مهاجرت به ایتالیا

مهاجرت به ایتالیا

کشور ایتالیا به دلیل بی نظیر بودن در میان کشورهای اروپایی هر ساله درخواست های زیادی برای مهاجرت به ایتالیا را مورد بررسی قرار می دهد . فرهنگ غنی ، امکانات پیشرفته ، سطح بالای زندگی و تحصیلات و عوامل بسیار دیگر باعث شده که افراد زیادی رویای زندگی در این کشور را در سر بپرورانند .

این مهاجران در صورت اخذ ویزا در نقاط مختلف این کشور سکونت داده میشوند که اکثر آنها به دلیل اقتصادی بودن مناطق شمال این کشور در آنجا سکونت دارند . چنانچه خواهان مهاجرت به این کشور هستید میتوانید با مراجعه به دفتر موسسه حقوقی وکلای مهرآفرین رجبی از تمام شرایط اخذ اقامت این کشور مطلع شوید تا مشاوران ما در این امر به شما یاری رسانند . در زیر به بررسی روش های مهاجرت به ایتالیا می پردازیم و امیدواریم که با مطالعه موارد زیر بتوانید به اطلاعات موردنیاز خود دست یابید .

درباره مهاجرت به ایتالیا

کشور ایتالیا که پایتخت آن شهر رم می باشد در جنوب قاره اروپا قرار گرفته و از شبه جزیره ایتالیا و دو جزیره سیسیل و ساردنی در دریای مدیترانه تشکیل شده است . در حدود 90% جمعیت 60 میلیونی این کشور مسیحی بوده و زبان رسمی آنها ایتالیایی می باشد .

ایتالیا که پنجمین کشور پرجمعیت اروپا محسوب میشود آب و هوایی معتدل و فصلی دارد . دو کشور مستقل به نام های واتیکان و سان مارنو درون خاک این کشور قرار گرفته اند . واحد پول کشور یورو بوده و اقتصادی وابسته به فلزکاری ، ماشین آلات و کشاورزی دارد . این کشور میراث فرهنگی غنی دارد و بیشترین میزان آثار باستانی جهان در این کشور قرار گرفته است .

تنوع فوق العاده طبیعت ، آثار هنری و باستانی ، غذاهای متنوع ، تعدد رسوم و موارد زیاد دیگر از جمله عوامل جذب گردشگر به این کشور است . از شهرهای مهم این کشور میتوان به میلان، نایل ، تورین و جنوا اشاره نمود .

راه های مختلفی برای مهاجرت به ایتالیا وجود دارد که در زیر به بررسی آنها می پردازیم :

مهاجرت به ایتالیا از طریق ویزای کار

دریافت ویزا از طریق کار در اتحادیه اروپا کمی مشکل می باشد زیرا به یک کارفرما از اتباع این کشور نیاز دارید که برای شما دعوتنامه بفرستد . به این صورت که کارفرما آگهی خود را به مدت سه ماه در کشور ایتالیا و سه ماه در اتحادیه اروپا به چاپ میرساند و اگر متقاضی برای کار پیدا نشد میتواند از دیگر کشورها نیروی موردنیاز خود را استخدام نماید . اگر شما در ایتالیا به تحصیل مشغول باشید میتوانید به محض آگهی شدن کار درخواست دهید و ویزای کار دریافت نمایید . هزینه زندگی دانشجویی را میتوان در حدود 800 یورو در ماه درنظر گرفت .

مهاجرت به ایتالیا با ویزای تحصیلی

مهاجرت تحصیلی به ایتالیا

مهاجرت از طریق تحصیل یکی از راه های ورود به ایتالیا می باشد که تقیربا میتوان گفت بهترین راه آن نیز محسوب میشود . لازمه ی شروع تحصیل در دانشگاه ها داشتن مدرک دیپلم می باشد . ادامه تحصیل در ایتالیا به زبان انگلیسی یا ایتالیایی ممکن است . دانشگاه های این کشور ابتدا یک امتحان ورودی به نام Esterni  را برگزار می کنند که باید بتوانید ابتدا نمره قبولی در این آزمون را کسب کرده و سپس درخواست ویزای تحصیلی بدهید .

این آزمون هرساله در تهران برگزار میشود . توجه داشته باشید که این امتحان فقط برای درخواست ویزا می باشد و مراحل ورود به دانشگاه موردنظر را باید جداگانه طی نمایید .دانشجویان در طول دوره تحصیل میتوانند ساعاتی را در هفته به کار مشغول شوند . تحصیل در تمام مقاطع تحصیلی و رشته های گوناگون در این کشور امکان پذیر است .

مهاجرت از طریق ازدواج

طبق قوانین کشور ایتالیا در صورتی که شما با یکی از اتباع این کشور ازدواج نمایید میتوانید درخواست اقامت نمایید . برای اینکه ازدواج در این کشور به صورت رسمی به ثبت برسد باید به صورت رسمی در کلیسا برگزار شود . اعلام و انجام مراسم ازدواج در کلیساهای کشور ایتالیا اجباری می باشد . مدارک شناسایی باید به زبان ایتالیایی ترجمه شده و همراه با پاسپورت فرد متقاضی باید به تایید سفارت این کشور برسد . در این ازدواج یکی از بستگان طرفین باید شهادت بدهد که ازدواج آنها واقعی بوده و به صورت سوری جهت اخذ اقامت صورت نمی پذیرد .

مهاجرت به ایتالیا از طریق سرمایه گذاری

این کشور قانون خاصی در رابطه با اعطای اقامت از طریق سرمایه گذاری ندارد اما این امکان وجود دارد که از طریق خرید ملک و یا ثبت شرکت بتوان به اقامت این کشور رسید . دولت ایتالیا مبلغ خاصی را برای سرمایه گذاری در این کشور مشخص نکرده است . ایتالیا برای کسانی که دوست دارند در این کشور زندگی کنند ویزای اقامت دائم و ویزای کار خود فرما نیز را ارائه میدهد . از طریق ثبت شرکت باید بتوان ثابت نمود که شرکت موردنظر برای کشور مفید و سود آور است و میتواند برای شهروندان اشتغال زایی نماید . برای این کار باید نام شرکت خود را انتخاب کرده و با بقیه اطلاعات به سفارت تحویل دهید و با انتقال یک حساب بانکی سرمایه موردنظر را به این کشور منتقل نمایید .

مهاجرت به ایتالیا از طریق تولد

سیستم اعطای تابعیت به دو گونه تعریف میشود که یکی بر اساس خون و دیگری خاک می باشد . چنانچه فرزندی در خاک کشوری به دنیا بیاید که سیستم تابعیت آن بر اساس خاک باشد بدون توجه به وضعیت اقامت والدین به او تابعیت کشور موردنظر داده میشود و چنانچه سیستم اعطای تابعیت بر اساس خون باشد فرزند مطابق با تابعیت پدر و مادر اقامت خود را دریافت می نماید .

در کشور ایتالیا شیوه اعطای اقامت بر اساس خون می باشد و فرزندی که از پدر و مادر غیر ایتالیایی متولد شده باشد در صورتی که والدین اقامت قانونی این کشور را داشته باشند میتواند پاسپورت ایتالیا را دریافت نماید . تابعیت ایتالیا از طریق پدر و یا مادر ایتالیایی نیز به فرزند منتقل میشود . در صورتی که فرزند متولد شده در خاک ایتالیا والدینی با تابعیت نامعلوم داشته باشد میتواند برای تابعیت اقدام کند و تنها در این مورد از روش خاک به اقامت کشور ایتالیا برسد .

مهاجرت به ایتالیا از طریق پناهندگی

پناهندگی روش بسیار پر خطر و با ریسک بالا می باشد که به هیچ وجه توصیه نمی شود . در این روش امکان از دست رفتن سرما و در خطر قرار گرفتن زندگی و جان فرد نیز وجود دارد . فرد باید پس از درخواست پناهندگی به این کشور دلایل درخواست پناهندگی را به طور کامل شرح داده و پس از تعیین وقت منتظر اعلام رای دادگاه باشد . محل اسکان و تغذیه در کمپ های مخصوص پناهجویان به فرد داده شده و در صورت کار یابی و توانایی به تامین هزینه های خود کمک های دولت به او قطع میشود . توصیه ما به دوستان متقاضی همواره روش های قانونی مهاجرت می باشد .

مهاجرت به ایتالیا با روش های قانونی

کشور ایتالیا یکی از بهترین کشورهای دنیا برای زندگی می باشد که حتی افراد زیادی از آمریکا و کانادا برای زندگی در این کشور اقدام می نمایند . این کشور از جنبه های متفاوت مانند سیاست ، اقتصاد ، گردشگردی در میان چند کشور نخست دنیا قرار گرفته است .

اگرچه با شروع جنگ در کشورهای خاورمیانه میزان تقاضا برای ورود به این کشور زیاد شده است و شرایط اخذ اقامت کمی سخت تر شده اما کارشناسان ما در موسسه مهرآفرین رجبی میتوانند شما را به بهترین شکل ممکن در رسیدن به هدفتان و مهاجرت به ایتالیا و مهاجرت به اروپا راهنمایی نموده و از روش های کاملا قانونی با صرف کمترین هزینه شما را به مقصد برسانند . میتوانید جهت هرگونه سوال با مشاوران ما در دفاتر مختلف تماس حاصل فرمایید .

5/5 - (29 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

فهرست مطالب
خانه