روسیه

بهترین شهر روسیه برای تحصیل

بهترین شهر روسیه برای تحصیل

بهترین شهر روسیه برای تحصیل کدام است؟ در این مطلب از شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) اطلاعاتی در مورد بهترین شهرهای دانشجویی در روسیه برای دانشجویان بین المللی آورده شده است ، با ما همراه باشید.

روسیه یکی از مهمترین مقاصد آموزشی برای دانشجویان بین المللی است و در یک و نیم دهه اخیر شاهد افزایش چشمگیر تعداد دانشجویان بین المللی بوده که تحصیلات تکمیلی خود را ادامه می دهند یا حداقل بخشی از تحصیلات دانشگاهی خود را در روسیه دنبال می کنند.

پیش تر هم در همین سایت مقاله تحصیل در روسیه را به شما تقدیم کردیم که حاوی تمامی اطلاعاتی است که یک دانشجو برای مهاجرت تحصیلی به آن نیاز دارد.

در روسیه شهر های زیادی هستند که توجه دانشجویان را به خود جلب می کنند ، با این حال اکثر دانشجویان خارجی ترجیح می دهند تحصیلات خود را در مسکو یا سن پترزبورگ ادامه دهند.

در ادامه مشاوران موسسه مهاجرتی رجبی مجموعه ای از بهترین شهرهای روسیه برای تحصیل را معرفی کرده اند ، برای انتخاب بهترین شهر ها رتبه بندی دانشگاه ها در هر شهر ، محل اقامت و قیمت ها ، فرصت های کارآموزی همراه با گزینه هایی برای وقت آزاد و اوقات فراقت را بررسی کرده ایم.

از بسیاری جهات ، از رتبه بین المللی QS از شرکت انگلیسی Quacquarelli Symonds استفاده شده که برای انتخاب بهترین شهرهای برای دانشجویان ، معیارهای زیادی را در نظر می گیرند.

بهترین شهر روسیه برای تحصیل

تحصیل در شهر نووسیبیرسک پایتخت سیبری

محل نهادهای تحقیقاتی و آموزشی قوی ، پایتخت سیبری با رشد سریع اقتصادی متمایز است ، تعداد زیادی از شرکت های صنعتی ، فناوری اطلاعات ، انرژی و مهندسی مکانیک در اینجا بسیار قوی هستند ، این شهر به دلیل آکادمگورودوک مشهور است ، جایی که ده ها موسسه تحقیقاتی ، شرکت های نرم افزاری و یک پارک فنی در آن قرار دارند.

در سال 2021 ، این شهر در رتبه بندی بین المللی QS وارد 100 شهر برتر شهرهای دانشجویی جهان شد و لازم به ذکر است فقط 3 شهر روسیه در این رتبه بندی حضور دارند ، این شهر بزرگترین مرکز علمی سیبری و یک مرکز واقعی جذب محققان در رشته های علمی است.

بیش از 20 دانشگاه در این شهر وجود دارد از جمله دانشگاه پزشکی NSMU ، دانشگاه مشاورزی NSAU ، دانشگاه حمل و نقل آب و کشتی سازی SSUVT و تئاتر قدرتمند NGTI ، که در سراسر کشور شناخته شده است.

NSU ، دانشگاه ایالتی نووسیبیرسک در رتبه بندی جهانی دانشگاه های ، QS در LLP-250 گنجانده شده و از دانشگاه فنی دولتی مسکو جلوتر است.

NSTU نیز از دیگر دانشگاه های معروف آن است که در رشته فیزیک خیلی معروف است ، و دائما در صدر جهان قرار دارد ، توجه NSTU به افراد دارای معلولیت مستلزم احترام خاصی است و تنها دانشگاه سیبری است که به دانشجویان خود بسیار اهمیت می دهد.

تحصیل در شهر نووسیبیرسک پایتخت سیبری

اوقات فراغت در نووسیبیرسک

نووسیبیرسک یک شهر بزرگ است ، بنابراین مطمئنا می توانید در وقت آزاد خود از تحصیل کارهای زیادی انجام دهید ، مدر زیرا فقط جاذبه های اصلی را لیست شده است:

 • کلیسای جامع الکساندر نوسکی
 • موزه فناوری راه آهن
 • تئاتر اپرا و باله نووسیبیرسک ( بزرگترین تئاتر روسیه )
 • پارک لافت ” زیرزمینی “
 • مخزن نووسیبیرسک – دریای اوب که توسط مردم محلی نامیده می شود
 • باغ گیاه شناسی Akademgorodok

هزینه اجاره و زندگی در نووسیبیرسک

هزینه زندگی دانشجویی در این شهر حدود 478.11 دلار در ماه می باشد و اجاره در این شهر از 7000 روبل شروع می شود.

فرصت های کارآموزی و کاری

 • شرکت های فناوری اطلاعات
 • صنایع غذایی
 • متالورژی
 • مهندسی مکانیک
 • مهندسی قدرت

تحصیل در مسکو پایتخت روسیه

کلانشهر بزرگی که مشهورترین دانشگاه های روسیه در آن قرار دارند ، این شهر با زیرساخت های حمل و نقل و اجتماعی توسعه یافته متمایز است ، مسکو دانشجویان با زندگی فرهنگی غنی را جذب می کند ، این شهر رویدادهای مهم و سرگرمی های زیادی دارد و قوی ترین مراکز علمی کشور در مسکو متمرکز شده است ، لازم به ذکر است که هزینه های تحصیل ، اسکان ، حمل و نقل و غذا در مسکو بیشتر از سایر شهرهای دانشجویی روسیه است.

تحصیل در مسکو پایتخت روسیه

این شهر نیز در لیست QS رتبه ۳۴ و بهترین شهر در روسیه است.

بیش از ۲۰۰ دانشگاه در این شهر وجود دارد که بسیاری از آنها در رتبه بندی های معتبر جهانی گنجانده شده اند ، از جمله دانشگاه دولتی لومونوسوف مسکو

دانشگاه اصلی کشور ، در بسیاری از رتبه بندی ها از جمله QS World University Rating، US News Education بهترین است.

موسسه فیزیک و فناوری مسکو نیز از دیگر دانشگاه های معروف در این شهر است و فارغ التحصیلان آن که در زمینه فناوری اطلاعات کار می کنند اغلب رتبه های بالاترین حقوق در کشور را دارند.

اوقات فراغت در مسکو

در مشکو موزه ها و گالری ها ( بسیاری از آنها به صورت رایگان دانشجو می پذیرند ) ، پارک های شهری و حومه ، مناطق و بناهای تاریخی ، کافه ها ، تئاترها و کلاب های موسیقی زیادی برای گذراندن اوقات فراغت وجود دارد.

هزینه زندگی دانشجویی و اجاره در مسکو

هزینه زندگی در مسکو به عنوان یک دانشجوی بین ۱۵۰۰۰ تا ۲۰۰۰۰ روبل در ماه متغیر است ، اجاره مسکن در مسکو بسیار گران است ، اما به دانشجویان غیر مقیم خوابگاه هایی داده می شود که به راحتی می توان آنها را با هتل های خوب در جاهای دیگر مقایسه کرد، قیمت اجاره در پایتخت از ۱۴۰۰۰ روبل در ماه شروع می شود.

فرصت های کارآموزی و کاری مسکو

دفاتر و مقرهای اصلی شرکتهای اصلی در روسیه و جهان در این شهر متمرکز شده است ، بنابراین یافتن فرصتی برای تمرین یا کارآموزی دشوار نخواهد بود.

پیش تر در این سایت در مقاله دانشگاه دولتی مهندسی عمران مسکو ، به شرایط پذیرش و تحصیل در دانشگاه های مسکو پرداخته ایم.

تومسک قدیمی ترین مرکز علمی شرق روسیه

این شهر دارای مجموعه علمی و آموزشی است ( چنین نمونه دیگری در روسیه وجود ندارد ) ، که باعث می شود تومسک به قدیمی ترین مرکز علمی در شرق روسیه شناخته شود.

تومسک قدیمی ترین مرکز علمی شرق روسیه

در مجموع ۸ دانشگاه و ۴ شعبه در این شهر وجود دارد از جمله دانشگاه دولتی تومسک که قدیمی ترین در سیبری و یکی از بهترین دانشگاه های جهان شامل ۲۲ موسسه و دانشکده است و در زمینه های فیزیک ، شیمی و علوم مواد ، ریاضیات ، جامعه شناسی ، روزنامه نگاری ، رادیوفیزیک معروف شده است.

دانشگاه دیگر دانشگاه پلی تکنیک تومسک یک دانشگاه فنی عالی است که دائما در رتبه در ده دانشگاه برتر رتبه بندی روسیه قرار دارد.

دانشگاه پزشکی دولتی سیبری نیز از جزء ده دانشگاه برتر روسیه است.

اوقات فراغت در تومسک

این شهر کوچک ، اما بسیار دنج و توسعه یافته است و می توانید در امتداد خاکریز ، در باغ گیاه شناسی یا در ساحل دریاچه سفید ، که درست در مرکز تاریخی واقع شده است ، قدم بزنید و عصرها به کافه ها یا رستوران های شهر بروید.

هزینه زندگی و اجاره در تومسک

هزینه زندگی دانشجویی در این شهر ۵۰٫۳۳۷ روبل در ماه تخمین زده می شود ، قیمت اجاره از ۷۰۰۰ روبل در ماه شروع می شود.

فرصت های کاری و کارآموزی تومسک

دفاتر نمایندگی و دفاتر بیش از ۱۰۰ شرکت فناوری اطلاعات در این شهر وجود دارد ، بنابراین هیچ مشکلی در انتخاب وجود نخواهد داشت ، برای کارآموزی و کسب تخصص های بیشتر می توان در شرکت های پتروشیمی و شیمی ، مهندسی نیرو ، مهندسی مکانیک ، فلزکاری ، جنگلداری و نجاری در سطح شهر در سطح عالی تجربه کسب کرد.

تحصیل در سنت پترزبورگ پایتخت فرهنگی روسیه

سنت پترزبورگ با فضایی خاص متمایز می شود ، این شهر دارای معماری زیبا ، تاریخ ، شهر موزه ها و خلاقیت است و در این شهر دانشجویان می توانند آموزش را با گشت و گذار ، سفرهای آموزشی به حومه سنت پترزبورگ ترکیب کنند.

تحصیل در سنت پترزبورگ پایتخت فرهنگی روسیه

دومین پایتخت روسیه ، شهر شاهنشاهی در نوا معروف به ونیز شمالی – سنت پترزبورگ توسط مردم محلی مورد ستایش قرار می گیرد ، مورد علاقه گردشگران و مورد احترام دانشجویان است و در رتبه بندی QS ، ۶۶ است.

بیش از ۸۰ دانشگاه در شهر وجود دارد و بسیاری از آنها دارای تاریخ فوق العاده و غنی هستند که در میان آن ها می توان دانشگاه ملی سنت پترزبورگ ( رتبه ۲۵۰ در بین دانشگاه های برتر جهان ) ، موسسه دولتی فیلم و تلویزیون سن پترزبورگ و دانشگاه پلی تکنیک سنت پترزبورگ و دانشگاه اقتصاد دولتی سنت پترزبورگ را نام برد.

اوقات فراغت در سنت پترزبورگ

این پایتخت فرهنگی روسیه به هر فرد چیزی برای ارائه دارد و در ابتدا ، می توانید در شهر قدم بزنید تا از رودخانه ها ، کانال ها و معماری آن لذت ببرید ( مهمتر از همه ، چتر یا بارانی خود را فراموش نکنید ! ) ، سپس می توانید با موزه های محلی ( بیش از ۲۰۰ مورد ) آشنا می شوید و در پترهوف ، گچینا ، پریوزرک ، ویبورگ قدم بزنید ، در نیوهلند و در سواکابل استراحت کنید ، بسیاری از موسسات محلی تخفیف هایی برای دانشجویان ارائه می دهند.

هزینه زندگی دانشجویی و اجاره در سنت پترزبورگ

دانشجویان در سن پترزبورگ حدود ۸۰ – ۱۱۰ دلار در هفته در طول مدت اقامت خود هزینه می کنند و این هزینه شامل مواد غذایی ، حمل و نقل شهری ، وعده غذایی ، وسایل دانشگاه ، سرگرمی متوسط آخر هفته و سایر هزینه های عمومی زندگی می شود ، اجاره خانه در سنت پترزبورگ ارزانتر از مسکو است ، اگرچه خوابگاههای محلی بسیار مناسب هستند و هزینه اجاره مسکن در شهر حداقل ۱۰،۰۰۰ روبل است.

فرصت های کاری و کارآموزی سنت پترزبورگ

توسعه یافته ترین صنایع برای کارآموزی یا کار برای متخصصان در قسمت های زیر وجود دارد :

 • مهندسی مکانیک
 • کشتی سازی
 • متالورژی
 • تجهیزات برقی
 • گردشگری

تحصیل در کازان شهری با سابقه هزار ساله

کازان شهری چند ملیتی و دوستانه است ، آثار معماری متعدد و فضای مثبت است ، بنابراین دانشجویان اغلب آن را انتخاب می کنند ، کازان ” سومین پایتخت روسیه ” نامیده می شود و این شهر به خاطر خوشه فناوری اطلاعات ، دستاوردهای ورزشی ، پارک های زیبا مشهور است ، کازان در آموزش علوم طبیعی ، ریاضیات و رشته های موسیقی قوی است.

تحصیل در کازان شهری با سابقه هزار ساله

حدود ۳۰ دانشگاه در این شهر وجود دارد از جمله ، دانشگاه فدرال کازان ، دانشگاه فنی تحقیقات ملی کازان ، دانشگاه مهندسی برق دولتی کازان.

اوقات فراغت در کازان

کازان یک شهر فوق العاده زیبا است و حتی پیاده روی های معمولی نیز لذت زیادی را به همراه خواهد داشت و بهترین قست های انین شهر برای گذراندن اوقات فراغت عبارتند از ساحل دریاچه کازان ، کرملین کازان و مسجد کول شریف ، اسلبودای تاتار قدیمی و مرکز فرهنگی Smena.

هزینه زندگی دانشجویی و اجاره در کازان

هزینه ماهانه زندگی دانشجویی در کازان حدود ۴۷۴٫۵۰ دلار برآورد می شود و دانشجویان از ۹۰۰۰ روبل در ماه برای مسکن در کازان هزینه می کنند.

فرصت های کاری و کارآموزی کازان

این شهر محل پارک IT است ، یکی از بزرگترین تکنوپارک های روسیه و صنایع سبک و شیمیایی ، صنعت نفت و مهندسی مکانیک به خوبی در آن توسعه یافته اند.

برای آشنایی بیشتر با قوانین کاری روسیه و نحوه پرداخت حقوق و دستمزد ، مقاله کار در روسیه را مطالعه نمایید.

تحصیل در یکاترینبورگ مرکز منطقه اورال

یکاترینبورگ یکی از بزرگترین مگاپولیس های بزرگ در روسیه و یکی از راحت ترین و مجهزترین شهرهای کشور است که عنوان یکی از ده شهر ایده آل جهان را از یونسکو دریافت کرده است ، یکاترینبورگ همچنین یک مرکز علمی با ده ها موسسه تحقیقاتی است و اغلب توسط دانشجویانی برای تحصیل انتخاب می شود که قصد دارند در آینده زندگی خود را با علم مرتبط کنند.

تحصیل در یکاترینبورگ مرکز منطقه اورال

شهری باشکوه با تاریخ غنی و آینده امیدوارکننده و بسیار فعال در حال توسعه است ، زیرا مردم محلی صادقانه آن را سومین پایتخت روسیه می دانند.

بیش از ۲۰ دانشگاه در این شهر آماده پذیرش دانشجو از سراسر جهان و روسیه هستند از جمله دانشگاه فدرال اورال ، دانشگاه UrGAHU و دانشگاه پزشکی دولتی اورال.

اوقات فراغت در یکاترینبورگ

پلوتینکا جاذبه اصلی جوانان در کل این شهر است ، خانه سواستیانوف ، نمایشگاه های موزه ویسوتسکی و مرکز یلتسین و سالن های کنسرت نیز از دیگر جاذبه های آن برای دانشجویان است.

هزینه زندگی دانشجویی و اجاره در یکاترینبورگ

هزینه زندگی دانشجویی در این شهر ماهانه ۴۹۱ دلار بدون اجاره برآورد شده اسوت اجاره خانه در یکاترینبورگ حداقل ۸۰۰۰ روبل در ماه هزینه خواهد داشت.

فرصت های کاری و کار آموزی یکاترینبورگ

قوی ترین مناطق در این شهر برای کارآموزی انرژی ، متالورژی و مهندسی مکانیک هستند.

تحصیل در شهر سامارا

شهری زیبا ، مسکونی و مهمان نواز درست در ساحل ولگا که یک شهر دانشجویی کامل با کتابخانه ها و مراکز تحقیقاتی است و سامارا شهری سر سبز ، اصیل و دنج است و توسط دانشجویانی انتخاب می شود که به راحتی ، ریتم زندگی و آرامش اهمیت می دهند.

تحصیل در شهر سامارا

بیش از ۲۰ دانشگاه در این شهر فعالیت می کنند که شامل شعب دانشگاه های دیگر شهرها نیز است از جمله دانشگاه ملی تحقیقات سامارا ، دانشگاه پزشکی دولتی سامارا ( دارای رتبه سیزدهم در میان بهترین دانشگاه های پزشکی روسیه ) و دانشگاه فنی دولتی سامارا.

اوقات فراغت در سامارا

ساحل ولگا اولین جاذبه تفریحی این شهر است ، کلیسای لهستانی و موزه هنر نو ، پناهگاه استالین و موزه سامارا کوسمیچسکایا ، گالری ویکتوریا با نمونه های بسیار شگفت انگیز از هنر معاصر ، از دیگر جاذبه های تفریحی برای دانشجویان این شهر است.

هزینه زندگی دانشجویی و اجاره در سامارا

هزینه ماهانه یک دانشجو در این شهر ۵۲۷ دلار بدون اجاره و هزینه مسکن در سامارا از ۶۰۰۰ روبل در ماه شروع می شود.

فرصت های کاری و کارآموزی سامارا

چند صد شرکت صنعتی برای فارغ التحصیلان رشته های مختلف کارآموزی و ( و احتمالا محل کار ) را ارائه می دهند :

 • فلزکاری
 • صنعت فضایی
 • صنعت هوانوردی
 • بخش غذا ( در این شهر کارخانه شکلات سازی معروف روسیه واقع شده است )
 • مهندسی مکانیک

سوالات پر تکرار بهترین شهر روسیه برای تحصیل

کارشناسان ما در شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) در این محتوا بهترین شهر روسیه برای تحصیل را معرفی کردند ، سوالات و ابهامات خود را در بخش دیدگاه ثبت کنید تا پاسخ مشاوران ما را دریافت کنید.

بهترین دانشگاه های شهر نووسیبیرسک کدامند؟

بیش از 20 دانشگاه در این شهر وجود دارد از جمله دانشگاه پزشکی NSMU ، دانشگاه کشاورزی NSAU ، دانشگاه حمل و نقل آب و کشتی سازی SSUVT و تئاتر قدرتمند NGTI ، که در سراسر کشور شناخته شده است.

رتبه بندی مسکو برای تحصیل دانشجویان چگونه است؟

این شهر در لیست QS رتبه 34 و بهترین شهر در روسیه است.

بهترین دانشگاه مسکو کدام است؟

دانشگاه دولتی لومونوسوف مسکو دانشگاه اصلی کشور ، در بسیاری از رتبه بندی ها از جمله QS World University Rating، US News Education بهترین است.

هزینه زندگی در مسکو چقدر است؟

هزینه زندگی در مسکو به عنوان یک دانشجوی بین 15000 تا 20000 روبل در ماه متغیر است

بهترین دانشگاه های شهر کازان کدامند؟

حدود 30 دانشگاه در این شهر وجود دارد از جمله ، دانشگاه فدرال کازان ، دانشگاه فنی تحقیقات ملی کازان ، دانشگاه مهندسی برق دولتی کازان.

در پایان اگر در انتخاب بهترین شهر روسیه برای تحصیل مردد هستید ، با کمک مشاوران موسسه مهاجرتی رجبی می توانید به انتخاب درستی بر اساس بودجه و شرایط خودبرسید ، همکاران ما در دفاتر تهران و شیراز آماده پاسخگویی و ارائه مشاوره به عزیزان علاقه مند به تحصیل در روسیه می باشند ، برای اگاهی بیشتر در خصوص تحصیل در رشته های علوم پزشکی روسیه می توانید مقاله تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در روسیه را بخوانید.

5/5 - (100 امتیاز)
بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *