دانشگاه Chicago

دانشگاه Chicago
مشاور مهاجرتی

 این دانشگاه از سوی موسسه QS رتبه 21 و از سوی TIMES رتبه 13 را در بین دانشگاه های جهان به دست آورده است.

 برای تحصیل در دانشگاه شیکاگو باید به زبان انگلیسی مسلط باشید و مدرک معتبری نیز ارائه دهید.

شهریه تحصیلی سالانه این دانشگاه در مقطع کارشناسی 67,446 دلار است.

 بله، این دانشگاه دارای تعداد مناسبی خوابگاه و محل اقامت است که برای دانشجویان خود در نظر گرفته است.

بله برای پذیرش در دوره کارشناسی این دانشگاه باید در آزمون SAT یا ACT شرکت نموده و نمره مناسب و قابل قبولی اخذ کنید.

تاریخچه دانشگاه Chicago

دانشگاه شیکاگو در سال 1891 توسط گروهی از بازرگانان و کشیشان باپتیست تأسیس شد. هدف آن ها ایجاد دانشگاهی بود آموزش عالی و تحقیقات در آن بخوبی رشد کند و به عنوان مرکزی برای رهبری فکری در غرب میانه عمل نماید.

دانشگاه شیکاگو در طول تاریخ به دلیل تعهد به نوآوری و برتری علمی شناخته شده است. این دانشگاه محل بسیاری از اکتشافات و پیشرفت های مهم علمی بوده است و تعدادی از مشهورترین متفکران و دانشمندان جهان را در خود جای داده است.

تعداد دانشجویان  Chicago universityدر سال 2024 در دوره کارشناسی 7,653 نفر و در دوره تحصیلات تکمیلی 10,870 نفر می باشد. این دانشگاه همچنین در حال حاضر 193,885 نفر فارغ التحصیل در سراسر جهان دارد که در حوزه ها و مشاغل مختلف در حال فعالیت هستند.

جالب است بدانید که این دانشگاه کمک مالی بزرگی در سال 2008 از دانشجوی سابق خود، جان راکفلر سرمایه دار بزرگ به مبلغ 300 میلیون دلار دریافت کرد که در توسعه دانشگاه و تهیه تجهیزات و به طورکلی رشد دانشگاه تاثیر بسیار زیادی داشت.

تاریخچه دانشگاه Chicago

برخی از حقایق جالب در مورد تاریخچه دانشگاه شیکاگو

 • دانشگاه شیکاگو اولین دانشگاه در ایالات متحده است که یک دپارتمان جامعه شناسی تأسیس کرد.
 • دانشگاه شیکاگو اولین دانشگاه در ایالات متحده است که یک مدرک دکترا در علوم سیاسی ارائه داده است.
 • دانشگاه شیکاگو محل توسعه نظریه اقتصادی نئوکلاسیک است.
 • دانشگاه شیکاگو محل توسعه مکتب شیکاگو در تاریخ نگاری است.
 • دانشگاه شیکاگو محل توسعه جامعه شناسی شیکاگو است.
 • موزه انستیتوی مطالعات فرهنگ های باستانی دانشگاه یکی از بزرگترین مجموعه های آثار باستانی خاورمیانه را در خود جای داده است.

دانشگاه شیکاگو همچنان به عنوان یکی از پیشروترین دانشگاه های تحقیقاتی در جهان شناخته می شود و متعهد به ارائه آموزش عالی و انجام تحقیقاتی است که به نفع بشریت می باشد.

پردیس ها و موقعیت جغرافیایی دانشگاه  Chicago

پردیس اصلی دانشگاه شیکاگو، در محله هاید پارک در حدود 12 کیلومتری جنوب شهر شیکاگو، ایالت ایلینوی ایالات متحده آمریکا واقع شده است. این محله به خاطر معماری زیبا، موزه ها، کتابخانه ها، پارک ها و دریاچه میشیگان که در خود جای داده است، مشهور است.

مساحت دانشگاه شیکاگو 217 جریب (87 هکتار) است که از نظر موقعیت مکانی در قلب یک کلان شهر پر جنب و جوش قرار دارد و در عین حال از فضای آرام و دلنشین یک محله برخوردار است. همچنین به راحتی و با حمل و نقل عمومی از تمامی نقاط شهر می توان به پردیس دانشگاه دسترسی پیدا کرد.

بسیاری از ساختمان های پردیس به سبک نئوگوتیک هستند که توسط معماران مشهوری مانند هنری ایوز و فرانک لوید رایت طراحی شده اند. همچنین پردیس دارای فضای سبز فراوانی از جمله پارک ها، باغ ها و زمین های ورزشی و همچنین امکاناتی نظیر کتابخانه ها، آزمایشگاه ها، مراکز تحقیقاتی، سالن های ورزشی، استخر و سایر امکانات مدرن است.

جالب است این را نیز بدانید که دانشگاه شیکاگو میزبان چندین موزه از جمله موزه هنر دانشگاه شیکاگو، موزه تاریخ طبیعی دانشگاه شیکاگو و رصدخانه یورک است و در کنار آن ها دارای مجموعه ای از کتابخانه ها از جمله کتابخانه هارپر کورت، یکی از زیباترین کتابخانه های جهان است.

ضمنا همانطور که در ابتدا اشاره ای کردیم، این دانشگاه علاوه بر پردیس اصلی خود در شیکاگو پردیس های دیگری هم دارد. پردیس پاریس، پردیس پکن، دو مدرسه بیزینس در هنگ کنگ و شیکاگو، پردیس هنگ کنگ و دو مرکز دیگر در دهلی هند، از جمله پردیس های غیر اصلی این دانشگاه هستند.

پردیس ها و موقعیت جغرافیایی دانشگاه Chicago

دانشکده های دانشگاه شیکاگو

دانشگاه شیکاگو یک مرکز تحقیقاتی تلقی می شود که در حوزه تحقیقات و پژوهش نیز بسیار فعال است و فقط به آموزش و تعلیم دانشجویان نمی پردازد. دانشجویان در دانشگاه Chicago می توانند در رشته های مختلفی تحصیل کنند که هریک در دانشکده های مربوط به خود به آنان ارائه می شود. 7 دانشکده این دانشگاه بدین شرح هستند:

 • دانشکده پزشکی
 • دانشکده الهیات
 • دانشکده علوم
 • دانشکده تحصیلات تکمیلی
 • دانشکده علوم اجتماعی
 • دانشکده کسب و کار
 • دانشکده حقوق

رشته های ارائه شده در دانشگاه  Chicago

دانشگاه شیکاگو به خاطر رویکرد آموزش لیبرال خود که بر آموزش جامع و بین رشته ای تأکید دارد هم شناخته شده است. دانشجویان در معرض طیف گسترده ای از موضوعات قرار می گیرند و تشویق می شوند تا به طور انتقادی فکر کنند و ایده های خود را توسعه دهند.

این دانشگاه از نسبت دانشجو به استاد 6:1 برخوردار است که یعنی دانشجویان می توانند از تعامل نزدیک با اعضای هیئت علمی بهره مند شوند. ویژگی های آموزشی دانشگاه شیکاگو بسیار است که همین ویژگی ها باعث چنین رشد و اعتبار روز افزونی برای این مرکز شده است.

همچنین طبق آمار نرخ پذیرش نرخ پذیرش  Chicago university در سال 2022 برای مقطع کارشناسی 5.4% بوده که یعنی از هر 100 متقاضی، فقط 5.4 نفر پذیرفته شده اند. این آمار نشان می دهد که پذیرش در این مرکز چندان ساده نیست و رقابت بالایی میان متقاضیان وجود دارد.

دانشجویان در شیکاگو می توانند در دوره های کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا شرکت کرده و رشته های مختلفی را برای تحصیل انتخاب نمایند. رشته های تحصیلی این دانشگاه به شرح زیر می باشند:

مقطعرشته های ارائه شده در دانشگاه شیکاگو امریکا 
کارشناسیمطالعات معماری، انسان شناسی، تاریخ هنر، نجوم و اخترفیزیک، شیمی بیولوژیکی، مطالعات سینما و رسانه، مطالعات کلاسیک، علوم بالینی و ترجمه، ریاضیات محاسباتی و کاربردی، علوم اجتماعی محاسباتی، تحلیل محاسباتی و سیاست عمومی، علوم کامپیوتر، نویسندگی، مطالعات دیجیتال، اقتصاد، گواهینامه آموزش و تدریس، زبان و ادبیات انگلیسی، کارآفرینی، علوم جغرافیای، علوم ژئوفیزیک، مطالعات آلمانی، مطالعات جهانی، تاریخ، سلامت و جامعه، روابط بین الملل، روزنامه نگاری، زبان شناسی، ریاضیات، موسیقی، فلسفه، فیزیک، علوم سیاسی، روانشناسی، مطالعات دینی، آمار، جامعه شناسی، مطالعات خودآموز، هنرهای تجسمی، مهندسی مولکولی
کارشناسی ارشدعلوم کامپیوتر، الهیات، علوم محیط زیست، سیاست، ریاضیات مالی، مطالعات بهداشت، مطالعات خاورمیانه، علوم، فیزیک، سیاست عمومی، سیاست عمومی و روابط بین المللی، کسب و کار، حقوق تطبیقی، تجزیه و تحلیل ترافییک، انفورماتیک پزشکی و روابط بین الملل، مطالعات آمریکای لاتین و کارائیب (علوم انسانی)، مطالعات آمریکای لاتین و کارائیب (علوم اجتماعی)، مطالعات مذهبی، علوم اجتماعی، آمار، مدیریت،
دکترازیست شناسی تکاملی، ژنتیک، ژنومیک و سیستم های زیست شناسی، علوم ژئوفیزیک، مطالعات آلمانی، مطالعات بهداشت، تاریخ، ژنتیک انسانی، برنامه های آموزشی، حقوق، زبان شناسی، ریاضیات، فیزیک پزشکی، پزشکی (MD)، میکرب شناسی، انیمیشن، روان پزشکی، مردم شناسی، تاریخ هنرنجوم و فیزیک نجومی، بیوشیمی و بیولوژی مولکولی، علوم بیوفیزیکی، کسب و کار، زیست شناسی سرطان، سلولی و مولکول، شیمی،  مطالعات رسانه و سینماکلاسیک، توسعه انسانی تطبیقی

 رتبه علمی دانشگاه شیکاگو در جهان

دانشگاه شیکاگو یک اعتبار برای نظام دانشگاهی آمریکا است و همواره با رتبه و جایگاهی که در بین دانشگاه های جهان به دست می آورد، این امر را تثبیت می نماید.

این دانشگاه به خاطر  برنامه های آموزشی قوی خود در  رشته های مختلف، از جمله علوم انسانی، علوم طبیعی، علوم اجتماعی و حرفه ای نامی است. رتبه جهانی این دانشگاه را از نظر برترین مراجع مشاهده می کنید:

مرجعرتبه جهان
QS21
TIMES13
Shanghai10
ARWU10
US News12

عوامل تاثیرگذار در رتبه بندی دانشگاه شیکاگو

 •  دانشگاه شیکاگو دارای اعضای هیئت علمی متشکل از برخی از مشهورترین محققان و متفکران جهان است.
 • دانشجویان با استعداد، دانشگاه شیکاگو دانشجویانی را از سراسر جهان جذب می کند که همگی با استعداد و با انگیزه هستند.
 • منابع فراوان، دانشگاه شیکاگو دارای منابع مالی قوی است که به آن امکان می دهد بهترین امکانات و فرصت های آموزشی را برای دانشجویان خود فراهم کند.
 • تعهد به تحقیق، دانشگاه شیکاگو یک دانشگاه تحقیقاتی پیشرو است و اعضای هیئت علمی و دانشجویان آن به طور مداوم در حال انجام تحقیقات در سطح جهانی هستند.

شهریه دانشگاه شیکاگو

تحصیل در کشور آمریکا را نمی توان جز گزینه های ارزان و مقرون به صرفه در جهان معرفی کرد، زیرا نه تنها هزینه های زندگی در آمریکا ارزان نیست، بلکه شهریه تحصیل در دانشگاه ها نیز بالا است. دانشگاه شیکاگو نیز از شهریه های ارزانی برخوردار نیست و سالانه شهریه آن باتوجه به مقطع و رشته می تواند از 30 تا 75 هزار دلار را در بر بگیرد.

البته از آن جایی که این دانشگاه خصوصی است نباید از آن تعجب کرد، ضمن این که با توجه به رتبه دانشگاه و آینده ای که پس از فارغ التحصیلی برای فرد رقم خواهد خورد، این موضوع کاملاً ارزش خود را نشان می دهد. 

هزینه های زندگی برای دانشجویان دانشگاه Chicago

هزینه زندگی برای دانشجویان دانشگاه شیکاگو می تواند به طور قابل توجهی بسته به سبک زندگی، محل اقامت و انتخاب های شخصی فرد متفاوت باشد. باید به خاطر بسپارید که شیکاگو یکی از شهرهای نسبتا گران آمریکا نیز شناخته می شود اما در مقایسه با برخی از شهرهای بزرگ دیگر مانند سانفرانسیسکو و نیویورک، هنوز هم ارزان تر است.

به طور کلی، می توانید انتظار داشته باشید که سالانه بین 30،000 تا 50،000 دلار برای پوشش هزینه های مسکن، غذا، حمل و نقل، کتاب و لوازم التحریر، سرگرمی و سایر هزینه های شخصی خرج کنید. در ادامه این قسمت میانگین هزینه های سالانه برای برخی از دسته بندی های اصلی هزینه های دانشجویی در این شهر آورده شده است:

نوع هزینهمبلغ سالانه هزینه های زندگی دانشجویان دانشگاه شیکاگو آمریکا
مسکن و ملک14000 تا 26000 دلار برای خوابگاه یا آپارتمان خارج از محوطه دانشگاه
غذا و خوراک4800 تا 7500 دلار برای وعده های غذایی در غذاخوری دانشگاه یا پخت و پز خودتان
حمل و نقل1500 تا 2500 دلار برای اتوبوس، قطار یا دوچرخه
کتاب و لوازم التحریر1800 دلار
هزینه های متفرقه1950 دلار ( لباس، سرگرمی و غیره)

راه هایی برای صرفه جویی در هزینه های زندگی در شیکاگو

 • در خوابگاه دانشگاه زندگی کنید: خوابگاه ها مقرون به صرفه ترین گزینه مسکن برای اکثر دانشجویان شیکاگو هستند.
 • در غذاخوری های دانشگاه غذا بخورید: غذاخوری های دانشگاه طیف وسیعی از گزینه های غذایی را با قیمت های مقرون به صرفه ارائه می دهند.
 • از حمل و نقل عمومی استفاده کنید: شیکاگو سیستم حمل و نقل عمومی خوبی دارد که می تواند به شما در صرفه جویی در هزینه پارکینگ و بنزین کمک کند.
 • به جای خرید کتاب های درسی نو، می توانید آن ها را از کتابخانه کرایه کنید یا از دانشجویان دیگر خریداری کنید.
 • از تخفیف های دانشجویی استفاده کنید: بسیاری از مشاغل محلی در این شهر تخفیف هایی را به دانشجویان ارائه می دهند.

کمک های مالی( بورسیه ) دانشگاه  Chicago

در دانشگاه شیکاگو همه دانشجویان بدون توجه به وضعیت مالی خود به طور خودکار برای بورسیه های مبتنی بر شایستگی در نظر گرفته می شوند و هیچ برنامه جداگانه ای مورد نیاز نیست. دانشجویان نمونه برای دریافت بورسیه تحصیلی شایستگی دانشگاه بر اساس پیشرفت تحصیلی ، دستاوردهای فوق برنامه و تعهد به جوامع خود انتخاب می شوند.

طبق این برنامه بورسیه های زیر برای دانشجویان واجد شرایط در این دانشگاه در دسترس هستند:

بورسیه های دانشگاه شیکاگو توضیحات و شرایط
بورسیه دانشگاهبورسیه دانشگاهی به دانشجویان ممتاز به عنوان شهریه جزئی برای یک بورس تحصیلی چهار ساله اعطا می شود.
بورسیه تحصیلی اول فونیکسبه تمام دانشجویان سال اول کالج 20 هزار دلار بورسیه طی چهار سال تعلق می گیرد.
بورسیه پلیس و آتش نشانیبرای احترام به افسران ایمنی عمومی ایمنی، فرزندان پلیس و آتش نشانان شهرداری، شهرستانی و ایالتی حرفه ای، فعال یا کشته شده در حین انجام وظیفه، واجد شرایط دریافت بورسیه تحصیلی چهار ساله هستند.
برنامه بورس تحصیلی Odysseyبه لطف سخاوت باورنکردنی یک اهداکننده ناشناس – “هومر” – و هدایای بیشتر از طرف فارغ التحصیلان و دوستداران دانشگاه، برنامه بورس تحصیلی Odyssey حمایت علمی، اجتماعی و شغلی بیشتری را برای دانشجویان واجد الشرایط در نظر گرفته اند.
دانش‌آموزان مدارس دولتی شیکاگوبه منتخب فارغ‌التحصیلان برجسته مدارس دولتی شیکاگو، بورسیه تحصیلی چهار ساله با شهریه کامل تعلق می‌گیرد.
محقق رئیس جمهور5000 دلار برای یک پروژه تحقیقاتی ویژه تابستانی، کارآموزی، یا دوره های تحصیلات تکمیلی برای هر یک از دو تابستان قبل از سال دوم، سوم یا چهارم.
دانش پژوه:5000 دلار برای یک پروژه تحقیقاتی ویژه تابستانی، دوره کارآموزی یا دوره های تحصیلات تکمیلی برای تابستان قبل از سال دوم، سوم یا چهارم.

برخی از جوایز و دست آوردهای دانشگاه  Chicago

 این دانشگاه محل فعالیت برخی از درخشان ترین چهره های جهان بوده و سهم بسزایی در پیشرفت رشته های مختلف علمی داشته است. در ادامه برخی از جوایز و دستاوردهای برجسته این دانشگاه را خواهیم گفت:

جوایز و افتخارات دانشگاه شیکاگوتوضیحات
نوبل92 تن از فارغ التحصیلان، دانشجویان و اعضای هیئت علمی دانشگاه شیکاگو موفق به دریافت جایزه نوبل در رشته های مختلف از جمله فیزیک، شیمی، فیزیولوژی یا پزشکی، ادبیات، صلح و اقتصاد شده اند.
مدال فیلدز4 مدال
جایز تورینگ1 جایزه
جایزه گرگوری مینکوفسکی6 جایزه
جایزه ولف2 جایزه
جایزه ملی علوم48 جایزه
جایزه ملی فناوری12 جایزه

برخی از معروف ترین فارغ التحصیلان دانشگاه شیکاگو

فارغ التحصیلان این دانشگاه در زمینه های مختلف از جمله علوم، سیاست، تجارت، هنر و ادبیات به موفقیت های چشمگیری دست یافته اند و در حوزه ها و پست های مطرح و بزرگی به مردم جهان خدمت کرده اند. در ادامه به برخی از معروف ترین فارغ التحصیلان دانشگاه شیکاگو در رشته های مختلف اشاره می کنیم:

نام چهره های درخشان دانشگاه شیکاگوفعالیت
میلتون فریدمناقتصاددان و برنده جایزه نوبل، پدر اقتصاد مدرن
جان هاردفیزیکدان و برنده جایزه نوبل، به خاطر توسعه نظریه بیگ بنگ شناخته شده است.
یوژن ویگنرفیزیکدان و برنده جایزه نوبل، به خاطر سهمش در توسعه بمب اتمی شناخته شده است.
پل ساموئلسوناقتصاددان و برنده جایزه نوبل، به خاطر کارش در زمینه تجزیه و تحلیل اقتصادی شناخته شده است.
جرج استیگلیتزاقتصاددان و برنده جایزه نوبل، به خاطر کارش در زمینه اقتصاد اطلاعات شناخته شده است.
باراک اوباما44مین رئیس جمهور ایالات متحده
پل ولکررئیس سابق بانک فدرال رزرو
رابرت مک ناماراوزیر دفاع سابق ایالات متحده
دیوید اکسلرودمشاور ارشد سیاسی باراک أوباما
جان دیویس راکفلر جونیربشردوست و تاجر
جان دیویس راکفلربنیانگذار شرکت Standard Oil، ثروتمندترین فرد تاریخ
گری سیکورمدیر عامل سابق مک کینزی اند کمپانی
جان لوئیس لوبنیانگذار شرکت United Airlines
تی.اس. الیوتشاعر، نمایشنامه نویس و منتقد ادبی، برنده جایزه نوبل ادبیات
باب دیلنخواننده و ترانه سرا، برنده جایزه نوبل ادبیات
جورج لوکاسفیلمساز، خالق جنگ ستارگان
سونیتا نایرنویسنده، برنده جایزه پولیتزر

مدارک لازم برای درخواست پذیرش از دانشگاه شیکاگو

مدارک لازم برای درخواست پذیرش در دانشگاه شیکاگو بسته به مقطع تحصیلی (کارشناسی، کارشناسی ارشد یا دکترا)، برنامه تحصیلی، شرایط فردی و ملیت افراد متفاوت است. با این حال، به طور کلی، برخی مدارک به طور قطع از تمامی متقاضیان درخواست می شود و ارائه آن اجباری است که بدین شرح هستند:

 • فرم درخواست که باید به صورت آنلاین از وب سایت دانشگاه شیکاگو دانلود کنید.
 • آخرین مدارک تحصیلی و ریز نمرات رسمی تمام دوره های تحصیلی دبیرستان و دانشگاه.
 • نمرات آزمون که برای مقطع کارشناسی، باید نمرات آزمون SAT یا ACT را ارسال کنید و برای مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا، ممکن است نیاز به ارسال نمرات آزمون GRE،GMAT  یا سایر آزمون های مورد نیاز برنامه داشته باشید.توصیه نامه که باید 2 تا 3 نامه از معلمان، مربیان یا سایر افراد حرفه ای که می توانند در مورد توانایی های علمی و شخصی شما صحبت کنند، ارائه کنید (مقاطع تحصیلات تکمیلی).
 • انگیز نامه و رزومه خلاصه خود که سابقه تحصیلی، تجربیات کاری، فعالیت های فوق برنامه و افتخارات شما را خلاصه کند را تهیه کرده و به دانشگاه ارائه کنید.
 • هزینه درخواست و رسید آن باید ارائه شود.
مدارک لازم برای درخواست پذیرش از دانشگاه شیکاگو

مراحل اپلای برای دانشگاه شیکاگو

 • در ابتدا باید الزامات، شرایط، مهلت ارسال، هزینه ها و هر آن چه نیاز است را بررسی کنید و به شناخت کامل و دقیقی از دانشگاه و شرایط مهاجرت برسید.
 • در این مرحله تمامی مدارک لازم را تهیه و جمع آوری نمایید.
 • در مرحله بعد تمام مدارک مورد نیاز را به صورت آنلاین یا پستی ارسال کنید و اطمینان حاصل آورید که تمام مدارک به موقع ارسال شده اند.
 • در حین بررسی مدارک و پیش از تایید نهایی، در برخی از برنامه ها ممکن است متقاضیان را برای مصاحبه دعوت کنند که اگر برای مصاحبه دعوت شدید، حتماً آماده شوید و تمرین کنید.
 • در آخر کمیته پذیرش درخواست شما را بررسی می کند و تصمیم خود را به شما اعلام می دارد؛ شما می توانید از طریق پورتال دانشجو به وضعیت درخواست خود دسترسی پیدا کنید.

دقت داشته باشید که برای پذیرش در دوره کارشناسی این دانشگاه باید حداقل مدرک آیلتس 6.5 را داشته باشید و به همراه مدرک دیپلم مورد تایید به این مرکز ارسال کنید. برای دوره کارشناسی ارشد و دکترا نیاز به آیلتس 7 به بالا می باشد و معدل متقاضی نیز باید بسیار بالا باشد.

مراحل اپلای برای دانشگاه شیکاگو

خوابگاه های دانشگاه شیکاگو  (Chicago)

دانشگاه شیکاگو برای دانشجویان خود خوابگاه و محل های اقامتی مناسبی را در نظر گرفته است که در حال حاضر شامل 7 خوابگاه می شود و هر خوابگاه شامل چند تعداد خانه است که ظرفیت هر یک از خانه ها نیز با توجه به شرایط آنان متفاوت بوده و حداقل 40 نفر و حداکثر 100 نفر را در خود جای می دهد.

خوابگاه ها تجهیزات و امکانات مناسبی برای اقامت دارند، هریک از اتاق ها می تواند دارای کمد، صندلی کناری روکش دار، میز، تخت یک یا دو نفره و غیره باشد. هزینه اقامت سالانه در خوابگاه های این دانشگاه 12,084 دلار است که سایر هزینه های غذا، سالن ورزش و خدمات مازاد به مبلغ آن اضافه خواهد شد. خوابگاه های دانشگاه شیکاگو بدین شرح هستند:

نام خوابگاه های دانشگاه شیکاگو

تعداد خانهنوع اتاق
Burton Judson Courts6 خانهیک و دو نفره
Campus North Residential Commons8 خانهیک و دو نفره و آپارتمان
International House5 خانهیک و دو نفره
Max Palevsky Residential Commons8 خانهیک و دو نفره
Renee Granville-Grossman Residential Commons8 خانهیک و دو نفره و آپارتمان
Snell-Hitchcock Hall2 خانهیک و دو نفره
Woodlawn Residential Commons11 خانهیک و دو نفره و آپارتمان

برای شناخت دقیق رشته های تحصیلی دانشگاه شیکاگو و چگونگی پذیرش در آن ها با مشاورین شرکت رجبی در دفاتر تهران و شیراز تماس حاصل کرده و یا به صورت حضوری از مشاوره های تیم خبره ما بهره مند شوید.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *