روش های مهاجرت

مهاجرت به قبرس

مهاجرت به قبرس

کشور قبرس که در چند سال اخیر بسیار مورد استقبال افراد از نقاط مختلف دنیا به خصوص کشورمان ایران قرار گرفته است دارای شرایط مناسبی برای مهاجرت می باشد . امنیت بالا ، جامعه ای پیشرفته با امکانات مناسب و مناظر طبیعی و توریستی این کشور از جمله عوامل جذب مهاجرین به این کشور می باشد . در ادامه آشنایی و راه های مهاجرت به قبرس را بررسی می نماییم و شما عزیزان می توانید جهت هرگونه سوال با دفاتر شیراز و تهران ما در موسسه حقوقی مهرآفرین رجبی تماس گرفته و از تمامی جزئیات از جمله مهاجرت تحصیلی به قبرس نیز مطلع شوید .

بررسی مهاجرت به قبرس

کشور قبرس جزیره ای در دریای مدیترانه با پایتختی شهر نیکوزیا می باشد که به دو بخش شمالی و یونانی نشین تقسیم میشود و دو زبان یونانی و ترکی زبان های رسمی هستند . این کشور عضو اتحادیه اروپا و سومین جزیره بزرگ دریای مدیترانه می باشد . کشور قبرس در سال 1960 از دولت بریتانیا اعلام استقلال نمود . قبرس دارای تابستان هایی گرم و زمستان هایی معتدل است .

صنعت گردشگری و توریست منبع درآمد مهمی برای قبرس به شمار می آید . واحد پول این کشور یورو است و دارای میزان مالیات پایین در میان کشورهای اروپایی می باشد . نرخ بیکاری در این کشور بسیار پایین بوده و اکثر مردم به زبان انگلیسی تسلط دارند . جمعیت این کشور طبق آخرین سرشماری در حدود یک میلیون و دویست هزار نفر می باشد .

مهاجرت به قبرس از طریق تحصیل

دانشگاه های این کشور به دو دسته خصوصی و دولتی تقسیم میشوند که برای تحصیل در دانشگاه های دولتی باید در آزمون ورودی پذیرفته شد . تحصیل در تمامی مقاطع و رشته های تحصیلی امکان پذیر است و تمام دروس به زبان انگلیسی انجام می شود که داشتن مدرک و تسلط به زبان انگلیسی از جمله موارد مهم در پذیرش می باشد . دوره لیسانس 4 سال ، فوق لیسانس 2 سال و دکترا 4 سال به طول می انجامد .

هزینه های تحصیل در قبرس نسبت به بسیاری از کشورهای اروپایی کمتر می باشد اما به دلیل کوچک بودن این جزیره پیدا کردن کار دانشجویی کمی مشکل می باشد . بهترین دانشگاه های قبرس در زمینه پزشکی نیز دارای قدمت بالایی می باشند و مدرک آن در میان تمام کشورهای اروپایی و دیگر نقاط دنیا پدیرفته شده می باشد . با اخذ ویزای قبرس می توان به تمام کشورهای اروپایی سفر کرد .

مهاجرت به قبرس از طریق سرمایه گذاری

شما میتوانید با سرمایه گذاری مبلغی در حدود 100 هزار یورو یک شرکت را در این کشور به ثبت رسانده و به اقامت برسید . روند سرمایه گذاری و ثبت شرکت در قبرس حدود 8 ماه به طول می انجامد و تا زمانی که شرکت موردنظر در این کشور فعال باشد می توانید اقامت خود را تمدید کرده و در این کشور زندگی کنید . پس از سه سال از ثبت شرکت میتوانید برای اقامت دائم اقدام نمایید .

سرمایه گذاری میتواند به شیوه خرید ملک نیز صورت بگیرد . به این صورت که فرد با خرید ملکی به ارزش 300 هزار یورو می تواند در مدت کوتاهی پس از مهاجرت به قبرس ، اقامت این کشور را اخذ نماید . در این روش فرد باید منبع درآمد مشخصی داشته باشد و بتواند ثابت کند که برای زندگی در این کشور از توانایی مالی کافی برخوردار می باشد .

مهاجرت به قبرس از طریق ازدواج

کسانی که با یک شهروند از این کشور ازدواج میکنند میتوانند برای اقامت این کشور درخواست نمایند . طرفین ازدواج باید بالای 21 سال سن داشته باشند و چنانچه پس از سه ماه از درخواست آنها ازدواجشان در این کشور به ثبت نرسد تمام اقدامات آنها باطل میشود . تامین زندگی و مشخص بودن محل زندگی از جمله عواملی است که توسط این کشور در هنگام ثبت ازدواج بررسی میشود . دادن اطلاعاتی مانند خلاصه زندگی ، تحصیلات ، شغل ، درآمد ، توانایی مالی ، سطح آشنایی با زبان و غیره از جمله مواردی است که باید ارائه شود .

مهاجرت به قبرس از طریق کار

برای مهاجرت کاری به قبرس باید یک درخواست از کارفرمای مقیم این کشور داشته باشید . کشور قبرس با توجه به جمعیت و مساحتی که دارد در تمام زمینه های شغلی احتیاج به نیروی خارجی ندارد اما در برخی مشاغل نیازمند به افراد متخصص می باشد .

به عنوان مثال به دلیل توریستی بودن این کشور مشاغل توریستی بسیار مناسب است و یا به دلیل داشتن نظام بانکی و مالیاتی قوی ، بانکداری و شغل های مربوط به آن گزینه های خوبی برای فعالیت در قبرس به شمار می روند .

این کشور به دلیل آنکه زیاد صنعتی نمی باشد در مقایسه با دیگر کشورهای اروپایی محل مناسبی برای کار به شمار نمی رود و چنانچه قصد مهاجرت به قبرس از طریق ویزای کار را دارید بهتر است که شرایط دیگر کشورها را نیز بررسی نمایید .

مهاجرت به قبرساز طریق پناهندگی

پناهندگی امری پرخطر با ریسک بسیار بالا می باشد که علاوه بر خسارت های مالی امکان صدمه های جسمی و روحی شدید نیز وجود دارد . در سال های اخیر با افزایش جنگ در بسیاری از کشورهای خاورمیانه افراد زیادی به مرزهای کشور قبرس پناه برده اند و به همین دلیل است که این کشور قوانین خود را برای پذیرفتن پناهندگان سخت تر نموده است .

شرایط زندگی افراد پناهجو در مرزهای این کشور اصلا مناسب نبوده و افراد از حداقل امکانات نیز در برخی موارد برخوردار نیستند . به همین دلیل کارشناسان ما پناهندگی را به هیچ وجه توصیه نمی کنند و بهتر است که جهت مهاجرت دیگر راه های موجود را بررسی نمایید .

مهاجرت به قبرس از طریق تولد

تابعیت کشور قبرس از طریق تولد به این گونه است که اگر فرزندی در هر نقطه از دنیا از پدری قبرسی به دنیا بیاید می تواند اقامت این کشور را دریافت نماید و چنانچه مادر او قبرسی و پدرش مشخص نباشد ممکن است بتواند تابعیت این کشور را دریافت نماید .

تابعیت از طریق مادر دارای قوانین خاص خود می باشد .اگر فرزندی در این کشور از پدر و مادری غیر قبرسی به دنیا بیاد چنانچه والدین اقامت داشته باشند میتواند برای اقامت درخواست بدهد . کشور قبرس در اعطای تابعیت پیرو سیستم خون می باشد و تنها در موارد خاص از طریق خاک به افراد تابعیت می دهد.

طبق آنچه که در بالا گفته شد روش های متفاوتی برای اخذ اقامت و مهاجرت به قبرس وجود دارد که شما می توانید با در نظر گرفتن شرایط خود یکی از راه های بالا را برای رفتن به این کشور انتخاب نمایید . همچنین می توانید با مراجعه به مشاوران دفاتر شیراز و تهران ما در موسسه مهر آفرین رجبی از تمامی جزئیات مربوط به موارد بالا آگاه شده و با قرار گرفتن در مسیر درست و روش های قانونی مهاجرت تمام مراحل را با موفقیت طی نمایید .

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *