بهترین شهر روسیه برای تحصیل

بهترین شهر روسیه برای تحصیل

بسیاری از متقاضیان عزیز مهاجرت تحصیلی به روسیه پرسشهای متداولی درباره بهترین شهر روسیه برای تحصیل دارند . در این مقاله شما را با بهترین شهرهای دانشگاهی روسیه آشنا میکنیم . ما در موسسه حقوقی وکلای مهرآفرین رجبی با دارا بودن تیم تخصصی حرفه ای در کلیه امور مهاجرتی و حقوق بین الملل می توانیم امکان تحصیل در روسیه و زندگی در بهترین شهر آن را برای شما فراهم سازیم ، پس با ما همراه باشید .

مسکو بهترین شهر روسیه برای تحصیل

مسکو پایتخت روسیه و بزرگترین شهر در منطقه اروپا به حساب می آید و در رتبه بندی سال ۲۰۱۸ در میان ۴۰ شهر برتر دنیا قرار گرفته است . مسکو دارای تاریخ و پیشینه ای با فرهنگ سنتی و معاصر غنی می باشد و دارای کلیساهای زیبای تاریخی ، موزه و گالری های بی شماری می باشد . مسکو در لیست گرانترین شهرهای دنیا قرار دارد اما از نظر هزینه زندگی برای یک دانشجو ، مسکو به عنوان یکی از مقرون به صرفه ترین شهر های دانشجویی جهان انتخاب شده است . این شهر میزبان دانشگاه های مشهور روسیه برای تحصیلات عالی است مانند دانشگاه دولتی روابط بین الملل مسکو ، تحصیل رشته های مهندسی ایالتی باومن ، تحصیل پزشکی در دانشگاه لومونوسف روسیه ، دانشگاه فنی و موسسه فیزیک و فناوری مسکو می باشد .

دانشگاه لومونوسف به لحاظ معماری بی نظیر آن ، یکی از زیباترین دانشگاه های دنیا به شمار می رود و در منطقه ای از مسکو قرار دارد که به تپه گنجشکان معروف است . مسکو با توجه به بازار کار خوب و هزینه های زندگی مقرون به صرفه در مقایسه با شهر های همتراز خود در دنیا و همچنین دارا بودن دانشگاه های عالی رتبه می تواند یکی از گزینه های خوب برای بهنرین شهر روسیه برای تحصیل باشد .

تحصیل در شهر سن پترزبورگ روسیه

شهر زیبای سن پترزبورگ قبل از مسکو ، پایتخت سابق روسیه بوده است . سن پترزبورگ هم اکنون بعد از مسکو و لندن ، سومین شهر بزرگ اروپا به حساب می آید . این شهر در سال ۱۷۰۳ توسط پیتر کبیر ساخته شده است و در تاریخ خود حوادث سیاسی _ اجتماعی زیادی را پشت سر گذاشته است . این شهر در واقع از جرایز کوچکی تشکیل شده است که در ورودی رودخانه نوا قرار گرفته اند و از طریق چندین پل به هم وصل می شوند . سن پترزبورگ کاخ ها ، موزه ها ، سالن های تئاتر ، گالری های هنری بی نظیری را در خود جای داده است .

تحصیل در سن پترزبورگ

اولین دانشگاه در حوالی سال ۱۹۰۳ در سن پترزبورگ تاسیس شد و در حال حاضردانشگاه های پلی تکنیک سن پترزبورگ و دانشگاه ایالتی سن پترزبورگ از بهترین های جهان در رتبه بندی QS هستند . هزینه مسکن در مسکو گرانتر از سن پترزبورگ است و هزینه زندگی دانشجویی در سن پترزبورگ نسبت به مسکو مقرون به صرفه تر است .

شهر تومسک روسیه

شهر تومسک نسبت به مسکو و سن پترزبورگ هزینه های ارزانتری برای دانشجو در بر دارد اما ، از لحاظ آب و هوا شرایط سخت تری دارد . تومسک یکی از سردترین شهر های روسیه است . این شهر کوچک در منطقه سیبری قرار دارد و دانشگاه های آن از سطح آموزشی بالایی در کشور برخوردار است . دانشگاه های تومسک در میان دانشگاه های قاره آسیا و مناطق شرقی اروپا دارای اعتبار بالایی هستند .

انواع رشته های دانشگاهی فنی مهندسی در دانشگاه پلی تکنیک تومسک تدریس می شود ، همچنین این دانشگاه دارای مرکز تحقیقات ملی برجسته ای در کشور می باشد . دانشگاه ایالتی تومسک نیز دانشگاه معتبر دیگری است که دارای روش های آموزشی مدرن و پیشرفته ای می باشد اما بسیاری از رشته های این دانشگاه به زبان روسی تدریس می شود . بنابراین تومسک به عنوان گزینه بهترین شهر روسیه برای تحصیل خصوصا برای رشته های فیزیک و علم نجوم پیشنهاد می شود ؛ به شرطی که هدف شما تحصیل به زبان روسی باشد .

تحصیل در شهر کازان روسیه

شهر کازان روسیه در نقطه تلاقی رودهای ولگا و قازانکا در بخش اروپایی روسیه قرار گرفته است . این شهر از لحاظ چشم اندازهای اجتماعی ، اقتصادی و  رفاه و آسایش مردم یک شهر توریستی به شمار می رود و چشم گیرترین ویژگی آن همزیستی مسالمت آمیز مردم از ادیان و مذاهب مختلف در جهان است . این ویژگی برای زندگی دانشجویان خارجی امتیاز بسیار خوبی به شمار می رود . بنابراین میتوان گفت شهر کازان جزء بهترین شهر روسیه برای تحصیل می باشد . دانشگاه ها پزشکی فدرال کازان از بهترین دانشگاه ها برای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در روسیه می باشد .

شهر نووسیبریک روسیه

شهر نووسیبریک در جنوب شرقی دشت سیبری غربی واقع شده است و مرکز استان نووسیبریک می باشد . این شهر نیز یکی از گزینه ها برای بهترین شهر روسیه برای تحصیل می باشد اما نسبت به دیگر شهرهای ذکر شده در بالا از شرایط کار مناسبی برخوردار نیست . در عین حال این شهر سرمایه علمی _ صنعتی روسیه محسوب می شود و بعد از مسکو و سن پترزبورگ سومین شهر پرجمعیت روسیه است . دانشگاه نووسیبریک یکی از بهترین دانشگاه های روسیه با قدمت بیشتر از صد سال است .

درباره کشور روسیه

روسیه کشوری پهناور با جمعیتی بالغ بر ۱۴۴ میلیون نفر و تراکم جمعیتیKm2 4/8 است که دارای شهر های بزرگ و زیبای زیادی می باشد . مساحت این کشور به عنوان پهناورترین کشور جهان بیشتر از یک دوم مساحت قاره آفریقاست . روسیه از ۸۵ واحد فدرال به اضافه جمهوری کریمه ، تشکیل شده است که هر کدام از این واحدهای فدرال در شورای فدرال یا مجاس اعلای روسیه ، دو نماینده دارند ، اما از لحاظ درجه استقلال با هم متفاوت هستند .  از بین این ۸۵ واحد فدرال ، تعداد ۴۶ واحد آن بصورت استان اداره می شوند . این ۴۶ استان به همراه ۳۹ واحد دیگر ، در کنار همدیگر کشور روسیه را تشکیل می دهند .

درباره کشور روسیه

پایتخت روسیه شهر مسکو در باختر و بخش اروپایی کشور است . بهترین شهر های روسیه شامل مسکو ، سن پترزبورگ ، شهر سوچی ، شهر نیژی نووگورود ، پسکوف و پیچوری ، شهر یکاترینبورگ ، سوزدال ، ولادیمیر ، کارلیا ، شهر کازان و شهر حلقه طلایی ( مجموعه ای از چند شهر در کنار هم ) هستند .

از نظر کارشناسان آشنا به امور بین المللی در کادر تخصصی موسسه مهرآفرین رجبی جهت تحصیل در روسیه ، شهرهای مسکو و سن پترزبورگ و کازان بهترین گزینه ها برای انتخاب بهترین شهر روسیه برای تحصیل می باشند . اگر به دنبال مهاجرت تحصیلی به روسیه هستید ، کارشناسان خبره موسسه مهر آفرین رجبی می توانند شما را در تحصیل و اعزام دانشجو به روسیه در رشته های پزشکی ، مهندسی ، رشته های هنری و حتی موسیقی ، راهنمایی کنند . مشاورین برجسته ما از طریق دفاتر همکار موسسه در تهران و شیراز با شما همراه خواهند بود .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *