اجاره مغازه در بلژیک

اجاره مغازه در بلژیک

بلژیک کشوری عضو اتحادیه اروپا و سازمان پیمان آتلانتیک شمالی ( ناتو ) است و یکی از رهبران جهانی در فعالیت سیاسی و اقتصادی است . این کشور دارای یک نیروی متعهد و سختگیر است که سبب می شود بلژیک به عنوان یک کشور حیاتی در بازار تجارت اروپا شناخته شود . برای کسانی که کسب و کار خود را در بلژیک شروع می کنند ، این کشور دارای یک اقتصاد بسیار باز و لیبرال است که محیطی قوی برای سرمایه گذاری و ثبت شرکت در اروپا را ارائه می دهد . در این مقاله مشاورین ارشد موسسه حقوقی وکلای مهر آفرین رجبی اجاره مغازه در بلژیک را مورد بررسی قرار خواهند داد .

در بلژیک هیچ مشارکتی بین شرکت های داخلی و خارجی ، یا بین شعبه ها و شرکت های تابعه وجود ندارد ، به این معنی است که سرمایه گذاران خارجی دارای حقوق و تعهدات قانونی مشابه نهاد های داخلی هستند .

شرایط جذاب تجاری در بلژیک با انگیزه های سرمایه گذاری خاص که توسط بسیاری از مقامات مختلف فدرال و منطقه ای ایجاد شده سلب جذب سرمایه گذاران خارجی از سراسر جهان می شود . برای آغاز کسب و کار در هر منطقه ای از جهان به یک واحد تجاری یا مغازه نیاز است .

بررسی اجاره مغازه در بلژیک

بلژیک کشوری با شرایط اقتصادی پایدار است و به دلیل سیستم مالیاتی پویا ، نیروی کار ماهر و شایسته ، شبکه بین الملل از مالیات دوگانه و محیط تجاری مطلوب یکی از پرجاذبه ترین کشور ها برای جذب سرمایه گذاران خارجی است .

برای آغاز کسب و کار و سرمایه گذاری در این کشور به مغازه یا مکان تجاری مناسب نیاز است که فرد می تواند برای خرید و یا اجاره مغازه در بلژیک اقدام کند .

اولین مرحله برای شروع به فعالیت تجاری در بلژیک دریافت مجوز کار از صنف مربوطه است . برای اشتغال در این کشور نیروی کار خارجی نیازمند مجوز کار نیز می باشد .

شرایط و الزامات آغاز کار و سرمایه گذاری در بلژیک

  • فرد سرمایه گذار باید بیش از 18 سال سن داشته باشد .
  • فرد باید کسب و کار خود را ثبت نموده و یک شماره شرکت دریافت کند .
  • از فرد خواسته می شود که مدارک تحصیلی یا مهارت خود را ارائه دهد .
  • فرد سرمایه گذار باید در صندوق تامین اجتماعی ثبت نام کند .
  • فرد سرمایه گذار باید حساب بانکی کسب و کار افتتاح کند .

به عبارت ساده سرمایه گذاران خارجی می توانند در بلژیک کسب و کار خود را با اجاره مغازه در بلژیک شروع کنند تا زمانی که حداقل شرایط و الزامات تجارت در این کشور را برآورده سازند .

اگر یک فرد الزامات و شرایط کسب و کار در بلژیک را برآورده کند ، می توانند انتخاب کنند که به صورت خود اشتغالی مشغول به کار شود و یا یک شرکت را راه اندازی کند .

هیچ مجوزی از دولت قبلی و کشور فرد سرمایه گذار لازم نیست و هیچ گونه محدودیتی در انتقال سرمایه به داخل یا خارج از بلژیک وجود ندارد . بازار کار در اروپا برای خارجی ها بسیار مناسب است .

میزان هزینه برای آغاز کسب و کار در بلژیک

میزان هزینه برای آغاز کسب و کار در بلژیک

سه مرحله مهم برای راه اندازی یک شرکت تجاری یا صنعتی یا اجاره مغازه در بلژیک وجود دارد که باید انجام شود . این پروژه ها توسط پروژه تجاری گروه بانکی جهانی انجام شده که مقررات مربوط به صد ها موارد اقتصادی را مورد بررسی قرار می دهند ، این مراحل برای شرکت های بین 10 تا 50 کارمند می باشند :

  • حداقل 20٪ از سرمایه اولیه را با موسسه اعتباری بلژیک سپرده کند .
  • یک برنامه مالی را با دفتر اسناد رسمی سپرده کرده ، اسناد و مدارک مربوط به ثبت نام توسط دفتر اسناد رسمی را امضا کند .
  • با ثبت نام اشخاص حقوقی ، مالیات بر ارزش افزوده و امنیت اجتماعی ثبت نام کند و شماره شرکت را دریافت کند .

فرد سرمایه گذار علاوه بر داشتن یک طرح تجاری و حساب بانکی شرکت ، باید قرارداد اجاره برای مکان مناسب شرکت داشته باشد . چرا که دولت بلژیک یک آدرس ثبت شده را قبول نمی کند ؛ تمام شرکت ها باید دارای یک فضای فیزیکی برای دفتر کار خود باشند .

انتخاب نوع مناسب کسب و کار در بلژیک

اشکال مختلفی از کسب و کار در بلژیک وجود دارد که فرد سرمایه گذار خارجی می تواند یکی از آن ها را انتخاب کند . این نوع کسب و کار ها می تواند شامل یک فعالیت تکمیلی آزاد تا ایجاد یک شرکت دولتی محدود و اجاره مغازه در بلژیک باشد . علاوه بر این ، شعبه های شرکت های خارجی و شرکت های تابعه نیز گزینه های دیگری برای سرمایه گذاری در بلژیک هستند .

شعبه یک فعالیت تجاری یک شرکت خارجی است که در بلژیک راه اندازی شده و توسط یک نماینده قانونی شرکت مادر اداره می شود . یک شرکت تابعه یک شرکت بلژیکی با شخصیت قانونی خود است .

برای کسب و کار یک نفره ، تعهدات قانونی کمتری در مورد تصمیم گیری ، توزیع سود و مدیریت وجود دارد . اما یک شرکت مزایای مالی خاصی دارد . انواع مختلفی از انواع شرکت ها وجود دارد که سرمایه مناسب برای آن بستگی به نوع شرکت دارد .

هزینه زندگی در بلژیک

هزینه زندگی در بلژیک با توجه به شیوه و سبک زندگی فرد متفاوت است ، البته مکان و شهر محل اقامت و قیمت خانه برای زندگی در بلژیک نیز بر هزینه زندگی تاثیر گذار است ، به گونه ای که هزینه زندگی در شهر های بزرگ این کشور مانند بروکسل بیشتر از دیگر شهر های آن می باشد .

به طور متوسط هر فرد برای تامین هزینه زندگی در این کشور بین 550 تا 650 یورو برای هر ماه نیاز دارد . هزینه زندگی و اجاره مسکن در بلژیک به ترتیب 162 درصد و 92 درصد بیشتر از ایران است .

حداقل سرمایه مورد نیاز در بلژیک

برای ایجاد یک شرکت محدود خصوصی در این کشور ، حداقل سرمایه 18550 یورو لازم است ، در حالی که سهامدارانی که یک شرکت محدود عمومی را تشکیل میدهند ، باید دارای حداقل سرمایه 61،500 یورو باشند .

اگر فرد سرمایه گذار یک شرکت خصوصی با مسئولیت محدود یا شرکت سهامی عام را تاسیس کند ، برنامه مالی باید با دفتر اسناد رسمی ثبت شود . یک دفتر اسناد رسمی نیز برای انجام امور اداری ، هر اصلاحیه ای در مورد مقررات انجمن و بسته شدن احتمالی شرکت ضروری است .

هزینه اجاره مغازه در بلژیک

هزینه اجاره مغازه در بلژیک

اجاره بهای یک مغازه و یا واحد تجاری در بلژیک بر اساس متراژ ، محل و حتی شهر مورد نظر متغیر است . قطعا اجاره بهای یک واحد تجاری در شهر بروکسل بیشتر از دیگر شهر های بلژیک است .

هزینه اجاره یک فروشگاه با متراژ 72 متر مربع در منطقه فورست 10.200 یورو برای هر سال و اجاره بهای یک فروشگاه با 60 متر مربع در منطقه ای دیگر 16800 یورو در هر سال می باشد .

بلژیک کشوری در غرب اروپا و یکی از اعضای اتحادیه اروپاست که از سمت شمال با هلند ، از سمت شرق با آلمان ، از سمت جنوب شرقی با لوکزامبورگ ، از سمت جنوب با فرانسه و از سمت شمال غربی با دریای شمال همسایه هستند .

جمعیت ساکنین این کشور بالغ بر ده میلیون نفر است که اکثر آن ها مسیحی هستند . پایتخت و بزرگترین شهر این کشور بروکسل نام دارد . زبان های فرانسوی ، هلندی و آلمانی به عنوان زبان های رسمی این کشور و یورو به عنوان واحد پول آن مشهور است .

3.4/5 - (7 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

فهرست مطالب
خانه