info@rajaby.com

راه ارتباط با ما

٠٢١٩١٠٠٢٥٢٥

تماس بگیرید

تحصیل در اتریش به خاطر فرهنگ غنی و سابقه پر بار دانشگاه های آن در امر آموزش تحصیلات عالی در سراسر جهان بسیار شناخته شده است و از شهرت بالایی برخوردار است .

علاوه بر این اتریش دارای امنیت اجتماعی و ثبات اقتصادی بالایی است که همین امر دو صد چندان توجه افرادی که خواهان تحصیل در خارج از کشور هستند را به خود جلب کرده است .

مشاوران مجرب و ممتاز موسسه حقوقی وکلای مهر آفرین رجبی همواره در تلاش هستند تا اطلاع رسانی دقیقی در خصوص مهاجرت قانونی و حقوقی از طریق تحصیل در کشور های مختلف برای شما عزیزان ارائه دهند .

زبان تحصیل در اتریش

زبان اصلی برای تحصیل در دانشگاه ها و مهاجرت تحصیلی به اتریش آلمانی است و دانستن این زبان در خیلی از موارد ضروری است . ولی با این حال رشته های زیادی وجود دارند که به زبان انگلیسی تدریس می شوند .

برای تحصیل به زبان آلمانی باید مهارت خود در زبان آلمانی را ثابت کنید . برخی دانشگاه ها مدرک زبان آلمانی در سطح B1 و برخی دیگر در سطح C1 را می پذیرند .

اگر متقاضی مدرک زبان آلمانی برای رشته هایی که به زبان آلمانی تدریس می شوند را ندارد باید ابتدا در دوره های زبان مخصوص دانشگاه ثبت نام کند .

دانشجو کلا دو سال از سوی دانشگاه فرصت دارد تا زبان آلمانی را یاد بگیرد و این بستگی به سطح متقاضی دارد . هزینه هر ترم حدود 410 یورو است .

در بهترین دانشگاه های اتریش رشته های زیادی برای تحصیل به زبان انگلیسی وجود ندارد . اما در مقطع ارشد رشته های زیادی به زبان انگلیسی خواهید یافت . بیشتر دانشگاه ها برای تحصیل به زبان انگلیسی مدرک آیلتس 6.5 را برای پذیرش درخواست می کنند .

دانشگاه های دولتی و خصوصی اتریش

اتریش دارای 23 دانشگاه دولتی و 13 دانشگاه خصوصی است که قدیمی ترین و بزرگترین دانشگاه آن ، دانشگاه وین است که در سال 1965 تاسیس شده .

تحصیل در دانشگاه های دولتی به زبان آلمانی و در دانشگاه های خصوصی به زبان انگلیسی انجام می شود . جالب است که بدانید دانشگاه های خصوصی به دانشجویان خود ضمانت پیدا کردن کار مناسب بعد از فارغ التحصیلی می دهند . در واقع رشته های دانشگاه های خصوصی بر اساس نیاز های آموزشی آینده و مدرن ارائه می شوند .

متقاضیانی که از کشور های اتحادیه اروپا نیستند برای تحصیل در دانشگاه های دولتی باید مدرک قبولی دانشگاه در کشور خود را داشته باشند ( در ایران دانشگاه های دولتی مورد قبول می باشد ) . دانشگاه های خصوصی نیازی به قبولی در دانشگاه کشور متقاضی ندارند .

دانشگاه های دولتی و خصوصی اتریش

دانشگاه های اتریش در رنکینگ جهانی

اکنون در مورد برخی از دانشگاه های معتبر کشور اتریش اطلاعاتی را در اختیار شما قرار می دهیم تا بتوانید انتخاب مناسبی را داشته باشید .

دانشگاه دولتی وین اتریش

این دانشگاه بالاترین رتبه دانشگاه اتریش را با رتبه 154 دارا است و قدیمی ترین و بزرگترین دانشگاه اتریش است . در سال 2015 ، 650 امین سال تاسیس خود را جشن گرفت .

این دانشگاه برنده 15 جایزه نویل و دریافت کننده جایزه ادبیات سال 2004 است . دانشکده های آن در بیش از 60 نقطه پایتخت اتریش گسترانده شده اند .

دانشگاه تکنولوژی یا تکنیک وین

دومین نماینده اتریش در رنکینگ جهانی QS ، دانشگاه تکنولوژی وین با رتبه 182 است . این دانشگاه در سال 1815 تاسیس شد و یکی از معتبر ترین موسسات فنی در اروپا است .

این دانشگاه در حوزه مهندسی و علوم طبیعی تمرکز دارد و در حدود 29،900 دانشجو در آن مشغول به تحصیل اند که درصد قابل توجهی از آن ها را دانشجویان بین المللی شامل می شود .

این دانشگاه هم در پایتخت زیبای اتریش واقع شده است، و این فرصت را برای دانشجویان فراهم می کند تا از زندگی فرهنگی پر جنب و جوش شهر وین بهره مند شوند .

دانشگاه اینسبروک کشور اتریش

رتبه این دانشگاه در رنکینگ جهانی 286 است . این دانشگاه در شهر اینسبورک اتریش واقع شده و رشته های مهندسی را ارائه می دهد .

دانشگاه گراتس اتریش

این دانشگاه در بین 480 دانشگاه برتر جهان قرار دارد . در سال 1585 تاسیس شده و دومین دانشگاه قدیمی در اتریش به حساب می آید .

سایر دانشگاههای اتریشی که در میان بهترین دانشگاه های جهان قرار دارند عبارتند از دانشگاه یوهانس کپلر لینز ، دانشگاه آلپن آدریا در شهر کلاگن فورت و دانشگاه پاریس لوردون در شهر سالزبورگ .

ساختار مقاطع تحصیلی در دانشگاه های اتریش

سیستم آموزشی در اتریش به این گونه است که برنامه های کارشناسی معمولا 3 ساله هستند ( 6 تا 8 ترم ) و کل واحد های درسی که دانشجو باید بگذراند 240 واحد درسی می باشد .

دوره ی ارشد نیز معمولا دو ساله است (2 تا 4 ترم ) . دوره دکتری نیز حداقل 6 ترم تحصیلی طول خواهد کشید .

تحصیل در مقطع دکتری در اتریش به نوع یک شغل به حساب می آید و دانشجو ممتاز از حقوق ماهانه نیز برخوردار می شود . دوره دکتری بیشتر بر پایه تحقیق بنا شده است .

هزینه تحصیل در دانشگاه های اتریش

تحصیل در دانشگاه های دولتی اتریش رایگان است و تنها هزینه ای که دانشجو می بایست به دانشگاه پرداخت کند حدود 800 یورو برای هزینه های اداری در هر ترم است .

البته برای بیمه و عضویت در اتحادیه دانشجویی مبلغی نزدیک به بیست یورو نیز از دانشجو گرفته می شود .

تحصیل در دانشگاه های خصوصی نیز بسته به رشته و مقطع تحصیلی و دانشگاه متفاوت است و بین 1000 تا 40000 یورو در سال برای دانشجو هزینه دارد .

زمان درخواست پذیرش دانشگاه های اتریش

برای پذیرش از دانشگاه های اتریش تمام مدارک باید از آپریل تا 1 سپتامبر برای ترم زمستان و از نوامبر تا 1 فوریه برای ترم تابستان ارسال شوند . این مهلت ها قابل تمدید نیست .

بعضی از رشته ها نیاز به آزمون ورودی دارند ، به عنوان مثال دانشگاه های پزشکی ، دانشگاه های هنر و برنامه های دوره های UAS.

حتما در خصوص زمان درخواست ،شرایط خاص و تاریخ برای امتحان ورودی سوال کنید . تاریخ بسته شدن درخواست برای امتحانات ورودی می تواند تا 6 ماه قبل از شروع ترم باشد .

زمان درخواست پذیرش دانشگاه های اتریش

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در اتریش به عنوان رشته های پرمتقاضی همیشه مورد توجه افراد بوده است که باید بدانند این رشته ها دارای آزمون های نسبتاً دشوار و در حالت بومی گزینی می باشد .

کار حین تحصیل در اتریش

دانشجویانی که عضو اتحادیه اروپا ، EEA یا سوئیس نیستند و مایل به کار هستند نیاز به اجازه کار دارند . با این حال تعداد مجوز کار محدود است .

این اجازه باید توسط کارفرما به دست آید تا دانشجو شروع به کار کند . این مجوز فقط برای کار نیمه وقت یا برای حداکثر سه ماه در تعطیلات اعطا می شود .

به طور کلی دانشجویان مقطع کارشناسی در هفته ده ساعت و دانشجویان مقاطع بالاتر بیست ساعت در هفته اجازه کار نیمه وقت دارند .

افرادی که قصد تحصیل در اتریش را دارند تا بتوانند به واسطه آن اقامت گرفته و مهاجرت به اروپا را تکمیل کنند ، گزینه خوبی را در نظر دارند . همیشه باید در ذهن داشت که از روش های قانونی مهاجرت برای رفتن به کشورهای مورد نظر اقدام کنیم . مشاوران موسسه مهر آفرین رجبی در شهرهای تهران و شیراز در تلاش هستند تا راهنمای شما در خصوص مزایا و معایب مهاجرت به اتریش باشند .

 

مطالب مرتبط با تحصیل در خارج

مطالب مرتبط با تحصیل در اتریش

مطالب مرتبط با مهاجرت به اتریش

2 نظر در “ تحصیل در اتریش”

  1. مهدیه می گوید :پاسخ

    سلام من پزشک عمومی هستم و قصد دارم در رشته phd تغذیه در یکی از دانشگاههای اتریش تحصیل کنم چطور میتونم پذیرش از دانشگاه بگیرم؟؟ چه مدارکی لازم داره و این روند چقدر طول میکشه؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بالا