تاسیس شعبه و نمایندگی در کانادا

تاسیس شعبه و نمایندگی در کانادا

در این مقاله مطالبی پیرامون تاسیس شعبه و نمایندگی در کانادا گردآوری شده است . امیدواریم که راهنمای خوبی برای عزیزان علاقه مند به این کار باشد . کانادا اولین کشوری است که برنامه دعوت از نیروی کار و سرمایه گذاران بین المللی از تمام نقاط جهان را در راس برنامه کاری خود قرار داده است . مهاجرت کاری به کانادا ، تحصیل در کانادا و تاسیس شعبه شرکت در این کشور همیشه جذاب و رویایی است .

موسسه حقوقی وکلای مهر آفرین رجبی ، موسسه ای معتبر با سوابق درخشان در زمینه امور مهاجرت تحصیلی ، مهاجرت کاری و همچنین سرمایه گذاری در کشورهای خارجی ، مقالات متنوعی خدمت شما عزیزان ارائه می دهد .

شرایط تاسیس شعبه و نمایندگی در کانادا

کانادا شامل ده استان یا ایالت است که عبارتند از ؛ آلبرتا ، اونتاریو ، بریتیش کلمبیا ، کبک ، نیوفاندلند ، ، نوواسکوشیا ، مانیتو ، جزیره یپنس ادوارد ، نیوبرانزویک و ساسکاچوان است . دو شهر مهم یعنی شهر اوتاوا ( پایتخت کانادا ) و تورنتو در ایالت اونتاریو قرار دارند .

همانطور که می دانید عملی کردن برنامه تاسیس شعبه یا نمایندگی در هر کشوری شرایط و ضوابط خاصی را می طلبد . در ادامه به بررسی تاسیس شعبه و نمایندگی در کانادا پرداخته شده است .

شرکت های خارجی برای گسترش فعالیت های خود در کشورهای دیگر انتخاب های مختلفی دارند . در میان اینها اغلب ، شرکت های تابعه و دفاتر شعبه کار می کنند .

این ساختارها در کانادا نیز موجود است و شرکت مادر معمولا فرم کسب و کار را بسته به عوامل مختلف ، مانند مالیات و استقلال شرکت ثبت شده در خارج از کشور ، انتخاب می کند . طبق قانون کانادا ، شعبه یک بخش توسعه یافته از یک شرکت خارجی است ، در حالی که شرکت تابعه یک شرکت مستقل است .

شعبه در واقع یک شکل مناسب از کسب و کار برای شرکت هایی است که تمایل به راه اندازی کسب و کار جدیدتری هستند .

همچنین شعبه ای که کارش منوط به بررسی وضعیت بازار و هموار کردن راه برای شرکا و مشتریان در بازار باشد ، دفتر نمایندگی نامیده می شود .

شرکت های خارجی که شعبه های خود را در کانادا اداره می کنند ، تحت شرایط چندین مورد هستند که توسط مشاوران تشکیل دهنده شرکت های محلی توضیح داده می شود .

چگونگی ثبت دفتر شعبه در کانادا

چگونگی ثبت دفتر شعبه در کانادا

یک شرکت خارجی که یک کسب و کار و انتخاب شعبه را در کانادا آغاز می کند ، برای انجام این کار باید ساختارهای مشخصی را با مقامات محلی استان به اجرا در بیاورد .

اگر شرکت مادر بخواهد در چندین استان عمل کند ، باید در هر ایالت کانادایی شعبه ای را ثبت کند . اسناد و مدارک که در هنگام ایجاد شعبه در کانادا به مقامات ارائه می شود عبارتند از :

 • مطالعات مربوط به شرکت مادر همراه با گواهینامه آن ؛
 • اسناد حقوقی از شعبه ای که در کانادا ایجاد می شود ؛
 • اظهارنامه ای با نام های مدیران و منشی شعبه ؛
 • اطلاعات در مورد نمایندگان محلی شرکت مادر در دفتر شعبه .

توجه داشته باشید که شرکت مادر باید نمایندگان محلی را برای انجام پروسه تاسیس شعبه و نمایندگی در کانادا تعیین نماید . مشاوران ثبت شرکت در موسسه ما بیشتر می توانند این روش را برای شما توضیح دهند . کار پیدا کردن ایرانیان در کانادا هم در مقاله ای در همین سایت بررسی شده است . شما را به مطالعه آن مقاله دعوت می کنیم .

اسناد مورد نیاز برای راه اندازی دفاتر شعبه در کانادا

تمام شعبات شرکت های خارجی که در کانادا کار می کنند باید اطمینان حاصل کنند که تمام اسناد رسمی صادر شده توسط آنها حاوی موارد زیر است :

 1. اطلاعاتی در مورد شرکت مادر ، مانند آدرس آن در خارج از کشور ؛
 2. نام شرکت مادر باید در تمام اسناد صادر شده توسط شعبه کانادا ذکر شده باشد ؛
 3. شماره ثبت نام که توسط مقامات کانادایی به شعبه اختصاص داده می شود .
 4. آدرس ثبت شده شعبه در استان کانادایی ؛

علاوه بر این ، در دفتر مرکزی شعبه کانادایی نمایندگان باید نام شرکت مادر را نیز نمایش دهند .

مزیت های تاسیس شعبه در کانادا

مسئولیت محدود ، فرصت های برنامه ریزی عالی و مزایای مالیاتی تنها دلایلی هستند که بسیاری از افراد را به سوی راه اندازی یک کسب و کار در کانادا ترغیب می کنند .

تاسیس شعبه و نمایندگی در کانادا در واقع برای کسانی مناسب است که به دنبال سرمایه گذاری کمتر از یک مبلغ در یک پروژه هستند زیرا هزینه های باز کردن یک شرکت در کانادا خیلی هم کم نیست .

مزیت های تاسیس شعبه در کانادا

از دیدگاه مالیاتی ، شعبه کانادایی برای سود حاصل از این کشور مالیات میگیرد ، با این حال ، تحت معاهدات دوگانه مالیاتی که کانادا با بسیاری از کشورها امضا کرده است ،

این شعبه به عنوان یک شرکت دائمی تلقی می شود و شرکت مادر می تواند از مزایای مختلف کمک مالیاتی بهره ببرد .

همچنین ، دیگر مزیت تاسیس شعبه و نمایندگی در کانادا این است که شعبه کانادایی باید با شرکت مادر هم نام باشد ، لذا دیگر نیازی به جستجو و تایید نام جدید نیست . این خود گامیست که می تواند در روند ترکیب شعبه حذف شود و پیشرفت کار تاسیس شعبه را سریع تر پیش می برد .

اگر می خواهید یک شرکت یا یک شعبه را در کانادا باز کنید و به کمک نیاز داشته باشید ، لطفا با کارشناسان مجرب ما در دفاتر موسسه مهرآفرین رجبی تماس بگیرید . کارشناسان برجسته این موسسه به مسائل حقوقی تاسیس شعبه و نمایندگی در کانادا کاملا مسلط بوده و صمیمانه راهنمای شما خواهند بود . برای دریافت مشاوره رایگان در خصوص مهاجرت به کانادا ، با دفاتر ما در شیراز و تهران تماس حاصل نمایید .

Rate this post

3 دیدگاه در “تاسیس شعبه و نمایندگی در کانادا

 1. Ark گفت:

  آیا در زمینه بررسی بازار برای فروش محصول در کانادا میتوان از شما مشاوره گرفت.
  در مورد ارسال ، گمرک ، اسناد لازم جهت ترخیص، استاندارد های کانادا ….
  صاحب یک شرکت تولید کننده هستم و قصد مهاجرت به روش ایجاد نمایندگی در کانادا را دارم.
  طوری که محصول تولیدی در ایران را در کانادا بفروش برسانم.

  1. مشاور روش های مهاجرتی گفت:

   سلام

   با عرض پوزش در این زمینه خدمات نداریم .

   با تشکر از سوال شما

 2. کیانوش مالک گفت:

  سلام .. بسیار عالی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

فهرست مطالب
خانه