دانشگاه مدیپول استانبول

مشاور روش های مهاجرتی
مشاور روش های مهاجرتی
دانشگاه مدیپول استانبول
فهرست مطلب

مشاور مهاجرتی

دانشگاه مدیپول استانبول به عنوان یک موسسه خصوصی در سال ۲۰۰۹ در شهر استانبول تاسیس گردید و پذیرش دانشجو را یک سال بعد در سال ۲۰۱۰ آغاز نمود ، این دانشگاه را می توان یکی از به روزترین و مدرن ترین مراکز دانشگاهی در کشور ترکیه دانست که امکانات زیادی را برای دانشجویان تدارک دیده است و می کوشد تا با ارائه بهترین خدمات در میان مراکز برتر تحصیلی در ترکیه و اروپا قرار گیرد.

در این مقاله قصد داریم تا نگاهی به دانشگاه مدیپول واقع در شهر استانبول ترکیه داشته باشیم و چنانچه شما عزیزان علاقه مند به کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با این دانشگاه و سایر دانشگاه های کشور ترکیه هستید می توانید ضمن همراهی ما تا انتهای این مقاله ، با مشاورین شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) تماس حاصل نموده و پاسخ تمامی پرسش های خود را دریافت نمایید.

انجام برنامه های متعدد آموزشی ، تبادل دانشجویان با سایر دانشگاه ها و کشورها ، ، تنوع رشته بالا و امکان تحصیل به زبان های متعدد ، همگی از عواملی هستند که موجب می گردند تا شما عزیزان جهت انتخاب مقصد تحصیل خود در کشور ترکیه ، نگاهی به شرایط تحصیل و ورود به این دانشگاه داشته باشید ، با نگاهی به دانشجویان این دانشگاه درمی یابید که تعداد دانشجویان بین المللی در دانشکده های این دانشگاه کم نبوده و به عنوان یک مقصد تحصیلی معتبر برای خود جایگاه علمی بالایی دارد.

خوب است در کنار این مقاله ، نوشتار تحصیل در ترکیه را نیز مطالعه کنید تا با کلیات اخذ ویزای تحصیلی ترکیه ، بورسیه ها ، خوابگاه و آزمون های ورودی دانشگاه های آن آشنا شوید.

دانشگاه مدیپول استانبول

زبان تحصیل در دانشگاه مدیپول استانبول

تحصیل در این دانشگاه به زبان های ترکی و انگلیسی امکان پذیر است و دانشجویان می توانند هر یک از این دو زبان را برای تحصیل خود انتخاب کنند ، تسلط به یکی از این دو زبان لازمه ثبت نام در مقطع کارشناسی دانشگاه مدیپول است ، مهارت زبان ترکی به دلیل اهمیت و نقشی که در کلیه جنبه های تحصیلی در این دانشگاه دارد ، حتی در صورت انتخاب زبان انگلیسی نیز مورد ارزیابی قرار گرفته و به داوطلبان توصیه می شود تا مهارت خود را به دریافت گواهینامه TOMER اثبات نمایند و یا در دوره های یادگیری زبان ترکی قبل از آغاز تحصیل در دانشگاه شرکت نمایند.

دوره های یادگیری زبان ترکی و یا انگلیسی نیز معمولا به صورت فشرده طی دو ترم به داوطلبان آموزش داده می شود وکه پس از پشت سر گذاشتن امتحانات نهایی و کسب نمره قبولی ، مجوز ورود به دانشگاه و آغاز تحصیل به دانشجو داده می شود ، مدرک آیلتس و یا تافل نیز در رابطه با زبان انگلیسی در این دانشگاه مورد تایید بوده و دانشجویان با دریافت یکی از آنها قبل از مهاجرت به ترکیه می توانند هم در زمان و هم هزینه صرفه جویی نمایند،

در میان کلیه رشته های ارائه شده در این دانشگاه می توان بیش از ۱۰۰ رشته تحصیلی را به زبان انگلیسی یافت که بسیار قابل توجه است و متقاضیانی که دوره دبیرستان و یا آخرین مقطع تحصیلی خود را در کشوری انگلیسی زبان گذرانده اند و یا تسلطی در آن حد دارند از ارائه مدرک و یا گذراندن دوره معاف هستند.

دانشکده های دانشگاه مدیپول استانبول

دانشگاه مدیپول تحت نظارت سازمان وقفی آموزش ، بهداشت و تحقیقات ترکیه به سرپرستی پروفسور فخرالدین کوچا تاسیس شد و با داشتن دو پردیس ۱۲ دانشکده را در خود جای داده است ، این دانشگاه را می توان یک مرکز آموزشی بین قاره ای به شمار آورد که هر دو فرهنگ آسیایی و اروپایی در آن با یکدیگر تلاقی می کنند ، علاوه بر دانشکده ها ، ۵ انستیتو و ۴ کالج حرفه ای نیز سایر بخش های این دانشگاه را تشکیل می دهند ، دانشکده های این دانشگاه عبارتند از :

دانشکده های دانشگاه مدیپول استانبول
 • دانشکده دندانپزشکی
 • دانشکده داروسازی
 • دانشکده هنرهای زیبا ، طراحی و معماری
 • دانشکده آموزش
 • دانشکده حقوق
 • دانشکده علوم بازرگانی و مدیریت
 • دانشکده علوم انسانی و علوم اجتماعی
 • دانشکده مهندسی و علوم طبیعی
 • دانشکده ارتباطات
 • دانشکده علوم بهداشتی
 • دانشکده پزشکی
 • دانشکده پزشکی بین المللی

انستیتوها

 • موسسه علوم پزشکی قانونی
 • موسسه علوم
 • موسسه علوم پزشکی
 • موسسه علوم اجتماعی

بورسیه های تحصیلی در دانشگاه مدیپول استانبول

به طور حتم می توان تحصیل در دانشگاه مدیپول ترکیه را همراه با حمایت های مالی از سوی دانشگاه به عنوان بورسیه و یا تخفیف های قابل توجه دانست ، طبق قوانین این دانشگاه دانشجویانی که در آزمون انتخاب دانشجویان ترکیه به نام YOS شرکت کرده و توسط دانشگاه پذیرفته شده اند می توانند با توجه به نتایج آزمون از ۲۵% تا ۱۰۰% بورسیه تحصیلی دریافت کنند.

دانشجویان بین المللی دوره کارشناسی شامل ۲۵% تخفیف در شهریه شده که تا ۵۰% در مقطع کارشناسی ارشد می رسد ، معدل یکی از مهم ترین فاکتورهای دریافت حمایت های تحصیلی است و دانشجویانی که ۲۵٪ یا ۵۰٪ بورسیه دارند ، اگر فرزند شهید یا جانباز باشند ۱۰٪ تخفیف اضافی دریافت می کنند.

یکی از بورسیه های تحصیلی این دانشگاه بورس عزیز سانکار نام دارد که کلیه هزینه های تحصیل یک دانشجوی کارشناسی بین المللی برای پذیرش در برنامه مهندسی پزشکی در دانشکده مهندسی و علوم طبیعی را پوشش می دهد، از متقاضیان انتظار می رود شرایط پذیرش دانشجویان بین المللی را برای برنامه های کارشناسی دانشگاه مدیپول رعایت کنند.

تحصیل دکترا در دانشگاه مدیپول استانبول

مقطع دکترا می تواند یکی از بهترین دوره های تحصیلی در دانشگاه مدیپول باشد ، برنامه دکترا در این دانشگاه با دانشگاه های دیگر جهان مانند دانشگاه دو مونتفور انگلیس در ارتباط است و تبادل دانشجو در بسیاری از رشته ها صورت می پذیرد ، برای پذیرش در این دوره باید مدرک کارشناسی ارشد رشته خود را با معدل بالا کسب نموده و حداقل آیلتس با سطح ۶ یا ۶،۵ را به دانشگاه ارائه دهید.

تحصیل دکترا در دانشگاه مدیپول استانبول

روند پذیرش در دوره دکترا با دو مقطع قبلی متفاوت است و شما باید در رشته خود در سطح بین المللی حرفی برای گفتن داشته باشید و از آنجا که دانشگاه مدیپول یک دانشگاه خصوصی با شهریه تحصیلی نسبتا بالا است ، تنها با ارائه رزومه تحصیلی قوی می توانید بورسیه و یا تخفیف تحصیلی دریافت کنید.

رزومه تحصیلی شما توسط کمیسیون دانشگاه مورد بررسی قرار گرفته و در صورتی که تمامی شرایط لازم را داشته باشید به پذیرش خواهید رسید ، نتیجه بررسی از طریق ایمیل به دانشجو اطلاع داده می شود و پس از دریافت پذیرش از دانشگاه می توانید نسبت به دریافت ویزای تحصیلی اقدام نمایید.

تحصیل دوره کارشناسی دانشگاه مدیپول

افرادی که از دبیرستان فارغ التحصیل شده اند و دارای تابعیت خارجی می باشند می توانند به عنوان دانشجوی بین المللی تقاضای تحصیل در مقطع کارشناسی دانشگاه مدیپول را داشته باشند ، البته تحصیل در این دانشگاه نیازمند فراهم نمودن پیش نیازهای مشخصی است که یکی از آنها ارائه نتیجه آزمون YÖS و یا SAT است ، در آزمون YÖS دانشجو باید از ۱۰۰ نمره حداقل ۶۰ نمره را کسب کرده باشد ، در رابطه با آزمون SAT نیز ارائه نمره ۱۰۰۰الزامی می باشد.

دقت داشته باشید که باید تمامی مدارک خود را به زبان ترکی ترجمه کرده باشید و گواهی های معادل سازی را دریافت کرده باشید ، البته پذیرش در این دانشگاه بدون آزمون نیز امکان پذیر است که نیازمند ارائه معدل بالا و شرایط خاص در هر رشته است که البته برخی رشته ها با پرداخت کامل شهریه دانشجویان را بدون آزمون پذیرش می کنند.

تحصیل رشته های مهندسی در دانشگاه مدیپول

دانشکده مهندسی دانشگاه مدیپول توانسته در مدت کوتاهی از زمان تاسیس تاکنون به یکی از دانشکده های برجسته مهندسی ترکیه از نظر پروژه ها و بودجه برای هر عضو هیئت علمی تبدیل شود ، این دانشکده دارای آزمایشگاه های تحقیقاتی و فناوری های ارتباطی برجسته در زمینه دوربین ها و میکروسکوپ بوده و با بهره مندی از کادر علمی پویا که تجربه تحصیل و کار در دانشگاه های مطرح خارجی را داشته اند ، فرصت های علمی دانشجویی بالایی را برای متقاضیان فراهم نموده اند.

دانشمندان کشورهایی مانند آلمان و ژاپن ، به ویژه ایالات متحده آمریکا ، در دانشکده مهندسی و علوم طبیعی تدریس می کنند و دانشجویان این فرصت را دارند تا اغلب رشته های این شاخه تحصیلی را به زبان انگلیسی پشت سر بگذارند ، علاوه بر این کسانی که دوره کارشناسی خود را پشت سر می گذارند این فرصت را دارند که آسانتر از سایر متقاضیان در دوره کارشناسی ارشد به پذیرش برسند.

از جمله رشته های پرطرفدار در دانشکده مهندسی می توان به مهندسی برق الکترونیک ، مهندسی پزشکی ، مهندسی عمران و مهندسی کامپیوتر اشاره نمود ، پس از علوم پزشکی رشته های مهندسی در دانشگاه مدیپول با درخواست های بالایی رو به رو هستند و فارغ التحصیلان می توانند در کشورهای اروپایی به موقعیت های شغلی مناسبی دست یابند.

تحصیل پزشکی در دانشگاه مدیپول استانبول

قطعا در بخش دانشکده های دانشگاه مدیپول متوجه اهمیت و جایگاه علوم پزشکی در این دانشگاه شده اید و دریافتید که چهار دانشکده در این دانشگاه به علوم پزشکی اختصاص یافته که در هر یک علوم مختلف به صورت تخصصی تدریس می شود.

تحصیل پزشکی در دانشگاه مدیپول استانبول

بیمارستان بخش پزشکی این دانشگاه به عنوان یکی از بزرکترین مراکز درمانی خصوصی در استانبول شناخته می شود که علاوه بر ارائه دروس آموزشی به دانشجویان ، خدمات درمانی را در چهار بخش مجزا انجام می دهد.

علاوه بر دانشجویان در دوره های عمومی مانند پزشکی و دندانپزشکی ، این بیمارستان حوزه تخصص در مقاطع بالاتر را نیز آموزش داده و کلینیک های مجهز در اختیار دانشجویان قرار می گیرد ، ۳۰% از مجموع برنامه آموزشی به زبان انگلیسی برگزار شده و دانشجویان طی یک دوره ۶ ساله آموزش های لازم را دیده و موفق به دریافت مدرک کامل می شوند.

البته خوب است این نکته را مدنظر داشته باشید که رشته پزشکی از جمله های رشته های تحصیلی با هزینه بالاتر از سایر رشته ها است و به صورت اندک شامل ۲۵% بورسیه تحصیلی می گردد ، داشتن مدرک زبان انگلیسی به همراه کسب نمره قبولی بالا در آزمون ورودی دانشگاه از شرایط اصلی پذیرش در رشته پزشکی است و دانشجویان بین المللی شهریه ای بالاتر از دانشجویان بومی پرداخت خواهند کرد.

برای دریافت اطلاعات صحیح و کامل در خصوص رشته های پزشکی به مقاله تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در ترکیه مراجعه نمایید.

تحصیل دندانپزشکی در دانشگاه مدیپول استانبول

رشته دندانپزشکی در یک دانشکده جداگانه با تخصص های متعدد به دانشجویان داخلی و خارجی تدریس می شود و به عنوان یک شاخه از علم پزشکی در محافظت از سلامت عمومی ، بازیابی و بهبود زیبایی فک و صورت و همچنین زیبایی صورت نقش اصلی را ایفا می کند.

این بخش از دانشگاه که آموزش های خود را از سال ۲۰۱۰ آغاز نموده از اعضای هیئت علمی واجد شرایط تشکیل شده و کلینیک داندانپزشکی دانشگاه نیز به مرکز بهداشت دهان و دندان تبدیل شده که مردم در آن خدمات درمانی نیز دریافت می کنند.

برنامه آموزشی دندانپزشکی مطابق با انجمن آموزش دندانپزشکی اروپا تدوین شده است که در آن دانشجویان علاوه بر تحصیلات کارشناسی می توانند در دوره کارشناسی ارشد و دکترا به یک جراح حاذق مبدل شوند ، در این دانشکده دانشجویان این امکان را دارند که به هر دو زبان ترکی و یا انگلیسی دوره تحصیلی خود را پشت سر بگذارند که در دوره ترکی زبان نیز برخی از دروس به زبان انگلیسی به دانشجویان تدریس می گردد.

هم اکنون بزرگترین آزمایشگاه شبیه سازی در ترکیه ، در دانشکده دندانپزشکی دانشگاه مدیپول استانبول ، برای کمک به دانشجویان دندانپزشکی در دستیابی به مهارتهای دستی و صلاحیت های بالینی در طول تحصیل ایجاد شده است ، این برنامه تحصیلی طی ۵ سال به دانشجویان آموزش داده می شود و پس از آن می توان برای دوره تخصص در دانشگاه های مطرح اروپایی نیز درخواست ارسال کرد.

تحصیل رشته حقوق در دانشگاه مدیپول استانبول

یکی از دانشکده های مطرح دانشگاه مدیپول دانشکده حقوق است که در آن دانشجویان به صورت حرفه ای به روابط حقوقی میان افراد و مقامات وارد شده و مبانی حقوقی و فلسفی را که این قوانین بر اساس آنها بنا شده است یاد می گیرند ، این دانشکده با تلفیق تحصیلات خود به زبان انگلیسی دانشجویان را به صورت روان به این زبان مسلط ساخته و آنها را برای هر دو عمل داخلی و بین المللی آماده می سازد.

تحصیل رشته حقوق در دانشگاه مدیپول استانبول

رشته حقوق در این دانشگاه تا مقطع کارشناسی ارشد به صورت پیوسته قابل تحصیل است و دانشجویان پس از فارغ التحصیلی می توانند در طیف گسترده ای از فرصت های شغلی ( وکیل / قاضی / دادستان ) تا دیوان سالاری عمومی ، از سیاست گرفته تا مدیریت در بخش خصوصی به کار مشغول شوند ، علاوه بر این ، اولین دوره دکترا در رشته حقوق بهداشت در ترکیه با برنامه های کارشناسی ارشد مستقل با و بدون پایان نامه در زمینه حقوق بهداشت در این دانشگاه افتتاح شده است.

از آنجا که این دانشگاه از برنامه Erasmus پیروی می کند دانشجویان در اغلب رشته ها از جمله حقوق یک تا دو ترم تحصیلی را به کارورزی در محیط واقعی مرتبط با رشته خود می گذرانند که می تواند در سایر موسسات آموزش عالی طرف قرارداد با اتحادیه اروپا نیز انجام شود ، از نکات مثبت عضویت دانشگاه در این برنامه عدم افزایش شهریه در صورت جابه جایی دانشگاه است.

چنانچه به تحصیل حقوق علاقه مندید می توانید دانشگاه های دیگر ترکیه را نیز انتخاب کنید ، پیشنهاد می کنیم مقاله دانشگاه بغازیچی ترکیه را نیز در کنار این مقاله مرور کنید ، دانشگاه بغازیچی ، یک دانشگاه معتبر دولتی در استانبول ترکیه است که رتبه یک در بین دانشگاه های این کشور را به نام خود ثبت کرده.Section

تحصیل رشته پرستاری در دانشگاه مدیپول ترکیه

چنانچه مشتاق به تحصیل در رشته پرستاری دانشگاه مدیپول هستید باید در دانشکده علوم سلامت این دانشگاه نام نویسی کنید ، پرستاری حرفه ای متشکل از علم و هنر است که نیاز به دانش نظری ، مهارت دست و ارادت قلبی دارد که زندگی فرد را لمس می کند ، و نیاز به ایثار و مهارت های ارتباطی دارد.

دانشجویانی که در این رشته آموزش می بینند مجاز هستند تا درمان های مکتوب شده توسط پزشکان را انجام داده و تمامی نیازهای بهداشتی را انجام دهند ، با قانون پرستاری تصویب شده در این دانشگاه پسران نیز در این حرفه گنجانده شده اند و دوره در حدو چهار سال دانشجویان را موفق به اخذ مدرک می نماید.

رشته پرستاری به زبان ترکی در این دانشگاه تدریس شده و توصیه می گردد این زبان را قبل از ورود به دانشگاه به خوبی فرا بگیرید تا از چالش های پیش روی خود جلوگیری نمایید ، رشته پرستاری از مقرون به صرفه ترین رشته های علوم پزشکی به شمار می رود و شما را قادر به کار در کلیه مراکز درمانی اروپا می سازد.

خوابگاه های دانشگاه مدیپول استانبول ترکیه

در رابطه با اسکان در دانشگاه مدیپول خوب است این خبر خوش را به شما بدهیم که دانشگاه شرایط اسکان دانشجویان بین المللی را فراهم نموده اند و دانشجویان در خوابگاه هایی مجزا ( دخترانه / پسرانه ) سکونت خواهند داشت ، سیستم مدیریتی در خوابگاه بسیار قوی بوده و امنیت از طریق دوربین های نظارتی ۲۴ ساعته تامین می شود.

خوابگاه های دانشگاه مدیپول استانبول ترکیه

هر ساله شما می توانید اتاق خود را از طریق اتوماسیون دانشگاه رزرو کنید و با هزینه ای بسیار مقرون به صرفه تر از اجاره آپارتمان سکونت در یک محیط دانشجویی را نیز تجربه کنید ، اتاق خوابگاه ها دارای مساحت و ظرفیت های مختلف بوده و دانشجویان با توجه به اتاق شهریه سالانه را پرداخت می کنند ، البته اتاق های یک نفره دارای بیشترین شهریه بوده و نهایت ظرفیت هر اتاق سه نفر است ، شهریه می تواند به صورت قسطی و یا یکجا پرداخت شود که در صورت پرداخت یکجا تخفف ۵ درصدی به شما تعلق می گیرد.

از امکانات ویژه خوابگاه های این دانشگاه می توان به تعویض روتختی ها هر دو هفته یک بار و وجود لباسشویی به همراه خشک شویی اشاره کرد ، تخت ، کمد ، اینترنت و قفسه کتاب از وسایل شخصی هر فرد خواهند بود ، وعده غذایی نیز سه بار در روز در خوابگاه سرو و نظافت هر روزه انجام می شود ، هزینه خوابگاه می تواند از ۱۰۵۰۰ تا ۲۴۰۰ لیر متغیر باشد.

موقعیت مکانی دانشگاه مدیپول در استانبول ترکیه

دانشگاه مدیپول دارای دو محوطه در دو بخش آسیایی و اروپایی استانبول می باشد ، پردیس هالیچ با دو دانشکده داروسازی و دندانپزشکی در قسمت اروپایی استانبول واقع شده در حالی که پردیس کاواجیک در بخش آسیایی این شهر قرار گرفته و دانشکده های علوم اجتماعی ، بهداشت ، هنر و ادبیات را در خود جای داده است.

پردیس کاواجیک نقش مهمتری را در آموزش ایفا نموده و مرکز اصلی تحقیقات ، اقامت و امکانات رفاهی نیز به شمار می رود ، پردیس هالیچ با قرار گرفتن در نقطه مرکزی شهر ، ساختمانی مدرن داشته و با باغی برگ میزبان دانشجویان است ، پردیس کاواچیک نیز در سمت آسیایی پل فاتح سلطان ساخته شده با داشتن چشم اندازهای وسیه محیط دلنشینی را برای دانشجویان فراهم نموده است.

بیمارستان دانشگاه را نیز به دلیل نقش مهمی که در ابعاد مختلف ایفا می کند می توان بخشی از پردیس های دانشگاه دانست که با یک موقعیت عالی در مرکز شهر استانبول قرار گرفته و با یک مجتمع عظیم و چهار بخش اصلی با عنوان های عمومی ، انکولوژی ، جراحی قلب و عروق و دندانپزشکی دوره های کارآموزی را در اختیار دانشجویان قرار می دهد.

کتابخانه دانشگاه نیز در پردی کاواچیک قرار گرفته و با بیش از ۴۳ هزار جلد کتاب چاپی و ۴۴ هزار کتاب الکترونیکی یک منبع معتبر و بزرگ برای دانشجویان است.

شهریه رشته های مختلف دانشگاه مدیپول استانبول

هزینه تحصیلی به عنوان یکی از عوامل مهم در انتخاب مقصد تحصیلی همواره مورد توجه دانشجویان علاقه مند به دانشگاه های خارج کشور قرار دارد ، اطلاع از شهریه تحصیلی در دانشگاه مدیپول نیز به شما کمک خواهد نمود تا با آگاهی بیشتر نسبت به تحصیل خود اقدام کنید ، شهریه برخی از رشته های تحصیلی در این دانشگاه به شرح زیر است:

شهریه رشته های مختلف دانشگاه مدیپول استانبول
 • دانشکده بین المللی پزشکی به زبان انگلیسی ۲۹،۰۸۵ دلار
 • رشته پزشکی ۲۳۰۰۰ دلار
 • رشته دندانپزشکی به زبان انگلیسی ۲۰،۰۰۰ دلار
 • رشته داروسازی به زبان ترکی ۹،۵۰۰ دلار
 • رشته داروسازی به زبان انگلیسی ۱۰،۴۵۰ دلار
 • رشته حقوق ۹،۵۰۰ دلار
 • رشته پرستاری به زبان تری ۶۵۱۰ دلار
 • رشته مهندسی کامپیوتر به زبان انگلیسی ۷۳۸۰ دلار
 • رشته روانشناسی ۶،۰۷۵ دلار
 • رشته معماری ۷،۳۸۰ دلار

البته تعلق گرفتن بورسیه و یا تخفیف های دانشجویی می تواند مبلغ شهریه را کاهش دهد که به شرایط هر فرد بستگی دارد.Smart ContainerTitle Element

دسترسی فرودگاه ، قطار ، تاکسی به دانشگاه مدیپول استانبول

دانشگاه مدیپول به عنوان یک مرکز خصوصی می کوشد تا بهترین امکانات حمل و نقلی را برای دانشجویان خود فراهم سازد تا در هنگام انتقال به مرکز شهر و یا هر نقطه دیگری با مشکل مواجه نشوند ، در محوطه دانشگاه سرویس و تاکسی های متعددی برای رفتن به پردیس دیگر دانشگاه و بیمارستان وجود داشته و جابه جایی با سرویس دانشگاه هزینه ای به همراه ندارد.

با توجه به قرار گرفتن خوابگاه در محوطه دانشگاه دانشجویان از خوابگاه برای رسیدن به کلاس درس نیز مشکلی نخواهند داشت ، مترو نیز در هر دو بخش استانبول وجود داشته و دانشجویان می توانند در صورت تمایل با استفاه از آن از بخش آسیایی به بخش اروپایی بروند ، در قسمت اروپایی نیز دو خط تراموا فعال است که شما را میان مناطق تاریحی جا به جا می کند.

قایق ها از دیگر مواردی هستند که می توانید به وسیله آنها از قسمت آسیایی به قسمت اروپایی جا به جا شوید ، در صورت تمایل برای رفت و امد به کشورما و یا سایر کشرهای جهان نیز می توانید از دانشگاه به وسیله هر یک از وسایل نقلیه گفته شده در بالا به یکی از سه فرودگاه استانبول بروید ، هم اکنون فرودگاه آتاتورک پرتردد ترین فرودگاه این شهر است که روزانه ده ها پرواز داخلی و بین المللی را پشتیبانی می کند.

سوالات پر تکرار دانشگاه مدیپول استانبول

امیدواریم که با مطالعه مطالب بالا با تحصیل در دانشگاه مدیپول استانبول آشنا شده باشید ، در صورت وجود هرگونه سوال تماس با مشاورین شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) و دریافت مشاوره را فراموش نکنید ، همچنین شما می توانید سوالات خود را در بخش دیدگاه در پایین همین مقاله درج کرده و در همان روز پاسخ خود را دریافت نمایید.

آیا دانشگاه مدیپول استانبول ، یک دانشگاه دولتی است؟

خیر ، دانشگاه مدیپول استانبول به عنوان یک موسسه خصوصی و یکی از به روزترین و مدرن ترین مراکز دانشگاهی در کشور ترکیه است.

آیا اگر زبان انگلیسی را برای تحصیل در دانشگاه مدیپول انتخاب کنم ، نیازی به دانستن زبان ترکی ندارم؟

مهارت زبان ترکی به دلیل اهمیت و نقشی که در کلیه جنبه های تحصیلی در این دانشگاه دارد ، حتی در صورت انتخاب زبان انگلیسی نیز مورد ارزیابی قرار گرفته و به داوطلبان توصیه می شود تا مهارت خود را به دریافت گواهینامه TOMER اثبات نمایند و یا در دوره های یادگیری زبان ترکی قبل از آغاز تحصیل در دانشگاه شرکت نمایند.

شرایط دریافت بورسیه تحصیلی در دانشگاه مدیپول استانبول چیست؟

طبق قوانین این دانشگاه دانشجویانی که در آزمون انتخاب دانشجویان ترکیه به نام YOS شرکت کرده و توسط دانشگاه پذیرفته شده اند می توانند با توجه به نتایج آزمون از 25% تا 100% بورسیه تحصیلی دریافت کنند.

برای دریافت پذیرش دکترا در دانشگاه مدیپول چه پیش نیازی لازم است؟

برای پذیرش در این دوره باید مدرک کارشناسی ارشد رشته خود را با معدل بالا کسب نموده و حداقل آیلتس با سطح 6 یا 6،5 را به دانشگاه ارائه دهید.

برای دریافت پذیرش کارشناسی در دانشگاه مدیپول چه پیش نیازی لازم است؟

تحصیل در این دانشگاه نیازمند فراهم نمودن پیش نیازهای مشخصی است که یکی از آنها ارائه نتیجه آزمون YÖS و یا SAT است ، در آزمون YÖS دانشجو باید از 100 نمره حداقل 60 نمره را کسب کرده باشد ، در رابطه با آزمون SAT نیز ارائه نمره 1000الزامی می باشد.

آیا رشته های مهندسی هم در دانشگاه مدیپول استانبول ارائه می شود؟

از جمله رشته های پرطرفدار در دانشکده مهندسی می توان به مهندسی برق الکترونیک ، مهندسی پزشکی ، مهندسی عمران و مهندسی کامپیوتر اشاره نمود.

با رشته های تحصیلی و هزینه های دانشگاه مدیپول استانبول آشنا شدید ، برای دریافت اطلاعات بیشتر با مشاوران موسسه مهاجرتی رجبی از طریق دفاتر تهران و شیراز در تماس باشید ، ضمناً مقالات دیگر سایت برای افزایش سطح آگاهی شما عزیزان در نظر گرفته شده و به طور مستمر به روز می شوند ، پیشنهاد ما مطالعه مقاله دانشگاه گالاتاسرای استانبول ترکیه است ، این دانشگاه یکی از دانشگاه ها بین المللی ترکیه است که شما می توانید به زبان فرانسوی در آن تحصیل کرده و مدرکی معتبر در سطح جهان دریافت نمایید.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

منو
خانه