تحصیل در اتریش

تحصیل در اتریش ، تحصیل در بهترین دانشگاه های اروپا و جهان است ، اگر به دنبال داشتن رزومه تحصیلی قوی در قلب قاره همیشه سبز اروپا هستید می توانید تحصیل در کشور اتریش با فرهنگ غنی و امکانات بی نظیرش را برگزینید.

تحصیل در اتریش که یکی از ثروتمندترین و در عین حال زیباترین کشورهای جهان است ، به دلیل داشتن فرهنگی غنی و سابقه پربار آموزشی توانسته توجه بسیاری از افراد خواهان تحصیل در خارج از کشور را به خود جلب نماید.

تحصیل در اتریش

امنیت اجتماعی و ثبات اقتصادی در کشوری در قلب اروپا فرصتی استثنایی ست که در اختیار دانشجویان از سراسر جهان از جمله آسیا و آفریقا قرار گرفته است.

تحصیل در اتریش مانند هر کشور دیگری با ریسک های خاص خود همراه است و باید در اولین قدم تمام بررسی های لازم را انجام داد این کشور میزبان بهترین دانشگاه های اروپا بوده و دانشجویان علاوه بر بهره مندی از امکانات آموزشی زیبایی های طبیعی را در بخش گردشگری و توریستی که در کمتر کشوری در جهان می توان یافت تجربه می کنند.

بنابراین اگر به فکر تحصیل در بهترین دانشگاه های اروپا و جهان هستید ، دانشگاه های کشور اتریش از بهترین انتخاب هایی ست که می توانید داشته باشید و رزومه تحصیلی قوی را برای آینده تان بسازید.

همچنین شما با اخذ ویزای شینگن و تحصیل در کشور اتریش قادر خواهید بود به تمام کشور های این حوزه به راحتی رفت و آمد کنید و در آنها اقامت داشته باشید.

مشاوران مجرب و ممتاز شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) با تلاش های مداوم هموراه می کوشند تا اطلاعات صحیح و البته به روز را در خصوص مهاجرت قانونی و حقوقی از طریق تحصیل در کشورهای مختلف از جمله تحصیل در اتریش را به شما عزیزان ارائه دهند.

نکته : برای مطالعه آسان تر این مقاله از عناوین موجود در جعبه سبز رنگ استفاده کرده و در بین مطالب جابه جا شوید.

دلایل تحصیل در اتریش

اتریش فرصت های تحصیلی فوق العاده ای برای دانشجویان بین المللی فراهم می آورد تا در دانشگاه های چند ملیتی و چند فرهنگی تحصیل کنند.

شما با زندگی در یک کشور اروپایی که افراد زیادی از تمام نقاط دنیا به آن مهاجرت می کنند با عقاید و فرهنگ های مختلف آشنا می شوید و دوران تحصیل خوشایندی خواهید داشت ، اتریش کشوری ست که به سطح بالای زندگی شناخته شده و امنیت اجتماعی ایده آلی در آن حکمفرما است.

شاید برایتان جالب باشد که بدانید هزینه تحصیل و زندگی در اتریش در مقایسه با تحصیل در فرانسه ، انگلستان ، سوئیس و یا حتی آلمان کمتر است که خود مزیتی منحصر بفرد در میان کشورهای اروپایی ست.

برای مقایسه بهتر ، مقاله تحصیل در فرانسه را بخوانید.

همچنین شما برای تحصیل در این کشور و یا اخذ ویزا نیازی به ارائه مدرک زبان در همان ابتدای کار نخواهید داشت و می توانید هم زمان با تحصیل خود در دانشگاه اقدام به یادگیری زبان رشته تحصیلی تان کنید.

شما با داشتن ویزای دانشجویی از پرداخت مالیات معاف خواهید بود و بیمه های دانشجویی با تخفیف های قابل توجه در اختیارتان قرار می گیرد.

دانشگاه های اتریش هیچ گونه محدودیت سنی ندارند اما بهتر است که در زمان ارسال درخواست گپ تحصیلی زیادی نداشته باشید.

چنانچه تمایل به بردن همراه به کشور اتریش را در دوران دانشجویی خود دارید باید این خبر خوش را به شما بدهیم که این کشور به شما اجازه می دهد تا بتوانید همسر و فرزندان زیر 18 سال خود را نیز همراهتان ببرید.

تحصیل رایگان در اتریش

مفهوم اساسی آموزش عالی در اتریش آزادی و خلاقیت در تحصیل است و می کوشد تا فرصت تحصیل را به صورت یکسان در اختیار همگان قرار دهد ، سیستم آموزشی در اتریش دولتی است و بنابراین دانشجویان حتی از کشورهای غیر اروپایی تحصیلات با کیفیت بدون پرداخت هزینه های تحصیلی سنگین را دریافت می کنند.

دقت داشته باشید که سیاست کشور اتریش بر آن است که تحصیل در دانشگاه های دولتی را به صورت رایگان به دانشجویان ارائه دهد به همین دلیل در انتخاب دانشجویان سخت گیرانه عمل می کند.

تحصیل در دانشگاه های اتریش می تواند با دریافت بورسیه تحصیلی صورت پذیرد که برخی از این بورسیه ها بخشی از مخارج تحصیلی را نیز پوشش می دهند.

البته گفتنی است که تحصیلات رایگان به جز داوطلبان از کشورهای حوزه اتحادیه اروپا بیشتر در اختیار دانشجویان کشورهای شرقی و در حال توسعه قرار می گیرد و سایر دانشجویان موظف به پرداخت شهریه هستند.

دانشجویان برای تحصیل در اتریش با طیف گسترده ای از دانشگاه و رشته های گوناگون رو به رو هستند و هر دانشگاه شرایط مخصوص به خود را دارد.

تحصیل رایگان در دانشگاه های اتریش در مقطع دکترا بسیار بیشتر از سایر مقاطع امکان پذیر است که البته دانشجویان باید رزومه تحصیلی قوی را نیز از خود ارائه دهند تا در رقابت با داوطلبان از سراسر جهان به موفقیت دست یابند.

شرایط تحصیل رایگان در اتریش

دانشجویانی که می خواهند در دانشگاه های رایگان اتریش ثبت نام کنند باید حداقل مدرک دیپلم با معدل بالا داشته و مدرکشان در اتریش مورد تایید و پذیرش قرار گیرد معمولا مدرک دیپلم ایران به تنهایی مورد پذیرش نیست و باید یک الی دو ترم در دانشگاه نیز تحصیل کرده باشید.

همچنین اگر می خواهید به تحصیل در رشته ای بپردازید که در کشور خودتان وجود ندارد باید مدرکی که ارائه می دهید خیلی نزدیک به رشته مورد نظرتان باشد تنها در صورتی نیاز به تحویل این گواهی نیست که کشوری که در آن زندگی می کنید هیچ رشته مرتبطی نداشته باشد.

باید متقاضیان به زبان آلمانی نیز مسلط باشند چرا که ممکن است آزمون زبان گرفته شود به همین دلیل پیشنهاد می شود که متقاضی تحصیل رایگان در اتریش ، در کشور خود مدرک زبان آلمانی ( حداقل در سطح B2 ) را کسب نماید تا مجبور به پرداخت هزینه بر حسب یورو در اتریش نباشد.

البته در برخی از دانشگاه های دولتی دانشجویان مبلغی را به عنوان هزینه اجتماعی و دانشجویی پرداخت کنند که هرگز بیش از 379.36 یورو در هر ترم نیست.

از جمله دانشگاه های رایگان اتریش می توان به دانشگاه وین ، دانشگاه گراتس ، دانشگاه تکنیکال وین ، دانشگاه تکنیکال گراتس ، دانشگاه مونتان لئوبن اتریش و دانشگاه سالزبورگ اشاره کرد.

زبان مورد نیاز تحصیل رایگان در اتریش

مانند تحصیل در آلمان ، زبان اصلی برای تحصیل در دانشگاه ها و مهاجرت تحصیلی به اتریش آلمانی است و دانستن این زبان در خیلی از موارد ضروری است ولی با این حال به دلیل آنکه تحصیل بین المللی در اتریش بسیار محبوب تر شده ، دانشگاه ها برنامه های بیشتری را بخصوص در سطح تحصیلات تکمیلی به زبان انگلیسی ارائه می دهند.

از آنجا که از بسیاری جهات ، تحصیل در اتریش به تحصیل در کشور آلمان شبیه است ، توصیه می کنیم مقاله تحصیل در آلمان را نیز بخوانید.

برای تحصیل به زبان آلمانی باید مهارت خود در زبان آلمانی را ثابت کنید برخی دانشگاه ها مدرک زبان آلمانی در سطح B1 و برخی دیگر در سطح C1 را می پذیرند.

اگر متقاضی مدرک زبان آلمانی برای رشته هایی که به زبان آلمانی تدریس می شوند را ندارد باید ابتدا در دوره های زبان مخصوص دانشگاه ثبت نام کند و به مدت دو سال فرصت دارد تا این زبان را فرا بگیرد.

دوره های فشرده یادگیری زبان آلمانی معمولا شهریه بالاتری داشته و هرچه آهسته تر این زبان را فرا بگیرید شهریه کمتری پرداخت خواهید کرد.

چنانچه به دنبال تحصیل به زبان انگلیسی در اتریش هستید نیز باید از طریق یک گواهینامه TOEFL یا IELTS مهارت خود را به اثبات برسانید البته در رابطه با تحصیل در اتریش درنظر داشته باشید که تسلط به زبان آلمانی ضروری ست و تلاش کنید تا این زبان را حتما یاد بگیرید.

اگر مدرک زبان آلمانی در کشور خود دارید نیاز به گرفتن مدرک در کشور مقصد ندارید و می توانید مستقیما در کلاس های دانشگاه شرکت کنید.

تحصیل در اتریش با مدرک دیپلم

بسیاری از علاقه مندان به تحصیل در اتریش تمایل دارند بدانند که تحصیل در دانشگاه های اتریش با داشتن مدرک دیپلم نیازمند چه قوانینی ست.

تحصیل در اتریش با مدرک دیپلم

در ابتدا خوب است که بدانید منظور از مدرک دیپلم مدرک سپری نمودن 12 سال دوره تحصیلی در مقاطع مختلف مدرسه است ، این مدرک بیان می کند که فرد متقاضی تمامی آموزش های لازم قبل از دانشگاه را پیموده و صلاحیت ورود به دانشگاه را دارد.

تحصیل در اتریش به گونه است که دانش آموزان در سن 17 سالگی موفق به دریافت مدرک دیپلم خود می شوند و می توانند برای ورود به دانشگاه ها و یا هرگونه مرکز آموزش عالی اقدام کنند.

در برخی کشورها به دلیل مغایرت سیستم آموزشی با کشور مبدا ابتدا معادل سازی مدرک دیپلم انجام شده و در صورت نیاز دانش آموز دوره ای را طی نموده و پس از پشت سر گذاشتن واحدهای لازم آماده ورود به دانشگاه خواهد بود.

در برخی از موارد دانشگاه های اتریش برای پذیرش دانشجویان شرایطی مانند آزمون ورودی به صورت کتبی و شفاهی برگزار می کنند که عدم قبولی در آنها می تواند به معنای رد ویزای تحصیلی شما باشد.

در برخی موارد نیز نیازی به سپری کردن دوره پیش نیاز نبوده و متقاضی می تواند با رعایت شرایط مشخص شده مستقیما با مدرک دیپلم به تحصیل در رشته مورد نظر خود مشغول شود.

دوره آماده سازی جهت ورود به دانشگاه در اتریش

سیستم آموزشی در اتریش از انعطاف پذیری بالایی برخوردار است و دانشجویان می توانند با هر سنی تحصیلات خود را در این کشور ادامه دهند.

دوره آماده سازی جهت ورود به دانشگاه در اتریش

با توجه به این واقعیت که در اکثر کشورها دوره دبیرستان 11 سال و در اتریش 13 سال می باشد ، متقاضیان باید در دوره های آماده سازی در دانشگاه ها شرکت کنند که یکی از شرایط تحصیل در اتریش بدون محدودیت سنی است.

آنها کلاس های مهارت زبان و دروس پایه را در دوره های مربوطه می گذرانند و برای امتحان ورودی آماده می شوند ، هنگامی که دوره آنها موفقیت آمیز به پایان رسد ، در امتحان شرکت می کنند ، این دوره نهایتا طی دو سال به اتمام می رسد.

سطح تحصیلات اتریش نسبت به ایران یک سال جلوتر است و شاید بعضی واحد های متقاضیان پذیرفته شود و از یک سال پایین تر بتوانند مشغول تحصیل شوند.

تحصیل در این کشور از شش سالگی به طور رسمی آغاز می شود و در ۱۸ سالگی با اخذ مدرک دیپلم به پایان می رسد ، دانش آموزان بومی این کشور پس از پایان دوره متوسطه و دریافت مدرک دیپلم در آزمون ورودی دانشگاه ها شرکت کرده و به تحصیل در دانشگاه های مختلف مشغول می شوند.

تحصیل مقطع کارشناسی در اتریش

طبق قوانین کشور اتریش کسانی که مایل به تحصیل و ارسال درخواست پذیرش با مدرک دیپلم هستند ، ابتدا باید در یکی از دانشگاه های کشور خود در رشته و مقطع مورد نظر پذیرفته شوند و با ارائه مدرک قبولی خود در دانشگاه های اتریش پذیرفته شوند.

پس برای متقاضیان ایرانی شرکت در آزمون سراسری و قبولی در یکی از دو دانشگاه آزاد یا دولتی الزامی است و پیش شرط اصلی ورود به کالج به شمار می رود.

دانشگاه ها ، دانشکده های علمی کاربردی و کالج های تربیت معلم زیر گروه های نظام آموزش عالی اتریش به شمار می آیند.

این کشور دارای ۲۲ دانشگاه دولتی ، ۲۱ دانشگاه علمی کاربردی ، ۱۳ دانشگاه خصوصی و ۱۷ کالج تربیت معلم است که از شرایط پذیرش دانشگاه های اتریش در هر مقطعی ، داشتن مدرک دانشگاهی ایران در همان مقطع است.

اگر در دانشگاه کشور خود واحدهایی را گذرانده باشید در هنگام پذیرش مورد بررسی قرار گرفته و در صورت تایید شدن نیازی به پاس نمودن مجدد آنها نیست ، کسانی که برای ورود به مقطع فوق لیسانس اقدام می کنند نمی توانند مستقیما به این دوره وارد شوند و باید ابتدا واحدهای پیش نیاز را گذرانده و سپس دوره لیسانس خود را آغاز کنند.

تحصیل در اتریش عموما به زبان آلمانی صورت می پذیرد و کسانی که با مدرک دیپلم جهت مقطع لیسانس اقدام می کنند باید تسلط کافی به زبان آلمانی داشته باشند و در هنگام آغاز تحصیل در دانشگاه مدرک زبان خود را ارائه دهند.

تحصیل کارشناسی ارشد در اتریش

دانشگاه های اتریش به شما طیف گسترده ای از تحصیلات دانشگاهی را در دوره تحصیلات تکمیلی ارائه می دهند که به هر دو زبان انگلیسی و آلمانی تدریس می شوند.

تحصیل در این مقطع نیزبه صورت نیمه رایگان ( بسیار ارزان ) است در واقع تحصیل فوق لیسانس در اتریش بهترین فرصت برای افرادی است که قصد تحصیل در دانشگاه های معتبر را دارند اما استطاعت مالی شان در حدی نیست که بتوانند در کشورهایی مانند استرالیا و آمریکا و انگلستان ادامه تحصیل دهند.

بسیاری از رشته های تحصیلی در دوره کارشناسی ارشد در اتریش به زبان انگلیسی ارائه می شود و افراد تنها با داشتن مدرک آزمون آیلتس می توانند جهت اخذ ویزای تحصیلی در دوره فوق لیسانس اقدام نمایند.

پذیرش در دوره کارشناسی ارشد نیز مانند دوره کارشناسی نیازمند قبولی در دانشگاه های ایران است و دانشجو باید مدرک قبولی در دانشگاه های ایران را ارائه دهد.

تحصیل مقطع دکترا در اتریش

متقاضیان برای تحصیل مقطع دکترا در اتریش باید یک مدرک کارشناسی ارشد در یک رشته مرتبط با دوره تحصیلی خود در دکترا داشته باشند.

تحصیل مقطع دکترا در اتریش

امکان تحصیل در بالاترین سطح تحصیلی ، یعنی تحصیل مقطع دکترا در اتریش را می توان در دانشگاه های عمومی انجام داد که امکان تحصیل در هر دو زبان انگلیسی و آلمانی نیز میسر است و دانشجو در طول سه سال تحقیق ، پایان نامه خود را ارائه می دهد.

به عنوان بخشی از دوره ، برای تکمیل پایان نامه در زمینه هایی نظیر روش های تحقیق ، تکمیل بررسی ادبیات و کمک های اضافی برای تجزیه و تحلیل آمار و استفاده از آنها برای کار خود ، آموزش خواهید دید.

تعهد اتریش به دانشجویان بین المللی در هزینه های تحصیلات عادلانه و افزایش پذیرش دانشجویان از زمان اصلاحات منعکس شده است . همچنین به عنوان فرصتی برای تحصیل در بهترین دانشگاه های اتریش ، شما قادر خواهید بود تا زبان آلمانی را انتخاب کنید.

آلمانی زبان اول بیش از 100 میلیون نفر در سراسر جهان است و پیوستن به این افراد امکان تحصیل بیشتر و فرصت های شغلی را فراهم می آورد!

روند پذیرش دوره دکترا در اتریش

برای درخواست تحصیل مقطع دکترا در اتریش ، دانشجو باید یک فرم درخواست تکمیل شده همراه با رونوشت های رسمی مدارک گذشته ، مدارک تحصیلی ، نامه های مرجع و یک بیانیه شخصی را به دانشگاه مورد نظر خود ارسال کند.

پس از اینکه فرم درخواست کامل ارسال شد ، به منظور برنامه ریزی مصاحبه شخصی در پردیس دانشگاه یا مصاحبه ویدئویی اسکایپ ، با شما تماس گرفته می شود ، مصاحبه با کمیته پذیرش به منظور روشن کردن مسائل ناشی از درخواست و همچنین ارزیابی شخصیت متقاضیان انجام می گردد.

این مصاحبه همچنین به درک انتظارات متقاضیان در مورد دوره کمک می کند و در نهایت به تمام سوالات ممکن متقاضی پاسخ داده می شود و در آخرین مرحله پذیرش پروژۀ دکترا توسط یکی از اعضای هیئت علمی نظارت می شود.

