مهاجرت به کانادا

مهاجرت به کانادا به عنوان پایه ای برای رشد اقتصادی مستمر عمل می کند و مردم ، آداب و رسوم و فرهنگ را در خط مقدم سیاست فعلی دولت قرار می دهد ، در این مقاله از شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) به بررسی روش های مهاجرت به کانادا خواهیم پرداخت با ما همراه باشید.

Search
Generic filters

بسیاری از مهاجران ، کانادا را برای تحصیل انتخاب می کنند ، اگر چنین برنامه ای دارید ، به مقاله تحصیل در کانادا مراجعه کرده و با چگونگی اخذ پذیرش از دانشگاه های این کشور آگاهی یابید.

هر یک از استان های کانادا اختیار اجرای برنامه های مهاجرت استانی (PNP) خود را دارند ؛ با اختلاف زیاد ، کانادا یکی از محبوب ترین کشورهای جهان برای مهاجران است ، بر اساس گزارش اداره مهاجرت 341180 مقیم دائم به کانادا نقل مکان کردند و 74586 نفر از اقامت موقت به اقامت دائم منتقل شدند.

از سال 1869، کانادا قوانین و مقرراتی برای پذیرش مهاجران ارائه کرد ، قوانین مهاجرت در طول زمان متحول شده و تغییر کرده است که با تغییر فضای اجتماعی ، سیاسی و اقتصادی و همچنین باورهای غالب در مورد نژاد ، مطلوبیت و ادغام شکل گرفته است؛ رویکرد درهای باز اواخر قرن نوزدهم به تدریج جای خود را به اقدامات محدودکننده تری داد که بر اساس نژاد، قومیت و منشاء ملی تبعیض آمیز بود.

در باکس فهرست مطالب می توانید عناوین مهم در خصوص مقاله مهاجرت به کانادا را ببینید و در صورت نیاز بر روی آن ها کلیک کرده و یا آن ها را لمس کنید.

فهرست مطالب
مهاجرت به کانادا

در فیلم اطلاعات کلی و بسیار مفید در خصوص مهاجرت به کانادا توسط مدیریت محترم مجموعه جناب آقای حسن رجبی برای شما توضیح داده شده است، می توانید فیلم را دیده و سپس مقاله را مطالعه نمایید تا ذهنیت مناسبی در انتخاب این کشور داشته باشید.

پادکست مهاجرت به کانادا

منتظر شما هستیم!

مشاوره رایگان

روش های قانونی مهاجرت به کانادا را از ما بخواهید.

کارشناسان مهاجرتی رجبی

سوالی دارید؟

مشاوره دقیق و رایگان ما را از دست ندهید.

روش های قانونی مهاجرت به کانادا

کانادا چندین برنامه مهاجرتی قانونی دارد و بسته به آنچه که به دنبال آن هستید ، می توانید برای یکی از بهترین برنامه های مهاجرتی با توجه به شرایط خود درخواست دهید ، به طور قطع بدترین و پر خطر ترین گزینه موجود برای افراد خواهان مهاجرت به این کشور پناهندگی است.

هر برنامه مهاجرتی حداقل شرایط واجد شرایط بودن خود را دارد ، مهم است که واجد شرایط بودن خود را قبل از درخواست تأیید کنید ؛ هنگام ارسال درخواست ، دولت کانادا اسناد مختلفی را برای تأیید تجربه کاری ، تحصیلات ، هویت و سوابق جنایی و پزشکی شما درخواست می کند ، انواع مدارک مورد نیاز به برنامه ای که برای آن درخواست می دهید بستگی دارد.

روش های قانونی مهاجرت به کانادا

افرادی که توان مالی مناسب دارند می توانند از طریق سرمایه گذاری و ثبت شرکت برای دریافت اقامت کانادا اقدام کنند ، اگر شما در بین افراد با تمکن مالی نیستید اما از تجربه کاری عالی برخوردار هستید می توانید از ویزای کار استفاده کرده و برای زندگی در این کشور زیبا و پر جاذبه اقدام کنید.

اگر تجربه کاری ندارید و در حال تحصیل در دبیرستان یا در دانشگاه هستید می توانید برای ادامه تحصیل در کانادا اقدام کرده و در یکی از بهترین دانشگاه های جهان تحصیل کرده و پس از آن برای دریافت مجوز اقامت اقدام کنید ؛ شما حتی می توانید با خرید زمین های کشاورزی و یا ازدواج با یکی از شهروندان این کشور به مجوز اقامت موقت و پس از آن به مجوز اقامت دائم و حتی شهروندی کانادا دست یابید.

اخذ اقامت کانادا از طریق تحصیل

CANADA

اخذ اقامت کانادا از طریق تحصیل

برنامه تحصیل در کانادا بسیار ساده است ، افراد علاقمند به تحصیل در دانشگاه های کانادا می توانند یکی از رشته های موجود در مقاطع تحصیلی کارشناسی ، کارشناسی ارشد و یا دکتری را انتخاب کرده و برای پذیرش اقدام کنند ، فارغ التحصیلان این مقاطع تحصیلی می توانند پس از پایان دوره تحصیل خود برای یافتن کار در این کشور اقدام کنند ، لازم به ذکر است که مجوز اقامت دانشجویان 90 روز پس از پایان دوره تحصیل آن ها در کانادا منقضی می گردد.

پس از اتمام دوره تحصیل خود فارغ التحصیلان دانشگاه های کانادا بایستی مجوز PGWP دریافت کنند ، مجوز کار پس از فارغ التحصیلی به دانشجویانی که از یکی از مؤسسات تحصیلات تکمیلی کانادا فارغ التحصیل شده اند اجازه می دهد تا تجربه کاری ارزشمندی در کانادا کسب کنند.

پردازش یک PGWP می تواند بین 80 تا 180 روز طول بکشد. در حالی که منتظر PGWP خود هستید ، می توانید در کانادا کار کنید مشروط بر اینکه قبل از تاریخ انقضای مجوز دانشجویی خود درخواست داده باشید ، شما 180 روز فرصت دارید تا برای PGWP خود از تاریخی که تمام الزامات برنامه تحصیلی خود را تکمیل کردید، درخواست دهید.

هیچ چیزی در مورد PGWP وجود ندارد که مانع از درخواست شما برای مجوز کار دیگری در آینده شود و حتی پس از دریافت کار در کانادا و با وجود تجربه کاری در این کشور برای دریافت مجوز اقامت دائم از طریق کار در کانادا اقدام کنید.

در زیر دسترسی به مقالات تحصیلی کانادا دارید که پیشنهاد می شود حتماً مطالعه نمایید

اخذ اقامت کانادا از طریق کار

برای آمدن به کانادا به عنوان یک کارگر خارجی باید مجوز کار دریافت کنید ، مجوز کار در کانادا انواع مختلفی دارد ، اگر شهروند یا مقیم دائم کانادا نیستید، برای کار قانونی در کانادا به مجوز کار نیاز دارید ، به طور کلی قبل از اینکه به کانادا بیایید باید از اداره مهاجرت ، پناهندگی و شهروندی کانادا (IRCC) یا یک دفتر ویزای کانادا درخواست اجازه کار بدهید.

برای این مجوزهای کار:

 • قبل از درخواست باید از یک کارفرمای کانادایی یک پیشنهاد کاری دریافت کنید.
 • کارفرما باید برای ارزیابی تاثیر بازار کار (LMIA) از Employment and Social Development Canada (ESDC) درخواست دهد.
 • ESDC تصمیم خواهد گرفت که آیا کارفرما می تواند یک کارگر خارجی را برای پر کردن شغل استخدام کند.

برای برخی از انواع کارگران مجوزهای کار ویژه وجود دارد ، به عنوان مثال برنامه های مجوز کار ویژه ای برای مراقبین ، افراد تجاری و کارگران کشاورزی وجود دارد ؛ اگر می خواهید بر اساس مهارت ها و تجربه کاری خود به عنوان یک مقیم دائم به کانادا بیایید ، ببینید آیا واجد شرایط درخواست به عنوان یک کارگر ماهر هستید یا خیر.

کارگران ماهر بر اساس تحصیلات ، تجربه کاری ، دانش انگلیسی و یا فرانسوی و سایر عوامل به عنوان مقیم دائم انتخاب می شوند ، از 1 ژانویه 2015، تکمیل پروفایل اکسپرس اینتری اولین قدم برای مهاجرت دائم به کانادا به عنوان یک کارگر ماهر است.

اگر به دنبال مهاجرت به کانادا از طریق کار هستید، مقالات زیر را از دست ندهید

اخذ اقامت کانادا از طریق سرمایه گذاری

کانادا چند ویزای سرمایه گذاری مختلف را به عنوان گزینه ای برای مهاجرت به کانادا ارائه می دهد ، برنامه سرمایه گذار مهاجر (IIP) با هدف افراد تجاری با تجربه است که می توانند با سرمایه گذاری در اقتصاد کانادا به "رشد و رونق بلندمدت کانادا کمک کنند."

 

12 برنامه مختلف برای سرمایه گذاری در کانادا وجود دارد ، همه الزامات خاص خود را دارند ، هر استان یک برنامه سرمایه گذار دارد که از نظر نیاز ها متفاوت است ، ویزای سرمایه گذار کانادا گزینه ای برای افرادی است که علاقه مند به راه اندازی کسب و کار در کانادا هستند ، می خواهند فرانچایزی را راه اندازی کنند ، فرانچایزی را وارد کنند یا شعبه تجاری در کانادا باز کنند ، دو نوع ویزای سرمایه گذاری در این کشور وجود دارد که شامل سرمایه گذاری در دولت یا سرمایه گذاری در یک تجارت می باشد.

برای سرمایه گذاری در دولت ، باید 150000 تا 800000 دلار کانادا به دولت کانادا ارائه دهید ؛ پس از مدتی دولت اقامت دائم را به شما ارائه می دهد ، به منظور واجد شرایط بودن برای ویزای سرمایه گذار برای افتتاح یک تجارت ، باید مدرکی مبنی بر 350000 تا 800000 دلار کانادا ارائه دهید.

شما همچنین باید دارایی خالص خود را ارائه دهید ، این مبلغ می تواند (بسته به استانی که درخواست می دهید) از 350,000 دلار تا 1,600,000 دلار کانادا متغیر باشد.

مهاجرت به کانادا
منتظر شما هستیم!

مشاوره رایگان

روش های قانونی مهاجرت به کانادا را از ما بخواهید.

کارشناسان مهاجرتی رجبی

سوالی دارید؟

مشاوره دقیق و رایگان ما را از دست ندهید.

اخذ اقامت کانادا با ثبت شرکت

اخذ اقامت کانادا با ثبت شرکت

کانادا به دلیل در دسترس بودن فناوری و منابع معتبر ارائه شده توسط دولت ، کشوری پر فرصت است ، قوانین و مقررات سرمایه گذاری و ثبت شرکت در کانادا ساده هستند ؛ جدا از این محیط حمایتی در کانادا نیز ارائه می شود ، ثبت شرکت در کانادا یک فرآیند یکپارچه و ساده است.

امکان افتتاح یک شرکت در کانادا بدون داشتن شهروند کانادایی یا مهاجر زمینی (مقیم دائم) وجود دارد ، در این صورت، شما حق دارید با یک یا چند مقیم دائمی یا مهاجر زمینی ، یک شراکت یا شرکتی ایجاد کنید.

اگر شما یک غیر کانادایی هستید که وارد یک شراکت در کانادا می شوید ، طبیعتا این فرد باید یک شهروند کانادایی یا یک مهاجر زمینی باشد ، طبق قانون شرکت های تجاری کانادا ، از هر چهار مدیر حداقل یک نفر باید کانادایی باشد.

اگر قصد دارید یک شراکت در کانادا راه اندازی کنید ، چنین مشارکتی باید در استان یا منطقه ای که قصد انجام تجارت را دارید ثبت شود ، ثبت نام از طریق تماس با ثبت استانی استان انتخابی خود امکان پذیر است ، آنها به شما توصیه می کنند که چگونه مراحل لازم را طی کنید.

در حالی که انواع خاصی از کسب ‌وکار ها می‌توانند با هزینه ‌های راه ‌اندازی کسب ‌وکار های کوچک زیر 1000 دلار راه ‌اندازی کنند ، یک مالک کسب ‌وکار کوچک متوسط در کانادا حدود 5000 تا 10000 دلار برای شروع کسب ‌وکار کوچک خود هزینه می‌کند.

برای دریافت اطلاعات تکمیلی در این زمینه مقاله سرمایه گذاری و ثبت شرکت در کانادا را بخوانید.

پیشنهاد می کنیم مطالب مرتبط با سرمایه گذاری و ثبت شرکت در سایر کشورها را مطالعه کنید

مهاجرت به کانادا

اخذ اقامت کانادا با خرید زمین کشاورزی

سرمایه گذاران خارجی که به دنبال خرید زمین کشاورزی در کانادا هستند باید قبل از ارائه پیشنهاد خود با ویژگی ها و حدودیت های موجود آشنا شوند ، برخی از استان ‌ها محدودیت‌ های شدیدی را برای تعداد جریب‌ هایی قرار داده‌اند که افراد یا شرکت ‌های خارجی ممکن است در اختیار داشته باشند ؛ البته توجه داشت باشید که با خرید یک زمین کشاورزی نمی توان مجوز اقامت کنید.

مثلا بریتیش کلمبیا بدون محدودیت در مالکیت خارجی استفاده از زمین در ذخیره گاه زمین کشاورزی توسط کمیسیون اراضی کشاورزی تنظیم می شود و در مانیتوبا افراد غیر مقیم و نهاد های خارجی می توانند تا 40 هکتار زمین کشاورزی داشته باشند.

به عنوان یک کشاورز ، قبل از اینکه واجد شرایط درخواست مهاجرت به کانادا شوید، باید حداقل دو سال تجربه در مدیریت مزرعه داشته باشید ، شما همچنین باید قصد و توانایی خرید و مدیریت یک مزرعه در کانادا و ایجاد یک تجارت مزرعه را داشته باشید که حداقل فرصت شغلی برای شما ایجاد کند.

هیچ شرایطی برای ویزا در نظر گرفته نمی شود و کل خانواده می توانند همزمان به کانادا مهاجرت کنند ، متقاضی اجاره و خرید ملک در کانادا باید با استفاده از فرم مقرر به اداره مهاجرت دولت کانادا درخواست دهد ؛ متقاضی باید هزینه های لازم ویزای و مدارک مستند مدیریت مزرعه را ارائه دهد و قصد و توانایی خود را برای خرید و مدیریت مزرعه در کانادا ثابت کند ، با ارائه مدارک به دولت ، متقاضی ظرف چند ماه برای مصاحبه فراخوانده می شود.

مقاله ای با نام قیمت زمین کشاورزی در کانادا ، پیش تر در همین سایت به شما تقدیم شده که اطلاعات به روز و کاملی را در اختیار شما قرار خواهد داد.

وکیل مهاجرت به کانادا

یک وکیل مهاجرت به کانادا نه تنها می‌تواند شما را در رسیدگی به مشکلاتی که پیش می‌آید راهنمایی کند ، بلکه می‌تواند مسائل را قبل از ایجاد آنها پیش‌بینی کرده و از آن‌ ها پیشگیری کند ، اداره مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا یا یک دولت استانی ممکن است درخواست را به دلیل ناقص بودن بازگرداند.

استخدام وکیل مهاجرت کانادا در فرآیند مهاجرت الزامی نیست ، با این حال، کار با وکیل مزایای عمده ای دارد ، در واقع، انتخاب یک وکیل مهاجرت با تجربه و قابل اعتماد کانادا می تواند تفاوت بین درخواست رد شده و پذیرفته شده را ایجاد کند.

تصمیم برای مهاجرت به کانادا و ساختن زندگی برای خود هرگز ساده گرفته نمی شود ، این نیاز به قدرت روحیه ، شجاعت و تمایل برای سازگاری با یک کشور جدید با همه چالش ها و فرصت های آن دارد.

فرآیند مهاجرت به طور طبیعی نیازمند اسناد و مدارک زیادی ، موانع بوروکراتیک و ملاحظات لازم برای سیاست است ؛ حتی مهاجرت موقت ، مانند مجوز تحصیل یا کار، همین مسائل را درگیر می کند ، در حالی که برخی از مهاجران امید به بهترین ‌ها را انتخاب می‌کنند و به تنهایی پیش می‌روند ، زمانی که یک وکیل مهاجرت آموزش دیده از شما حمایت می‌کند ، لازم نیست کانادایی شدن فرآیند دشواری باشد.

وکلای مهاجرت کانادایی آموزش ، دانش و تجربه گسترده ای در شناسایی ، درک و ترکیب قوانین مهاجرت کانادا دارند ، جریان های مهاجرتی کانادا گسترده و متنوع هستند ، این عوامل همچنین می توانند این جریان ها را پیچیده کنند.

موسسه مهاجرتی به کانادا

موسسه های مهاجرتی موسسه های قانونی هستند که مجاز به انجام فعالیت در زمینه مهاجرت به کشور های مختلف جهان می باشند.

این موسسات در ازای دریافت مبلغی پول به علاقمندان مهاجرت به کانادا کمک کرده و شرایطی مناسب برای مهاجرت آن ها فراهم می کنند ؛ موسسه مهاجرتی رجبی یکی از بهترین موسسه های مهاجرتی است که سالانه به افراد بسیاری در زمینه های قانونی مهاجرت به کانادا و سایر نقاط جهان مشاوره رایگان داده و علاوه بر آن بستری مناسب برای مهاجرت ایمن به کشور مقصد را برای علاقمندان مهاجرت فراهم می کند.

شرکت مهاجرتی رجبی دارای دو شعبه در شهر های تهران و شیراز است که با بهره مندی از تجربیات خود در امر مهاجرت ، مهاجرتی بی دغدغه و آسان را برای مراجعین خود فراهم می کند.

موسسه مهاجرتی به کانادا

سوالات پر تکرار مهاجرت به کانادا

برای سرمایه گذاری در دولت ، باید 150000 تا 800000 دلار کانادا به دولت کانادا ارائه دهید ؛ پس از مدتی دولت اقامت دائم را به شما ارائه می دهد ، به منظور واجد شرایط بودن برای ویزای سرمایه گذار برای افتتاح یک تجارت ، باید مدرکی مبنی بر 350000 تا 800000 دلار کانادا ارائه دهید.

به عنوان یک کشاورز ، قبل از اینکه واجد شرایط درخواست مهاجرت به کانادا شوید، باید حداقل دو سال تجربه در مدیریت مزرعه داشته باشید ، شما همچنین باید قصد و توانایی خرید و مدیریت یک مزرعه در کانادا و ایجاد یک تجارت مزرعه را داشته باشید که حداقل فرصت شغلی برای شما ایجاد کند.

پس از اتمام دوره تحصیل خود فارغ التحصیلان دانشگاه های کانادا بایستی مجوز PGWP دریافت کنند ، مجوز کار پس از فارغ التحصیلی به دانشجویانی که از یکی از مؤسسات تحصیلات تکمیلی کانادا فارغ التحصیل شده اند اجازه می دهد تا تجربه کاری ارزشمندی در کانادا کسب کنند.

در حالی که انواع خاصی از کسب ‌وکار ها می‌توانند با هزینه ‌های راه ‌اندازی کسب ‌وکار های کوچک زیر 1000 دلار راه ‌اندازی کنند ، یک مالک کسب ‌وکار کوچک متوسط در کانادا حدود 5000 تا 10000 دلار برای شروع کسب ‌وکار کوچک خود هزینه می‌کند.

در مقاله فوق مشاوران هلدینگ حقوقی مهاجرتی رجبی شرایط کلی روش های قانونی مهاجرت به کانادا را بررسی و بیان کردند، در صورت نیاز به کسب اگاهی از جزئیات این روش ها با دفاتر موسسه در شیراز و تهران تماس بگیرید و یا مقالات مرتبط را مطالعه نمایید؛ همچنین می توانید از بخش دیدگاه ها سوالات خود را با ما در میان بگذارید.

پیشنهاد می کنیم قبل از تماس با مشاوران مقالات مرتبط دیگر با این کشور را مطالعه کنید

در زیر تجربه کلاینت ها در خصوص مهاجرت به کانادا را ببینید و برای دیدن باقی فیلم ها به بخش "ما تا حالا چه کار کردیم؟" بروید

8 دیدگاه در “مهاجرت به کانادا

 1. مهاجرت به کانادا میکاییل گفت:

  سلام
  برای کسی که پزشکی عمومیش رو گرفته و علاقه مند به کار و گذراندن دوره رزیدنسی در کانادا هست پروسه چجوری هستش از طریق موسسه؟

  1. مهاجرت به کانادا مشاور روش های مهاجرتی گفت:

   با سلام

   برای مهاجرت به کانادا می بایست از طریق سیستم‌امتیاز بندی اکسپرس انتری اپلای کنید .
   طبق این سیستم سن ،تحصیلات،سابقه کار ، مدرک زبان و غیره بررسی شده و در صورت به حد نصاب رسیدن امتیاز میتوانید اقامت دایم کانادا را گرفته و‌بعد از شرکت در دوره و ازمون های لازم ادامه تحصیل بدهید یا وارد بازار کار شوید .

   با تشکر از سوال شما

 2. مهاجرت به کانادا علی گفت:

  سلام وقت بخیرببخشیدپسرم مدرک لیسانس حسابرای ازدانشگاه علمی کاربردی بامدل ۱۶نیم داردمدت ۲سال خدمت حسابداربود وحدود۶ماه که ازخدمت سربازی امده سن۲۵سال ایابرای کاردرکانادامیتوانداقدام کندالبته سابقه کارچندانی نداردباتشکرازراهنمایی شما

  1. مهاجرت به کانادا مشاور روش های مهاجرتی گفت:

   با سلام

   برای مهاجرت کاری به کانادا می بایست از طریق ویزای اکسپرس انتری اپلای کنند . در این سیستم سن، مدرک تحصیلی ،سابقه کاری ،مدرک زبان و…. مورد بررسی قرار می‌گیرند و هر کدام امتیازی را دارند . در صورت به حد نصاب رسیدن امتیازات می‌توانند اقامت دائم کانادا را گرفته و آنجا وارد بازار کار شوند. با توجه به اینکه سابقه کار زیادی ندارند امتیاز شان به حد نصاب نمی رسد. بنابراین بهتر است مهاجرت تحصیلی به کانادا یا کشور های دیگر را انجام داده و در کنار تحصیل وارد بازار کار شوند.

   با تشکر از سوال شما

 3. مهاجرت به کانادا Ali گفت:

  سلا م وقت بخیر خسته نباشیدببخشدپسرم ۲۵سال داردوبامدرک لیسانس حسابداری ازدانشگاه علمی کاربردی بامدل ۱۶/۵دارددوسال خدمت سربازی حسابداربوده درحال حاظرمدت ۶ماه میباشدکه ازخدمت سربازی امده ولی بیکارمیباشد ایابرای مهاجرت به کانادامیتوانداقدام کندباتشکرازشما

  1. مهاجرت به کانادا مشاور روش های مهاجرتی گفت:

   با سلام

   در صورت داشتن مدرک زبان انگلیسی می‌توانند برای ویزای تحصیلی کانادا اپلای کنند.

   با تشکر از سوال شما

 4. مهاجرت به کانادا علی گفت:

  سلام وقت بخیرببخشیدپسرم مدرک لیسانس حسابرای ازدانشگاه علمی کاربردی بامدل ۱۶نیم داردمدت ۲سال خدمت حسابداربود وحدود۶ماه که ازخدمت سربازی امده سن۴۵سال ایابرای کاردرکانادامیتوانداقدام کندالبته سابقه کارچندانی ندارد

  1. مهاجرت به کانادا مشاور روش های مهاجرتی گفت:

   با سلام

   برای مهاجرت کاری به کانادا می بایست از طریق ویزای اکسپرس انتری اپلای کنند . در این سیستم سن، مدرک تحصیلی ،سابقه کاری ،مدرک زبان و…. مورد بررسی قرار می‌گیرند و هر کدام امتیازی را دارند . در صورت به حد نصاب رسیدن امتیازات می‌توانند اقامت دائم کانادا را گرفته و آنجا وارد بازار کار شوند. با توجه به اینکه سابقه کار زیادی ندارند امتیاز شان به حد نصاب نمی رسد. بنابراین بهتر است مهاجرت تحصیلی به کانادا یا کشور های دیگر را انجام داده و در کنار تحصیل وارد بازار کار شوند.

   با تشکر از سوال شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5/5 - (404 امتیاز)
خانه