تحصیل در قطر

مشاور روش های مهاجرتی
مشاور روش های مهاجرتی
تحصیل در قطر
فهرست مطلب

مشاور مهاجرتی

تحصیل در قطر ممکن است یک انتخاب غیر معمول باشد ، اما برای دانشجویانی که به دنبال گسترش افق های علمی و فرهنگی خود هستند ، می تواند انتخاب خوبی باشد.

دانشجو بودن در قطر مطمئناً یک تجربه منحصر به فرد خواهد بود و مشاوران شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) سعی دارند با ارائه این مقاله در برخورداری از این تجربه منحصر به فرد با شما سهیم باشند ، ما در این مقاله شما را از جزییات تحصیل در این کشور عربی آگاه کرده و مزیت و معایب آن را مورد بررسی قرار می دهیم.

برای دانشجویان دانشگاه ، تحصیل در قطر مانند هر جای دیگری در جهان است و البته ، تجربه دانشگاه احتمالاً ساکت تر از آن چیزی است که شما در خانه انتظار دارید ؛ نرخ ثبت نام قطر در آموزش عالی 17.87 درصد است ، کلاسها معمولاً به زبان انگلیسی است ، اما گاهی اوقات می تواند به زبان عربی باشد.

در قطر ، می توانید دو دانشگاه دولتی و ملی و چندین دانشگاه را پیدا کنید که با مشارکت دانشگاه های ایالات متحده تأسیس شده اند ، “شهر آموزش” در دوحه واقع شده است و شامل شعب دانشگاه های آمریکا می شود.

پیشنهادات دانشگاه شامل طیف گسترده ای از برنامه ها در زمینه هایی مانند: هنر ، طراحی ، مطالعات رسانه ای ، مهندسی ، علم و فناوری ، تجارت ، حقوق ، پزشکی ، شرع و مطالعات اسلامی است.

در ادامه با ما همراه باشید تا از جزییات کامل برای تحصیل در قطر مطلع شوید ، پیش تر هم در همین سایت ، مقاله شرایط تحصیل پزشکی در کشور های عربی را به شما عزیزان تقدیم کردیم که چنانچه مایل به تحصیل در رشته های علوم پزشکی در کشور های عربی هستید می توانید مقاله لینک شده را مطالعه نمایید.

تحصیل در قطر

تحصیل به زبان انگلیسی در قطر

دانشجویانی که به زبان عربی صحبت می کنند یا می خواهند مهارت های عربی خود را تقویت کنند ، قطر را به عنوان مقصدی جالب برای تحصیل در خارج از کشور پیدا می کنند.

با این حال ، قطر به دلیل مشارکت این کشور با بسیاری از دانشگاه های آمریکایی ، دانشجویان بین المللی زیادی را ثبت کرده است ، بنابراین تنوع زیادی در برنامه های آموزش زبان انگلیسی ارائه می دهد.

از هنر و طراحی گرفته تا علم و فناوری ، می توانید مطالعه رویایی خود را در هر زمینه ای که می خواهید دنبال کنید.

سال تحصیلی از سپتامبر شروع می شود و تا ژوئن ادامه دارد ، برخی از دوره ها در تابستان نیز ارائه می شود ، موسسات آموزش عالی از سیستم آمریکایی برای درجه بندی و اعطای ساعت اعتباری استفاده می کنند.

الزامات عمومی برنامه های انگلیسی در قطر

معمولاً دانشگاه های قطر دارای یک سیستم کاربردی آسان هستند که به داوطلبان اجازه می دهد تا برای فرم درخواست به صورت آنلاین ثبت نام کنند.

در اینجا لیستی از رایج ترین الزامات برای فرایند درخواست وجود دارد:

 • تکمیل درخواست پذیرش آنلاین
 • کارنامه رسمی و تأیید شده دبیرستان
 • گواهی سلامت صادر شده در داخل قطر
 • فتوکپی شناسنامه متقاضی
 • دو قطعه عکس با اندازه گذرنامه یکسان (اندازه 4 * 6 سانتی متر) با زمینه سفید
 • گزارش نمره آزمون رسمی برای متقاضیان کالج هایی که به برنامه foundation نیاز دارند.

بر اساس خط مشی هر دانشگاه ، ممکن است مدارک اضافی بر اساس وضعیت دانشجو مورد نیاز باشد.

زبان دستورالعمل در دانشگاه های قطر

دانشجویان بین المللی که به زبان عربی مسلط نیستند ، می توانند گزینه های تحصیلی زیادی را به زبان انگلیسی پیدا کنند ، زیرا این زبان در قطر زبان دوم محسوب می شود. برنامه های آموزش انگلیسی برای مقطع کارشناسی در دسترس است ، اما به ویژه برای برنامه های کارشناسی ارشد و دکتری به عنوان مثال ، تمام دوره های علوم و مهندسی به زبان انگلیسی آموزش داده می شود.

در مورد الزامات زبان ، دانشجویانی که می خواهند در دوره های آموزش زبان عربی ثبت نام کنند ، باید ابتدا آزمون عربی را گذرانده یا گواهی ALPT (آزمون مهارت زبان عربی) ارائه دهند ، برای شرایط ورود به زبان انگلیسی ، آیلتس یا تافل معمولاً پذیرفته می شود.

تحصیل رشته های مهندسی در قطر

برخی از محبوب ترین گرایش های کارشناسی علوم پایه در قطر شامل برنامه های تحصیلی زیست شناسی ، شیمی ، محیط زیست ، حسابداری ، دارایی ، مالیه ، سرمایه گذاری ، بازار یابی ، مهندسی شیمی ، علوم کامپیوتر و مهندسی عمران است.

تحصیل رشته های مهندسی در قطر

دانشجویان برای پذیرش در همه برنامه های مهندسی در دانشگاه قطر (و سایر موسسات در کشور) نیاز به 70 نمره قبولی در دبیرستان دارند.

برخی از برنامه ها مانند زبان عربی نیز نیاز به آزمون کتبی و مصاحبه شخصی دارند ، سایر موارد ، مانند ارتباطات جمعی ، به آزمون کتبی ، مصاحبه شخصی و معدل 2.0 نیاز دارند.

در دانشگاه قطر ، هزینه برنامه های کارشناسی 800 ریال قطر یا QR در هر ساعت اعتباری ، معادل 9600 QR قطر در هر ترم (2600 دلار آمریکا) است ، در حالی که برنامه های مهندسی 1000 QR در هر ساعت اعتبار ، در مجموع 12000 QR در هر ترم (3300 دلار آمریکا) هزینه دارد.

فرصت های زیادی برای دانشجویان مهندسی پس از فارغ التحصیلی در قطر وجود دارد در حقیقت ، تعداد اتباع بیگانه از اتباع قطری در نیروی کار بیشتر است.

اگرچه صنعت گردشگری در قطر در حال رونق است ، اما اکثر افراد پس از فارغ التحصیلی در بخش نفت و گاز طبیعی اشتغال پیدا می کنند.

دانشگاه های مورد تائید وزارت علوم در قطر

5 دانشگاه از قطر مورد تایید وزارت علوم ایران است که هیچکدام از آنها در گروه (الف) یا ممتاز قرار ندارد.

دانشگاه های مورد تائید وزارت علوم در قطر
 • دانشگاه قطر در گروه (ب) قرار دارد.
 • دانشگاه تگزاس A&M در قطر در گروه (ج) قرار دارد.
 • دانشگاه Hamad Bin Khalife در گروه (ج) قرار دارد.
 • دانشگاه ملی علم و تکنولوژی یونلین در گروه (ج) قرار دارد.
 • دانشگاه ایالتی مدیریت در گروه (ج) قرار دارد.
 • دانشگاه مشترک المنافع ویرجینیا یا VCU در قطر در گروه (ج) قرار دارد.

تحصیل مقطع دکترا در قطر

برنامه های دکترا در قطر طی دوره های 3 یا 4 ساله به دانشجویان ارائه می شود و کاملا مبتنی بر تحقیقات است ، در زیر اطلاعات مربوط به 12 برنامه دکترا در قطر به همراه طول دوره و هزینه دوره آورده شده است:

 • دکترا مهندسی-علوم کامپیوتر از دانشگاه قطر ، 3 سال ، هزینه 9،040 یورو در سال
 • دکترا برنامه علوم و مهندسی کامپیوتر از دانشگاه حمد بن خلیفه ، 3 سال ، هزینه 21،602 یورو در سال
 • مطالعات خلیج فارس از دانشگاه قطر ، 3 سال ، هزینه 9،040 یورو در سال
 • برنامه علوم انسانی و اجتماعی از دانشگاه حمد بن خلیفه اولین ، 3 سال با هزینه 8،878 یورو در سال.
 • دکترا مهندسی شیمی از دانشگاه قطر ، 3 سال با هزینه 9،040 یورو در سال
 • دکترا مهندسی کامپیوتر از دانشگاه قطر ، 3 سال با هزینه 9،040 یورو در سال
 • دکترا برنامه مدیریت تدارکات و زنجیره تامین (LSCM) در دانشگاه حمد بن خلیفه ، 3 سال با هزینه 21،602 یورو در سال
 • دکترا برنامه محیط پایدار در دانشگاه حمد بن خلیفه ، 3 سال با 21،602 یورو در سال
 • دکترا برنامه پزشکی ژنومیک و پزشکی دقیق از دانشگاه حمد بن خلیفه ، 4 سال با هزینه 16،201 یورو در سال
 • برنامه انرژی پایدار در دانشگاه حمد بن خلیفه ، 3 سال با هزینه 21،602 یورو در سال
 • برنامه علوم زیستی و زیست پزشکی از دانشگاه حمد بن خلیفه ، 4 سال با هزینه 16،201 یورو در سال
 • دکتری امور مالی و اقتصاد اسلامی در دانشگاه حمد بن خلیفه ، 4 سال با هزینه 9،588 یورو در سال

الزامات کلی پذیرش برنامه دکترا در قطر

 • گواهی فارغ التحصیلی کارشناسی ارشد در زمینه مرتبط
 • معدل 3.0 از 4.0 برای کارشناسی ارشد از دانشگاه یا کالج معتبر
 • کسب حداقل 68 امتیاز در TOEFL iBT یا آزمون معادل آن در طول 2 سال از شروع ترم مورد نظر برای پذیرش.
 • کسب نمره قابل قبول در GRE
 • ارائه گواهی GMAT
 • مصاحبه
 • بیانیه رسمی فارغ التحصیلی
 • 2 توصیه نامه محرمانه از اساتید یا کارفرمایان
 • رزومه با بیانیه شخصی
 • گواهی سلامت صادر شده در داخل قطر
 • موضوع پایان نامه یا حوزه عمومی تحقیق پیشنهاد شده
 • دو قطعه عکس با اندازه گذرنامه یکسان (اندازه 4 * 6 سانتی متر) با زمینه سفید

بورسیه های تحصیلی در قطر

نکته بهتر در انتخاب قطر برای تحصیلات عالی ، فرصت های بورسیه آن است ، علاوه بر بورسیه تحصیلی ، همچنین می توانید برای دانشگاه های مقرون به صرفه که آموزش جهانی ارائه می دهند و برای زندگی حرفه ای خود آماده می شوند ، درخواست دهید.

بورسیه های تحصیلی در قطر

در قطر ، دانشگاه هایی با هزینه تحصیل ارزان تر ، دانشجویان بین المللی را جذب می کنند ، در حالی که دانشگاه های نسبتا کمی برای انتخاب وجود دارد ، شما هنوز می توانید دوره هایی را در قطر به صورت رایگان از طریق بورسیه دانشگاه تکمیل کنید.

از جمله این دانشگاه ها می توان به دانشگاه قطر با هزینه های برآورد شده 20،000 دلار برآورد شهریه اشاره کرد ، این دانشگاهها دارای تحصیلات جهانی هستند که بیش از ارزش پول شما را تضمین می کند.

یکی دیگر از مدارس معتبر در این کشور ، دانشگاه کارنگی ملون قطر ، دارای یک کمک هزینه مبتنی بر نیاز برای تحصیل واجد شرایط است.

بورسیه دانشگاه قطر

دانشگاه قطر از طیف گسترده ای از دریافت کنندگان بورسیه تحصیلی در هر سال تحصیلی به منظور جذب دانشجویان واجد شرایط پشتیبانی می کند ، بورسیه های تحصیلی این دانشگاه بر اساس شایستگی علمی و پیشرفت علمی دانشجویان در مقاطع کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکترا اعطا می شود.

نحوه درخواست بورسیه های دانشگاه قطر برای دانشجویان بین المللی جدید خارج از قطر بدین صورت است که تنها پس از تکمیل درخواست پذیرش آنلاین در دوره اعلام شده با پیوندی که برای دانشجویان با ایمیل ارسال می شود ، می توانند برای این بورسیه اقدام کنند.

دانشجویان پس از موفقیت در اخذ بورسیه ی دانشگاه قطر ، تحت حمایت دانشگاه قطر قرار می گیرند و این بورسیه ها شامل معافیت از شهریه ، تأمین هزینه ی خوابگاه دانشگاه و بلیط سالانه بلیط رفت و برگشت و معافیت هزینه رزرو می شود.

چهارشنبه ، 13 اکتبر 2021 شروع برنامه آنلاین دانشجویان بین المللی برای بورسیه دانشگاه قطر (بورسیه خارجی) و چهارشنبه ، 20 اکتبر 2021 آخرین روز برای دانشجویان بین المللی برای درخواست آنلاین بورسیه دانشگاه قطر (بورسیه خارجی) است.

بورسیه دولت قطر چیست؟

بورسیه های تحصیلی قطر برنامه ای است که توسط صندوق توسعه قطر (QFFD) با همکاری چندین موسسه آموزشی معتبر و برجسته در کشور قطر در مقاطع لیسانس ، فوق لیسانس و دکترا ارائه می شود ، بورسیه های تحصیلی قطر به دانشجویان بین المللی کشورهای در حال توسعه علاقه مند به تحصیل در قطر کمک های تحصیلی در برنامه های آموزش عالی و زبان ارائه می دهد ، این برنامه ای است که توسط چشم انداز قطر برای ارتقای آموزش با کیفیت در سراسر جهان ارائه می شود.

خوابگاه های دانشجویی کشور قطر

خوابگاه های دانشجویی در دانشگاه های قطر متعهد است که از طریق فعالیت های متنوع برنامه های درسی ، فرصت های آموزشی و خدمات حمایتی ، جامعه ای امن و خوشامد را برای دانشجویان بین المللی فراهم کند که باعث موفقیت تحصیلی ، مشارکت در محوطه دانشگاه ها و پیشرفت شخصی دانشجویان ما شود.

از اهداف خوابگاه های دانشجویی در قطر ، فراهم آوردن و نگهداری امکانات زندگی و یادگیری ایمن ، مطلوب و پاسخگویی نیازهای دانشجویان ، ارائه فرصت های برنامه نویسی برای زندگی و یادگیری با کیفیت که حس تعلق ، موفقیت دانشجویان و مشارکت در جامعه را تقویت می کند.

خدمات و امکانات رفاهی خوابگاه های قطر شامل نمازخانه ، دستگاه فروش خودکار ، مرکز تناسب اندام ، تالار تلویزیون ، سالن مطالعه برنامه ها و فعالیت های اجتماعی و آموزشی ، پرسنل متخصص برای پاسخگویی به تمام سوالات و نیازها و نگرانی های دانشجویان و پارکینک برای دانشجویان ، حمام و سرویس بهداشتی و آشپزخانه می شود.

هزینه ی خوابگاه برای هر دانشجو در اتاق مشترک 800 ریال قطر و برای هردانشجو در اتاق های تک نفره 2000 ریال قطر است که دانشجویان باید در شروع هر ترم هزینه های خوابگاه را بپردازند ، دانشجویانی که دارای بورسیه تحصیلی هستند ، هزینه مسکن شان پوشش داده می شود و هزینه ای دریافت نمی شود.

بهترین دانشگاه های قطر

دانشگاه قطر برترین موسسه آموزش عالی محلی است ، طبق رتبه بندی دانشگاه های تایمز رتبه 401 از 500 دانشگاه برتر جهان را دارد ، این دانشگاه حدود 20000 دانش آموز را پوشش می دهد که 38٪ آنها بین المللی هستند.

بهترین دانشگاه های قطر

علاوه بر این ، تعدادی از دانشگاه های بین المللی دارای پردیس های محلی در قطر هستند ، اینها شامل Carnegie Mellon ، Northwestern ، HEC Paris ، University College London و Georgetown است.

در ادامه توضیحات بیشتری درباره دانشگاه قطر داده شده است.

برنامه های تحصیلی دانشگاه قطر

دانشگاه قطر 45 مدرک لیسانس را در بسیاری از رشته ها ارائه می دهد ، برای دانشجویان تحصیلات تکمیلی ، این مدرسه دارای 25 برنامه کارشناسی ارشد و چهار درجه دکترا است. علاوه بر این ، دانشجویان می توانند چهار دوره دیپلم یا PharmD را مطالعه کنند.

این دانشگاه میزبان ده کالج است که شامل هنرها و علوم ، تجارت و اقتصاد ، آموزش ، مهندسی ، حقوق ، شرع و معارف اسلامی ، داروسازی ، دانشکده علوم بهداشت ، کالج پزشکی و کالج پزشکی دندانپزشکی است و این دوره ها در دانشگاه قطر به زبان های عربی و انگلیسی تدریس می شوند.

این دانشگاه به نمایندگی از دولت و صنعت خصوصی برای انجام تحقیقات منطقه ای ، به ویژه در زمینه های محیط زیست و فناوری های انرژی ، خدمت می کند ، دانشگاه قطر دارای 52 ملیت دانشجویی است که 65 درصد آنها ملیت قطری هستند.

از بزرگان این دانشگاه می توان موزا بنت ناصر ، محمد بن عبدالرحمان بن جاسم آل ثانی ، مریم العمد ، ناصر الخلیفی ، سعد المهنادي و امل المالکی را نام برد.

شرایط پذیرش از دانشگاه قطر

شرایط پذیرش از این دانشگاه بر اساس نوع درخواست (متقاضیان جدید ، انتقال ، ویزیت یا بدون مدرک) می تواند متفاوت باشد ، همه متقاضیان دانشگاه قطر باید حداقل 12 سال آموزش رسمی را گذرانده و نتایج رونوشت آن ها باید توسط آژانس آموزشی مناسب تأیید شود.

الزامات درجه دبیرستان ذکر شده در این بخش که حداقل نمرات است ، پذیرش را تضمین نمی کند و ممکن است با توجه به قدرت متقاضی و ظرفیت موجود در هر کالج یا رشته تغییر کند ، علاوه بر این ، الزامات دبیرستان بر اساس کالج متفاوت است و کالج های جداگانه این حق را برای خود قائل می شوند که الزامات اضافی را برای حداقل های پذیرش ذکر شده تعیین کنند.

دانشگاه حمد بن خلیفه

دانشگاه حمد بن خلیفه یک دانشگاه دولتی واقع در شهر دوحه ، پایتخت قطر است ، دانشگاه حمد بن خلیفه (HBKU) ، یکی از اعضای بنیاد آموزش ، علوم و توسعه قطر در سال 2010 تأسیس شد ، این دانشگاه به نام شیخ حمد بن خلیفه آل ثانی ، امیر سابق قطر نامگذاری شد ، این دانشگاه دارای کالج مطالعات اسلامی ، کالج علوم انسانی و علوم اجتماعی ، دانشکده علوم و مهندسی ، دانشکده حقوق ، کالج بهداشت و علوم زندگی و کالج سیاست عمومی است.

دانشگاه حمد بن خلیفه (HBKU) از دانشجویان بین المللی که علاقمند به تحصیل در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا هستند استقبال می کند.

از بزرگان این دانشگاه می توان شیخا موزه بنت ناصر ، امل المالکی و عایشه یوسف المننی را نام برد.

از شرایط اخذ پذیرش از این دانشگاه دارا بودن مدرک دیپلم و کارشناسی است ، برای ثبت نام در مقطع کارشناسی ارشد دانشجویان باید فرم درخواست آنلاین را پر و برای دانشگاه ارسال کنند و منتظر پاسخ دانشگاه باشند و پس از آن برای اتمام مراحل درخواست ، دانشجویان باید هزینه ای را برای ثبت نام به دانشگاه پرداخت کنند (300 تا 400 دلار) در هر سال و با توجه با رشته متغیر است.

اگر به تحصیل در کشور های آسیایی علاقه مندید می توانید تحصیل در کشور عمان را نیز بررسی کنید ، در مقاله تحصیل در عمان ، رشته ها ، دانشگاه ها و هزینه های تحصیل و زندگی دانشجویی در این کشور زیبا را بررسی کرده ایم.

بهترین شهرهای قطر برای تحصیل

از بهترین شهر های قطر برای تحصیل می توان دوحه را نام برد ، این شهر پایتخت و پرجمعیت ترین شهر قطر است که در ساحل خلیج فارس در شرق کشور ، در شمال الوکره و در جنوب الخور واقع شده است ، این شهر با بیش از 80 درصد از جمعیت کشور در دوحه یا حومه اطراف آن سریع ترین شهر در حال رشد قطر است.

دوحه مرکز آموزشی کشور است و دارای بالاترین سطح مدارس و کالج ها است ، اولین دانشگاه در این شهر ، دانشگاه قطر است که در سال 1973 افتتاح شد.

شهرک آموزشی قطر ، یک مجموعه آموزشی 14 کیلومتر مربعی است که توسط 2 سازمان غیرانتفاعی بنیاد قطر راه اندازی شد که ساخت آن در سال 2000 آغاز شد ، این شهرک دارای هشت دانشگاه ، دبیرستان برتر کشور و دفترهایی برای شبکه تلویزیونی کودکان الجزیره است.

هزینه های تحصیل در قطر

به طور متوسط برای یک برنامه کارشناسی در قطر به ازای هر ساعت اعتبار ، به طور متوسط 800 تا 1000 ریال قطر مورد نیاز است و معمولاً برای اتمام مدرک کارشناسی به چهار سال زمان نیاز دارید.

هزینه های تحصیل در قطر

برای یک برنامه کارشناسی ارشد هزینه تحصیل در دانشگاه قطر 1250 ریال قطر (حدود 350 دلار) در هر ساعت اعتبار است و تعداد ساعات اعتباری مورد نیاز بسته به برنامه کارشناسی ارشد متفاوت است اما معمولا 30-35 است.

تکمیل اکثر برنامه های کارشناسی ارشد دو سال به طول می انجامد و بسیاری از آنها گزینه ای برای تکمیل پایان نامه (گزینه تحقیق) یا تمرکز بر کاربرد عملی از طریق دوره های درسی یا کارآموزی دیگر ارائه می دهند.

هزینه های تحصیل رشته پزشکی در قطر از 60،000 QR در سال (16،500 دلار آمریکا) شروع می شود و در سال چهارم به 90،000 و در سالهای پنجم و ششم به 120،000 QR ( 33000 دلار آمریکا) افزایش پیدا کنید.

هزینه های زندگی در قطر

هزینه زندگی در قطر بسیار زیاد است ، قیمت آپارتمان های یک خوابه برای اجاره حدود 8350 QR معادل 2300 دلار آمریکا در ماه است و آب و برق و اینترنت حدود 125 دلار دیگر در ماه اضافه خواهد کرد.

با توجه به واردات گسترده مواد غذایی در قطر ، مواد اولیه غذایی نیز می توانند نسبتاً گران باشند ؛ بر اساس آمار Numbeo ، می توانید 21 QR معادل 6 دلار آمریکا برای یک وعده غذایی مک دونالد ، 40 QR یا 11 دلار آمریکا برای یک آبجو داخلی یا وارداتی ، 5.5 QR یا 1.5 دلار آمریکا برای یک نان بپردازید.

اگر دانشجویانی در قطر با روادید دانشجویی در حال تحصیل در دانشگاه قطر هستند ، می توانند در محوطه دانشگاه کار کنند ، اما اجازه کار خارج از دانشگاه را ندارند.

اگر به دنبال تحصیل در آسیا با قیمت های کمتر هستید ، می توانید دانشگاه های کشور چین را بررسی کنید ، چین با تنوع بالایی که در دانشگاه و رشته های تحصیلی دارد می تواند برای شما جزو برترین گزینه ها باشد ؛ مقاله تحصیل در چین را بخوانید.

مزایا و معایب تحصیل در قطر

تحصیل در قطر از جنبه های مختلف می تواند بسیار سودمند باشد ، اگر به دنبال غرق شدن فرهنگی در یک کشور عربی هستید ، قطر امن ترین مکان را برای این کار در اختیار شما قرار می دهد.

مزایا و معایب تحصیل در قطر

تحصیل در قطر از جنبه های مختلف می تواند بسیار سودمند باشد ، اگر به دنبال غرق شدن فرهنگی در یک کشور عربی هستید ، قطر امن ترین مکان را برای این کار در اختیار شما قرار می دهد.

مزایا:

 • فرصت عالی را برای یادگیری یکی از رایج ترین زبان های جهان یعنی زبان عربی
 • همچنین فرصت عالی برای آموزش و تحصیل برنامه ها به زبان انگلیسی
 • قطر کشوری بسیار امن و دوستانه با میزان جنایت پایین است.
 • قطر دارای فرهنگ حمایتی و استقبال کننده از خارجی ها است.

معایب:

 • آب و هوای قطر بسیار گرم و مرطوب است ، دمای تابستان می تواند تا 50 درجه سانتی گراد ، همراه با 90 درصد رطوبت ، برسد.
 • صرف نظر از مزیت بنزین ارزان ، هزینه های زندگی در قطر مقرون به صرفه نیست.
 • رشد سریع اقتصادی باعث افزایش هزینه های اسکان شده است.
 • تعداد دانشگاه ها در قطر محدود است.
 • زنان مجرد ممکن است به دلیل ترس از ایمنی ، در یافتن کار بدون حامی یا اخذ مجوز اقامت برای مدت طولانی با مشکلاتی روبرو شوند.

ویزای تحصیلی قطر

کشور قطر معتقد است که تمام دانشجویانی که در یک برنامه دانشگاهی معتبر در این کشور پذیرفته شده اند باید برای اخذ ویزای تحصیلی اقدام کنند و ویزای دانشجویی را برای تحصیل در این کشور دریافت کنند.

برای تکمیل فرم درخواست ویزای تحصلی قطر ، بررسی مدارک مورد نیاز زیر و تهیه آن ها الزامی است :

صفحه تأیید برنامه آنلاین (که باید در پایان درخواست آنلاین روی کاغذ چاپ شود ، اگر نتوانستید آن را چاپ کنید ، لطفاً خلاصه برنامه وب را چاپ کرده و به جای آن استفاده کنید).

کپی گذرنامه دانشجو ، حداقل یک سال اعتبار داشته باشد.

قولنامه حامی مالی برای تحمل هزینه های تحصیل در دانشگاه ، اگر حامی مالی خارج از قطر است ، دانشجو باید صورت حساب بانکی حامی مالی را به مدت شش ماه قبل از ارائه درخواست ویزا ارائه دهد ، این سند باید نشان دهنده توانایی مالی حامی مالی برای تحمل هزینه های مالی (تحصیل ، زندگی و غیره) دانشجو در دوران تحصیل در دانشگاه باشد.

فرم سلامت باید توسط کلینیک پزشکی یا بیمارستان در کشور متقاضی امضا شود ، این فرم ارزیابی سلامت تنها برای متقاضیان خارج از قطر که مجوز اقامت قطر را ندارند و برای درخواست ویزای تحصیلی درخواست داده اند قابل قبول است.

گواهی مجوز کیفری صادر شده توسط مقام مسئول کشور محل اقامت دانشجو.

نامه تأیید والدین یا سرپرست دانشجو برای ثبت نام دانشگاه برای تحصیل و اخذ مجوز اقامت.

و در نهایت تکمیل فرم اعلامیه ی دانشجویی.

پیشنهاد درخواست موفق برای تحصیل در قطر

تحصیل در خارج از کشور آنقدرها هم که به نظر می رسد آسان نیست ، در حالی که برخی ممکن است جنبه مالی را بیشتر در نظر بگیرند ، ورود به کالج با تهیه یک مشخصات علمی قوی برای شما آسان تر است.

برای اطلاع از نحوه درخواست برای دانشگاه های قطر ، باید از وب سایت موسسه انتخابی خود دیدن کرده و مراحل درخواست و شرایط ورود به برنامه انتخابی خود را مطالعه کنید.

در بسیاری از موارد ، دانشجویان داخلی و خارجی می توانند از طریق بخش مربوطه به صورت آنلاین درخواست دهند.

در برخی از دانشگاهها مقرراتی در مورد انواع دانشجویانی که واجد شرایط درخواست هستند وجود دارد ؛ به عنوان مثال ، در دانشگاه قطر تنها کسانی که دارای مجوز اقامت معتبر یا تابعیت کشور قطر در یک کشور خلیج فارس هستند ، واجد شرایط ثبت نام هستند.

داشتن یک برنامه کاربردی قوی می تواند به شما در تحصیل رایگان در قطر کمک کند و شانس خود را برای پذیرش در مدرسه مورد نظر افزایش دهید.

سوالات پر تکرار تحصیل در قطر

کارشناسان ما در شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) در این محتوا ، تلاش کردند پاسخ یکی از پرسش های پرتکرار شما را بدهند ، شرایط و جزئیات تحصیل در قطر ، سوالی است که روزانه از مشاوران ما پرسیده می شود ، شما هم سوالات خود را در بخش دیدگاه ثبت کنید تا اطلاعات جامعی را در اختیار شما قرار دهیم.

هزینه تحصیل در قطر در رشته های پزشکی چقدر است؟

هزینه های تحصیل رشته پزشکی در قطر از 60،000 QR در سال (16،500 دلار آمریکا) شروع می شود و در سال چهارم به 90،000 و در سالهای پنجم و ششم به 120،000 QR ( 33000 دلار آمریکا) افزایش پیدا کنید.

هزینه خوابگاه برای تحصیل در قطر چقدر است؟

هزینه ی خوابگاه برای هر دانشجو در اتاق مشترک 800 ریال قطر و برای هردانشجو در اتاق های تک نفره 2000 ریال قطر است که دانشجویان باید در شروع هر ترم هزینه های خوابگاه را بپردازند ، دانشجویانی که دارای بورسیه تحصیلی هستند ، هزینه مسکن شان پوشش داده می شود و هزینه ای دریافت نمی شود.

بهترین شهر برای تحصیل در قطر کدام است؟

از بهترین شهر های قطر برای تحصیل می توان دوحه را نام برد ، این شهر پایتخت و پرجمعیت ترین شهر قطر است که در ساحل خلیج فارس در شرق کشور ، در شمال الوکره و در جنوب الخور واقع شده است ، این شهر با بیش از 80 درصد از جمعیت کشور در دوحه یا حومه اطراف آن سریع ترین شهر در حال رشد قطر است.

هزینه های تحصیل در قطر چقدر است؟

به طور متوسط برای یک برنامه کارشناسی در قطر به ازای هر ساعت اعتبار ، به طور متوسط 800 تا 1000 ریال قطر مورد نیاز است و معمولاً برای اتمام مدرک کارشناسی به چهار سال زمان نیاز دارید. برای یک برنامه کارشناسی ارشد هزینه تحصیل در دانشگاه قطر 1250 ریال قطر (حدود 350 دلار) در هر ساعت اعتبار است و تعداد ساعات اعتباری مورد نیاز بسته به برنامه کارشناسی ارشد متفاوت است اما معمولا 30-35 است.

بهترین دانشگاه برای تحصیل در قطر کدام است؟

دانشگاه قطر برترین موسسه آموزش عالی محلی است ، طبق رتبه بندی دانشگاه های تایمز رتبه 401 از 500 دانشگاه برتر جهان را دارد ، این دانشگاه حدود 20000 دانش آموز را پوشش می دهد که 38٪ آنها بین المللی هستند.

اگر مایل به تحصیل در قطر هستید اما اقامت این کشور را ندارد ، می توانید از طریق مشاوره با مشاوران موسسه مهاجرتی رجبی اطلاعات کاملا دقیق و صحیح دقیق کنید ، با ما از طریق دفاتر تهران و شیراز در ارتباط باشید و مشاوره رایگان دریافت کنید ، همچنین می توانید با مطالعه مقاله تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در قطر اطلاعات خود در خصوص رشته های پزشکی که بیشترین متقاضی را دربین دانشجویان ایرانی دارند را بیشتر و بهتر بشناسید.

5/5 - (9 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

منو
خانه