دانشگاه دولتی پنزا روسیه

دانشگاه دولتی پنزا روسیه ، یک موسسه آموزشی جامع و کامل است که آموزش های گوناگونی را به دانشجویان خود ارائه می دهد ، این دانشگاه همواره توانسته اقتصاددانان ، وکلا ، معلمان ، پزشکان ، مهندسان ، مدیران و محققان با سوادی را آموزش و پروش داده و به جامعه برگرداند ، این دانشگاه همچنین توانسته جایزه مدال طلای کیفیت اروپایی را از میان ۱۰۰ دانشگاه برتر روسیه دریافت نماید.

در تاریخ ۱ نوامبر ۲۰۱۸ ، دانشگاه ایالتی پنزا ۷۵مین سالگرد تاسیس خود را جشن گرفت ، تاریخ تاسیس این دانشگاه به جولای ۱۹۴۳ میلادی برمی گردد ، زمانی که موسسه صنعتی اودسا از شهر مورد حمله ارتش نازی به پنزا منتقل شد ، در ژانویه ۱۹۹۸ دانشگاه به نام دانشگاه ایالتی پنزا نامگذاری شد و هم اکنون با ۱۱ دانشکده و انستیتو ، ۲۱۷۱۵ دانشجو که ۲۰۶۳ نفر از آن ها دانشجویان خارجی هستند ، مشغول به کار می باشد.

در PSU دانشجویان نه تنها حرفه و رشته خود را در دانشگاه آموخته و یاد میگیرند ، بلکه در تحقیقات ، فعالیت های اجتماعی ، ورزش و هنر نیز مشارکت خواهند داشت و در اینجا است که آنها با استادان مختلف و با تجربه و همچنین دیگر دانشجویان ملاقات کرده و حرفه و تجربه های جدیدی را می آموزند.

کارشناسان ما در شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) ضمن آگاهی از اطلاعات مورد نیاز اخذ پذیرش از دانشگاه ها از جمله دانشگاه دولتی پنزا روسیه اماده پاسخگویی به تمامی سوالات شما و اخذ ویزای تحصیلی در کوتاه ترین زمان ممکن می باشد.

برای دریافت اطلاعات کامل در خصوص اخذ پذیرش از دانشگاه های روسیه ، مقاله تحصیل در روسیه را بخوانید.

فهرست مطالب
دانشگاه دولتی پنزا روسیه

زبان تحصیل در دانشگاه دولتی پنزا روسیه

زبان تحصیل در دانشگاه دولتی پنزا روسیه چیست؟ اگر شما هم از جمله کسانی هستید که قصد ادامه تحصیل در دانشگاه پنزا روسیه را دارید ، توجه داشته باشید که تمامی رشته های تحصیلی در این دانشگاه به زبان روسی تدریس می شوند البته بعضی از دروس و رشته های تحصیلی علاوه بر روسی به زبان انگلیسی نیز برای دانشجویان متقاضی ارائه می شوند.

پس شما باید مدرکی معتبر جهت اثبات به داشتن تسلط کافی در هر کدام از این زبان ها به دانشگاه در هنگام پذیرش ارائه کنید ، البته اگر شما خواستار تحصیل به زبان انگلیسی در رشته مورد نظر خودتان باشید باز هم باید تا حدودی به زبان روسی تسلط داشته باشید چنان چه اگر شما روسی صحبت نکنید ، باید دوره آموزش زبان یک ساله روسی را در دوره آموزشی مقدماتی این دانشگاه بگذرانید سپس قادر به ادامه تحصیل در این دانشگاه خواهید بود ، تحصیل در دوره آموزش مقدماتی این دانشگاه در برنامه ی درسی عمومی و واحدهای تحصیلی این دانشگاه نمی باشد.

مدارک معتبری که این دانشگاه برای اثبات تسلط به زبان انگلیسی از دانشجویان قبول می کند همان مدارک تافل و ایلتس می باشند و برای زبان روسی نیز باید دوره مقدماتی زبان روسی را در این دانشگاه گذرانده و سپس به ادامه تحصیل بپردازید.

منتظر شما هستیم!

مشاوره رایگان

تحصیل در برترین دانشگاه های روسیه و اخذ پذیرش آسان با همراهی کارشناسان رجبی!

کارشناسان مهاجرتی رجبی

سوالی دارید؟

مشاوره دقیق و رایگان ما را از دست ندهید.

دانشکده های دانشگاه دولتی پنزا روسیه

دانشگاه پنزا به عنوان یک موسسه آموزش عالی موفق و بزرگ توانسته رشته ها و گرایش های تحصیلی جامع و کاملی را برای تحصیل دانشجویان فراهم آورد ، می توان گفت که اکثر رشته های پر طرفدار و رشته هایی که دارای بازار کاری خوب و پرستیژ کافی می باشند را این دانشگاه در محیط آموزشی خود گردآوری کرده است ، دانشکده های دانشگاه دولتی پنزا روسیه عبارتند از : 

موسسه پلی تکنیک

 • دانشکده مهندسی کامپیوتر
 • دانشکده فناوری های صنعتی ، مهندسی برق و حمل و نقل
 • دانشکده فناوری اطلاعات و الکترونیک

موسسه تربیت معلم

 • دانشکده تاریخ ، زبان و ادبیات
 • دانشکده تربیتی ، روانشناسی و علوم اجتماعی
 • دانشکده فیزیک ، ریاضی و علوم طبیعی

موسسه پزشکی

 • دانشکده پزشکی عمومی
 • دانشکده دندانپزشکی

بورسیه های تحصیلی دانشگاه دولتی پنزا روسیه

دانشگاه دولتی پنزا روسیه در طول هر سال تحصیلی تعدادی بورسیه های تحصیلی را به دانشجویان خارجی و داخلی اعطا می کند ، رقابت بر سر به دست آوردن بورسیه های تحصیلی دانشگاه دولتی پنزا روسیه بسیار زیاد است و این دانشگاه نام بورسیه های تحصیلی خود را به نام بورس تحصیلی مبتنی بر شایستگی نام گذاری کرده است ، که در عمل هم همینگونه می باشد و دانشجویانی که شایستگی بیشتری داشته باشند موفق به اخذ آن می شوند.

این دانشگاه بسیار تاکید بر آن دارد که بورسیه های تحصیلی اش به دانشجویان نخبه و برتر برسد ، پس برای به دست آوردن این بورس های تحصیلی باید رزومه تحصیلی بسیار قوی و خوبی را به این دانشگاه ارائه کنید ، یکی از عواملی که بسیار زیاد بر روی این موضوع تاثیر گذار است ، میزان تسلط به زبان روسی می باشد ، هرچه میزان تسلط و صحبت به زبان روسی متقاضی بهتر باشد یا مدارک معتبری با نمره بهتر در اثبات تسلط صحبت به این زبان را ارائه نماید از امتیاز بالاتری برای اخذ بورسیه های تحصیلی برخوردار خواهد گردید.

ظرفیت و تعداد این بورس ها در هر رشته ، سالانه بر اساس شرایط مالی و دیگر شرایط دانشگاه متفاوت می باشد ، که دانشجویان باید حتما قبل از اقدام از آن با خبر باشند ، شما می توانید با همکاری کارشناسان ومشاورین ما در موسسه مهاجرتی رجبی از شرایط اخذ بورسیه در دانشگاه پنزا روسیه و ظرفیت رشته مورد نظرتان مطلع شوید.

بورسیه های تحصیلی دانشگاه دولتی پنزا روسیه

رشته های مختلف دانشگاه پنزا روسیه

همانطور که در بالا اشاره کردیم دانشگاه دولتی پنزا روسیه از چندین دانشکده و موسسه تشکیل شده است که در هرکدام از این دانشکده و موسسات رشته ها و زمینه های علمی خاصی به دانشجویان و علاقه مندان تدریس و آموزش داده می شود ، در این دانشگاه هر سه مقطع لیسانس ، فوق لیسانس و دکتری ارائه می شود ، اما باید توجه داشته باشید که مقطع فوق لیسانس و دکتری در همه رشته ها وجود ندارند و برای آگاهی از مقاطع ارائه شونده در هر رشته تحصیلی باید با دانشگاه تماس حاصل نمایید و اطلاعات لازم را کسب نمایید.

این دانشگاه همواره سعی داشته تا به روز ترین ، پرکاربردترین و درآمدزا ترین رشته ها پس از فارغ التحصیلی را برای آموزش و تدریس به دانشجویان خود ارائه کند رشته هایی نظیر : حسابداری ، بانکداری ، مدیریت مالی ، روابط بین المللی ، بازار یابی ، اقتصاد بین الملل ، تربیت بدنی ، فیزیک و ستاره شناسی ، مهندسی و فناوری ، مهندسی برق ، پزشکی و دندان پزشکی ، تاریخ ، فلسفه ، الهیات ، حقوق ، جغرافی ، تجارت و اقتصاد ، باستان شناسی ، ادبیات و زبان شناسی ، روانشناسی ، مهندسی عمومی ، اقتصاد و اکونومتریک ها و بسیاری رشته های تحصیلی دیگر.

در ادامه رشته های مختلف دانشگاه پنزا روسیه را بررسی می کنیم.

اگر به تحصیل در دانشگاه های روسیه علاقه مندید مقالات زیر را هم مرور کنید.

تحصیل فیزیک، ریاضی و علوم طبیعی دانشگاه ایالتی پنزا روسیه

تحصیل فیزیک، ریاضی و علوم طبیعی دانشگاه ایالتی پنزا روسیه بصورت یکپارچه است که آموزش خود را در دو شاخه اصلی ( علوم فیزیکی و ریاضی ) و ( علوم طبیعی ) ارائه می دهد ، این دانشکده به عنوان قدیمی ترین دانشکده این دانشگاه در سال 1930 تاسیس شده که همواره تلاش خود را به ارائه دانش بنیادی و ارائه تجربیات عملی منحصر به فرد در زمینه تحصیلی دانشجویان اختصاص داده است.

این بخش همواره روشهای نوآورانه تربیت معلم را در اولویت قرار می دهد ، به طور معمول محبوبیت به حرفه تدریس در دروس فیزیک ، ریاضیات و اخیراً انفورماتیک در کشور روسیه منجر به زیاد بودن متقاضیان برای ورود به رشته های تحصیلی این دانشکده می شود.

این دانشکده دارای آزمایشگاه های مجهز مربوط به شیمی عمومی – شیمی آلی و بیوشیمی می باشد ، موزه جانورشناسی با حدود 2000 نمایشگاه و موزه کانی شناسی با مجموعه های فوق العاده ای از مواد معدنی که توسط دانش آموزان و کارکنان آموزشی در طول سفرها جمع آوری شده است ، در این دانشکده قررار گرفته است.

در این دانشکده تأکید ویژه ای بر تحقیقات دانشجویی می شود ، به این دلیل که فارغ التحصیلان بتوانند با مهارت های لازم تحقیقاتی از همان ابتدا وارد میدان رقابت شوند ، کادر آموزشی این دانشکده نه تنها یادگیری دانش آموزان را تشویق می کند ، بلکه از فعالیت های فوق برنامه ای نظیر سفرهای پیاده روی ، تورهای اسکی ، کنسرت های موسیقی و غیره نیز پشتیبانی می کند.

تحصیل حقوق دانشگاه ایالتی پنزا روسیه

تحصیل حقوق دانشگاه ایالتی پنزا روسیه

صدها سال است که در هر جامعه ای تقاضای زیادی برای وکلای حرفه ای وجود دارد ، قرن بیستم شاهد پیشرفت سریع علم و فناوری ، اقتصاد و جامعه بوده است ، به طوری که فرآیندها و شغل های جدید نیاز به وکلای واجد شرایط را برانگیخت.

به دنبال این تقاضای فوری ، موسسه حقوق این دانشگاه در سال ۱۹۹۸ تحصیل حقوق دانشگاه ایالتی پنزا روسیه را ارائه داد ، این موسسه در ابتدا یک دانشکده کوچک بود که با سرعت زیادی توسعه و رشد یافت به طوری که امروزه این موسسه شامل هشت دپارتمان ، دانشکده حقوق و چندین آزمایشگاه تخصصی است که بیش از هزار دانشجو در آن آموزش می بینند ، همچنین دانشجویان در حین تحصیل از مسئولیت های حرفه خود یعنی حفظ و اجرای قانون ، تقویت عدالت و خدمت به مردم آگاهی پیدا می کنند.

از سال ۲۰۱۰ این موسسه شعبه منطقه ای انجمن وکلای روسیه را در خود جای داده است ، اعضای آن وکلای حرفه ای پنزا هستند که در زمینه های مختلف حقوقی چه در سطح منطقه ای و چه در سطح ملی مشغول می باشند ، همچنین هیئت وکلای جوان از دانشجویان حقوق این دانشگاه نیز تشکیل شده است که زیر نظر انجمن وکلای روسیه فعالیت می کند که به ارتقاء کیفیت آموزش و پشتیبانی حقوقی و همچنین تبدیل موسسه به یکی از معتبرترین دانشکده های حقوق در منطقه کمک به سزایی می کند.

تحصیل اقتصاد و مدیریت دانشگاه ایالتی پنزا روسیه

موسسه اقتصاد و مدیریت دانشگاه دولتی پنزا روسیه آموزش های پیشرفته ای را در رشته های مختلف اقتصادی ارائه می دهد که دانشجویان را پس از فارغ التحصیلی قادر می سازد تا بتوانند تأثیر عمیقی بر همه زمینه های مختلف اقتصادی در همه جای جهان بگذارند.

فارغ التحصیلانی که هم اکنون در بخشهای مختلفی در داخل و خارج از کشور روسیه شاغل می باشند ، در حال حاضر بیش از 1500 دانشجو در این موسسه مشغول به تحصیل هستند که 5 درصد از آن ها را دانشجویان بین المللی تشکیل می دهند.

 علاوه بر آموزش با کیفیت بالا هنگام تحصیل اقتصاد و مدیریت دانشگاه ایالتی پنزا روسیه ، انجام فعالیت هایی نظیر تحقیقات بنیادی و کاربردی ، انتشار داده های اقتصادی به جامعه از طریق ارتباطات جمعی و نشریات تاکید بسیاری وجود دارد ، همچنین کارکنان و استادان این موسسه ، محققانی فعال هستند که در کنفرانس ها و انجمن های بین المللی همواره شرکت داشته و اطلاعات و آموزش های جدید را پا به پای دیگر نقاط جهان به دانشجویان انتقال می دهند.

کادر آموزشی دانشجویان را در یادگیری و تحقیقات فردی درگیر می کند و آنها را برای ورود به دنیای بزرگ تجارت و اقتصاد آماده می نماید.

دانشکده مدیریت و اقتصاد از دپارتمان هایی نظیر دپارتمان حسابداری ، مالیات و حسابرسی ، اقتصاد دیجیتال ، نظریه اقتصادی و روابط بین الملل ، اقتصاد و دارایی ، مدیریت و امنیت اقتصادی ، بازاریابی ، تجارت و خدمات ، مدیریت دولتی و جامعه شناسی منطقه ای تشکیل شده است.

تحصیل پزشکی در دانشگاه ایالتی پنزا روسیه

تاریخچه موسسه پزشکی پنزا به سال ۱۹۹۹ میلادی باز می گردد ، زمانی که دانشکده پزشکی در دانشگاه ایالتی پنزا تأسیس شد ، این موسسه در سال ۲۰۱۴ به دانشکده پزشکی عمومی و دانشکده دندانپزشکی تقسیم گردید ، در حال حاضر این موسسه شامل ۱۶ بخش است ، مرکز اعتباربخشی و شبیه سازی ( مشغول آموزش پیشرفته و بازآموزی تخصصی متخصصان دارای تحصیلات پزشکی عمومی و عالی ) و مرکز آموزش پزشکی ( بیشتر با هدف ارتقاء مهارتهای عملی دانشجویان ، کارآموزان و متخصصان پزشکی با استفاده از شبیه سازهای به روز و تجهیزات آموزشی) واحدهای ساختاری موسسه هستند که علاوه بر این ، مرکز پزشکی بالینی و کلینیک دندانپزشکی را اداره می کند.

این موسسه و دانشکده برنامه های کارشناسی و تخصصی را اجرا می کند که سالانه 4500 نفر را آموزش می دهد ، همچنین فارغ التحصیلان این فرصت را دارند که به تحصیل خود در این موسسه ادامه دهند و برنامه های رزیدنتی بالینی مجاز را در 24 زمینه تحصیلی تکمیل کنند.

این موسسه نه تنها بر واجد شرایط بودن پزشکان متخصص تمرکز دارد ، بلکه به تحقیقات نیز توجه زیادی می نماید ، کارکنان آموزشی این موسسه بر تیم های تحقیقاتی نظارت می کنند ، جایی که دانشجویان هنگام تحصیل پزشکی در دانشگاه ایالتی پنزا روسیه می توانند اولین گام های خود را در علم بردارند.

تحصیل پزشکی در دانشگاه ایالتی پنزا روسیه

دستاوردها و پیشرفت های موسسه پزشکی پنزا

موسسه پزشکی پنزا به طور چشمگیری به پیشرفت مراقبت های بهداشتی و اقتصادی روسیه کمک می کند ، قابل توجه ترین پیشرفت ها در زمینه های زیر در این موسسه طی سالیان متمادی انجام شده است :

دستاوردها و پیشرفت های موسسه پزشکی پنزا
مواد و روش های جدید برای درمان بیماران جراحی قلب همراه با تصویر بالینی بیماریهای داخلی سیستم ژول متریک برای تشخیص بیماریهای مهم اجتماعی
روشهای جامع برای مطالعه بیومکانیک و الکتروفیزیولوژی سیستم قلبی عروقی تحولات طبیعی و پاتولوژیک اندامها و بافتهای انسان اصلاح دارویی آسیبهای هیپوکسیک ، سمی و تابشی
واکنشهای سازگاری و جبرانی هموستاز ، خون و سیستم گردش خون در شرایط عادی و پاتولوژیک روشهای بازسازی درمان التهاب بیماریهای پریودنتال

دانشکده پزشکی عمومی

دانشکده پزشکی عمومی پنزا در سال 1999 آغاز به کار کرد ، این دانشکده متخصصان پزشکی را تربیت می کند که آینده مراقبت های بهداشتی را در درمان ، قلب ، جراحی ، انکولوژی ، آسیب شناسی ، زنان ، عصب شناسی ، روانپزشکی شکل می دهند.

دوره تحصیل در این رشته 6 سال به طول می انجامد ، پس از آن ، دانشجویان تحصیلات خود را در کارآموزی بالینی برای یک سال دیگر ادامه می دهند و تنها پس از آن فارغ التحصیلان گواهینامه تخصصی را دریافت می کنند و مجاز به کار در تخصص خود هستند ، پس از فارغ التحصیلی ، دانشجویان می توانند ادامه تحصیل را در رزیدنتی بالینی دو ساله انتخاب کنند و همچنین کسانی که می خواهند خود را وقف تحقیق کنند ، دوره های تحصیلات تکمیلی را می گذرانند.

برای مطالعه مقاله مرجع تحصیل رشته های پزشکی در روسیه به مطلب تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در روسیه مراجعه نمایید.

دانشکده دندان پزشکی

دانشکده دندانپزشکی یک واحد دانشگاهی تازه تاسیس در این دانشگاه است ، با توجه به تقاضای روزافزون به این رشته ، این دانشگاه با موفقیت از چندین گروه دندانپزشکی توسعه یافته است و در حال حاضر آموزش کامل و پاره وقت را به بیش از 1500 دانش آموز ارائه می دهد.

آنها در زمینه دندانپزشکی و پروتز ، تشخیص و درمان در طیف وسیعی از بیماری ها ، آسیب ها و نقص ها آموزش دیده اند ، با تسلط بر مبانی نظری ، دانش آموزان به کسب مهارت های عملی در آزمایشگاه های متعدد و کلینیک دندانپزشکی برای بیماران سرپایی ادامه می دهند.

این دانشکده متعهد به ارتقاء سلامت دهان و کیفیت زندگی در کل جمعیت از طریق تعالی در آموزش ، تحقیق و نوآوری است ، کارکنان و دانش آموزان آن دانش موجود را برای حل مشکل و کشف جدید در دندانپزشکی به چالش می کشند ، این مرکز دارای امکانات پیشرفته ای از جمله اتاقهای مجهز مطالعه ، آزمایشگاه های مهارت های سرپرستی ، آزمایشگاه های پروتز و مرکز فناوری های دندانپزشکی رایانه ای می باشد.

خوابگاه های دانشگاه دولتی پنزا روسیه

خوابگاه های دانشگاه دولتی پنزا روسیه

تعداد ۷ سالن اقامت مدرن و ۴ ساختمان خوابگاه در فاصله کمی از ساختمانهای دانشگاهی واقع شده است که می تواند بیش از ۲۰۰۰ دانش جو را در خود جای دهد ، سیستم اقامت برای دختران و پسران به صورت جداگانه ارائه می شود و اتاق خواب های مشترک با تمام ملزومات اولیه ( مبلمان راحت ، ملحفه ، حوله ، گرمایش مرکزی ، تلویزیون ، اینترنت رایگان ) برای ۲ تا ۳ نفر در نظر گرفته شده است و همه اتاق ها دارای بالکن با چشم انداز زیبا و دارای معیارهای بهداشتی و ایمنی هستند.

همچنین تمامی ساختمان های خوابگاه های دانشگاه دولتی پنزا روسیه به صورت مجزا به امکاناتی نظیر نگهبانی ، پذیرش ، لباسشویی ، اتاق مطالعه ، سالن کامپیوتر ، سالن اینترنت ، مرکز درمانی ۲۴ ساعته و سالن های بدنسازی با دستگاههای پیشرفته مجهز شده اند ، در ادامه به طور مختصر به بعضی تجهیزات و امکانات این خوابگاه ها می پردازیم.

سایر امکانات خوابگاه های دانشگاه پنزا روسیه

 • آشپزخانه و تهیه غذا: همه اتاق ها آشپزخانه های خود را دارند ، آشپزخانه ها مجهز به اجاق گاز و اجاق مایکروویو هستند ، علاوه بر این ، کافه ها و کافه تریای خوبی در محوطه دانشگاه و در منطقه نزدیک وجود دارد که قیمت آنها متوسط است ، اما آنهایی که در محوطه دانشگاه هستند ارزان ترین هستند ، گیاهخواران و افرادی که نیازهای غذایی خاصی دارند می توانند غذای مورد نیاز خود را نیز در این فروشگاه ها برآورده کنند.
 • تلویزیون و فناوری اطلاعات: تلویزیون کابلی و اتصال سریع کابلی یا اینترنت Wi-Fi در تمامی اتاق ها به صورت جداگانه در دسترس است ، همچنین تمامی ساختمانها در محدوده اینترنت ۴G قرار دارند.
 • سلامتی و تندرستی: کمک پزشکی توسط مرکز پزشکی بالینی دانشگاه به دانشجویان ارائه می شود و چندین داروخانه نیز در مجاورت آن قرار دارند ، غلاوه بر آن امکانات ورزشی عالی در محوطه دانشگاه و داخل سالن های اقامت وجود دارند ، این امکانات شامل پیست های دویدن و زمین های بازی ورزشی ، استخر شنا ، زمین های تنیس و سالن های بدنسازی می باشد.

تیم مشاوره هلدینگ حقوقی مهاجرتی رجبی در کنار مدیران و کارشناسان تا کنون موفق به اخذ پذیرش از بسیاری از دانشگاه های معتبر روسیه و سایر کشورهای جهان شده اند.

شما هم می توانید با تحقیق و اعتماد به تیم رجبی مسیر مهاجرت تحصیلی را با موفقیت طی کنید.

کافیست فرم زیر را تکمیل کرده و منتظر تماس مشاوران ما باشید.

نمایش ویدیو درباره پذیرش روسیه
منتظر شما هستیم!

مشاوره رایگان

انتخاب بهترین دانشگاه ها با راهنمایی گام به گام کارشناسان به روز رجبی!

کارشناسان مهاجرتی رجبی

سوالی دارید؟

مشاوره دقیق و رایگان ما را از دست ندهید.

موقعیت مکانی دانشگاه دولتی پنزا

شهر پنزا در امتداد ساحل رودخانه سوره و در ۶۲۵ کیلومتری جنوب شرقی مسکو واقع شده است ، این شهر از اواخر قرن ۱۸ به قطب علم و آموزش ، فرهنگ و ورزش تبدیل شده است و اگر به پنزا بیایید ، از فضای استقبال ، مهمان نوازی و دوستانه مردم محلی مبهوت خواهید شد.

امروزه دانشگاه دولتی پنزا روسیه خود یک جامعه قابل توجه است که در یکی از زیباترین مناطق شهر پنزا واقع شده است.

این دانشگاه شامل ۲ پردیس ، ۱۸ ساختمان آموزشی ، ۷ خوابگاه ، ۲ ورزشگاه ، یک مدرسه رانندگی در محل ، ۲ سالن کنسرت است که تمامیشان در زمینی به مساحت ۲۸۰ هزار مترر مربع واقع شده اند.

موسسه پزشکی در یک سیستم دانشگاهی مانند ساختمانهای آموزشی ، کتابخانه ، آشپزخانه ، خوابگاه ها ، مجموعه های ورزشی ، زمین بازی ، مجتمع های فرهنگی و پارک در یک پردیس ساخته شده است.

دسترسی فرودگاه ، قطار ، تاکسی به دانشگاه دولتی پنزا روسیه

سفر از مسکو به پنزا را می توان با هواپیما ( از فرودگاه بین المللی دومددوو ) ، با قطار ( از ایستگاه راه آهن کازانسکی ) یا با اتوبوس ( از پایانه های اتوبوس شلکفوسکی و ژوژنی وروتا ) انجام داد.

برای اطلاع از جدول زمانی پرواز به پتزا ، می توانید از وب سایت فرودگاه بین المللی دومددوو دیدن کنید ، قیمت پرواز معمولاً از ۵۵۰۰ روبل شروع می شود و مدت زمان پرواز مسکو به پتزا ۱ ساعت ۲۰ دقیقه است.

برای رسیدن از فرودگاه به دانشگاه می توانید از تاکسی یا اتوبوس شماره ۳۰ استفاده کنید ، اگر سوار اتوبوس شدید باید در ایستگاه اتوبوس “دانشگاه” در خیابان لرمونتوا پیاده شوید (تلفظ “u-ni-ver-si-tet” با تأکید بر هجا آخر) ، این سفر ۲۰ تا ۴۰ دقیقه طول خواهد کشید ، همچنین می توانید با اتوبوس های شماره ۵۴ ، ۶۶ و مینی بوس شماره ۱۰ از فرودگاه به مرکز شهر بروید.

با برخی از دانشگاه های منتخب و معتبر روسیه بیشتر آشنا شوید.

با قطار

برای رسیدن به پتزا از مسکو باید به ایستگاه راه آهن کازانسکی بروید ، می توانید بلیط های الکترونیکی قطارهای سریع السیر را در وب سایت Aeroexpress خریداری کنید ، قیمت بلیط قطار ها از ۱۰۰۰ روبل شروع می شود و مدت زمان سفر با قطار حدود ۱۲ ساعت می باشد.

برای رفتن به دانشگاه از ایستگاه قطار پنزا می توانید از تاکسی یا مینی بوس شماره ۸ و ۲۱ استفاده کنید ، اگر سوار مینی بوس شدید باید در ایستگاه اتوبوس “دانشگاه” در خیابان لرمونتوا پیاده شوید، این سفر نیز ۱۰ الی ۲۰ دقیقه طول خواهد کشید.

با اتوبوس

برای سفر با اتوبوس از شهر مسکو به پتزا باید به پایانه های اتوبوس شلکفوسکی و ژوژنی وروتا بروید ، قیمت بلیط اتوبوس از ۱۰۰۰ روبل شروع می شود و می توانید بلیط ها را از وب سایت پایانه های اتوبوس خریداری کنید.

مدت زمان سفر با اتوبوس حدود ۱۰ ساعت است بعد از رسیدن به ترمینال اتوبوس شهر پنزا باید به ایستگاه حمل و نقل عمومی ( پایانه اتوبوس ) که در نزدیکی ترمینال می باشد بروید و از مینی بوس شماره ۵ ، ۷ ، ۶۸ ، ۷۵ استفاده کنید و در ایستگاه اتوبوس “دانشگاه” در خیابان لرمونتوا پیاده شوید ، این سفر ۲۰ تا ۳۰ دقیقه طول خواهد کشید ، همچنین می توانید از تاکسی نیز به جای مینی بوس استفاده نمایید.

همه سالن های اقامتگاه و ساختمان های دانشگاه پنزا دسترسی آسان به خطوط حمل و نقل دارند ، دانشجویان بین المللی می توانند به راحتی با اتوبوس یا مینی بوس به هر نقطه از شهر برسند.

سوالات پر تکرار دانشگاه دولتی پنزا روسیه

این دانشگاه توانسته جایزه مدال طلای کیفیت اروپایی را از میان 100 دانشگاه برتر روسیه دریافت نماید.

تمامی رشته های تحصیلی در این دانشگاه به زبان روسی تدریس می شوند البته بعضی از دروس و رشته های تحصیلی علاوه بر روسی به زبان انگلیسی نیز برای دانشجویان متقاضی ارائه می شوند.

این دانشگاه بسیار تاکید بر آن دارد که بورسیه های تحصیلی اش به دانشجویان نخبه و برتر برسد ، پس برای به دست آوردن این بورس های تحصیلی باید رزومه تحصیلی بسیار قوی و خوبی را به این دانشگاه ارائه کنید ، یکی از عواملی که بسیار زیاد بر روی این موضوع تاثیر گذار است ، میزان تسلط به زبان روسی می باشد ، هرچه میزان تسلط و صحبت به زبان روسی متقاضی بهتر باشد یا مدارک معتبری با نمره بهتر در اثبات تسلط صحبت به این زبان را ارائه نماید از امتیاز بالاتری برای اخذ بورسیه های تحصیلی برخوردار خواهد گردید.

دانشکده مدیریت و اقتصاد از دپارتمان هایی نظیر دپارتمان حسابداری ، مالیات و حسابرسی ، اقتصاد دیجیتال ، نظریه اقتصادی و روابط بین الملل ، اقتصاد و دارایی ، مدیریت و امنیت اقتصادی ، بازاریابی ، تجارت و خدمات ، مدیریت دولتی و جامعه شناسی منطقه ای تشکیل شده است.

دوره تحصیل در این رشته 6 سال به طول می انجامد ، پس از آن ، دانشجویان تحصیلات خود را در کارآموزی بالینی برای یک سال دیگر ادامه می دهند و تنها پس از آن فارغ التحصیلان گواهینامه تخصصی را دریافت می کنند و مجاز به کار در تخصص خود هستند ، پس از فارغ التحصیلی ، دانشجویان می توانند ادامه تحصیل را در رزیدنتی بالینی دو ساله انتخاب کنند و همچنین کسانی که می خواهند خود را وقف تحقیق کنند ، دوره های تحصیلات تکمیلی را می گذرانند.

در این مقاله سعی بر آن داشتیم تا شما را با اخذ اقامت و پذیرش در دانشگاه دولتی پنزا روسیه هرچه بهتر آشنا نماییم ، چنان چه سوال و یا ابهامی پس از مطالعه این مطلب در ذهن شما شکل گرفته است می توانید با کارشناسان ما در موسسه مهاجرتی رجبی در دفاتر تهران و شیراز تماس حاصل فرموده و نسبت به رفع آن اقدام نمایید ، همچنین می توانید با مطالعه سایر مقالات سایت اطلاعات خود را به روز و تکمیل کنید ؛ پیشنهاد ما مطالعه مقاله تحصیل در خارج از کشور است که دید بسیار خوبی درباره کشورهای امن و ارزان و دانشگاه های معتبر آن ها به شما خواهد داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5/5 - (91 امتیاز)
منو
خانه