دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت در لهستان

دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت در لهستان یکی از بهترین و مقرون به صرفه ترین گزینه های پیش روی شما برای تحصیل رشته های پزشکی در خارج از کشور هستند که تحصیل در آن ها شما را به آینده بسیار خوبی می رساند. شما می توانید در لهستان به زبان انگلیسی به تحصیل رشته های پزشکی، دندانپزشکی و سایر رشته های پیراپزشکی بپردازید.

دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت در لهستان

مشاور مهاجرتی

در جواب باید بدانید که برخی از دانشگاه های پزشکی لهستان که از سوی وزارت بهداشت تایید شده اند، معتبر بوده و مدارک دریافتی از آنان در کشورمان قابل استفاده است.

 دانشگاه های پزشکی مورد تایید وزارت بهداشت کشورمان از قرار دانشگاه پزشکی ورشو، دانشگاه گدانسک، دانشگاه نیکولاو کوپرنیک در تورون، دانشگاه پزشکی لودز، دانشگاه پزشکی یاگیلونیا و دانشگاه پزشکی وروسلاو می باشند.

 بله دانشگاه های پزشکی کشور لهستان دارای اعتبار بالایی هستند و در اروپا و اغلب کشورهای جهان معتبر هستند.

طبق آخرین اعلام 6 دانشگاه کشور لهستان مورد تایید وزارت بهداشت ایران می باشند.

 بله ممکن است به دلایلی که اعلام می شود، دانشگاه های این لیست حذف و یا به آن اضافه شود.

در حال حاضر بیش از 10 دانشگاه معتبر به آموزش رشته های پزشکی در کشور لهستان به دانشجویان مشغول هستند که البته تمامی آن ها مورد تایید وزارت بهداست کشورمان نیستند اما برخی نیز به تایید این مرجع قانونی در کشورمان رسیده و با اخذ مدرک از آن ها می توانید به راحتی مدرکتان را در ایران معادل سازی کرده و به اشتغال و طبابت مشغول شوید.

دعوت می کنیم مقاله بهترین شهرهای لهستان برای تحصیل را نبز مرور کنید تا با بهترین مقاصد تحصیلی این کشور هم آشنا شوید.

در ادامه این مطلب با تیم کارشناسان حاذق شرکت مهاجرتی رجبی همراه شوید، تا دانشگاه های پزشکی مورد تایید وزارت بهداشت در لهستان را بیش از پیش بشناسید. همچنین عنوانِ بهترین دانشگاه های پزشکی لهستان را نیز برای شما تهیه کرده ایم که پیشنهاد می کنیم آن را نیز مطالعه نمایید.

مزایای تحصیل در دانشگاه های پزشکی مورد تایید وزارت بهداشت در لهستان

تحصیل در دانشگاه های پزشکی مورد تایید وزارت بهداشت در لهستان مزایای متعددی دارد که وجود همین مزایا باعث جلب نظر ایرانیان بسیاری طی سال های گذشته شده است و تاکنون تعداد قابل توجهی از هم وطنانمان برای تحصیل در این مراکز اقدام نموده اند. در ادامه این بخش به برخی از این مزایای مهم اشاره می کنیم:

مزیتشرایط و توضیحات
کیفیت آموزش بالادانشگاه های پزشکی لهستان سابقه طولانی و درخشانی در ارائه آموزش پزشکی با کیفیت بالا دارند. بسیاری از این دانشگاه ها در رتبه بندی های جهانی جزو برترین ها قرار دارند و از اساتید مجرب و برنامه های آموزشی قوی برخوردار هستند.
هزینه های مقرون به صرفهشهریه دانشگاه های پزشکی لهستان در مقایسه با سایر کشورهای اروپایی به طور قابل توجهی پایین تر است. همچنین، هزینه های زندگی در لهستان نیز نسبتاً کم است، که این امر تحصیل در این کشور را به گزینه ای مقرون به صرفه برای دانشجویان بین المللی تبدیل می کند.
امکان تحصیل به زبان انگلیسیبسیاری از دانشگاه های پزشکی لهستان دوره های پزشکی را به زبان انگلیسی ارائه می دهند. این امر برای دانشجویانی که به زبان لهستانی تسلط ندارند، بسیار مناسب است.
معتبر بودن مدرکمدرک پزشکی که از دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت لهستان دریافت می شود، در سراسر جهان معتبر است و به شما امکان می دهد تا در هر نقطه از دنیا به عنوان پزشک فعالیت کنید.
فرصت های شغلیتقاضا برای پزشکان ماهر در سراسر جهان بالاست و فارغ التحصیلان دانشگاه های پزشکی لهستان به دلیل کیفیت بالای آموزش خود، از فرصت های شغلی خوبی در سطح بین المللی برخوردار هستند.
ادامه تحصیل در رشته های تخصصیپس از اتمام دوره پزشکی عمومی، می توانید در لهستان یا سایر کشورهای اروپایی به تحصیل در رشته های تخصصی پزشکی ادامه دهید.
آشنایی با فرهنگ جدیدتحصیل در لهستان به شما فرصت می دهد تا با فرهنگ جدیدی آشنا شده و زبان لهستانی را یاد بگیرید.
موقعیت جغرافیایی مناسبلهستان در قلب اروپا واقع شده است و به همین دلیل، دسترسی به سایر کشورهای اروپایی از این کشور به راحتی امکان پذیر است.

در کنار مزایای ذکر شده، لازم به ذکر است که تحصیل در رشته پزشکی در لهستان شرایط و سختی های خاص خود را نیز دارد؛ از جمله این شرایط می توان به معدل بالا در دوره دبیرستان، قبولی در آزمون ورودی و یادگیری زبان لهستانی اشاره کرد.

قبل از تصمیم گیری نهایی برای تحصیل در لهستان، به طور کامل در مورد دانشگاه های مختلف، شرایط پذیرش، برنامه های آموزشی و هزینه های تحصیل تحقیق کنید. همچنین می توانید با مشاوران تحصیلی و دانشجویانی که در حال حاضر در لهستان مشغول به تحصیل هستند صحبت کنید تا اطلاعات بیشتری در مورد این موضوع کسب کنید.

اسامی دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت در لهستان

شاید مطلع باشید که دانشجویان ایرانی که در خارج از کشور به تحصیل در رشته های پزشکی، دندانپزشکی و پیراپزشکی مشغول هستند، در صورتی که دانشگاه محل تحصیل آنان از سوی وزارت بهداشت کشورمان مورد تایید واقع شده باشد، قادر به معادل سازی مدرک خود بوده و می توانند به اشتغال در رشته مربوطه در کشورمان مشغول شوند.

خوشبختانه در حال حاضر 6 دانشگاه پزشکی لهستان مورد تایید وزارت بهداشت کشورمان قرار دارند. دقت داشته باشید که ممکن است طی به روزرسانی هایی که انجام می پذیرد، برخی دانشگاه ها از لیست تایید حذف و یا به آن اضافه شوند. به همین خاطر همواره از جدیدترین و آخرین تغییرات مطلع باشید.

ضمنا اگر در هنگام ثبت نام و پذیرش دانشگاه محل تحصیل شما مورد تایید وزارت بوده و در طول تحصیل از این لیست حذف شود، مشکلی برای شما به وجود نخواهد آمد و مدرکتان مورد تایید واقع خواهد شد. مهم این است که در هنگام پذیرش و ثبت نام دانشگاه شما مورد تایید بوده است یا خیر؟! دانشگاه های پزشکی لهستان که در حال حاضر مورد تایید وزارت بهداشت هستند، به شرح می باشند:

دانشگاهرتبه از سوی TIMES
دانشگاه پزشکی وروتسلاو400 – 351
دانشگاه یاگیلونیا800 – 601
دانشگاه پزشکی لودز800 – 601
دانشگاه گدانسک1000 – 801
دانشگاه پزشکی ورشو1000 – 801
دانشگاه نیکولاو کوپرنیک1500 – 1201

دانشگاه پزشکی وروتسلاو

دانشگاه پزشکی وروتسلاو به سال 1811 و به دانشگاه ویادرینا در فرانکفورت بر می گردد که توسط پادشاه پروس فردریک ویلهلم دوم دستور انتقال به وروتسلاو را صادر کرد. این پردیس دانشگاهی در وروتسلاو، چهارمین شهر بزرگ لهستان در رودخانه اودرا واقع شده است.

در این دانشگاه چهار رشته تخصصی شامل پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی و علوم بهداشتی وجود دارد. دانشکده پزشکی قدیمی ترین و بزرگترین دانشکده این دانشگاه است و در سال 1945 تأسیس شد. این مرکز محل اولین عمل جراحی قلب باز در لهستان در سال 1958 بود. این عمل توسط دکتری انجام شد که اولین پیوند کلیه را نیز از یک اهدا کننده زنده انجام داد ه بود.

این دانشکده پزشکی شاهد پیوستن دانشمندان برجسته مختلف برای انجام تحقیقات از جمله لودویک هیرسفلد، زیگمونت آلبرت و ویتولد اورتوفسکی بوده است. دانشکده داروسازی اولین دانشکده ای بود که در لهستان قراردادی را بین یک شرکت داروسازی و یک دانشگاه پزشکی امضا کرد و این توافق منجر به یک برنامه آموزشی در داروسازی صنعتی شد.

کشور لهستان خود به دلیل تلاش های دارویی خود مشهور است و چندین داروی قابل توجه از وروتسلاو مانند وراتیزولین و ایپرونال منشا گرفته اند. دانشمندان دانشکده در دانشگاه همچنین فناوری استخراج روغن گل مغربی را توسعه دادند که اکنون در سراسر جهان استفاده می شود.

دانشگاه شامل دو بیمارستان است، بیمارستان بالینی دولتی فردی و بیمارستان بالینی دانشگاه. این دانشگاه همچنین به پلی کلینیک آکادمیک دندان شناسی و مرکز آلزایمر در اسکیناوا وابسته است. دانشجویان می توانند در دانشکده های پزشکی، دندانپزشکی و علوم بهداشتی به زبان انگلیسی و بقیه دانشکده ها به زبان لهستانی تحصیل کنند.

دانشگاه پزشکی وروتسلاو
دانشگاه یاگیلونیا

دانشگاه یاگیلونیا

دانشگاه یاگیلونیا (JU) یک موسسه آموزش عالی دولتی است که در سال 1364 تأسیس شد و به مدت 650 سال بخشی جدایی ناپذیر از کراکوف بوده است. JU امروز سنت را با چالش های دنیای مدرن پیوند می دهد و با 4063 معلم دانشگاهی و تقریبا 500 استاد برجسته، بیش از 100 حوزه درسی متمرکز حرفه ای را در برجسته ترین زمینه ها ارائه می دهد.

در چند سال گذشته، JU به طور مداوم مقام های برتر را در رتبه بندی های مختلف بهترین دانشگاه های لهستان به دست آورده است. دانشگاه یاگیلونیا لهستان از روابط بین المللی آموزشی بسیار خوبی با سایر دانشگاه های برتر جهان برخوردار است به خصوص با دانشگاه هایدلبرگ، دانشگاه کمبریج، دانشگاه ملبورن، دانشگاه کالیفرنیا و دانشگاه شیگاگو.

همچنین باید خاطر نشان کنیم که این دانشگاه قدیمی ترین دانشگاه لهستان و یکی از قدیمی ترین دانشگاه های اروپا شناخته می شود. این دانشگاه از اساتید مجرب و برنامه های آموزشی قوی برخوردار است که مدارک اعطایی از سوی آن را در تمام اروپا معتبر می کند.

دانشگاه پزشکی لودز

دانشگاه پزشکی لودز (Łódź Medical University) یکی از بزرگ ترین و معتبرترین دانشگاه های پزشکی در لهستان است که در سال 1962 تأسیس شده و طیف گسترده ای از برنامه های کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا را در رشته های مختلف علوم پزشکی ارائه می دهد.

دانشگاه لودز از ادغام آکادمی پزشکی غیر نظامی و آکادمی پزشکی نظامی لهستان در راستای توسعه و ارتقا بهداشت و راه های نوین بهداشت عمومی به وجود آمد. این دانشگاه متشکل از 7 دانشکده و 4 بیمارستان است که در آن بیش از 450 پزشک متخصص در حال آموزش و تدریس به دانشجویان هستند.

شاید برایتان سوال باید که خوابگاه های دانشجویی لهستان هم به دانشجویان ارائه می شود یا خیر؟ مقاله لینک شده را بخوانید تا با شرایط خوابگاه ها و شرایط ثبت نام در آن ها آشنا شوید.

دانشگاه پزشکی لودز
دانشگاه گدانسک

دانشگاه گدانسک

دانشگاه گدانسک (UG) یک دانشگاه دولتی تحقیقاتی در شهر گدانسک، لهستان است که در سال 1970 تأسیس شد و بزرگ ترین دانشگاه در پومرانی است. این دانشگاه دارای 17 دانشکده و 6 مرکز بین رشته ای است و حدود 31 هزار دانشجو در آن تحصیل می کنند. ضمنا باید بدانید که این دانشگاه عضو انجمن دانشگاه های اروپا است.

دانشکده پزشکی این دانشگاه در سال 1990 تأسیس شد و طیف گسترده ای از برنامه های کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا را در رشته های مختلف علوم پزشکی ارائه می دهد. این دانشکده همچنین دارای یک بیمارستان آموزشی مدرن است که به دانشجویان فرصت کسب تجربه عملی را خواهد داد.

دانشگاه پزشکی ورشو

دانشگاه پزشکی ورشو

دانشگاه پزشکی ورشو (WUM) یک دانشگاه دولتی پزشکی در ورشو، لهستان است که در سال 1950 تأسیس شد و بزرگ ترین دانشگاه پزشکی در لهستان است. این مرکز دارای سه دانشکده اصلی است: دانشکده پزشکی، دانشکده داروسازی و دانشکده دندانپزشکی. این دانشگاه همچنین دارای تعدادی بیمارستان آموزشی و مرکز تحقیقاتی است.

دانشگاه پزشکی ورشو یکی از معتبرترین دانشگاه های پزشکی در اروپا است که در رتبه بندی جهانی QS در رده 801 – 1000 در رشته پزشکی قرار دارد. این دانشگاه همچنین عضو انجمن دانشگاه های اروپا است و دانشجویان می توانند درآن رشته های پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی را در مقاطع مختلف تحصیل نمایند.

برای شناخت بورسیه های تحصیلی لهستان مقاله لینک شده را بخوانید، شاید بتوانید در لهستان، رایگان درس بخوانید.

دانشگاه نیکولاس کوپرنیک

دانشگاه نیکولاس کوپرنیک (UMK)  دانشگاهی دولتی در تورون، لهستان است که در سال 1945 تأسیس شده و بزرگ ترین دانشگاه در منطقه کوئیاوی-پومرانیا است. این مرکز دانشگاهی دارای 17 دانشکده و 4 مرکز بین رشته ای است و حدود 35 هزار دانشجو در آن تحصیل می کنند. این دانشگاه نیز عضو انجمن دانشگاه های اروپا است.

دانشکده پزشکی UMK در سال 1984 تاسیس شده است و طیف گسترده ای از برنامه های کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا را در رشته های مختلف علوم پزشکی به دانشجویان بین المللی ارائه می نماید. این دانشگاه همچنین شهریه های مناسبی دارد و جز دانشگاه های ارزان لهستان و اروپا شناخته می شود.

دانشگاه نیکولاس کوپرنیک

جهت شناخت سایر دانشگاه های پزشکی و یا بررسی تخصصی مدارک خود می توانید با کارشناسان موسسه رجبی در دفاتر تهران و شیراز تماس حاصل کرده و مشاوره رایگان دریافت نمایید. همچنین دعوت می کنیم مقاله تحصیل در لهستان را مطالعه کنید تا با نحوه اخذ پذیرش از دانشگاه های این کشور آشنا شوید.

با برخی رشته های علوم پزشکی ارائه شده در برترین دانشگاه های لهستان آشنا شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Rate this post