تحصیل در اسلواکی

تحصیل در اسلواکی
مشاور مهاجرتی

هزینه تحصیل با توجه به رشته انتخابی مبلغی در حدود ۲۰۰۰ تا ۱۰۰۰۰ یورو در سال خواهد بود که البته با انتخاب زبان اسلواکیایی شانس تحصیل به صورت رایگان نیز وجود دارد.

ارائه مدرک آیلتس با نمره ۵٫۵ در مقطع لیسانس و مدرک آیلتس بالای ۶ در مقطع فوق لیسانس.

دانشگاه تکنولوژی براتیسلاوا تنها دانشگاه مورد تایید وزارت علوم در رشته های مهندسی و لیسانس ها و دانشگاه کامنیوس نیز تنها دانشگاه مورد تایید توسط وزارت بهداشت برای رشته های پزشکی است.

آزمون تست ورودی برای رشته پزشکی شامل ۱۰۰ سوال در زیست شناسی و ۱۰۰ سوال در شیمی است که متقاضیان ۲ ساعت و ۳۰ دقیقه زمان دارند و آزمون به زبان انگلیسی برگزار می گردد.

در برنامه تحصیلی دکترا ابتدا باید با یک استاد در بخش مربوطه دانشگاه انتخابی تان ارتباط برقرارکرده و با ارسال رزومه تحصیلی و همچنین موضوعی که قصد انجام پژوهش در دکترا بر روی آن را دارید ، او را متقاعد به پذیرش خود نمایید. در طول تحصیل نیز به همراه سوپروایزر خود بر روی حوزه مشخص شده تحقیقات جامعی را به انجام رسانده و در نهایت در حضور هیئت کارشناسان از آن دفاع کنید.

هزینه اقامت در خوابگاه های دولتی بین ۷۰ تا ۱۰۰ یورو برای هر ماه است و هزینه اجاره خوابگاه های خصوصی بین ۳۰۰ تا ۸۰۰ یورو برای هر ماه خواهد بود.

تحصیل در اسلواکی را شاید کمتر به عنوان یک گزینه برای تحصیل در نظر داشته باشید اما خوب است بدانید که این کشور یکی از انتخاب های ایده آل برای تحصیل در قاره اروپا به شمار رفته و دانشگاه های معتبر متعددی را در خود جای داده است. دانشگاه های کشور اسلولکی در میان تمام کشور های اروپایی پذیرفته شده هستند و برخی از آن ها در میان بهترین دانشگاه های جهان قرار دارند و وزارت علوم و بهداشت ایران نیز برخی از آنها را تایید کرده اند.

شما با تحصیل در اسلواکی می توانید به راحتی وارد اتحادیه اروپا شوید و به تمام کشور های اروپایی سفر کنید ، دانشگاه های این کشور مانند سایر کشور ها دولتی و خصوصی هستند و پذیرش در دانشگاه های خصوصی راحت تر صورت می گیرد.

اسلواکی مقصدی جوان و متفاوت

اسلواکی با فراهم نمودن تسهیلات متعدد تحصیلی و اختصاص بودجه قابل توجه در تمامی بخش های آموزشی خود در چند سال اخیر توانسته علاوه بر درخواست های داخلی دانشجویانی را از سایر کشورهای جهان جذب نماید.

اسلواکی کشوری جوان و تحصیل کرده است که برای توسعه هر چه بیشتر به نیرو های آموزش دیده و مسلط در حرفه های مختلف نیاز دارد از این رو تلاش می کند تا با آموزش صحیح به پیشرفت روز افزون جامعه خود کمک نماید.

سیستم آموزشی کشور اسلواکی در تمامی مقاطع تحصیلات عالیه در دانشگاه توسط دو بخش دولتی و خصوصی اداره شده و دانشجویان می توانند با توجه به شرایط خود در هر یک از آنها به تحصیل مشغول شوند.

به طور کلی می توان گفت که مدرک دیپلم در سن 18 سالگی به دانش آموزان اعطا می شود و آنها قادرند تا با توجه به رشته ای که در دوره دبیرستان انتخاب کرده اند به دانشگاه های این کشور وارد شوند.

موسسه مهاجرتی رجبی
نمایش ویدیو درباره کاور تحصیل در اسلواکی

پادکست تحصیل در اسلواکی

توصیه می کنیم ویدئو ارائه شده از مدیریت محترم مجموعه، اقای حسن رجبی را مشاهده بفرمائید تا با کلیات تحصیل در اسلواکی آشنا شوید پادکست همین ویدئو هم قابل دانلود است تا در زمان های دیگر بتوانید از آن بهره ببرید.

سیستم آموزشی اسلواکی

تحصیلات به صورت رسمی در کشور اسلواکی با مدارس ابتدایی و از 6 سالگی آغاز می گردد ، در این کشور تمامی دانش آموزان تا سن 15 سالگی تحصیلات ابتدایی و دبیرستان را به اتمام رسانده و سپس وارد مدارس متوسطه و یا دبیرستان ها می شوند ، مدارس این کشور به سه دسته مدارس خصوصی ، دولتی و مدارس متعلق به کلیسا تقسیم می شوند که البته اکثرا دولتی و متعلق به دولت هستند.

معمولا تا پایان دوره راهنمایی دانش آموزان محصل در مدارس دولتی به صورت رایگان از تمامی امکانات برخوردار هستند و یا شهریه ای اندک پرداخت می کنند اما مدارس خصوصی شهریه ای بالایی را در مقابل ارائه امکانات بیشتر دریافت می کنند.

با وجود تنوع در شیوه اداره مدارس همگی آنها توسط یک نظام آموزشی استاندارد واحدهای درسی را به دانش آموزان یاد می دهند و سپری نمودن تحصیلات تا پایان دوره دبیرستان اجباری ست.

دوره دبیرستان اکثر درس تخصصی بوده و دانش آموزان آماده ورود به دانشگاه می شوند ، داشتن مدرک دیپلم از اصلی ترین پیش نیازهای ورود به دانشگاه و رشته های مختلف در آموزش عالی می باشد.

سیستم آموزشی اسلواکی در مقطع پیش دبستانی و ابتدایی

دوره پیش دبستانی که سنین ۴ تا ۶ سالگی را شامل می شود اجباری نبوده و والدین می توانند به صورت دلخواه فرزندان خود را در این دوره ثبت نام کنند.

با وجود اختیاری بودن ، اکثر پدر و ماردان فرزندانشان را در مدارس پیش دبستانی ثبت نام می کنند به طوری که طبق آخرین آمار حدود ۸۰% کودکان در این رده سنی در مقطع پیش دبستانی تحصیل کرده اند ، دروسی مانند تربیت بدنی ، آموزش های فکری ، موسیقی و هنر در این دوره با بچه ها کار می شود.

دوره ابتدایی که برای تمامی افراد ساکن در اسلواکی ضروری ست مدت ۴ سال از سن ۶ تا ۹ سالگی را شامل می شود ، دریافت شهریه در مدارس دولتی به صورت اندک می باشد و تمامی والدین موظف به ثبت نام فرزندان خود در این مقطع تحصیلی هستند.

در سیستم آموزشی اسلواکی در این مقطع ارزیابی دانش آموزان به صورت کتبی و شفاهی صورت می گیرد و از تمام این سنجش ها نمره مشخصی دریافت نمی کنند و کارنامه کلی متشکل از عالی ، خیلی خوب ، خوب ، رضایت بخش و مردود است.

در میان ۴ سال تحصیلی پایه اول با کمی تفاوت و نحوه سنجش مخصوص به خود اجرا می شود ، دروس تحصیلی عموما شامل زبان و ادبیات اسلواکی ، تاریخ ، ریاضی ، هنر ، موسیقی ، تربیت بدنی است ؛ در مجموع دانش آموزان باید در کلیه دروس نمره رضایت بخش به بالا داشته باشند و اگر در یک یا دو درس مردود شوند باید پایه تحصیلی را مجددا پشت سر بگذارند.

سیستم آموزشی اسلواکی در دوره متوسطه

در سیستم آموزشی اسلواکی ، دوره متوسطه ۵ سال به طول می انجامد و دانش آموزان رده سنی ۱۰ تا ۱۵ سال در آن پذیرفته می شوند ، این دوره نیز برای تمامی افراد مانند مقطع ابتدایی اجباری است و با دریافت شهریه تحصیلی همراه می باشد.

تعداد معلمین در دوره متوسطه بیشتر و تخصص آنها در حوزه مشخصی است ، در آموزش متوسطه دانش آموزان دروس بیشتر و تخصصی تری را نسبت به دبستان فرا می گیرند و از سن ۱۵ تا ۱۸ سالگی می توانند خود را آماده ورود به دانشگاه کنند.

در نهایت برای دریافت مدرک دیپلم دانش آموزان باید در آزمونی به نام Maturita شرکت و نمره قبولی را کسب کنند ، کشور اسلواکی تلاش می کند تا با نظر سنجی از سوی والدین و دانش آموزان هر ساله مشکلات نظام آموزشی را برطرف کرده و سیستمی یک پارچه و بدون نقص به وجود آورد.

مشارکت مردم و والدین در امور آموزشی بسیار قابل توجه است و شما به صورت مستقیم با فعالیت های فرزندانتان در مدارس این کشور در تماس خواهید بود،

مدارس فنی و حرفه ای در اسلواکی

در مدارس فنی و حرفه ای برای کسانی که تمایل به ورورد به دانشگاه ندارند و می خواهند در حوزه کار های فنی و عملی مشغول شوند آموزش های لازم وجود دارد و در برخی از موارد به آزمون های تحصیلی نیز نیازی نخواهند داشت ، تحصیل در این مدارس نیز مانند دوره تکمیلی متوسطه ۴ سال زمان نیاز دارد.

تحصیل در اسلواکی با مدرک دیپلم

تا اینجا دریافتیم که در اسلواکی داشتن مدرک دیپلم برای آغاز تحصیلات دانشگاهی مانند سایر کشورهای جهان ضروری ست البته مدارس فنی و حرفه ای برای کسانی که تمایل به ورود به دانشگاه را ندارند این فرصت را فراهم می سازد تا در حوزه های عملی به کار مشغول شوند.

دانشگاه های اسلواکی علاوه بر آنکه دانش آموزان داخلی و فارغ التحصیل از مدارس خود را پذیرش می کنند ظرفیت و امکانات کافی برای جذب متقاضیان خارجی را نیز دارند ، این داوطلبان باید ضمن ارائه مدرک دیپلم خود در امتحان ورودی دانشگاه ها نیز به قبولی برسند.

اولین دوره ای که دانش آموزان با پذیرش در دانشگاه به عنوان دانشجو به تحصیل در آن مشغول می شوند دوره کارشناسی و یا لیسانس است.

دانشگاه های عمومی به عنوان اصلی ترین دانشگاه ها شناخته شده و تقاضای ورود به آنها نسبت به سایر دانشگاه ها بیشتر می باشد زیرا در این دانشگاه ها تمامی هزینه ها و مخارج تحصیل از سوی دولت تامین می شود و شهروندان این کشور در صورت قبولی نیازی به پرداخت شهریه نخواهند داشت.

تحصیل دوره کارشناسی در اسلواکی

دوره کارشناسی که مخصوص رشته های غیر پزشکی ست در دانشگاه های اسلواکی سه تا پنج سال به طول می انجامد و دانشجویان در طول دوران تحصیل خود را جهت ورود به بازار کار آماده می سازند ، پایه تمامی رشته های دانشگاهی از این مقطع آغاز شده و دانشجویان باید با توجه به علاقه و توانایی شان نسبت به انتخاب رشته اقدام نمایند،

دانشگاه های اسلواکی از متقاضیان مدرک دیپلم درخواست می کنند که به معنای قبولی در آزمونی به نام Maturita می باشد ، دقت داشته باشید که تحصیل در دوره کارشناسی در دانشگاه های دولتی و عمومی برای شهروندان عضو اتحادیه اروپا رایگان است.

اما متقاضیان از سایر کشورها باید بابت هر ترم تحصیلی شهریه پرداخت کنند ، اسلواکی از جمله کشورهایی ست که برای پذیرش دانشجویان در مقطع لیسانس محدودیت سنی دارد و افراد با مدرک دیپلم باید بالای هجده و زیر بیست و چهار سال سن داشته باشند.

پذیرش مقطع کارشناسی ارشد در اسلواکی

دانشجویانی که بتوانند دوره کارشناسی خود را در دانشگاه ها با موفقیت پشت سر بگذارند و از دانشگاه فارغ التحصیل شوند برای ساختن آینده خود دو مسیر پیش رو خواهند داشت.

برخی ترجیح می دهند تا با همین مدرک جذب بازار کار شده و به کسب تجربه بپردازند و در مقابل برخی دیگر تلاش می کنند تا تحصیلات خود را در مقطع بالاتر یعنی کارشناسی ارشد ادامه دهند.

چنانچه از جمله افرادی هستید که می خواهید دوره کارشناسی ارشد را در دانشگاه های اسلواکی آغاز کنید دقت داشته باشید که دانشگاه های این کشور دارای شرط سنی بوده و تنها کسانی که زیر سی سال سن دارند می تواند برای این مقطع درخواست دهند.

دوره کارشناسی ارشد دارای یک تفاوت اصلی با رشته کارشناسی ست و آن هم وجود سمینارها ، سخنرانی ها و پروژه های عملی متعدد است که دانشجویان را مشغول به تحقیق و جستجو در رشته خود می نماید ، در این دوره دانشجویان واحدهای نظری مانند دوره کارشناسی بسیار کمتر خواهند داشت.

اولین قدم برای ورود به این دوره داشتن مدرک کارشناسی از یک دانشگاه معتبر و مورد تایید دانشگاه های اسلواکی ست ، معمولا دانشگاه رزومه فرد متقاضی را بررسی نموده و در صورت تایید اولیه یک مصاحبه حضوری و یا اینترنتی با وی برگزار می نماید.

در برخی از دانشگاه هها ممکن است دانشجو موظف به سپری نمودن یک امتحان ورودی و یا چند واحد پیش نیاز گردد که با توجه به رزومه فرد مشخص می گردد.

روند پذیرش در موسسات آموزش عالی اسلواکی

ابتدا شما باید به بررسی دانشگاه های اسلواکی بپردازید و سپس به دانشگاه مورد نظر خود مستقیما درخواست فرستاده و در آزمون ورودی آن شرکت نمایید.

ممکن است برای چند برنامه آموزشی مجبور باشید به چند دانشگاه درخواست تحصیلی بفرستید و در صورتی که تمام الزامات پذیرش را نداشته باشید باید در دوره های آمادگی که متناسب با شرایط شما و دانشگاه مشخص می شود شرکت نمایید ، مهم ترین مدرکی که دانشگاه از شما درخواست می کند به شرح زیر است:

  • تکمیل فرم پذیرش
  • پاسپورت معتبر
  • هدف تحصیل در این کشور
  • گواهی تسلط به زبان اسلواکی
  • گواهی بیمه سلامت

دقت داشته باشید که تمامی مدارک باید به صورت دقیق ترجمه شده و به تایید برسند ، هر ترم تحصیلی در دانشگاه های اسلواکی در حدود ۵ ماه طول می کشد و پذیرش در ماه های مشخصی از سال صورت می گیرد و شما باید در موعد مقرر اقدام به ثبت نام در دانشگاه کنید.

در صورتی که در خواست خود را در موعد مقرر به دانشگاه ارسال نکنید پرونده شما مورد بررسی قرار نخواهد گرفت و مجبور می شوید یک سال دیگر منتظر بمانید ، معمولا دانشجویان علاقه مند به رشته های نظامی و پزشکی متقاضی تحصیل در دانشگاه های دولتی می باشند.

هزینه های تحصیل در اسلواکی

به طور کلی هزینه تحصیل در خارج از کشور به بخش های مختلفی تقسیم می شود که مهمترین آنها پرداخت شهریه دانشگاه و سپس تامین هزینه های زندگی ست ، دانشجویان در دانشگاه های دولتی نیاز به پرداخت شهریه ندارند اما اخذ پذیرش از این دانشگاه ها به مراتب دشوارتر از سایر دانشگاه ها است.

اما همچنان هزینه تحصیل در اسلواکی از جمله موارد مقرون به صرفه در اروپا به شمار می رود و با توجه به رشته انتخابی مبلغی در حدود ۲۰۰۰ تا ۱۰۰۰۰ یورو در سال خواهد بود که البته با انتخاب زبان اسلواکیایی شانس تحصیل به صورت رایگان نیز وجود دارد.

رشته های مطرح دانشگاهی همچون پزشکی و دندانپزشکی نیز سالانه تا حدود یازده هزار یورو شهریه دانشگاهی خواهند داشت و از گران ترین رشته ها به شمار می روند.

هزینه تحصیل در دانشگاه مخارجی دیگر مانند دوره پیش نیاز ( دوره زبان یا دروس تخصصی ) را در بر دارد که در حدود 7 هزار یورو بابت یک سال است ، علاوه بر این دانشجویان هر ترم باید هزینه ای را به خرید کتاب ، جزو و بیمه دانشجویی اختصاص دهند.

تحصیل در اسلواکی

جزئیات هزینه تحصیل در دانشگاه های اسلواکی

شهریه دانشکده ی پزشکی شافاریک در حدود ۷۰۰۰ دلار در سال می باشد ، برای تحصیل در دانشگاه پزشکی جسنیوس در شهر مارتین که وابسته به دانشگاه کامنیوس است ، در ابتدای سال باید مبلغی در حدود ۶۹۰۰ دلار پرداخت نمایید.

این مبالغ اگر که در ابتدای سال تحصیلی به صورت یکجا پرداخت نشود ، مبلغ آن مقداری افزایش می یابد ، در صورت عدم موفقیت در هر سال ، نیمی از شهریه برای تحصیل در سال بعد از دانشجو اخذ می گردد ، دانشگاه ها در پایان سال آخر مبلغ ۵۰۰ دلار نیز جهت اعطای مدرک از دانشجو می گیرد ، شهریه پیش دانشگاهی در دانشگاه کامنیوس در براتیسلاوا ۵۵۰۰ دلار در سال است.

هزینه زندگی در اسلواکی

دانشجویان با زندگی در اسلواکی در کنار تحصیل نیازی به پرداخت هزینه های سنگین نخواهند داشت ، مخارج زندگی با وجود کیفیت بالا نسبتا پایین است و هزینه زندگی بسیار کمتر از دیگر کشورهای اروپایی است که البته بسته به شیوه و سبک زندگی ، عادات خرج کردن فرد و شهر محل اقامت نیز بستگی دارد.

هر دانشجو به طور متوسط برای پوشش هزینه های زندگی خود در این کشور به ۹۰۰ یورو در هر ماه نیاز دارد ، که این هزینه شامل تمامی هزینه های خورد و خوراک و هزینه های جانبی فرد می باشد.

تحصیل رایگان در اسلواکی

فرصت بهره مندی از تحصیل رایگان در کشورهای اروپایی همچون اسلواکی آرزوی هر دانشجوی بین المللی ست تا به واسطه آن بتواند در میزان هزینه های خود صرفه جویی نموده و زندگی و تحصیل با کیفیت تری را پشت سر بگذارد.

با کوچکترین بررسی ها می توان دریافت که هزینه تحصیل از مهم ترین دغدغه های دانشجویان است و کسانی که می خواهند زندگی خود را با هزینه های کمتر در اسلواکی سپری کنند باید از شرایط رسیدن به تحصیل رایگان به خوبی مطلع گردند.

در حال حاضر این کشور کوشیده تا با فرصت تحصیل رایگان دانشجویان زیادی را به خود جذب نماید که می تواند از دوره های قبل از ورود به دانشگاه تا مقطع دکترا دربرگیرد البته گفتنی ست که هنگامی که از تحصیل رایگان صحبت می کنیم منظور معافیت از پرداخت شهریه و یا پرداخت حداقل میزان هزینه هاست و در اکثر موارد دانشجویان باید حداقل مبلغی را به عنوان هزینه ثبت نام به حساب دانشگاه واریز نمایند.

در ادامه مقاله در رابطه با شرایط تحصیل رایگان که بورسیه های تحصیلی متعدد هستند صحبت خواهیم نمود ، اما هنگام تحصیل رایگان هدف اصلی پوشش مخارج تحصیلی ست و در اکثر موارد پوشش هزینه های زندگی به عهده خود فرد می باشد که خود دانشجو باید نسبت به تامین آن مبادرت ورزد.

دانشگاه های دولتی اسلواکی بهترین گزینه های پیش روی دانشجویان بین المللی جهت رسیدن به تحصیل رایگان هستند که باید نهایت تلاش خود را برای رسدن به پذیرش در آنها به کار گیرید.

تحصیل در اسلواکی به زبان انگلیسی

امکان تحصیل به زبان انگلیسی در بیشتر مقاطع و دانشگاه های این کشور وجود دارد.

مزایای تحصیل در اسلواکی به زبان انگلیسی:

  • هزینه‌های مقرون به صرفه: شهریه دانشگاه‌ها و هزینه‌های زندگی در اسلواکی در مقایسه با سایر کشورهای اروپای غربی به طور قابل‌توجهی پایین‌تر است.
  • کیفیت بالای آموزش: سیستم آموزشی اسلواکی دارای سابقه طولانی و درخشانی در ارائه تمام رشته ها به زبان انگلیسی است و دانشگاه‌های این کشور به ارائه آموزش با کیفیت بالا به دانشجویان بین‌المللی شهرت دارند.
  • امکان تحصیل به زبان انگلیسی: در حالی که زبان اسلواکی زبان رسمی این کشور است، دانشگاه‌های اسلواکی طیف گسترده‌ای از برنامه‌های تحصیلی را به زبان انگلیسی ارائه می‌کنند. این امر اسلواکی را به گزینه مناسبی برای دانشجویانی تبدیل می‌کند که به زبان انگلیسی تسلط دارند.
  • فرصت‌های شغلی: اسلواکی دارای اقتصاد رو به رشد و بازار کار پویایی است. فارغ‌التحصیلان بین‌المللی که در اسلواکی به زبان انگلیسی تحصیل می‌کنند، از فرصت‌های شغلی متعددی در طیف وسیعی از صنایع بهره‌مند می‌شوند.

مقاله تحصیل در خارج به زبان انگلیسی را در همین سایت بخوانید تا بدانید در کدام کشورهای جهان می توانید تحصیل به زبان محبوب انگلیسی را دنبال کنید.

مزایای تحصیل در اسلواکی

اکنون که با شرایط تحصیل در کشور اسلواکی آشنا شدیم خوب است که به صورت کلی مروری به نکات مثبت و هم چنین منفی تحصیل در این کشور داشته باشیم تا شما عزیزان بتوانید با چشمانی بازتر مقصد تحصیلی خود را انتخاب کنید.

دانشگاه محل تحصیل می تواند اولین و مهم ترین گزینه مزایا و معایب تحصیل در اسلواکی برای دانشجویان باشد که به نوعی تضمین کننده آینده کاری و شغلی آنها خواهد بود ، دانشجویان همواره به دنبال دانشگاهی با امکانات خوب و رتبه مناسب هستند تا از صرف وقت و هزینه خود مطمئن باشند.

دانشگاه های کشور اسلواکی از جمله بهترین دانشگاه های اروپا می باشند که از رتبه های مناسبی برای تحصیل در رشته های مختلف برخوردار هستند ، شما با تحصیل در کشور اسلواکی از اعتبار مدارک خود اطمینان کامل خواهید داشت ، مدرک دانشگاه اسلواکی در تمام کشور های دنیا پذیرفته شده و از اعتبار خوبی برخوردار است.

هم چنین یکی از مزایایی که شما با مهاجرت به اکثر کشور های اروپا به دست می آورید امکان سفر به سایر کشور های این قاره زیبا با داشتن ویزای تحصیلی است ، کشور اسلواکی به دلیل آنکه عضو حوزه شینگن می باشد شما می توانید با داشتن ویزای تحصیلی اسلواکی به تمام کشور های این حوزه به راحتی سفر کنید. 

ورود به اسلواکی مقدمه ورود به کشورهای برتر اروپا

کشور اسلواکی در مقایسه با سایر کشورهای اروپا شرایط آسانتری در جذب دانشجوی خارجی دارد اما خوب است دقت داشته باشید که این کشور در زمینه های مختلف شرایط خاص خود را نیز داراست ، به عنوان مثال آمار بیکاری در این کشور بالا بوده و فرصت یافتن کار دانشجویی و یا کار مناسب پس از اتمام تحصیل بسیار کم است.

از این رو توصیه می شود تا افرادی که تحصیل خود در اسلواکی را به پایان می رسانند برای کار به سایر کشورهای اروپایی رفته و یا تنها به عنوان یک سکوی پرتاپ به اسلواکی نگاه کنند ، البته فراموش نکنید که این کشور همچنان از بهترین فرصت های گزینه ها برای ورود به اروپا و سیستم دانشگاهی این قاره است.

معایب تحصیل در اسلواکی

کشور اسلواکی با وجود مزایای فراوان می تواند معایبی نیز به همراه داشته باشد ،  فراگیری زبان اسلواکی می تواند برای برخی از افراد دشوار و آنها را از تحصیل در این کشور منصرف سازد .

شرط سنی از دیگر موارد مهم پذیرش دانشگاه های اسلواکی ست که ممکن است برخی از متقاضیان را برای ثبت نام در دانشگاه با مشکل مواجه سازد ، علاوه بر این هزینه های تحصیل در اسلواکی با وجود پایین بودن می تواند برای برخی از متقاضیان مناسب نبوده و به دنبال کشوری با شهریه و مخارج پایین تر باشند.

به خاطر داشته باشید که هزینه تحصیل در خارج از کشور از مهم ترین موارد در امر مهاجرت است و شما باید با اطلاع دقیق از تمامی جزئیات تصمیم نهایی خود را بگیرید.

با وجود امکان کار برای دانشجویان همراه با تحصیل کاریابی برای فردی که به زبان این کشور مسلط نباشد دشوار خواهد بود و تنها در صورتی که بتوانید با تسلط به زبان اسلواکیایی با مردم و جامعه این کشور ارتباط برقرار کنید می توانید کار مناسبی یافته و درآمد داشته باشید.

با وجود مناسب بودن هزینه های زندگی در اسلواکی ، براتیسلاوا گران ترین شهر این کشور به شمار می رود و پیشنهاد می شود که در صورت امکان دانشگاه های دیگر شهرها را برای اقامت و تحصیل انتخاب کنید تا متحمل هزینه بالا نشوید.

اقامت پس از اتمام تحصیل در اسلواکی

تحصیل در اسلواکی به معنای دریافت اقامت این کشور نبوده و تمامی کسانی که می خواهند پس از اتمام دوره تحصیلی خود اقامت دریافت کنند باید ویزای تحصیلی را به ویزای کار تبدیل نموده و پس از پنج سال اقامت در این کشور درخواست اقامت دائم داشته باشند.

فرد متقاضی نباید در این مدت هیچ گونه هیچ گونه جرمی را در این کشور مرتکب شده باشد و تمامی قوانین را به صورت کامل رعایت کند ، معمولا یافتن کار در اسلواکی نیازمند تلاش فراوان است و بهتر است که از دوره دانشجویی به دنبال کار باشید تا بتوانید قبل از اتمام مهلت تحصیل به ویزای کار دست یابید.

اگر بخواهیم مو شکافانه تر به بحث تحصیل در اسلواکی بپردازیم اینگونه است که تحصیل در کشور های اروپایی به دلیل ارائه خدمات آموزشی و کیفیت زندگی بالا دارای مزیت های فراوانی برای مهاجران آسیایی هستند و معایب آنها کمتر مورد توجه خواهند بود.

البته تمام آنچه که در بالا گفته شد به صورت کلی و مجموعه شرایط کلی حاکم بر این کشور است ، هر دانشجو باید متناسب با شرایط خود این کشور را بررسی کرده و به یک نتیجه نهایی دست یابد.

موسسات اعزام دانشجو به اسلواکی

در دنیای امروز که علاقه مندان به تحصیل همواره در پی یافتن مسیری برای ساختن آینده ای روشن هستند ، افرادی سودجو نیز با فرصت طلبی قصد سواستفاده از این افراد را دارند.

امر مهاجرت یک پروسه مهم و حساس در زندگی تمامی افراد است و به هر روشی که صورت پذیرد ، نیازمند راهنمایی و مشاوره افراد متخصص در این حوزه می باشد ؛ هرگز نمی توان تصمیم گیری در این زمینه را به افرادی که تنها با مسائل عمومی و سطحی این امر آشنا هستند سپرد.

مهاجرت تحصیلی به هر یک از کشورهای جهان همچون اسلواکی تنها پذیرش در دانشگاه و یا اخذ ویزای تحصیلی این کشور نبوده و دانشجو نیازمند اطلاعات به روز و البته صحیح در رابطه با تمامی جنبه های زندگی در این کشور است.

موسسات اعزام دانشجو با دریافت مبلغ های هنگفت تنها قدم های اول پروسه مهاجرت را برای شما عزیزان پیموده و در بقیه مسیر همراه با شما نخواهند بود.

از این رو توصیه می کنیم تا قبل از هرگونه اقدام مشاور و همراه خود را با بررسی های دقیق انتخاب نموده و داشتن مهاجرتی موفق را برای خود تضمین نمایید.

دعوت می کنیم دو مقاله موسسه مهاجرتی در تهران و موسسه مهاجرتی در شیراز را برای آشنایی با نحوه ارائه خدمات ما بخوانید.

اقدامات موسسه مهاجرتی

تحصیل و اعزام دانشجو به اسلواکی باید توسط یک موسسه معتبر و از روش های کاملا قانونی انجام گیرد ، موسسه مهاجرتی رجبی با داشتن کارشناسان خبره در امر مهاجرت با توجه به شرایط شما تمامی راه های رسیدن به ویزای تحصیلی اروپا را فراهم نموده و تحصیل در اسلواکی را برایتان فراهم می سازند.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *