تحصیل در سان مارینو

تحصیل در سان مارینو
مشاور مهاجرتی

تحصیل در سان مارینو ، یکی از بهترین تصمیماتی است که می توانید برای مهاجرت تحصیلی بگیرید ، در واقع دانشگاه های سان مارینو به عنوان یک آغاز عالی برای مسیر شغلی شما عمل می کنند و همچنین ارتباط صحیحی را که شما برای برتری در رشته خود نیاز دارید ، به شما ارائه می دهند.

تحصیل در خارج از کشور گزینه ای است که در طول چند دهه گذشته در بین ایرانیان محبوبیت ویژه ای داشته است ، برخی از افراد خواهان تحصیل در کشور های شناخته شده و مطرح در سطح جهان هستند و برخی دیگر به دنبال تحصیل در کشور های کوچک و غیر مطرح اروپایی برای ورود به اروپا هستند.

یکی از این کشور های اروپایی سان مارینو است ، اگر شما تحصیل در سان مارینو را انتخاب کرده اید ، یک انتخاب مناسب کرده اید چرا که این کشور مکانی عالی برای تحقق اهداف علمی شما است ، در این مقاله مشاوران موسسه مهاجرتی رجبی تحصیل در سان مارینو را بررسی خواهند کرد.

بررسی تحصیل در سان مارینو

سان مارینو یکی از کوچکترین کشور های جهان است که می تواند گزینه ای مناسب اما ناشناخته ای برای تحصیل در اروپا به شمار آید ، گزینه های تحصیلی مختلفی برای تحصیل در این کشور اروپایی وجود دارد که شامل برنامه های آکادمیک کوتاه مدت و بلند مدت در بسیاری از دانشگاه ها و مراکز آموزشی در سان مارینو می باشد.

دانشجویان و محققان بین المللی ممکن است در برنامه های تحقیقاتی کارشناسی ، کارشناسی ارشد ، دکترا و فوق دکترا در سان مارینو پذیرش و تحصیل کنند.

علاوه بر این ، مدارس و کنفرانس های تابستانی یکی دیگر از فعالیت های عالی دانشگاهی است که سان مارینو را به مقصدی جذاب برای دانشمندان و محققان تبدیل کرده است ، بسیاری از برنامه ها همچنین با کمک هزینه های تحصیلی و بورسیه تحصیلی کاملا و همچنین کمک هزینه سفر و کمک مالی ارائه می شوند ، بنابراین هر دانشجو ، محقق و استاد همیشه می تواند یک برنامه مناسب را در سان مارینو پیدا کند و درخواست دهد.

مراحل تحصیل در دانشگاه های سان مارینو

 • مرحله 1: پیدا کردن یک برنامه مناسب
 • مرحله 2: درخواست برای دانشگاه ها
 • مرحله 3: دریافت نامه پذیرش مشروط از دانشگاه
 • مرحله 4: دریافت نامه پذیرش بدون قید و شرط از دانشگاه
 • مرحله 5: دریافت ویزا
 • مرحله ششم : اقدام برای اجاره محل اسکان

درخواست پذیرش از دانشگاه های سان مارینو

تمام درخواست های پذیرش برای دانشجویان بین المللی که مایل به تحصیل در سان مارینو هستند ، آنلاین انجام می شود ، برای این که احتمال عدم پذیرش خود را به صفر برسانید بایستی مدارک و مستندات لازم برای پذیرش در این دانشگاه ها را به دقت بررسی و آماده سازید.

این مدارک باید شامل اطلاعات شخصی کامل ، مدارک قبلی ، اطلاعات مالی و بیانیه شخصی باشد ، .مدارک مورد نیاز جهت اخذ پذیرش در دانشگاه های سان مارینو شامل :

 • شناسنامه
 • جدیدترین عکس ها
 • پاسپورت معتبر
 • یک یا چند توصیه نامه از اساتید و معلمان قبلی
 • کپی مدارک یا گواهینامه های قبلی
 • گواهینامه های دانشگاهی در صورت تمایل به تحصیل در مقطع تحصیلات تکمیلی
 • رزومه
 • نامه انگیزه تحصیل در سان مارینو
 • اثبات تمکن مالی برای تامین های تحصیل و زندگی در این کشور
 • بسته به موضوع یا تخصص رشته ای که انتخاب کرده اید ، ممکن است از شما خواسته شود که نتایج آزمون های اضافی مانند GRE ، GMAT یا LSAT را ارائه دهید.

زبان تحصیل در سان مارینو

از آنجا که این دوره ها به زبان ایتالیایی تدریس می شوند ، دانشجویان باید یک آزمون مهارت اولیه را به زبان ایتالیایی بگذرانند ، دانشجویان باید اثبات مهارت به زبان ایتالیایی را نشان دهند که معادل B2 در آزمون طبقه بندی گذرنامه زبان Europass (ELP) باشد ، نمره ای معادل C1 یا C2 در طبقه بندی ELP دانشجو را از شرکت در هرگونه آزمون زبان دیگر معاف می کند.

تحصیل در سان مارینو

سیستم آموزشی سان مارینو

سان مارینو ، که کوچکترین جمهوری در جهان را دارد ، در اینجا میزان سواد 98٪ است و ارائه دهنده خدمات اولیه مانند آموزش به صورت رایگان برای شهروندان خود است ، دولت سان مارینو الگوی آموزشی خود را منطقی می داند.

سیستم آموزشی سان مارینو

کودکان این کشور ثروت این کشور را در سه سالگی تجربه می کنند ، در 3 سالگی ، هر کودک سان مارینویی می تواند به صورت رایگان در هر پیش دبستانی ثبت نام کند ، اما حضور در دوره پیش دبستانی اجباری نیست.

در لحظه واجد شرایط بودن یک شهروند سان مارینو برای تحصیل ، معمولا در سن 6 سالگی ، باید در دبستان تحصیل کند ، تحصیلات مدرسه بر اساس مدل ایتالیایی از 6 تا 14 سالگی رایگان و اجباری است ، مدرسه ابتدایی در سان مارینو فقط پنج سال است.

در پایان هر یک از این موارد یک آزمون سراسری وجود دارد تا مشخص شود که آیا آنها آماده ادامه کلاس هستند و پس از برآورده کردن تمام شرایط ، دانش آموز می تواند به ردیف بعدی آموزش سان مارینو ، مدرسه متوسطه برود.

دوره متوسطه در سان مارینو

دوره متوسطه از دو مقطع راهنمایی و دبیرستان تشکیل شده است ، دوره متوسطه اول سه سال در زندگی دانش آموز به همراه دارد ، معمولا از 11 تا 14 سالگی است ، در صورتي كه دانش آموز قادر به پايان دوره متوسطه اول نباشد ، پذيرش در دوره متوسطه دوم غيرممكن خواهد بود.

پس از اتمام دوره راهنمایی ، دانش آموزان ممکن است این امکان را داشته باشند که تحصیلات رسمی را ترک کنند یا سه سال دیگر را به عنوان یک دانش آموز متوسطه تحصیل کنند ، در دوره های متوسطه دانش آموزان با دوره های مختلفی از جمله علوم انسانی ، زبان مدرن و اقتصاد و مدیریت آشنا می شوند.

آموزش فنی و حرفه ای در سان مارینو

جوانان بی علاقه به تحصیلات دبیرستانی دانشگاهی به جای آنها فرصت حضور در مدارس حرفه ای و برنامه های آموزش بزرگسالان را دارند که با تحصیل در این مدارس آماده کار در بازار کار این کشور می شوند.

تحصیلات عالی در سان مارینو

افرادی که تحصیلات متوسطه را به پایان می رسانند ، مجاز به ثبت نام در مقاطع بالاتر خواهند بود ، تا زمانی که شخص عطش یادگیری داشته باشد ، دولت سان مارینو تمام هزینه های او را بر عهده خواهد گرفت ، کسانی که می خواهند تحصیلات عالیه را دنبال کنند می توانند فقط در دانشگاه سان مارینو ادامه تحصیل دهند.

اولین دوره تحصیل در دانشگاه های سان مارینو دوره 3 تا 4 ساله کارشناسی است که دانشجویان ملزم به گذراندن 180 واحد درسی می باشند ، فارغ التحصیلان مقطع کارشناسی می توانند در مقطع کارشناسی ارشد به مدت یک تا 2 سال ادامه تحصیل دهند ، این دوره تحصیلی شامل 120واحد درسی است که با ارائه و دفاع از پایان نامه پایان می یابد.

سومین دوره تحصیل در دانشگاه های سان مارینو مقطع دکترا است که بین 3 تا 5 سال طول می کشد و دانشجو ملزم به ارائه و دفاع از تز دکترا در پایان دوره تحصیل خود است.

حقایقی درباره آموزش در سان مارینو

تحصیلات در سان مارینو دارای برنامه درسی مشابه ایتالیا است و تمام تحصیلات از مهد کودک تا دبیرستان رایگان است ، طبق گزارش بانک جهانی ، مدارس ابتدایی سان مارینو در کلاس های کوچکتر مشترک هستند و هر معلم شش دانش آموز دارد ، این یکی از پایین ترین نسبت های دانشجو به معلم در جهان و نیمی از اندازه متوسط برای سایر کشورهای اروپای جنوبی است.

سان مارینو با توجه به موفقیت در مقاطع بالای دانش آموزان ، و با پشتیبانی از 98 درصد باسوادی در بزرگسالان ، اندازه کلاس های کوچک خود را اعتبار می دهد.

اکثر دانش آموزانی که از دبیرستان فارغ التحصیل می شوند ، ثبت نام در دانشگاه های ایتالیا را دنبال می کنند ، که همه آنها دیپلم سان مارینو را به عنوان موفقیت قابل احترام در آموزش و پرورش می شناسند ، دانشگاه جمهوری سان مارینو تنها موسسه آموزش عالی این کشور است ، اما همچنین دارای تعدادی موسسه آموزش حرفه ای است ، این موسسات آموزش حرفه ای که در سال 1980 تأسیس شد ، رویكردی غیر سنتی در آموزش دارند و در برنامه درسی اولویت دار كه بر ارتباطات ، مطالعات تاریخی ، مطالعات زیست پزشكی و مهندسی عمران متمركز است ، رویكردی غیر سنتی دارند.

سان مارینو یکی از کشور های اروپایی است که تحت تأثیر اصلاحات آموزشی تحت عنوان روند بولونیا قرار دارد و از سال 1998 از فرآیند بولونیا پیروی می کند.

تحصیل رایگان در سان مارینو

یکی از ویژگی های تحصیل در سان مارینو پایین بودن هزینه تحصیل در این کشور است ، به طور کلی امکان تحصیل رایگان برای دانشجویان بین المللی در دانشگاه این کشور وجود ندارد اما روش هایی وجود دارد که به وسیله آن ها می توان بخشی یا کل هزینه تحصیل را کاهش داد، در ادامه با آن ها آشنا خواهیم شد.

تحصیل رایگان در سان مارینو

دریافت بورسیه تحصیلی

یکی از روش های موجود برای تحصیل رایگان در سان مارینو دریافت بورسیه تحصیلی است ، بورسیه های تحصیلی مختلفی از سوی دولت و دانشگاه جمهوری سان مارینو برای تحصیل دانشجویان بین المللی ارائه می شود که مزایای این بورسیه ها برای مقاطع تحصیلی مختلف یعنی کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکتری متفاوت است.

این بورسیه های تحصیلی کل هزینه تحصیل و برخی دیگر تنها بخشی از هزینه تحصیل را پوشش می دهند ، با بورسیه های تحصیلی موجود در این کشور در بخش بورسیه های تحصیلی در سان مارینو بیشتر آشنا خواهیم شد.

کار همزمان با تحصیل در سان مارینو

یکی دیگر از روش هایی که هزینه تحصیل در سان مارینو را تامین می کند کار همزمان با تحصیل در این کشور است ، دانشجویان محصل در این کشور می توانند به صورت پاره وقت در یکی از مشاغل دانشجویی موجود مشغول به کار شده و علاوه بر کسب تجربه در بازار کار سان مارینو با کسب درآمد بخشی از هزینه های تحصیل خود را تامین کنند ، با مشاغل دانشجویی موجود در این کشور و نحوه یافتن کار پاره وقت در سان مارینو در بخش کار پاره وقت دانشجویی در سان مارینو بیشتر آشنا خواهیم شد.

نکته : چنانجه بتوانید زبان فرانسوی را بیاموزید تحصیل در دانشگاه های فرانسه رایگان است ، مقاله تحصیل در فرانسه را بخوانید.

تحصیل به زبان انگلیسی در سان مارینو

همان گونه که پیش از این بیان شد زبان رسمی سان مارینو زبان ایتالیایی است و دروس در دانشگاه این کشور به زبان ایتالیایی برگزار می شوند و امکان تحصیل به زبان انگلیسی در این کشور وجود ندارد ، اما از آن جا که اغلب دانشجویان و اساتید این دانشگاه خارجی هستند برخی از دروس و سمینار ها به زبان انگلیسی برگزار می شوند.

دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در سان مارینو

هر ساله وزارت علوم ایران با بررسی دانشگاه های معتبر جهان بر اساس رتبه بندی های مختلف مانند شانگهای ، تایمز و QS فهرستی از دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم را گردآوری و ارائه می دهند.

دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در سان مارینو

لازم است قبل از اقدام برای پذیرش از دانشگاه این فهرست را بررسی کنید تا اطمینان حاصل کنید که دانشگاه مورد نظر شما در فهرست دانشگاه های مورد تایید قرار دارند یا خیر ، چرا که تنها فارغ التحصیلان این دانشگاه ها مجاز به کار و ادامه تحصیل در ایران هستند.

کشور سان مارینو تنها یک دانشگاه و چند موسسه آموزش فنی و حرفه ای دارد که هیچ یک از این موسسات آموزشی در فهرست دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم درج نشده اند.

تحصیل مقطع دکترا در سان مارینو

مقطع دکترا سومین و بالاترین مقطع تحصیلی در دانشگاه سان مارینو است ، این مقطع تحصیلی بین 3 تا 5 سال بسته به تمام وقت یا پاره وقت بودن تحصیل ادامه می یابد ، برنامه سه ساله دکترا که توسط دانشگاه سان مارینو تاسیس شده است ، از ابتدای تأسیس تاکنون یکی از ابتکاری ترین آزمایش ها در این زمینه آموزشی خود در اروپا بوده است.

تحصیل مقطع دکترا در سان مارینو

مقطع دکترا در این کشور ماهیت میان رشته ای دارد ، حضور اساتید برتر جهان برای شرکت در سمینار ها و یا تدریس در این مقطع تحصیلی در دانشگاه سان مارینو از ویژگی های متمایز مقطع دکترا این کشور است ، کلیه فارغ التحصیلان مقطع کارشناسی ارشد از دانشگاه های جهان در رشته های مرتبط می توانند برای پذیرش در مقطع دکترا در سان مارینو اقدام کنند.

اما چنانچه می خواهید مدارکی معتبر در جهان در مقطع دکترا کسب کنید ، می توانید به ایتالیا هم فکر کنید ، مقاله تحصیل در ایتالیا آگاهی کاملی در این زمینه به شما خواهد داد.

ساختار تحصیل در مقطع دکترا در سان مارینو

دانشجویان محصل در مقطع دکتری بایستی پروژه ها و مقالات جدیدی را در طول دوره تحصیل خود ارائه دهند ، در طول دوره تحصیلی سه ساله ، دانشجویان در جلسات کلاس در سان مارینو حاضر می شوند ، به طور کلی دو دوره در هر سال به مدت شش هفته ارائه می شود و بقیه وقت آنها صرف تحقیقات خود در مناسب ترین مکان ها می شودکه در توافق با استاد راهنما تعیین شده خود و با شورای علمی دانشکده انتخاب شده است.

دو جلسه سالانه سخنرانی های سمینار ، در بهار و پاییز ، توسط اساتید مهمان از دانشگاه های سراسر جهان برگزار می شود.

از آن جا که اساتید و دانشجویان مقطع دکترا اکثرا خارجی هستند دوره های آموزشی و سمینار ها به زبان های ایتالیایی ، انگلیسی و فرانسوی ارائه می شوند.

استاد راهنما

برای تحصیل در مقطع دکترا در دانشگاه جمهوری سان مارینو به استاد راهنما نیاز است ، این استاد راهنما بایستی در رشته تحصیلی مرتبط با موضوع تز دکترا دانشجو تحصیل کرده و دارای مقالات مرتبط باشد.

برای انتخاب استاد راهنما بایستی با دانشگاه مورد نظر مکاتبه داشته و از بین اساتید موجود یک استاد را به عنوان استاد راهنما انتخاب کنید ، البته برای تحصیل در مقطع دکترا در سان مارینو می توان از استاد راهنما خارج از دانشگاه نیز استفاده کرده و پرپوزال خود را برای او ایمیل کنید که در صورت تایید و پذیرش توسط استاد راهنما فرد می تواند دیگر مراحل پذیرش در مقطع دکترا در سان مارینو را طی کند.

هزینه تحصیل در مقطع دکترا در سان مارینو

هزینه تحصیل در سان مارینو همانند هزینه تحصیل در دانشگاه های ایتالیا نسبتا پایین هست و علاوه بر این به دانشجویان واجد الشرایط بورسیه های تحصیلی تعلق می گیرد ، هزینه تحصیل در مقطع دکترا در سان مارینو حدود 1000 یورو برای هر سال تحصیلی است.

بورسیه های تحصیلی در سان مارینو

بورسیه های تحصیلی مختلفی از سوی دولت و از سوی دانشگاه برای تحصیل دانشجویان داخلی و بین المللی در کشور سان مارینو ارائه می شود ، مزایای این بورسیه های تحصیلی بسته به مقطع تحصیلی متفاوت هستند.

بورسیه های تحصیلی در سان مارینو

بورسیه تحصیلی دانشگاهی

بورسیه های بین المللی هزینه تحصیل به دانشجویان مقطع کارشناسی ، کارشناسی ارشد و تحصیلات تکمیلی بر اساس ترکیبی از معیارهای پیچیده از جمله دوره تحصیل ، سوابق تحصیلی و موقعیت مالی اعطا می شود به صورتی که برای دانشجویان مقطع کارشناسی بین2500 تا 5000 یورو و برای تحصیلات تکمیلی تا 10000 یورو می باشد.

بورسیه های تحصیلی دانشگاه جمهوری سان مارینو برای هر رشته تحصیلی به تعداد معدودی ارائه می شود مثلا برای تحصیل در رشته طراحی 4 نفر ، مهندسی عمران 3 نفر ، مهندسی مدیریت 3 نفر ، ارتباطات و رسانه های دیجیتال 3 نفر و در مقطع دکتری مطالعات تاریخی به 8 نفر تعلق می گیرد که این بورسیه ها مبلغ مشخصی را هر ساله به دانشجو پرداخت می کنند.

بورسیه های تحصیلی دولتی

دولت سان مارینو همچنین هر سال تحصیلی بورسیه تحصیلی به دانشجویان برجسته از کشور های مختلف جهان ارائه می دهد ، این امر با توجه به توجه روزافزون و تقویت شده توسط ملت به جذب دانش و تحقیقات علمی ، به عنوان بخشی از مشارکت های متعدد آن در جهان ارتباطات علمی و فرهنگی ، به منظور گسترش پیشرفت انسانی ، تقویت می شود ، این بورسیه ها در اغلب موارد کل هزینه تحصیل دانشجویان بین المللی را پوشش می دهند.

کار پاره وقت دانشجویی در سان مارینو

سان مارینو کشوری ثروتمند است و فرصت های شغلی متنوعی برای فارغ التحصیلان دانشگاه به ویژه در زمینه های فنی وجود دارد علاوه بر این دانشجویان محصل در این کشور بسته به مقطع تحصیلی خود می توانند به صورت پاره وقت مشغول به کار شوند.

کار پاره وقت دانشجویی در سان مارینو

مثلا دانشجویان محصل در مقطع کارشناسی می توانند تا 10 ساعت در هفته و دانشجویان تحصیلات تکمیلی می توانند تا 15 ساعت در هفته به صورت پاره وقت کار کنند و از این راه بخشی از هزینه تحصیل خود را تامین کنند ، خوشبختانه به دلیل کمبود نیروی کار در این کشور یافتن کار دانشجویی نسبتا آسان است البته نیاز به مجوز کار و تسلط به زبان ایتالیایی دارد.

مشاغل دانشجویی موجود در سان مارینو

آموزش زبان ها : اگر به زبان انگلیسی تسلط دارید ، یکی از بهترین مشاغل در سان مارینو برای شما آموزش زبان های خارجی است ، بیشتر دانش آموزان که زبان تدریس می کنند ، به دلیل ماهیت فراگیر این حرفه ، عمیق تر از سایر مشاغل خارج از کشور طعم زندگی در خارج را می چشند و بسته به نوع آموزش تدریجی نیمه وقت در سان مارینو ، ممکن است بتوانید چند دلار برای هزینه های خود درآمد کسب کنید.

کارآموزی بهداشت عمومی : در این کشور مار وجود دارد که نیش او می تواند شما را قبل از شب بکشد علاوه براین نیاز های پزشکی و بهداشت در این کشور سبب شده کارآموز پزشکی در سان مارینو افق های جدیدی را در طیف پزشکی ایفا کند و دانشجویان محصل در این رشته ها در طول تحصیل خود مشغول به کار شده و حقوق دریافت کنند.

خدمات اجتماعی : بهترین کار در سان مارینو برای شما می تواند در خدمات اجتماعی به سبک قدیمی باشد ، این مکان های داوطلبانه در این منطقه به وفور یافت می شود ، بسیاری از مدارس و مراکز نگهداری از کودکان دارای کمبود نیرو هستند ، بنابراین اگر شما استعداد طبیعی در ارتباط با کودک ، کمک به کودکان در بالای وظایف مدرسه خود را دارید و یا به کارمندان اصلی در کار های متفرقه در اطراف مراکز کمک می کنید ، می توانید در این زمینه ها مشغول به کار شوید.

کار آنلاین نیز می تواند یک گزینه باشد ، این به مهارت و درآمد شما بستگی دارد ، زیرا هزینه های زندگی در کشوری به کشور دیگر بسیار متفاوت است.

نحوه یافتن کار پاره وقت دانشجویی در سان مارینو

عامل اصلی برای تعیین موفقیت شغلی شما در سان مارینو یافتن شخصی است که مایل به استخدام شما باشد ، برای یافتن این شخص و فرصت های شغلی در این کشور می توانید از وب سایت های کاریابی ، آگهی های چاپ شده در روزنامه ها و مجلات محلی و صحبت با دوستان و آشنایان استفاده کنید.

حداقل دستمزد در سان مارینو

حداقل دستمزد سان مارینو کمترین مبلغی است که یک کارگر می تواند برای کار خود به طور قانونی پرداخت کند ، بیشتر کشور ها حداقل دستمزد کل کشور را دارند که باید به همه کارگران پرداخت شود حداقل دستمزد برای همه کارگران در سان مارینو 9.74 یورو برای هر ساعت است.

خوابگاه های دانشجویی سان مارینو

اگر چه سان مارینو کشوری کوچک است و تنها یک دانشگاه دارد ، اما فرصت هایی برای اقامت دانشجویان در این کشور طراحی شده است که هر دانشجو بسته به صلاحدید و شرایط مالی خود می تواند بهترین گزینه را انتخاب کرده و برای اجاره آن اقدام کند ، چرا که هر گزینه دارای مزایا و معایب خاص خود است.

خوابگاه های دانشجویی سان مارینو

خوابگاه دانشگاه سان ماریو

خوابگاه دانشجویی در نزدیکی محوطه دانشگاه سان مارینو قرار دارد و از آن جا که ظرفیت محدودی دارد این خوابگاه به دانشجویان نیازمند از نظر مالی و یا دانشجویان مقطع دکترا تعلق می گیرند.

خوابگاه دارای اتاق های یک یا چند تختی با سرویس بهداشتی و اتاق نشیمن مشترک است ، هزینه اجاره خوابگاه دانشجویی کمتر از گزینه های دیگر است اما هم ظرفیت پایین هست و هم استفاده مشترک از وسایل بهداشتی و امکانات می تواند سبب بروز مشکلات برای دانشجویان شود.

پانسیون یا هتل های دانشجویانی

یکی دیگر از گزینه های موجود برای اقامت دانشجویان در سان ماریو هتل های دانشجویی است ، این هتل ها بهترین هتل ها برای دانشجویان خود به خوبی مجهز شده اند و دارای سالن های بزرگ پذیرایی ، دسترسی به اینترنت ، گزینه های تور و کارکنان چند زبانه هستند ، دانشجویانی که در این هتل ها اقامت دارند از امکانات عالی بهره می برند البته ملزم به پرداخت هزینه نسبتا بالایی نیز هستند.

اجاره آپارتمان در سان مارینو

دانشجویانی که مایل به تحصیل در هتل ها و یا خوابگاه دانشگاهی نیستند می توانند در صورت تمکن مالی برای اجاره آپارتمان اقدام کنند ، آن ها می توانند به تنهایی و یا با یک یا چند دانشجو دیگر به صورت مشترک آپارتمان اجاره کنند ، این گزینه مناسب افرادی است که تمایل به زندگی در بین جمع را ندارند و گران ترین گزینه برای اقامت دانشجویی است.

هزینه اجاره و خوابگاه در سان مارینو

اینکه مردم چقدر برای اقامت هزینه می کنند بستگی به مکان و مسافت تا مرکز شهر دارد ، اما از آنجا که کشور بسیار کوچک است ، تغییرات قیمت برای ایجاد تفاوت قابل توجه بسیار اندک است ، یک آپارتمان یک خوابه مناسب برای دانشجویان را می توانید ماهیانه کمتر از 550 یورو اجاره کنید ، به دانشجویان توصیه می شود گزینه اشتراک آپارتمان را برای کاهش هزینه بررسی کنند.

بهترین دانشگاه های سان مارینو

سان مارینو فقط به وجود دو دانشگاه افتخار می کند ، البته وجود بیش از این تعداد دانشگاه در این کشور انتظار نمی رود از آنجا که کشور بسیار کوچک است ، این دانشگاه ها شامل دانشگاه جمهوری سان مارینو و آکادمی بین المللی علوم سان مارینو می باشند که در ادامه با آن ها بیشتر آشنا خواهیم شد.

بهترین دانشگاه های سان مارینو

دانشگاه جمهوری سان مارینو

دانشگاه جمهوری سان مارینو دانشگاهی است که در جمهوری سان مارینو مستقر است ، این دانشگاه در سال 1985 ایجاد شد ، پس از سازماندهی مجدد دانشگاهی که در سال 2014 پس از تصویب همان قانون جدید چارچوب آموزش آکادمیک در سان مارینو صورت گرفت.

دانشگاه به 3 بخش تقسیم شده که شامل گروه اقتصاد ، علوم و حقوق ، گروه علوم انسانی ، گروه تاریخ و فرهنگ و تاریخ سان مارین می باشد ؛ دانشگاه برای دانشجویان بین المللی برای برنامه های کارشناسی و کارشناسی ارشد در حدود 25 دوره آزاد است.

این دانشگاه چهار برنامه کارشناسی مهندسی عمران (با همکاری دانشگاه مودنا و رجیو امیلیا) ، مدیریت مهندسی (در همکاری با دانشگاه پارما) ، طراحی (در همکاری با دانشگاه بولونیا) ، برنامه نقشه بردار ساختمان (با همکاری دانشگاه مودنا و رجیو امیلیا) ، برنامه ارتباطات و رسانه های دیجیتال (در ارتباط با دانشگاه بولونیا) و دوره های کارشناسی ارشد شامل مهندسی عمران (با همکاری دانشگاه مودنا و رجیو امیلیا) ، طراحی ، پزشکی زیبایی (در همکاری با دانشگاه پروجا) ، جراحی زیبایی (در ارتباط با دانشگاه پروجا) ، ارتباطات ، مدیریت و رسانه های جدید ، جرم شناسی و روان پزشکی قانونی ، پزشکی سالمندان ، ناتوانی های یادگیری ، استراتژی و برنامه ریزی رویداد ها و مجتمع های ورزشی و برنامه دکتری شامل علوم تاریخی در این دانشگاه ارائه می شوند ، این دانشگاه میزبان مرکز تحقیقات روابط بین الملل است.

آکادمی بین المللی علوم سان مارینو

آکادمی بین المللی علوم سان مارینو یک انجمن علمی بود ، این موسسه در سال 1983 تاسیس شد و اولین کنوانسیون خود را با نام SUS 1 در حدود سال نو 1984 در شهر سان مارینو برگزار کرد ، پس از تصویب قانون اسکلت سامارین در مورد آموزش عالی ، آکادمی رسما در 13 سپتامبر 1985 با حضور ناخدا-پادشاه تأسیس شد ، نام آن از زبان کمکی بین المللی ساخته شده اسپرانتو استفاده می کند.

آکادمی بین المللی علوم سان مارینو به چهار بخش زیر تقسیم می شود که شامل بخش علمی (SciS) ، بخش فناوری (TeS) ، بخش هنری (ArS) و بخش پشتیبانی (SubS)می باشد ، بخش علمی این موسسه از شش دانشکده تشکیل شده است.

بهترین شهر های سان مارینو برای تحصیل

همان گونه که پیش از این بیان شد سان مارینو کشوری کوچک است که تنها یک دانشگاه در آن قرار دارد ، بنابراین و به بیان دیگر تنها ترین شهر تحصیلی در این کشور شهر سان مارینو یعنی پایتخت کشور سان مارینو است ، این شهر 4،044 نفر جمعیت دارد ، این کوه در دامنه غربی بلندترین نقطه سان مارینو ، مونت تیتانو قرار دارد.

بهترین شهر های سان مارینو برای تحصیل

البته بیشتر مشاغل در شهر بورگو مگیوره قرار دارد ، این شهر پس از دوگانا و بورگو مگیوره ، سومین شهر بزرگ کشور است.

اقتصاد شهر سان مارینو همیشه با اقتصاد کشور پیوند خورده است ؛ تا همین اواخر ، عمده فعالیتهای اقتصادی محل استخراج سنگ و کنده کاری بود ، امروزه اقتصاد متنوع تری از جمله گردشگری ، تجارت ، فروش تمبرهای پستی و یک صنعت کوچک کشاورزی وجود دارد ، اگرچه مورد اخیر رو به زوال است.

علاوه بر مدارس ابتدایی و دبیرستان دانشگاه جمهوری سان مارینو و مرکز آکادمی علوم سان مارینو در این شهر قرار دارد ، هزینه زندگی در شهر سان مارینو 1100 یورو برای هر نفر در ماه است.

هزینه های تحصیل در سان مارینو

هزینه های تحصیل در سان مارینو مانند دانشگاه های ایتالیا مقرون به صرفه هست ، البته هزینه تحصیل در این کشور بسته به رشته تحصیلی متفاوت است ، متوسط شهریه تحصیل برای برنامه های کارشناسی و کارشناسی ارشد 1500 یورو در هر سال تحصیلی و هزینه تحصیل در مقطع دکترا حدود 1000 یورو برای هر سال تحصیلی است.

هزینه های تحصیل در سان مارینو

هزینه اجاره مسکن و خدمات رفاهی

هزینه اجاره مسکن در سان مارینو بسته به محل مسکونی و متراژ بین 550 تا 750 یورو در ماه است ، قیمت آب و برق متداول مانند گرمایش ، جمع آوری زباله ، آب ، برق و اینترنت بین 150 تا 230 یورو در هر ماه است.

غذا

برای افرادی که بودجه محدودی دارند ، آن ها می توانند در رستوران های خوب با حدود 10 یورو وعده های غذایی مناسب دریافت کنند ، اما اگر مجبورید مواد غذایی را برای پخت و پز خریداری کنید ، باید برای موارد زیر هزینه کنید:

 • شیر (1 لیتر) – 1.80 یورو
 • قرص نان (500 گرم) – 3 یورو
 • تخم مرغ (ده عدد) – 2.40 یورو
 • گوشت گاو (1 کیلوگرم) – 15 یورو
 • گوجه فرنگی (1 کیلوگرم) – 1.80 یورو
 • آب (بطری 1.5 لیتری) – یورو. 35
 • سیب زمینی (1 کیلوگرم) – 1.5 یورو
 • برنج سفید (1 کیلوگرم) – 2.00 یورو
 • پیاز (1 کیلوگرم) – 2 یورو.
 • پرتقال (1 کیلوگرم) – 3 یورو

هزینه حمل و نقل در سان مارینو

از آنجا که کشور بسیار کوچک است ، گزینه های حمل و نقل بسیار محدود هستند ؛ با این حال ، حمل و نقل محلی با استفاده از اتوبوس به طور کلی کمتر از 4 یورو است در حالی که استفاده از تاکسی بسته به مدت زمانی که شما به خدمات کابین نیاز دارید ، ممکن است 40 یورو هزینه داشته باشد.

هزینه مراقبت های بهداشتی در سان مارینو

هزینه برای مشاوره با یک پزشک در یک موسسه عمومی متوسط است که حدود 100 دلار هزینه دارد و برای یک پزشک خصوصی بسته به شهر بین 100 تا 200 دلار متغیر است ، کمکهای پزشکی دانشجویی وجود دارد که توسط موسسات مختلف در سان مارینو پذیرفته می شود ، البته توصیه می شود با نامه پیشنهادی خود بررسی کنید که چه روشی باید در بیمه درمانی دنبال شود.

اگر نگران هزینه های تحصیل و زندگی در خارج از کشور هستید می توانید کشور مجارستان را نیز انتخاب کنید ، در مقاله تحصیل در مجارستان ، در این خصوص به طور کامل توضیح داده ایم.

مزایا و معایب تحصیل در سان مارینو

هر نقطه ای از جهان را که برای تحصیل انتخاب کنید می توانید از مزایای ویژه ای بهره مند شوید البته به طور قطع با مشکلات و چالش هایی نیز رو به رو خواهید بود و بایستی برای موفقیت تحصیلی خود در کشور مورد نظر مزایا و مشکلات پیش رو را بررسی کرده تا بهترین مکان و دانشگاه را به عنوان مقصد تحصیلی خود انتخاب کنید که قطعا سان مارینو نیز از این قاعده مستثنی نیست.

مزایا و معایب تحصیل در سان مارینو

مزایای تحصیل در سان مارینو

 • کیفیت علمی دانشگاه سان مارینو : تحصیل در دانشگاه جمهوری سان مارینو به معنای تحصیل در یکی از دانشگاه های عالی در زمینه مربوطه ، کار با معلمان عالی ، دسترسی به خدمات واجد شرایط و عضویت در تعداد دانشجویان منتخب است و فارغ التحصیلان دانشگاه این کشور می توانند بسته به نیاز به نیروی کار در سان مارینو به راحتی در این کشور مشغول به کار شوند.
 • کیفیت زندگی در سان مارینو : بافت جغرافیایی سان مارینو ، منظر معماری صومعه باستانی سانتا چیارا – خانه دانشگاه – و تعالی علمی و آموزشی – همه به طور کلی به کیفیت کلی محیط دانشگاه و توانایی ارائه خدمات به دانشجویان و دانشجویان کمک می کنند.
 • فضای عالی برای تحصیل : اندازه کلاس کوچک و نسبت دانش آموز و معلم کم ، یک فضای عالی برای راهنمایی فراهم می کند و به دانشجو فرصت می دهد تعامل شخصی بهتری با معلمان خود داشته باشند ، دانش آموزان به آزمایشگاه های رایانه ، مدل سازی ، عکاسی و ویدئو دسترسی دارند ، این دانشگاه به منظور توسعه ایده های محصول و مهارت های تحقق ، کارگاه های سرامیک سازی و خط تولید ارائه می دهند.
 • وجود دوره های کارآموزی : دوره های کارآموزی و تدریس خصوصی در این کشور وجود دارد و دانشگاه سان مارینو دانشجویان در یافتن کارآموزی و مشاغل در شرکتها ، موسسات و شرکتهای حرفه ای کمک می کند.
 • دانشگاه های مختلفی برای تبادل دانشجویان بین المللی با دانشگاه سان مارینو مشارکت دارند.
 • هزینه تحصیل مقرون به صرفه
 • امکان کار همزمان با تحصیل در سان مارینو

معایب تحصیل در سان مارینو

 • دانشگاه سان مارینو مورد تایید وزارت علوم ایران نیست بنابراین فارغ التحصیلان این کشور اجازه کار و تحصیل در ایران را ندارند.
 • برای تحصیل در دانشگاه سان مارینو تسلط به زبان ایتالیایی ضروری است و فرا گیری این زبان نسبتا دشوار و زمان گیر است.
 • عدم ارائه دروس به زبان انگلیسی
 • عدم وجود دانشگاه های متعدد و ارائه رشته های تحصیلی متنوع برای تحصیل در تمامی مقاطع تحصیلی در سان مارینو ، چرا که تنها 25 برنامه تحصیلی در تنها دانشگاه این کشور ارائه می شود.

ویزای تحصیلی سان مارینو

ویزای دانشجویی در سان مارینو به یک تبعه خارجی این امکان را می دهد تا به طور موقت برای گذراندن دوره تحصیل در این کشور به سان مارینو مهاجرت کند.

ویزای تحصیلی سان مارینو

تحصیل در سان مارینو یک گزینه محبوب برای دانشجویان در سراسر جهان است ، سان مارینو سابقه طولانی برتری در یادگیری را با میزبان موسسات آموزشی ارائه می دهد. مهاجرت به سان مارینو در سال های اخیر به دلیل سیاست نسبتا لیبرال مهاجرت همراه با کیفیت بالای زندگی در کشور قابل توجه بوده است.

ویزای تحصیلی به دارندگان امکان زندگی و کار (به صورت محدود) در سان مارینو را برای مدت زمانی که برای کمک به زندگی خود و افراد تحت تکفل نیاز به تحصیل دارند ، می دهد.

واجد شرایط بودن ویزای تحصیلی در سان مارینو

برای دریافت ویزای تحصیلی معیارهای زیر باید رعایت شود:

 • یک نامه پذیرش باید ارائه شود که نشان دهد یک متقاضی در یک دوره تحصیل تمام وقت در یک موسسه آموزشی شناخته شده پیشنهاد شده است.
 • داوطلبان باید بتوانند شواهدی از بودجه کافی برای تأمین هزینه زندگی خود در کشور را نشان دهند.
 • باید نشان داده شود که هزینه دوره به طور کامل پرداخت شده است.
 • بیمه پزشکی خصوصی باید ترتیب داده شود و مدارک مستند آن باید ارائه شود.
 • این باید قصد آشکار نامزد باشد که در پایان دوره تحصیل به کشور خود برگردد.

مجوز اقامت در سان مارینو

مقررات دریافت مجوز اقامت برای اهداف مطالعه برای دانشجویانی که از مناطق شینگن و غیر شینگن وارد می شوند:

 • به محض ورود به سان مارینو ، دانش آموزان باید خود را به دفتر امور خارجه معرفی کنند ، با ارائه مدارک مورد نیاز ، دفتر امور خارجه برای مدت اقامت مجوز اقامت را برای اهداف مطالعه صادر می کند ، که مدت آن باید توسط برنامه تحرک بین المللی UNIRSM بیان شود.
 • دانشجویان باید همیشه اجازه اقامت رسمی و یک نسخه از گواهی رسمی ثبت نام را با خود داشته باشند ، توجه داشته باشید دانشجویان خارج از اتحادیه اروپا باید بدانند که اجازه اقامت صادر شده توسط ژاندارمری تضمین می کند که آنها می توانند در سان مارینو برای مدت زمان مشخص زندگی کنند ، اما اجازه عبور از طریق کشورهای اتحادیه اروپا را در طول اقامت نمی دهد.
 • در پایان دوره ، هنگام بازگشت از طریق ایتالیا به کشور خود ، دانشجویان باید مدارک ذکر شده در بالا را به عنوان اثبات اقامت خود در سان مارینو (به جای منطقه شینگن) به کنترل مرز ارسال کنند.

اسناد و مدارک مورد نیاز جهت دریافت مجوز اقامت در سان مارینو

همه دانشجویان از کشور های داخل و خارج از مناطق شینگن باید مستقیما با ژاندارمری RSM – دفتر امور خارجه برای ارائه مجوز اقامت برای اهداف تحصیل درخواست کنند و مدارک زیر را ارائه دهند :

 • کپی سند هویت و / یا گذرنامه (به علاوه اصل به عنوان مدرک)
 • گواهی ثبت نام در UNIRSM
 • کارت عکس گذرنامه شماره 4 با فرمت ICAO
 • گواهی مدارک مربوط به عدم سو پیشینه کیفری ؛ این گواهینامه باید قبل از ورود به سان مارینو توسط آژانس مربوطه در كشور شما صادر شود (گواهی باید زودتر از 6 ماه قبل از ورود به سان مارینو صادر شود) ، اگر گواهی به زبان ایتالیایی نباشد ، باید توسط یک دفتر اسناد رسمی ترجمه و تأیید شود.
 • اثبات بیمه خدمات درمانی خصوصی با حداقل پوشش سالانه 30000 یورو که در سان مارینو معتبر است
 • کپی اجاره نامه ثبت شده مناسب یا عنوان مناسب دیگر برای اثبات اقامت در سان مارینو
 • پرداخت هزینه های لازم 50 یورو برای درخواست و 30 یورو برای اجازه اقامت

سوالات پر تکرار تحصیل در سان مارینو

با تحصیل در سان مارینو تا حدودی در این مقاله آشنا شدید ، پس از مطالعه پرسش و پاسخ های زیر ، چنانچه سوال دیگری در ذهن دارید ، آن را در بخش دیدگاه ها مطرح نمایید ، در اولین فرصت ، پاسخگوی شما عزیزان خواهیم بود.

درخواست پذیرش در دانشگاه های سان مارینو چگونه انجام می شود؟

تمام درخواست های پذیرش برای دانشجویان بین المللی که مایل به تحصیل در سان مارینو هستند ، آنلاین انجام می شود.

برای تحصیل در سان مارینو چه مدرک زبانی باید ارائه دهم؟

دانشجویان باید اثبات مهارت به زبان ایتالیایی را نشان دهند که معادل B2 در آزمون طبقه بندی گذرنامه زبان Europass (ELP) باشد ، نمره ای معادل C1 یا C2 در طبقه بندی ELP دانشجو را از شرکت در هرگونه آزمون زبان دیگر معاف می کند.

آیا امکان تحصیل در سان مارینو به صورت رایگان وجود دارد؟

به طور کلی امکان تحصیل رایگان برای دانشجویان بین المللی در دانشگاه این کشور وجود ندارد اما روش هایی وجود دارد که هزینه را پایین بیاورید مانند بورسیه و کمک هزینه تحصیلی.

آیا امکان تحصیل در سان مارینو به زبان انگلیسی وجود دارد؟

زبان رسمی سان مارینو زبان ایتالیایی است و دروس در دانشگاه این کشور به زبان ایتالیایی برگزار می شوند و امکان تحصیل به زبان انگلیسی در این کشور وجود ندارد.

آیا دانشگاه های سان مارینو مورد تایید وزارت علوم ایران هستند؟

کشور سان مارینو تنها یک دانشگاه و چند موسسه آموزش فنی و حرفه ای دارد که هیچ یک از این موسسات آموزشی در فهرست دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم درج نشده اند.

هزینه تحصیل در سان مارینو در مقطع دکترا چقدر است؟

هزینه تحصیل در مقطع دکترا در سان مارینو حدود 1000 یورو برای هر سال تحصیلی است.

بهترین کار دانشجویی در سان مارینو چیست؟

اگر به زبان انگلیسی تسلط دارید ، یکی از بهترین مشاغل در سن مارینو برای شما آموزش زبان های خارجی است.

هزینه تحصیل در سان مارینو چقدر است؟

متوسط شهریه تحصیل برای برنامه های کارشناسی و کارشناسی ارشد 1500 یورو در هر سال تحصیلی و هزینه تحصیل در مقطع دکترا حدود 1000 یورو برای هر سال تحصیلی است.

مشاوران موسسه مهاجرتی رجبی در تلاش هستند با پیشنهاد راهی مطمئن و آسان رویای تحصیل در خارج از کشور را برای علاقمندان مهاجرت تحصیلی تحقق بخشند ، در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر در زمینه تحصیل در سان مارینو یا دیگر نقاط جهان با دفاتر موسسه در شهر های تهران و شیراز تماس حاصل نمایید ، مقالات دیگر سایت نیز برای افزایش آگاهی و اطلاعات شما در نظر گرفته شده است ، تحصیل در ترکیه هم این روزها بسیار مورد توچه دانشجویان ایرانی است مقاله کاملی در همین سایت تقدیم به شما عزیزان شده است.

Rate this post

1 دیدگاه در “تحصیل در سان مارینو

 1. sasan گفت:

  سایت خوبی دارین.
  مختصر و مفید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *