مهاجرت به کانادا

مهاجرت به کانادا
مشاور مهاجرتی

مهاجرت به کانادا به عنوان یکی از محبوب ترین مقصدهای مهاجرت در جهان می تواند آینده روشنی را برایتان رقم زده و هر آنچه را که از زندگی در یک کشور پیشرفته می خواهید در اختیارتان قرار دهد.

کشور کانادا را می توان با اختلاف یکی از محبوب ترین کشورهای جهان برای مهاجرین دانست که هر ایالت قوانین خاص خود را برای مهاجرت دارد و هر فردی که این کشور را به عنوان مقصد خود انتخاب می کند ، در آن ماندگار شده و به اقامت دائم دست می یابد.

برای سرمایه گذاری در دولت ، باید 150000 تا 800000 دلار کانادا به دولت کانادا ارائه دهید ؛ پس از مدتی دولت اقامت دائم را به شما ارائه می دهد ، به منظور واجد شرایط بودن برای ویزای سرمایه گذار برای افتتاح یک تجارت ، باید مدرکی مبنی بر 350000 تا 800000 دلار کانادا ارائه دهید.

خیر ف حضور یک وکیل مهاجرت در این مسیر الزامی نبوده اما می تواند مراحل را آسانتر سازد ، مشاورین معتبر موسسه مهاجرتی رجبی نیز می توانند همچون یک وکیل در این مسیر همراه شما باشند.

پس از اتمام دوره تحصیل خود فارغ التحصیلان دانشگاه های کانادا بایستی مجوز PGWP دریافت کنند ، مجوز کار پس از فارغ التحصیلی به دانشجویانی که از یکی از مؤسسات تحصیلات تکمیلی کانادا فارغ التحصیل شده اند اجازه می دهد تا تجربه کاری ارزشمندی در کانادا کسب کنند.

ثبت شرکت در این کشور نیازمند مراحل مختلفی است ، اما به عنوان یکی از اصلی ترین ها شما باید حتما یک شریک مقیم این کشور نیز داشته باشید.

شرایط مهاجرت به کانادا می تواند برای هر فرد متفاوت باشد ، اما مهاجرت تحصیلی به کانادا را می توان یکی از آسان ترین روش ها دانست.

کانادا این امکان را به مهاجرین می دهند تا بتوانند طعم یک زندگی شیرین و بدون از هرگونه تبعیض نژادی و یا قومی ، مذهبی را تجربه کرده و به هرآنچه که از زندگی در یک کشور پیشرفته توقع دارند ، برسند.

هر یک از شهرهای این کشور می تواند برای مقصد خاصی مناسب باشد ، از این رو توصیه می کنیم ضمن مطالعه این عنوان تا انتها حتما نگاهی به عنوان تحصیل در کانادا داشته باشید تا یکی از بهترین روش های مهاجرت به این کشور را به صورت دقیق بشناسید.

مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج چقدر طول میکشد؟

مدت زمان مهاجرت به کانادا به روش شما بستگی دارد؛ بطور کلی، بین 6 ماه تا 5 سال طول می‌کشد، اما ممکن است بیشتر یا کمتر هم باشد.

آیا مهاجرت افراد بالای 50 سال به کانادا ممکن است؟

بله، مهاجرت افراد بالای 50 سال به کانادا ممکن است اما با افزایش سن، چالش‌هایی مانند محدودیت‌های سنی در برخی برنامه‌ها و مشکل در یافتن شغل بیشتر می‌شود ؛ افراد بالای 50 سال می‌توانند از طریق روش‌های مختلفی مانند برنامه‌های سرمایه‌گذاری، خوداشتغالی، کارآفرینی، اسپانسرشیپ و برنامه‌های استانی برای مهاجرت به کانادا اقدام کنند.

برای مهاجرت به کانادا چه مدرک زبانی نیاز است؟

برای مهاجرت به کانادا، به مدرک زبان انگلیسی یا فرانسه با نمره قابل قبول نیاز دارید، نمره مورد نیاز به روش مهاجرتی شما بستگی دارد؛ آزمون‌های زبان معتبر برای مهاجرت به کانادا شامل آیلتس، تافل و TEF/TCF هستند.

چه شغل هایی برای مهاجرت به کانادا خوب است؟

شغل‌های مورد نیاز در کانادا برای مهاجرت مدام تغییر می‌کنند. با این حال، مشاغل فنی، مهندسی، پزشکی، مراقبت‌های بهداشتی و فناوری اطلاعات معمولاً در لیست مشاغل مورد نیاز کانادا قرار دارند.

چقدر سرمایه برای مهاجرت به کانادا لازم است؟

سرمایه لازم برای مهاجرت به کانادا به روش شما بستگی دارد اما بطور کلی، از 75000 تا 2 میلیون دلار کانادا سرمایه لازم است.

 • روش‌های مهاجرتی با سرمایه کم شامل برنامه‌های اکسپرس اینتری، نیروی کار ماهر فدرال و برنامه‌های استانی هستند.
 • روش‌های مهاجرتی با سرمایه بالا شامل برنامه‌های سرمایه‌گذاری، کارآفرینی و خوداشتغالی هستند.

حداقل نمره آیلتس برای مهاجرت به کانادا چند است؟

باز هم حداقل نمره آیلتس برای مهاجرت به کانادا به روش شما بستگی دارد اما از 5.0 تا 8.0 نمره آیلتس لازم است.

روش‌های مهاجرتی با حداقل نمره آیلتس 5.0 شامل برنامه‌های مراقبت‌های بهداشتی، برخی از برنامه‌های استانی و برنامه‌های خوداشتغالی هستند.

روش‌های مهاجرتی با حداقل نمره آیلتس 8.0 شامل برنامه‌های اکسپرس اینتری و برخی از برنامه‌های کارآفرینی و تحصیلی هستند.

در ویدئو، اطلاعات کلی و بسیار مفید در خصوص مهاجرت به کانادا توسط مدیریت محترم مجموعه جناب آقای حسن رجبی برای شما توضیح داده شده است، می توانید فیلم را دیده و سپس مقاله را مطالعه نمایید تا ذهنیت مناسبی در انتخاب این کشور داشته باشید.

پادکست مهاجرت به کانادا

نمایش ویدیو درباره مهاجرت به کانادا

روش های قانونی مهاجرت به کانادا

کانادا چندین برنامه مهاجرتی قانونی دارد و شما بسته به آنچه که از زندگی در این کشور دنبال می کنید ، می توانید برای یکی از بهترین برنامه های مهاجرت به کانادا با توجه به شرایط خود درخواست دهید ، به طور قطع بدترین و پر خطر ترین گزینه موجود برای افراد خواهان مهاجرت به این کشور پناهندگی است.

پناهندگی به هیچ عنوان جزو روش های قانونی مهاجرت به کانادا دسته بندی نشده و توصیه می شود به هیچ عنوان به سراغ آن نرفته و مسیرهای قانونی و آسان را بررسی کنید.

در هر روش شما می توانید با فراهم نمودن مجموعه ای از مدارک و دریافت تاییدیه از سوی سفارت به صورت قانونی پا به خاک کشور کانادا گذاشته و مهاجرت آسانی را برای خود رقم بزنید . هر یک از روش های مهاجرت به کانادا قوانین خاص خود را دارد که خوب است جهت اطلاع از جزئیات حتما با مشاورین ما تماس حاصل نمایید.

​هنگام ارسال درخواست ، دولت کانادا اسناد مختلفی را برای تأیید تجربه کاری ، تحصیلات ، هویت و سوابق جنایی و پزشکی شما درخواست می کند ، انواع مدارک مورد نیاز به برنامه ای که برای آن درخواست می دهید بستگی دارد.

افرادی که توان مالی مناسب دارند ، می توانند از طریق سرمایه گذاری و ثبت شرکت برای دریافت اقامت کانادا اقدام کنند و اگر شما در بین افراد با تمکن مالی بالا نیستید اما از تجربه کاری عالی برخوردار هستید ، می توانید از ویزای کار استفاده کرده و برای زندگی و مهاجرت به کانادا اقدام کنید.

روش های قانونی مهاجرت به کانادا

چنانچه تجربه کاری مناسبی نیز ندارید و در حال تحصیل در دبیرستان یا در دانشگاه می باشید ، می توانید برای ادامه تحصیل در یکی از بهترین دانشگاه های جهان اقدام نموده و پس از آن به اقامت برسید ؛ حتی این امکان نیز برایتان وجود دارد که با خرید زمین های کشاورزی و یا ازدواج با یکی از شهروندان این کشور به مجوز اقامت موقت و پس از آن به مجوز اقامت دائم و حتی شهروندی کانادا دست یابید.

شرایط مهاجرت به کانادا

شرایط مهاجرت به کانادا

روش‌های مختلفی برای مهاجرت به کانادا وجود دارد که هر کدام شرایط و الزامات خاص خود را دارند. اما شرایطی عمومی برای بیشتر شیوه های مهاجرت به کانادا وجود دارد که درواقع حداقل های هر یک از شیوه های مهاجرت به کاناداست.

شرایط کلی مهاجرت به کانادا:

 •  متقاضیان باید حداقل 18 سال سن داشته باشند.
 • حداقل مدرک تحصیلی مورد نیاز برای مهاجرت به کانادا دیپلم دبیرستان است اما در برخی برنامه‌ها مانند اکسپرس اینتری، داشتن مدرک تحصیلی در مقاطع بالاتر مانند لیسانس یا فوق لیسانس امتیاز محسوب می‌شود.
 •  سابقه کار مرتبط با شغل مورد نظر در کانادا می‌تواند شانس موفقیت متقاضی را در برخی برنامه‌های مهاجرتی مانند اکسپرس اینتری افزایش دهد البته سابقه کار باید در NOC (National Occupation Classification) کانادا طبقه‌بندی شده باشد و همچنین سابقه کار باید در 10 سال گذشته کسب شده باشد.
 •  متقاضیان باید در یکی از زبان‌های انگلیسی یا فرانسوی در سطح قابل قبولی مهارت داشته باشند. سطح مهارت زبان مورد نیاز برای هر برنامه مهاجرتی متفاوت است. معمولاً متقاضیان باید در آزمون‌های زبان مانند IELTS یا TEF شرکت کرده و نمره قبولی را کسب کنند.
 •  متقاضیان باید تمکن مالی کافی برای اثبات توانایی خود در تامین مخارج زندگی در کانادا را داشته باشند؛ آنها باید مدارکی مانند گردش حساب بانکی، گواهی تمکن مالی و غیره را ارائه دهند.

برای مهاجرت به کانادا از کجا شروع کنم؟

برای مهاجرت به کانادا باید بدانید که این فرآیند پیچیده و چند مرحله‌ای را از کجا شروع کنید و دقیقا چه مراحلی را پشت سر بگذارید؛ این مراحل، نیازمند برنامه‌ریزی دقیق و صبر و حوصله است.

مرحله 1: انتخاب روش مهاجرتی:

اولین قدم، انتخاب روش مناسب برای مهاجرت به کانادا است. روش‌های مختلفی برای مهاجرت به کانادا وجود دارد، از جمله:

 • برنامه اکسپرس اینتری
 • برنامه‌های مهاجرت استانی
 • برنامه‌های کارآفرینی
 • برنامه‌های اسپانسرشیپ
 • برنامه‌های تحصیلی
 • برنامه های کاری
 • برنامه های سرمایه گذاری
 • و …

مرحله 2: بررسی شرایط و الزامات:

پس از انتخاب روش مهاجرتی، باید شرایط و الزامات آن روش را به طور دقیق بررسی کنید. هر روش مهاجرتی، شرایط و الزامات خاص خود را دارد که باید توسط متقاضیان برآورده شود.

مرحله 3: جمع آوری مدارک:

پس از بررسی شرایط و الزامات، باید مدارک مورد نیاز برای آن روش مهاجرتی را جمع آوری کنید. مدارک مورد نیاز برای هر روش مهاجرتی متفاوت است، اما به طور کلی شامل موارد زیر می‌شود:

 • مدارک هویتی
 • مدارک تحصیلی
 • مدارک سابقه کار
 • مدرک زبان
 • گواهی تمکن مالی
 • گواهی عدم سوء پیشینه
 • معاینات پزشکی

مرحله 4: ارسال درخواست:

پس از جمع آوری مدارک، باید درخواست خود را به اداره مهاجرت، پناهندگان و شهروندی کانادا (IRCC) ارسال کنید.

مرحله 5: بررسی درخواست:

اداره مهاجرت، پناهندگان و شهروندی کانادا (IRCC) درخواست شما را بررسی خواهد کرد و در صورت تایید، برای شما ویزا یا اقامت دائم صادر خواهد کرد.

اخذ اقامت کانادا از طریق تحصیل

برنامه تحصیل در دانشگاه های کانادا بسیار ساده است و افراد علاقمند به ادامه تحصیل می توانند یکی از رشته های موجود در مقاطع تحصیلی کارشناسی ، کارشناسی ارشد و یا دکتری را انتخاب کرده و برای پذیرش اقدام کنند ، فارغ التحصیلان این مقاطع تحصیلی می توانند پس از پایان دوره تحصیل خود برای یافتن کار در این کشور اقدام کنند که البته لازم به ذکر است که مجوز اقامت دانشجویان 90 روز پس از پایان دوره تحصیل آن ها در کانادا منقضی می گردد.

پس از اتمام دوره تحصیل ، فارغ التحصیلان دانشگاه های کانادا بایستی مجوز PGWP و یا مجوز کار دریافت کنند که نیازمند عقد قرارداد با یک کارفرمای مقیم این کشور است . پردازش درخواست مجوز کار می تواند بین 80 تا 180 روز طول بکشد و در حالی که منتظر PGWP خود هستید ، می توانید در کانادا کار کنید ، مشروط بر اینکه قبل از تاریخ انقضای مجوز دانشجویی خود درخواست داده باشید ، مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل یکی از پردرخواست ترین روش های مهاجرت به این کشور است که سالانه تعداد قابل توجهی مهاجر را به این کشور وارد می سازد.

البته تحصیل در این کشور در تمامی مقاطع و دوره ها امکان پذیر است که می توان به تحصیل در مدارس کانادا به عنوان یکی از بهترین گزینه های ممکن اشاره کرد . از این رو حتما با کلیک بر روی این عنوان از جزئیات مربوطه مطلع شوید.

دوره تحصیلی طول دوره
تحصیل در مدارس 12 سال
تحصیل در دانشگاه ها مقاطع کارشناسی ف کارشناسی ارشد و دکترا
دوره های آموزشی زبان و یا یک حرفه خاص
اخذ اقامت کانادا از طریق تحصیل

اخذ اقامت کانادا از طریق کار

برای آمدن به کانادا به عنوان یک نیروی کار خارجی باید مجوز کار دریافت کنید که انواع مختلفی را شامل می شود ، اگر شهروند یا مقیم دائم کانادا نیستید ، باید از اداره مهاجرت ، پناهندگی و شهروندی کانادا (IRCC) یا یک دفتر ویزای کانادا مجوز کار دریافت کنید . اخذ اقامت کانادا از طریق کار می تواند شما را به آسانی به یک شهروند این کشور مبدل سازد.

جهت دریافت این مجوز کاری باید از یک کارفرمای مقیم این کشور پیشنهاد کاری دریافت کرده و موفق به امضای قرارداد با او شوید . البته کار به عنوان یکی از روش های قانونی مهاجرت به کانادا روش مراحل متعددی دارد که با کلیک بر روی عنوان کار در کانادا به خوی از آنها مطلع خواهید شد . 

برای برخی از کارگران نیز مجوزهای کار ویژه وجود دارد ، به عنوان مثال برنامه های مجوز کار ویژه ای برای افراد تجاری و کارگران کشاورزی وجود دارد و اگر می خواهید بر اساس مهارت ها و تجربه کاری خود به عنوان یک مقیم دائم به کانادا بیایید ، ببینید آیا واجد شرایط درخواست به عنوان یک کارگر ماهر هستید یا خیر.

کارگران ماهر بر اساس تحصیلات ، تجربه کاری ، دانش انگلیسی و یا فرانسوی و سایر عوامل به عنوان مقیم دائم انتخاب می شوند ، از 1 ژانویه 2015، تکمیل پروفایل اکسپرس اینتری اولین قدم برای مهاجرت دائم به کانادا به عنوان یک کارگر ماهر است.

اخذ اقامت کانادا از طریق کار

مهاجرت به کانادا از طریق اکسپرس اینتری

مهاجرت به کانادا از طریق اکسپرس اینتری یکی از بهترین راه های مهاجرتی این کشور در نظر گرفته شده و هر ساله طیف عظیمی از افراد از این روش برای مهاجرت و کار در کشور زیبای کانادا استفاده می کنند.

اما اکسپرس اینتری چیست و چگونه می توان از طریق این برنامه به کانادا مهاجرت کرد؟

اکسپرس اینتری نوعی سیستم مدیریت درخواست است که توسط اداره مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا ایجاد شده و این سازمان به مدیریت و پردازش درخواست های دریافت شده از سه برنامه اقتصادی فدرال کانادا برای کارگران ماهر می پردازد. تحت این برنامه تمامی افراد و خانواده هایی که متقاضی زندگی و کار در کانادا هستند می توانند در عرض چند ماه اقامت دائم این کشور را به دست آورند.

اکسپرس اینتری سیستم مهاجرتی رقابتی در نظر گرفته شده و در آن کاندیداهای واجد شرایط، از نظر سن، تحصیلات، مهارت زبان، تجربه کاری و سایر عوامل رتبه بندی شده و با یکدیگر به رقابت می پردازند.

مهاجرت به کانادا از طریق اکسپرس اینتری

ویژگی هایی اکسپرس اینتری

برنامه مهاجرتی اکسپرس اینتری برنامه ای منحصر به فرد است و اصولا بر اساس امتیازاتی که کارگران ماهر دریافت کرده اند عمل می کند.

سال های سال است که دولت کانادا با استفاده از این سیستم افراد مختلف را بر اساس شرایط و میزان مهارت های خود رتبه بندی کرده و به بهترین و ماهر ترین افراد اجازه ورود به کانادا و کار در این کشور را می دهد.

مهاجرت به کانادا از طریق اکسپرس اینتری بسیار ساده است و این سیستم درخواست های متقاضیان مهاجر واجد شرایط را بر اساس عوامل مختلفی پردازش کرده و رتبه می دهد. اصولا شانس شما برای دریافت دعوت نامه برای درخواست ویزای روابط عمومی کانادا، با کسب امتیاز بیشتر افزایش می یابد. بر طور کلی می توان از مهم ترین ویژگی هایی اکسپرس اینتری به موارد زیر اشاره کرد.

 • برنامه ای آنلاین و بدون محدودیت زمانی
 • ارزیابی پروفایل بر اساس امتیاز
 • تعیین تعداد افراد پذیرفته شده بر اساس سطح مهاجرت سالانه تعیین شده از طرف دولت
 • امکان مهاجرت در کم ترین مدت زمان ممکن (6 تا 8 ماه)

علاوه بر موارد گفته شده یکی از مهم ترین ویژگی مهاجرت به کانادا از طریق اکسپرس اینتری این است که داشتن پیشنهاد شغلی در این روش ضروری نیست و مزیت محسوب می شود.

ویژگی هایی اکسپرس اینتری

مراحل اکسپرس اینتری کانادا

مهاجرت به کانادا از طریق اکسپرس اینتری یکی از پر طرفدار ترین و محبوب ترین روش های مهاجرتی به این کشور در نظر گرفته شده که عمدتاً به دلیل سادگی و زمان پردازش کم توسط افراد زیادی از سراسر جهان انتخاب می شود. این برنامه بهترین گزینه برای کارگران ماهری است که قصد دارند تا اقامت دائم کانادا را به دست آورند.

با این حال آشنایی با جزئیات و مراحل این روش به شما کمک کرده تا دیدی وسیع تر از این روش مهاجرتی داشته و آسان تر از این روش استفاده کنید. به همین دلیل در ادامه مراحل اکسپرس اینتری کانادا را به صورت خلاصه شرح خواهیم داد.

مراحل اکسپرس اینتری کانادا

افراد واجد شرایط برنامه اکسپرس اینتری

در گام نخست مهاجرت به کانادا از طریق اکسپرس اینتری باید این موضوع را بررسی کنید که آیا واجد شرایط برنامه اکسپرس اینتری هستید یا خیر. این برنامه رقابتی سه جریان مهم اقتصادی را در خود جای داده و افراد واجد شرایط برنامه اکسپرس اینتری می تواند با شناخت این موارد یکی را برگزیند. به طور کلی برای درخواست این برنامه، شرایط شما باید با یکی از برنامه های زیر مطابقت داشته باشد. 

 • برنامه کارگر ماهر فدرال (FSW): این برنامه برای متقاضیانی که دارای تجربه کاری قابل توجه ای هستند یا سطح بالایی از تحصیلات دانشگاهی دارند تعبیه دیده شده است.
 • برنامه تجارت ماهر فدرال (FSTP): این برنامه برای تجار ماهری است که قصد دارند اقامت دائم کانادا را به دست آورند.
 • کلاس تجربه کانادا (CEC): در نهایت برنامه کلاس تجربه به کارگرانی اختصاص دارد که حداقل یک سال در کانادا به اشتغال پرداخته اند و اکنون قصد دارند برای اقامت دائم این کشور درخواست دهند.
 • در صورتی که با توجه به شرایط و وضعیت کنونی خودتان در یکی از دسته های بالا جای می گیرید؛ می توانید روند مهاجرت به کانادا از طریق اکسپرس اینتری را به راحتی انجام داده و در کوتاه ترین مدت زمان اقامت این کشور توسعه یافته را به دست آورید.

افراد واجد شرایط برنامه اکسپرس اینتری

ایجاد نمایه اکسپرس اینتری

چنانچه واجد شرایط یکی از برنامه های اکسپرس اینتری هستید می توانید به سراغ گام بعدی مهاجرت به کانادا از طریق اکسپرس اینتری بروید. در گام بعدی باید یک حساب کاربری در وب سایت IRCC ایجاد کرده و سپس نمایه خود را ارسال کنید تا بتوانید به صورت کاملا رسمی وارد مجموعه داوطلبان برنامه اکسپرس اینتری شوید.

در این مرحله نیازی نیست که هیچ مدرکی را آپلود کنید، اما با توجه به اطلاعاتی که در نمایه خود ثبت می کنید پس از انتخاب و دعوت به روابط عمومی باید کپی هایی را از مدارک مربوطه ارسال فرمایید. از همین جهت ایجاد نمایه اکسپرس اینتری یکی از مهم ترین مراحل این روش مهاجرتی است و باید با دقت بالا انجام شود.

اولین گام برای ایجاد پروفایل اکسپرس اینتری یافتن کد ملی طبقه بندی شغلی (NOC) مناسب با شغل شما می باشد. این مورد سیستمی است که توسط کانادا و برای طبقه بندی مشاغل مختلف استفاده می شود. پس از آن باید گزارش ارزیابی اعتبار تحصیلی یا  ECAرا دریافت کنید که این مورد نیز مشخص می کند که آیا مدارک تحصیلی اخذ شده شما معتبر است و با مدرک کانادایی بردار می کند یا خیر.

سپس  باید با قبولی در یکی از آزمون های زبان فرانسوی یا انگلیسی مهارت های زبانی خود را ثابت کنید. آزمون های معتبر برای زبان انگلیسی شامل IELTS یا برنامه شاخص مهارت زبان انگلیسی کانادا است و برای زبان فرانسوی نیز باید در یکی از آزمون های TEF یا TCF Canada شرکت کنید.

ایجاد نمایه اکسپرس اینتری

سیستم رتبه بندی جامع(CRS)  کانادا

دولت کانادا با در نظر گرفتن عواملی مانند مهارت ها، تحصیلات، توانایی زبان، تجربه کاری و… از یک سیستم مبتنی بر امتیاز برای رتبه بندی و ارزیابی درخواست های مهاجرتی استفاده می کند. در این سیستم افراد پس از پاسخ به چندین سوال امتیاز بندی شده و این امتیاز برای بررسی اینکه آیا رتبه شما بالاتر از حداقل امتیاز لازم از آخرین دور دعوت ‌نامه ‌ها است یا خیر، استفاده می شود.

امروزه طبق شرایط مهاجرت به کانادا از طریق اکسپرس اینتری به کاندیداهای اکسپرس اینتری تحت سیستم رتبه بندی جامع(CRS) کانادا تا 1200 امتیاز تعلق گرفته که از این امتیاز در شناسایی نامزدهایی که احتمال موفقیت در کانادا را دارند، استفاده می شود.

 • 500 امتیاز: عوامل اصلی شامل سن، تحصیلات، زبان و تجربه کاری کانادایی
 • 100 امتیاز: قابلیت انتقال مهارت، مستلزم داشتن مدرک تحصیلی، سابقه کاری و مهارت های زبانی
 • 600 امتیاز: گواهی نامزدی استانی
 • 50-200 امتیاز: استخدام از طریق یک پیشنهاد شغلی معتبر

در حال حاضر داشتن مدارک تحصیلی معتبر یکی از مهم ترین الزامات برای مهاجرت به کانادا از طریق اکسپرس اینتری می باشد. در این زمینه توصیه ما این است که با تحصیل در دانشگاه های این کشور مدرک تحصیلی مورد علاقه خود را به دست آورده تا از دردسرهای معادل سازی مدارک در امان باشید.

سیستم رتبه بندی جامع(CRS) کانادا
 • پاسپورت
 • نتایج آزمون زبان
 • پیشنهاد شغلی کتبی از یک کارفرما در کانادا (در صورت داشتن کارفرما)،
 • مدرک تحصیلی کانادا یا گزارش ارزیابی مدرک تحصیلی
 • گواهی سابقه کار
 • گواهی نداشتن
 • معاینات پزشکی
 • اثبات وجوه
نکات مهم در مورد اکسپرس اینتری کانادا

نکات مهم در مورد اکسپرس اینتری کانادا

چنانچه موفق به دریافت دعوت نامه شدید اید می توانید برای درخواست رسمی اقامت دائم کانادا اقدام کنید. این درخواست به صورت آنلاین تکمیل و ارسال شده و نیازی به سفر به کانادا ندارید. در ادامه برخی از نکات مهم در مورد اکسپرس اینتری کانادا و درخواست اقامت دائم را بررسی می کنیم.

تمامی متقاضیان برنامه های برنامه کارگر ماهر فدرال و برنامه تجارت ماهر فدرال باید نشان دهند که پول کافی برای حمایت از خود و خانواده خود دارند. در این بین افرادی که دارای یک پیشنهاد شغلی معتبر هستند یا از روش کلاس تجربه کانادا استفاده می کنند از پرداخت این وجه معاف می باشند.

نکته بعدی این است که نمایه اکسپرس اینتری شما بیانگر وضعیت فعلی شماست و شما باید با توجه به تغییرات روز این نمایه را تغییر دهید. همچنین طبق شرایط مهاجرت به کانادا از طریق اکسپرس اینتری شما باید تمامی موارد گفته شده در نمایه را با استفاده از مدارک و اسناد لازم پشتیبانی کنید لذا دروغ گفتن در مورد خود در این نمایه جرمی جدی تلقی شده و می توانید منجر به محرومیت پنج ساله از کانادا شود.

هزینه های برنامه اکسپرس اینتری کانادا

هر چند برای ایجاد یک نمایه در اکسپرس اینتری نیازی به پرداخت مبلغی ندارید، با این حال هنگامی که برای درخواست اقامت دائم کانادا دعوت شده اید باید برخی وجوه را پرداخت کنید. در حال حاضر هزینه پردازش درخواست برای هر فرد متقاضی حدود 850 دلار است و این میزان با توجه به تعداد اعضای خانواده تعیین می شود.

تعداد اعضای خانواده وجوه مورد نیاز (دلار) تعداد اعضای خانواده وجوه مورد نیاز (دلار)
1 (متقاضی تک) 13,757 5 28994
2 17,127 6 32700
3 21,055 7 36,407
4 25,564 به ازای هر عضو جدید 3706+

علاوه بر آن دیگر مراحل مهاجرت به کانادا از طریق اکسپرس اینتری نیازمند صرف هزینه های مختلفی در هر مرحله از درخواست می باشد. امروزه از مهم ترین هزینه های برنامه اکسپرس اینتری کانادا می توان به موارد زیر اشاره کرد.

نوع هزینه وجوه مورد نیاز (دلار)
آزمون زبان (آیلتس) 200
ارزیابی اعتبار آموزشی 322
بیومتریک 85 دلار برای هر نفر
هزینه های دولتی 1325 دلار برای بزرگسالان و 225 دلار برای کودک
حق اقامت دائم 515 دلار
هزینه معاینه پزشکی 250 دلار برای بزرگسالان و 250 دلار برای کودک

محاسبه امتیاز اکسپرس اینتری

پیش از این به بررسی سیستم رتبه بندی 1200 امتیازی CRS پرداختیم و اکنون می خواهیم در مورد محاسبه امتیاز اکسپرس اینتری بیشتر توضیح دهیم. اما این دو سیستم امتیاز بندی باهم چه تفاوتی دارند؟

محاسبه امتیاز اکسپرس اینتری

در پاسخ به این سوال باید گفت که سیستم 1200 امتیازی این موضوع را مشخص کرده که چه زمانی از شما برای درخواست دعوت شود، در حالی که سیستم 100 امتیازی واجد شرایط بودن افراد برای ورود به اکسپرس اینتری را تعیین می کند. برای ورود به این برنامه مهاجرتی و مهاجرت به کانادا از طریق اکسپرس اینتری، شما ملزم به کسب حداقل 67 امتیاز از 100 امتیاز هستید.

 • سن (حداکثر 12 امتیاز): افراد با سن 18 تا 35 سال می توانند حداقل امتیاز را کسب کنند.
 • تحصیلات (حداکثر 25 امتیاز): برای کسب این امتیاز مدرک شما باید حداقل با دیپلم دبیرستان در کانادا برابر باشد.
 • سابقه کار (حداکثر 15 امتیاز): حداقل داشتن یک سال سابقه کاری الزامی است. تجربه کاری بیشتر امتیاز بیشتری به شما می دهد.
 • توانایی زبانی (حداکثر 28 امتیاز): برای واجد شرایط بودن برای ویزای روابط عمومی کانادا، باید در آزمون آیلتس به ازای هر باند، 6 نمره معادل CLB 7 دریافت کنید.
 • سازگاری (حداکثر 10 امتیاز): اگر اعضای خانواده یا دوستان شما به عنوان مقیم دائم در کانادا زندگی می کنند، می توانید حداکثر امتیاز را دریافت کنید و در هنگام نقل مکان به کانادا از شما حمایت خواهند کرد.
 • پیشنهاد شغلی (حداکثر 10 امتیاز): یک پیشنهاد شغلی معتبر از یک کارفرمای کانادایی حداکثر امتیاز را به شما می دهد.
مدت زمان مهاجرت از طریق اکسپرس اینتری

مدت زمان مهاجرت از طریق اکسپرس اینتری

مهاجرت به کانادا از طریق اکسپرس اینتری جزو برنامه های مهاجرتی سریع در نظر گرفته شده نامزدهای واجد شرایط که بلافاصله پس از ورود به استخر دعوتنامه درخواست دریافت می کنند، کل فرآیند مدت زمان مهاجرت از طریق اکسپرس اینتری کم تر از شش ماه به طول می انجامد.

 اما تمامی پرونده ها به این سرعت پیش نرفته و اگر دعوتنامه ای برای درخواست دریافت نکنید، نمایه اکسپرس انتری شما به مدت 12 ماه در گروه نامزدها فعال می ماند و پس از آن باید نمایه جدیدی ایجاد کنید.

پس از صدور ITA، شما 60 روز فرصت خواهید داشت تا درخواست کامل اسناد درخواستی را ارائه دهید و هنگامی که مقامات مهاجرت درخواست کامل شما را دریافت کردند، حدود شش ماه به بررسی شرایط شما خواهند پرداخت. 

هر چند برخی از کاندیداها بلافاصله پس از ایجاد نمایه درخواست دعوت نامه دریافت می کنند برای برخی دیگر این موضوع کاه ها طول کشیده یا ممکن است اصلا انجام نشود. در نهایت لازم به ذکر است که ویزای روابط عمومی از طریق این برنامه در مدت یا کمتر از 6 تا 12 ماه پردازش می شود.

اخذ اقامت کانادا از طریق سرمایه گذاری

اخذ اقامت کانادا از طریق سرمایه گذاری

کانادا چند نوع ویزای سرمایه گذاری مختلف را به عنوان گزینه ای برای مهاجرت به کانادا ارائه می دهد ، به عنوان مثال برنامه سرمایه گذار مهاجر (IIP) با هدف افراد تجاری با تجربه است که می توانند با سرمایه گذاری در اقتصاد کانادا به “رشد و رونق بلندمدت این کشور کمک کنند.”

در واقع 12 برنامه مختلف برای سرمایه گذاری و مهاجرت به کانادا وجود دارد که هر یک همه الزامات خاص خود را برای ورود افراد خارجی وضع نموده است ، ویزای سرمایه گذاری را می توان مناسب افراد علاقه مند به راه اندازی کسب و کار در این کشور دانست که می توانند هم در بخش های دولتی و هم خصوصی به تجارت بپردازند.

با توجه به روشی که در مسیر اخذ اقامت کانادا از طریق سرمایه گذاری انتخاب می کنید ، هزینه موردنیاز می تواند از 100 تا 800 هزار دلار این کشور متفاوت باشد که هر یک شرایط و الزامات خود را دارد و در مقابل امکانات منحصر بفردی را در اختیارتان قرار می دهد.

اخذ اقامت کانادا با ثبت شرکت

کانادا به دلیل در دسترس بودن فناوری و حمایت های مختلف توسط دولت ، کشوری پر از فرصت های جدید است که با قوانینی ساده می توان به تجارتی موفق و پرسود در آن رسید.

اخذ اقامت کانادا با ثبت شرکت به عنوان یکی از روش های سرمایه گذاری در این کشور یک فرآیند یکپارچه و ساده است که به شما امکان می دهد تا بدون داشتن شهروندی شرکت خود را در یکی از شهرهای این کشور افتتاح کنید.

البته باید این نکته را مدنظر داشته باشید که در هنگام تاسیس شرکت باید حتما یکی از اتباع این کشور به عنوان مدیر حضور داشته باشد که در بسیاری از موارد می تواند راهگشا و کمک حال شما عزیزان نیز باشد.

کارشناسان شرکت مهاجرتی رجبی ضمن جمع آوری تمامی اطلاعات موردنیاز شما در رابطه با سرمایه گذاری و ثبت شرکت در کانادا در عنوانی جداگانه ، تمامی جزئیات و مراحل لازم را با ارائه مشاوره در اختیارتان قرار خواهند داد.

اخذ اقامت کانادا با ثبت شرکت

مهاجرت به کانادا با ویزای توریستی

ما در این مقاله روش های مهاجرت قانونی را بررسی می کنیم اما مهاجرت به کانادا با ویزای توریستی روشی غیرقانونی و غیرمعمول برای مهاجرت به این کشور است. به طور کلی، ویزای توریستی برای سفرهای کوتاه‌مدت تفریحی، تجاری یا دیدار با دوستان و اقوام صادر می‌شود و اجازه کار یا اقامت دائم در کانادا را به دارنده آن نمی‌دهد.

خوب است بدانید:

 •  ویزای توریستی کانادا به شما اجازه کار، تحصیل یا اقامت دائم در این کشور را نمی‌دهد.
 •  اگر قصد شما از سفر به کانادا مهاجرت باشد، این موضوع با هدف ویزای توریستی مغایرت دارد و ممکن است به ممنوعیت ورود شما به کانادا منجر شود.
 • اگر با ویزای توریستی به کانادا سفر کنید و قصد مهاجرت داشته باشید، احتمال رد شدن درخواست شما برای اقامت دائم بسیار بالا خواهد بود.
مهاجرت به کانادا با ویزای توریستی

هزینه مهاجرت به کانادا

هزینه مهاجرت به کانادا چقدر است؟ نمی توان عدد دقیقی برای هزینه مهاجرت به کانادا بیان کرد چراکه این موضوع، به عوامل مختلفی بستگی دارد.

هر روش مهاجرتی، هزینه‌های خاص خود را دارد. به طور کلی، روش‌های مهاجرتی مبتنی بر امتیاز مانند اکسپرس اینتری، هزینه‌های کمتری نسبت به روش‌های مبتنی بر سرمایه گذاری دارند. همچنین هر چه تعداد اعضای خانواده شما بیشتر باشد، هزینه‌های مهاجرت نیز افزایش خواهد یافت. هزینه مهاجرت و زندگی در شهرهای بزرگ کانادا مانند تورنتو و ونکوور، به طور قابل توجهی بیشتر از شهرهای کوچک‌تر است.

برخی از هزینه‌های اصلی مهاجرت به کانادا

 • هزینه‌های دولتی: شامل هزینه‌های مربوط به درخواست ویزا، بررسی مدارک، حق اقامت دائم و غیره.
 • هزینه‌های پزشکی: شامل معاینات پزشکی و گواهی عدم سوء پیشینه.
 • هزینه‌های سفر: شامل بلیط هواپیما، اقامت در هتل و غیره.
 • هزینه‌های ترجمه مدارک: ترجمه مدارک به زبان انگلیسی یا فرانسوی.
 • هزینه‌های مشاوره مهاجرتی: در صورت تمایل می‌توانید از خدمات مشاوران مهاجرتی استفاده کنید که البته هزینه‌های خاص خود را دارد.
هزینه مهاجرت به کانادا

جدول زیر به طور تقریبی، مجموع هزینه‌های مهاجرت به کانادا برای یک فرد مجرد را نشان می‌دهد:

روش مهاجرتی حداقل هزینه حداکثر هزینه
برنامه‌های تحصیلی 20000 دلار کانادا 40000 دلار کانادا
برنامه‌های کاری 25000 دلار کانادا 40000 دلار کانادا
اکسپرس اینتری 15000 دلار کانادا 25000 دلار کانادا
ثبت شرکت و سرمایه گذاری 100000 دلار کانادا 5000000 دلار کانادا
ازدواج 10000 دلار کانادا 20000 دلار کانادا
تولد فرزند 5000 دلار کانادا 10000 دلار کانادا
 

وکیل مهاجرت به کانادا

استخدام یک وکیل مهاجرت به کانادا نه تنها می‌تواند شما را در رسیدگی به مشکلاتی که پیش می‌آید راهنمایی کند ، بلکه می‌تواند مسائل را قبل از ایجاد آنها پیش‌بینی کرده و از آن‌ ها پیشگیری نماید ، زیرا ممکن است اداره مهاجرت ، پناهندگی و شهروندی کانادا یا یک دولت استانی درخواست شما را به دلیل ناقص بودن بازگرداند . البته خوب است دقت داشته باشید که وکیل مهاجرت به کانادا به صورت قانونی در داخل کشورمان وجود نداشته و افراد صرفا به دلیل فعالیت در این حوزه خود را وکیل معرفی می کنند.

چنانچه تمایل به استخدام وکیل در طول فرآیند مهاجرت به کانادا دارید ، باید به یک فرد در داخل این کشور اعتماد کرده و انجام امور خود را به او بسپارید که نیازمند تحقیق بسیار می باشد ، از طریق دریافت مشاوره و راهنمایی مشاورین ما خیال خود را به صورت کلی از تمامی این مراحل آسوده سازید. تصمیم به مهاجرت قانونی به کانادا و ساختن زندگی این نیاز به قدرت روحیه ، شجاعت و تمایل برای سازگاری با یک کشور جدید با همه چالش ها و فرصت های آن دارد و فرآیند مهاجرت به طور طبیعی نیازمند اسناد و مدارک زیادی ، موانع بوروکراتیک و ملاحظات لازم برای سیاست می باشد که باید با دقت انجام شود.

در حالی که برخی از مهاجران با امید به بهترین ‌ها مهاجرت به کشور کانادا را انتخاب و به تنهایی پیش می‌روند ، در برخی از مراحل دچار مشکل می شوند ، از این رو حضور وکلای مهاجرت کانادایی در درک و ترکیب قوانین مهاجرت کانادا می تواند روند را برای شما آسان سازد.

موسسه مهاجرتی به کانادا

موسسه مهاجرتی به کانادا موسسه ای قانونی است که مجاز به انجام فعالیت در زمینه مهاجرت به کانادا و سایر کشورهای جهان می باشد که به علاقمندان کمک کرده تا بتوانند ضمن انتخاب بهترین شیوه به اقامت این کشور دست یافته و شرایط مناسبی را در این کشور داشته باشند.

شرکت مهاجرتی رجبی به عنوان بهترین و معتبرترین موسسه مهاجرتی ، سالانه به افراد بسیاری در زمینه های قانونی مهاجرت به کانادا و سایر نقاط جهان مشاوره رایگان داده و علاوه بر آن بستری مناسب برای مهاجرت ایمن به کشور مقصد را برای علاقمندان مهاجرت فراهم می کند.

مشاورین ما در دفاتر تهران و شیراز آماده پاسخگویی به تمامی سوالات شما عزیزان بوده و با توجه به پرونده تان مهاجرتی آسان و بی دغدغه را برایتان رقم خواهند زد.

همچنین می توانید از بخش دیدگاه ها سوالات خود را با ما در میان بگذارید.

دعوت می کنیم مقاله موسسه مهاجرتی در تهران را در همین سایت بخوانید تا بدانید موسسات مهاجرتی چه خدماتی به شما ارائه می دهند.

مهاجرت به کانادا
5/5 - (406 امتیاز)

10 دیدگاه در “مهاجرت به کانادا

 1. هادی موسوی گفت:

  درود مهندس مکانیک و سر مهندس کشتی های اقیانوس پیما هستم ۱۴ سال سابقه کار دارم و متاهل و یک فرزند ۶ ساله دارم
  برای اقامت استرالیا یا کانادا میخواستم بدونم

  1. مشاور مهاجرت تحصیلی گفت:

   با سلام
   مهاجرت تحصیلی یا مهاجرت از طریق سیستم اسکیل ورکر از بهترین روشهای مهاجرت به این دو کشور هستند .
   اسکیل ورکر یک سیستم امتیاز بندی است که بر اساس فاکتورهای سن ، مدرک تحصیلی ، سابقه کار ، مدرک زبان و…. به شما امتیازی تعلق میگیرد که در صورت به حد نصاب رسیدن امتیاز میتوانید اقامت کشور مقصد را گرفته و مهاجرت کنید و صورت تمایل وارد بازار کار شوید . برای بررسی امتیازات میتوانید با قسمت مشاوره در ارتباط باشید .
   برای مهاجر تحصیلی نیز باید سن و گپ تحصیلی شما بررسی شود .
   با تشکر از سوال شما

 2. میکاییل گفت:

  سلام
  برای کسی که پزشکی عمومیش رو گرفته و علاقه مند به کار و گذراندن دوره رزیدنسی در کانادا هست پروسه چجوری هستش از طریق موسسه؟

  1. مشاور روش های مهاجرتی گفت:

   با سلام

   برای مهاجرت به کانادا می بایست از طریق سیستم‌امتیاز بندی اکسپرس انتری اپلای کنید .
   طبق این سیستم سن ،تحصیلات،سابقه کار ، مدرک زبان و غیره بررسی شده و در صورت به حد نصاب رسیدن امتیاز میتوانید اقامت دایم کانادا را گرفته و‌بعد از شرکت در دوره و ازمون های لازم ادامه تحصیل بدهید یا وارد بازار کار شوید .

   با تشکر از سوال شما

 3. علی گفت:

  سلام وقت بخیرببخشیدپسرم مدرک لیسانس حسابرای ازدانشگاه علمی کاربردی بامدل ۱۶نیم داردمدت ۲سال خدمت حسابداربود وحدود۶ماه که ازخدمت سربازی امده سن۲۵سال ایابرای کاردرکانادامیتوانداقدام کندالبته سابقه کارچندانی نداردباتشکرازراهنمایی شما

  1. مشاور روش های مهاجرتی گفت:

   با سلام

   برای مهاجرت کاری به کانادا می بایست از طریق ویزای اکسپرس انتری اپلای کنند . در این سیستم سن، مدرک تحصیلی ،سابقه کاری ،مدرک زبان و…. مورد بررسی قرار می‌گیرند و هر کدام امتیازی را دارند . در صورت به حد نصاب رسیدن امتیازات می‌توانند اقامت دائم کانادا را گرفته و آنجا وارد بازار کار شوند. با توجه به اینکه سابقه کار زیادی ندارند امتیاز شان به حد نصاب نمی رسد. بنابراین بهتر است مهاجرت تحصیلی به کانادا یا کشور های دیگر را انجام داده و در کنار تحصیل وارد بازار کار شوند.

   با تشکر از سوال شما

 4. Ali گفت:

  سلا م وقت بخیر خسته نباشیدببخشدپسرم ۲۵سال داردوبامدرک لیسانس حسابداری ازدانشگاه علمی کاربردی بامدل ۱۶/۵دارددوسال خدمت سربازی حسابداربوده درحال حاظرمدت ۶ماه میباشدکه ازخدمت سربازی امده ولی بیکارمیباشد ایابرای مهاجرت به کانادامیتوانداقدام کندباتشکرازشما

  1. مشاور روش های مهاجرتی گفت:

   با سلام

   در صورت داشتن مدرک زبان انگلیسی می‌توانند برای ویزای تحصیلی کانادا اپلای کنند.

   با تشکر از سوال شما

 5. علی گفت:

  سلام وقت بخیرببخشیدپسرم مدرک لیسانس حسابرای ازدانشگاه علمی کاربردی بامدل ۱۶نیم داردمدت ۲سال خدمت حسابداربود وحدود۶ماه که ازخدمت سربازی امده سن۴۵سال ایابرای کاردرکانادامیتوانداقدام کندالبته سابقه کارچندانی ندارد

  1. مشاور روش های مهاجرتی گفت:

   با سلام

   برای مهاجرت کاری به کانادا می بایست از طریق ویزای اکسپرس انتری اپلای کنند . در این سیستم سن، مدرک تحصیلی ،سابقه کاری ،مدرک زبان و…. مورد بررسی قرار می‌گیرند و هر کدام امتیازی را دارند . در صورت به حد نصاب رسیدن امتیازات می‌توانند اقامت دائم کانادا را گرفته و آنجا وارد بازار کار شوند. با توجه به اینکه سابقه کار زیادی ندارند امتیاز شان به حد نصاب نمی رسد. بنابراین بهتر است مهاجرت تحصیلی به کانادا یا کشور های دیگر را انجام داده و در کنار تحصیل وارد بازار کار شوند.

   با تشکر از سوال شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *