روش های مهاجرت

مهاجرت به لوکزامبورگ

مهاجرت به لوکزامبورگ

مهاجرت به کشورهای توسعه یافته و با شرایط بهتر همواره مطلوب بسیاری از مردم دنیاست . یکی از کشورهایی که شاید کمتر در مورد آن شنیده باشید کشور لوکزامبورگ است ، کشوری کوچک در شمال اروپا که با جمعیتی در حدود 500 هزار نفر می تواند مورد توجه بسیاری از مهاجران قرار بگیرد . مهاجرت به لوکزامبورگ از روش هایی مانند ازدواج ، تولد کودک ، ثبت شرکت ، سرمایه گذاری ، کار و تحصیل صورت می گیرد .

لوکزامبورگ کوچکترین عضو اتحادیه اروپاست که در بین کشورهای آلمان ، بلژیک و فرانسه جای گرفته است . مردم لوکزامبورگ معمولا به سه زبان آلمانی ، فرانسوی و لوکزامبورگی صحبت می کنند . امنیت بالا ، اقتصاد قوی ، حقوق و مزایای بالا و سطح رفاه اجتماعی بالا از جمله دلایلی است که باعث توجه متقاضیان به این کشور شده است .

همچنین واحد پول لوکزامبورگ یورو می باشد و این کشور در زمره ثروتمند ترین کشورهای جهان جای دارد . آب و هوای شهرهای لوکزامبورگ نسبتا معتدل است و پاییز های زیبایی دارد که وجود مناطق گردشگری تاریخی و مدرن باعث جذابیت های تفریحی این کشور است . نرخ بیکاری و تورم در لوکزامبورگ در سطح پایینی قرار دارد که این نیز مزیت مهمی برای کسانی که در کشور خود دچار مشکلات اقتصادی هستند می باشد .

خصوصیات کلی مهاجرت به لوکزامبورگ

ما در اینجا سه مورد مهاجرت تحصیلی به لوکزامبورگ ، کاری و سرمایه گذاری را مورد بررسی قرار خواهیم داد . شما برای آنکه یک مهاجرت بدون دردسر و مطمئن داشته باشید باید از اطلاعات حدودی و هزینه های زندگی لوکزامبورگ با خبر باشید .

موسسه حقوقی وکلای مهرآفرین رجبی با احاطه بر روش های نوین مهاجرت به لوکزامبورگ و بهره مندی از مشاوران زبده و وکلای مجرب می تواند شما را در بستری از آرامش و اطمینان به سمت لوکزامبورگ سوق دهد .

مهاجرت از طریق تحصیل به لوکزامبورگ

تحصیل در لوکزامبورگ موضوعی است که شاید کمتر به گوشتان خورده باشد . تحصیل در لوکزامبورگ در سه مقطع کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکتری امکان پذیر است .  برای تحصیل در لوکزامبورگ داشتن مدرک زبان الزامیست . تحصیل در اکثر دانشگاه های این کشور به زبان های آلمانی و فرانسوی است ولی در برخی دانشگاه ها هم امکان تحصیل به زبان انگلیسی فراهم است که البته بسیار کم می باشند .

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد بیشتر جنبه تحقیقاتی دارد و کلاس های درسی کمتری را شامل می شود . همچنین طول دوره های مقاطع دانشگاهی لوکزامبورگ نیز همانند سایر دانشگاه ها در اروپاست و تفاوت چندانی ندارد . اگر شما قصد تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در لوکزامبورگ را دارید باید بگوییم که دانشگاه های این کشور خوشبختانه مورد تایید وزارت بهداشت ایران است .

مهاجرت از طریق تحصیل به لوکزامبورگ

دولت لوکزامبورگ برای کاهش هزینه های دانشجویان در مقطع دکتری نیز بورسیه های تحصیلی مخصوص دانشجویان دارای رزومه قوی در نظر گرفته است . اگر شما می خواهید هزینه خود را کاهش دهید نیز می توانید در مقطع کارشناسی 10 ساعت در هفته و در مقطع ارشد 20 ساعت در هفته کار کنید که حقوقی در حدود 1000 یورو در ماه نصیبتان خواهد شد . کلاس های آموزش زبان آلمانی و فرانسوی نیز برای فراگیری دانشجویان در نظر گرفته شده است تا آماده ورود به دانشگاه شوند .

هزینه های زندگی مهاجران در لوکزامبورگ

اطلاع از هزینه های زندگی و تحصیل مقصد مهاجرت همیشه یکی از مهمترین بخش های مهاجرت است که مواردی از جمله هزینه های خوراک ، پوشاک ، مسکن و درصورت مهاجرت تحصیلی هزینه تحصیل را در بر دارد . کشور لوکزامبورگ یکی از گرانترین کشورهای دنیاست و معمولا مدنظر افراد ثروتمند برای مهاجرت قرار می گیرد .

هزینه شهریه سالانه دانشگاه های لوکزامبورگ در مقطع کارشناسی در حدود 2500 یورو است که در همان ابتدا باید به طور کامل پرداخت شود . البته دلیل شهریه کم دانشگاه های لوکزامبورگ تازه تاسیس بودن و رتبه علمی پایین آنهاست . با وجود شهریه پایین تحصیل در لوکزامبورگ هزینه های زندگی در این کشور که سالانه حدود 17 هزار یورو می باشد مانعی بر سر راه دانشجویان است .

به طور مثال هزینه اجاره آپارتمان یک خوابه در لوکزامبورگ با قیمت 1200 یورو تقریبا دو برابر هزینه اجاره آپارتمان در کشورهایی مانند آلمان و اتریش است . البته این موضوع فقط در مورد مسکن نیست و اگر بخواهیم در مورد سایر موضوعات مانند حمل و نقل و هزینه خوراک و پوشاک هم مقایسه کنیم هزینه های لوکزامبورگ به نسبت کشورهای اطراف بسیار بالاتر است . همین امر مهاجرت به لوکزامبورگ را کم رنگ تر نسبت به کشورهای دیگر مانند مهاجرت به آلمان در اروپا نشان داده است .

شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام و یا صفحه اینستاگرام موسسه حقوقی وکلای مهرآفرین رجبی در مورد جزئیات دقیق و ریزترین هزینه های زندگی در کشورها و شهرهای مختلف جهان از جمله لوکزامبورگ اطلاعات مفیدی کسب کنید .

مهاجرت با ویزای کار لوکزامبورگ

کار در کشور لوکزامبورگ نیز همانند سایر کشورهای عضو شینگن و اتحادیه اروپا قوانین خاص خود را دارد . لوکزامبورگ مرکز صندوق های سرمایه گذاری و بانکداری در اروپاست و در سال های اخیر پیشرفت های محسوسی در این زمینه داشته است . میزان درامد و مزایای شغلی در لوکزامبورگ بسیار مناسب است .

به طوریکه افراد زیادی از کشورهای اروپایی برای کار روانه این کشور می شوند ولی اخذ ویزای کاری و شرایط کار در لوکزامبورگ برای ایرانیان کمی دشوار است . لوکزامبورگ یک کشور چند فرهنگی و چند زبانه است که همین امر باعث دشواری شرایط کاری می شود .

فرد متقاضی باید برای کار در این کشور بسته به نوع کار زبان فرانسوی ، آلمانی ، انگلیسی یا لوکزامبورگی را فرا بگیرد و همچنین حتما باید پیشنهاد کاری از کارفرما در لوکزامبورگ داشته باشد . به طور کلی مشغول شدن به کارهای فنی و مهندسی نظیر حسابداری و IT مناسب تر است و فرصت های شغلی بیشتری دارد .

کار تمام وقت در لوکزامبورگ 40 ساعت در هفته می باشد و بر اساس سن و مهارت متقاضی دستمزد وی تعیین می گردد اما به صورت میانگین می توان مبلغ 2100 یورو در ماه در نظر گرفت .

مهاجرت با سرمایه گذاری و ثبت شرکت در لوکزامبورگ

سرمایه گذاری و ثبت شرکت در لوکزامبورگ یکی از گزینه های مهاجرت و اخذ اقامت در این کشور است . شرایط مطلوب اقتصادی ، سیاسی و امنیتی باعث جلب توجه بسیاری از سرمایه گذاران ایرانی و خارجی در این کشور شده است . کشور لوکزامبورگ از سه ایالت دیکریخ ، گرونماخر و لوکزامبورگ تشکیل شده است .

مهاجرت با سرمایه گذاری و ثبت شرکت در لوکزامبورگ

شما در هرسه ایالت قادر به کارآفرینی و ثبت شرکت خواهید بود . شما برای سرمایه گذاری در این کشور باید ابتدا بیزینس پلن خود را برای کارآفرینی در لوکزامبورگ ارائه دهید که پس از تایید بیزینس پلن یا طرح کاری شما به شما اجازه ورود و سرمایه گذاری را می دهند .

سپس اگر قصد اخذ اقامت دائم را دارید باید سه سال صبر کنید تا به شما اقامت دائم بدهند . یکی از مزایای کشور لوکزامبورگ و اخذ اقامت آن عضو شینگن بودن این کشور است که امکان سفر و زندگی در سایر کشورهای عضو شینگن را به شما می دهد .

همچنین شما امکان سرمایه گذاری بدون پرداخت مالیات در لوکزامبورگ را هم دارا می باشید و می توانید پس از اخذ اقامت دائم و گذشت 5 سال از آن اقدام به دریافت پاسپورت کنید .

موسسه مهرآفرین رجبی یکی از برترین موسسات در زمینه مهاجرت قانونی به انواع روش هاست که با بهره گیری از مشاوران متخصص و کارشناسان زبده امر حقوق بین الملل می تواند مهاجرت به اروپا را برای شما کاملا تضمین کند . اگر اطلاعات مقاله مهاجرت به لوکزامبورگ پاسخگوی تمامی سوالات شما نبوده است می توانید از طریق مشاوره تلفنی کاملا رایگان با دفاتر تهران و شیراز اطلاعات کافی را دریافت نمایید . و یا از طریق قسمت نظرات ، سوالات خود را مطرح فرمائید تا در اسرع وقت به آن ها پاسخ داده شود .

Rate this post
بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *