دانشگاه ایالتی سن پترزبورگ روسیه

دانشگاه ایالتی سن پترزبورگ روسیه که همواره جزو 100 دانشگاه برتر اروپا بوده و در سطح جهانی نیز در میان 300 دانشگاه تزار اول دنیا قرار دارد ، انتخاب نهایی بسیاری از دانشجویان در سراسر جهان است.

قطعا دانشجویانی که تحصیل در دانشگاه های روسیه را به عنوان مقصد تحصیلی خود انتخاب می کنند ، به نام دانشگاه سن پترزبورگ در میان فهرست برترین دانشگاه های این کشور برمی خورند.

کشور روسیه با داشتن موسسات خصوصی و دولتی متعدد میزبان دانشجویان بین المللی در رشته های مختلف است اما افرادی که بتوانند در دانشگاه های دولتی این کشور به پذیرش برسند در رابطه با اعتبار مدرک تحصیلی خود جای هیچ گونه شک و شبهه ای را باقی نگذاشته و به یکی از معتبرترین مدارک تحصیلی در سطح جهان دست می یابند.

دانشگاه ایالتی سن پترزبورگ روسیه که از هزینه های مقرون به صرفه برخوردار است سابقه طولانی در آموزش دانشجویان بین المللی داشته و از زمان آغاز برنامه بین المللی در سال ۱۹۴۷ بیش از ۳۵۰۰ دانشجوی بین المللی از بیش از ۵۰ کشور از این دانشگاه فارغ التحصیل شده اند ، در حال حاضر تعداد دانشجویان بین المللی آن بیش از ۵۰۰۰ دانشجو است.

کلیه برنامه های آموزشی دانشکده سن پترزبورگ بر اساس استانداردهای آموزشی دولتی است که توسط وزارت بهداشت و درمان فدراسیون روسیه طراحی شده است ، بنابراین چنانچه از علاقه مندان تحصیل در کشور روسیه بخصوص رشته های علوم پزشکی این کشور هستید ادامه این مقاله را که به کوشش همکاران ما در شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) ارائه شده است را از دست ندهید. 

فهرست مطالب

همچنین توصیه می کنیم مقاله تحصیل در روسیه را بخوانید و با شرایط اخذ پذیرش و سیستم آموزشی این کشور در مقطع دانشگاه آشنا شوید.

دانشگاه ایالتی سن پترزبورگ روسیه

در این بخش از مقاله روناک همکار ما در هلدینگ حقوقی مهاجرتی رجبی در خصوص دانشگاه ایالتی سن پترزبورگ روسیه با شما صحبت می کند ، اگر از علاقه مندان تحصیل در دانشگاه های روسیه هستید این ویدئو و پادکست برایتان مفید است.

پادکست دانشگاه ایالتی سن پترزبورگ روسیه

نمایش ویدیو درباره روناک

معرفی دانشگاه سن پترزبورگ

دانشگاه ایالتی سن پترزبورگ روسیه یک موسسه آموزش عالی دولتی واقع در شهر سن پترزبورگ روسیه است که به عنوان اولین و قدیمی ترین مرکز دانشگاه های در کشور روسیه در سال 1724 توسط حکم پیتر بزرگ فعالیت خود را آغاز نمود.

این دانشگاه تحقیقات اساسی را در زمینه های مختلف از جمله علوم پزشکی ، مهندسی و انسانی به انجام رسانده و با دانشکده های متعدد در هر حوزه به صورت تخصصی دانشجویان را تربیت می نماید.

دانشگاه سن پترزبورگ با زمینه آموزشی قوی افراد مشهور بسیاری از جمله شش رئیس دولت و دو رئیس جمهور فدراسیون روسیه را تربیت نموده که در میان آنها نام ولادمیر پوتین رئیس جمهور و دیمیتری مدودف وزیر دفاع روسیه دیده می شود.

با نگاهی به افتخارات این دانشگاه نیز به فهرست 9 جایزه نوبل را نیز برخواهید خورد که توسط افراد پرورش یافته در همین دانشگاه کسب شده اند.

در میان تمامی رشته های ارائه شده در این دانشگاه علوم مهندسی و پایه به همراه زبان از رتبه های بسیار خوبی برخوردار هستند و علاقه مندان به این رشته ها می توانند با خیالی آسوده به تحصیل بپردازند.

منتظر شما هستیم!

مشاوره رایگان

رشته مورد علاقه تان را به ما بگویید تا برترین دانشگاه های دنیا را به شما معرفی کنیم!

کارشناسان مهاجرتی رجبی

سوالی دارید؟

مشاوره دقیق و رایگان ما را از دست ندهید.

دانشکده های دانشگاه سن پترزبورگ

دانشگاه ایالتی سن پترزبورگ روسیه که در دوره شوری با نام دانشگاه ایالتی لنینگراد نیز شناخته می شد ، شامل 24 دانشکده ، موسسات تخصصی ، آکادمی ، دبیرستان و کالج های پزشکی ، تربیت بدنی ، اقتصاد و تکنولوژی می باشد.

این دانشگاه دارای دو پردیس اصلی می باشد که یکی در پترهوف و دیگری در جزیره واسیلیفسکی قرار گرفته اند ، دانشکده های دانشگاه ایالتی سن پترزبورگ که که بیش از 323 رشته تخصصی را در هر سه مقطع کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکترا به همراه علوم پزشکی ارائه می دهند به شرح زیر است:

جدول دانشکده های دانشگاه سن پترزبورگ
دانشکده ریاضیات و کنترل فرآیند دانشکده زیست شناسی دانشکده دندانپزشکی و تکنولوژی پزشکی دانشکده اقتصاد
دانشکده حقوق دانشکده هنر و علوم لیبرال دانشکده ریاضیات و مکانیک دانشکده علوم شرقی
دانشکده پزشکی دانشکده زبان شناسی دانشکده فیزیک دانشکده علوم سیاسی
دانشکده روانشناسی دانشکده جامعه شناسی دانشکده تحصیلات تکمیلی مدیریت دانشکده نظامی
دانشکده روابط بین الملل دانشکده روزنامه نگاری دانشکده مکانیک

روند پذیرش در دانشگاه سن پترزبورگ روسیه

اگر از به دنبال تحصیل در دانشگاه ایالتی سن پترزبورگ روسیه هستید باید شرایطی را که از سوی دانشگاه مشخص شده است فراهم نمایید ، توصیه می شود که در گام اول به سایت دانشگاه مراجعه و اطلاعات لازم در رابطه با رشته تحصیلی مدنظرتان را به دست آورید ، تمامی متقاضیان می توانند ثبت نام و ارسال مدارک خود را به صورت آنلاین انجام داده و در صورت نیاز در دوره پادفک ثبت نام نمایند ، این دوره گام اصلی قبولی در آزمون ورودی دانشگاه است که به توضیح آن خواهیم پرداخت.

مهم ترین این مدارک عبارتند از آخرین مدرک تحصیلی به همراه ریز نمرات ، عکس ، پاسپورت و پرداخت هزینه ثبت نام البته ممکن است دانشگاه مدارک اضافی بیشتری را از آنچه که در سایت وجود دارد از شما درخواست نماید که می توانید از طریق تماس با کارمندان این دانشگاه به تمامی ابهامات خود را بر طرف سازید.

معمولا دانشجویان ایرانی که برای تحصیل دانشگاه سن پترزبورگ را انتخاب می کنند قصد تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در روسیه را دارند که شرایط پذیرش دشواری ندارد.

دوره پادفک دانشگاه سن پترزبورگ

یکی از مهم ترین شرایط ورود به دانشگاه ایالتی سن پترزبورگ روسیه شرکت در دوره پیش نیاز و یا پادفک است که دانشجو را جهت ورود به رشته تحصیلی اش آماده می سازد ، این دوره از آن جهت برای علاقه مندان بین المللی ضروری ست که آنها را با زبان روسی آشنا و قبولی در آزمون ورودی را نیز آسان می سازد.

دوره پادفک دانشگاه سن پترزبورگ

دوره پادفک دانشگاه سن پترزبورگ برای رشته های زیر ارائه می گردد که البته زبان روسی جزء واحد مشترک تمامی رشته ها بوده و دروس تخصصی با یکدیگر متفاوت هستند:

  • علوم پزشکی و زیست شناسی ( شامل دروس شیمی ، فیزیک و زیست )
  • علوم مهندسی و فناوری ( شامل دروس ریاضیات ، انفورماتیک و فیزیک )
  • – علوم انسانی ( شامل دروس علوم اجتماعی ، تاریخ و ریاضیات )
  • اقتصاد ( شامل دروس ریاضیات ، تاریخ و علوم اجتماعی )

این دوره که طی 10 ماه برگزار می شود ، در ترم اول منحصرا زبان روسی بوده و دانشجو باید به مدت 24 ساعت در هفته سر کلاس درس حاضر شود ، در ترم دو دانشجویان به گروه های تخصصی خود تقسیم شده و یادگیری دروس را آغاز می کنند ، ساعت حضور سر کلاس درس در ترم تخصصی کمتر و حدود 15 ساعت در هفته است.

دقت داشته باشید که ثبت نام در این دوره نیازی به پیش زمینه زبان روسی نداشته و دانشجویانی که تمامی دروس را با موفقیت پشت سر بگذارند مدرک رسمی از سوی دانشگاه دریافت خواهند کرد.

پزشکی در دانشگاه سن پترزبورگ

با توجه به آنکه دانشجویان در دوره پادفک مهارت خود را در زبان روسی بالا برده و دروس پایه پزشکی را نیز فرا گرفته اند به راحتی به قبولی در آزمون ورودی دانشگاه رسیده و می توانند به تحصیل مشغول شوند ، رشته پزشکی که در دانشگاه سن پترزبورگ هم به صورت تمام وقت در اختیار دانشجویان قرار می گیرد ، 6 سال تحصیلی زمان می برد.

البته گفتنی ست که دوره پزشکی در دانشگاه سن پترزبورگ به زبان انگلیسی نیز تدریس می گردد و دانشجویانی که این زبان را انتخاب می کنند نیازی به پشت سر گذاشتن دوره پیش نیاز پادفک نداشته و باید تسلط و مهارت شان در این زبان را از طریق ارائه مدرک بین المللی و همچنین انجام مصاحبه نشان دهند.

رشته پزشکی دانشگاه ایالتی سن پترزبورگ روسیه در سال 2022 مورد تائید وزارت بهداشت ایران نبوده است.

برای شناخت بهتر رشته های علوم پزشکی در دانشگاه های روسیه مقاله تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در روسیه را حتما بخوانید.

با برخی دیگر از دانشگاه های معتبر روسیه آشنا شوید.

دندانپزشکی دانشگاه سن پترزبورگ

دندانپزشکی دانشگاه سن پترزبورگ نیز از رشته های با تقاضای بالا است که شرایط پذیرش و تحصیلی مشابهی همچون رشته پزشکی داشته و 5 سال تحصیلی نیز زمان می برد.

سپری کردن دوره دندانپزشکی در دانشگاه ایالتی سن پترزبورگ روسیه از آن جهت یک امتیاز بزرگ است که دانشجو دوره کارآموزی خود را در مراکز درمانی تحت نظر دانشگاه سپری نموده و مهارت های عملی را به بهترین شکل ممکن فرا می گیرد.

دسترسی به آموزش دندانپزشکی نیز به هر دو زبان روسی و انگلیسی در این دانشگاه امکان پذیر است اما توصیه می شود تا با شرکت در دوره پادفک تحصیلات خود را به زبان روسی پشت سر بگذارید چرا که به دلیل وجود ارتباط مستقیم و مداوم در طول تحصیل با جامعه این کشور نیاز بسیاری به دانش زبان روسی خواهید داشت که فرا نگرفتن ام در همان ابتدای تحصیل می تواند شما را با مشکل مواجه سازد.

دندانپزشکی دانشگاه سن پترزبورگ

پرستاری در دانشگاه سن پترزبورگ

رشته پرستاری از جمله رشته های تحصیلی ست که در دانشکده پزشکی دانشگاه سن پترزبورگ ارائه شده و 4 سال تحصیلی طول می کشد ، برخلاف رشته پزشکی و دندانپزشکی تحصیل در این رشته در مقاطع مختلف از کارشناسی تا دکترا امکان پذیر است و و دانشجو باید از سه مقطع کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکترا را با قبولی در دوره قبل پشت سر بگذارد،

رشته پرستاری نیز نیازمند شرکت در آزمون ورودی دانشگاه است که دوره پادفک شما را به مهارت کافی در دروس پایه این رشته تحصیلی می رساند ، البته دقت داشته باشید که ظرفیت پذیرش این رشته در دانشگاه سن پترزبورگ محدود بوده و باید بتوانید رتبه خوبی را در آزمون ورودی دانشگاه کسب کنید تا موفق به پذیرش شوید.

پرستاری در دانشگاه سن پترزبورگ برای دانشجویان خارجی از آن جهت مناسب است که دوره تحصیلی کوتاهتری داشته و شهریه تحصیلی کمتری را نیز شامل می شود ، بنابراین به دانشجویانی که موفق به پذیرش در رشته های پزشکی و یا دندانپزشکی نمی شوند ورود به رشته پرستاری بسیار توصیه می گردد.

تحصیل رشته حقوق در دانشگاه سن پترزبورگ

تحصیل رشته حقوق در دانشگاه سن پترزبورگ

در دانشگاه ایالتی سن پترزبورگ روسیه یک دانشکده به صورت تخصصی به تدریس رشته حقوق به علاقه مندان پرداخته و زیر شاخه های مختلف این رشته را در سه مقطع تحصیلی کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکترا در اختیار دانشجویان قرار می دهند.

شروع تحصیل رشته حقوق در دانشگاه سن پترزبورگ که با دوره کارشناسی اغاز می گردد چهار سال تحصیلی زمان برده و در صورت تمایل باید دو سال را به تحصیل مقطع کارشناسی ارشد و در حدود 5 را به تحصیل دوره دکترا اختصاص داد.

دانشجویان در طول تحصیل واحدهای درسی مهمی همچون قانون بین المللی ، قانون دولت خارجه ، قانون اساسی ، مطالعات سیاسی و حقوقی ، عدالت کیفری ، جرم شناسی ، قانون کار و غیره را پشت سر می گذارند.

دقت داشته باشید که برای تحصیل در دوره کارشناسی رشته حقوق دانشگاه سن پترزبورگ به دانش زبان روسی نیاز دارید و این رشته در این مقطع به زبان انگلیسی در دسترس نمی باشد ، فارغ التحصیلان این رشته به عنوان وکلای حرفه ای در کشور روسیه و یا حوزه بین المللی قادر به کار خواهند بود.

مهندسی در دانشگاه سن پترزبورگ

همانگونه که در ابتدای مقاله گفتیم دانشگاه سن پترزبورگ دارای شهرت بسیاری در حوزه علوم مهندسی ست که با پذیرش دانشجویان با رزومه تحصیلی همواره به اعتبار خود می افزاید ، رشته های مهندسی نیز همانند رشته های علوم انسانی و حقوق دارای مقاطع مختلفی از تحصیل هستند که با کارشناسی به مدت چهارسال آغاز می گردد.

علوم مهندسی در کشورهای اروپا بازار کار بسیار خوبی داشته و دانشجویان می توانند به راحتی پس از اتمام دوره تحصیل خود به سایر کشورهای این قاره برای کار مهاجرت کنند ، فرصت تحصیل به زبان انگلیسی نیز در دانشکده های مهندسی دانشگاه سن پترزبورگ در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا فراهم بوده و دانشحویان با یادگیری زبان روسی فرصت بهترین برای پذیرفته شدن در مقطع کارشناسی خواهند داشت.

مهندسی در دانشگاه سن پترزبورگ به 106 برنامه در کارشناسی ، 165 برنامه در کارشناسی ارشد و 263 برنامه در دکترا است که در تنوع و گستردگی در نوع خود بی نظیر است.

روسیه کشوری قوی در زمینه مهندسی است ، مهندسی نفت و هوافضا حرف اول را در بین این رشته ها می زنند که بازار کار آن ها هم داغ است ، برای آشنایی با شرایط کار در روسیه مقاله لینک شده را بخوانید.

رشته مورد علاقه شما برای تحصیل در دانشگاه های روسیه کدام است؟

شهریه در دانشگاه سن پترزبورگ

حال که در رابطه با شرایط تحصیل رشته های مختلف و البته مهم دانشگاه سن پترزبورگ صحبت نمودیم وقت آن است که از شهریه تحصیلی و مخارجی که دانشجویان با انتخاب این دانشگاه موظف به پرداخت آن هستند مطلع گردیم.

بیشترین شهریه در دانشگاه سن پترزبورگ مربوط به رشته های علوم پزشکی است ، هزینه تحصیل پزشکی روسیه و در دانشگاه ایالتی سن پترزبورگ روسیه در حدود 5000 دلار با انتخاب زبان روسی است ، تحصیل به زبان انگلیسی اندکی شهریه را افزایش و تا 5500 دلار نیز می رساند.

رشته های دیگر همچون پرستاری ، حقوق و یا علوم مهندسی به صورت میانگین شهریه سالیانه در حدود 2500 دلار داشته و در تحصیلات تکمیلی می تواند تا 4000 دلار در سال نیز برسد البته دقت داشته باشید که شرکت در دوره پادفک به عنوان یکی از اصلی ترین بخش های تحصیل در روسیه شهریه ای جدا از مخارج دانشگاهی داشته و در حدود 2500 دلار هزینه به همراه دارد.

همچنین فراموش نکنید که تحصیل در کشور روسیه و دانشگاه سن پترزبورگ هزینه های زندگی و جانبی مختلفی دیگری را جز شهریه دانشگاه در بر می گیرد که کارشناسان موسسه می توانند به خوبی شما را در این زمینه راهنمایی نمایند.

هلدینگ حقوقی مهاجرتی رجبی نامی آشنا در امور مهاجرتی با دو شعبه در تهران و یک شعبه در شیراز با در اختیار داشتن تمام مجوز های قانونی لازم برای پیشبرد پرونده مهاجرتی شما انتخابی هوشمندانه در رسیدن به اهداف مهاجرتی شماست.

در ویدئوی ارائه شده تصاویری از پذیرش های اخذ شده از دانشگاههای برتر روسیه برای کلاینت های رجبی را میبینید که مربوط به دوره زمانی کوتاهی است.

شما هم می توانید با تحقیق و سپس اعتماد به ما در برترین دانشگاه های جهان درس بخوانید و آینده خود را تغییر دهید!

نمایش ویدیو درباره پذیرش روسیه
منتظر شما هستیم!

مشاوره رایگان

دریافت یک جلسه مشاوره تلفنی رایگان با تکمیل فرم زیر ، ما با شما تماس میگیریم و شرایط تان را رایگان سنجش می کنیم!

کارشناسان مهاجرتی رجبی

سوالی دارید؟

مشاوره دقیق و رایگان ما را از دست ندهید.

بورسیه تحصیلی در دانشگاه سن پترزبوگ

کشور روسیه و دانشگاه های این کشور از جمله دانشگاه سن پترزبورگ از جمله معدود مقصدهای تحصیلی در سطح جهان هستند که دانشجویان خود را در برنامه های مختلف تحصیلی بورسیه می نمایند ، شما می توانید برنامه بورسیه تحصیلی رایگان را از طریق RBTH پیگیری نمایید.

برای دریافت بورسیه باید در سایت دانشگاه درخواست خود را ثبت نموده و در امتحان رقابتی نیز شرکت نمایید ، شرایط دریافت بورسیه تحصیلی می تواند دشوار به نظر برسد اما در نهایت دانشجو را از پرداخت بسیاری از هزینه ها معاف و تحصیل را مقرون به صرفه می سازد.

موقعیت دانشگاه سن پترزبورگ

موقعیت دانشگاه سن پترزبورگ

دانشگاه ایالتی سن پترزبورگ روسیه که در شهری به همین نام قرار گرفته از آن جهت گزینه ای ایده آل برای سکونت است که دانشجو را در یکی از بهترین شهرهای کشور روسیه مستقر می سازد ، شهر سن پترزبورگ به عنوان دومین شهر مهم کشور روسیه پس از پاریس و لندن پرجمعیت ترین شهر اروپاست.

یکی از اصلی ترین اقشار ساکن در این شهر دانشجویان از شهرهای مختلف روسیه و سایر کشورهای جهان هستند که در مراکز مختلف به تحصیل مشغولند ، دانشگاه ایالتی سن پترزبورگ نیز از بهترین دانشگاه های این شهر با قرار گرفتن در یکی از بهترین نقاط به تمامی امکانات دسترسی داشته و دانشجو را از مواجه با هرگونه چالش دور نگه می دارد.

ساختمان اصلی دانشگاه که در جزیره واسیاوسکی قرار گرفته شامل کتابخانه و دانشکده های آموزشی مختلف است که برخی از انها به صورت مشترک از یک ساختمان استفاده می کنند ، در واقع می توان گفت که اصلی ترین دانشکده های دانشگاه در این جزیره قرار گرفته اند و تنها چند دانشکده در قسمت شرقی شهر در جنوب نوا قرار دارند.

شهر سن پترزبورگ در ظاهر خود تلفیق زیبایی از شهر رم ، ونیز و آمستردام است و در شب به عنوان یکی از نورانی ترین شهرها فضای رویای را به تصویر می کشد.

خوابگاه های دانشگاه سن پترزبورگ

دانشگاه ایالتی سن پترزبورگ روسیه نزدیک به 21 خوابگاه که به صورت پراکنده در نقاط مختلف شهر دارد ، 12 خوابگاه در منطقه پتروودورتسوی ، 8 مورد در منطقه واسییلوستروسکی و یک خوابگاه نیز در منطقه نوسکی شهر سن پترزبورگ قرار گرفته اند.

به دلیل گستردگی خوابگاه های دانشگاه سن پترزبورگ اکثر دانشجویان محصل در این دانشگاه در خوابگاه ها سکونت می یابند که هم در هزینه ها صرفه جویی نموده و هم دسترسی آسانی به دانشگاه داشته باشند ، در صورتی که تمایل به استفاده از خوابگاه دارید باید هنگام ثبت نام در دانشگاه درخواست خود را ثبت نمایید.

با مطالعه مقالات زیر اطلاعات خود را درباره کشور زیبای روسیه تکمیل کنید.

دسترسی فرودگاه ؛ قطار ، اتوبوس به دانشگاه سن پترزبورگ

دسترسی فرودگاه ؛ قطار ، اتوبوس به دانشگاه سن پترزبورگ چگونه است؟ در طراحی تمامی دانشگاه های کشور روسیه به خصوص دانشگاه های مطرح این کشور راحتی و فراهم بودن امکانات برای دانشجویان در صدر کار قرار داشته و دانشگاه می کوشد تا حد امکان بهترین ها را برای دانشجو فراهم سازد ، شهر سن پترزبورگ به دلیل داشتن توریست های فراوان به کلیه امکانت حمل و نقل به بهترین شکل ممکن دسترسی داشته و با کارت های الکترونیکی پرداخت ها را آسان نموده است.

اولین خط متروی این شهر که در سال 1955 افتتاح گردید به صورت شبکه ای به تمام شهر متصل بوده و دانشجویان جهت رفت و آمد به دانشگاه هیچ گونه مشکلی نخواهند داشت ، علاوه بر آن ایستگاهای اتوبوس در مسیرهایی که مترو وجود ندارد به صورت مداوم به مردم خدمت رسانی می کنند.

فرودگاه این شهر نیز که یک فرودگاه بین المللی ست ، پس از فرودگاه مسکو پر تردد ترین فرودگاه کشور روسیه است ، این فرودگاه در فاصله 23 کیلومتری جنوب میدان پالاس مرکز شهر قرار گرفته و دسترسی به آن برای دانشجویان از طریق تاکسی های فرودگاه ، اتوبوس و قطار بسیار راحت است.

دسترسی فرودگاه ؛ قطار ، اتوبوس به دانشگاه سن پترزبورگ

سوالات پر تکرار دانشگاه ایالتی سن پترزبورگ روسیه

این دوره که طی 10 ماه برگزار می شود ، در ترم اول منحصرا زبان روسی بوده و دانشجو باید به مدت 24 ساعت در هفته سر کلاس درس حاضر شود ، در ترم دو دانشجویان به گروه های تخصصی خود تقسیم شده و یادگیری دروس را آغاز می کنند ، ساعت حضور سر کلاس درس در ترم تخصصی کمتر و حدود 15 ساعت در هفته است.

خیر ، دانشجویانی که زبان انگلیسی را انتخاب می کنند نیازی به پشت سر گذاشتن دوره پیش نیاز پادفک نداشته و باید تسلط و مهارت شان در این زبان را از طریق ارائه مدرک بین المللی و همچنین انجام مصاحبه نشان دهند.

رشته حقوق در سه مقطع تحصیلی کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکترا در اختیار دانشجویان قرار می گیرد.

بیشترین شهریه تحصیلی در این دانشگاه به رشته های علوم پزشکی از جمله پزشکی و دندانپزشکی اختصاص می یابد که در حدود 5000 دلار با انتخاب زبان روسی است ، تحصیل به زبان انگلیسی اندکی شهریه را افزایش و تا 5500 دلار نیز می رساند.

دوره پادفک به عنوان یکی از اصلی ترین بخش های تحصیل در روسیه شهریه ای جدا از مخارج دانشگاهی داشته و در حدود 2500 دلار هزینه دارد.

همانطور که ذکر شد ، در کشور روسیه نیز می توانید به معتبرترین مدارک تحصیلی در جهان دست یابید ، تحصیل در دانشگاه ایالتی سن پترزبورگ روسیه تنها یکی از گزینه های پیش رو است ، به خاطر داشته باشید که کارشناسان شرکت مهاجرتی رجبی در دو دفاتر مرکزی و غرب تهران و دفتر شیراز آماده پاسخگویی به تمامی سوالات شما در رابطه با تحصیل در دانشگاه های خارج از کشور هستند ، پیشنهاد می کنیم مقاله مهاجرت به روسیه را نیز بخوانید و با تمام شیوه های مهاجرت قانونی به این کشور به جز تحصیل هم آشنا شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5/5 - (110 امتیاز)
منو
خانه