ترکیه

تحصیل رشته حسابداری در ترکیه

https://www.rajaby.com/study/turkey/%d8%aa%d8%ad%d8%b5%db%8c%d9%84-%d8%af%d8%b1-%d8%aa%d8%b1%da%a9%db%8c%d9%87/

تحصیل رشته حسابداری در ترکیه در بین علاقمندان تحصیل حسابداری در خارج از کشور محبوبیت دارد ، چرا که اغلب دانشگاه های ترکیه در بین دانشگاه های برتر جهان رتبه بندی شده اند ، برای کسب اطلاعات دقیق تر در زمینه تحصیل در این رشته و سایر رشته های تحصیلی در ترکیه با شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) تماس بگیرید.

اگر به تحصیل در دانشگاه های کشور ترکیه علاقه مندید ، توصیه ما به شما ، مطالعه مقاله تحصیل در ترکیه است ، شرایط اخذ پذیرش ، آزمون های ورودی و بهترین دانشگاه های ترکیه را می توانید در مقاله لینک شده بخوانید.

حسابداری روند ثبت معاملات مالی مربوط به کسب و کار می باشد و شامل خلاصه ، تجزیه و تحلیل و گزارش معاملات به سازمان های نظارتی ، تنظیم کننده ها و نهاد های جمع آوری مالیات است.

حسابداری یکی از بخش های کلیدی هر کسب و کار است ، بنابراین فارغ التحصیلان این رشته تحصیلی دارای بازار کار عالی در سراسر جهان هستند ، برای پذیرش در رشته حسابداری در دانشگاه های ترکیه دیپلم دبیرستان و پیش دانشگاهی مورد نیاز است.

افراد دارای دیپلم ریاضی ، تجربی و انسانی به شرط بالا بودن نمره ریاضی خود و قبولی در آزمون ورودی می توانند برای پذیرش در این رشته در دانشگاه های ترکیه اقدام کنند ، برنامه های تحصیل در رشته حسابداری در دانشگاه های ترکیه شامل دوره های کارشناسی چهار ساله ، کارشناسی ارشد 2 ساله و دکتری 4 ساله می باشد.

مدارک پذیرش رشته حسابداری در ترکیه

 • دیپلم دبیرستان و پیش دانشگاهی ( برای تحصیل در مقطع کارشناسی )
 • کارشناسی ( برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد )
 • ریز نمرات
 • گواهی تسلط به زبان ترکی ( در صورت تمایل به تحصیل به زبان ترکی )
 • گواهی تسلط به زبان انگلیسی ( در صورت تمایل به تحصیل به زبان انگلیسی )
 • پاسپورت معتبر
 • رسید پرداخت هزینه پذیرش
 • عکس پاسپورتی
 • گواهی عدم سوپیشینه کیفری
 • گواهی تمکن مالی
تحصیل رشته حسابداری در ترکیه

آزمون های یوس و ست برای حسابداری

همان گونه که پیش از این بیان شد یکی از شرایط پذیرش در رشته حسابداری در دانشگاه های ترکیه قبولی در آزمون ورودی است ، دانشجویان بین المللی که علاقمند به تحصیل رشته حسابداری در ترکیه در دانشگاه های دولتی هستند ملزم به قبولی در آزمون های YOS و یا SAT می باشند اما برای پذیرش در دانشگاه های خصوصی نیازی به شرکت در آزمون ورودی نیست.

از دیگر رشته هایی که دانشجویان ایرانی برای تحصیل در ترکیه انتخاب می کنند ، روانشناسی است ، مقاله تحصیل رشته روانشناسی در ترکیه را بخوانید.

بهترین دانشگاه های حسابداری ترکیه

ترکیه یکی از کشور های جذاب برای تحصیل در خارج از کشور است که دارای دانشگاه های متعددی است اغلب دانشگاه های این کشور در بین برترین دانشگاه های جهان به طور کلی یا بر اساس یک رشته خاص رتبه بندی شده اند ، در ادامه با بهترین دانشگاه ها برای تحصیل رشته حسابداری در ترکیه آشنا می شویم.

بهترین دانشگاه های حسابداری ترکیه

دانشگاه اقتصاد ازمیر

دانشگاه اقتصاد ازمیر یک دانشگاه پایه واقع در ازمیر ترکیه است ، این دانشگاه که در 14 آوریل 2001 تأسیس شد، اولین دانشگاه پایه منطقه اژه است زبان تحصیل در این دانشگاه انگلیسی است ، دانشگاه اقتصاد ازمیر در مجموع دارای هشت دانشکده و دوازده مرکز تحقیقاتی و کاربردی است ، بیست و چهار برنامه کاردانی ، سی و چهار دوره کارشناسی ، بیست و هشت برنامه کارشناسی ارشد و هفت برنامه دکتری در این دانشگاه ارائه می شود.

دانشکده های این دانشگاه شامل دانشکده هنر – علوم ، هنر های زیبا و طراحی ، حقوق ، ارتباطات ، تجارت ، مهندسی ، علوم سلامت و پزشکی است که هریک دارای دپارتمان های مختلفی هستند ، برای نمونه دانشکده تجارت این دانشگاه دارای دپارتمان های اقتصاد ، تجارت ، مدیریت ، حسابداری ، علوم سیاسی و تجارت بین الملل است.

دانشگاه استانبول

دانشگاه استانبول یک دانشگاه تحقیقاتی دولتی است که در استانبول ترکیه واقع شده است ، این دانشگاه در سال 1453 تاسیس شده است ، این دانشگاه دارای هفده دانشکده در پنج پردیس می باشد ؛ دانشکده های این دانشگاه شامل پزشکی ، حقوق ، ادبیات ، علوم ، اقتصاد ، داروسازی ، دندانپزشکی ، مدیریت ، علوم سیاسی ، ارتباطات ، الهیات ، آموزش از راه دور ، حمل و نقل ، پرستاری ، تجارت ، معماری و علوم آبزیان است.

دانشکده تجارت این دانشگاه یکی از ممتازترین و ارجح ترین مدارس کسب و کار است که تفاوتی در آموزش کسب و کار با تأثیر استثنایی بر محیط کسب و کار جهانی ایجاد می کند ، یکی از رشته های تحصیلی ارائه شده در این دانشگاه رشته حسابداری است.

دانشگاه حاجت تپه

دانشگاه حاجت تپه یک دانشگاه دولتی پیشرو در آنکارا ترکیه است ، این دانشگاه در 8 ژوئیه 1967 تأسیس شد ، توسط URAP 2019، رتبه اول را در بین دانشگاه های ترکیه کسب کرده است ؛ این دانشگاه دو پردیس اصلی دارد.

دانشگاه حاجت تپه دارای دانشکده ارتباطات ، دندانپزشکی ، اقتصاد و علوم اجرایی ، آموزش ، مهندسی ، هنر های زیبا ، سلامت ، حقوق ، کلام ، داروسازی و علوم می باشد ، رشته حسابداری از رشته های تحصیلی ارائه شده در دانشکده اقتصاد و علوم اجرایی است که در مقطع کارشناسی ارشد ارائه می شود.

برنامه کارشناسی ارشد حسابداری و امور مالی یک برنامه کارشناسی ارشد با پایان نامه است که تحت گروه مدیریت بازرگانی موسسه علوم اجتماعی دانشگاه حاجت تپه انجام می شود ، زبان برنامه ترکی است ؛ دوره ها ، میان ترم ها ، فینال ها ، ارائه ها ، گزارش ها و پایان نامه ها به زبان ترکی برگزار می شود ؛ با این حال ، از منابع به زبان انگلیسی نیز در دوره ها استفاده می شود ، فارغ التحصیلان این رشته می توانند در مقطع دکتری ادامه تحصیل دهند.

دانشگاه ها حاجت تپه را بسیاری از دانشجویان علاقه مند به تحصیل در رشته های علوم پزشکی هم انتخاب می کنند ، شرایط تحصیل رشته های پزشکی در این دانشگاه را در مقاله تحصیل پزشکی در دانشگاه حاجت تپه ترکیه بخوانید.

گرایش های رشته حسابداری در ترکیه

رشته حسابداری یکی از پر تقاضا ترین رشته های تحصیلی است که دارای بازار کار عالی در سراسر جهان می باشد ، این رشته تحصیلی مانند اغلب رشته های تحصیلی دارای گرایش های متنوعی است.

گرایش های رشته حسابداری در ترکیه

از گرایش های موجود برای تحصیل رشته حسابداری در ترکیه می توان به حسابداری مالی ، حسابداری دولتی ، حسابداری صنعتی ، حسابداری مدیریت و حسابداری منابع انسانی اشاره کرد ، این گرایش ها در دانشگاه های ترکیه در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد ارائه می شوند.

هزینه تحصیل حسابداری در ترکیه

هزینه تحصیل در دانشگاه های ترکیه در مقایسه با دانشگاه های اروپایی مقرون به صرفه است ، هزینه تحصیل در این کشور بر اساس رشته و مقطع تحصیلی و دانشگاه محل تحصیل تعیین می شود ، هزینه تحصیل رشته حسابداری در ترکیه بین 2000 تا 5000 دلار برای هر سال تحصیلی است.

به عنوان یک دانشجوی بین المللی ، می توانید با بودجه 400 تا 650 یورو در ماه در ترکیه زندگی کنید ، این در مقایسه با سایر مقاصد تحصیلی در جهان بسیار مقرون به صرفه تر است.

زبان تحصیل حسابداری در ترکیه

زبان رسمی کشور ترکیه زبان ترکی است از این رو دروس در دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی این کشور به زبان ترکی برگزار می شود البته در دانشگاه های خصوصی ترکیه دروس به زبان انگلیسی ارائه می شود ، پس زبان تحصیل رشته حسابداری در ترکیه ترکی و انگلیسی است ، برای تحصیل به زبان ترکی تسلط به زبان ترکی و ارئه مدرک زبان تومر و برای تحصیل به زبان انگلیسی تسلط به زبان انگلیسی و ارائه مدرک آیلتس مورد نیاز است ، حداقل نمره آیلتس برای تحصیل در این کشور 6 است.

تحصیل دکترا حسابداری در ترکیه

آخرین مقطع تحصیل در رشته حسابداری در دانشگاه های ترکیه مقطع دکتری است ، مدت زمان تحصیل در این مقطع 4 سال است که با ارائه و دفاع از پایان نامه به پایان می رسد ، برای تحصیل دکتری در رشته حسابداری اتمام دوره کارشناسی و پس از آن کارشناسی ارشد در رشته حسابداری یا یکی از رشته های مرتبط ضروری است.

تحصیل دکترا حسابداری در ترکیه

علاقمندان تحصیل رشته حسابداری در ترکیه در مقطع دکتری بایستی موضوع پایان نامه خود را انتخاب کنند و پس از نگارش پرپوزال خود آن را به استاد راهنما مورد نظر ایمیل کنند ، در صورت پذیرش استاد راهنما دانشجو می تواند برای اخذ پذیرش از دانشگاه مورد نظر اقدام کند ، لازم به ذکر است که استاد راهنما بایستی یکی از اساتید عضو هیئت علمی دانشگاه مورد نظر برای تحصیل دانشجو باشد.

در طول تحصیل حسابداری در مقطع دکتری در دانشگاه های ترکیه مطالعات در زمینه های مختلف مانند مدیریت بازرگانی ، ارتباطات بازاریابی ، جامعه شناسی ، روانشناسی ، اقتصاد ، ارتباطات سیاسی ، فناوری اطلاعات و ارتباطات ، تحقیق ، آمار ، مطالعات فرهنگی ، هنر و زیبایی شناسی و ارائه پیشنهادات متناسب با برنامه دکتری ادغام شود ، هزینه تحصیل در رشته حسابداری در ترکیه در مقطع دکتری 6700 دلار می باشد.

چارت درسی حسابداری در دانشگاه های ترکیه

همان گونه که پیش از این بیان شد مدت زمان تحصیل رشته حسابداری در ترکیه در مقطع کارشناسی 4 سال است ، حداقل 240 واحد ECTS برای فارغ التحصیلی از برنامه حسابداری مورد نیاز است ، از این تعداد 42 واحد به دروس انتخابی اختصاص داده شده است ، دانشجویان باید دروس انتخابی خود را تکمیل کنند تا در مجموع 240 ECTS ارائه دهند.

سال اول

دینامیک تجارت ، اصول اقتصاد خرد ، مهارت های آکادمیک در انگلیسی ، جهت گیری و برنامه ریزی شغلی ، حساب دیفرانسیل و انتگرال I ، زبان های خارجی ، زبان ترکی ، اصول اقتصاد کلان ، مهارت های آکادمیک در زبان انگلیسی II ، اصول اتاتورک و تاریخ انقلاب ، حساب دیفرانسیل و انتگرال II ، علوم اجتماعی.

سال دوم

حسابداری مالی ، سواد داده برای تجارت و علوم اجتماعی ، قانون تجارت ، معرفی احتمالات و آمار ، هنر و ارتباطات ، زبان های خارجی II ، تنرین های مالیات و حسابداری ، حسابداری مالی II ، مدیریت و سازمان ،تجزیه و تحلیل اطلاعات برای تجارت و اقتصاد ، دوره انتخابی I ، زبان های خارجی

سال سوم

اصول حسابداری ، حسابداری متوسط I ، حسابداری هزینه و مدیریتی ، دروس انتخابی II ، امور مالی تجاری ، مدیریت استراتژیک حسابداری و کنترل ، حسابرسی و اطمینان ، قانون شرکت برای حسابداران ، حسابداری II ، مهارت اساسی مکالمه به زبان انگلیسی ، مدیریت مالی

سال چهارم

حسابداری پیشرفته ، کنترل درونی و حسابداری درونی ، ملزومات تجزیه و تحلیل صورتهای مالی و دروس انتخابی.

مزایا و معایب تحصیل حسابداری در ترکیه

ترکیه یکی از کشور های مناسب برای تحصیل دانشجویان ایرانی است و هر ساله دانشجویان بسیاری در مقاطع و رشته های تحصیلی مختلف دانشگاه های این کشور را انتخاب می کنند البته نباید فراموش کرد که تحصیل در ترکیه بدون مشکل و چالش نیست پس قبل از انتخاب قطعی لازم است با مزایا و معایب تحصیل رشته حسابداری در ترکیه آشنا شده و با مشاوران موسسه مهاجرتی رجبی تماس گرفته و با بررسی شرایط خود بهترین گزینه را انتخاب نمایید.

مزایا و معایب تحصیل حسابداری در ترکیه

مزایای تحصیل رشته حسابداری در ترکیه

 • دانشگاه های حسابداری ترکیه در بین دانشگاه های معتبر جهان قرار دارند.
 • هزینه تحصیل در رشته حسابداری در دانشگاه های ترکیه مقرون به صرفه است.
 • امکان تحصیل به زبان انگلیسی وجود دارد.
 • دانشگاه های ترکیه مورد تایید وزارت علوم ایران است.
 • بازار کار پس از فارغ التحصیلی در رشته حسابداری در ترکیه عالی است.

معایب تحصیل رشته حسابداری در ترکیه

 • هزینه تحصیل در دانشگاه های خصوصی ترکیه بالاست.
 • رشته حسابداری در دانشگاه های دولتی ترکیه به زبان ترکی ارائه می شود و نیازمند تسلط به این زبان و ارائه مدرک است.
 • برای پذیرش در دانشگاه های دولتی حسابداری قبولی در آزمون های SAT یا YOS مورد نیاز است.

بازار کار حسابداری پس از تحصیل در ترکیه

وظیفه اصلی یک حسابدار یا حسابرس این است که اطمینان حاصل کند که مشاغل مورد نظر تولید خود را به حداکثر می‌رسانند ، مالیات را به درستی پرداخت می‌کنند و سوابق عمومی را نگه می‌دارند ؛ فارغ التحصیلان رشته حسابداری می توانند به عنوان حسابدار برای دولت ها ، ادارات ، مردم و همچنین انجام خدمات حسابرسی در داخل سازمانها فعالیت کنند.

آنها همچنین می توانند در امور مالی دولت ، حسابرسی مالی ، حسابرس مالیاتی ، بازرس بانک ، حسابرسان خبره بانک ، حسابرس CMB حسابرسان BRSA و حسابدار رسمی مشغول به کار شوند.

فردی که در زمینه حسابداری و امور مالی در ترکیه کار می کند معمولا حدود 8060 لیر در ماه درآمد دارد ، دستمزد ها از 3260 تا 16200 لیر متغیر است.

اگر شما هم مانند بسیاری از ایرانیان ، کار در ترکیه را دوست دارید ، می توانید با مطالعه مقاله کار در ترکیه ، اطلاعات خود در خصوص نحوه کاریابی در این کشور ، پردرآمد ترین مشاغل و قوانین کاری این کشور افزایش دهید.

سوالات پر تکرار تحصیل حسابداری در ترکیه

آزمون ورودی تحصیل رشته حسابداری در ترکیه چیست؟

دانشجویان بین المللی که علاقمند به تحصیل در رشته حسابداری در دانشگاه های دولتی این کشور هستند ملزم به قبولی در آزمون های YOS و یا SAT می باشند اما برای پذیرش در دانشگاه های خصوصی نیازی به شرکت در آزمون ورودی نیست.

بهترین دانشگاه برای تحصیل رشته حسابداری در ترکیه کدام است؟

دانشگاه اقتصاد ازمیر ، زبان تحصیل در این دانشگاه انگلیسی است.

تحصیل رشته حسابداری در ترکیه چه گرایش هایی دارد؟

از گرایش های موجود برای تحصیل رشته حسابداری در ترکیه می توان به حسابداری مالی ، حسابداری دولتی ، حسابداری صنعتی ، حسابداری مدیریت و حسابداری منابع انسانی اشاره کرد ، این گرایش ها در دانشگاه های ترکیه در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد ارائه می شوند.

هزینه تحصیل رشته حسابداری در ترکیه چقدر است؟

حسابداری در دانشگاه های ترکیه بین 2000 تا 5000 دلار برای هر سال تحصیلی است.
به عنوان یک دانشجوی بین المللی ، می توانید با بودجه 400 تا 650 یورو در ماه در ترکیه زندگی کنید ، این در مقایسه با سایر مقاصد تحصیلی در جهان بسیار مقرون به صرفه تر است.

زبان تحصیل رشته حسابداری در ترکیه چیست؟

زبان رسمی کشور ترکیه زبان ترکی است از این رو دروس در دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی این کشور به زبان ترکی برگزار می شود البته در دانشگاه های خصوصی ترکیه دروس به زبان انگلیسی ارائه می شود ، پس زبان تحصیل رشته حسابداری در ترکیه ترکی و انگلیسی است.

مشاوران موسسه مهاجرتی رجبی شرایط و ویژگی های تحصیل رشته حسابداری در ترکیه را بررسی کردند در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر در زمینه های مهاجرت با دفاتر موسسه در شیراز و تهران تماس بگیرید ، همچنین مطالعه مقاله مهاجرت به ترکیه می تواند اطلاعات به روز و جامعی را در خصوص این کشور و جنبه های مختلف مهاجرت به آن در اختیار شما قرار دهد.

4.8/5 - (75 امتیاز)

40 دیدگاه در “تحصیل رشته حسابداری در ترکیه

 1. نگار گفت:

  سلام خسته نباشید ببخشید من دیپلمم و از کار و دانش گرفتم تو همون رشته حسابداری
  و الان کاردانی و تو رشته حسابداری دارم ادامه میدم
  بخاطر دیپلمم که از کارودانش گرفتم ممکن نتونم مهاجرت تحصیلی به ترکیه داشته باشم؟

  1. مشاور روش های مهاجرتی گفت:

   با سلام

   در صورتی که دیپلم تان 12 ساله باشد مشکلی ندارد و می‌توانید برای پذیرش تحصیلی اقدام کنید. و در صورت 11 ساله بودن دیپلم تان، مدرک کاردانی تان را می‌توانید به عنوان مدرک پيش دانشگاهي ارائه بدهید.

   با تشکر از سوال شما

 2. علیرضا گفت:

  وقتتون بخیر من دوره کاردانی حسابداری تموم کردم برای لیسانس میخوام در ترکیه تحصیل کنم با وجود اینکه سربازی نرفتم پاسپورت ندارم میتونم در ترکیه تحصیل کنم

  1. مشاور روش های مهاجرتی گفت:

   با سلام

   بله میتوانید با ارائه مدرک دیپلم تان لیسانس حسابداری در ترکیه رو پذیرش بگیرید
   برای دریافت شهروندی ترکیه می‌بایست حداقل 5 سال در ترکیه کار کنید و مالیات بپردازید تا بتوانید اقامت دائم بگیرید. برای دریافت شهروندی ترکیه می بایست چند سال بعد از دریافت اقامت دائم اقدامات لازم را انجام دهید.

   با تشکر از سوال شما

 3. رومینا گفت:

  سوال دیگه هم دارم باوجود معدل پایین دپیلمم میشه دیپلم حسابداری رو بگیرم و دپیلم انسانی کلا لحاظ نشه؟

  1. مشاور روش های مهاجرتی گفت:

   با سلام

   بله امکان پذیر است

   با تشکر از سوال شما

 4. رومینا گفت:

  سلام خسته نباشید
  من دپیلم انسانی دارم اما معدل دیپلم پایین و میخام کنکور حسابداری بدم براکنکور حسابداری هم تلاش زیادی کردم دوست دارم یا لیساس یا فوق لیسانس رو در ترکیه بگیرم
  سوالم اینکه با وجود معدلم تو چه زمانی میتونم بورسیه بگیرم وشرایط کاملش چی؟

  1. مشاور روش های مهاجرتی گفت:

   با سلام

   دانشگاه های ترکیه معمولا در ماه مارچ، شرایط ارسال مدارک برای بررسی و اعطای بورسیه را فراهم می کنند. این بورسیه برای تمامی رشته ها و مقاطع می باشد.
   سن، معدل، مدارک جانبی مرتبط با رشته مورد نظر، مدرک زبان، میزان تسلط به زبان و غیره برای دریافت بورسیه تاثیر گذار است.

   با تشکر از سوال شما

 5. صنم گفت:

  با سلام
  با لیسانس کشاورزی و ارشد حسابداری و سابقه ی کار امکان گرفتن پذیرش در مقطع دکترا امکان پذیر هست؟

  1. مشاور روش های مهاجرتی گفت:

   با سلام

   خیر متاسفانه امکان پذیر نمی باشد.

   با تشکر از سوال شما

 6. نسیم گفت:

  با سلام و وقت بخیر. من لیسانس عمران دارم و 25 سالمه. میخواستم تو ترکیه لیسانس حسابداری بخونم. چه مدارکی لازمه ؟ چه مراحلی رو باید بگذرونم؟

  1. مشاور روش های مهاجرتی گفت:

   با سلام

   مدارک تحصیلی ( دیپلم) و مدارک هویتی ( مثل پاسپورت) مورد نیاز است.
   پذیرش دانشگاه ها در مقطع لیسانس به دو صورت انجام می‌شود.
   برخی دانشگاه ها آزمون ورودی دارند و برخی بدون آزمون هستند.
   کالج های آمادگی آزمون و آموزش زبان نیز قبل از دانشگاه می‌توانید شرکت کنید. بنابراین به راحتی می‌توانید پذیرش دانشگاه های ترکیه را دریافت کنید .

   با تشکر از سوال شما

 7. Reza گفت:

  سلام خسته نباشید برای ارشد حسابداری چه مدارکی نیازه؟و ازمون هم ازمون میگیرن؟

  1. مشاور روش های مهاجرتی گفت:

   با سلام

   پذیرش دانشگاه ها به صورت مستقیم و بدون آزمون ورودی انجام می‌شود.
   مدرک تحصیلی و مدرک زبان (انگلیسی یا ترکی) برای اپلای کردن مورد نیاز است

   با تشکر از سوال شما

   1. Hura گفت:

    با سلام
    شهریه هر ترم کارشناسی ارشد حسابداری در دانشگاه های ترکیه حدودا چقدر هستش ؟
    و هر ترمش چقدر طول میکشه ؟
    ممنون

    1. مشاور روش های مهاجرتی گفت:

     با سلام

     هزینه تحصیل بسته به دانشگاه مورد نظر دارد.
     هزینه تحصیل در دانشگاه های از سالی 500 دلار و دانشگاه های خصوصی از سالی 5000 دلار شروع می شود .

     با تشکر از سوال شما

 8. ایسان گفت:

  با سلام و احترام، بنده ترم اخر کارشناسی ارد رشته حسابداری هستم و درحال انجام پایان نامه. میخواستم بدونم با چه شرایطی و در چه دانشگاههایی میتونم بورسیه برای ادامه تحصیل در مقطع دکتری حسابداری دریافت کنم؟

  1. مشاور روش های مهاجرتی گفت:

   با سلام

   بسته به نظر استاد راهنما و رزومه تان در هر دانشگاهی امکان دریافت بورسیه وجود دارد.
   برای دریافت پذیرش مقطع پی اچ دی و بورسیه ، پایان نامه، معدل، سطح زبان و غیره تأثیر گذارند.

   با تشکر از سوال شما

 9. شاهین گفت:

  با سلام برای دکترای حسابداری با سن ۴۸ سال در ترکیه امکانپذیر است اگر اینطور است چقدر هزینه دارد؟ ممنون

  1. مشاور روش های مهاجرتی گفت:

   با سلام

   بله امکان پذیر است و هزینه تحصیل در هر دانشگاه و رشته متفاوت است و از سالی 2000 لیر به بالا در نظر بگیرید. البته در صورت داشتن رزومه مناسب احتمال دریافت بورسیه تحصیلی برای جبران هزینه ها نیز وجود دارد.

   با تشکر از سوال شما

  2. Ali گفت:

   سلام خسته نباشید بنده به سن قانونی نرسیدم و رشته تحصیلیم حسابداری هستش میخواستم بدونم که چه جوری میتونم در این سن مهاجرت بکنم به ترکیه؟
   ممنون میشم کمک کنید

   1. مشاور روش های مهاجرتی گفت:

    با سلام

    شما می‌توانید پذیرش مدارس و اقامت تحصیلی ترکیه را برای سال تحصیلی آینده دریافت نمایید.

    با تشکر از سوال شما

 10. مهدب گفت:

  سلام
  ببخشید من پایه یازدهم حسابداری هستم البته تو هنرستان فنی حرفه ای میخونم حسابداری رو
  میخواستم بدونم کسایی که از فنی حسابداری رو خوندن میتونن تو کشور ترکیه بورسیه بشن ؟؟؟

  1. مشاور روش های مهاجرتی گفت:

   با سلام

   دریافت بورسیه بستگی به زمان اقدام شما دارد . در صورتی که در زمان اقدام شما دانشگاهی برای دادن بورسیه وجود داشته باشد میتوانید با ارائه مدارک تان درخواست بدهید.
   شرایط سنی، معدل، مدرک زبان و…. از جمله آیتم های مهم برای دریافت بورسیه می باشد.

   با تشکر از سوال شما

 11. Sama Sheikhlar گفت:

  با سلام میخواستم بدونم اگر من دیپلمم رو بگیرم میتونم با معدل بالا در کنکور ترکیه شرکت کنم و بورسیه بگیرم ؟؟

  1. Hamid گفت:

   با سلام

   در صورتی که رتبه شما در آزمون ورودی دانشگاه های ترکیه بالا باشد و ترم اول دانشگاه بتوانید نمرات عالی کسب کنید می‌تواند درخواست بورسیه بدهید. البته سطح زبان، شرایط سنی ،معدل دیپلم و غیره نیز در بورسیه شدن یا نشدن شما تاثیرگذار است.

   با تشکر از سوال شما

   1. Qazal گفت:

    سلام من تازه دارم دیپلمم و میگیرم رشته حسابداری فنی حرفه ای هم خوندم میخواستم واسه دانشگاه ترکیه اقدام کنم میتونید دراین موضوع راهنماییم کنید که چیکارکنم وچه مدارکی لازمه ممنون میشم اگه کمک کنید.

    1. مشاور روش های مهاجرتی گفت:

     با سلام

     پذیرش دانشگاه های ترکیه در مقطع لیسانس به دو صورت مستقیم و غیر مستقیم ( از طریق آزمون ورودی) انجام می شود.
     شرایط پذیرش هر دانشگاهی متفاوت می باشد.
     در صورتی که بخواهید در آزمون ورودی دانشگاه ها شرکت کنید می‌توانید دوره آمادگی آزمون در کشور ترکیه را بگذرانید. همچنین قبل از ورود به دانشگاه می‌توانید زبان ترکی یا انگلیسی را در کالج های زبان، آموزش ببینید.
     اصلی ترین مدارک لازم برای پذیرش و اقامت تحصیلی، ارائه مدرک تحصیلی دیپلم، ریز نمرات و پاسپورت می باشد.

     با تشکر از سوال شما

 12. faezeh گفت:

  با سلام من میخواستم تو ترکیه ارشد حسابداری بخونم به زبان استانبولی هم کاملا مسلط هستم میتونم بدون داشتن مدرک زبان انگلیسی توی ترکیه درس بخونم؟

  1. Hamid گفت:

   با سلام

   بله پذيرش تحصيلى در تركيه بدون مدرك زبان انگليسى امكان پذير مى باشد كه درابتدا مى توانيد دوره هاى زبان را در تركيه گذارنده سپس وارد دانشگاه شويد

   با تشکر از سوال شما

 13. فاطمه گفت:

  سلام ببخشید من الان دارم رشته ی حسابداری میخونم معدلم و رتبه ی کنکورم باید چقدر باشه که تو دانشگاه ترکیه بتونم درس بخونم و بهتر زبان انگلیسی یادبگیرم یا ترکی؟

  1. Hamid گفت:

   با سلام

   هر چه معدلتان بيشتر باشد بهتر است
   رتبه كنكور ايران تاثيرى در پذيرش كشور تركيه ندارد
   تحصيل به هر دو زبان انگليسى و تركى در تركيه امكان پذير است
   ابتدا بايد يكسال دوره كالج گذرانده و پس از ان در ازمون ورودى شركت كرده و در دانشگاه به ادامه تحصيل بپردازيد

   با تشکر از سوال شما

 14. Javad گفت:

  با سلام
  شهریه هر ترم کارشناسی ارشد حسابداری در دانشگاه های ترکیه حدودا چقدر هستش ؟
  و هر ترمش چقدر طول میکشه ؟
  ممنون

  1. Hamid گفت:

   با سلام

   حدودا ۵۰۰ تا ۱۰۰۰ لیر در ترم. هر ترم حدودا ۴ ماه

   با تشکر از سوال شما

 15. Fatemeh گفت:

  سلام خسته نباشین من میخوام برای رشته لیسانس به ترکیه مهاجرت کنم لطفا کمکم کنید به زبان خارجه هم تسلط ندارم

  1. Hamid گفت:

   با سلام

   براى تسلط به زبان و كسب امادگى لازم ازمون ورودى ابتدا دوره كالج را ميگذرانيد و پس از ان ازمون ورودى را شركت ميكنيد و وارد دانشگاه ميشويد .

   با تشکر از سوال شما

  2. Setare گفت:

   سلام رشته من تجربی است و دیپلم گرفتم و میخوام برای حسابداری در ترکیه ثبت نام کنم. ب زبان ترکی و انگلیسی هم تسلطی ندارم آیا میتونم برای حسابداری ثبت نام کنم و سپس دوره زبان ترکی بگذرونم و وارد دانشگاه شم؟؟؟ چه دانشگاه هایی میتونم؟؟؟؟ باید آزمون بدم یا بدون آزمون هم میتونم قبول شم؟؟؟؟

   1. مشاور روش های مهاجرتی گفت:

    با سلام

    شما می‌توانید در ابتدا در کالج های امادگی قبل از دانشگاه شرکت کرده و زبان مورد نظرتان را یاد بگیرید.
    شرایط ورود به هر دانشگاهی متفاوت می باشد.
    برخی دانشگاه ها بدون آزمون و برخی دانشگاه ها با آزمون ورودی می‌توانید شرکت کنید.
    دوره آمادگی آزمون برای دانشگاه هایی که آزمون دارند نیز در ترکیه برگزار می شود.

    با تشکر از سوال شما

 16. خسرو بابازاده مقدم گفت:

  باسلام سوالی دارم دانشگاهها شرایط سنی هم دارد

  1. Hamid گفت:

   با سلام

   خیر محدودیت سنی سخت گیرانه ای ندارند و حتی برای افراد با سن بالای 40 سال نیز می توان پذیرش گرفت .

   با تشکر از سوال شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *