بهترین دانشگاه های روسیه

بهترین دانشگاه های روسیه را از آن جهت می توان یکی از مناسب ترین مقصدهای تحصیلی دانست که امکانات بسیار خوبی را همراه با هزینه های مقرون به صرفه در اختیار دانشجویان بین المللی قرار می دهند.

این کشور در سال ۲۰۰۳ به فرایند بولونیا پیوست و تعهد داد سیستم خود را با اکثر کشورها سراسر اروپا هماهنگ سازد که نشان می دهد بسیاری از دانشگاه های روسیه در حال حاضر در میان برترین های رتبه بندی QS قرار گرفته اند و به عنوان مقصدی مطمئن برای دانشجویان قابل انتخاب خواهند بود.

در میان تمامی مراکز آموزشی کشور روسیه آن دسته از دانشگاه هایی که تحصیل در رشته های مختلف را به زبان انگلیسی ارائه می دهند از رتبه بالاتری برخوردار بوده و مورد تایید وزارت علوم ایران نیز می باشند.

دوره های متوسط زبان انگلیسی به ویژه برای دانشجویان خارجی مطابق با استانداردهای بین المللی طراحی شده اند و اساتید در دانشکده های زبان انگلیسی بسیار خوب به این زبان مسلط هستند و شما هیچ گونه نگرانی از این بابت نخواهید داشت.

در ادامه به برخی از بهترین دانشگاه های روسیه نگاهی خواهیم داشت تا بتوانید به مقصد ایده آل خود در این کشور دست یابید ، شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) با بهره مندی از مشاورین متخصص در این زمینه در دفاتر تهران و شیراز آماده پاسخگویی به تمامی سوالات شما هستند ، توصیه مشاوران ما به شما ، مطالعه مقاله تحصیل در روسیه در کنار این محتواست تا با چگونگی تحصیل با مدرک دیپلم در روسیه و همچنین نحوه تحصیل در این کشور به زبان انگلیسی هم بخوبی آشنا شوید.

فهرست مطالب
بهترین دانشگاه های روسیه

دانشگاه دولتی سن پترزبورگ روسیه

دانشگاه دولتی سن پترزبورگ روسیه بر اساس رتبه بندی کشور های BRICS در رتبه ۲۰ قرار گرفته و قدیمی ترین دانشگاه در بین بهترین دانشگاه های روسیه است که از ابتدا تمرکز بسیاری بر تحقیق بنیادی در زمینه های علوم ، مهندسی و علوم انسانی داشته ؛ آغاز فعالیت این دانشگاه را می توان از سال ۱۷۲۴ در شهر سنت پیترزبورگ دانست.

در هر سال تحصیلی بیش از ۳۰۰۰۰ دانشجو در در دانشکده های مدیریت ، اقتصاد ، گردشگری ، روابط بین الملل ، علوم اجتماعی ، هنر و طراحی ، مهندسی حمل و نقل ، کسب و کار رستوران و حقوق و غیره این دانشگاه در تمامی مقاطع تحصیلی به تحصیل مشغول می شوند که نزدیک به سه هزار نفر آنها بین المللی و از کشورهای متعدد می باشند.

این دانشگاه در رشته مهندسی حفاری و معدن در رتبه ۵۰ ، در رشته زبان شناسی در رتبه ۱۰۰ و در رشته های ریاضیات ، فلسفه ، تاریخ و زبان های مدرن در رتبه ۱۵۰ در بین دانشگاه های جهان قرار دارد و از جمله مراکزی است که دانشجویان را علاقه مند به کار در روسیه پس از اتمام تحصیل خود می نماید.

دانشگاه دولتی سن پترزبورگ روسیه
منتظر شما هستیم!

مشاوره رایگان

بهترین و ارزان ترین دانشگاه روسیه برای رشته های پزشکی کدام است؟ با ما در تماس باشید.

کارشناسان مهاجرتی رجبی

سوالی دارید؟

مشاوره دقیق و رایگان ما را از دست ندهید.

دانشگاه دولتی نووسیبیرسک روسیه​

Novosibirsk State University

دانشگاه دولتی نووسیبیرسک روسیه

دانشگاه دولتی نووسیبیرسک روسیه​ که یکی از جوان ترین دانشگاه های روسیه است ، توانسته جایگاه خوبی را در میان برترین دانشگاه های روسیه برای خود باز کند و در سال ۲۰۱۸ همراه با دانشگاه دولتی سنت پیترزبورگ در رتبه ۲۰ بین کشورهای BRICS قرار گیرد.
سال تاسیس این دانشگاه به ۱۹۵۹ میلادی در شهر نووسیبیرسک باز می گردد و اگرچه کوچکتر از دیگر دانشگاه های برتر این کشور است اما در حدود ۶۰۰۰ دانشجو در دانشکده های اقتصاد ، زبان های خارجی ، ژئوفیزیک ، علوم انسانی ، فناوری اطلاعات ، حقوق ، مکانیک و ریاضی ، علوم طبیعی ، فلسفه ، فیزیک و روانشناسی این دانشگاه در حال تحصیل هستند.

رنکینگ جهانی دانشگاه دولتی نووسیبیرسک روسیه معمولا ۳۰۰ تا ۳۵۰ است و دانشجویان کمتری را نسبت به بقیه دانشگاه ها پذیرش می کند اما کیفیت آموزش در آن بسیار بالا می باشد . شهر نوسیبیرسک سومین شهر اصلی روسیه است که فرصت خوبی برای رشد دانشجو به عنوان یک تازه وارد را فراهم می سازد . در این دانشگاه رشته فلسفه از برترین های جهان معرفی می شود.

دانشگاه دولتی تامسک

یکی از بزرگترین و بهترین دانشگاه های روسیه که تحصیلات در اکثر رشته ها را به زبان انگلیسی به متقاضیان ارائه می دهد دانشگاه دولتی تامسک است که قدیمی ترین دانشگاه این کشور در آسیا نیز به شمار می رود ؛ رتبه جهانی این دانشگاه همواره زیر ۳۰۰ بوده و با داشتن ۲۳ دانشکده شامل دانشکده های تاریخ ، گردشگری ، فلسفه ، شیمی ، زبان های خارجه ، رادیو فیزیک ، مکانیک و ریاضیات ، فیزیک و مهندسی ، ریاضی کاربردی ، فیزیک ، حقوق ، اقتصاد ، مدیریت و غیره بیش از 17000 دانشجو را در تمام مقاطع بخصوص کارشناسی ارشد پذیرش می دهد.

از این دانشگاه به عنوان یک مرکز تحقیقات کشوری استفاده می شود و امکانات آموزشی ایده آلی را در اختیار دانشجویان قرار می گیرد.

با برخی از دانشگاه های معتبر روسیه از طریق مرور مقالات زیر بهتر و بیشتر آشنا شوید.

دانشگاه فنی دولتی باومن روسیه

دانشگاه فنی دولتی باومن روسیه که رتبه ۳۸ در رتبه بندی دانشگاه های کشورهای BRICS را به خود اختصاص داده ، بزرگترین و قدیمی ترین دانشگاه فنی و یکی از بهترین دانشگاه های روسیه است.

دانشگاه فنی دولتی باومن مسکو با داشتن 19 دانشکده مختلف مانند سیستم های کنترل و انفورماتیک ، مواد و فناوری ، رباتیک و اتوماسیون پیچیده ، مهندسی برق ، رادیو الکترونیک و فناوری های لیزر ، فناوری های زیست پزشکی ، علوم پایه ، مدیریت و تجارت ، زبان شناسی ، علوم انسانی و غیره به صورت تخصص تمامی رشته ها را به دانشجویان آموزش می دهد و در رشته مهندسی مکانیک شهرت جهانی دارد.

از سال ۱۸۳۰ به طور کلی بیش از ۱۹۰۰۰ دانشجو در تمامی مقاطع تحصیل در روسیه را در این دانشگاه به تحصیل مشغول هستند و هر ساله در حدود ۳۰۰۰ دانشجو در مقاطع مختلف بورسیه تحصیلی دریافت می کنند ، به دلیل خدماتی که دانشگاه فنی باومن روسیه به دانشجویان ناشنوایان ارائه می دهد بسیار معروف است ، از جمله خدمات و امکانات این دانشگاه می توان به خوابگاه های دانشجویی که به صورت رایگان در اختیار دانشجویان قرار می گیرد اشاره کرد.

دانشگاه فنی دولتی باومن روسیه

دانشگاه لومونوسف روسیه

از دیگر مقصدهای ایده آل تحصیل در روسیه که برای دانشجویان بین المللی گزینه ای ایده آل به شمار می رود ، دانشگاه لومونسف روسیه است که بر اساس رتبه بندی BRICS و QS در رتبه اول بهترین دانشگاه های روسیه و در میان صد دانشگاه برتر جهان قرار می گیرد ، این دانشگاه در سال ۱۷۵۵ در شهر مسکو تاسیس شده و یکی از بزرگترین و قدیمی ترین ها در این کشور به شمار می رود ، دانشجویانی در مقاطع تحصیلی ارشد و دکترا از تمام نقاط دنیا در آن تحصیل می کنند.

دانشگاه لومونوسف روسیه

دانشگاه لومونوسف روسیه که به نام موسس آن نام گرفته کتابخانه بزرگ و مهمی دارد و از بهترین پردیس های دانشگاهی دنیا را در خود جای داده است ، در معماری و ساخت دانشگاه لومونوسف روسیه از سبک های معماری خاصی استفاده شده که آن را بسیار منحصر به فرد نموده و تحصیل پزشکی در این دانشگاه دارای متقاضیان زیادی از کشورمان می باشد.

هر ساله در حدود ۴۷۰۰۰ دانشجو در این دانشگاه در دانشکده های مکانیک و ریاضیات ، فیزیک ريال شیمی ، علوم مواد ، زیست شناسی ، پزشکی ، بیوانفورماتیک ، علم خاک ، تاریخ ، زبان های خارجه ، جامعه شناسی ، اقتصاد ، حقوق ، روزنامه نگاری ، علوم سیاسی ، روانشناسی ، هنرهای زیبا و غیره در مقاطع کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکتری تخصصی در حال تحصیل هستند.

دانشگاه دولتی فیزیک و فناوری مسکو

شهر مسکو بهترین دانشگاه های روسیه را در زمینه های مختلف درون خود جای داده است و بسیاری از دانشجویان بین المللی به دلیل علاقه به زندگی در این شهر مهاجرت به روسیه را انتخاب می کنند.

دانشگاه دولتی فیزیک و فناوری مسکو در سال ۱۹۴۶ به عنوان یک موسسه برجسته آموزش علوم مختلف تاسیس شد و در ۱۱ دانشکده ، بیش از ۵۰۰۰ دانشجو به تحصیل مشغولند ، اساتیدی که از برندگان جایزه نوبل هستند دروس را به دانشجویان تدریس می کنند و دانشمندان و سیاست مداران برجسته ای از دانشگاه دولتی فیزیک و فناوری مسکو فارغ التحصیل شده اند.

دانشگاه رودن مسکو یا دوستی ملل

دانشگاه رودن مسکو یا دوستی ملل یک دانشگاه تحقیقاتی دولتی در شهر مسکو است که در سال 1755 تاسیس شد ، این دانشگاه علاوه بر قرار گرفتن در فهرست بهترین دانشگاه های روسیه ، بر اساس رتبه بندی QS معتبر ترین دانشگاه در جماهیر شوروی سابق به شمار می آید و دارای 39 دانشکده و 15 مرکز تحقیقاتی شامل دانشکده مکانیک و ریاضیات ، فیزیک ، شیمی ، علم مواد ، زیست شناسی ، مهندسی زیست ، زمین شناسی ، علم خاک ، جغرافیا ، پزشکی پایه ، تاریخ ، زبان شناسی ، فلسفه ، اقتصاد ، حقوق ، روزنامه نگاری ، روانشناسی ، جامعه شناسی ؛ علوم سیاسی ، هنر های زیبا و غیره می باشد.

بیش از 47 هزار دانشجو در تمامی مقاطع تحصیلی در این دانشگاه در حال تحصیل هستند و هر ساله حدود 4000 دانشجوی بین المللی در این دانشگاه ثبت نام می کنند.

منتظر شما هستیم!

مشاوره رایگان

به دنبال دانشگاه های بدون آزمون ورودی در روسیه هستید ؟ با ما تماس بگیرید.

کارشناسان مهاجرتی رجبی

سوالی دارید؟

مشاوره دقیق و رایگان ما را از دست ندهید.

دانشگاه ملی تحقیقات هسته ای روسیه

همانگونه که از نام این دانشگاه مشخص است در سال ۱۹۴۲ با هدف تمرکز بر روی صنعت هسته ای فیزیک و ریاضیات تاسیس شد و امروزه می توان از این دانشگاه به عنوان یکی از بهترین دانشگاه های روسیه در زمینه فنی نام برد که برندگان جایزه نوبل زیادی از آن فارغ التحصیل شده اند ، دانشجویانی که متقاضی تحصیل در رشته هایی مانند فیزیک ، نجوم ، برق و الکترونیک و ریاضیات هستند می توانند به عنوان گزینه اول خود نسبت به تحصیل در دانشگاه ملی تحقیقات هسته ای روسیه اقدام کنند.

دانشگاه های انگلیسی زبان روسیه

موسسه دولتی روانشناسی و کار اجتماعی سنت پترزبورگ : در آوریل 1992 با تصمیم شورای شهر سنت پترزبورگ برای ایجاد یک موسسه تخصصی آموزش عالی برای آموزش متخصصان علاقه مند به تحصیل در برخی رشته های به زبان انگلیسی احداث شد.

دانشگاه پلی تکنیک سنت پترزبورگ _ پیتر بزرگ : از سال 1965 دانشجویان خارجی را آموزش می دهد و در طول یک دوره بیش از 15،000 دانشجوی خارجی از 95 کشور اروپایی ، آسیا ، شمال ، جنوب و بخش مرکزی آمریکا و آفریقا در آن به تحصیل می پردازند.

دانشکده تربیت بدنی Volgograd : یکی از دانشگاه های برجسته فدراسیون و یکی از بهترین دانشگاه های انگلیسی زبان روسیه با استفاده از زبان آموزشی انگلیسی در زمینه آمادگی جسمانی ، ورزش ، آموزش جسمانی سازگار ، آموزش و پرورش و روانشناسی و همچنین مدیریت گردشگری است.

دانشگاه بین المللی اقتصاد و حقوق بلگراد : ماموریت اصلی این دانشگاه ارائه برنامه های اقتصاد به زبان انگلیسی و نوآوری همراه با بهبود کیفیت آموزش و بهره وری تحقیق علمی در تمامی حوزه های فعالیت های پایدار است.

تحصیل در بهترین دانشگاه های روسیه ، نیازمند ارائه درخواست در تاریخ های مشخص شده به هر دانشگاه است تا بتوانند قبل از شروع دوره های اصلی از دانشگاه پذیرش گرفت.

دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در روسیه

همانطور که میدانید دو وزارت در ایران مسئول تایید مدارک دانش آموختگان خارج از کشور می باشند : وزارت بهداشت و وزارت علوم ، دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت در میان بهترین دانشگاه های روسیه محدود بوده و کمتر از هشت مورد است اما وزارت علوم دانشگاه های زیادی را در روسیه در چهار دسته ممتاز ، خوب ، متوسط و ضعیف دسته بندی نموده که در ادامه به برخی از دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در روسیه اشاره می کنیم.

شما می توانید جهت اطلاع از به روزترین و دقیق ترین دانشگاه های مورد تایید به کارشناسان موسسه و یا سایت وزارت علوم مراجعه نمایید.

برخی دانشگاه های گروه الف

 • دانشگاه ایالتی Bashkir ( Ufa )
 • دانشگاه فنی دولتی مسکو ( تحقیقات ملی )
 • دانشگاه فدرال کازان ( منطقه ولگا )
 • دانشگاه صنعتی کازان
 • دانشگاه دولتی لومونسوف مسکو
 • موسسه فیزیک و فناوری مسکو
 • موسسه دولتی روابط بین الملل، دانشگاه MGIMO
 • دانشگاه دولتی مهندسی عمران ،(MGSU) مسکو
 • دانشگاه دولتی کشاورزی روسیه
 • موسسه هوانوردی مسکو ( دانشگاه ملی تحقیقات ) مسکو
 • دانشگاه دولتی هواشناسی روسیه ( سنت پترزبورگ )
 • دانشگاه دولتی روسیه آموزش جسمانی ورزش ، جوانان و گردشگری مسکو
 • دانشگاه معادن سنت پترزبورگ
 • دانشگاه پلی تکنیک دولتی سنت پترزبورگ
 • دانشگاه دولتی سنت پترسبورگ

برترین دانشگاه های مسکو پایتخت روسیه

همانگونه که می دانیم پایتخت هر کشور از مهم ترین مراکز آن کشور بوده و معمولا بهترین امکانات در تمامی زمینه ها در این شهر قرار گرفته است ، پایتخت روسیه نیز مکانی است که بیش از ۲۵۰ موسسه عالی آموزشی را اداره می کند و سطح تحصیلات عالی در آن نسبت به سایر مناطق روسیه نسبتا بالاتر است ، از این رو بسیاری از دانشجویان بین المللی آینده نگر تمایل دارند دانشگاه های مستقر در مسکو را انتخاب کنند.

علاوه بر دانشگاه هایی که در بالا گفتیم برخی دیگر از برترین دانشگاه های مسکو پایتخت روسیه در این شهر عبارتند از:

 • Sechenov اولین دانشگاه علوم پزشکی مسکو
 • دانشگاه ملی تحقیقات و مدرسه عالی اقتصاد
 • دانشگاه ملی علوم و فناوری MISIS
 • دانشگاه علم و صنعت میسی
 • دانشگاه علوم انسانی
 • دانشگاه گردشگری مسکو
 • دانشگاه اقتصاد پلخانف

با برخی دیگر از دانشگاه های روسیه در مقالات زیر آشنا شوید.

سوالات پر تکرار بهترین دانشگاه های روسیه

 • Sechenov اولین دانشگاه علوم پزشکی مسکو
 • دانشگاه ملی تحقیقات و مدرسه عالی
 • اقتصاددانشگاه ملی علوم و فناوری MISIS
 • دانشگاه علم و صنعت میسی

• دانشگاه ایالتی Bashkir ( Ufa )
• دانشگاه فنی دولتی مسکو ( تحقیقات ملی )
• دانشگاه فدرال کازان ( منطقه ولگا )
• دانشگاه صنعتی کازان

دانشگاه لومونسف روسیه بر اساس رتبه بندی BRICS و QS در رتبه اول بهترین دانشگاه های روسیه و در میان صد دانشگاه برتر جهان قرار می گیرد.

این دانشگاه که یکی از جوان ترین دانشگاه های روسیه است ، توانسته جایگاه خوبی را در میان برترین دانشگاه های روسیه برای خود باز کند و در سال ۲۰۱۸ همراه با دانشگاه دولتی سنت پیترزبورگ در رتبه ۲۰ بین کشورهای BRICS قرار گیرد.

بسیاری از بهترین دانشگاه های روسیه را می توان در فهرست QS یافت که البته باید هر ساله مورد بررسی قرار گیرند ، با کارشناسان موسسه مهاجرتی رجبی در دفاتر تهران و یا شیراز تماس گرفته و یا به صفحه اینستاگرام ما مراجعه کنید تا بتوانید به بهترین فرصت های به روز تحصیلی دست یابید ، همچنین می توانید با مطالعه مقاله مهاجرت به روسیه علاوه بر روش مهاجرت تحصیلی راه های قانونی دیگر را نیز بیابید و با شرایط خود بسنجید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5/5 - (92 امتیاز)
منو
خانه