دانشگاه یدی تپه استانبول ترکیه

Picture of مشاور مهاجرت تحصیلی
مشاور مهاجرت تحصیلی
دانشگاه یدی تپه استانبول ترکیه
فهرست مطلب

مشاور مهاجرتی

دانشگاه یدی تپه استانبول ترکیه ، بهترین دانشگاه خصوصی در ترکیه است که در سال های اخیر بسیاری از دانشجویان بین المللی را برای تحصیل جذب کرده است ، دانشگاه یدی تپه در سال ۱۹۹۶ به عنوان یک دانشگاه خصوصی در استانبول تاسیس شد و دارای رتبه ۳۵۱ – ۴۰۰ در ارزیابی دانشگاه های جوان و رتبه بندی تایمز می باشد و اکنون ادعا می کند که بزرگترین دانشگاه از بین ۷۴ دانشگاه خصوصی در ترکیه است.

اگر شما نیز علاقه مند به تحصیل در ترکیه هستید می توانید راهنمای این مطلب از شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) در خصوص دانشگاه یدی تپه استانبول ترکیه را دنبال کنید تا بتوانید انتخاب مناسبی برای تحصیل در دانشگاه های این کشور داشته باشید.

برای تکمیل اطلاعات خود در زمینه مهاجرت تحصیلی به ترکیه ، حتما مقاله مرجع تحصیل در ترکیه را بخوانید.

دانشگاه یدی تپه استانبول ترکیه

زبان تحصیل در دانشگاه یدی تپه استانبول

زبان تحصیل در دانشگاه یدی تپه استانبول ترکیه به زبان انگلیسی است ، به استثنای 4 گروه علوم سیاسی و روابط بین الملل که به دو زبان انگلیسی و فرانسوی ، مدیریت بین المللی به زبان آلمانی ، زبان و ادبیات ترکی به زبان ترکی و زبان و ادبیات روسی به زبان روسی ارائه می شوند.

در دانشگاه یدی تپه ، داوطلبان باید بتوانند ثابت کنند که مهارت زبان خارجی آنها به اندازه کافی برای درخواست و تحصیل در این دانشگاه خوب است ، لذا آزمون مهارت انگلیسی در روز ، ساعت و مکانی که توسط دانشگاه اعلام می شود ، انجام می شود.

دانشجویانی که حداقل نمره 79 را از آزمون TOEFL IBT یا 550 از آزمون TOEFL PBT کسب کنند از برنامه آمادگی زبان انگلیسی معاف هستند ( نمرات TOEFL به مدت 2 سال معتبر است ).

دانشکده های دانشگاه یدی تپه استانبول ترکیه

دانشگاه یدی تپه فعالیتهای علمی خود را در ۱۳ دانشکده ، ۲ مدرسه و ۱ دانشکده حرفه ای در رشته های دندانپزشکی ، داروسازی ، آموزش ، علوم و ادبیات ، هنرهای زیبا ، حقوق ، اقتصاد و علوم اداری ، ارتباطات ، معماری ، مهندسی ، علوم بهداشتی ، پزشکی و علوم بازرگانی ارائه می دهد.

دانشکده های دانشگاه یدی تپه استانبول ترکیه

این دانشگاه دارای 71 رشته کارشناسی ، 87 رشته کارشناسی ارشد و 43 رشته دکترا است.

لیست دانشکده و گروه های این دانشگاه به شرح زیر است :

 • مدرسه علوم کاربردی
 • دانشکده معماری
 • دانشکده هنر و علوم
 • گروه ریاضیات
 • دانشکده بازرگانی
 • دانشکده ارتباطات
 • دانشکده دندانپزشکی
 • دانشکده علوم اقتصاد و مدیریت
 • دانشکده آموزش و پرورش
 • دانشکده مهندسی
 • دانشکده هنرهای زیبا
 • دانشکده علوم بهداشت
 • دانشکده حقوق
 • دانشکده پزشکی
 • دانشکده داروسازی

بورسیه های تحصیلی دانشگاه یدی تپه استانبول

دانشگاه یدی تپه بورسیه هایی را برای دانشجویان موفق در مقادیر و شکل های مختلف اهدا می کند ، این بورسیه ها در طول دوره عادی تحصیل در برنامه ای که دانشجو در آن قرار دارد ادامه می یابد ( 10 ترم برای برنامه های 4 ساله ، 12 ترم برای برنامه های 5 ساله ، 14 ترم برای برنامه های 6 ساله ).

به دانشجویانی که در برنامه هایی از نوع SAY ، SÖZ و EA استفاده می کنند ، 9 ماه در سال در طول کلاس آمادگی و در دوره عادی آموزش بورسیه های زیر ارائه می شود :

 • 1750 لیر در ماه برای کسانی که در بین 100 رتبه برتر قرار دارند ،
 • 1500 لیر در ماه برای 500 اول ،
 • 1250 لیر در ماه برای 1000 اول ،
 • 1000 لیر در ماه برای 2000 اول ،
 • 750 لیر در ماه برای 5000 نفر اول ، 500 لیر برای 10.000 اول ،
 • و 300 لیر در ماه برای کسانی که رتبه ای در بین 15000 نفر اول دارند.

علاوه بر این ، دسترسی رایگان به امکانات ورزشی در امکانات اجتماعی دانشگاه برای کسانی که در بین 5000 نفر اول قرار دارند و اقامت رایگان در اتاق های دونفره در سالن های اقامت دانشجویی برای کسانی که در بین 5001 نفر اول – 20.000 قرار دارند و اقامت رایگان در اتاق های چهار نفره وجود دارد ، فرصت های حمل و نقل رایگان برای دانشجویانی که مایل به استفاده از سالن های اقامت نیستند فراهم می شود.

همچنین اگر در دوره کارشناسی خود به عنوان دانشجو ممتاز فارغ التحصیل شوید ، می توانید بورسیه کامل در برنامه های تحصیلات تکمیلی دانشگاه دریافت کنید ، در صورت فارغ التحصیلی به عنوان شاگرد دوم 60 درصد بورسیه و در صورت فارغ التحصیلی شاگرد سوم 40 درصد می توانید بورسیه شوید به شرط اینکه معدل شما بالاتر از 3.0 باشد و برنامه مورد نظر را بلافاصله پس از فارغ التحصیلی شروع کنید.

دانشجویانی که از برنامه هایی فارغ التحصیل می شوند که دارای مدرک دکترا بدون مدرک کارشناسی ارشد هستند ، از شرایط بورسیه فوق الذکر در برنامه های دکترا دانشگاه تحت شرایط مشابه برخوردار می شوند.

دانشجویانی که از دانشکده پزشکی و دندانپزشکی فارغ التحصیل می شوند نمی توانند در برنامه های دکترا خود که دارای معادل تخصص هستند از این برنامه بهره مند شوند و فرصت های بورسیه فارغ التحصیلی فوق الذکر تنها یکبار قابل استفاده است.

آزمون های ورودی دانشگاه یدی تپه استانبول ترکیه

متقاضیان بین المللی که دیپلم دبیرستان را از مدرسه ای در خارج از ترکیه گرفته اند که معادل دیپلم دبیرستان ترکیه شناخته شده است یا در حال حاضر در سال آخر چنین دبیرستانی ثبت نام کرده اند ، می توانند کاندیدای مدرک کارشناسی بین المللی این دانشگاه باشند و پذیرش دریافت کنند.

آزمون های ورودی دانشگاه یدی تپه استانبول ترکیه

برای پذیرش متقاضیان ایرانی باید دارای دیپلم دبیرستان و پیش دانشگاهی با حداقل معدل کل 14 باشند و البته پذیرش دانشجو در دانشکده ها و کالج های دانشگاه یدی تپه با توجه به نتایج آزمون گزینش که توسط مرکز گزینش و استقرار دانشجویان و سایر مقررات تعیین شده توسط شورای آموزش عالی مشخص می شود ، انجام می شود.

با این حال ، دانشجویانی که بر اساس اصول تنظیم شده توسط شورای آموزش عالی بر اساس استعدادهای خاص در شاخه های هنری مشخص شده اند ، به شرط تحصیل در شاخه هنری مربوطه ، طبق نتایج آزمون استعدادیابی که برگزار می شود ، پذیرفته می شوند.

تحصیل حقوق در یدی تپه استانبول

دانشکده حقوق دانشگاه یدی تپه ، که دارای قدمتی نزدیک به بیست سال است ، سالانه در مجموع 150 دانشجو ، از جمله کامل ، نیمه پشتیبانی شده و غیر بورسیه ، جذب می کند.

دانشکده حقوق دانشگاه یدی تپه دارای گسترده ترین شبکه ارتباطی با سایر دانشکده های حقوق اروپا است و در واقع تعداد موافقت نامه های اراسموس که توسط دانشکده حقوق دانشگاه یدی تپه امضا شده است به سرعت در حال افزایش است.

هدف دانشکده حقوق دانشگاه یدی تپه تربیت وکلائی است که حداقل به یک زبان خارجی تسلط کامل دارند و می توانند در عرصه بین المللی کار کنند و این امر با این واقعیت اثبات می شود که اکثریت قابل توجهی از دوره ها به زبان انگلیسی هستند و تعداد دوره هایی که به زبان خارجی تدریس می شود در طول سالها به طور پیوسته افزایش یافته است.

تحصیل رشته حقوق در دانشکده یدی تپه 76000 لیر در سال می باشد.

تحصیل معماری در دانشگاه یدی تپه ترکیه

دانشکده معماری دانشگاه یدی تپه استانبول ترکیه در سال 2014 تأسیس شد ، این دانشکده جدید شامل گروه های معماری جدا شده از دانشکده معماری و مهندسی و گروه های معماری داخلی ، طراحی شهری و معماری منظر و طراحی صنعتی از دانشکده هنرهای زیبا است.

گروه معماری دانشگاه یدی تپه با توجه به جنبه های بین رشته ای حرفه معماری ، برنامه آموزش معماری را ارائه می دهد ، این برنامه به دانشجویان خود برنامه درسی گسترده ای ارائه می دهد که از کلاس های تاریخی گرفته تا استودیوهای طراحی ، کلاس های طراحی اولیه و مدل سازی در طراحی به کمک رایانه متفاوت است.

پذیرش در مقطع کارشناسی و تحصیلات تکمیلی بر اساس نمرات آزمون مرکزی تعیین شده توسط مرکز انتخاب و استقرار دانشجویان ( ÖSYM ) و سایر مقررات تعیین شده توسط شورای آموزش عالی ( YÖK ) است ، با این حال دانشجویانی که مهارت هایی برای شاخه های هنری خاص دارند ، بر اساس نتایج یک آزمون استعدادیابی در چنین برنامه هایی پذیرفته می شوند.

تحصیل معماری در این دانشگاه 70000 لیر در سال می باشد.

تحصیل پزشکی در دانشگاه یدی تپه استانبول ترکیه

دانشکده پزشکی دانشگاه یدی تپه استانبول ترکیه اولین دانشجویان خود را در سال تحصیلی ۱۹۹۶ – ۱۹۹۷ پذیرفت و اولین دانشکده پزشکی دانشگاه خصوصی در ترکیه شد.

تحصیل پزشکی در دانشگاه یدی تپه استانبول ترکیه

تحصیل پزشکی در این دانشکده به زبان انگلیسی و 6 سال و البته بدون دوره آمادگی است ، هزینه تحصیل در دانشکده پزشکی 110000 لیر در سال می باشد.

برای تحصیل پزشکی متقاضیان با معادل سازی مدرک دوره دبیرستان خود و شرکت در آزمون دانشکده پزشکی می توانند به تحصیل در این دانشکده ادامه دهند.

تحصیل داروسازی در دانشگاه یدی تپه ترکیه

دانشکده داروسازی موسسه ای است که در بین موسسات آموزشی دانشگاه یدی تپه از جایگاه ویژه ای برخوردار است و دارای ارزش تجاری است و همچنین دانشکده ای است که هدف آن فارغ التحصیل شدن دانشجویان به طور کامل با آخرین فرصت های تکنولوژیکی است.

با لطف کارکنان دانشگاهی مجرب ، امکانات آزمایشگاهی ، زبان آموزشی این دانشکده انگلیسی است و همکاری قوی با همه ذینفعان و به ویژه با صنعت داروسازی دارد و دانشجویان می توانند مطالعات علمی مربوط به رشته خود در سراسر جهان را با کتابخانه آن با منابع الکترونیکی و چاپی گسترده دنبال کنند و علاوه بر همه این موارد ، به دانشجویان این فرصت داده می شود که در شرکت های دارویی که دانشکده با آنها همکاری می کند کارآموزی کنند و پس از فارغ التحصیلی در این شرکت ها کار پیدا کنند و در راستای این فرصت ها ، دانشگاه یدی تپه در بالای رتبه بندی دانشکده های داروسازی در ترکیه قرار دارد.

تحصیل در دانشکده داروسازی یک برنامه 5 ساله کارشناسی است که دوره های نظری و عملی را پوشش می دهد و دوره های عملی ، که اساس آموزش داروسازی را تشکیل می دهند ، در آزمایشگاه های دانشکده داروسازی برگزار می شود و علاوه بر این ، دانشجویان به دلیل کارآموزی اجباری که باید در طول تحصیل خود بگذرانند ، این امکان را دارند که در بیمارستان ها ، داروخانه ها و کارخانه های داروسازی کارآموزی کنند.

در این دانشگاه امکان تحصیل دکترا داروسازی در برنامه دکترا در فارماکوگنوزی ، برنامه دکترا داروسازی ، برنامه دکترا شیمی دارویی و برنامه دکترا سم شناسی دارویی وجود دارد.

لازم به ذکر است هزینه تحصیل داروسازی در این دانشگاه 85000 لیر در سال است.

برای تحصیل رشته داروسازی می توانید به کشور های دیگر اروپا هم فکر کنید ، برای مثال تحصیل رشته داروسازی در فرانسه می تواند با شرایط خاصی کاملا رایگان باشد ؛ مقاله تحصیل رشته داروسازی در فرانسه را بخوانید.

خوابگاه های دانشگاه یدی تپه استانبول

دانشگاه یدی تپه به دانشجویان خود این امکان را می دهد تا در پردیس مرکزی ، در خوابگاه های دخترانه و با ظرفیت ۳۲۷۰ نفر زندگی کنند.

خوابگاه های دانشگاه یدی تپه استانبول

در خوابگاه های این دانشگاه که شامل اتاق های یک نفره و دو نفره است ، حمام-توالت ، یخچال کوچک ، میز مخصوص ، صندلی ، کتابخانه با قفسه های شیشه ای ، کمد آینه دار و سایر تجهیزات ساخته شده از مواد نسوز وجود دارد.

دانشگاه یدی تپه طیف گسترده ای از خدمات شاتل را برای دانشجویانی که در استانبول زندگی می کنند ارائه می دهد و علاوه بر سرویس ایاب و ذهاب برای تمام مناطق استانبول ( به جز چاتالکا ، سیلیوری ، شیلی و سلطان بیلی ) ، به منظور سهولت در جابجایی دانشجویان به پردیس دانشگاه ، جابجایی بین ایستگاه متروی کوزیاتاگ و دانشگاه یدی تپه در روزهای هفته و بین دانشگاه Kadıköy-Taksim-Yeditepe در روزهای جمعه و شنبه خدمات رایگان ارائه می شود.

هزینه اقامت در خوابگاه دانشگاه یدی تپه بسته به امکانات و نوع اتاق بین 1356000 لیر تا 3480000 لیر متغیر است.

موقعیت مکانی دانشگاه یدی تپه استانبول ترکیه

موقعیت مکانی دانشگاه یدی تپه استانبول ترکیه در شهر استانبول ترکیه قرار دارد ، پردیس مرکزی دانشگاه در KAYISDAGI ، قسمت آسیایی استانبول واقع شده و سایر پردیس ها در قسمت های دیگر استانبول قرار دارند ، آدرس ترکی این دانشگاه به شرح زیر است :

İnönü Mah. Kayisdagi Cad. 326A

26 August Settlement

34755 Ataşehir – İstanbul

دسترسی فرودگاه ، قطار ، تاکسی به دانشگاه یدی تپه ترکیه

اگر حمل و نقل به استانبول به صورت هوایی انجام شود و آخرین مقصد ، دانشگاه یدی تپه باشد ، فرود در فرودگاه Sabiha Gökçen از نظر مسافت و زمان بسیار مفید خواهد بود ، با این حال اگر مجبور شدید فرودگاه استانبول را انتخاب کنید ، البته مسیرهای مختلف و وسایل حمل و نقل متفاوتی وجود دارد که می توانید برای رسیدن به دانشگاه یدی تپه استفاده کنید ، روش های حمل و نقل به این دانشگاه از فرودگاه از طریق شاتل های فرودگاه ، تاکسی و حمل و نقل عمومی به شرح زیر است.

دسترسی فرودگاه ، قطار ، تاکسی به دانشگاه یدی تپه ترکیه

اگرچه هیچ سرویس رفت و برگشت مستقیم از فرودگاه استانبول به دانشگاه یدی تپه وجود ندارد ، اما می توانید با مینی بوس ، اتوبوس یا تاکسی به این دانشگاه برسید و پس از اتمام سرویس شاتل به نقاطی مانند Kadıköy و Yenisahra در طرف آناتولی بروید ، مسیرهایی که می توان برای حمل و نقل با اتوبوس استفاده کرد به شرح زیر است:

شما می توانید اتوبوس 19F را از Kadıköy انتخاب کنید و سپس باید در ایستگاه دانشگاه Yeditepe Alt Kapı پیاده شوید و 8 دقیقه پیاده روی کنید.

برای رسیدن به دانشگاه با اتوبوس از Yenisahra ، می توانید با شماره 19 در ایستگاه پردیس دانشگاه یدی تپه یا با اتوبوس شماره 16F سوار شوید و در ایستگاه Alt ı Kap University University Yeditepe پیاده شوید و می توانید با 5 تا 8 دقیقه پیاده روی به دانشگاه دسترسی داشته باشید.

اگر می خواهید از فرودگاه استانبول با تاکسی به دانشگاه یدی تپه برسید ، بسته به وضعیت ترافیک و مسیر ترجیحی ، بین 1 ساعت و 20 دقیقه تا 2 ساعت طول می کشد و مبلغی که برای حمل و نقل با تاکسی پرداخت خواهید کرد بین 170 تا 280 لیتر هزینه خواهد داشت و در صورت تردد زیاد ، زمان سفر و میزان آن افزایش می یابد.

اگر می خواهید از فرودگاه استانبول به دانشگاه یدی تپه استانبول ترکیه با وسایل نقلیه عمومی بروید ، مسیرهای جایگزین زیادی وجود دارد که می توانید از آنها استفاده کنید ،

پس از پیاده شدن در فرودگاه استانبول ، از اتوبوس H-2 Mecidiyeköy استفاده کنید که حدود 5 دقیقه پیاده روی با آن فاصله دارد و پس از 6 توقف ، در Çağlayan پیاده شده و پس از حدود 1 دقیقه پیاده روی ، به ایستگاه Metrobus چاغلیان رفته و از اتوبوس Söğütlüçeşme شماره 34AS استفاده کنید و بعد از یک سفر 7 توقفی ، می توانید در ایستگاه Uzunçayır Metrobus پیاده شده و با اتوبوس شماره 19 دانشگاه Ferhatpaşa-Yeditepe سوار شوید و پس از پیاده شدن در پردیس دانشگاه یدی تپه ، می توانید با پیاده روی 5 دقیقه ای به پردیس دانشگاه برسید.

سوالات پر تکرار تحصیل در دانشگاه یدی تپه استانبول ترکیه

ما در شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) در این مقاله به معرفی دانشگاه یدی تپه استانبول ترکیه پرداختیم ، شما هم دانشگاه مورد علاقه خود را برای ما در بخش دیدگاه بنویسید تا اطلاعات کاملی را در اختیار شما قرار دهیم.

زبان تحصیل در دانشگاه یدی تپه استانبول ترکیه چیست؟

زبان تحصیل در دانشگاه یدی تپه به زبان انگلیسی است ، به استثنای 4 گروه علوم سیاسی و روابط بین الملل که به دو زبان انگلیسی و فرانسوی ، مدیریت بین المللی به زبان آلمانی ، زبان و ادبیات ترکی به زبان ترکی و زبان و ادبیات روسی به زبان روسی ارائه می شوند.

چه کسانی از گذراندن دوره زبان انگلیسی دانشگاه یدی تپه معاف هستند؟

دانشجویانی که حداقل نمره 79 را از آزمون TOEFL IBT یا 550 از آزمون TOEFL PBT کسب کنند از برنامه آمادگی زبان انگلیسی معاف هستند ( نمرات TOEFL به مدت 2 سال معتبر است ).

پذیرش دانشجویان ایرانی در دانشگاه یدی تپه استانبول ترکیه چگونه است؟

برای پذیرش متقاضیان ایرانی باید دارای دیپلم دبیرستان و پیش دانشگاهی با حداقل معدل کل 14 باشند و البته پذیرش دانشجو در دانشکده ها و کالج های دانشگاه یدی تپه با توجه به نتایج آزمون گزینش که توسط مرکز گزینش و استقرار دانشجویان و سایر مقررات تعیین شده توسط شورای آموزش عالی مشخص می شود ، انجام می شود.

هزینه تحصیل رشته حقوق در دانشگاه یدی تپه استانبول ترکیه چقدر است؟

تحصیل رشته حقوق در دانشکده یدی تپه 76000 لیر در سال می باشد.

هزینه تحصیل پزشکی در دانشگاه یدی تپه ترکیه چقدر است؟

تحصیل پزشکی در این دانشکده به زبان انگلیسی و 6 سال و البته بدون دوره آمادگی است ، هزینه تحصیل در دانشکده پزشکی 110000 لیر در سال می باشد.

همیشه بهره بردن از تجربه یک مشاور حرفه ای برای تحصیل در خارج از کشور مانع از صرف هزینه و زمان طولانی برای رسیدن به هدف خواهد شد ، لذا می توانید از طریق راه های ارتباطی با دفاتر موسسه مهاجرتی رجبی در تهران و شیراز در ارتباط باشید تا از کلیه خدمات ما برای تحصیل در دانشگاه یدی تپه استانبول ترکیه بهره مند گردید ، همچنین می توانید دانشگاه های دیگر ترکیه مانند دانشگاه گالاتاسرای استانبول ترکیه را هم مد نظر قرار داده و درباره آن ها تحقیق کنید ؛  از مهم ترین امتیازات دانشگاه گالاتاسرای این است که امکان انتقال دانشجویان از ترکیه به فرانسه را امکان پذیر کرده است.

5/5 - (67 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

منو
خانه