دانمارک

درآمد پزشکان در دانمارک

درآمد پزشکان در دانمارک

برای تمامی دانشجویان داشتن امنیت شغلی پس از فارغ التحصیلی یکی از نکات مهم در انتخاب رشته تحصیلی ست . از این رو متقاضیان ورود به دانشگاه تلاش می کنند تا در رشته ای به تحصیل مشغول شوند که آینده و داشتن درآمد مناسب را تضمین نماید . در این مقاله کوشیده ایم تا درآمد پزشکان در دانمارک را برای کسانی که قصد تحصیل در دانمارک در رشته پزشکی را دارند و یا می خواهند با داشتن مدرک پزشکی ، مهاجرت به دانمارک را پیگیری کنند ، بررسی کنیم . در صورت نیاز به دریافت اطلاعات با جزئیات بیشتر می توانید به موسسه حقوقی وکلای مهر آفرین رجبی مراجعه و تمام راهنمایی های لازم را دریافت کنید .

بررسی درآمد پزشکان در دانمارک

امروزه کشور دانمارک به عنوان یکی از مقاصد اصلی مهاجرت پزشکان در دنیا شناخته می شود و از نظر شادی و رفاه در میان برترین کشورهای اروپا قرار دارد . این کشور پنج و نیم میلیون نفری زبان دانمارکی را به رسمیت شناخته و با وجود عضویت در اتحادیه اروپا از حوزه پولی یورو پیروی نمی کند .

دانمارک تنها با کشور آلمان دارای مرز مشترک است و از نظر کم بودن اختلاف درآمد مردم در رتبه اول قرار دارد . خوب است بدانید که در بررسی های سالانه عموما مردم دانمارک به عنوان راضی ترین مردم دنیا شناخته می شوند و کمترین فساد اقتصادی در آن وجود دارد . از این رو تحصیل و اعزام دانشجو به دانمارک نیز علاوه مهاجرت کاری به این کشور رواج فراوانی دارد .

جایگاه درآمد پزشکان در دانمارک

داشتن مدرک پزشکی حتی در دوره عمومی و سپری نکردن دوره تخصص به معنای داشتن سطح درآمد و رفاه مناسب برایتان خواهد بود . پزشکی از جمله رشته های تحصیلی ست که همزمان با فارغ التحصیل شدن می توانید به کار مشغول شده و درآمد داشته باشید . در سال آخر و دوران کارآموزی نیز دانشجویان مبلغی را به عنوان حقوق دریافت می کنند که این امر در هیچ رشته تحصیلی دیگری در زمان تحصیل وجود نخواهد داشت .

کشورهای اروپایی از بهترین مکان های دنیا برای کار و زندگی به شمار می روند که هرساله افراد متخصص زیادی را در زمینه های مختلف به خود جذب میکنند . فراهم نمودن سطح رفاه و درآمد بالا از مهم ترین انگیزه افراد برای مهاجرت به کشورهای مختلف این قاره از جمله دانمارک است .

در سرتاسر اروپا میزان درآمد مشاغلی مانند پزشکی متفاوت است اما بیشترین میزان آن را می توان در میان کشورهای اروپای شمالی از جمله دانمارک مشاهده کرد . طبق آخرین بررسی های درآمد پزشکان در دانمارک ، این کشور از میان 20 کشور اروپایی دارای دومین رتبه در پرداخت دستمزد به پزشکان قرار دارد که رتبه قابل توجهی ست .

قوانین پزشک بودن در دانمارک

پزشکان عمومی در دانمارک باید به مدت 37 ساعت در هفته در دفتر خود و یا بیمارستان ها به کار مشغول باشند که این میزان کار تعادل بسیار خوبی در زندگی و کار فرد ایجاد می کند و باعث می شود در زمان کاری سرحال تر بوده و بهتر به بیماران خود رسیدگی کنند . پزشکان عمومی مسئولیت معاینه کلی بیمار و معرفی به متخصص در صورت لزوم را دارند .

تمامی پزشکان عمومی و خصوصی بابت ویزیت و ارائه خدمات پزشکی مبلغی را از بیمار دریافت می کنند و رابطه بسیار خوب و صمیمی با آنها دارند به طوری که معمولا بیماران چندین سال برای درمان خود به سراغ پزشک مشخصی جهت درمان می روند . پزشکان عمومی در دانمارک اصولا مهم ترین بخش ورود بیمار به جامعه درمان محسوب می شوند از این رو تشخیص و هدایت درست مهم ترین وظیفه شان است . از طرفی دغدغه های جدی دولت در رابطه  با درآمد پزشکان در دانمارک موجب شده که صاحبان تخصص ، اشتیاق بیشتری نسبت به کار خود داشته باشند .

حقوقی و درآمد پزشکان در دانمارک

دانمارک می کوشد تا با فراهم نمودن موقعیت مناسب برای پزشکان از طریق آنها سلامت و بهداشت را در جامعه به بالاترین حد ممکن برساند . در میان تمام کشورهای پیشرفته جهان دانمارک در رتبه ششم در ارائه خدمات پزشکی قرار دارد و علاوه بر وجود درآمد بالا برای پزشکان ، شهروندان نیز از خدمات مناسب بهره مند می شوند .

طبق آخرین آمار درآمد پزشکان در دانمارک در حدود 63 هزار دلار در سال ( 45 هزار یورو ) است که با داشتن تخصص می تواند افزایش یافته و به 80،000 دلار نیز برسد . البته نباید پرداخت مالیات را نادیده گرفت که در دانمارک نسبت به سایر کشورهای اروپایی بالاتر بوده و می تواند تا حدود 50% درآمد فرد نیز برسد .

مراحل دریافت مجوز پزشکی در دانمارک

باتوجه به درآمد پزشکان در دانمارک افراد زیادی مشتاق مهاجرت به این کشور شده اند اما کشور دانمارک برای پذیرش مهاجرین شرایط مشخصی وضع نموده که بهترین آنها برای پزشکان اعمال می شود . شما به عنوان یک پزشک امکان مهاجرت به دانمارک و کار در این کشور را با دریافت ویزا خواهید داشت .

دریافت ویزای کار در دانمارک نیز دارای مراحل خاصی ست که هر مرحله امتیاز بندی شده و قبولی در آن نیازمند کسب حداقل 100 امتیاز از تمامی مراحل است . این امتیاز بندی بخش های مختلفی از جمله آزمون زبان ، دانشگاه محل تحصیل ، سطح مدرک پزشکی ، سابقه کار و سن خواهد بود .

چنانچه شما بتوانید در هر بخش نمره قابل قبولی را به دست آورید می توانید به ویزای اقامت در این کشور رسیده و به کار مشغول شوید . مهم ترین مواردی که می تواند شما را به یک پزشک مقیم دانمارک تبدیل سازد ، تحصیل در این کشور است . اگر شما به عنوان یک دانشجوی پزشکی به کشور دانمارک وارد شوید ، می توانید خیلی آسانتر به اقامت رسیده و فعالیت خود را آغاز کنید .

اما اگر مدرک پزشکی خود را از کشورمان ایران و یا هر کشور دیگر دریافت کرده باشید باید دانشگاه شما جزو 400 برتر دنیا به شمار رود تا بتوانید امتیاز خوبی از این بخش به دست آورید .

مرحله بعد قبولی در آزمون پزشکی این کشور است . این آزمون که از دو بخش کتبی و شفاهی به زبان دانمارکی تشکیل شده سطح شما را می سنجد و در صورت قبولی یک دوره سه ماهه کوتاه را سپری خواهید کرد و سپس می توانید به کار مشغول شوید .

اهمیت زبان برای کار در دانمارک

برای کار در دانمارک تسلط به هر دو زبان انگلیسی و دانمارکی لازم است . شما به عنوان یک پزشک باید مدرک زبان انگلیسی خود را ارائه دهید و در عین حال برای کار در این کشور نیز نیازمند دانش زبان دانمارکی خواهید بود . شما از همان قدم اول و شرکت در آزمون تا کار در بیمارستان ها به زبان دانمارکی نیاز خواهید داشت پس از یادگیری آن غافل نشوید . فراموش نکنید که به عنوان یک پزشک باید بتوانید آزمون زبان دانمارکی را پاس کنید تا بتوانید مجوز کار دریافت کنید .

دانمارک از جمله کشورهای شاخص در علوم پزشکی و مشاغل مربوط در این زمینه تحصیلی ست . همانگونه که در بالا گفته شد درآمد پزشکان در این کشور از جمله بالاترین ها در اروپا و دنیا به شمار می رود و در صورتی که بتوانید به عنوان پزشک در این کشور به کار مشغول شوید می توانید درآمد خوبی داشته و زندگی ایده آلی را برای خود و خانوادتان بسازید .

تلاش نمودیم تا درآمد پزشکان در دانمارک را در این مقاله برای شما عزیزان شرح دهیم و چنانچه در این رابطه نیاز به دریافت اطلاعات جزئی تر دارید مشاوره با کارشناسان موسسه مهر آفرین رجبی در دو مرکز شیراز و تهران را فراموش نکنید . کارشناسان ما به شما کمک خواهند نمود تا بتوانید تمامی مراحل لازم جهت پزشک شدن در دانمارک را به راحت ترین شکل ممکن در بهترین دانشگاه های دانمارک طی نمایید .

4.1/5 - (12 امتیاز)
بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.