کمیته پذیرش تصمیم عمومی پذیرش را براساس برآورد پتانسیل متقاضیان برای موفقیت تحصیلی می گیرد ؛ برای کمک به تصمیم گیری ، کمیته به دقت زمینه ( های ) مطالعه ، عملکرد تحصیلی ، انگیزه ، فعالیت های اضافی ، مصاحبه و توانایی تحصیلی را در نظر می گیرد.

نکته قابل توجه متقاضیان تحصیل دکترا در اتریش این است که اخذ پذیرش دکترا از دانشگاه های اتریش مقداری دشوارتر از پذیرش در سایر مقاطع می باشد یعنی دانشجو باید مدرک کارشناسی ارشد را از یک دانشگاه معتبر اخذ نموده باشد.

بورسیه تحصیلی اتریش در دوره دکترا

تحصیل در دوره دکترا در اتریش به دوصورت است : با بورسیه تحصیلی و یا بدون بورسیه ، در صورت تحصیل در دوره دکترا با بورسیه تحصیلی دانشجو از حقوقی معادل ۲۰۰۰ دلار برخوردار می شود اما در صورت تحصیل بدون بورسیه تحصیلی دانشجو خود ملزم به پرداخت هزینه های تحصیلی می باشد.

داشتن مقالات علمی داخلی و خارجی و یافتن استادی که بتواند پشتیبان شما در پروژه انتخابی تان باشد دریافت بورسیه تحصیلی را بسیار آسان می سازد ، از طرفی دانشجویان دکترا از حق کار ۳۰ ساعت در هفته برخوردار هستند که با درآمد حاصل از آن می توانند هزینه های زندگی و تحصیل را به راحتی بپردازند.

برای مطالعه دکترا در اروپا ، می توانید کشور ایتالیا را انتخاب کنید ، بورسیه های جذابی برای مقطع دکترا در ایتالیا ارائه می شود ، مقاله تحصیل در ایتالیا را بخوانید.

پذیرش در دانشگاه های اتریش

برای پذیرش از دانشگاه های اتریش تمام مدارک باید از آپریل تا 1 سپتامبر برای ترم زمستان و از نوامبر تا 1 فوریه برای ترم تابستان ارسال شوند این مهلت ها قابل تمدید نیست و بعضی از رشته ها نیاز به آزمون ورودی دارند مثل دانشگاه های پزشکی ، دانشگاه های هنر و برنامه های دوره های UAS.

این امکان وجود دارد که تاریخ بسته شدن درخواست برای امتحانات ورودی تا 6 ماه قبل از شروع ترم باشد ، تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در اتریش به عنوان رشته های پرمتقاضی همیشه مورد توجه افراد بوده است که باید بدانند این رشته ها دارای آزمون های نسبتاً دشوار و در حالت بومی گزینی می باشد و باید در زمان لازم اقدامات کافی را انجام دهید.

در سیستم آموزشی اتریش برنامه های کارشناسی معمولا 3 ساله هستند ( 6 تا 8 ترم ) و کل واحد های درسی که دانشجو باید بگذراند 240 واحد درسی می باشد.

دوره ی ارشد نیز معمولا دو ساله (2 تا 4 ترم ) و دوره دکتری نیز حداقل 6 ترم تحصیلی طول خواهد کشید تحصیل در مقطع دکتری در اتریش بر پایه تحقیق بنا شده و به نوع یک شغل به حساب می آید و دانشجو ممتاز از حقوق ماهانه نیز برخوردار می شود.

مدارک موردنیاز جهت ارائه به دانشگاه های اتریش

شرایط پذیرش دانشگاه های اتریش نسبت به برخی کشورهای اروپایی سخت تر و نسبت به برخی آسانتر می باشد و برای اخذ پذیرش باید مدارک زیر به دانشگاه تحویل داده شود:

 • مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی به همراه ریز نمرات
 • فرم تکمیل شده درخواست پذیرش از دانشگاه
 • گواهی تمکن مالی
 • ترجمه آخرین مدرک تحصیلی ( لیسانس و یا فوق لیسانس )
 • پاسپورت معتبر
 • گواهی سلامت پزشکی
 • رزومه تحصیلی
 • گواهی تسلط به زبان انگلیسی یا آلمانی بسته به زبان مورد نظر برای تحصیل
 • فرم های مختلفی که باید پر شود از قبیل :
 • فرم درخواست پذیرش ، فرم ثبت نام ، فرم مربوط به مالی ، مدرک پذیرش دانشجو همراه با عکس ، فرم برای ادامه تحصیل .
 • نامه قبولی در کنکور و گواهی اشتغال به تحصیل در رشته مربوطه از دانشگاه

تحصیل در رشته های مهندسی اتریش

هنگام تحصیل رشته های مهندسی در اتریش دانشجویان ابتدا علوم پایه را فرا گرفته و سپس با انجام پروژه های پژوهشی تحصیلات خود را به صورت عملی فرا می گیرند.

تحصیل رشته های مهندسی در اتریش

در انتهای هر دوره دانشجویان با ارائه یک پایان نامه و یا ساخت یک طرح عملی مدرک تحصیلی خود را دریافت خواهند کرد ، بخش های صنعتی مختلفی در اتریش فعال هستند که این امکان را برای دانشجویان فراهم می سازد تا بتوانند پس از تحصیل به کار مشغول شده و درآمد خوبی داشته باشند.

تمامی متقاضیان باید دارای مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی بوده و به زبان آلمانی تسلط کافی داشته باشند ، همانگونه که در بالا گفتیم آغاز رشته مهندسی نیازمند گواهی قبولی در دانشگاه های سراسری ایران و گواهی اشتغال به تحصیل است.

تحصیل در دوره لیسانس در اکثر رشته ها سه سال به طول می انجامد و پس از آن می توان در مقاطع بالاتر ادامه تحصیل داده و یا به کار مشغول شد و واحدهی گذرانده شده تا حد ممکن تطبیق داده خواهند شد.

کارشناسی ارشد و دکترای مهندسی در اتریش

تحصیل در رشته های مهندسی در تمامی دانشگاه های اتریش به دو زبان آلمانی و انگلیسی امکان پذیر است و دانشجویانی که مقطع قبل خود را از دانشگاه های آزاد ، پیام نور و غیره دریافت کرده اند قادر نخواهند بود تا مستقیم به دوره کارشناسی ارشد و یا دکترا وارد شوند.

از این رو باید ابتدا واحدهایی را که توسط دانشگاه مشخص می شود سپری نموده و سپس به مقطع بعد وارد شوند از جمله رشته های مهندسی پر درخواست در دانشگاه های اتریش می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • مهندسی عمران
 • مهندسی برق
 • مهندسی الکترونیک
 • فناوری اطلاعات
 • مهندسی صنایع
 • مهندسی مکانیک
 • مهندسی شیمی
 • مهندسی مکاترونیک
 • مهندسی کامپیوتر
 • مهندسی شهرسازی

چنانچه به صورت خاص به رشته های مهندسی علاقه مندید ، می توانید کشور انگلستان را نیز برگزینید و در معتبرترین دانشگاه های دنیا در علوم مهندسی تحصیل کنید ، مقاله تحصیل در انگلستان به شما تقدیم شده است.

بورسیه های تحصیلی در اتریش

بورس و کمک هزینه تحصیلی یکی از ویژگی های مهم تحصیل رایگان در اتریش است ، دانشجویان و محققان بین المللی می توانند برای بورس تحصیلی در اتریش در موسسات مختلف درخواست دهند.

بورسیه های تحصیلی در اتریش

گزینه های بورس ها و کمک هزینه های تحصیلی مختلف بسته به کشور مبدا و سطح علمی دانشجو وجود دارد ، باید توجه داشت که بورس های تحصیلی توسط موسسات آموزشی عالی مختلف ، نهاد ها و موسسات دولتی و خصوصی ارائه می شوند.

اغلب بورس های تحصیلی ارائه شده برای دانشجویان بین المللی مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری تخصصی می باشند و یافتن بورس های تحصیلی برای دانشجویان کارشناسی نسبتا دشوار است.

میزان کمک هزینه تحصیلی اعطا شده توسط دانشگاه ها و موسسات و نهاد های دولتی و غیر دولتی متفاوت است لازم است برای کسب اطلاعات دقیق در مورد میزان بورس و شرایط واجد شرایط بودن این بورس های تحصیلی به سایت های دانشگاه ها و موسسات مراجعه نمایید.

چگونگی و زمان درخواست بورس تحصیلی به برنامه بورس تحصیلی بستگی دارد ، فرد خواهان بورس های تحصیلی باید از برنامه های بورس تحصیلی ارائه شده برای دانشجویان بین المللی مایل به تحصیل آگاهی یابند.

بورس تحصیلی دولتی در اتریش

بورسیه های تحصیلی دولتی کشور اتریش مانند سایر بورسیه ها تمامی مقاطع و رشته های تحصیلی را در برگرفته و می توانند علاوه بر هزینه تحصیل هزینه تحقیقات را پوشش دهند.

بورس های تحصیلی دولتی به صورت ترمی ، سالانه و یا هزینه های پژوهشی در موسسه های تحقیقات علمی ، دانشگاه ها ، آکادمی های علمی ، کتابخانه ملی و آرشیو ملی به دانشجویان بین المللی اعطا می شوند.

کلیه دانشجویان جهان غیر از اتریش می توانند برای دریافت بورسیه تحصیلی درخواست دهند که البته محدودیت های از جمله موراد زیر را شامل می شوند:

 • دانشجویان دکتری حداکثر۴۰ سال ( متولد اول مارس ۱۹۷۸ به بعد )
 • برای دانشجویان دیگر مقاطع تحصیلی ۳۵ سال ( متولدین اول مارس ۱۹۸۳ به بعد )

از جمله برخی از رشته های تحصیلی که به آنها بورسیه تعلق می گیرد می توان به علوم طبیعی ، علوم فنی ، پزشکی ، علوم بهداشت ، علوم کشاورزی ، علوم اجتماعی ، علوم انسانی و هنر اشاره کرد.

علاوه بر موسسات دولتی و خصوصی ، برخی از موسسات آموزش عالی و دانشگاه های اتریش ، بورس تحصیلی به دانشجویان بین المللی خود اعطا می کنند.

در شرایط معمولی و برای مقطعی غیر از مقطع دکترا , بورسیه تحصیلی در حین پذیرش برای متقاضیان تحصیل رایگان در اتریش ندارند و دانشجویان صرفا پس از ورود به دانشگاه می توانند برای موسسات مختلف درخواست بدهند ؛ اطلاعات بیشتر در این زمینه در موسسه مهاجرتی و یا در وب سایت دانشگاه قابل دسترسی است.

بورسیه تحصیلی دانشگاه علوم کاربردی اتریش (Fachhochschule)

برنامه ارنست ماخ گروت برای تحصیل دانشجویان بین المللی در دانشگاه علوم کاربردی اتریش (Fachhochschule) در نظر گرفته شده است که هدف آن افزایش جذب دانشجویان بین المللی در دانشگاه های علوم کاربردی اتریش است.

این بورس تحصیلی برای تمامی مقاطع تحصیلی اعطا شده و کلیه دانشجویان بین المللی از کشور های غیر اروپایی واجد الشرایط اخذ این بورس تحصیلی می باشند . دوره اعطای بورس تحصیلی بین ۴ تا ۱۰ ماه می باشد.

بورسیه بنیاد بورس تحصیلی جمهوری اتریش

این بورسیه برای دانشجویان مقطع کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکتری تخصصی و همچنین فرزندان کار اجباری یا متقاضیان کشورهایی که به طور انحصاری از رژیم نازی ، به خصوص از استخدام کارگران اجباری رنج می برند ، می باشد.

دانشجویان از سراسر جهان می توانند برای تز و پایان نامه های تحصیلی و پژوهش های تحقیقاتی خود از آن استفاده کنند ، دوره این بورس تحصیلی تحقیقاتی معمولا یک تا چهار ماه می باشد اما در رشته روابط بین الملل در مقطع کارشناسی ارشد دانشجویان را به مدت 10 ماه حمایت مالی می نماید.

بورس تحصیلی فرانتس ورلف

این بورس تحصیلی برای اساتید جوان دانشگاهی زبان و ادبیات آلمان و رشته های متمرکز بر ادبیات اتریش در نظر گرفته شده است که مدتی در حدود چهار تا نه ماه داشته و ممکن است تا ۱۸ ماه تمدید شود ، افرادی که حداقل ۱۲ ماه در اتریش تحصیل کرده اند می توانند برای برنامه این بورس تحصیلی درخواست دهند.

بورس تحصیلی ریچارد پلاسکا PraeDoc

برنامه تحصیلی ریچارد پلاسکا PraeDoc ، به دانشجویان دکترای مطالعات تاریخی که عمدتا بر تاریخ اتریش تمرکز دارند ، تعلق می گیرد ، مدت زمان این بورس چهار تا دوازده ماه است که تا ۱۸ ماه قابل تمدید بوده و افرادی که حداقل ۱۲ ماه در اتریش تحصیل کرده اند ، می توانند برای این بورس تحصیلی درخواست دهند.

بهترین دانشگاه های اتریش

اتریش دارای 23 دانشگاه دولتی و 13 دانشگاه خصوصی است که قدیمی ترین و بزرگترین دانشگاه آن ، دانشگاه وین است که در سال 1965 تاسیس شده است.

بهترین دانشگاه های اتریش

همانند بهترین دانشگاه های آلمان ، در اتریش هم تحصیل در دانشگاه های دولتی به زبان آلمانی و در دانشگاه های خصوصی به زبان انگلیسی انجام می شود ، جالب است که بدانید دانشگاه های خصوصی به دانشجویان خود ضمانت پیدا کردن کار مناسب بعد از فارغ التحصیلی می دهند ، در واقع رشته های دانشگاه های خصوصی بر اساس نیاز بازار ارائه می شود.

برعکس دانشگاه های دولتی اتریش تحصیل در دانشگاه های خصوصی نیازی به قبولی در دانشگاه کشور متقاضی ندارند ، اکنون در مورد برخی از دانشگاه های معتبر کشور اتریش اطلاعاتی را در اختیار شما قرار می دهیم تا بتوانید انتخاب مناسبی را داشته باشید.

در این بخش از شما دعوت می کنیم به پادکستی که در همین خصوص تهیه شده است ، گوش فرا دهید ، در این پادکست بهترین دانشگاه های اتریش را به شما عزیزان معرفی کرده ایم.

پادکست - تحصیل در بهترین دانشگاه های اتریش

مدت زمان : 01:06

دانشگاه دولتی وین اتریش

این دانشگاه در سال ۱۳۶۵ در شهر وین تاسیس شد که با ۹۴ هزار دانشجو از بزرگترین دانشگاه های اروپای مرکزی است و دارای دانشکده های حقوق ، تجارت ، اقتصاد ، آمار ، فلسفه ، روانشناسی ، علوم اجتماعی ، ریاضیات ، فیزیک ، شیمی ، علوم می باشد و در مقاطع کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکتری در سطح ملی و بین المللی دانشجو می پذیرد.

این دانشگاه بالاترین رتبه را با رتبه 154 داراست و در سال 2015 ، 650 امین سال تاسیس خود را جشن گرفت و با 15 جایزه نوبل و جایزه ادبیات سال 2004 را در افتخارات خود دارد ، دانشکده های آن در بیش از 60 نقطه پایتخت اتریش گسترانده شده اند.

دانشگاه تکنولوژی وین

دومین نماینده اتریش در رنکینگ جهانی QS ، دانشگاه تکنولوژی وین با رتبه 182 است این دانشگاه به عنوان بزرگترین دانشگاه و مرکز پژوهشی اتریش در رشته ‌های فنی و مهندسی در سال 1815 تاسیس شد و یکی از معتبر ترین موسسات فنی در اروپا است.

این دانشگاه در حوزه مهندسی و علوم طبیعی تمرکز دارد و در حدود 29،900 دانشجو در آن مشغول به تحصیل اند که درصد قابل توجهی از آن ها را دانشجویان بین المللی شامل می شود.

این دانشگاه که پدر پایتخت زیبای اتریش واقع شده ، این فرصت را برای دانشجویان فراهم می کند تا از زندگی فرهنگی پر جنب و جوش شهر وین بهره مند شوند.

دانشگاه شامل هشت دانشکده معماری و شهر سازی ، مهندسی عمران ، مهندسی مکانیک ، مهندسی برق و فناوری اطلاعات ، ریاضی ، فیزیک ، مهندسی شیمی و علوم رایانه می باشد.

دانشگاه اینسبروگ اتریش

این دانشگاه دولتی که در سال ۱۶۶۹ در شهر اینسبروک تاسیس شد ، بزرگترین مرکز علمی و پژوهشی در غرب اتریش و سومین دانشگاه بزرگ این کشور به شمار می‌رود و دارای دانشکده های معماری ، زیست شناسی ، مدیریت و تجارت ، الهیات ، آمار ، مهندسی ، زبان و ادبیات ، حقوق ، ریاضیات ، علوم سیاسی و اجتماعی و غیره می باشد.

اساتید دانشگاه اینسبروک علاوه بر تحصیلات عالی خود ، جوایز بسیاری مانند جایزه نوبل را برای دستاوردهای خود دریافت کرده اند . این دانشگاه بین المللی در رتبه ۲۸۶ در رتبه جهانی قرار گرفته و شهریه تحصیلی بسیار کمی دارد.

دانشگاه گراتس اتریش

این دانشگاه در سال ۱۵۸۵ در شهر گراتس تاسیس شد ، دانشگاه گراتس اتریش یکی از بزرگترین موسسات آموزش عالی این کشوراست و در تمامی مقاطع تحصیلی کارشناسی و کارشناسی ارشد و دکتری دانشجو می پذیرد.

این دانشگاه شامل دانشکده هایی نظیر حقوق ، تجارت و اقتصاد ، هنر و علوم انسانی ، علوم طبیعی، زیست شناسی، فیزیک ، و غیره می باشد.

دانشگاه گراتس در بین 480 دانشگاه برتر جهان قرار دارد که بر علوم رایانه و مهندسی تمرکز داشته و همچنان با بسیاری از مشارکت های بین المللی با دانشگاه های مشهور در جهان ، بر جهان تأثیر می گذارد.

دانشگاه یوهانس کپلر لینز

یکی از دانشگاه های محبوب در اتریش ، دانشگاه یوهان کپلر است که پردیسی نزدیک و محیط دوستانه دارد بر خلاف دیگر دانشگاه هایی که دارای دانشکده های بزرگ و ساختمان ها گسترش یافته اند.

این دانشگاه دارای یک پردیس اصلی با ساختمان های نزدیک به هم است که با نزدیک بودن آنها ، استادان و دانشجویان زمان بیشتری برای صرف کردن با یکدیگر دارند ، زیرا زمان زیادی را صرف راه رفتن در اطراف ساختمان ها نمی کنند JKU علاوه بر جامعه نزدیک خود ، دانشجویان بین المللی را از بیش از 100 کشور مختلف پذیرفته است.

دانشگاه پزشکی گراتس

همانطور که از نام آن پیداست ، دانشگاه پزشکی گراتس در آموزش پزشکان و پرستاران آینده متخصص است جالب توجه است که این دانشگاه فقط برای پزشکان و پرستاران نیست و مراکز علمی و برنامه های مختلف برای همه در دسترس است.

دانشگاه علوم پزشکی گراتس با ارائه آموزش با کیفیت بالا به مردم در سراسر جهان، به بهبود زندگی شهروندان و دانشجویان بین المللی خود ادامه می دهد.

متاسفانه ، دانشگاه علوم پزشکی گراتس وضعیت معافیت خاصی برای دانشجویان بین المللی ارائه نمی دهد ، اما با این حال ، تخفیف هزینه تحصیل در موارد بسیاری بر اساس استانداردها و الزامات داده می شود ، اما اگر شما آن را دریافت نکنید ، فقط باید هزینه های تحصیلی را پرداخت کنید.

دانشگاه علوم پزشکی وین

در همکاری با دانشگاه وین ، دانشگاه پزشکی وین یکی از بزرگترین و یکی از معروف ترین دانشگاه های پزشکی در جهان است ! این دانشگاه از نزدیک به 30 بیمارستان و مرکز بالینی اضافی تشکیل شده که از آنها برای آموزش دانشجویان پزشکی خود استفاده می کند.

تاسیس این دانشگاه به سال 1585 برمی گردد و عنوان دومین دانشگاه قدیمی در اتریش را دارد ، سایر دانشگاههای اتریشی که در میان بهترین دانشگاه های جهان قرار دارند عبارتند از دانشگاه آلپن آدریا در شهر کلاگن فورت و دانشگاه پاریس لوردون در شهر سالزبورگ.

دانشگاه های مورد تائید وزارت علوم در اتریش

دانشگاه های اتریش نیز مانند تمامی مراکز آموزشی جهان هر ساله مورد بررسی وزارت علوم قرار گرفته و معتبرترین آنها به دانشجویان علاقه مند اعلام می گردد تا داوطلبان علاقه مند به این کشور بتوانند با خیالی آسوده به تحصیل بپردازند.

دانشگاه های مورد تائید وزارت علوم در اتریش

در میان دانشگاه های این کشور می توان به سه دانشگاه وین ، دانشگاه اینسبروگ و دانشگاه تکنولوژی وین اشاره کرد که مورد تایید وزارت علوم در رده عالی هستند و در رده خوب نیز نام دانشگاه های زیر قرار گرفته است:

 • Johannes Kepler Universtiät Linz
 • Karl-Franzens- Universtiät Graz
 • Universtiät Salzburg
 • Akademie der bildendenKünste Wien
 • Montan universität Leoben
 • Music und Kunst Privatuniversitat Der Stadt Wien (Konservatorium Wien Privatuniversitat)
 • Technische Universtiät Graz
 • Universität Klagenfurt
 • Universität für angewandte Kunst Wien
 • Universität für Bodenkultur Wien
 • Universität für künstlerische und industrielle Gestaltung Linz
 • Universität für Musik und darstellendeKunst Graz
 • Universität für Musik und darstellende Kunst Wien
 • Universität Mozarteum Salzburg
 • Veterinärmedizinische Universität Wien
 • Wirtschaftsuniversität Wien

دانشگاه های مورد تائید وزارت علوم در اتریش در رده متوسط

 • Bundesministerium für Wissenschaft und Verker
 • Sigmund Freud Privatuniversität Wien صرفا تا مقطع کارشناسی ارشد رشته روان شناسی
 • Donau Universität Krems صرفاٌ در مقطع کارشناسی ارشد
 • Webster University صرفا تا مقطع کارشناسی ارشد

دانشگاه های آنلاین و رایگان اتریش

جدیدا تعدادی دانشگاه آنلاین در کشور اتریش راه اندازی شده که فرصت تحصیل رایگان به صورت آنلاین را برای متقاضیان تحصیل در خارج از کشور از سراسر دنیا فراهم نموده اند.

این دانشگاه ها پیرو ابتکار MIT و هاروارد به نام EdX هستند که یک پلت فرم یادگیری جدید است و دانشجویان هر کشوری را قادر می سازد تا دوره های رایگان آنلاین ارائه شده توسط سه دانشگاه برتر در ایالات متحده یعنی دانشگاه هاروارد ، MIT و UC Berkeley و حدود ۵۰ دانشگاه ها و مؤسسات دیگر را ، آموزش ببینند.

اولین مورد از چنین دانشگاه هایی University of the People نامیده شده که کاملا رایگان است و به منظور دسترسی آسان افراد مستعد به آموزش های عالی معتبر دنیا شروع به کار نموده و در حال حاضر رشته های مدیریت بازرگانی ، کامپیوتر و علوم بهداشتی در مقطع لیسانس را ارائه می دهد.

ویزای تحصیلی اتریش

برای اخذ ویزای تحصیلی اتریش ابتدا باید از یک دانشگاه پذیرش گرفت ، شما باید مدارک مورد نیاز تحصیل را به دانشگاه مورد نظر خود ارسال کنید و دانشگاه با بررسی مدارک درخواست شما را بررسی می کند.

ویزای تحصیلی اتریش

در صورت نیاز باید در آزمون ورودی شرکت کرده و قبول شوید ، داشتن مدرک زبان آلمانی در اخذ پذیرش و دریافت ویزای تحصیلی بسیار موثر است اما الزامی نیست و به شما فرصت داده می شود تا قبل از ورود به دانشگاه به مطالعه زبان پرداخته و مدرک خود را بگیرید.

البته ارائه مدرک بین المللی زبان آلمانی در هنگام اخذ ویزا یک امتیاز مثبت برای فرد متقاضی خواهد بود بنابراین اگر امکان یادگیری آن را دارید تا روز از مصاحبه آن را ارائه دهید.

برای اخذ ویزای تحصیلی شما باید شروع سال تحصیلی را در نظر گرفته و درخواست خود را چند ماه زودتر ثبت کنید تا در صورت ناقص بودن مدارک تان آن را برطرف کنید در غیر این صورت درخواست شما رد خواهد شد.

تمامی مدارک باید ترجمه شده باشند و به تایید دولت این کشور برسند ، معمولا قبولی و یا رد ویزا چهار ماه بعد اعلام می گردد.

اتریش برای دوره های زبان پیش از شروع تحصیلات نیز ویزا صادر می کند اما این ویزا را نمی توان جایگزین ویزای تحصیلی اتریش کرد و در صورتی که برای یادگیری زبان وارد این کشور شوید برای شروع تحصیلات خود باید ویزای دانشجویی معتبر دریافت کنید.

پروسه دریافت ویزای تحصیلی اتریش

برای اخذ ویزای تحصیل در اتریش باید به سفارت این کشور مراجعه کنید هنگامی که از دانشگاه موردنظر خود پذیرش گرفتید با فراهم کردن مدارک لازم می توانید برای ویزای تحصیلی اتریش اقدام کنید.

برای صدور ویزا سفارت برای شما زمان مصاحبه تعیین می کند که شما در تاریخ مشخص شده باید با ارائه تمام مدارک لازم به سفارت مراجعه کرده و مصاحبه را انجام دهید ، در مصاحبه سوالاتی در مورد هدف شما از اخذ ویزا پرسیده می شود که باید صادقانه به آن جواب دهید.

دقت داشته باشید که برای مصاحبه خودتان شخصا به سفارت مراجعه کرده و تمام مدارک را به صورت کامل همراه داشته باشید این ویزا به این دلیل که اجازه اقامت دائم شما را برای مدت مشخصی در اتریش صادر می کند از اهمیت زیادی برخوردار است.

درخواست ویزا و مراحل صدور آن هزینه مشخصی دارد که باید پرداخت شود که در حدود ۸۰ یورو است و گذرنامه تان تا زمان مشخص شدن ویزا در سفارت نگه داشته می شود.

مدارک مورد نیاز جهت ویزای تحصیلی اتریش

شهروندان کشورهای خاصی که مایل به تحصیل در اتریش هستند ، باید قبل از اینکه به این کشور سفر کنند ، درخواست ویزا دهند.

اگر میخواهید در اتریش کمتر از 3 ماه تحصیل کنید ، باید برای ویزای تحصیلی C درخواست بدهید ، اگر دوره شما بیش از 3 ماه طول بکشد ، باید برای ویزای تحصیلی D درخواست بدهید با درخواست ویزا شما باید موارد زیر را ارائه دهید:

نامه پذیرش از دانشگاه اتریش که تایید کرده باشد که شما در یک دوره پذیرفته شده اید . این دوره تحصیلی باید تمام وقت ( در یک سال تحصیلی ) باشد و حداقل 15 ساعت در هفته برگزار شود.

 • اثبات تمکن مالی کافی برای پوشش هزینه های خود در اتریش
 • تکمیل فرم درخواست ویزای تحصیلی
 • اصل پاسپورت و ارائه کپی از تمام صفحات آن
 • توضیح وجود هر گونه گپ تحصیلی
 • تأیید اینکه قصد دارید تا بعد از اتمام تحصیلات خود به کشور خود بازگردید.
 • عکس سه در چهار
 • گواهی سلامت و عدم سوء پیشینه
 • بیمه نامه مسافرتی
 • ترجمه مدارک تحصیلی به همراه ریز نمرات
 • مدرکی بابت محل اسکان بعد از ورود
 • اصل شناسنامه و یا کپی از آن
 • ارائه رزومه تحصیلی

دوره زبان در اتریش

همانطور که همه می دانید یادگیری یک دوره یکماهه زبان آلمانی در کشوری مانند اتریش و آلمان که زبان رسمی آنها آلمانی است ، بسیار موثر تر از یکسال کلاس رفتن در ایران و یا یک کشور دیگر غیر از آلمان و اتریش است.

دوره زبان در اتریش

در گذشته بسیاری می گفتند که آموزش زبان آلمانی دشوار است اما امروزه مدارس زبان معتبر در اتریش و آلمان با شیوه های آموزشی مدرن و قرار دادن زبان آموزان در اجتماع های آموزشی و تفریحی در کنار دانش آموزان اتریشی ، این مشکل را حل کرده اند.

دوره های زبان آلمانی در اتریش ، ترکیبی از یادگیری های زبانی و فرهنگی می باشد به همین دلیل هم در تقویت مهارت های زبانی افراد تاثیر بسزایی دارد.

آکادمی های زبان آلمانی در اتریش ، از سطوح مبتدی ( A ) تا متوسط ( B ) و پیشرفته ( C ) را در دوره های اتریش کوتاه مدت تا بلند مدت آموزش می دهند ، دوره های کوتاه مدت فشرده تر و به مدت چند هفته می باشد که هزینه ای در حدود 1000 یورو دارد.

دوره های بلند مدت سه ماه تا شش ماه ممکن است به طول بیانجامد و هر ترم شهریه ای در حدود 410 یورو از دانشجو دریافت می کند.

تفاوت زبان آلمانی در آلمان و اتریش

برخی افراد فکر می کنند که اگر زبان آلمانی را در اتریش فرا بگیرند نمی توانند در کشور آلمان آن را به کار گیرند ! ما به اطلاع عزیزان علاقه مند به یادگیری زبان آلمانی می رسانیم که گویش زبان آلمانی در اتریش و آلمان مقداری با هم متفاوت می باشد اما به حدی نیست که نتوانید در آلمان از آن استفاده کنید !

زبان رسمی اتریش همان زبان آلمانی است اما اندکی اختلاف در گویش پیدا کرده است در حقیقت می توان گفت که تفاوت ها از اختلاف زبان انگلیسی بریتانیا و زبان انگلیسی آمریکا هم کمتر به چشم می آید.

بنابراین افرادی که مایل به اخذ ویزای دوره زبان در اتریش هستند می توانند با آرامش خاطر آن را دریافت و حتی برای تحصیل در بهترین دانشگاه های آلمان هم به کار گیرند.

اخذ ویزای دوره زبان اتریش

دانشگاه های اتریش هنگام پذیرش دانشجو درباره مدرک زبان خیلی سخت گیری نمی کنند و دریافت آن خیلی دشوار نیست . از شرایط پذیرش برخی از دانشگاه ها ی اتریش این است که دوره زبان آلمانی را در اتریش گذرانده و مدرک آن به دانشگاه تحویل داده شود . به همین دلیل افراد زیادی خواهان اخذ ویزای دوره زبان در اتریش هستند.

اخذ ویزای دوره زبان اتریش

در اتریش مدارس زیادی با بیش از ده سال تجربه کاری برای آموزش زبان آلمانی آماده ارائه خدمات به دانشجویان بین المللی هستند.

این مدارس و موسسه های موجود در کشور اتریش نه تنها طیف گسترده ای از دوره های زبان آلمانی را ارائه می دهند ، بلکه می توانند در گرفتن ویزا به شما کمک کنند.

مدرسه زبان Aktiv Vienna ویزای دوره های آلمانی در اتریش برای مبتدیان و دانش آموزان پیشرفته را ارائه می دهد ویزای دوره زبان آلمانی در اتریش به شما اجازه می دهد تا برای یادگیری زبان آلمانی یک اقامت کوتاه مدت در وین داشته و ممکن است به یک ویزای شنگن نیاز داشته باشید.

شرایط ویزای دوره زبان در اتریش

شما می توانید با مشاوره گرفتن از یک موسسه حقوقی معتبر ، در کوتاه ترین زمان ممکن ویزا را دریافت نمایید شرایط این ویزا به گونه ای است که زبان آموز پس از اتمام ویزا باید به کشور خودش بازگردد و نمی تواند در آنجا برای پذیرش دانشگاه ها اقدام کند.

باید توجه داشته باشید که اگر قصد تحصیل در بهترین دانشگاه های اتریش را دارید باید ابتدا پذیرش یکی از دانشگاه های اتریش را کسب کنید و سپس برای ویزای دوره زبان در اتریش ، درخواست دهید.

متقاضیان اخذ ویزای دوره زبان در اتریش اگر تحت هیچ یک از موارد فوق قرار نگیرند ، به یک ویزای شنگن نیاز خواهند داشت ، اسنادی که باید ارائه شوند همانند ویزاهای شنگن گروه C می باشد ، ویزای توریستی C به شما امکان می دهد تا حداکثر 90 روز اقامت داشته باشید.

 • فرم درخواست ویزا تکمیل و امضا شده
 • گذرنامه ای که بیش از 10 سال از آن نگذشته باشد و برای مدت سه ماه ویزا معتبر باشد . علاوه بر این ، مهم است که حداقل دو صفحه سفید داشته باشید.
 • مدارک بیمه بهداشتی ، مسافرت و تصادف ( با مبلغ پوشش دهنده حداقل 30،000 یورو )
 • دعوت نامه از مدرسه زبان مورد نظر
 • اثبات مدارکی دال بر رزرو مسکن
 • اثبات منابع مالی کافی برای پوشش هزینه اقامت
 • عکس گذرنامه با توجه به معیارهای ( OCAP ) باید رنگی و در اندازه 35 تا 45 میلیمتر باشد.
 • هزینه ویزا 100 یورو
 • افرادی که نیاز به دریافت ویزای زبان اتریش ندارند

دانش آموزان از کشور اتحادیه اروپا یا ERW نیازی به ویزا ندارند زیرا آنها بخشی از منطقه شنگن هستند ، کشورهای ایسلند ، لیختن اشتاین ، نروژ و سوئیس از اتحادیه اروپا نیستند ولی اینها هم به ویزا نیاز ندارند.

علاوه بر این ، برای برخی از کشورها تا زمانی که اقامت بیش از سه ماه نداشته باشد ، اجازه ورود بدون ویزا وجود دارد ، مسافران ژاپنی شهروندان آمریکایی از این موضوع معاف هستند ، آنها می توانند در اتریش تا شش ماه به عنوان گردشگران ، مسافران تجاری یا بازدید کنندگان بمانند.

کلاس های دوره زبان معمولا از یک تا 48 هفته دوره برگزاری داشته و دانشجویان از روزهای شنبه تا جمعه از 9 تا 12 ظهر را سرکلاس خواهند بود.

قیمت این دوره ها با توجه به تعداد هفته آموزشی متفاوت است به عنوان مثال دوره یک هفته ای 199 یورو ، 2 هفته 299 یورو ، 3 هفته 349 یورو ، 4 هفته 399 یورو هزینه به همراه دارد.

البته این هزینه ها طبق مدرسه زبان Aktiv Vienna اعلام شده و سایر مدارس زبان ممکن است زمان و قیمت های متفاوت داشته باشند.

درخواست ویزای دوره زبان در اتریش

برای درخواست ویزای دوره زبان در اتریش می توانید از طریق سایت اختصاصی درخواست ویزا در اتریش وارد عمل شوید اما جهت اطمینان خاطر بیشتر از صحت عمل خود پیشنهاد می شود با مشاورین موسسه ما تماس گرفته و با یاری آنها اقدام به تکمیل درخواست نمایید.

به طور کلی ، هنگام درخواست ویزای دوره زبان در اتریش باید به نکات زیر توجه داشته باشید :

 • شما همیشه باید برای ویزا از کشور خود درخواست کنید
 • تمدید ویزا در اتریش امکان پذیر نیست

اگر شما ویزا ندارید ، نمی توانید برای اجازه اقامت در اتریش درخواست بدهید ، روند درخواست ویزای دوره زبان حداقل 6 تا 8 هفته طول می کشد و در مورد مجوز اقامت ، توصیه می شود درخواست را دو یا سه ماه قبل از تاریخ برنامه ریزی شده ارسال کنید.

توجه داشته باشید که اطلاعات ویزای دوره زبان در اتریش ، بسیار حساس است و مقررات ویزا می تواند بدون اطلاع قبلی تغییر کند.

دریافت ویزای همراه در اتریش

برخی از دانشجویان خارجی تمایل دارند تا با همراه به اتریش وارد شوند که طبق آخرین قوانین این کشور باید حداقل ۶ ماه از اقامت شما در اتریش گذشته باشد تا بتوانید برای همراه خود درخواست ویزا کنید.

فرد همراه در کشور اتریش اجازه کار نخواهد داشت و این ویزا به افراد درجه یک خانواده ها مانند همسر و فرزند در صورت داشتن کمتر از هجده سال سن داده می شود.

افرادی که مشغول به تحصیل ، کسب و کار ، سرمایه گذاری در اتریش هستند و یا تابعیت اتریشی دارند و همچنین دارندگان کارت آبی حوزه اتحادیه اروپا می توانند درخواست ویزای همراه بدهند.

هزینه های تحصیل در اتریش

هزینه تحصیل در هر کشور مجموعه ای از هزینه ها در زمینه های مختلف است که شهریه دانشگاه بخش اصلی آن را تشکیل می دهد و بسته به نوع دانشگاه متغیر است.

هزینه های تحصیل در اتریش

به طور کلی تحصیل در اتریش در دانشگاه های دولتی برای دانشجویان عضو اتحادیه اروپا کاملا رایگان است که البته برای تمامی رشته ها و مقاطع صدق نمی کند و برای تحصیل در برخی از رشته ها و یا دوره های کارشناسی ارشد و یا دکترا دانشجویان صرف نظر از ملیت موظف به پرداخت هزینه ثبت نام هستند.

دانشگاه های کشور اتریش به سه دسته دولتی ، خصوصی و علمی کاربردی تقسیم می شوند که تحصیل در دانشگاه های دولتی اتریش رایگان است و تنها هزینه ای که دانشجو می بایست به دانشگاه پرداخت کند حدود 800 یورو برای هزینه های اداری در هر ترم است.

برای بیمه و عضویت در اتحادیه دانشجویی مبلغی نزدیک به بیست یورو نیز از دانشجویان بین المللی و همچنین دانشجویان اتحادیه اروپا گرفته می شود ، هزینه ای که هر فرد به دانشگاه به عنوان هزینه تحصیل پرداخت می کند شامل هزینه های رفاهی و خدماتی دانشجویان می شود.

هزینه های دیگر مانند کتاب و سایر ملزومات تحصیلی نیز برای دانشجو در حدود ۲۰۰ تا ۳۰۰ یورو در هر سال هزینه به همراه دارد.

دانشگاه های اتریش بر خلاف دیگر کشورها هزینه تقاضا ندارند و تنها هزینه های موجود برای دانشجو هزینه ترجمه مدارک و تایید سفارت و هزینه پست مدارک می باشد.

هزینه تحصیل در دانشگاه های خصوصی اتریش

تحصیل در دانشگاه های خصوصی نیز بسته به رشته و مقطع تحصیلی و دانشگاه متفاوت است و بین 1000 تا 40000 یورو در سال برای دانشجو هزینه دارد ، همچنین هزینه تحصیل در دانشگاه های علمی کاربردی نیز باید پرداخت شود که کمتر از دانشگاه های خصوصی و حدود ۳۶۳ یورو برای هر سال تحصیلی می باشد.

در دانشگاه های دولتی نیز در صورتی که دانشجو نتواند در موعد مشخص تحصیلات خود را به پایان برساند باید هزینه تحصیل خود را پرداخت نماید برای مثال در مقطع کارشناسی دانشجویی که طبق این قانون دوره تحصیلی خود را به پایان نرساند باید 363 یورو برای هر ترم اضافه شهریه پرداخت کند.

در دانشگاه های دولتی و مراکز آموزش عالی در تمامی مقاطع ، برخی هزینه ها غیر قابل اجتناب می باشد برای مثال هزینه دوره زبان آلمانی در کشور اتریش برای هر ترم ۳۸۰ یورو میباشد که بر عهده دانشجوست و ربطی به دولت ندارد.

رشته های پزشکی و دندانپزشکی که بیشترین هزینه را در دانشگاه های اتریش داشته با هزینه های کمتر در دانشگاه های دولتی نیز امکانپذیر هستند اما کاملا رایگان نیست.

شهروندان اتحادیه اروپا در دانشگاه های دولتی باید هزینه ای حدود ۳۶۴ یورو در هر ترم پرداخت نمایند در صورتیکه دانشجویان غیر اتحادیه اروپا باید مبلغی معادل ۷۲۷ یورو در هر ترم پرداخت نمایند.

هزینه تحصیل رشته هنر و معماری در اتریش

رشته های هنری پرطرفدارترین رشته های تحصیلی در اتریش است ، هزینه های تحصیل دانشگاه های معماری و موسیقی در تمامی مقاطع و درتمام رشته ها تک نرخی و تقریبا رایگان می باشد.

شهریه هر ترم ۳۸۰ یورو که با شرط معدل بالا مبلغ قابل توجهی از آن به دانشجو باز گردانده می شود بعضی از دانشگاه ها مانند گراتس این شهریه را در صورتی که دانشجوی ایرانی حداقل ۹ واحد در ترم گذرانده باشد ، به صورت کامل برمی گرداند.

البته دانشجوان برای بدست آوردن چنین شرایط مناسبی برای تحصیل رایگان باید مقداری بیشتر از متقاضیان سایر رشته ها سختی بکشند ، رشته های موسیقی و معماری امتحان ورودی دارند و ابتدا باید در آزمون ورودی دانشگاه های اتریش قبول شوند.

علاوه بر رشته های هنری در دانشگاه های اتریش ، رشته های دیگری همچون اقتصاد ، تربیت بدنی ، روانشناسی ، حسابداری ، داروسازی و پزشکی نیز آزمون ورودی دارند و تلاش های بیشتری را جهت پذیرفته شدن می طلبند.

هزینه زندگی دانشجویی در اتریش

هزینه زندگی دانشجویی نیز بخش مهمی از مجموع هزینه های تحصیل در اتریش را تشکیل می دهد ، کیفیت زندگی در اتریش بسیار بالا است ولی با وجود امکاناتی که به شهروندان خود ارائه می دهد هزینه زندگی زیادی را در میان بسیاری از کشور های اروپایی ندارد.

هزینه زندگی دانشجویی در اتریش

هزینه زندگی در هر ایالت و شهر اتریش متفاوت است در شهرهای دانشجویی معمولا هزینه ها مناسب تر از شهرهای دیگر و پایتخت آن یعنی وین است.

به طور متوسط یک فرد دانشجو باید هزینه ماهانه ۸۰۰ تا ۱۰۰۰ یورو را برای مخارج خود در نظر بگیرد که در شهرهایی که عمدتا دانشجویی هستند این هزینه ها کمتر می شود و به ششصد تا هشتصد یورو می رسد.

هزینه دیگری که باید دانشجویان پرداخت کنند هزینه بیمه است که حدود پنجاه یورو است و هزینه حمل و نقل و جابه جایی در حدود دو و نیم یورو است.

با تنها 20 یورو در هر ترم شما می توانید گذر دانشجویی بدست آورید که 50 درصد هزینه های تمام بلیط ها را در سیستم راه آهن ملی کاهش می دهد با توجه به استانداردهای زندگی و هزینه ها اتریش با سایر کشورهای اروپای غربی مقایسه می شود.

هزینه مسکن در دوران دانشجویی در اتریش

هزینه مسکن و یا خوابگاه مهم ترین بخش هزینه زندگی دانشجو را شامل می شود که می تواند تا ۴۵۰ یورو در ماه باشد.

برای دانشجویانی که خوابگاه ندارند و مجبورند خانه کرایه کنند هزینه متوسط یک خانه یک خوابه حدود ۶۳۰ یورو در مرکز شهر است که این هزینه در حومه شهر تقریبا نصف می شود و حدود ۴۹۰ یورو در می آید.

اما توجه داشته باشید در شهرهای مختلف و با توجه به مساحت خانه ها ، هزینه ها نیز متفاوت است ، هزینه های برق و آب و اینترنت نیز محاسبه می شود که حداکثر به سیصد یورو با توجه به مصرف می رسد.

اگر تصمیم دارید آپارتمان را به اشتراک بگذارید ، یک اتاق در پایتخت ممکن است مبلغ 400 یورو و دیگر شهرهای 250 تا 350 یورو هزینه کند ، شما می توانید از وب سایت به نامOeAD سرویس مبادله اتریش برای پیدا کردن مکان مناسب برای اقامت خود استفاده کنید.

اگر نگران هزینه های تحصیل هستید ، تحصیل در کشور لهستان را هم در بین گزینه های خود قرار دهید ، در مقاله تحصیل در لهستان ، هزینه های تحصیل و زندگی را با جزییات کامل مرور کرده ایم.

کار دانشجویی پاره وقت در اتریش

دانشجویانی که عضو اتحادیه اروپا ، EEA یا سوئیس نیستند و مایل به کار هستند نیاز به دریافت اجازه کار دارند که محدود است ، این اجازه که توسط کارفرما به دست می آید فقط برای کار نیمه وقت یا برای حداکثر سه ماه در تعطیلات اعطا می شود.

به طور کلی دانشجویان مقطع کارشناسی در هفته ده ساعت و دانشجویان مقاطع بالاتر بیست ساعت در هفته اجازه کار نیمه وقت دارند ؛ با در آمد حاصل از این کار دانشجویان می توانند بخشی از هزینه های تحصیل و زندگی خود در این کشور را تامین کند.

تجربه زندگی دانشجویی در اتریش

کشور اتریش زادگاه بسیاری از آهنگسازان بزرگ ، نویسندگان سرودها و موسیقیدان ها است و بسیاری از شهرهای آن دارای پس زمینه تاریخی غنی هستند . کوه های سفیدپوش آلپ ، بهشتی برای هواداران صعود و اسکی است.

اتریش دارای نقاط برجسته فرهنگی از جمله آثار معماری مانند کلیسای سنت استفان و کاخ شونبرون به ویژه در پایتخت شهر وین است علاوه بر این ، وجود بسیاری از موزه ها و نمایشگاه های هنری در سراسر اتریش به شما کمک می کند افق فرهنگی خود را گسترش دهید.

اتریش واقعا در وسط اروپا است و دارای 8 کشور همسایه است که می توانید از آن ها بازدید کنید با یک قطار یا ماشین شما می توانید به جمهوری چک ، ایتالیا، اسلوونی ، اسلواکی ، مجارستان ، لیختن اشتاین ، سوئیس یا آلمان به راحتی سفر کنید.

مجارستان هم از کشورهای ارزان برای تحصیل است ، مقاله تحصیل در مجارستان را مرور کنید.

مزایا و معایب تحصیل در اتریش

در ابتدای مقاله دلایل متعددی را برای شما عزیزان ذکر نمودیم که می توانند در انتخاب کشور اتریش به عنوان مقصد تحصیلی شما را ترغیب نمایند.

مزایا و معایب تحصیل در اتریش

اتریش تاریخ طولانی در تحصیلات عالیه دارد و برخی از بهترین فیلسوفان اروپایی ، دانشمندان و نویسندگان در این کشور تحصیل و زندگی می کنند اما نباید از معایب و ریسک هایی که برای هر دانشجو نیز وجود دارد غافل شوید.

به عنوان مثال در اتریش امکان تغییر رشته وجود ندارد و شما نمی توانید از دوره لیسانس به فوق لیسانی رشته تحصیلی تان را تغییر دهید.

بسیاری از افرادی که برای تحصیل به اتریش مهاجرت می کنند تصور تحصیل به زبان انگلیسی را دارند در صورتی که این زبان در مراکز آموزشی بسیار کم کاربرد داشته و برای زندگی و ارتباط روزانه حتما به زبان آلمانی نیاز خواهید داشت که یادگیری آن برای بسیاری از افراد دشوار است.

فراموش نکنید که شما برای زندگی در اتریش به روحیه بالا جهت پذیرفتن شرایط جدید هر چند بهتر دارید و باید بتوانید زندگی روزمره خود را مطابق با قوانین این کشور هماهنگ سازید و توانایی انطباق پذیری تان را بالا ببرید.

اگرچه هزینه زندگی دانشجویی در اتریش بالا نیست اما در مجموع اتریش از کشورهای گران اروپا شناخته می شود و شما باید بابت هزینه های خود برآورد دقیقی داشته و منبع تامین مالی خوبی نیز داشته باشید.

دریافت مشاوره تحصیل در اتریش

مهاجرت به اتریش با وجود امکانات خوبی که دارد مزایا و معایب زیادی را نیز به همراه دارد ، آگاهی از این نقاط قوت و ضعف می تواند شما را مصصم به رفتن و یا از انتخابتان منصرف نماید.

دقت کنید که مهاجرت مهم ترین تصمیم شما در زندگی ست که زمان و هزینه شما را به مدت چند سال مصرف خواهد کرد.

مهاجرت به هر شیوه ای ( تحصیلی ، کاری و غیره ) که انجام پذیرد به روحیه بالا و عزمی راسخ نیاز دارد هنگامی که اقدام به مهاجرت تحصیلی می کنید باید از مواردی مانند دانشگاه مناسب رشته تحصیلی تان ، هزینه زندگی و مخارج دانشگاه ، امکان کار همزمان با تحصیل و موارد دیگر اطلاع کامل داشته باشید تا خدایی نکرده پس از ورود به کشوری مانند اتریش با موارد پیش بینی نشده و غیرمنتظره مواجه نشوید.

در هنگام تصمیم به مهاجرت شما باید به این موضوع دقت داشته باشید که آیا پس از به پایان رساندن تحصیلات خود قصد بازگشت به ایران و یا ماندگاری در آن کشور را دارید ؛ اگر می خواهید در اتریش بمانید امکان کار و اخذ اقامت دائم به چه صورت است.

به همین دلیل با آگاهی و بررسی کامل اقدام کنید تا با هیچ گونه مشکل و یا پشیمانی مواجه نشوید به خاطر داشته باشید که موسسه مهاجرتی رجبی با کمک کارشناسان دفاتر شیراز و تهران خود به عنوان معتبرترین موسسه مهاجرتی به اتریش می تواند در اتخاذ بهترین تصمیم برای تمامی مراحل رسیدن شما به تحصیل در اتریش یار و همراه شما باشد.

سوالات پر تکرار تحصیل در اتریش

در زیر 10 سوال از بیشترین پرسش هایی که از کارشناسان شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) در خصوص تحصیل در اتریش پرسیده شده است را پاسخ داده ایم ، چنانچه سوال دیگری در ذهن دارید که به جواب ان نرسیده اید از قسمت دیدگاه ها استفاده نمایید.

آیا برای تحصیل در اتریش ملزم به ارائه مدرک زبان هستیم ؟

خیر ، می توانید دوره های زبان را در اتریش بگذرانید اما توصیه ما این است که آلمانی را در کشور خود حداقل در سطح B2 بیاموزید تا هزینه های شما کاهش یابد.

می خواستم بدانم برای تحصیل در اتریش می توان با همراه به این کشور رفت ؟

بله ، اتریش به شما اجازه می دهد تا بتوانید همسر و فرزندان زیر 18 سال خود را نیز همراهتان ببرید اما آن ها اجازه کار نخواهند داشت.

من درایران دیپلم گرفتم ، آیا می توانم با دیپلم ایران برای تحصیل رایگان در اتریش اقدام کنم ؟

خیر ، شما می بایست حتما یک یا دو ترم را در دانشگاه سپری کرده باشید تا دیپلم شما پذیرفته شود چراکه بر خلاف بیشتر کشور ها دوره دبیرستان در اتریش 13 سال است.

آیا می توان در اتریش به زبان انگلیسی تحصیل کرد ؟

این امکان برای مقاطع بالا مانند مقطع دکترا امکان پذیر است ، اما در دانشگاه های خصوصی اتریش هم می توانید به زبان انگلیسی تحصیل کنید که البته هزینه های بسیار بیشتری خواهد داشت.

من 41 سال دارم آیا می توانم در اتریش تحصیل کنم ؟

بله ، خوشبختانه در اتریش محدودیت سنی برای تحصیل وجود ندارد اما بهتر است گپ تحصیلی کمی داشته باشید.

می خواهم برای تحصیل مقطه لیسانس به اتریش بروم مرا راهنمایی کنید.

برای ورود به مقطع لیسانس در اتریش شما علاوه بر اخذ مدرک دیپلم بایستی در یکی از دانشگاه های دولتی یا آزاد ایران در مقطع لیسانس پذیرفته شده باشید و سپس بقیه اقدامات را انجام دهید.

آیا می توان برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد اتریش به جای زبان آلمانی زبان انگلیسی را انتخاب کرد؟

بله ، شما می توانید به زبان انگلیسی و تنها با داشتن مدرک آزمون آیلتس در مقطع کارشناسی ارشد تحصیل کنید ، اما به یاد داشته باشید مدرک کارشناسی دانشگاه آزاد و پیام نور برای ادامه تحصیل در اتریش در مقاطع ارشد و دکترا مورد قبول نیست.

شرایط تحصیل در دانشگاه های خصوصی اتریش به چه صورت است ؟

شما قبرای تحصیل در این دانشگاه ها نیازی به قبولی در کنکور ایران را ندارید ، می توانید به زبان انگلیسی تحصیل کنید و همچنین این دانشگاه ها به شما ضمانت اشتغال پس از تحصیل را خواهند داد اما هزینه تحصیل را باید خودتان به عهده بگیرید.

آیا امکان تحصیل به صورت آنلاین در دانشگاه های اتریش وجود دارد؟

به تازگی این امکان فراهم شده تا در رشته هایی مثل مدیریت بازرگانی ، کامپیوتر و علوم بهداشتی در مقطع لیسانس به صورت رایگان و آنلاین بتوانید در اتریش تحصیل کنید.

هزینه درخواست ویزای تحصیلی اتریش چقدر است و نتیجه در چه زمانی اعلام می گردد ؟

هزینه درخواست ویزا در حدود ۸۰ یورو است ضمن اینکه گذرنامه تان تا زمان مشخص شدن ویزا در سفارت باقی خواهد ماند ، مدت زمان پاسخگویی حداکثر 4 ماه خواهد بود.

تلاش کنید با آگاهی و بررسی کامل برای مهاجرت تحصیلی اقدام کنید تا با هیچ گونه مشکل و یا پشیمانی مواجه نشوید به خاطر داشته باشید که موسسه مهاجرتی رجبی با کمک کارشناسان دفاتر شیراز و تهران خود به عنوان معتبرترین موسسه مهاجرتی به اتریش می تواند در اتخاذ بهترین تصمیم برای تمامی مراحل رسیدن شما به تحصیل در اتریش یار و همراه شما باشد ، با مطالعه مقاله تحصیل در خارج از کشور ، امن ترین و بهترین کشورهای جهان برای تحصیل را بشناسید.

تحصیل در آلمان

تحصیل در فرانسه

تحصیل در کانادا

تحصیل در روسیه

تحصیل در مجارستان

تحصیل در ترکیه

2 Comments to “ تحصیل در اتریش”

 1. مهدیه says :پاسخ

  سلام من پزشک عمومی هستم و قصد دارم در رشته phd تغذیه در یکی از دانشگاههای اتریش تحصیل کنم چطور میتونم پذیرش از دانشگاه بگیرم؟؟ چه مدارکی لازم داره و این روند چقدر طول میکشه؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

TOP