استرالیا

ارزان ترین شهر استرالیا برای کار و زندگی

ارزان ترین شهر استرالیا برای کار و زندگی

کشور استرالیا سال هاست که به عنوان یکی از مقاصد بسیار پرطرفدار مهاجرت در دنیا شهرت بسزایی دارد و به دلیل شرایط بسیار مناسب زندگی در شهرهای مدرن و پیشرفته و موقعیت های خوب اشتغال و تحصیل جاذبه های بسیاری برای مهاجران دارد . یکی از مهمترین مسائلی که بخش بزرگی از دغدغه های متقاضیان مهاجرت کاری به استرالیا را به خود مشغول می کند ، هزینه ها زندگی در شهر مقصدشان است . آنها با جستجوی کار در استرالیا به دنبال منبعی برای تامین این مخارج هستند . در این مقاله خواهیم کوشید تا با بررسی زوایای گوناگون زندگی در یک شهر ، ارزان ترین شهر استرالیا برای کار و زندگی را به شما معرفی نماییم . برای گرفتن اطلاعات بیشتر و دقیق تر در این زمینه با کارشناسان مجرب موسسه حقوقی وکلای مهر آفرین رجبی تماس بگیرید .

بررسی ارزان ترین شهر استرالیا برای کار و زندگی

اقیانوسیه ، این قاره کوچک و دور از دسترس تمامی پهنه های بزرگ خشکی روی زمین ، میزبان کشور استرالیا در نیمکره جنوبی کره زمین است . این جزیره میان اقیانوس های آرام ، منجمد شمالی و هند در بر گرفته شده است . در مساحت 7686850 کیلومتر مربع آن جمعیتی حدود 25 میلیون نفر سکونت یافته اند .

مردمان استرالیا به زبان انگلیسی با لهجه خاص استرالیایی سخن می گویند . مذهب مسیحیت بیشترین طرفدار را در میان ساکنان این کشور دارد . پایتخت استرالیا شهر کانبرا است که شهری بسیار کوچک و بدون هیاهوی کلان شهرها و بیشتر میزبان اهالی دولت و حکومت این کشور می باشد . نظام حکومتی استرالیا پادشاهی مشروطه و بر مبنای بالاترین مقام سلطنتی یعنی ملکه انگلستان است . این کشور از 6 ایالت و 2 قلمرو تشکیل شده است .

آب و هوای استرالیا در بخش های گوناگون این سرزمین بسیار متنوع می باشد و میزبان گونه های منحصر بفرد گیاهی و جانوری است . عمدتاً در مرکز این کشور نواحی بیابانی و زمین های بایر گسترده و بسیار خشک و غیر قابل سکونت تجمع یافته اند ؛ در حالی که شهرهای مدرن و پیشرفته آن در حاشیه این سرزمین و به شکل بندر در کنار آب قرار دارند .

واحد پول این کشور دلار استرالیا (AUD) می باشد و اقتصاد آن یکی از پویاترین و قدرتمندترین نیروهای اقتصادی دنیا را تشکیل می دهد . پایه های قوی اقتصاد این مملکت بر تولیدات ناخالص ملی و بخش های خصوصی پرتوان بنا شده است . اقتصاد نیرومند در کنار فرصت های شغلی بسیار و کمبود نیروی کار بومی از دلایل بسیار مهم جلب متقاضیان خارجی برای اقامت و کار در این سرزمین می باشد .

هوبارت ، ارزان ترین شهر استرالیا برای کار و زندگی

بعد از این که یک شخص متقاضی موفق به ورود به کشور استرالیا شد و کار مورد نظر خود را بازار کار استرالیا یافت ، مهمترین مساله پیشِ روی او ، هزینه هایی است که از آن پس باید در شهر و منطقه ای که آن را برای اقامت انتخاب کرده بپردازد . این مساله آنقدر دارای اهمیت است که پیشنهاد می شود شخص نخست تمامی شرایط لازم برای زندگی را در شهر یا شهرهای مورد نظر بررسی کرده و سپس انتخاب نهایی و آگاهانه خود را انجام دهد . به همین منظور در این مقاله به ارزان ترین شهر استرالیا برای کار و زندگی خواهیم پرداخت .

به طور کلی تعریف هزینه زندگی برای یک شخص یا خانواده ، مجموع مبالغی است که برای هزینه مسکن ، خورد و خوراک ، پوشاک ، رفت و آمد و مخارج جانبی می پردازد که از میان این فاکتورها معمولاً دو هزینه نخست یعنی مسکن و خورد و خوراک ملاک های تعیین کننده تری هستند .

در کشور استرالیا کلان شهرهای بسیار بزرگ و مجهز به آخرین امکانات و پیشرفت های دنیا مانند سیدنی و ملبورن وجود دارند که با وجود تمامی محاسنی که برای زندگی در یکی از لوکس ترین و بهترین شهرها دنیا به ارمغان می آورند ، از جمله گرانترین شهرهای جهان نیز به شمار می  آیند . پس بهترین گزینه برای شخصی که قصد زندگی در شهری با امکانات مناسب و هزینه های مقرون به صرفه را دارد چیست ؟

با بررسی شاخص های اصلی تعیین ارزان یا گران بودن یک شهر برای زندگی ، شهر هوبارت به عنوان ارزان ترین شهر استرالیا برای کار و زندگی انتخاب شد . با فاصله کمی از هوبارت ، شهرهای ولونونگ و آدلاید نیز از مقرون به صرفه ترین شهرها استرالیا هستند . گرانترین شهرهای استرالیا نیز به ترتیب سیدنی ، داروین و ملبورن می باشند .

نکاتی درباره شهر هوبارت (Hobart) استرالیا

شهر هوبارت به عنوان ارزان ترین شهر استرالیا برای کار و زندگی مرکز ایالت تاسمانی است که خارج از خاک استرالیا و در فاصله 200 کیلومتری از آن قرار دارد . ایالت تاسمانی همواره از اهمیت ویژه ای در داشتن گونه های طبیعی خاص بوده است به گونه ای که امروزه نزدیک به 40 درصد خاک تاسمانی جز مناطق حفاظت شده و از میراث جهانی به شمار می رود . نام این جزیره را به دلیل اهمیت طبیعی آن ایالت طبیعی (Natural State) و همچنین با توجه به طبیعت بکر و چشم نواز آن جزیره جوانیِ دوباره (Island of Rejuvenation) نامیده اند .

ایالت تاسمانی سرشار از رودخانه های خروشان ، کوهستان های بلند و خاموش آتشفشانی و زمینه های گسترده و مرغوب برای کشاورزی است . آب و هوای چهار فصل آن بیشتر در حالت معتدل می باشد . از دیر باز اقتصاد این ایالت بر مبنای استخراج از معادن طبیعی همانند مس ، روی ، قلع و آهن بوده  است . کشاورزی ، جنگلداری و گردشگری نیز از منابع بسیار درآمدزای تاسمانی می باشد .

شهر هوبارت بر خلاف کلان  شهرهای استرالیا ، آرامش نسبی بسیار بیشتری دارد. گاهی در زمستان ها دمای هوای آن به منفی 4 درجه می رسد که آن را تبدیل به یکی از سردترین شهرهای بزرگ استرالیا کرده است . حداکثر دمای ان در تابستان ها به ندرت به 20 درجه سانتیگراد می رسد .

هوبارت دومین شهر قدیمی استرالیا است که بجز یادگارهای تاریخی ، به دلیل وجود رودخانه دِروِنت (Derwent) و کوه های وِلینگتون (Mount Wellington) زیبایی های چشمگیری دارد . به دلیل موقعیت خاص و مهمی که این بندر دارد ، شهری پر تردد و با صادرات عمده پشم ، سنگ معدن ، الوار و میوه است . این منطقه یکی از مهمترین نقاط آماده سازی تجهیزات سفرهای پژوهشی یا تفریحی به قطب جنوب است .

هزینه های زندگی در شهر هوبارت استرالیا

دانشگاه تاسمانی که در شهر هوبارت قرار دارد ، یکی از معتبرترین و قدیمی ترین دانشگاه های استرالیاست که رشته های مختلفی را در مقاطع گوناگون تحصیلی ارائه می نماید .

برای مقایسه میزان تفاوت هزینه های این شهر با شهرهایی همچون سیدنی یا هزینه زندگی در ملبورن استرالیا ، از میزان اجاره  بهای خانه می توان نام برد . بر اساس آخرین آمار ارائه شده از ماه ژانویه 2018 ، میانگین اجاره خانه در هوبارت برابر با 320 دلار است که در مقایسه با آن ، همین میانگین برای شهر داروین 550 دلار و برای سیدنی و کانبرا 500 دلار بوده است . هزینه اجاره یک واحد آپارتمانی در هوبارت که ارزان ترین شهر استرالیا برای کار و زندگی است 258 دلار و در شهرهای داروین و سیدنی برابر 460 دلار می باشد .

اگر شخصی متقاضی خرید خانه در استرالیا باشد در شهر هوبارت کافی است مبلغی حدود 350،000 دلار را در مقایسه با 555.000 دلار در سیدنی و 495.000 در شهر کانبرا بپردازد . مواد مصرفی در هوبارت نیز تفاوت های محسوسی با ایالت ها و شهرهای دیگر استرالیا دارند . حمل و نقل نیز در این شهر یا با خودروی شخصی و یا با اتوبوس های شهر مجهز امکان پذیر است . به طور کلی اگر بخواهیم تمامی هزینه های لازم برای زندگی را در شهر هوبارت با شهری مانند سیدنی مقایسه کنیم این هزینه ها در سیدنی نزدیک به یک برابر و نیم گرانتر از هوبارت می باشد .

انتخاب هوشمندانه ارزان ترین شهر استرالیا برای کار و زندگی

انتخاب شهر محل زندگی پس از مهاجرت و در نظر گرفتن تمامی جوانب آن می تواند یکی از مهمترین تصمیمات هنگام مهاجرت باشد . دانستن بهترین شهر استرالیا برای پیدا کردن کار کمک شایانی به مهاجرین می کند تا با چشمانی باز و آگاهی کامل تصمیم بگیرند و کمتر دچار چالش شوند . با توجه به معیار مقرون به صرفه بودن که بسیاری از افراد آن را ملاک اصلی انتخاب یک شهر می دانند ، از میان تمام شهرهای استرالیا ، شهر هوبارت ارزان ترین شهر استرالیا برای کار و زندگی است . برای اطلاعات بیشتر در این زمینه ، کارشناسان مجرب موسسه مهر آفرین رجبی در دفاتر شیراز و تهران پاسخگوی پرسش های شما خواهند بود .

5/5 - (1 امتیاز)
بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *