تحصیل در عمان

مشاور روش های مهاجرتی
مشاور روش های مهاجرتی
تحصیل در عمان
فهرست مطلب

مشاور مهاجرتی

تحصیل در عمان به دلایل مستحکمی که در این مقاله مورد بررسی قرار می گیرد ، مورد توجه دانشجویان بین المللی قرار می گیرد.

مشاوران شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) اینجا هستند تا آگاهی شما را درباره گزینه های تحصیل در خارج از کشور که سلطنت عمان به دانشجویان ارائه می دهد ، افزایش دهند و شما را با شرایط ، الزامات و مزایا و معایب تحصیل در عمان آشنا کنند.

کشور سلطنتی عمان در گوشه جنوب شرقی خاورمیانه ، فقط با 3.5 میلیون نفر ساکن به دلیل حضور و رضایت دانشجویان بین المللی بسیار محبوب شده است.

تعداد زیادی دانشگاه بین المللی در عمان وجود دارد که در آمریکا و استرالیا شهرت دارند ، دانشجویان بین المللی که مایل به تحصیل در عمان هستند زمان سختی نخواهند داشت ؛ زیرا دوره ها به زبان انگلیسی تدریس می شوند.

اگر علاقه مند به تحصیل بع زبان انگلسیی در دانشگاه های آسیایی هستید ، مالزی هم می تواند جزو اولین گزینه های شما در لیست انتخابی تان باشد ؛ مقاله تحصیل در مالزی را بخوانید.

تحصیل در عمان

تحصیل به زبان انگلیسی در عمان

تحصیل در عمان به شما این شانس را می دهد تا از بیش از 20 کشور مختلف به دانشجویان بپیوندید و مدرک اعطا شده از دانشگاه های مشهور انگلیسی زبان را دریافت کنید.

عمان دارای فضاهای دانشگاهی پر جنب و جوش ، دوستانه و ابتکاری است که به دلیل کیفیت بالای آموزش به زبان انگلیسی معروف است.

کارکنان دانشگاهی در دانشگاه های عمان که بسیاری از آنها دارای مدرک های فوق دکترا هستند ، در زمینه های خاص خود متخصص هستند و تجربه زیادی دارند.

دانشگاه های عمان برنامه انگلیسی را در طیف وسیعی از رشته های تحصیلی اعم از پزشکی ، دندانپزشکی ، رشته های مهندسی ، رشته های علوم پایه و تحصیلات تکمیلی ارائه می دهند که در صورت آگاهی درست از نحوه ورود به آنها به راحتی می توانید آینده خود را در عمان تصور کنید.

شرایط پذیرش در مقطع کارشناسی در عمان

متقاضیان تحصیل در مقطع کارشناسی باید قبل از درخواست ، یک آزمون عالی متوسطه یا معادل آن را بگذرانند و برخی مدارس حداکثر سن را برای ورود مهاجران خارجی به برنامه های تمام وقت دارند.

هر برنامه برای دانشجویان بین المللی که وارد برنامه می شوند ، الزامات منحصر به فرد خود را شامل آزمون و حداقل نمرات ، خواهد داشت.

به عنوان مثال ؛ شما باید مدرک تحصیلی عمومی/دبیرستان خود را که توسط وزارت آموزش و پرورش (عمان) تأیید شده است دریافت کنید و یک کپی از نامه معادل آن را ارائه دهید و اصل را برای تأیید ارائه دهید.

کپی گذرنامه و دو قطعه عکس نیز لازم است.

توجه داشته باشید که برای ثبت نام در کالج ها و برخی دانشگاه های عمان آیلتس مورد نیاز نیست ، اما با داشتن مدرک معتبر آیلتس آکادمیک شما می توانید از برخی ماژول های زبان انگلیسی دانشگاه ها معاف شوید.

مراکز آموزش زبان انگلیسی در عمان

هر دانشگاهی در عمان معمولا یک دپارتمان زبان انگلیسی دارد که مطالعات زبان انگلیسی را ارائه می دهد که مدرک کارشناسی و دیپلم را در زمینه های ادبیات انگلیسی و نگارش حرفه ای انگلیسی ارائه می دهد.

علاوه بر دانشگاه ها مدارس زبان انگلیسی جداگانه نیز در عمان وجود دارد که در حال حاضر آموزش انگلیسی را به صورت آنلاین ارائه می کنند.

موسسه زبان iTEP ، انگلیسی سندفورد ، مرکز زبان برلیتز ، شورای بریتانیا ، خانه ایرلند ، مدرسه بین المللی مسقط ، مدرسه بین المللی آمریکایی مسقط و مدرسه بریتانیایی مسقط از جمله این موسسات هستند.

تحصیل رشته های مهندسی در عمان

از آنجا که عمان چندین دانشگاه دارد ، فرصت های تحصیل برای دانشجویان بین المللی بسیار متنوع است و تمرکز قوی بر تجارت ، فناوری و مهندسی در بسیاری از مدارس عمان یافت می شود.

تحصیل رشته های مهندسی در عمان

تحصیل رشته های مهندسی برای هر سه مقطع کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکترا در دانشگاه های عمان امکان پذیر است اما طبق آنچه در منابع دانشگاهی عمان دیده می شود ، میزان تقاضای دانشجویان بین المللی برای تحصیل در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا بسیار بیشتر از مقطع کارشناسی می باشد.

رشته های مهندسی در دانشگاه های عمان طیف وسیعی دارند و می توان مشاهده کرد که تمامی موسسات دولتی و خصوصی تلاش دارند که علوم مدرن مهندسی را در قالب جدیدترین گرایش های مهندسی تدریس کنند.

اخذ مدرک لیسانس مهندسی در عمان 4 تا 5 سال ، فوق لیسانس 2 سال و دکترا 4 سال به طول می انجامد.

هزینه تحصیل رشته مهندسی در عمان با توجه به گرایش انتخابی دانشجویان اندکی متفاوت خواهد بود اما به طور متوسط یک دانشجوی مهندسی برای مقطع کارشناسی 5000 دلار در سال ، کارشناسی ارشد 9000 تا 10000 دلار در سال و دکترا 16000 تا 17000 دلار در سال باید بپردازد.

دوره مهندسی معماری از محبوب ترین رشته های مهندسی در عمان است اما در عین حال یکی از گرایش های تحصیلی پرکاربرد برای رشته مهندسی در عمان ، مهندسی و فناوری عمومی است که در زیر درباره آن توضیح داده شده است.

تحصیل مهندسی و فناوری عمومی در عمان

مهندسی و فناوری عمومی به درک گسترده ای از مهندسی کاربردی و دانش عمومی از تجهیزات ، روشها و فرایندهای تکنولوژیکی اشاره دارد.

این یک منطقه بین رشته ای است که شامل مهارت های ریاضی و کامپیوتر ، درک اولیه از مکانیک ، فیزیک مواد و آمار است.

اگرچه دانش نظری کمتری دارند ، فارغ التحصیلان مهندسی عمومی در زمینه کاربرد اصول مهندسی در مسائل مختلف تکنولوژیکی مهارت کسب می کنند و می توانند طرح های مفهومی را به سیستم های عملکردی تبدیل کنند.

از آنجا که یک رشته عمومی است ، کالج ها و دانشگاه های مهندسی معمولاً در مقطع کارشناسی و در مقاطع کاردانی در مهندسی و فناوری عمومی مدرک می دهند.

دانشجویان به طور معمول مناطق بیشتری از تمرکز یا زمینه های تخصصی فناوری را انتخاب می کنند ، رشته های تخصصی شامل مهندسی عمران و مهندسی مکانیک ، کنترل الکتریکی ، فناوری خودرو ، فناوری انتقال و توزیع نیرو یا پیش نویس به کمک کامپیوتر است.

فارغ التحصیلان در دفاتر معماری ، شرکت های ساختمانی ، آژانس های بیمه و شرکت های مهندسی یا تحقیق و توسعه کار می کنند. نمونه هایی از عناوین شغلی شامل تکنسین گاراژ ، تکنسین توسعه ، تکنسین مهندسی کیفیت ، تکنسین تعمیر و نگهداری عمومی ، تکنسین فرآیند و بسیاری دیگر است.

برای تحصیل رشته های مهندسی و انتخاب رشته مورد نظرتان می توانید به مقاله تحصیل در خارج از کشور مراجعه نمایید ، برترین کشور ها و رشته های تحصیلی برای مهاجرت تحصیلی را در آن مقاله به شما معرفی کرده ایم.

دانشگاه های مورد تائید وزارت علوم در عمان

وزارت علوم ایران سالانه اسامی برخی از دانشگاه های عمان را در لیست خود دارد ، در سال 2021 اسامی دانشگاه های زیر از کشور عمان به عنوان دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم ایران بوده است:

دانشگاه های مورد تائید وزارت علوم در عمان

از نظر وزارت علوم ایران هیچکدام از دانشگاه های عمان در سطح (الف) یا ممتاز رتبه بندی نمی شود.

از نظر وزارت علوم ایران تنها دانشگاه سلطان قابوس در سطح (ب) یا خوب طبقه بندی می شود.

از نظر وزارت علوم ایران مدارک اخذ شده از دانشگاه صحار Sohar ، دانشگاه صنعتی آلمان در عمان ، موسسه تکنولوژی Niigata و کالج دریانوردی بین المللی عمان در سطح (ج) یا متوسط قرار دارد.

توجه داشته باشید که در کالج دریانوردی بین المللی عمان فقط رشته های مدیریت حمل و نقل و پشتیبانی ، مهندسی برق ، عرشه و مهندسی دریایی در کارشناسی آنهم به شرط آزمون مورد تایید وزارت علوم ایران است و همچنین مدرک اخذ شده از دانشگاه Sohar نیز پس از بررسی کیفی و اخذ آزمون مورد تایید قرار می گیرد.

تحصیل مقطع دکترا در عمان

طبق اطلاعات موجود در مورد برنامه های دکترا در عمان ، 17 برنامه دکتری در 2 دانشگاه در عمان ارائه می شود .

به داوطلبان احتمالی دکتری که علاقمند به اخذ مدرک دکتری در عمان هستند توصیه می شود در مورد روند درخواست و هزینه های جاری ثبت نام فکر کنند.

تحصیل مقطع دکترا در عمان

یک برنامه معمولی برای برنامه دکتری در عمان مستلزم ر رونوشت رسمی مدارک و همچنین سه توصیه نامه ، همراه با نتایج آزمون ثبت نام فارغ التحصیلی (GRE) و سایر آزمون هایی است که توسط برنامه های خاص دانشگاه ها درخواست می شود.

معمول است که برنامه های حقوق ، تجارت و علوم اجتماعی از دانشجویان می خواهد که قبل از ثبت نام در کلاسها تسلط خود را به زبان دوم نشان دهند.

با این حال ، توجه بیشتر برای برخی از دانشجویان ، انباشت هزینه ها است که شامل هزینه های رونویسی و پرداخت شهریه در طول چهار سال تحصیل در مقطع دکترا در عمان می شود ؛ هزینه های معمولی برای شهریه پایه تقریباً 12،800 دلار در هر ترم است.

این هزینه های تحصیلی را می توان با کمک هزینه تحصیلی و همچنین دستیاری و کمک های مالی در دسترس دانشجویان دکتری تمام وقت پوشش داد.

محبوب ترین برنامه های دکترا در عمان

دانشگاه هایی که محبوب ترین برنامه های دکترا در عمان را ارائه می دهند ، دو دانشگاه سلطان قابوس و کالج پزشی عمان هستند ، رشته هایی که دارای مدرک دکترا هستند در زیر آوروده شده است:

 • پزشکی ( دو دانشگاه)
 • بیولوژیکی (یک دانشگاه)
 • علوم و حرفه های کاربردی (یک دانشگاه)
 • تحصیلات و آموزش (یک دانشگاه)
 • مهندسی (یک دانشگاه)
 • علوم زمین (یک دانشگاه)
 • فلسفه (یک دانشگاه)

بورسیه های تحصیلی در عمان

عمان از نظر هزینه های تحصیلی کشور گرانی محسوب می شود اما همیشهراه هایی برای کاهش هزینه ها یا رایگان نمودن آنها وجود دارد.

بورسیه های تحصیلی در عمان

اگر مایل به تحصیل در عمان با هزینه های کمتر هستید مطالب زیر درباره بورسیه های تحصیلی عمان را مطالعه کنید.

بورسیه دولت عمان

دولت عمان یک برنامه بورسیه سخاوتمندانه برای تحصیل در خارج از کشور را از سال 2009 برای دانشجویان آغاز کرد که از شرایط این بورسیه تسلط به زبان انگلیسی قبل از شروع برنامه است.

این بورسیه مقاطع تحصیلی کارشناسی و کارشناسی ارشد را پوشش می دهد و دانشجویان می توانند تا چهار سال از این بورسیه بهره ببرند ، مهلت ثبت نام برای این بورسیه تا ژوئن هر سال است و حداکثر مبلغ اهدایی این بورسیه متغیر است که توسط وزارت خانه تعیین می شود.

بورسیه تحصیلی دانشگاه مسقط عمان

برای تشخیص پیشرفت تحصیلی دانشجویان در عمان ، دانشگاه مسقط یک برنامه بورسیه مفید ارائه می دهد ، این برنامه برای شهروندان عمانی که قصد دارند در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد در دانشگاه مسقط ثبت نام کنند ، باز است.

دانشجویان برای ثبت نام در این بورسیه تا 15 آگوست هر سال وقت دارند و این درخواست را می توانند بصورت آنلاین نیز پر کنند ، بورسیه دانشگاه مسقط تا 40 درصد از شهریه دانشگاه را متقبل می شود.

دانشگاه های سطح بالای چین هم می توانند بورسیه های جذابی را در اختیار شما قرار دهند ، در مقاله تحصیل در چین ، با بورسیه های تحصیلی دانشگاه های برتر این کشور ، آشنا می شوید.

خوابگاه های دانشجویی کشور عمان

خوابگاه های شهر مسقط در عمان دارای اتاق های یک تا سه نفره است و هزینه ماهانه آن ها از 160 تا 320 دلار در ماه متغیر است.

خوابگاه های دانشجویی کشور عمان

هزینه خوابگاه از پرداخت ماهانه دانشجویان کسر می شود و در اکثر موارد ، اقامت فقط برای افراد غیر مقیم ، تحت معیارهای دقیق ارائه می شود و دانشجویانی که موفق به اخذ بورسیه می شوند می توانند در شرایطی بصورت رایگان در خوابگاه ها بمانند.

خوابگاه های کشور عمان معمولا دارای آشپزخانه و سرویس بهداشتی عمومی هستند ، هر خوابگاه در هر طبقه دارای اتاق های مبدل از 12 تا 16 متر مربع و حمام و دوش مشترک است.

خوابگاه ها مجهز به یک آشپزخانه کوچک در هر طبقه هستند و خدمات خشکشویی نیز در محل موجود است ، هر اتاق در خوابگاه های کشور عمان دارای سیستم گزمایشی و سرمایشی ، کمد لباس و کتابخانه است.

بهترین دانشگاه های عمان

اگر می خواهید در عمان تحصیل کنید ، باید بدانید کدام دانشگاه آن برای شما مناسب است ، عمان دارای 4 دانشگاه در رتبه بندی کلی دانشگاه های تایمز است.

بهترین دانشگاه های عمان

بالاترین رتبه دانشگاه عمان ، دانشگاه سلطان قابوس است که در رتبه 801-1000 قرار دارد ، در ادامه اطلاعات بیشتری از بهترین دانشگاه های عمان را مطالعه می کنید.

آشنایی با دانشگاه مسقط عمان

دانشگاه مسقط در سال 2016 به عنوان یک دانشگاه خصوصی با کیفیت بالا در شهر مسقط تاسیس شد ، دانشگاه استون مفتخر است که با همکاری دانشگاه های کرانفیلد و مسقط برای توسعه نسل بعدی رهبران عمان همکاری می کند.

دانشگاه های استون و مسقط برای ارائه سه برنامه کارشناسی در زمینه مهندسی و فناوری ، تجارت و مدیریت و حمل و نقل و تدارکات که به دانشجویان مدرکی از هر موسسه می دهند ، همکاری می کنند ، مشارکت بین مسقط و کرانفیلد نیز برنامه های تحصیلات تکمیلی را ارائه می دهد.

از معیارهای ورود به این دانشگاه این است که همه دانشجویان باید شرایط دانشگاهی و زبان انگلیسی را برای برنامه مقطع کارشناسی برآورده کنند و دانشجویان باید دارای مدرک دوازده ساله دبیرستان باشند.

برنامه بنیاد دانشگاه مسقط یک دوره یک ساله است که برای دانشجویان طراحی شده است که 12 سال تحصیلات دبیرستان را با موفقیت گذرانده اند و بنابراین به یک سال تحصیل بیشتر نیاز دارد تا آن ها را برای ورود به مقطع مورد نظر خود در دانشگاه مسقط آماده کند.

درباره دانشگاه سلطان قابوس عمان

دانشگاه سلطان قابوس ، واقع در الخود در استان مسقط ، تنها دانشگاه دولتی در سلطنت عمان است ، اکثر دانشجویانی که وارد این دانشگاه می شوند بر اساس عملکردشان در امتحانات نهایی دبیرستان انتخاب می شوند ، این دانشگاه دارای دانشکده های علوم کشاورزی و دریانوردی ، هنر و علوم اجتماعی ، اقتصاد و علوم سیاسی ، مهندسی ، حقوق ، پرستاری ، پزشکی و علوم بهداشت و علوم پایه است.

از بزرگان و نامداران این دانشگاه می توان داون چتی ، جوکا الحرثی ، عبدالجری ، جکی اسپینر ، استانیسلاو سویرسکفسکی را نام برد.

برای اخذ پذیرش از این دانشگاه دانشجویان بین المللی نباید بیش از 25 سال سن داشته باشند و دارای مدرک دیپلم دوازده ساله باشند.

بهترین شهرهای عمان برای تحصیل

انتخاب محل تحصیل یکی از بزرگترین تصمیماتی است که می گیرید ، ما در این بخش اطلاعاتی جمع آوری کرده ایم که امیدواریم به شما در تصمیم گیری در مورد محل تحصیل در عمان کمک کند.

بهترین شهرهای عمان برای تحصیل

یکی از بهترین شهر های عمان برای تحصیل دانشجویان بین المللی شهر مسقط است ، این شهر با دارا بودن 17 دانشگاه و موسسه برای تحصیلات تکمیلی بهترین شهر برای تحصیل در عمان به شمار می رود ، تحصیل در مسقط تجربه ای را به شما ارائه می دهد که هرگز فراموش نخواهید کرد ، این شهر ، با جمعیت تقریبی 850 هزار نفر ، مفتخر است که احساس خاورمیانه ای متمایز را با تمام ویژگی های یک شهر مدرن و آینده نگر ترکیب کند.

به عنوان یک دانشجوی بین المللی مستقر در مسقط یکی از اولین چیزهایی که توجه شما را جلب می کند ، گرمی و مهمان نوازی مردم است ، مردم عمان بسیار مهمان نواز هستند و شما به هیچ وجه دوری از خانه را احساس نمی کنید و این شهر محیطی امن را برای دانشجویان فراهم می کند.

از دیگر شهر های مناسب برای تحصیل در عمان می توان شهر سالاله را نام برد ، این شهر با دارا بودن یک دانشگاه و دو کالج از شهر های دانشجویی عمان به شمار می رود ، از سایر شهر های دانشجویی می توان سوهار و سیب را نام برد.

هزینه های تحصیل در عمان

هزینه تحصیل در عمان توسط دولت تعیین نمی شود و بسته به برنامه تحصیلی و دانشگاه انتخابی متفاوت است ؛ به عنوان مثال ، شهرینه سالانه برای مدرک کارشناسی در یکی از کالج ها ، 1800 ریال عمان است ، علاوه بر 100 ریال کم یا زیاد که برای احتیاط واریز می شود.

هزینه های تحصیل در عمان

متوسط هزینه های تحصیلی یک مدرک کارشناسی در کالج majan عمان 17000 ریال عمان است و همینطور در کارشناسی ارشد برای رشته هایی مانند مدیریت منابع انسانی و علوم تکنولوژی اطلاعات که دروس عملی زیادی ندارند 6600 تا 7100 ریال عمان هزینه لازم است.

در بیشتر موارد هزینه زندگی در عمان نسبت به سایر کشورهای خاورمیانه (البته به غیر از ایران) ارزان تر است ؛ یک دانشجو در عمان برای هر وعده خرید مایحتاج روزانه از سوپری به حداقل 30 ریال عمان و برای حمل و نقل ماهانه 25 ریال عمان نیاز دارد.

دانشگاهی مانند دانشگاه مسقط به طور متوسط هزینه سالانه یک دانشجو 29100 ریال عمان است.

نکات کاربردی درباره پوشش هزینه ها در عمان

دانشجویان می خواهند قبل از سفر از پوشش بیمه ای خود اطمینان حاصل کنند این کشور دارای سیستم مراقبت بهداشتی با کیفیت و خدمات درمانی رایگان برای شهروندان است ، اما این مراقبت های بهداشتی رایگان شامل دانشجویان بین المللی نمی شود. در صورت نیاز کلینیک ها و بیمارستان های خصوصی در دسترس هستند.

برای دانشجویانی که برای تحصیل در عمان سفر می کنند ، یافتن مکان مناسب برای زندگی مهم است ؛ یکی از مهمترین نکات این است که اطمینان حاصل کنید که خانه دارای تهویه مطبوع است ، که در آب و هوای گرم یک ضرورت است.

جرم در عمان یک مشکل نادر است ، اما دانشجویان بین المللی باید راه خود را در شهر بیاموزند ، سعی کنند به صورت گروهی سفر کنند و از حمل مقادیر زیاد پول نقد برای حفظ امنیت خود اجتناب کنند.

اگر به دنبال هزینه های کم تحصیل هنگام مهاجرت تحصیلی هستید ، می توانید کشور های اروپایی را نیز مد نظر قرار دهید ، برای مثال ، کشور لهستان ، دارای هزینه های بسیار پایین نسبت به سایر کشورهای جهان است ؛ مقاله تحصیل در لهستان را بخوانید.

مزایا و معایب تحصیل در عمان

قبل از ذکر صریح مزایا و معایب بهتر است که شرایط کشور عمان برای کسب مدرک بررسی شود :

مزایا و معایب تحصیل در عمان
 • عمان پس از قطر در جایگاه 76 در رتبه بندی آموزش و پرورش جهان است و جالب است بدانید که کشور خودمان ایران ، پس از عمان در جایگاه 77 قرار دارد.
 • عمان پس از چین و قبل از عربستان ، رتبه 50 در رتبه بندی سهولت انجام کسب و کار در جهان را به اختصاص داده است.
 • عمان پس از مونته نگرو و قبل از روسیه رتبه 62 در رتبه بندی اقتصاد جهان را دارد.
 • عمان رتبه 29 در رتبه بندی ایمنی جهان پس از امارات متحده عربی و قبل از بلژیک را دارد.

مزایای تحصیل در عمان

 • تحصیل در عمان به دانشجویان این شانس را می دهد که زندگی در فرهنگ پررونق عرب را تجربه کنند.
 • دانشجویان از آزادی دین و تجارت در عمان بیشتر از آنچه در سایر کشورهای عربی تجربه می کنند برخوردارند که این امر به جذابیت تحصیل در این کشور می افزاید.
 • همچنین اکثر برنامه های تحصیلی به زبان انگلیسی تدریس می شود.
 • دانشجویان پس از فارغ التحصیلی با مشاغل عربی ارتباط برقرار می کنند.
 • انتخاب یک برنامه تحصیلات تکمیلی در عمان آسان است زیرا این کشور انتخاب های زیادی برای دانشجویان دارد.
 • مردم عمان تحصیلکرده هستند و صمیم و خوش برخورد هستند.

معایب تحصیل در عمان

 • عمان در بیشتر سال هوای گرم و خشک دارد.
 • برف در کوهها ممکن است هر چند سال یکبار رخ دهد ، اما نادر است.
 • برخی از مناطق یک سال کامل را بدون بارندگی می گذرانند.
 • فرهنگ عمان به طور قطع عربی است و تمایز بین نقش های زن و مرد در کشور رایج است.
 • تحصیل در عمان مقرون به صرفه نیست و با این هزینه ها می توان کشوری با آب و هوای بهتر را انتخاب کرد.
 • تعداد دانشگاه ها در عمان کم و بنابراین انتخاب متقاضیان محدود است.
 • ویزای دانشجویی به دانشجویان اجازه کار در کشور را نمی دهد.

ویزای تحصیلی عمان

هنگام سفر به عمان برای تحصیل ، دانشجویان مدتها قبل از قصد ورود به این کشور باید برای ویزای دانشجویی اقدام کنند و به عبارتی ویزای دانشجویی برای تحصیل در عمان ضروری است.

پردازش ویزا حدود 10 روز طول خواهد کشید و توجه داشته باشید که دارندگان ویزای دانشجویی طبق قانون نمی توانند در عمان کار کنند.

توجه داشته باشید که صدور ویزا کاملاً به اختیار مقامات صادرکننده ویزا (پلیس رویال عمان) است و شما برای درخواست ویزای خود به مدارک زیر نیاز دارید:

 • 6 عکس شخصی
 • کپی گذرنامه خود
 • کپی از گذرنامه والدین
 • آدرس خارج از عمان و اطلاعات تماس

نامه بررسی پزشکی مخصوص ویزا که از بیمارستان مجاز کشور خودتان تهیه شده باشد.

سوالات پر تکرار تحصیل در عمان

کارشناسان ما در شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) تلاش کردند شما عزیزان را با شرایط و چگونگی تحصیل در عمان آشنا کنند ، از باکس دیدگاه در پایین همین صفحه استفاده کرده ، پرسش های خود را درج کنید تا در اسرع وقت ، پاسخ کارشناسان مهاجرتی موسسه ما را دریافت نمایید.

هزینه های تحصیل در عمان در رشته های مهندسی چقدر است؟

هزینه تحصیل رشته مهندسی در عمان با توجه به گرایش انتخابی دانشجویان اندکی متفاوت خواهد بود اما به طور متوسط یک دانشجوی مهندسی برای مقطع کارشناسی 5000 دلار در سال ، کارشناسی ارشد 9000 تا 10000 دلار در سال و دکترا 16000 تا 17000 دلار در سال باید بپردازد.

آیا دانشگاه های عمان مورد تایید وزارت علوم ایران هستند؟

از نظر وزارت علوم ایران هیچکدام از دانشگاه های عمان در سطح (الف) یا ممتاز رتبه بندی نمی شود. از نظر وزارت علوم ایران تنها دانشگاه سلطان قابوس در سطح (ب) یا خوب طبقه بندی می شود. از نظر وزارت علوم ایران مدارک اخذ شده از دانشگاه صحار Sohar ، دانشگاه صنعتی آلمان در عمان ، موسسه تکنولوژی Niigata و کالج دریانوردی بین المللی عمان در سطح (ج) یا متوسط قرار دارد.

تحصیل در عمان در مقطع دکترا چقدر هزینه خواهد داشت؟

هزینه های معمولی برای شهریه پایه در مقطع دکترا ، تقریباً 12،800 دلار در هر ترم است.

خوابگاه های دانشگاه های مسقط عمان چقدر هزینه دارد؟

خوابگاه های شهر مسقط در عمان دارای اتاق های یک تا سه نفره است و هزینه ماهانه آن ها از 160 تا 320 دلار در ماه متغیر است.

بهترین دانشگاه برای تحصیل در عمان کدام است؟

بالاترین رتبه دانشگاه عمان ، دانشگاه سلطان قابوس است که در رتبه 801-1000 قرار دارد

برای اطلاعات بیشتر باید به وب سایت پلیس رویال عمان مراجعه کنید و اگر انجام این کارها برایتان دشوار به نظر می رسد ، نگران نباشید زیرا مشاوران موسسه مهاجرتی رجبی در اینجا برای کمک به شما در انتخاب درست برای تحصیل در عمان ، آمادگی کامل خود را اعلام می کنند و د رهر زمینه ای راهنمایی و مشاوره ارائه می دهند ، کارشناسان ما در دفاتر شیراز و تهران آماده اند تا به شما مشاوره رایگان ارائه دهند ، همچنین می توانید با انتخاب کشور سنگاپور ، براحتی به زبان انگلیسی تحصیل کنید ؛ مقاله تحصیل در سنگاپور  را بخوانید تا با امکانات بی نظیر و دانشگاه های تراز اول آن آشنا شوید.

5/5 - (10 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

منو
خانه