست.

دوره زبان فقط برای کسانی که قادر به شرکت در هر دو بخش I و II هستند در دسترس است ، دانشجویان باید در هر دو ترم پاییز و بهار حضور داشته و ثبت نام کنند.

چگونگی برگزاری دوره ها به زبان انگلیسی در ایسلند

اگر دانشجویان بین المللی به اندازه کافی در کلاس ثبت نام کرده باشند ، دوره ها می تواند به زبان انگلیسی تدریس شود ، برای دانشجویانی که پروژه های جداگانه ای انجام می دهند ، تحقیقات و یا مطالعات مستقل می توانند آنها را به زبان ایسلندی یا انگلیسی انجام دهند.

دوره های تحصیلات تکمیلی (دوره های پیشرفته) فقط برای دانشجویان تحصیلات تکمیلی موجود است ، در هر صورت ، در مقاطع کارشناسی یا کارشناسی ارشد ، انتخاب دوره ها منوط به تأیید نهایی مدیر دانشکده و مدیر برنامه است.

دانشجویان بین المللی می توانند در دوره تحصیل خود در یک دوره زبان ایسلندی نیز شرکت کنند ، آنها هر دو در ترم های پاییز و بهار ارائه می شوند.

گرچه ایسلندی زبان رسمی این کشور است و بخشی مهم از فرهنگ این کشور محسوب می شود ، برای گذراندن زندگی نیازی به تسلط کامل نخواهید داشت ، اکثریت مردم به زبان انگلیسی تسلط دارند و این زبان به طور گسترده صحبت می شود.

مقایسه مدرک دانشگاهی ایسلند با مدارک انگلستان

ایسلند و انگلیس هر دو بخشی از فرایند بولونیا هستند ، سیستمی که از مقایسه مستقیم کیفیت و استانداردهای تدریس در مدارک آموزش عالی در سراسر اروپا اطمینان حاصل می کند.

در توضیح صلاحیت برنامه های انگلیسی در ایسلند و یا بالعکس مشکلی نخواهید داشت ، اگر نیاز به اطلاعات بیشتری در مورد تایید صلاحیت بین المللی خود داشته باشید ، می توانید به ENIC-NARIC مراجعه کنید.

سرانجام اینکه اگر تصمیم به تحصیل به زبان انگلیسی در ایسلند گرفته اید؟ می توانید مطمئن باشید که ایده بسیار خوبی است! ما مشتاقانه منتظر کمک شما در یافتن کمک به آموزش ایسلند برای دانشجویان بین المللی هستیم! در صورتی که هنوز مطمئن نیستید کدام دانشگاه یا برنامه را برای درخواست انتخاب کنید؟ ما خوشحال می شویم که به شما کمک کنیم!

تحصیل رشته های مهندسی در ایسلند

دپارتمان های مهندسی در دانشگاه های ایسلند ، سخت گیری علمی ، کنجکاوی و خلاقیت فناوری را برای پیشبرد مرزهای تحقیق و نوآوری گرد هم آورده است ، این فضا علمی است که استعدادها را از هر قاره جذب می کند.

تحصیل رشته های مهندسی در ایسلند

بسیاری از جوانان برای ادامه تحصیل در مقاطع تحصیلات تکمیلی و دکترا در مطالعات شمال اروپا ، علوم طبیعی ، حفاظت و مدیریت محیط زیست ، مهندسی دقیق و الکترونیک به ایسلند زیبا می آیند.

این اشتیاق دانشمندان مهندسی ایسلند است که دانشجویان بین المللی را به انتشار بیشترین استنادات در کشور سوق می دهد و به همین دلیل صنعت ایسلند نیز از همکاری با کارکنان و دانشجویان هیجان زده است.

برای دانشجویان احتمالی ، گروه مهندسی دوره ها و برنامه هایی را در سطح کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکترا ارائه می دهد.

اگر شما تصمیم به تحصیل رشته های مهندسی دارید می توانید دانشگاه های انگلستان و روسیه را نیز بررسی کنید که در رشته های مهندسی ، پیشتاز هستند ، مقاله تحصیل در روسیه را حتما مطالعه نمایید.

برنامه های کارشناسی مهندسی در ایسلند

دو دانشگاه در ایسلند (دانشگاه ایسلند و دانشگاه ریکاویک) وجود دارد که رشته های معتبر مهندسی برای دانشجویان بین المللی را با سال های تحصیل ۳-۴ ، هزینه های متوسط۲۶،۸۲۰،۸۸۵ پوند ارائه می دهد ؛

دانشگاه هایی که محبوب ترین برنامه های کارشناسی را در مهندسی در ایسلند ارائه می دهند ، دانشکده تحصیلات تکمیلی انرژی ریکیاویک سیستم های پایدار است ، پذیرش برای این دانشگاه باز است! این دانشگاه ها دارای ۲ برنامه لیسانس و ۲ برنامه فوق لیسانس است ، دانشکده فنی ریکیاویک بزرگترین آموزشگاه حرفه ای در ایسلند است که تقریباً ۲۰۰۰ دانشجو و بیش از ۲۰۰ کارمند دارد.

پذیرش جهت درخواست تحصیل در دانشکده فنی ایسلند نیز باز است! دانشکده فنی ایسلند دارای ۸ برنامه لیسانس مهندسی است ، اعضای هیئت علمی و کارکنان این دانشگاه در زمینه های مختلفی از جمله مهندسی مالی ، مهندسی پزشکی ، مهندسی ساختاری ، نانو فیزیک ، تجزیه و تحلیل ریسک و تصمیم گیری ، پردازش گفتار و فن آوری زبان تخصص و تحقیق مبتنی بر صنعت ، اطلاعاتی را ارائه می دهند.

مدرک کارشناسی مهندسی محیط زیست و برنامه های لیسانس در آمار مهندسی ایسلند نیز برنامه های دیگری برای تحصیل در ایسلند است ، علاوه بر این برنامه ها ، شما می توانید از میان ۸ دانشگاهی که در ایسلند قرار دارد ، یکی از ۳ برنامه کارشناسی ارشد مهندسی در ۳ دانشگاه و ۲ برنامه دکترای مهندسی را در ۲ دانشگاه دیگر ایسلند انتخاب کنید.

دلایل اخذ برنامه کارشناسی مهندسی در ایسلند

 • کسب رتبه ۳۱ در رتبه بندی آموزش جهانی
 • کسب رتبه ۱۰ در رتبه بندی ایمنی جهان

شرایط زبان برای تحصیل مهندسی در ایسلند

اولین مقطع تحصیل مهندسی در ایسلند ، مقطع کارشناسی است و زبان آموزش تمام دوره های کارشناسی در دانشگاه های ایسلند ، زبان ایسلندی است.

زبان تدریس در تمام دوره های تحصیلات تکمیلی مهندسی انگلیسی است ، استثنا منفرد دوره کارشناسی ارشد مدیریت پروژه (MPM) است که به زبان ایسلندی ارائه می شود.

افرادی که می خواهند در مقطع کارشناسی ارشد یا دکترا دانشگاه های ایسلند ثبت نام کنند نیاز به تسلط کافی از زبان انگلیسی دارند که به این منظور نمرات آزمون های آیلتس یا تافل از آنها درخواست می شود.

هزینه و کمک هزینه های تحصیلات مهندسی در ایسلند

برای ادامه تحصیل در رشته های مهندسی در ایسلند به طور میانگین مبلغی در حدود ۵۰۰۰ تا ۸۰۰۰ یورو در سال باید در نظر گرفته شود ، اگر در برنامه های کارشناسی پذیرفته شوید می توانید از تحصیل رایگان بهره مند شوید.

همچنین بورسیه هایی هم برای تحصیل رشته های مهندسی در مقاطع بالاتر وجود دارد که از سوی دولت یا دانشگاه های ایسلند ارائه می شود ، به عنوان مثال ؛ درخواست یک بورس تحصیلی Postgrad Solutions Study با ارزش ۵۰۰ پوند واقعاً سریع و آسان است.

به سادگی فرم درخواست Postgrad Solutions Study Bursaries را تکمیل می کنید و به طور خودکار در خدمات دانشجویی Postgrad ثبت نام می کنید و همچنین همه آنچه شما باید برای اطلاعات دوره تحصیلات تکمیلی تان ارائه دهید ، یک قطعه ۲۰۰ کلمه ای در مورد چرایی دریافت بورس تحصیلی است ، کل روند فقط چند دقیقه طول خواهد کشید.

تاریخ پایان تمام ورودی های دوره های تحصیلات تکمیلی مهندسی که از پاییز ۲۰۲۱ یا ژانویه ۲۰۲۲ شروع می شود ، ۱۴ سپتامبر ۲۰۲۱ است.

مهندسی BSc در ایسلند

همه دانشجویانی که کارشناسی خود را در رشته مهندسی می گذرانند برای برتری فنی خود انتخاب شده و توانایی مهارت های تفکر خلاق و انتقادی را دارند ، برنامه های تحصیل مهندسی BSc در ایسلند سه ساله ، تمام وقت است.

دانشجویان۱۸۰ ECT کسب می کنند و می توانند در حوزه انتخابی خود تخصص داشته باشند و برای یکی از برنامه های تحصیلات تکمیلی دو ساله ما واجد شرایط هستند تا بتوانند برای ثبت نام به عنوان مهندس مجاز (Verkfræðingur) در ایسلند واجد شرایط شوند.

زبان آموزش زبان ایسلندی است اما این بخش همچنین دوره های انتخابی را که به زبان انگلیسی برای دانشجویان مبادله تدریس می شود ، ارائه می دهد.

دانشکده مهندسی پیشرو ایسلند

مهندسان تربیت شده از دانشگاه ها ایسلند در سراسر آزمایشگاه های متعدد ، اعم از آزمایشگاه های عمرانی یا انرژی ، پهپاد یا آزمایشگاه فیزیک ، یا در تونل باد سفارشی ، عملیات نوآورانه انجام می دهند.

گروه مهندسی همچنین محل کارشناسی ارشد مدیریت پروژه است – MPM و ایسلند دانشکده انرژی ، یک دانشکده تحصیلات تکمیلی خاص صنعت با ارائه مدرک مهندسی انرژی پایدار و مهندسی انرژی الکتریکی.

تحصیل رشته مکانیک در ایسلند

این مطالعه یا ۹۰ واحد ECTS در دوره ها و ۳۰ واحد ECTS در یک پروژه فردی است یا ۶۰ واحد ECTS در دوره و ۶۰ واحد ECTS در یک پروژه فردی ، انتخاب بین ۳۰ و ۶۰ پروژه ECTS اعتبار MS باید توسط یک مشاور دانشکده موافقت شود.

دانشجویان می توانند از بین دو گرایش زیر یکی را انتخاب کنند:

 • مهندسی مکانیک
 • انرژی های تجدید پذیر – مهندسی زمین گرمایی

تخصص های مهندسی پرطرفدار در دانشگاه های ایسلند

 • مهندسی پزشکی
 • مدیریت مهندسی
 • مهندسی مالی
 • مهندسی مکانیک

اطلاعات جامع و کاملتر درباره تحصیل مهندسی در ایسلند را مشاوران موسسه مهاجرتی ایسلند در اختیار علاقه مندان قرار خواهند داد.

دانشگاه های مورد تائید وزارت علوم در ایسلند

همانطور که در مطالب فوق اشاره شد ، ایسلند یک کشور کوچک با تعداد دانشگاه های کم است که از این میان هم فقط مدارک تحصیلی چند مورد از آنها از نظر وزارت علوم ایران مورد تایید می باشند.

دانشگاه های مورد تائید وزارت علوم در ایسلند

در رده بندی های وزارت علوم ایران دانشگاه ها به گروه های الف ، ب ، ج و د تقسیم می شوند که به ترتیب از ممتاز تا ضعیف دسته بندی می شوند ، جدیدترین دسته بندی دانشگاه های ایسلند برای تاریخ پس از سپتامبر ۲۰۲۰ به شرح زیر است:

 • دانشگاه های ایسلندی ممتاز یا گروه الف
  University of Iceland / Haskoli Islands
 • دانشگاه های گروه ب یا خوب
  Reykjavik University / Haskolinn I Reykjavik
 • دانشگاه های ایسلندی متوسط یا گروه ج
  Agricultural University of Iceland / Landbunaoarhaskoli Islands
  University of Akureyri / Haskolinn a Akureyri

چنانچه دانشگاه مورد نظر شما در لیست یکی از موارد ذکر شده در این لیست قرار دارد ، می توانید جهت هماهنگ کردن امور پذیرش و کسب اططلاعات کامل درباره آنها با مشاوران موسسه رجبی تماس بگیرید.

تحصیل مقطع دکترا در ایسلند

در ایسلند ۷ دانشگاه وجود دارد که تحصیلات دکترا را ارائه می دهند که قدیمی ترین این دانشگاه ها ، دانشگاه ایسلند است ، طول دکترا در این کشور ۳ سال است که ۱۴۳۰ دانشجوی بین المللی در مقطع دکترا پوشش می دهند.

تحصیل مقطع دکترا در ایسلند

دانشگاه ایسلند یک موسسه دولتی است که برنامه های دکترا را پوشش می دهد و بیشتر زمینه های تحقیق را پوشش می دهد و علاوه بر این ، دانشگاه ریکیاویک یک دانشگاه خصوصی است که برنامه هایی با تمرکز بر مهندسی ، علوم کامپیوتر ، تجارت و حقوق ارائه می دهد.

کلیه امکانات آموزش عالی در ایسلند توسط وزارت آموزش ، علوم و فرهنگ مورد نظارت و تأیید قرار می گیرد ، اگرچه از استقلال بالایی برخوردار است.

چند دلیل مهم برای تحصیل در مقطع دکترا در ایسلند

جامعه ای بسیار باز : ایسلند میزبان جمعیت بسیار لیبرال و متعهد به برابری با تحمل مذهبی بالا است و همچنین در اجرای بسیاری از قوانین مترقی است.

مناطق تحقیق طبیعی : اگر شما به دنبال تحقیق در مورد راه حل های انرژی های تجدیدپذیر یا سبز باشید ، ایسلند شما را در یک مکان عالی قرار می دهد ، در حالی که ویژگی های جغرافیایی فرصت های بی نظیری را برای تحقیق در مورد فعالیت های آتشفشانی ، یخچال های طبیعی و زندگی دریایی فراهم می کند.

انگلیسی گسترده : بسیاری از ایسلندی ها با مهارت بالایی انگلیسی صحبت می کنند و ارتباط با مردم محلی را آسان می کنند.

ساختار دکترا در ایسلند

ساختار دکترای ایسلند به طور کلی شبیه بسیاری از کشورهای اروپایی دیگر است و صلاحیت مستقیم با شرایط اعطا شده توسط سایر کشورهای عضو EHEA دارد ، پیرو این ساختار ، دکترا معمولاً از مقطع کارشناسی ارشد منتقل می شود و برای دانشجویانی طراحی می شود که استعداد انجام تحقیقات مستقل را دارند.

بیشتر دکترا های ایسلندی حداقل سه سال طول می کشد و اغلب از چهار سال بیشتر نیستند ، سال تحصیلی در ایسلند از سپتامبر تا مه ادامه دارد و به یک دوره پاییزی و بهاری با تعطیلات در حدود کریسمس و سال نو تقسیم می شود.

درخواست تحصیل در برنامه های دکترا در ایسلند مشابه دکترا در سایر نقاط اروپا است ، برای درخواست دکترا در ایسلند باید در مورد موضوع تحقیق خود ایده داشته باشید ، این امر معمولاً قبل از درخواست شما با استاد راهنما در دانشگاه توافق می شود.

دوره های دکتری در دانشگاه ایسلند حداقل ۱۸۰ ECTS است ، دانشجویان بین المللی می توانند برای کسب دانش اولیه و مهارت های نظری برای ادامه تحصیلات آکادمیک در ایسلندی ، مدرک BA را در ایسلندی به عنوان زبان دوم به پایان برسانند.

فرآیند تحصیل در یک برنامه دکترا در ایسلند

در طول سال اول دکترا از شما انتظار می رود که دانش زمینه ای را در زمینه تحقیق خود انتخاب کرده و همچنین داده های اولیه را بدست آورید ، همچنین شما باید در این زمان هر دوره آموزشی مورد نیاز برنامه خود را سازماندهی کنید.

قبل از پایان سال اول شما نیاز به تهیه و ارائه یک پیشنهاد تحقیقاتی دارید ، یک پروپوزال تحقیقاتی باید زمینه و انگیزه اساتید دانشگاه را در پس پروژه پیشنهادی شما قرار دهد ، همچنین شما باید یک روش کاملاً مشخص و نتایج اولیه ای را که جمع آوری کرده اید ارائه دهید.

شما باید با موفقیت از پیشنهاد تحقیق خود در برابر کمیته پایان نامه ، متشکل از متخصصان حوزه خود دفاع کنید.

در طول دوره دکترا ، شما باید گزارش های پیشرفت منظمی را ارائه دهید که در آن کمیته پایان نامه خود را در مورد پیشرفتی که در تحقیقات خود ایجاد کرده اید به روز کنید.

سرانجام ، شما پایان نامه ای را با جزئیات کار خود تکمیل خواهید کرد که بیانگر دانش شما در مورد موضوع مورد تحقیق را نشان می دهد و همچنین یافته های خود را در مورد موضوع انتخاب شده خود ارائه می دهد.

هزینه ها و بودجه تحصیلات دکترا در ایسلند

اینکه شما ملزم به پرداخت شهریه خواهید شد یا نه ، منوط به انتخاب دانشگاه خصوصی یا دانشگاه دولتی توسط دانشجو است ، تحصیل در دانشگاه های دولتی رایگان است ، اما موسسات خصوصی عمدتا مجاز به تعیین هزینه های خود هستند.

هزینه شهریه در موسسات خصوصی معمولاً به ملیت شما بستگی ندارد و به طور معمول در هر ترم حدود ۳۰۰۰ یورو خواهد بود.

از مراحل درخواست دکترا گرفته تا درخواست و دریافت ویزای دانشجویی ، مشاوران موسسه مهاجرتی رجبی شما را برای شروع جستجوی برنامه های دکترا و اخذ پذیرش از دانشگاه های ایسلند یاری خواهند کرد.

مقالات سایت که توسط کارشناسان مجرب سایت تهیه میشود هم می تواند کمک بزرگی به شما عزیزان باشد ، مثلا اگر به دنبال ادامه تحصیل در مقطع دکترا هستید می توانید مقاله تحصیل در کانادا را بخوانید و با بورسیه های بسیار خوب آن برای این مقطع آشنا شوید.

بورسیه های تحصیلی در ایسلند

در حدود ۵۰۰ نوع بورسیه تحصیلی در موسسات تحقیقاتی ایسلند وجود دارد که از این تعداد ، مشاوران موسسه مهاجرتی رجبی ، چند مورد برتر آن را ذکر کرده اند ، آنها برنامه های خاصی را در دانشگاه های خاص در ایسلند پوشش می دهند.

بورسیه های تحصیلی در ایسلند

بورس تحصیلی دولت ایسلند

وزارت آموزش ، علوم و فرهنگ ایسلند سالانه تعدادی بورس تحصیلی به دانشجویان خارجی برای مطالعه زبان ، ادبیات و تاریخ ایسلندی در دانشگاه ایسلند و ریکیاویک اعطا می کند ، این بورسیه ها برای دانشجویان زبان و ادبیات در نظر گرفته شده است ، اداره برنامه بورس تحصیلی دولت ایسلند در موسسه مطالعات ایسلندی Árni Magnússon – دفتر Sigurður Nordal است.

این وزارت برای تحصیل زبان ایسلندی به دانشجویان بورسیه می دهد ، تعداد بورسیه ها ۱۷ است و به دانشجویانی تعلق می گیرد که حداقل یک سال تحصیل در یک رشته علوم انسانی را گذرانده باشند ، دانش آموزان باید آشنایی قبلی با زبان ایسلندی داشته باشند و اولویت با کسانی است که کمتر از ۳۳ سال دارند.

مطالعه زبان ایسلندی شامل درک زبان (خواندن ، نوشتن و صحبت کردن) و آشنایی با ادبیات و تاریخ ایسلند است ، دانشجویان از تعدادی از کشورهای واجد شرایط درخواست این دوره از جمله کشورهای اروپا ، انگلیس و ایالات متحده هستند ، مبلغ بورس تحصیلی هزینه ثبت نام دوره و کمک هزینه ماهیانه را پوشش می دهد که دانشجویان را قادر می سازد هزینه های زندگی خود را تأمین کنند.

انتظار می رود دانشجویان بین المللی قبل از شروع رسمی ترم به ایسلند وارد شوند زیرا قرار است آنها در یک جلسه مقدماتی شرکت کنند و در مورد برنامه های درسی آنها مطلع شوند.

کمک هزینه موسسه مطالعات ایسلندی

ارائه دهنده کمک هزینه موسسه مطالعات ایسلندی آرنیم مگنوسون است ، این بورس تحصیلی هزینه های ثبت نام در دانشگاه ایسلند و کمک هزینه ماهانه را شامل می شود که باید هزینه های محل اقامت و هیئت مدیره داوطلب را پوشش دهد ، داوطلبان تأیید شده قرار است در خوابگاه دانشگاه اتاقی اجاره کنند ، کمک هزینه در ابتدای هر ماه از سپتامبر تا آوریل پرداخت می شود.

دانشجویان محقق تحصیلات تکمیلی و دکتری می توانند از کمک هزینه های صندوق تحقیقات ایسلند (IRF) استفاده کنند. این کمک های مالی برای مدت ۳۶ ماه اهدا می شود و مبالغ اعطا شده به شرح زیر است:

 • مبلغ پایه بورسیه – تقریباً ۸۷۰،۰۰۰ یورو
 • کمک هزینه پروژه – تقریباً ۳۲۵،۴۰۰ یورو
 • کمک هزینه بورس تحصیلی فوق دکترا – تقریباً ۱۷۳،۶۰۰ یورو
 • کمک هزینه دانشجویان دکتری – تقریباً ۱۱۶،۰۰۰ یورو

ارقام بالا مبالغ رسمی توزیع شده در سال ۲۰۲۰ است ، مبالغ کمک های مالی مختلف در بین کلیه نامزدهای واجد شرایط توزیع می شود.

بورس تحصیلی اختصاصی دانشگاه ایسلند

دانشگاه ایسلند چندین برنامه بورسیه تحصیلی برای کارمندان و دانشجویان مرتبط با دانشگاه در نظر گرفته است ، صندوق دستیاری معلمان را قادر می سازد تا دانش آموزان فعلی ثبت نام شده را استخدام کنند تا در تحقیق و تدریس به آنها کمک کنند ، این صندوق به دانشجویان کمک می کند تا مهارتهای حرفه ای خود را توسعه دهند و همچنین به آنها امکان می دهد تا در کنار خود درآمد کسب کنند.

کمک هزینه های دکترا و کمک هزینه های پژوهشی کارمندان ارشد آموزشی را قادر می سازند تا فعالیت های تحقیقاتی خود را تأمین کنند ، داوطلبان تحصیل در مقطع دکترا نیز به دلیل تسهیل در افزایش پایگاه تحقیقات دانشگاه ، از این کمک هزینه ها بهره مند می شوند.

صندوق سفر به دانشجویان اجازه می دهد با هزینه دانشگاه در کنفرانس های تحقیقاتی و مطالعاتی شرکت کنند ، صندوق بورس تحصیلی برای حمایت از پروژه های دانشجویان و سایر فعالیت های دانشگاهی است ، افرادی که شرایط دریافت کمک هزینه تحصیلی را دارند ، برای تحصیل خود حمایت مالی دریافت می کنند.

بورس تحصیلی دانشگاه ملل متحد ، ایسلند

دانشگاه ملل متحد از طریق برنامه GEST خود یک مسابقه بورس تحصیلی برای محققان بین المللی برگزار می کند ، این بورس تحصیلی برای برنامه مطالعات و آموزش برابری جنسیتی GEST در دسترس است و دانشجویان از هر ملیت می توانند درخواست دهند.

محققان در زمینه های مربوط به برابری جنسیتی مانند پایداری ، معاملات اجتماعی و امنیت انسانی تحقیق خواهند کرد ، این بورس تحصیلی فقط برای محققان است ، یعنی فقط آن دسته از داوطلبانی می توانند متقاضی شوند که یا دارای مدرک دکترا باشند یا حداقل ۴ سال سابقه تحقیق داشته باشند.

داوطلبان نباید در سه سال گذشته بیش از یک سال در ایسلند اقامت داشته باشند ، متقاضیان باید در زمان درخواست و همچنین نمرات آزمون مهارت زبان انگلیسی یک پیشنهاد تحقیق ارائه دهند ، هدف این است که از طریق تحقیق در زمینه های اصلی آن ، برابری جنسیتی و عدالت اجتماعی پرورش یابد.

بورس تحصیلی دانشگاه ریکیاویک

دانشگاه ریکیاویک در مقاطع تحصیلات تکمیلی و کارشناسی به دانشجویان خود بورس تحصیلی می دهد ، دانشجویان مقطع کارشناسی که در یک دوره امتحانی بالاترین نمرات را داشته باشند ، برای ترم آینده از پرداخت شهریه معاف می شوند.

این بورس تحصیلی هر ساله به ۲٪ از دانشجویان مقطع کارشناسی اعطا می شود و فقط برای اولین بار اعمال می شود ، این بدان معناست که اگر دانشجویی عملکرد خوبی داشته باشد اما برای دومین بار اقدام به همان آزمون کند ، برای بورس تحصیلی در نظر گرفته نمی شود.

برنامه بورس تحصیلی آینده پایدار برای دانشجویان تحصیلات تکمیلی است و در دانشکده انرژی ایسلند اهدا می شود ، چندین بورسیه تحصیلی در این برنامه وجود دارد ، برخی از آنها توسط دانشگاه حمایت مالی می شوند و برخی دیگر از منابع خارجی مانند بنیاد aga khan و IPCC تأمین می شوند.

بورس تحصیلی دیگری به نام بورس تحصیلی Future Arctic Energy Network (FAE) وجود دارد که برای دانشجویان ثبت نام شده در مدرسه انرژی ایسلند نیز آزاد است ، این بسیار رقابتی است و صرفاً بر اساس لیاقت اعطا می شود.

برنامه های اراسموس + و Nordplus در دانشگاه های ایسلند

تعدادی از بورس های تحصیلی در دانشگاه های ایسلند توسط اراسموس + و نوردپلاس حمایت مالی می شوند ، هدف این برنامه ها ارتقا تبادل دانشجویان بین اروپا است ، این برنامه های مبادله ای معمولاً به طور کامل تأمین می شوند و زمان صرف شده در برخی از دانشگاه های دیگر تحت برنامه مدرکی که دانشجویان در حال حاضر در آن ثبت نام می کنند ، ارزیابی می شود.

به این ترتیب دانشجویان می توانند مدرک خود را در محیط های فعال و پویایی مانند دانشگاه های ایسلند به پایان برسانند و می توانند بودجه ای جزئی برای تحصیلات خود بدست آورند.

كار پاره وقت دانشجويی در ایسلند

بسیاری از برنامه های دانشگاهی در سراسر جهان به دانشجویان امکان می دهد که به صورت نیمه وقت و ترجیحاً ۲۰ ساعت در هفته کار کنند ، اما به هیچ وجه مجاز نیستند بیش از ۳۰ تا ۳۵ ساعت در هفته کار کنید ، اگرچه درآمد از چنین مشاغلی برای پرداخت شهریه کافی نیست ، اما به تحصیل شما کمک خواهد کرد برای مثال هزینه های پرداخت قبض های غذایی یا سفر کم را جبران خواهد کرد.

كار پاره وقت دانشجويی در ایسلند

نوع شغلی که خواهید گرفت تا حد زیادی به صلاحیت و تجربه های قبلی کاری و مجموعه مهارت های شما بستگی دارد ، شغل نیمه وقت علاوه بر پول ، همچنین به شما کمک می کند تا در زمان تحصیل حرفه مورد نظر را بیاموزید.

به عنوان مثال هنگامی که برای کافه تریا کالج یا امنیت کار می کنید با افراد جدید زیادی ملاقات می کنید ، گویش های جدید را یاد می گیرید و فرصتی مناسب برای معاشرت با مردم محلی پیدا می کنید.

استخدام برای مشاغل نیمه وقت یکی از بهترین گزینه های موجود برای دانشجویان است ، زیرا تجربه و پشتیبانی مالی زیادی را در اختیار شما قرار می دهد.

فرصت های شغلی نیمه وقت در ایسلند

در ایسلند فرصتهای زیادی وجود دارد که دانشجویان می توانند به راحتی از آنها استفاده کنند ، فرصت های شغلی نیمه وقت برای دانشجویان ثبت نام شده در برنامه های تحصیلات تکمیلی یا تحقیق بسیار پیشنهاد می شود.

هم چنین برای داوطلبانی که در دوره های کارشناسی یا دوره های گواهینامه چند ماهه ثبت نام کرده اند نیز فرصت های محدود شغلی به صورت نیمه وقت وجود دارد.

به عنوان مثال ، کار در یک کافه تریا ، کتابخانه ، غذاخوری کالج ، امنیت ، خشکشویی یا باغبانی و غیره ، داوطلبانی که مدارک بالاتری (مانند دکترا) دارند ممکن است فرصتی برای ارائه کلاس به دانشجویان دوره اول داشته باشند.

اگر در تعطیلات تابستانی نیز به دانشگاه می روید و برای به دست آوردن پول اضافی کار تمام وقت را ترجیح می دهید ، این امر می تواند به خوبی برای پرداخت هزینه ترم بعدی به شما کمک کند ، همچنین آخر هفته ها رایگان است ، و می توانید به دنبال برخی از مشاغل باشید که می توانید در طول تعطیلات انجام دهید تا پول اضافی کسب کنید.

به عنوان مثال می توانید چمن یا نظافت منزل را برگزینید ، اگر رانندگی بلد هستید و گواهینامه رانندگی ایسلند را دارید می توانید مردم را به گشت و گذار ببرید و بسیار هیجان انگیز خواهد بود و هنگام خدمت به مسافران از تعطیلات خود لذت خواهید برد.

سایر انواع فرصت های شغلی برای دانشجویان

می توانید فرصت های شغلی نیمه وقت در خارج از محوطه دانشگاه را نیز انتخاب کنید ، مانند کار در یک پمپ بنزین یا تحویل روزنامه و غیره ، همچنین دانشجویان ارشد و گروه های دانشگاهی فرصت های کار پاره وقت در اطراف دانشگاه را می توانند از طریق تبلیغات موجود در دانشگاه و رسانه ها پیدا کنند.

کار آموزی و شغل نیمه وقت در دانشگاه های ایسلند

بسیاری از کالج ها و دانشگاه ها به عنوان بخشی از برنامه خود ، دوره های کارآموزی را به دانشجویان ارائه می دهند ، بنابراین ، دانشجویان همچنین می توانند از طریق کارآموزی درآمد کسب کنند و تحصیلات خود را ادامه دهند.

هنگامی که برای شخصی به صورت نیمه وقت کار می کنید ، این امر بخشی از CV شما را تشکیل می دهد و هنگام جستجوی یک کار منظم روزانه به عنوان یک توصیه خوب عمل می کند ، برای مشاغل نیمه وقت اگرچه نامزدهای محلی ترجیح داده می شوند اما هیچ گونه رزرو انجام نمی شود پس هرکسی می تواند برای چنین مشاغلی اقدام کند و درآمد کسب کند.

خدمات بیمه دانشجویی در ایسلند

برای دانشجویان خارجی که در ایسلند تحصیل می کنند حق بیمه های مقرون به صرفه وجود دارد که در صورت آگاهی درست از آنها بهره مند می شوند ، این حق بیمه ها از زمان دریافت ویزای تحصیلی تا زمان ثبت نام و زندگی دانشجویی در خوابگاه و دانشگاه معتبر و کارآمد است.

خدمات بیمه دانشجویی در ایسلند

سیستم بهداشت و درمان ایسلند

ایسلند دارای مراقبت های بهداشتی جهانی است ، سیستم مراقبت های بهداشتی تا حد زیادی از طریق مالیات (۸۵٪) و تا حدی با هزینه خدمات (۱۵٪) پرداخت می شود و توسط وزارت رفاه اداره می شود.

بخش قابل توجهی از هزینه های دولت به مراقبت های بهداشتی اختصاص داده شده است ، تقریباً هیچ بیمه درمانی خصوصی در ایسلند و بیمارستان خصوصی وجود ندارد.

اگر در ایسلند تحصیل ، زندگی و یا کار می کنید ، مراقبت های بهداشتی را انجام دهید ، تا زمانی که اقامت داشته باشید ، حقوق شما برای دسترسی به خدمات بهداشتی در ایسلند ثابت خواهد ماند.

خدمات بهداشتی و درمانی در ایسلند کاملاً رایگان نیست. هزینه های بهداشت و درمان توسط دولت (از طریق صندوق بیمه درمانی ایسلند) و از طریق کمک های مالی بیماران تأمین می شود.

ارائه دهندگان خدمات بیمه درمانی در ایسلند

ارائه دهندگان خدمات بهداشتی و درمانی در ایسلند در یکی از دسته های ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی که به طور قانونی تعریف شده اند ، قرار می گیرند:

 • کلینیک های بهداشت و درمان (heilsugæslur)
 • موسسات بهداشتی (heilbrigðisstofnanir)
 • بیمارستان های دانشگاهی (háskólasjúkrahús)
 • بیمارستانهای آموزشی (kennslusjúkrahús)

بیمه درمانی دانشجویی مورد نیاز برای ویزای دانشجویی ایسلند

بیمه درمانی در ایسلند در کل مدت تحصیل اجباری است ، دانشجویان با ملیت از کشورهای اتحادیه اروپا / EEA می توانند در کشور خود کارت بیمه سلامت اروپا (EHIC) را درخواست کنند.

این موضوع برای دانشجویان کشورهای سوم کمی متفاوت است ، دانشجویان کشورهای سوم کسانی هستند که ملیت آنها از اتحادیه اروپا یا کشور منطقه اقتصادی خارج از اروپا است.

دانشجویی که تابعیت آن غیر از اتحادیه اروپا / EEA باشد ۶ ماه اول در ایسلند تحت پوشش این کشور نیست ، بنابراین باید قبل از ورود به ایسلند یک بیمه درمانی خصوصی مجاز برای مدت ۶ ماه خریداری شود ، حداقل مبلغ بیمه برای پرداخت ۱۵۰۰۰ یورو (۲ میلیون ISK) است.

خبر خوب درباره خدمات بیمه دانشجویی ایسلند این است که هرکسی که به مدت شش ماه در ایسلند به طور قانونی اقامت داشته باشد ، بدون توجه به ملیت ، به طور خودکار عضو سیستم بیمه اجتماعی ایسلند می شود ، اقامت به معنای اقامتگاه ثبت شده بر اساس مدت زمان ثبت نام در Registers Iceland است.

توجه داشته باشید که سیستم مراقبت های بهداشتی ایسلند فقط خدمات درمانی را برای ذینفعان یارانه می دهد اما به طور کلی خدمات رایگان ارائه نمی دهد ، برای اکثر خدمات پزشکی می توان انتظار پرداخت حداقل هزینه را داشت.

مبلغ پوشش بیمه خدمات درمانی در ایسلند

مراقبت های بهداشتی دولتی در ایسلند کاملا رایگان نیست ، ممکن است مجبور شوید مقداری از هزینه را هنگام دریافت درمان پرداخت کنید.

مبلغی که باید برای مراقبت های بهداشتی خود در ایسلند بپردازید محدودیتی وجود دارد ، حداکثر مبلغی که پرداخت خواهید کرد به مواردی مانند سن شما ، معلولیت جسمی و اینکه چند وقت یکبار به دارو نیاز دارید ، بستگی دارد.

مراقبت از دندان تحت پوشش بیمه درمانی ایسلند نیست ، خدمات دندانپزشکی کودکان ، تحت انجمن دندانپزشکی ایسلند ، به غیر از هزینه وقت سالانه ، رایگان است.

اگر در ایسلند زندگی می کنید یا قبل از پایان سال ۲۰۲۰ به آنجا مهاجرت می کنید ، از ۱ ژانویه ۲۰۲۱ تا زمانی که اقامت داشته باشید ، حقوق شما برای دسترسی به مراقبت های بهداشتی در ایسلند ثابت خواهد ماند.

نحوه خرید بیمه دانشجویی در ایسلند

دانش آموزان از کشورهای خارج از اتحادیه اروپا / EEA باید دارای بیمه درمانی از یک شرکت بیمه در کشور خود باشند که مجاز به فعالیت در ایسلند است ، یا آنها همچنین می توانند بیمه درمانی را از یک شرکت بیمه ایسلند خریداری کنند که حداقل برای ۶ ماه اول اقامت آنها تا ۲،۰۰۰،۰۰۰ ISK اعتبار دارد ، هزینه بیمه حدود ۱۵۰۰۰ ISK است.

برخی از شرکت های بیمه ایسلندی که دانشجویان از آنجا می توانند بیمه را خریداری کنند به شرح زیر است:

 • شرکت بیمه ای TM
 • شرکت بیمه ای Sjova
 • شرکت بیمه ای وورور
 • شرکت بیمه ای VIS

آزمایش های پزشکی ضروری جهت خرید بیمه دانشجویی ایسلند

متقاضیانی که از آمریکای جنوبی و مرکزی می آیند ، همراه با شهروندان کشورهای غیر اتحادیه اروپا / EEA ، آفریقا ، مکزیک و آسیا که نیاز به اجازه اقامت دارند باید برای معاینه پزشکی مراجعه کنند.

اگر داوطلب دارای گواهی پزشکی معتبری از کشور خود یا خارج از کشور باشد که ظرف ۳ ماه صادر شده باشد ، در این صورت ، داوطلب نیازی به انجام آزمایش های پزشکی ندارد.

افرادی که از نیوزیلند ، EEA (به جز بلغارستان و رومانی) ، کانادا ، استرالیا ، ایالات متحده آمریکا و سوئیس می آیند نیازی به ارائه گواهی پزشکی ندارند.

نحوه ثبت نام در مراقبت های بهداشتی

ابتدا باید به عنوان مقیم ایسلند ثبت نام کنید ، پس از ثبت نام ، شماره شناسایی دریافت خواهید کرد.

یک فرم برای فرم بیمه درمانی ایسلند را پر کنید و آن را به آدرس international@sjukra.is ارسال کنید.

پس از ثبت نام در بیمه درمانی ایسلند ، باید هر بار که خدمات درمانی دریافت می کنید ، شماره شناسنامه خود را ارائه دهید تا ثابت کنید که تحت پوشش هستید.

تمام اطلاعاتی که در این بخش بیان شده است ، درباره بیمه سلامت دانشجویان بوده است ، توجه داشته باشید که هر دانشجویی به یک بیمه مسافرتی نیز برای دریافت ویزای تحصیلی ایسلند نیاز دارد ، مشاوران موسسه مهاجرتی رجبی با اطلاع کامل از انواع بیمه مورد نیاز برای دانشجویان مایل به تحصیل در ایسلند ، آمادگی خود را برای همکاری با متقاضیان اعلام می دارند.

خوابگاه های دانشجویی کشور ایسلند

دانشگاه های ایسلند برای دانشجویان مسکن تهیه یا تضمین نمی کند ، تأمین مسکن در دانشگاه محدود است و بیشتر دانشجویان در خارج از دانشگاه زندگی می کنند ، ریکیاویک شهری گران قیمت است و اجاره ماهانه یک فرد به طور معمول از ۱۰۰،۰۰۰ ISK (تقریبا ۶۵۰ EUR) به بالا است.

خوابگاه های دانشجویی کشور ایسلند

با توجه به تقاضای زیاد برای مسکن دانشجویی در ریکیاویک ، یافتن اتاق یا آپارتمان به تنهایی می تواند وقت و تلاش شما را بگیرد.

به عنوان یک دانشجوی خارجی که در جستجوی محل اقامت است ، لازم است از دانشگاه خود گزینه های مسکن موجود و هزینه آنها را بخواهید ، اکثر دانشگاه های ایسلند دارای محل دانشگاه برای دانشجویان خارجی هستند و علاوه بر این ، آنها اطلاعاتی را بر اساس بودجه دانشجو ارائه می دهند.

مسکن در دانشگاه می تواند کاملاً رقابتی باشد و در اینجا و آنجا متفاوت باشد ، بنابراین شما باید شروع به عملی کردن تصمیمات در اسرع وقت کنید ، مسکن خارج از دانشگاه در شهرهای کوچکتر در مقایسه با شهرهای بزرگ مانند ریکیاویک ، دارای مدارسی مانند دانشگاه ایسلند و دانشگاه ریکیاویک ، بسیار راحت و مقرون به صرفه است.

هزینه های مسکن دانشجویی در ایسلند

اکثر دانشگاههای ایسلند در نزدیکی مناطق مسکونی مانند خوابگاههای دانشگاه و آپارتمانهای دانشجویی در دسترس هستند ، متناوباً ، پورتال های مسکن می توانند به شما در یافتن محل اقامت در ریکیاویک و سایر شهرهای ایسلند کمک کنند ، هزینه های زندگی و محل اقامت دانشجویان بسته به مکان ، امکانات و سایر عوامل متفاوت خواهد بود.

به طور کلی ، زندگی در ایسلند به دلیل موقعیت دور و آب و هوای یخ زده به بودجه بیشتری نسبت به اکثر کشورها نیاز دارد ، با این حال ، گاها با شهریه های ارزان قیمت می تواند ممکن به نظر برسد ، به علاوه ، چند گزینه در دسترس برای دانشجویان بین المللی وجود دارد که می توانند در ایسلند زندگی کنند.

اجاره بهای یک ماه در شهرهای مختلف ایسلند متفاوت است ، اجاره می تواند از ۲۵۰۰ ISK تا ۶۵۰۰ ISK برای خانه های دانشجویی یا یک اتاق در محل اقامت دانشجویان باشد.

جوامع کوچک مقدار کمتری هزینه دارند اما دانشجویان باید مطمئن باشند که به دنبال مسکن نزدیک به دانشگاه خود هستند ، زیرا زمستان در ایسلند تاریک و بسیار سرد است و می تواند ماه ها طول بکشد و رفت و آمد می تواند در آن دوره بسیار استرس زا باشد.

جستجوی مسکن دانشجویی

چند نکته برای دانشجویان مشتاق به یافتن مسکن :

 • زود به جستجوی مسکن بپردازید.
 • با پیوستن به گروه فیس بوک ما برای دانشجویان مبادله ای ورودی ، با سایر دانشجویان مبادله ای که به دنبال محل اقامت هستند تماس بگیرید.
 • رزرو خوابگاه یا Airbnb را برای چند روز پس از ورود به ایسلند در نظر بگیرید که در آن می توانید جستجوی محل اقامت دائمی خود را ادامه دهید.
 • با گسترش جستجوی خود در مناطق حومه شهر یا شهرهای اطراف مانند Seltjarnarnes ، Kópavogur، Garðabær و Hafnarfjörður ، شانس یافتن مسکن را افزایش دهید ، این مکان ها ممکن است مقرون به صرفه تر باشند و با اتوبوس می توانید ظرف ۳۰ دقیقه به محوطه دانشگاه بروید.
 • همیشه اجاره نامه امضا شده داشته باشید.
 • هرگز قبل از دریافت قرارداد امضا شده اجاره یا سپرده را به صاحبخانه پرداخت نکنید.

سالن و آپارتمان های اقامت دانشجویی

بسیاری از دانشگاه ها و کالج های ایسلند امکان اقامت دانشجویان را در سالن اقامت دانشجویان یا آپارتمان ها فراهم می کنند ، معمولاً در آن مکان های اشتراکی مانند سالن استراحت یا اتاق تلویزیون ، کتابخانه یا باغهایی وجود دارد که می توانید با دانشجویان دیگر ملاقات کنید ، بنابراین راهی مناسب برای دوست یابی است.

برخی از سالن های اقامت و آپارتمان ها دارای سفره خانه هایی هستند که غذاهای گرم و سرد و یا آشپزخانه های مشترک دارند که می توانید غذاهای خود را در آن بپزید.

شما معمولاً اتاق مخصوص به خود را دارید اما ممکن است در آنجا محل اقامت خود را با یک یا چند دانشجو (از یک جنس) در اختیار شما قرار دهند.

اتاق ها به طور معمول با تختخواب ، کمد لباس ، کمد و میز آماده می شوند ، بعضی از آنها ممکن است پتو ، حوله ، پرده ، وسایل آشپزی ، دسترسی Wi-Fi و موارد دیگر را ارائه دهند ، بعضی از اتاق ها دارای سرویس بهداشتی و شستشوی داخل اتاق هستند ، در حالی که برای برخی دیگر ممکن است از امکانات عمومی برخوردار باشید.

محل اقامت خصوصی دانشجویان در ایسلند

بسیاری از دانشجویان زندگی در مکان های خصوصی را انتخاب می کنند ، زندگی در یک خانواده محلی میزبان یا در یک پروژه “زندگی بین نسلی” ، جایی که افراد مسن یک اتاق را در آپارتمان یا خانه خود به دانشجویان اجاره می دهند.

بهتر است از دانشگاه خود بپرسید آیا آنها می توانند گزینه های اقامت خصوصی را به شما پیشنهاد دهند ، ممکن است لیستی از شرکتهای معتبر املاک داشته باشند ، بسیاری از اتحادیه های دانشجویی وب سایت هایی دارند که به شما در یافتن اتاق نیز کمک می کنند.

هنگام رزرو محل اقامت خصوصی ، اکیداً توصیه می شود قبل از امضا و پرداخت هزینه ، قرارداد (و در بهترین حالت محل اقامت) را کاملاً بررسی کنید ، اگر شک دارید ، از دانشگاه یا کالج خود راهنمایی بخواهید.

بهترین دانشگاه های ایسلند

بهترین دانشگاه های جهان را از کجا می یابید؟ خوب ، تقریباً در هر جایی – از جمله ایسلند! در ایسلند می توانید بسیاری از دانشگاه های دارای رتبه برتر را پیدا کنید که جایگاه شایسته خود را در کنار بزرگترین نام دانشگاه های بین المللی در آنجا دارند.

بهترین دانشگاه های ایسلند

دانشگاه ها ، کالج ها ، دانشکده های پزشکی ، دانشکده های مهندسی و دانشکده های حقوق ایسلند بسیار ارزشمند هستند و در جوامع آموزشی و دانشگاهی مشهور هستند ، آنها همچنان به ارائه برنامه های معتبر کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکترا برای ماجراجویان باهوش ، می پردازند ، در صورت تمایل می توانید از بین رقابتی ترین مدارک در بهترین دانشگاه های ایسلند یکی را انتخاب کنید.

ما در این سایت مقاله ای ارائه کرده ایم با عنوان تحصیل در خارج از کشور ، که در آن ، بهترین کشورها ، امن ترین و ارزان ترین کشور ها برای تحصیل را بیان کرده ایم ؛ اکیداً توصیه می کنیم آن مقاله را نیز بخوانید تا اطلاعات جامعی بدست آورید.

دانستنی هایی درباره دانشگاه های ایسلند

اگر شما علاقه مند به ادامه تحصیل در دانشگاه های ایسلند هستید ، چند نکته ارزش دانستن برای شما را دارد ، صرف نظر از اینکه زبان اصلی در آن کلاس ها شرکت می شود ایسلندی است ، دانشگاه ایسلند چندین برنامه تحصیلی را ارائه می دهد که کاملاً به زبان انگلیسی ارائه می شود و برای پذیرش دانشجویان بین المللی آزاد است.

گذشته از این ، همه دانشگاه های ایسلند برنامه های معتبری را ارائه می دهند که به زبان انگلیسی از جریان های مختلفی شامل علوم ، هنر ، تجارت و همچنین حقوق تدریس می شود. دانشگاه های دولتی به جای شهریه هزینه های ثبت نام را جمع می کنند و از دانشجویانی که تحصیلات متوسطه را به پایان رسانده اند استقبال می کنند.

برای تحصیل در ایسلند ، شما باید چیزهای مختلفی مانند روش درخواست و شرایط مورد نیاز را بدانید.

لیست برترین دانشگاه های ایسلند

 • دانشگاه ایسلند
 • دانشگاه آکوریری
 • دانشگاه ریکیاویک
 • دانشکده تحصیلات تکمیلی انرژی ریکیاویک سیستم های پایدار
 • مدرسه Keilir
 • آکادمی هنرهای ایسلند
 • کالج دانشگاه هولار
 • دانشگاه بیفرست
 • دانشگاه کشاورزی ایسلند (AUI)

انتخاب یک دانشگاه مناسب برای تحصیل در ایسلند

جای تعجب نیست که برای چنین کشور کوچکی ، فقط هفت دانشگاه در ایسلند وجود دارد و از این میان ، کالج دانشگاه هیلار قدیمی ترین دانشکده است – اولین مدرسه آن در ۱۱۰۶ افتتاح شد ، در حالی که دانشگاه ایسلند ، در سال ۱۹۱۱ تاسیس شد ، بزرگترین و محبوب ترین ارائه دهنده آموزش عالی در این کشور است.

از بهترین دانشگاه های ایسلند می توان دانشگاه ریکیاویک که در رتبه بندی جهانی بین رده ۳۰۱ تا ۳۵۰ ام قرار دارد و دانشگاه ایسلند که در رتبه بندی جهانی بین رده ۴۰۱ تا ۵۰۰ ام قرار دارد ؛ را نام برد.

اگر شما علاقه مند به تحصیل در ایسلند هستید ، یکی از دانشگاه های عالی دیگر که باید در ذهن داشته باشید ، مرکز دانشگاه فیوردهای غربی است.

هر ساله بیش از هجده هزار جوان در دانشگاه های ذکر شده در بالا ثبت نام می کنند و حدود پنج درصد از این تعداد دانشجویان بین المللی هستند ، بنابراین ، دولت ایسلند در تلاش است تا تحصیلات عالیه خود را در خارج از کشور رواج دهد.

از هفت دانشگاه موجود در ایسلند ، دانشگاه های خصوصی تنها دانشگاه Bifrost ، آکادمی هنر ایسلند و دانشگاه ریکیاویک هستند ، در حالی که چهار مدرسه دیگر دولتی هستند.

دانشگاه ریکیاویک

دانشگاه ریکیاویک (RU ) ، واقع در قلب پایتخت ایسلند ، یک دانشگاه بین المللی پویا با ۳۷۰۰ دانشجو ثبت نام شده و ۲۵۰ استاد و کارمند های دائمی است ، این دانشگاه بنیاد علمی قوی ، تجربه عملی پیشرفته و ارتباطات گسترده ای با صنعت را برای دانشجویان فراهم می کند.

مدارس دانشگاهی و دوره های آموزشی این دانشگاه دارای چهار مدرسه دانشگاهی است که در آنها آموزش و تحقیق انجام می شود که شامل دانشکده تجارت ، دانشکده علوم کامپیوتر ، دانشکده حقوق و دانشکده علوم و مهندسی می شود.

هر چهار مدرسه یک برنامه مطالعاتی سه ساله ارائه می دهند که منجر به دریافت مدرک BSc یا BA می شود ، همه مدارس برنامه های تحصیلات تکمیلی و برنامه های دکترا را ارائه می دهند.

دانشگاه ریکیاویک همچنین برای دانشجویانی که قبل از شروع تحصیلات دانشگاهی خود به آمادگی بیشتری نیاز دارند و همچنین یک دانشگاه آزاد با دوره آموزش اجرایی برای افراد حرفه ای ، مطالعات مقدماتی را ارائه می دهد ، در تمام دانشکده ها و دوره های ذکر شده تحصیل به زبان انگلیسی نیز ارائه می شود.

هزینه دانشگاه سال به سال تغییر می کند ، که پس از شروع برنامه ، تا زمانی که در دانشگاه هیچ گونه وقفه ای ایجاد نشود ، شهریه ثابت خواهد ماند ، اگر در تحصیل وقفه ای ایجاد شود ، شهریه فعلی در زمان بازگشت به تحصیل اعمال می شود.

مختصری درباره دانشگاه ایسلند

دانشگاه ایسلند واقع در قلب ریکیاویک ، یک دانشگاه دولتی است که در سال ۱۹۱۱ تاسیس شد ، این دانشگاه در بین جامعه جهانی برای تحقیقات علمی بسیار محبوب است.

برنامه های زبان در این دانشگاه به گونه ای است که اگر زبان اصلی آموزش ایسلندی باشد ، دانشگاه ایسلند چندین برنامه تحصیلی ارائه می دهد که به طور کامل به زبان انگلیسی تدریس می شوند و بنابراین برای دانشجویان بین المللی آزاد است.

علاوه بر این ، دانشگاه چندین برنامه زبان خارجی به زبانهای دیگر به غیر از انگلیسی را ارائه می دهد ، لطفا توجه داشته باشید که اثبات الزامات مهارت انگلیسی ممکن است در مورد متقاضیان بین المللی که زبان مادری آنها انگلیسی نیست اعمال شود.

۴۰۰ برنامه در زمینه هایی مانند علوم اجتماعی ، علوم انسانی ، علوم بهداشتی ، آموزشی ، علوم طبیعی و همچنین مهندسی ارائه می دهد.

هزینه این دانشگاه برای دانشجویان بین المللی ؛ ۷۴۳ USD (هزینه ثبت نام) + ۵۵ USD (غیر قابل استرداد) است ، اسامی برخی از فارغ التحصیلان برجسته دانشگاه ایسلند در زیر آورده شده است:

ویگدیس فینبوگادوتیر (رئیس جمهور سابق ایسلند) ، گوژنی ث جوهانسون (رئیس دانشگاه ایسلند) ، کاری اشتفانسون (متخصص مغز و اعصاب ایسلندی) ، آرنالدور ایندریاساسون (نویسنده ایسلندی) ، داویش اودسون (نخست وزیر سابق ایسلند).

دانشگاه آکوریری ایسلند

دانشگاه Akureyri یکی از جوانترین و ارزانترین دانشگاههای ایسلند است و در Akureyri واقع شده است ، این در سال ۱۹۸۷ تاسیس شده است و چندین دوره در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد ارائه می دهد.

۳ مدرسه تحت این دانشگاه وجود دارد که علوم انسانی و اجتماعی ، علوم بهداشتی و بازرگانی و علوم هستند ، این دانشگاه در زمینه مطالعات قطب شمال تخصص دارد و جو دوستانه و فضای مطالعه شخصی را برای دانشجویان خارجی ارائه می دهد.

برنامه های تحصیلی این دانشگاه به دو زبان انگلیسی و ایسلندی ارائه می شود ، هزینه لازم برای تحصیل در این دانشگاه برای دانشجویان بین المللی ، ۷۴۳ USD (هزینه ثبت نام) + ۵۵ USD (رسیدگی و پردازش – غیر قابل استرداد) می باشد.

دانشگاه کشاورزی ایسلند

دانشگاه کشاورزی ایسلند (AUI) در تاریخ ۱ ژانویه ۲۰۰۵ تاسیس شد ، این یک دانشگاه آموزشی و همچنین تحقیقاتی قابل توجه است ، زبانهایی که در آنها سخنرانی می شود ، زبان های انگلیسی و ایسلندی است ، هزینه برای دانشجویان بین المللی ؛ ۷۴۳ USD (هزینه ثبت نام) + ۵۵ USD (رسیدگی و پردازش – غیر قابل استرداد) می باشد.

اگر با مشاوران موسسه مهاجرتی رجبی تماس بگیرید آنها قادر به ارائه لیست کامل دانشگاه های ایسلند به همراه برنامه ها ، جزییات هزینه و الزامات پذیرش آنها هستند.

بهترین شهرهای ایسلند برای تحصیل

اولین و بهترین شهر برای تحصیل در اغلب کشورها ، پایتخت آن کشور محسوب می شود ، این گفته در مورد پایتخت کشور ایسلند نیز صدق می کند.

بهترین شهرهای ایسلند برای تحصیل

ریکیاویک پایتخت و بزرگترین شهر ایسلند است ، این مکان در جنوب غربی ایسلند ، در ساحل جنوبی خلیج Faxaflói واقع شده است ، این شهر مرکز ایسلند است و دارای فعالیت های فرهنگی ، اقتصادی و دولتی است و یک مقصد محبوب گردشگری این کشور به شمار می رود.

از دانشگاه های این شهر می توان ، آکادمی هنر ایسلند ، دانشگاه ریکیاویک و دانشگاه ایسلند را نام برد.

دانشگاه ایسلند از مهم ترین مراکز آموزشی در این کشور است ، این دانشگاه طیف وسیعی از دوره های لیسانس و تحصیلات تکمیلی را به دانشجویان ارائه می دهد ، این دانشگاه دارای دانشکده ی پزشکی ، دانشکده ی حقوق و دانشکده ی فلسفه است.

دانشگاه ریکیاویک از یک روش چند رشته ای برای آموزش دانشجویان خود بهره می برد و دوره های کارشناسی ، کارسناسی ارشد و دکترا را به زیان انگلیسی نیز ارائه می دهد.

تحصیل در شهر دانشجویی کوپاووگور ، ایسلند

کوپاووگور ((Kópavogur) دومین شهر بزرگ ایسلند است که ۳۰ ٬ ۷۷۹۹ نفر جمعیت دارد ، این شهر در جنوب ریکیاویک ، کشور پایتخت قرار گرفته شده و معنای آن تحت تأثیر مکان آن قرار گرفته است و آن را خلیج محل زادولد استعداد ها می دانند ، مهم ترین دانشگاه این شهر دانشگاه دانشگاه های اراسموس Kopavogur است.

آشنایی با شهر دانشجویی هافنارفیوردور ایسلند

Hafnarfjörður یک شهر بندری و شهرداری است که در ساحل جنوب غربی ایسلند و در حدود ۱۰ کیلومتری جنوب ریکیاویک واقع شده است.

این شهر پس از ریکیاویک و کوپاوگور سومین شهر پرجمعیت ایسلند است ، Hafnarfjör industryur صنعت محلی و فعالیت های مختلف شهری را با رویدادهای جشنواره ای سالانه تاسیس کرده است.

درباره شهر Akureyri ایسلند

Akureyri شهری در شمال ایسلند است ، این چهارمین شهر بزرگ ایسلند است که بعد از ریکیاویک ، هافنارفارور و کوپاوگور قرار دارد و بزرگترین شهر خارج از گوشه جنوب غربی ایسلند است که دارای جمعیت زیادی است.

Akureyri با نام مستعار “پایتخت ایسلند شمالی” یک بندر و مرکز ماهیگیری مهم است ، این منطقه به دلیل عوامل جغرافیایی دارای آب و هوای نسبتاً معتدلی است و بندرگاه بدون یخ شهر نقش بسزایی در تاریخ آن داشته است.

در Akureyri دو دبیرستان وجود دارد ، یکی از آنها دومین مدرسه قدیمی در ایسلند است ، Menntaskólinn á Akureyri یک کالج پایه در Akureyri است و همچنین Verkmenntaskólinn á Akureyri دانشکده حرفه ای Akureyri است ، دانشگاه Akureyri (Háskólinn á Akureyri) در سال ۱۹۸۷ در این شهر تاسیس شد.

دانشکده های تجارت و علوم ، دانشکده علوم انسانی و اجتماعی و دانشکده علوم بهداشت وجود دارد ، این دانشگاه در چندین موضوع مدرک کارشناسی ارشد ارائه می دهد ، مشاوران موسسه مهاجرتی رجبی ، اطلاعات کامل و دقیقی از شهرهای دانشگاهی ایسلند دارند و می توانند به روزترین اطلاعات را در اختیار شما قرار دهند.

هزینه های تحصیل در ایسلند

ایسلند یک مقصد اقتصادی برای مطالعه است و چیزهای زیادی برای ارائه دارد ، هزینه تحصیل نکته مهمی است که باید به ویژه برای دانشجویان بین المللی در نظر بگیرند تا بورسیه ها و وام های آموزشی را برای تحصیل در کشور خود ترتیب دهند.

هزینه های تحصیل در ایسلند

آگاهی از هزینه های تحصیل و زندگی در ایسلند از درخواست های مکرر هر دانشجویی است ، از نظر هزینه های تحصیل ، ایسلند یکی از ارزان ترین کشورهای جهان برای کسب مدرک آموزش عالی است ، همچنان با مشاوران موسسه مهاجرتی رجبی همراه باشید تا جزییات بیشتری از شهریه و مخارج تحصیل و زندگی ایسلند مطلع شوید.

شهریه دانشگاه ها در ایسلند

هزینه های تحصیل برای موسسات آموزش عالی در ایسلند بسته به دوره تحصیل و مالکیت موسسه دولتی یا خصوصی متفاوت است.

دانشگاه های خصوصی ایسلند سالانه ۵ تا ۲۰ هزار دلار از دانشجویان بین المللی شهریه می گیرند ، در حالی که دانشگاه های دولتی ایسلند شهریه رایگان دارند و فقط هزینه ثبت نام را می پردازند.

دانشجویان موسسات آموزش عالی دولتی باید ملزم به پرداخت هزینه ثبت نام شوند که بسته به موسسات متفاوت است ، به طور کلی ، هزینه ثبت نام بین ۱۰۰ یورو و ۲۵۰ یورو است و قابل استرداد نیست.

دانش آموزان اتحادیه اروپا در مقایسه با دانش آموزان غیر اتحادیه اروپا باید شهریه کمتری پرداخت کنند ، برای اطلاع از هزینه ، با موسسه آموزش عالی مربوطه تماس بگیرید.

دانشجویانی که از خارج از اتحادیه اروپا می آیند قرار است هزینه درخواست را نیز بپردازند که بسته به موسسه ای که داوطلب در آن درخواست می کند متفاوت است.

دانشگاه های مقرون به صرفه در ایسلند

در ایسلند هر دو دانشگاه دولتی و خصوصی وجود دارد و در ساختار هزینه ها نیز تنوع وجود دارد ، در اینجا چند دانشگاه ارزان قیمت در ایسلند را انتخاب کردیم که در آن می توان با کیفیت مقرون به صرفه تحصیلات با کیفیتی داشت:

 • دانشگاه ایسلند
 • دانشگاه آکوریری
 • کالج دانشگاه هولار
 • دانشگاه کشاورزی ایسلند

مخارج زندگی دانشجویی در ایسلند

هزینه های زندگی در ایسلند در مقایسه با سایر کشورهای اروپایی کمی زیاد است ، هزینه ها شامل غذا ، اسكان ، مسافرت ، كتاب و غیره است.

هزینه زندگی برای یک دانشجو به طور متوسط در ایسلند ۱۴۰،۶۰۰ تا ۱۶۳،۶۳۵ ISK در هر ماه معادل ۷۰۰ تا ۹۰۰ یورو است ، این ممکن است بسته به سبک زندگی که می خواهند داشته باشند متفاوت باشد.

توجه داشته باشید كه این مبلغ فقط یك برآورد است و بسته به نوع زندگی و عادات دانشجویی ممكن است كمتر یا بیشتر باشد ، دو مورد از هزینه های عمده دیگر که دانشجویان بین المللی حتما باید به آنها توجه اشته باشند در زیر آورده شده است:

 • اجاره ماهانه ؛ شما می توانید انتظار داشته باشید که ماهانه ۹۶،۴۴۹ ISK و ۲۰۳،۸۲۷ ISK بسته به موقعیت – مرکز شهر یا خارج از شهر ، و تعداد اتاق های خواب – یک یا سه اتاق ، بپردازید.
 • هزینه بیمه سلامت برای دانشجویان خارج از اتحادیه اروپا / EEA ؛ حداقل ۱۵۰۰۰ ISK

علاوه بر مواردی که در اینجا به آنها اشاره شد ، قطعا موارد جزیی بیشتری وجود دارد که نیاز به بررسی دقیق تر دارد ، اطلاعات کامل از طریق مشاوران موسسه مهاجرتی رجبی قابل دسترسی است.

مزایا و معایب تحصیل در ایسلند

ایسلند هم مانند بسیاری از کشورهای خارجی دیگر حرف های زیادی برای دلیل دعوت کردن از دانشجویان بین المللی دارد که بسیاری پس از ورود به این کشور به آنها پی می برند ، اما در عین حال این کشور دارای نقاط ضعفی نیز می باشد که ممکن است باعث شوند یک متقاضی از انتخاب ایسلند به عنوان مقصد تحصیلی محبوب خود سر باز زند ، مشاوران موسسه مهاجرتی رجبی در اینجا به اختصار برخی از مزیت ها و معایب تحصیل در ایسلند را بیان کرده اند.

مزایا و معایب تحصیل در ایسلند

جاذبه های تحصیل در ایسلند

 • هوای پاک و دل انگیز
 • بالا بودن سلامت عمومی جامعه
 • برخورداری از ریشه های فرهنگی عمیق
 • چشم اندازهای مناظر طبیعی بی نظیر
 • گرمایش ، برق ، انرژی ارزان
 • امنیت بالا
 • برقراری سوسیال دموکراسی که چیزهای زیادی برای شهروندان خود فراهم می کند.
 • دانشگاه های دولتی رایگان هستند.
 • زبان انگلیسی در سطح بالا در سطح بالا صحبت می شود.

رابطه آب و هوای پاک و سلامت جامعه ایسلند

بررسی های اخیر نشان داده است که بیش از ۷۵ درصد از جمعیت ایسلند از سلامتی خوبی برخوردار هستند ، این واقعیت شگفت انگیز تا حدی ناشی از استفاده ایسلند از منابع انرژی پاک تر است.

البته ممکن است دلایل دیگری نیز برای این دوران طلایی سلامتی ایسلندی ها وجود داشته باشد ، از جمله این واقعیت که همه آنها تحت پوشش یک سیستم مراقبت های بهداشتی جهانی اداره می شوند که به نظر موثر می رسد.

 • مردم ایسلند هوای پاک کشور را مدیون زمین شناسی منحصر به فرد ایسلند هستند که امکان تولید مداوم انرژی های تجدیدپذیر را فراهم می کند.
 • چند مورد از این منابع انرژی تجدید پذیر ، آتشفشان ها و رودخانه های یخچالی و آبشارها هستند که در ایسلند به وفور یافت می شود.
 • ایسلند هنوز هم برای تأمین انرژی به سوخت های فسیلی متکی است ، اما برای تأمین انرژی شهرهای خود به این انرژی متکی نیست.
 • آلودگی هوا هنوز وجود دارد ، زیرا وسایل نقلیه و کشتی های صیادی از سوخت های فسیلی وارداتی استفاده می کنند ، اما این در شرف تغییر است.
 • در حال حاضر ، حرکاتی برای تغییر از سوخت های فسیلی به هیدروژن وجود دارد که قابل تجدید است.

امنیت بالای جامعه ایسلند

ایسلند کشوری کاملاً منسجم بدون افکار نژادپرستانه است ، پرچم سوسیال دوموکراسی به طور کامل آسمان ایسلند را پوشانده است ، میزان جرم در این کشور بسیار کم است ، افرادی که اسلحه دارند باید هر دو سال یک آزمایش ایمنی دقیق انجام دهند و مجوز خود را تمدید کنند و فقط مجاز به استفاده از آن برای شکار هستند.

آموزش رایگان و خدمات بهداشتی درمانی یارانه ای ، همراه با نرخ پایین جرم و جنایت ، آن را به یکی از امن ترین و بهترین مکان ها برای زندگی در کره زمین تبدیل کرده است ، اطمینان داشته باشید که هر جاییکه صحبت از امنیت و مردم بسیار خوب و یک کشور بسیار تمیز باشد ، پرچم ایسلند کاملا بالا خواهد رفت.

بررسی جوانب منفی تحصیل و زندگی در ایسلند

ایسلند به کشوری تبدیل شده است که اخیراً مورد توجه مهاجران احتمالی است ، این کشور تا حد زیادی خالی از سکنه است و جمعیت محلی بسیار کمی دارد.

علاوه بر این ، فاصله بین هزینه زندگی و دستمزد متوسط بسیار زیاد است ، بدین معنی که علی رغم مالیات بالا و گران قیمت ، ایسلندی ها اغلب خود را طبقه متوسط می دانند.

یکی از اصلی ترین شکایات ناشی از مهاجران ساکن ایسلند ، کیفیت غذا است ، مهاجران از کیفیت ساندویچ ها و وعده های غذایی عمومی که در دسترس آنها است شکایت دارند ، همچنین از عدم تنوع و دسترسی به محصولات بین المللی در فروشگاه های مواد غذایی شکایات وجود دارد.

آنچه در این مورد مهم به نظر می رسد این است که ایسلند دارای فرهنگ سنتی کاملاً تنگ و کوچکی است که باعث می شود غذاهای آنها در مقایسه با سایر مقاصد خارج از کشور محدود شود.

تاثیر بحران های مالی اخیر ایسلند برای مهاجران تحصیلی

برای مهاجران تحصیلی ایسلند ، توجه به بحران مالی اخیر مهم است ، اگرچه کشور از بحران خارج شده است ، اما بقایای آن هنوز در اقتصاد و موقعیت های شرکتی وجود دارد.

این امر همچنین بر بانکداری و ارزش املاک تأثیر گذاشته است ، هنگام محاسبه اینکه ایسلند مکانی موثر برای انجام امور مالی خوب به عنوان مهاجری است ، نگاهی دقیق به بهبود اقتصادی آنها بیندازید تا ببینید آیا بهترین انتخاب برای مهاجرت به خارج از کشور است یا خیر.

چالش سازگاری با آب و هوای ایسلند

گرچه ایسلند دارای هوای پاک است اما در بسیاری از ماههای سال برف و باران و یخ وجود دارد که این برای بسیاری از مهاجران وحشتناک است.

اگر شما مهاجری هستید که در اکثر سال از تابش آفتاب لذت می برید ، بهتراست که به جز ایسلند به جای دیگری نگاه کنید ، به دلیل موقعیت ایسلند در جهان ، فصول بسیار محدودی دارد و به سختی تاریک می شود.

اگر این عوامل چیزی است که به عنوان مهاجرت بر شما تأثیر منفی می گذارد ، عاقلانه است که در ایسلند اقامت نکنید ، با این حال ، اگر زمستان و فرهنگ کلی زمستان را دوست دارید ، ایسلند مکانی عالی برای سکونت شما خواهد بود.

سخنان نهایی در مورد تحصیل در ایسلند

به طور خلاصه ، ایسلند مزایای بسیاری برای مهاجران دارد که به عنوان مهاجران باید در نظر بگیرند ، عاقلانه است که قبل از نقل مکان به ایسلند ، در مورد تأثیرات زمستان مداوم و روشنایی نامحدود روز تأمل کنید.

همچنین بهتر است بررسی شود که عدم تنوع غذایی قبل از انتقال به ایسلند مشکلی ایجاد نخواهد کرد ، ایسلند برای مهاجران متقاضی جامعه ای خوشامد و پذیرا که دارای چشم اندازهای طبیعی خیره کننده است ، انتخاب جالبی خواهد بود.

و در پایان باید متذکر شویم که اگر قصد تحصیل در ایسلند را در خارج از کشور دارید ، باید یک نکته منفی دیگر را بخاطر بسپارید ؛ زیرا اینستاگرام شما پر می شود از عکس های آسمان شب با رگه های سبز ، آبفشان های انفجاری و چشمه های آب گرم فلورسنت! و در اینصورت ممکن است شما به ارسال عکس های جعلی متهم شوید!

ویزای تحصیلی ایسلند

همانطور که در بخش مربوط به کار پاره وقت دانشجویی بیان شد ؛ ویزاهای دانشجویی در ایسلند از انعطاف پذیری کافی برخوردار است تا دانشجویان بتوانند در حالی که مشغول تحصیل هستند ، برای مجوز کار درخواست کنند.

ویزای تحصیلی ایسلند

درخواست و دریافت ویزای تحصیل در ایسلند معمولاً کاری بدون دردسر است ، دانشجویان خارج از اتحادیه اروپا / EEA نیاز به درخواست اجازه اقامت قبل از ورود به ایسلند دارند و باید قبل از ورود درخواست مجوز دانشجویی کنند که می تواند با تماس با اداره مهاجرت در ایسلند یا اطلاع از نزدیکترین سفارت ایسلند انجام شود و از اداره مهاجرت اجازه تأیید دریافت کنند.

از طرف دیگر ، دانشجویان اتحادیه اروپا که مایل به تحصیل در ایسلند هستند نیازی به ویزا نخواهند داشت ، با این حال ، اگر آنها قصد دارند بیش از سه ماه اقامت داشته باشند ، لازم است پس از ورود به کشور ، اقامت قانونی خود را در ( Registers Iceland) که ثبت احوال کشور است ، ثبت کنند یا درخواست مجوز دانشجویی کنند.

همه دانشجویان ، صرف نظر از کشور مبدا ، باید برای Kennitala – یک شناسه ایسلندی / شماره تأمین اجتماعی – که برای امور روزمره مانند افتتاح حساب بانکی استفاده می شود ، اقدام کنند.

مدارک مورد نیاز برای ویزاهای تحصیلی در ایسلند ( شهروندان غیر اتحادیه اروپا EEA )

 • فرم درخواست ویزای دانشجویی
 • اثبات ثبت نام در دانشگاه
 • جزئیات بیمه پزشکی
 • یک گواهی مسکن امن
 • گواهی پزشکی (در صورت لزوم)
 • گواهی سو پیشینه کیفری
 • اثبات پشتیبانی مالی (به عنوان مثال اظهارات بانکی)
 • فتوکپی گذرنامه
 • یک قطعه عکس به اندازه گذرنامه
 • رسید پرداخت هزینه درخواست اقامت

اداره یا سفارت ممکن است هنوز مدارک اضافی را درخواست کنند ، بنابراین بهتر است فقط برای بررسی مجدد سال کنید.

مهلت برنامه های ویزای دانشجویی

درخواست های ویزای دانشجویی باید قبل از مهلت های مشخص به اداره ارسال شود تا اطمینان حاصل شود که مجوز مورد نیاز قبل از شروع ترم اعطا می شود.

برای ترم پاییز ، کلیه اسناد باید حداکثر تا اول ژوئیه تحویل داده شوند ، در حالی که مهلت ترم بهار حداکثر تا ۱ نوامبر است ، مجوزهای دانشجویی معمولاً شش ماه یا یک ترم معتبر هستند ، دانشجویان بین المللی لازم است حداقل ۳۰ روز قبل از انقضا ویزای دانشجویی خود درخواست تمدید کنند.

شرایط دریافت مجوز اقامت دانشجویی

 • متقاضی باید بیش از ۱۸ سال سن داشته باشد.
 • باید در تحصیلات کامل در دانشگاه ایسلند در مقطع کارشناسی ، کارشناسی ارشد یا تحصیلات تکمیلی (دکترا) ثبت نام کرده باشید.
 • اگر دانشجوی تحصیلات تکمیلی (دکترا) در دانشگاه خارج از کشور هستید یا دانشجوی کارآموزی در ایسلند هستید ، باید با یک دانشگاه ایسلند همکاری کنید.
 • ثابت کنید که قادر به تأمین هزینه زندگی خود در طول اقامت خود هستید.
 • دارای یک بیمه معتبر در یک شرکت بیمه ایسلندی یا یک شرکت بیمه خارجی مجاز به فعالیت در ایسلند (در زمینه شرکت های بیمه خارجی) باشید.
 • متقاضی خارجی که پدر یا مادرش تابعیت ایسلند را دارند می تواند پس از حداقل دو سال اقامت متوالی قبل از ارائه درخواست ، تقاضای اجازه اقامت دائم کند ، این شرط این است که والدین متقاضی حداقل پنج سال تابعیت ایسلند داشته باشد.

موسسات اعزام دانشجو به ایسلند

تمامی شرایطی که از شروع مقاله تا کنون در مورد آنها صحبت کردیم ، حاکی از این است که شما نیاز به اطلاعات دقیق تر و همچنین سرعت عمل در انجام کارها دارید.

موسسات اعزام دانشجو به ایسلند

بهره مندی از یک شرایط تحصیلی ایده آل در کشور ایسلند ، تماما منوط به پذیرش موفق و دریافت ویزای تحصیلی ایسلند است و فراموش نکنید که یکی از بهترین راه های موفقیت برای مهاجرت تحصیلی به خارج از کشور ، انتخاب یک موسسه مهاجرتی ( و نه موسسه اعزام دانشجو ) معتبر و با سابقه می باشد.

شرکت مهاجرتی رجبی موسسه ای پیشرو و معتبر در راستای روش های قانونی مهاجرت می باشد و آماده پذیرش پرونده های مهاجرتی عزیزان علاقه مند به تحصیل در ایسلند و دیگر کشورهای منطقه است.

اگر دانشجویی هستید که قصد دارید تحصیلات خود را در ایسلند سپری کنید ، مطمئن شوید که با انتخاب موسسه مهاجرتی رجبی ، بهترین تصمیم را برای داشتن یک زندگی دانشجویی ایده آل دانشجویی در ایسلند اتخاذ کرده اید ، زیرا هدف مشاوران ، صرفا موفقیت و رضایت علاقه مندان به علم و دانش است.

سوالات پر تکرار تحصیل در ایسلند

در مقاله ای که خواندید سعی کردیم به تک تک مواردی که یک دانشجو برای تحصیل در ایسلند نیاز دارد بپردازیم ؛ شما می توانید از بخش دیدگاه های سایت شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) استفاده کرده و سوالات خود را مطرح کنید.

تفاوت قیمت هزینه تحصیل در دانشگاه های دولتی و خصوصی ایسلند چه میزان است؟

دانشگاه های خصوصی ایسلند سالانه ۵ تا ۲۰ هزار دلار از دانشجویان بین المللی شهریه می گیرند ، در حالی که دانشگاه های دولتی ایسلند شهریه رایگان دارند و فقط هزینه ثبت نام را می پردازند.

هزینه زندگی در ایسلند برای یک دانشجو چقدر است؟

هزینه زندگی برای یک دانشجو به طور متوسط در ایسلند ۱۴۰،۶۰۰ تا ۱۶۳،۶۳۵ ISK در هر ماه معادل ۷۰۰ تا ۹۰۰ یورو است.

آیا منظورتان از تحصیل رایگان در ایسلند این است که هیچ هزینه ای بابت تحصیل پرداخت نخواهم کرد؟

خیر شما بایستی هزینه ثبت نام را پرداخت نمایید ، هزینه ثبت نام بین ۱۰۰ یورو و ۲۵۰ یورو است و قابل استرداد نیست.

اگر برای تحصیل در ایسلند دانشگاه ایسلند را انتخاب کنم هزینه تحصیلم چقدر خواهد بود؟

هزینه این دانشگاه برای دانشجویان بین المللی ؛ ۷۴۳ USD (هزینه ثبت نام) + ۵۵ USD (غیر قابل استرداد) است.

بهترین دانشگاه های ایسلند کدام دانشگاه ها هستند؟

از بهترین دانشگاه های ایسلند می توان دانشگاه ریکیاویک که در رتبه بندی جهانی بین رده ۳۰۱ تا ۳۵۰ ام قرار دارد و دانشگاه ایسلند که در رتبه بندی جهانی بین رده ۴۰۱ تا ۵۰۰ ام قرار دارد ؛ را نام برد.

آیا هنگام تحصیل در ایسلند اجازه کار هم دارم و آیا درآمد این شغل ها کفاف هزینه تحصیل را خواهد داد؟

دانشجویان اجازه دارند به صورت نیمه وقت و ترجیحاً ۲۰ ساعت در هفته کار کنند ، اما به هیچ وجه مجاز نیستند بیش از ۳۰ تا ۳۵ ساعت در هفته کار کنید ، اگرچه درآمد از چنین مشاغلی برای پرداخت شهریه کافی نیست ، اما به تحصیل شما کمک خواهد کرد برای مثال هزینه های پرداخت قبض های غذایی یا سفر کم را جبران خواهد کرد.

من به رشته های مهندسی بسیار علاقه مندم برای تحصیل مهندسی در ایسلند چقدر هزینه دانشگاه ها خواهد بود؟

برای تحصیل در رشته های مهندسی در ایسلند به طور میانگین مبلغی در حدود ۵۰۰۰ تا ۸۰۰۰ یورو در سال باید در نظر گرفته شود ، اگر در برنامه های کارشناسی ارشد پذیرفته شوید می توانید با استفاده از بورسیه ، از تحصیل رایگان بهره مند شوید.

آیا اگربخواهم تحصیل درایسلند به زبان انگلیسی را انتخاب کنم ، نیاز به یادگیری زبان ایسلندی هم دارم؟

گرچه ایسلندی زبان رسمی این کشور است و بخشی مهم از فرهنگ این کشور محسوب می شود ، برای گذراندن زندگی نیازی به تسلط کامل نخواهید داشت ، اکثریت مردم به زبان انگلیسی تسلط دارند و این زبان به طور گسترده صحبت می شود.

زبان تحصیل در دانشگاه های ایسلند چیست؟

ایسلندی زبان اصلی آموزش در موسسات آموزش عالی در ایسلند است ، بنابراین ، از شما خواسته می شود سطح تسلط خود به ایسلندی را ثابت کنید.

کارشناسان موسسه مهاجرتی رجبی آماده اند تا سوالات شما را به رایگان پاسخگو باشند ، کافیست با دفاتر ما در شهرهای تهران ، اصفهان و شیراز تماس بگیرید و با مشاوران ما در زمینه تحصیل در ایسلند و سایر کشور ها صحبت کنید ، ضمنا برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه تحصیل در کشورهای دیگر جهان ، می توانید از مقالات به روز سایت نیز بهره ببرید مقاله تحصیل در لهستان را بخوانید تا با یکی از ارزان ترین کشورها برای تحصیل و زندگی بیشتر آشنا شوید.

Rate this post
بازگشت به لیست

4 دیدگاه در “تحصیل در ایسلند

 1. نوید جهان مهر گفت:

  با سلام. 45 ساله هستم و دارای مدرک مهندسی مکانیک (سراسری ) و سابقه کار مرتبط. همچنین آیلتس آکادمیک 6.5دارم. آیا میتوانم برای مقطع تحصیلی ارشد در کشور ایسلند اقدام کنم؟ ریسک ریجکتی ویزا بالاست ؟ وضعیت پذیرش در دانشگاههای دولتی در ایسلند برای ایرانیان چگونه است؟
  با تشکر

  1. مشاور روش های مهاجرتی گفت:

   با سلام

   میتوانید شانس تان را امتحان کنید ولی به صورت کلی مدتیست درصد موفقیت از ایران برای ایسلند به طور قابل توجهی کاهش یافته است.

   با تشکر از سوال شما

 2. kasra moradi گفت:

  درود بر شما
  با توجه به رایگان بودن شهره دانشگاه در دانشگاه دولتی اسلند تمایل دارم که برای ارشد رشته ابزی پروری اپلای کنم ولی مطمین نیستم که این رشته رو دارد یا نه .لطفا در صورت اطلاع از این موضوع به من اطلاع رسانی کنید. متشکرم

  1. مشاور روش های مهاجرتی گفت:

   با سلام

   بررسی این موارد به عهده تیم کارشناسان اجرایی می باشد و برای کلاینت های موسسه انجام پذیر است.

   با تشکر از سوال شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *