مهاجرت به ترکیه

مهاجرت به ترکیه چگونه است؟ ما مشاوران شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) در این مقاله سعی کرده ایم که این سوال را با دقت و بررسی تمامی جوانب پاسخگو باشیم ، در ادامه با ما باشید تا با انواع روش های مهاجرت به ترکیه آشنا شوید.

Search
Generic filters

امروزه کشورهای بسیاری وجود دارند که با ارائه خدمات و مزایا گوناگون سعی در جذب مهاجران خارجی دارند و در جهت تحقق این امر ، روش ها و راه های گوناگونی را برنامه ریزی کرده اند که فرد براساس شرایط خود می تواند یکی از آنها را انتخاب و به کشور مورد نظر مهاجرت کند.

شاید شنیده باشید تعداد کثیری از ایرانیایی که قصد مهاجرت دارند ، عازم کشور ترکیه می شوند ، اما دلیل انتخاب ترکیه برای زندگی و تحصیل یا حتی سرمایه گذاری چیست؟

ترکیه به دلیل نزدیکی به ایران و هم مرز بودن ، سال هاست که به عنوان یک مقصد محبوب برای گردشگری شناخته می شود ، اما امروزه بسیاری از افراد برای اهداف مختلف به ترکیه مهاجرت می کنند و به دنبال اخذ اقامت و تابعیت آن هستند ، با این حال آیا می دانید که راه های مهاجرت قانونی به این کشور چیست و چگونه می توان اقامت یا تابعیت گرفت؟

این امکان وجود دارد که برای رسیدن به عنوان مد نظر خود با کلیک بر روی باکس فهرست مطالب به عنوان مرتبط مهاجرت به ترکیه دست یابید.

فهرست مطالب
مهاجرت به ترکیه

روناک در این فیلم اطلاعات کلی در خصوص مهاجرت به ترکیه را برای شما تشریح کرده است، این محتوای ویدئویی را ببینید تا با کلیات آشنا شوید، سپس متن مقاله را مطالعه نمایید و در صورت نیاز با شماره های شرکت مهاجرتی رجبی تماس بگیرید. همچنین می توانید پادکست مهاجرت به ترکیه را دانلود و در فرصتی دیگر به آن گوش دهید.

پادکست مهاجرت به ترکیه

منتظر شما هستیم!

مشاوره رایگان

ارزیابی مجانی شرایط شما در مشاوره های تلفنی موسسه رجبی!

کارشناسان مهاجرتی رجبی

سوالی دارید؟

مشاوره دقیق و رایگان ما را از دست ندهید.

روش های قانونی مهاجرت به ترکیه

ترکیه روش های مختلفی برای کسانی که قصد مهاجرت به این کشور دارند را برنامه ریزی کرده است و به افراد این فرصت را داده است تا براساس شرایط خود یکی از این راه ها را انتخاب کنند اما در این میان ، افراد سودجویی هستند که به متقاضیان راه های غیر قانونی نظیر پناهندگی را پیشنهاد می دهند.

باید خاطر نشان شویم که پناهندگی بدترین نوع مهاجرت است و افرادی که می توانند از سایر روش های قانونی اقدام به مهاجرت کنند بدون شک این راه را برای همیشه از ذهن خود خارج کنند زیرا در حال حاضر پناهندگان از شرایط مطلوبی برخوردار نیستند و رفاه زندگی در ترکیه برای این دسته از افراد بسیار پایین است.

شما با پناهندگی نه تنها نمی توانید به سایر مکان ها نقل مکان کنید ، بلکه تا مدت ها امکان بازگشت به ایران را ندارید و این باور که پس از گذشت سال ها شاید به شما اقامت دائم اعطا شود را باید دور از ذهن دانست! بنابراین سعی داشته باشید که فقط روش های قانونی مهاجرت به ترکیه را دنبال کنید.

روش های قانونی مهاجرت به ترکیه

چه روش های قانونی برای مهاجرت به ترکیه وجود دارد؟

یکی از روش های قانونی که از طریق آن می توانید به دانش خود نیز بیفزایید مهاجرت تحصیلی است ، شایان ذکر است که موسسات آموزش عالی ترکیه طیف وسیعی از رشته ها را ارائه می دهند که در اغلب کشورها مدارک اعطا شده آن معتبر است.

از روش های دیگر مهاجرت به ترکیه می توان به مهاجرت از طریق کار اشاره کرد ، اما باید توجه داشته باشید که برخی از کارها در ترکیه مختص افراد بومی و شهروندان ترک است و افراد خارجی نمی توانند در این حیطه ها به فعالیت بپردازند.

از روش های قانونی دیگر می توان به سرمایه گذاری ، ثبت شرکت ، خرید ملک و همچنین ازدواج اشاره داشت ؛ توجه داشته باشید که هر یک از این موارد دارای شرایط مخصوص به خود هستند ، بنابراین با مشاوران موسسه مهاجرتی رجبی تماس بگیرید تا به صورت تخصصی هر یک را بررسی و اطلاعات لازم را در اختیارتان قرار دهند.

مهاجرت به ترکیه از طریق تحصیل

Immigrating Turkey with study

مهاجرت به ترکیه از طریق تحصیل

ترکیه سال های زیادی است که طرح توسعه جذب دانشجوی خارجی را در برنامه های خود قرار داده و هر سال زمینه ها را برای جذب دانشجویان بیشتر فراهم می کند. اما موضوعی که اغلب دانشجویان درباره آن سوال دارند ، این است که شرایط مهاجرت به ترکیه از طریق تحصیل چگونه است؟

مشاوران موسسه مهاجرتی رجبی با تحقیق و بررسی هایی که برای پاسخ این سوال داشته اند ، این خبر خوب را برای دانشجویان دارند که دولت ترکیه به دانشجویان خارجی فرصت می دهد که تا یکسال پس از تحصیل به جستجوی کار بپردازند ، یعنی دانشجویان یک اقامت موقت یکساله دریافت می کنند و در صورت یافتن کار مناسب آن را به اقامت کاری تبدیل می کنند.

هچنین باید به این نکته اشاره کنیم که ترکیه از بسیاری جهات شبیه ایران است و شاید نمی توان انتظار داشت که تمامی رشته های تحصیلی پس از فارغ التحصیلی از بازار کاری خوبی برخوردار باشند و حتی برای رشته هایی با بازار کار ایده آل ، رقابت پذیرش بالایی وجود دارد.

نکته مهم تر از بقیه دانش زبان ترکی متقاضیان است؛ کارفرمایان ترک اغلب افرادی را استخدام می کنند که علاوه بر زبان انگلیسی به زبان ترکی هم تسلط خوبی داشته باشند.

برای اطلاع از شرایط دانشگاه ها و نحوه ورود به آن ها در کشور ترکیه، مقاله تحصیل در ترکیه را مطالعه نمایید تا در این خصوص اطلاعات بیشتری بدست بیارید.

چنانچه هدف مهاجرت تحصیلی به ترکیه را دارید، مقالات زیر را از دست ندهید.

اخذ اقامت ترکیه از طریق کار

شما چه زمانی که در ترکیه و چه زمانی که در خارج از کشور هستید ، می توانید برای اخذ اقامت ترکیه از طریق کار و سپس زندگی در ترکیه درخواست دهید.

برای آمادگی این درخواست ، ابتدا باید در ترکیه کار پیدا کنید ، جستجوی کار در کشور ترکیه از طریق رسانه های اجتماعی مانند فیسبوک ، لینکدین و برنامه های مشابه قابل بررسی است ، پس از یافتن شغل در ترکیه ، خارجی ها باید برای مجوز کار اقدام کنند تا بتوانند به طور قانونی کار کنند.

چگونه یک خارجی می تواند در ترکیه کار پیدا کند؟

بسیاری از اتباع خارجی که تا چند سال در ترکیه زندگی می کنند مجبور به کار با روش های غیرقانونی شده اند ، در حالی که این اتباع نمی توانند از ابتدایی ترین حقوق مانند بیمه درمانی بهره مند شوند ، نمی توانند دستمزد اضافه کاری خود را نیز دریافت کنند و حتی حقوق آنها به درستی پرداخت نمی شود.

خارجی ها در ترکیه در بخش های مختلف در شهرهای بزرگ مانند استانبول ، آنکارا و ازمیر شغل پیدا می کنند ، شرکت های بین المللی برای اتباع خارجی که در زمینه هایی مانند مدیریت ، بازاریابی ، فروش ، اطلاعات فنی و ترجمه ، به بیش از یک زبان صحبت می کنند ، فرصت های شغلی خوبی دارند.

از طرفی مشاغلی هم وجود دارد که استخدام در آنها برای خارجی ها ممنوعیت دارد؛ طبق قانون بین المللی کار انجام کار دندانپزشکی ، پرستاری ، مامایی ، داروسازی ، دامپزشکی ، ریاست عمومی موسسات خصوصی ، وکیل ، دفتر اسناد رسمی ، پرسنل امنیتی ، صادرات محصولات دریای ، غواصی در آب های سرزمینی ، خلبانی ، ناخدا و یا ملوان ، کارگزاری گمرک و راهنمای توریستی در ترکیه توسط خارجی ها مجاز نیست.

در نتیجه اگر دنبال مهاجرت به ترکیه از طریق کار هستید حتماً باید اطلاعات لازم و تخصصی در این مورد داشته باشید، از همین رو توصیه می شود مقاله کار در ترکیه را بخوانید تا با ابعاد صحیح این روش آشنایی پیدا کنید.

اخذ اقامت ترکیه از طریق کار

روند درخواست و دریافت ویزای کار ترکیه

ایرانی ها برای اخذ ویزای کار ترکیه ، موظف هستند درخواست خود را به کنسولگری جمهوری ترکیه در تهران ارائه دهند ، این درخواست باید با یک قرارداد کار ، نامه تعیین تکلیف یا سندی مبنی بر مشارکت در شرکتی در ترکیه همراه باشد.

کارفرمایان در ترکیه موظف هستند ظرف ده روز کاری پس از تاریخ درخواست متقاضی به کنسولگری ، درخواست آنلاین و اطلاعات و مدارک مورد نیاز را به صورت حضوری یا از طریق پست به وزارت خانواده ، کار و خدمات اجتماعی ترکیه ارائه کند.

اتباع خارجی که درخواست آنها توسط وزارت خانواده ، کار و خدمات اجتماعی تایید شده است باید حداکثر ظرف مدت صد و هشتاد روز پس از تاریخ صدور مجوز کار وارد ترکیه شوند

خارجیانی که مجوز اقامت و کار را از کنسولگری دریافت می کنند و وارد کشور می شوند ، باید حداکثر ظرف بیست روز کاری پس از تاریخ ورود ، در سامانه ثبت آدرس در ترکیه ثبت نام کنند.

مهاجرت به ترکیه

اقامت ترکیه از طریق سرمایه گذاری

مهاجرت به ترکیه از طریق سرمایه گذاری با روش های مختلفی امکانپذیر است و البته باید به این نکته اشاره کنیم که بر خلاف تبلیغات کاذبی که اکنون در رسانه ها وجود دارد و روند این کار را بسیار آسان جلوه می دهند ، انتخاب یک روش درست برای سرمایه گذاری در ترکیه ، چندان هم کار ساده ای نیست.

یکی از روشهای سرمایه گذاری برای داشتن یک کار و زندگی با آسایش در ترکیه ، بخش تکنولوژی و فناوری اطلاعات است ، برای ورود به این زمینه ها باید حتما درباره آن دانش و تجربه داشته باشید و چنانچه با شناخت و آگاهی وارد این حوزه سرمایه گذاری شوید ، قطعا سود خوبی کسب خواهید کرد.

سایر گزینه های سرمایه گذاری در کشور ترکیه ، ورود به بازار املاک و مستغلات ، خرید اوراق قرضه و سهام به عنوان سپرده گذاری در بانک های ترکیه ، ورود به بازار فروش پوشاک و نساجی در ترکیه و در نهایت ایجاد اشتغال از طریق ثبت شرکت در ترکیه می باشد.

در عین حال باید به این نکته هم اشاره کنیم که برخی تبلیغات سوء هم برای بازداشتن متقاضیان از سرمایه گذاری در ترکیه انجام می شود شما اگر با مشاوران موسسه مهاجرتی رجبی همراه باشید ، نه تنها ضرر نخواهید کرد بلکه سودهای بالایی هم نصیب تان خواهد شد ، طبق بررسی های مشاوران رجبی در سال های گذشته هیچ گزارشی از مصادره دارایی های افراد خارجی ساکن ترکیه وجود نداشته و سرمایه گذاران می توانند بدون هیچ محدودیتی اموال منقول داشته باشند.

وبینار مهاجرت و چالش های پیش رو

در این وبینار که به همت تیم تولید محتوا و مارکتینگ هلدینگ حقوقی مهاجرتی رجبی در مهرماه سال 1399 برگزار شده است ، به موضوعات چالشی در خصوص مهاجرت پرداخته ایم، هر فردی که متقاضی مهاجرت هست حتماً باید با این موانع آشنایی داشته باشد. لذا توصیه می کنیم این ویدئو را ببینید تا از واقعیت های مهاجرتی اطلاعات کسب کنید.

مهاجرت به ترکیه با ثبت شرکت

از عمده دلایلی که سرمایه داران را به سوی مهاجرت به ترکیه با ثبت شرکت سوق می دهد؛ داشتن نیروی کار پویا ، مشوق های دولتی و معافیت های مالیاتی می باشد.

علاوه بر این ، موقعیت کشور ترکیه نسبت به ایران به گونه ای است که شما به راحتی می توانید درخواست های بازرگانی کالا از طریق گمرک را داشته باشید و مهم تر از همه این است که شما الزامی برای شراکت با شهروندان ترک ندارید.

حداقل سرمایه مورد نیاز برای تاسیس یک شرکت در ترکیه 10000 لیره ترکیه است و برای پیش رفتن مراحل ثبت ، باید آدرس یک دفتر در ترکیه ارائه شود و یک نفر وکالت داده شود تا برای انجام تمام و کمال امور اقدام کنند.

ثبت شرکت در ترکیه کار کاملا قانونی و آینده داری است که از طریق مشاوره با یک موسسه مهاجرتی معتبر در سریع ترین زمان ممکن انجام می شود ، بنابراین پیشنهاد می شود که مقاله مرتبط با سرمایه گذاری و ثبت شرکت در ترکیه را مطالعه و سپس با همکاران ما تماس بگیرید.

مهاجرت به ترکیه با ثبت شرکت

در فیلم حاضر، بخشی از ویزاهای کشورهای مختلف ( می دانیم که کشور ترکیه نیازی به اخذ ویزا ندارد و شما می توانید درون خود کشور ترکیه نسبت به دریافت اقامت از روش های موجود اقدام نمایید ) برای شما آماده شده است. متقاضیانی که پروسه مهاجرتی خود را با موسسه مهاجرتی رجبی پیش برده و به لطف خداوند به نتیجه دلخواه خودشون رسیده اند.

اخذ اقامت ترکیه با خرید ملک

همانگونه که در بخش پیشین اشاره کردیم ، اجاره و خرید ملک در ترکیه یکی از راه های مهاجرت به این کشور است ، اما چگونه می توان با خرید ملک اقامت ترکیه را دریافت کرد و شرایط آن چیست؟

سرمایه گذاری املاک و مستغلات در ترکیه در حال رشد است و تعداد آپارتمان های خریداری شده توسط خارجی ها اکثرا در شهرهای استانبول ، آنتالیا ، بورسا و یالوا است ، البته شهرهایی نظیر ازمیر نیز بسیار مورد توجه مهاجران هستند.

اخذ اقامت ترکیه با خرید ملک

اگر شما به دنبال اخذ اقامت ترکیه با خرید ملک هستید باید توجه داشته باشید که با خرید ملکی به ارزش حداقل 250.000 دلار ( تا ابتدای سال 2022 ) در هر نقطه از ترکیه یا سرمایه گذاری 500.000 دلاری در بانک یا در قالب زمین ، ساختمان ، ماشین آلات و تجهیزات تولید کالا و خدمات و یا سهام شرکت ، می توانید ظرف مدت 3 ماه تابعیت ترکیه را برای خود و خانواده دریافت کند و البته باید متذکر شویم که اعطای این تابعیت به شرط عدم فروش ملک به مدت حداقل 3 سال است.

حتماً مقاله اجاره و خرید ملک در ترکیه را بخوانید تا اطلاعات لازم و مناسب برای این روش مهاجرتی را بدست بیارید، البته توصیه مشاوران شرکت مهاجرتی رجبی با توجه به شرایط اقتصادی کشور ترکیه و حضور مردم روسیه در این کشور عدم اقدام برای خرید ملک در ترکیه می باشد.

منتظر شما هستیم!

مشاوره رایگان

جهت بدست آوردن اطلاعات به روز در خصوص مهاجرت به ترکیه، همین حالا اقدام کنید.

کارشناسان مهاجرتی رجبی

سوالی دارید؟

مشاوره دقیق و رایگان ما را از دست ندهید.

وکیل مهاجرت به ترکیه

شاید بسیار شنیده باشید که افرادی خود را با عنوان وکیل مهاجرت معرفی می کنند و ادعا می کنند که می توانند از صفر تا صد مهاجرت را برعهده بگیرند و امور مربوط را انجام دهند ، باید توجه داشته باشید که چنین سمتی وجود نداشته و افراد صرفا خود را با این نام معرفی می کنند تا بتوانند اعتماد متقاضیان را به خود جلب کنند!

برای وکالت ابتدا فرد باید دانش آموخته رشته حقوق باشد و سپس می تواند براساس علاقه و توانایی یکی از گرایش ها و شاخه های رشته حقوق را انتخاب و به تحصیل بپردازد ، اما آنچه که حائز اهمیت است در رشته حقوق گرایشی به نام مهاجرت وجود ندارد و زمانی که چنین رشته و گرایشی در ایران وجود نداشته باشد ، چگونه فردی می تواند ادعا کند که وکیل مهاجرت به ترکیه است؟!

البته شایان ذکر است که در کشورهایی نظیر کانادا و استرالیا اداره مهاجرت با اعطا لایسنس به افراد دارای صلاحیت ، آنها را وکیل مهاجرت معرفی می کند و به همین دلیل است که در خارج از ایران افرادی را می توان یافت که با این عنوان فعالیت می کنند اما در خصوص کشورهای اروپایی و آسیایی چنین نیست و باید در انتخاب خود دقت لازم را داشته باشید.

موسسه مهاجرتی به ترکیه

اگر می خواهید مهاجرت به ترکیه را انتخاب کنید اما از قوانین مربوط به آن آگاهی ندارید نگران نباشید ، شرکت مهاجرتی رجبی اینجاست تا انجام امور مربوطه را برعهده بگیرد و شما را با خدمات موسسات مهاجرتی آشنا کند.

شرکت ما با سابقه درخشان خود در اتمام موفقیت آمیز پرونده ها و همراهی گام به گام مراجعه کنندگان و متقاضیان ، توانسته خود را به خوبی در این عرصه نمایان کند و اعتماد آنها را به دست آورد ، شایان ذکر است که مشاوران و کارشناسان مجرب ما شما را در هر شهر ایران که هستید راهنمایی می کنند و با بهره گیری از دانش متخصصان حاضر در خارج از کشور ، بهترین گزینه پیشنهادی را معرفی و در صورت تمایل شما عزیزان ، انجام پروسه مهاجرت را آغاز می کنند.

توجه داشته باشید که موسسات مهاجرتی نیازی به داشتن مجوز اعزام دانشجو از وزارت علوم و یا مجوز کاریابی از وزارت کار ندارند و همین امر می تواند سبب تسریع کارها شود و شما را از آغاز تا رسیدن به کشور مقصد و جایگیری تا یافتن کار همراهی کنیم.

موسسه مهاجرتی به ترکیه

حال که با تمام راه های قانونی مهاجرت به ترکیه آشنا شدید ، برای دریافت مشاوره می توانید با ما در شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) در تماس باشید ، یکی از راه های تماس ، بخش دیدگاه سایت است که در پایین هر مقاله تعبیه شده و می توانید سوالات خود را درج نمایید.

سوالات پر تکرار مهاجرت به ترکیه

به طور کلی روش های قانونی مهاجرت به ترکیه می تواند شامل روش تحصیلی، کاری ، ثبت شرکت و یا خرید ملک باشد.

بسته به اینکه شما برای کدام مقطع تحصیلی قصد اقدام دارید، پاسخ متفاوت است، برای مثال جهت مقطع کارشناسی شما باید در آزمون های یوس و یا ست برای دانشگاه های دولتی شرکت کنید.

حداقل سرمایه مورد نیاز برای تاسیس یک شرکت در ترکیه 10000 لیره ترکیه است و برای پیش رفتن مراحل ثبت ، باید آدرس یک دفتر در ترکیه ارائه شود و یک نفر وکالت داده شود تا برای انجام تمام و کمال امور اقدام کنند.

ابتدا باید در ترکیه کار پیدا کنید ، جستجوی کار در کشور ترکیه از طریق رسانه های اجتماعی مانند فیسبوک ، لینکدین و برنامه های مشابه قابل بررسی است ، پس از یافتن شغل در ترکیه ، خارجی ها باید برای مجوز کار اقدام کنند تا بتوانند به طور قانونی کار کنند.

با توجه به شرایط موجود جنگ روسیه و اوکراین و حضور اتباع روسیه در این کشور و همچنین وضعیت نامناسب اقتصادی ترکیه اصلاً پیشنهاد نمی شود.

برای اطلاعات بیشتر و بهره مندی از مشاوره ای رایگان و جامع درباره مهاجرت به ترکیه که در این مقاله موضوع مورد بررسی مشاوران هلدینگ حقوقی مهاجرتی رجبی بوده ، از طریق شماره های درج شده در سایت با شعبات ما در تهران و شیراز تماس بگیرید. توصیه می کنیم حتماً مقالات مربوط به کشورهای مختلف را مطالعه نمایید و با ترکیه مقایسه نمایید، کشوری که معمولاً خود اتباع ترک انتخاب می کنند مهاجرت به آلمان می باشد.

6 دیدگاه در “مهاجرت به ترکیه

 1. مهاجرت به ترکیه معین امیری گفت:

  سلام وقتتون بخیر من 19 سالمه وطراحی لباس میخونم ومیخوام برم ترکیه وبورسیه بگیرم وایده های خاصی دارم برای طراحی باید حالا چیکار کنم

  1. مهاجرت به ترکیه Hamid گفت:

   با سلام

   برای گرفتن بورسیه باید ابتدا مدرک زبان ترکی داشته باشید.

   با تشکر از سوال شما

 2. مهاجرت به ترکیه یونس گفت:

  سلام من امسال دیپلم میگیرم و می خوام بدونم شرایط برای تحصیل در ترکیه چطوره ؟

 3. مهاجرت به ترکیه محسن گفت:

  سلام وقت بخیر
  من 30 ساله هستم .
  قصد مهاجرت دائم به ترکیه رو دارم.
  میخواستم یک حرفه فنی مثل برق صنعتی رو در آموزشگاه های داخل ایران آموزش ببینم تا بتونم تو ترکیه کار مناسب پیدا کنم.
  بنظرتون بهترین رشته فنی برای پیدا کردن شغل مناسب تو ترکیه چه رشته ای هستش؟
  ممنون

  1. مهاجرت به ترکیه مشاور امور مهاجرت گفت:

   باسلام خدمت شما دوست عزیز

   برای کار در ترکیه داشتن مدرک فنی آرایشگری و یا طراحی لباس ویا حتی طراحی داخلی می تونه گزینه مناسبی باشد .

   باتشکر از سوال شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

3.9/5 - (23 امتیاز)
خانه