تحصیل در دانمارک

تحصیل در دانمارک

تحصیل در دانمارک هر ساله مورد توجه هزاران دانشجو از سراسر جهان قرار می گیرد ، دانشجویان خارجی دانشگاه های دانمارک را به عنوان مقصد تحصیلی خود انتخاب می کنند تا در محیطی دوستانه ، ایمن ، پیشرفته و نوآور تحصیل کنند.

این کشور به دلیل هزینه های کم تحصیل ، رشته های تحصیلی با کیفیت عالی به زبان دانمارکی و انگلیسی و روش های ابتکاری آموزش یکی از محبوب ترین مقاصد بین المللی تحصیل در اروپا است.

در این مقاله شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) ویژگی های تحصیل در دانمارک را بررسی و بیان خواهند کرد.

دانمارک تأکید زیادی بر سیستم آموزش عالی خود دارد و آن را به مقصد اصلی دانشجویان بین المللی تبدیل می کند ، دانمارک علاوه بر اینکه جایگاه برخی از دانشگاه های برجسته جهان است ، مزایای مالی زیادی را به دانشجویان ارائه می دهد که در بسیاری از کشورهای دیگر نمی توان پیدا کرد.

تحصیلات در دانمارک بر فراهم آوردن مهارت های زندگی واقعی متمرکز است که می تواند در محیط کار اعمال شود ، سیستم آموزشی آنها برای تشویق و پرورش خلاقیت و نوآوری و آماده سازی شما برای تقاضا های بازار کار جهانی طراحی شده است.

چنانچه می خواهید بدانید بهترین و امن ترین کشورها برای تحصیل کدامند ، مقاله تحصیل در خارج از کشور را بخوانید.

تحصیل در دانمارک

شرایط تحصیل در دانمارک

موسسات آموزش عالی دانمارک طیف وسیعی از فرصت ها را برای دانشجویان بین المللی ارائه می دهند ، همه برنامه ها در سطح بین المللی شناخته شده و از بالاترین کیفیت برخوردار هستند.

بیش از 500 برنامه در دانشگاه های این کشور به زبان انگلیسی تدریس می شود ، برای پذیرش در دانشگاه های این کشور باید شرایط و الزامات علمی و زبان را برآورده کنید.

به عنوان یک دانشجوی بین المللی شما می توانید از بین انواع مختلفی از برنامه ها یا مدرک هایی که به طور کامل یا جزئی به زبان انگلیسی تدریس می شوند ، مناسب ترین گزینه را انتخاب کنید و برای اخذ پذیرش از دانشگاه مورد نظر اقدام نمایید.

مراحل درخواست پذیرش از دانشگاه های دانمارک

 1. انتخاب دانشگاه محل تحصیل : این مرحله آسانی است چرا که 5 دانشگاه این کشور در بین دانشگاه های برتر جهان بر اساس رتبه بندی دانشگاه های جهان QS قرار دارد ، پس بر اساس علایق و توانایی های خود رشته تحصیلی و دانشگاه مورد نظر خود را انتخاب کنید.
 2. بررسی شرایط پذیرش : قبل از اقدام پذیرش از دانشگاه مورد نظر باید بررسی کنید که مدارک شما توسط دانشگاه انتخابی شما شناخته شده است یا خیر ، برای ورود به دانشگاه های دانمارک مدارک شما باید معادل گواهی پایان دوره متوسطه دانمارک باشد.
 3. اثبات مهارت زبانی : بسته به زبان مورد نظر برای تحصیل در دانشگاه های دانمارک بایستی مهارت زبانی خود را با ارائه مدرک تافل و یا آیلتس برای زبان انگلیسی و آزمون مهارت زبان دانمارکی برای تحصیل به زبان دانمارکی اثبات کنید.
 4. تهیه منبع مالی برای تامین منابع هزینه تحصیل در دانمارک
 5. درخواست برای تحصیل : در این مرحله بایستی به وب سایت دانشگاه مراجعه کنید و اسناد مربوطه مورد نیاز دانشگاه مورد نظر خود را ضمیمه کنید.
 6. دریافت بیمه دانشجویی : دانشجویان بین المللی برای مدت زمانی که در دانمارک تحصیل می کنند باید پوشش بیمه سفر را خریداری کنند.
 7. دریافت ویزای تحصیلی : دانشجویان بین المللی خارج از اتحادیه اروپا برای تحصیل در دانمارک به ویزای تحصیلی و مجوز اقامت نیاز دارند.
 8. تنظیم و اجاره خوابگاه : اقامتگاه های مختلفی در دانمارک وجود دارد و هر دانشجو بسته به علایق و توان مالی خود گزینه مناسب را انتخاب می کند.

شرایط تحصیل در دانشگاه های دانمارک

دانشجویان بین المللی که قصد تحصیل در دانشگاه های دانمارک را دارند باید نشان دهند که دارای مدارک قابل مقایسه با مدارک پایان دوره دبیرستان و ورود به دانشگاه های دانمارک هستند ، بنابراین لازم است کپی تأیید شده مدارک تحصیلی خود را ارائه دهند ؛ البته پذیرش در برخی از موسسات مستلزم دریافت مستقیم مدارک از موسسه صادر کننده است

این کار اغلب چندین ماه طول می کشد ، بنابراین مطمئن شوید که این کار را در زمان کافی تنظیم کنید ، سوابق تحصیلی فرد متقاضی تعیین می کند که برای چه نوع برنامه هایی می تواند درخواست دهد.

بسیاری از برنامه های کارشناسی نیاز به تحصیلات متوسطه کامل به عنوان یک شرط اساسی ورود دارند ؛ با این وجود می توان برای برخی از تحصیلات با سایر مدارک تحصیلی درخواست داد ، علاوه بر شرایط ورود به سیستم در زمینه تحصیلات ، برخی از برنامه ها شرایط پذیرش اضافی دارند.

مهلت درخواست پذیرش از دانشگاه های دانمارک

برای دوره های کارشناسی ، آخرین مهلت پذیرش 15 مارس برای دوره هایی است که از اوت یا سپتامبر آغاز می شود ؛ تعداد کمی از موسسات در ژانویه یا فوریه پذیرش مازاد دارند ؛ برای این دوره ها ، آخرین مهلت 1 سپتامبر است.

فرم های تقاضا تقریبا دو ماه قبل از موعد مقرر از موسسات در دسترس است ، فرم های درخواست آنلاین را نیز می توانید در www.optagelse.dk پیدا کرد.

اعتبار مدارک دانشگاهی دانمارک

از نظر اعتبار، مدارک تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در دانمارک مورد تایید کشور های اروپایی و ایران است ، این بدان معناست که افرادی که در کشور دانمارک مدرک پزشکی خود را دریافت کنند ، قادر خواهند بود تا پس از گذراندن یک دوره کوتاه مدت ، مدرک پزشکی خود را معادل‌ سازی کرده و به ‌عنوان یک پزشک در کشور ایران و یا کشور های اروپایی مشغول به کار شوند.

سیستم آموزشی دانمارک

تحصیل در دانمارک برای کودکان زیر 15 یا 16 سال اجباری است ، سن مدرسه تا پانزده / شانزده سالگی به عنوان Folkeskole شناخته می شود زیرا هر تحصیلاتی باید با سطح ارائه شده در آنجا مطابقت داشته باشد.

سیستم آموزشی دانمارک

قبل از شروع پیش دبستانی ، بیشتر کودکان در دانمارک از خدمات مراقبت روزانه مانند مهد کودک بهره مند می شوند ، پیش دبستانی که اختیاری است و بعد از آن نه سال تحصیلات اجباری در مقاطع ابتدایی و متوسطه دوم ارائه می شود.

دوره دهم اختیاری وجود دارد ، سیستم آموزش متوسطه شامل طیف وسیعی از فرصت ها است ؛ برنامه های دانشگاهی به دانشجویان اجازه می دهد تا برای ورود به آموزش عالی درخواست دهند و برنامه های شغلی با هدف ورود مستقیم به بازار کار است.

حدود 82٪ از جوانان علاوه بر تحصیلات اجباری تحصیلات تکمیلی را انجام می دهند ، آموزش و پرورش با بودجه دولتی معمولا رایگان و برای همه آزاد است.

دانمارک یک سنت در مدارس خصوصی دارد و حدود 15.6٪ از کل کودکان در سطح مدارس ابتدایی در مدارس خصوصی تحصیل می کنند که توسط سیستم کوپن پشتیبانی می شود.

موسسات آموزش عالی در دانمارک

شما می توانید از بین پنج نوع موسسه آموزشی دانمارکی یکی را انتخاب کنید:

 • دانشگاه ها
 • دانشکده های دانشگاهی
 • آکادمی های بازرگانی
 • موسسات آموزش عالی هنری
 • مدارس آموزش و پرورش دریایی

تحصیل در موسسات آموزش عالی دانمارک

قبل از انتخاب برنامه ، ابتدا باید در مورد هدف تحصیل تصمیم بگیرید ، هدف نهایی شما چیست؟ آیا مدرک حرفه ای می خواهید که منجر به حرفه خاصی شود؟ پس ممکن است بخواهید در یکی از برنامه های آکادمی حرفه یا کارشناسی حرفه ای پذیرش شوید.

این برنامه ها ساختار نسبتا کمی دارند و دوره های کار اجباری دارند ، با این حال ، اگر روی پیشرفت تحصیلی متمرکز باشید ، ممکن است یک برنامه کارشناسی دانشگاهی مبتنی بر تحقیق را ترجیح دهید ؛ آنها زمان بیشتری را برای مطالعه مستقل ، فعالیت های گروهی و کار های پروژه ارائه می دهند.

مدرک حرفه ای آکادمی دانمارک

اگر به دنبال استخدام در تجارت و صنعت هستید ، برنامه مدرک آکادمی (AP) برای شما مناسب است ، با ترکیب تئوری و عمل ، برنامه های مدرک AP در همکاری نزدیک با نمایندگان بخش حرفه ای مربوطه توسعه می یابد ؛ این برنامه اطمینان می دهد که مهارت هایی که کسب خواهید کرد تا حد ممکن در حال حاضر و در آینده برای شما کاربرد دارند.

شما می توانید داده ها و اطلاعات را از منابع مختلف شناسایی ، انتخاب و تجزیه و تحلیل کنید ؛ علاوه بر شرکت در سخنرانی ها ، دانشجویان AP اغلب کار های پروژه را در گروه های کوچک یا بزرگ انجام می دهند.

شما همچنین می توانید کار خود را در شرکت های دانمارکی یا خارج از کشور انجام دهید و این امر به شما این فرصت را می دهد تا مهارت ها و دانش خود را در عمل استفاده کنید.

یک برنامه AP به طور معمول دو سال طول می کشد و هر سال به دو ترم تقسیم می شود ؛ با تسهیل ارتباط نزدیک دانشجویان و شرکت های محلی ، این موسسات مجموعه ای متنوعی از برنامه ها را ارائه می دهند و معمولا از دانشگاه ها نیز کوچکتر هستند.

برخی از نمونه های برنامه های AP که به زبان انگلیسی آموزش داده می شوند شامل ارتباطات ، علوم کامپیوتر ، طراحی و فناوری ، مهمان نوازی و مدیریت گردشگری ، مدیریت بازاریابی و طراحی چندرسانه ای هستند.

مدرک کارشناسی

دو نوع مدرک کارشناسی توسط موسسات آموزش عالی دانمارک ارائه می شود که شامل یک مدرک کارشناسی حرفه ای و یک کارشناسی دانشگاهی است.

مدرک کارشناسی حرفه ای شما را برای ورود به یک حرفه خاص واجد شرایط می کند ، این مدرک پس از سه تا چهار سال و نیم مطالعه (سه درجه در بالا) اعطا می شود ، دانشجویان علاوه بر شرکت در سخنرانی ها ، در سمینار ها ، کار های پروژه و فعالیت های گروهی شرکت می کنند ، بنیاد نظری نیز عملا از طریق کارگذاری اعمال می شود.

برای تکمیل موفقیت آمیز برنامه ، دانشجویان باید یک پروژه نهایی را ارسال کنند ، مدارک کارشناسی حرفه ای در کالج های دانشگاه ارائه می شود ، این موسسات ارتباط قوی با مشاغل و دانشگاه ها و همچنین سایر موسسات تحقیقاتی در منطقه خود دارند.

کالج های دانشگاهی با انتخاب بسیار متنوعی از حوزه ها برای انتخاب از جمله مهندسی ، مدیریت فناوری اطلاعات ، پرستاری ، بهداشت و تغذیه ، تربیت معلم ، روزنامه نگاری و آموزش اجتماعی ، فرصتی منحصر به فرد برای انجام یک برنامه آموزشی شغلی را به شما ارائه می دهند ، اکثر برنامه ها امکان تحصیل بیشتر در مقطع تحصیلات تکمیلی را دارند.

مدرک کارشناسی دانشگاه پس از اتمام یک دوره کارشناسی سه ساله که به طور معمول در یک یا دو حوزه موضوعی انجام می شود ، اعطا می شود.

تدریس مبتنی بر تحقیق است و یک پایه علمی گسترده و همچنین دانش تخصصی را برای دانشجویان فراهم می کند ، در اواخر برنامه شما ملزم به ارائه یک پروژه نهایی هستید ، این برنامه شما را برای ورود به بازار کار یا ادامه تحصیلات تکمیلی واجد شرایط می کند.

تحصیلات تکمیلی

مدرک کارشناسی ارشد/ کاندیداتوس یک دوره پیشرفته و مبتنی بر تحقیق است که دو سال طول می کشد ، این به شما دانش نظری استثنایی ، همراه با توانایی استفاده عملی از آن را می دهد و شامل پایان نامه نهایی به طور معمول 30-60 اعتبار ECTS یا در موضوعات خاص یک پروژه عملی تر است.

طیف گسترده ای از برنامه های میان رشته ای برای پاسخگویی به نیاز های یک جامعه جهانی و دانش بنیان ایجاد شده است ، پس از اتمام برنامه شما می توانید وارد بازار کار شوید و یا مطالعات بیشتری را برای تحصیل دکتری انجام دهید.

برنامه های تبادل و انتقال دانشجویی

اگر می خواهید به عنوان دانشجوی تبادل و انتقالی در دانمارک تحصیل کنید ، باید از قبل در یک موسسه آموزش عالی ثبت نام کنید ، معمولا چنین دانشجویانی از طریق توافق نامه ای مانند اراسموس یا توافق نامه دو جانبه دولتی به دانمارک می آیند.

ما به شما توصیه می کنیم ابتدا برای کسب اطلاعات بیشتر با مرکز آموزشی خود تماس بگیرید ، اگر اطلاعات مفیدی در آنجا پیدا نکردید با دفتر بین المللی موسسه دانمارک که می خواهید در آنجا تحصیل کنید تماس بگیرید.

برنامه های کوتاه مدت و مدارس تابستانی

دانشجویان بین المللی از نظر برنامه های تحصیلی کوتاه مدت یا مدارس تابستانی به زبان انگلیسی گزینه های زیادی دارند ، هر دو برنامه ها این فرصت را به شما می دهند تا مهارت ها و دانش خود را در داخل و خارج از زمینه تحصیل خود افزایش دهید.

آنها همچنین فرصتی منحصر به فرد برای کار با دانشجویان دانمارکی و دیگر دانشجویان بین المللی فراهم می کنند ، تحصیل در این مدارس به طور معمول بین چهار تا شش هفته طول می کشد.

دوره های زبان دانمارکی در دانمارک

یادگیری مکالمه به زبان دانمارکی ممکن است دشوار باشد ، حتی اگر فرد به زبان های نزدیک آن یعنی انگلیسی و آلمانی صحبت کند البته برای فهمیدن زبان نوشتاری خیلی سخت نیست اما زبان گفتاری سخت است ، دانمارکی ها فقط بخش های کوچک هر کلمه را تلفظ می کنند و آن بخش های کوچک را با هم خرد می کنند.

دوره های زبان دانمارکی در دانمارک

دانشجویان بین المللی حق مطالعه به زبان دانمارکی را دارند ، برنامه آموزش زبان از سطوح مختلفی تشکیل شده است که هر یک به واحد های مختلف تقسیم می شوند که با یک امتحان رسمی به پایان می رسند ؛ در تاریخ 1 ژوئیه 2018 ، هزینه کاربر برای هر ماژول اجرا شد.

اگر شما برنامه آموزش زبان خود را بعد از ژوئیه 2017 شروع کرده باشید ودیعه پرداخت شده توسط کاربر نیز لازم است.

دوره های زبان توسط شبکه ای از مراکز زبان خصوصی و عمومی ارائه می شود ، شما می توانید بین دوره های روزانه یا عصرانه یکی را انتخاب کنید که با یک آزمون مورد تایید دولت مطابق با چارچوب مشترک اروپا برای زبان ها به پایان برسد.

دوره های آنلاین دانمارکی

دوره های دانمارکی اغلب به عنوان یک فعالیت آنلاین در آموزشگاه زبان در دسترس است ، این دوره ها هم برای مبتدیان و هم برای کسانی که قبلا از زبان دانمارکی آگاهی دارند ، هدف قرار می گیرد.

دانشجویان می توانند از آنها برای رسیدن به سطح خوبی از مهارت دانمارکی یا به عنوان مکمل آموزش مداوم زبان استفاده کنند ، نمونه هایی از این دوره های آنلاین تحصیلات آنلاین دانمارکی در IA Sprog و یادگیری آنلاین دانمارکی با مرکز زبان کپنهاگ است که هر دو دوره هایی را به عنوان آموزش از راه دور به صورت آنلاین ارائه می دهند.

دوره های دانمارکی در موسسات آموزش عالی

بسیاری از موسسات آموزش عالی دانمارک دوره های فشرده زبان دانمارکی را در ابتدای سال تحصیلی یا به عنوان بخشی از یک برنامه دانشگاه تابستانی ارائه می دهند ، برای کسب اطلاعات بیشتر ، با دفتر بین المللی در موسسه میزبان دانمارکی خود تماس بگیرید.

فراگیری زبان دانمارکی در کشور خود

دوره های زبان دانمارکی در چندین دانشگاه در سراسر جهان تدریس می شود ، موسسه فرهنگی دانمارک همچنین دوره های زبان دانمارکی را از طریق شعبات خود در خارج از کشور به دانشجویان دانشگاه های خارجی ارائه می دهد.

سفارت یا کنسولگری دانمارک در کشور خود نیز می تواند به شما در یافتن فرصت های یادگیری زبان دانمارکی در نزدیکی محل زندگی شما کمک کند و برخی از مدارس زبان دانمارکی نیز زبان دانمارکی را به عنوان یک دوره آنلاین ارائه می دهند (به عنوان مثال نتدانسک).

چرا زبان دانمارکی را یاد بگیریم

اگر قصد دارید بیش از یک سال در دانمارک بمانید ، بهتر است مقداری زبان دانمارکی را یاد بگیرید و ممکن است ویزا شما را ملزم به انجام چنین کاری کند.

اگر قصد تعهد دادن به دانمارک را دارید ، حتی اگر مجبور به این کار نشوید بهتر است به زبان دانمارکی صحبت کنید ، فراگیری این زبان زندگی روزمره را آسان تر می کند.

شما هر بار که به یک وب سایت یا پیام پست صوتی دسترسی پیدا می کنید که فقط به زبان دانمارکی در دسترس است ، به راحتی می توانید کار خود را انجام دهید.

با فراگیری زبان دانمارکی شما فرصت های شغلی بیشتری خواهید داشت ، زیرا حدود نیمی از موقعیت ها در دانمارک با دولت های ملی ، منطقه ای یا محلی است و تقریبا تمام مشاغل دولتی در دانمارک نیاز به دانش زبان ملی دارند.

به علاوه بسیاری از بخش های زندگی های اجتماعی در دانمارک به زبان دانمارکی نیاز دارد ، دانمارکی ها با یکدیگر به زبان دانمارکی صحبت می کنند و با شهروندان خارجی نیز به همین زبان صحبت می کنند.

انواع دوره های زبان دانمارکی

چه دانشجو باشید ، چه یک حرفه بازرگانی یا یک مسافر ، یک دوره زبان در دانمارک وجود دارد که مناسب شماست ، دوره های دانمارکی برای همه سطوح تسلط ، سن و مدت زمان در دسترس است ، برای شروع فقط یک نوع دوره را از لیست زیر انتخاب کنید.

انواع دوره های زبان دانمارکی

مشاهده تمام دوره های زبان دانمارکی در دانمارک

دوره های عمومی دانمارکی : دوره های عمومی دانمارکی برای بزرگسالانی است که می خواهند مهارت های گفتاری ، شنیداری ، خواندن و نوشتن به زبان دانمارکی را بهبود بخشند ؛ بیشتر دوره های عمومی دانمارکی برای بزرگسالان 16 ساله و بالاتر است ، دوره های 2 تا 48 هفته ای موجود است و بیشتر دوره ها به طور متوسط 30 کلاس در هفته است.

دوره های حرفه ای دانمارکی : دوره های حرفه ای دانمارکی برای متخصصانی است که می خواهند در یک زمینه خاص مانند تجارت ، پزشکی ، حقوق ، هواپیمایی و مهمان نوازی زبان دانمارکی فرا گیرند.

دوره های تخصصی دانمارکی : دوره های تخصصی دانمارکی برای کسانی است که می خواهند زبان دانمارکی بخوانند و در فعالیت هایی مانند ورزش ، هنر ، غذا و غیره شرکت کنند.

هزینه دوره های زبان دانمارکی در دانمارک بسته به نوع دوره و موسسه زبان متفاوت است و 1800 دلار به بالا می باشد.

تحصیل در دانمارک با مدرک دیپلم

دانشجویان دارای مدرک دیپلم از یک موسسه آموزشی متوسطه در کشور های اتحادیه اروپا و EEA می توانند برای پذیرش در دوره های تحصیلات عالی کارشناسی در دانمارک اقدام کنند ، این متقاضیان در شرایط برابر با متقاضیان دانمارکی در نظر گرفته می شوند و باید شرایط ورود یکسانی را داشته باشند.

تحصیل در دانمارک با مدرک دیپلم

درخواست پذیرش برای تحصیلات عالی در دانمارک به طور محلی در موسسات ارزیابی می شوند اما به طور مرکزی هماهنگ می باشند ، در نتیجه دانشجویان احتمالی مستقیما به هیچ یک از موسسات آموزشی مراجعه نمی کنند ، بلکه از طریق وب سایت پذیرش ملی www.optagelse.dk درخواست پذیرش خود را ارائه می دهند.

برای تحصیل با مدرک دیپلم در دانشگاه های دانمارک الزاماتی وجود دارد که شامل :

 • موضوعات در سطح مشخصی سپری شدند ؛ تحصیلات دانمارک از سطح A ، B و C استفاده می کند ، A بالاترین سطح است.
 • افراد با حداقل نمره مشخصی قبول شده اند
 • دیپلم با حداقل معدل قبول می شود
 • آزمون / مصاحبه قبولی

لازم است که شرایط ورود را به طور کلی و همچنین شرایط پذیرش خاص را داشته باشید تا بتوانید برای یک برنامه درخواست دهید ، اگر شرایط خاص را نداشته باشید ، ممکن است دوره تکمیلی را بگذرانید تا واجد شرایط پذیرش شوید ؛ در دانمارک این دوره ها فقط به زبان دانمارکی ارائه می شود.

نتایج هر دوره تکمیلی به عنوان بخشی از معدل شما در نظر گرفته نمی شود ، بنابراین از طریق دوره های بعدی نمی توانید معدل دوره متوسطه را بالا ببرید.

مقررات پذیرش در دانشگاه های دانمارک (سهمیه 1 و سهمیه 2)

قوانین عمومی خاصی در مورد درخواست برای برنامه آموزش عالی دوره کارشناسی وجود دارد ؛ در بیشتر برنامه های آموزشی ، متقاضیان به دو سهمیه 1 و 2 تقسیم می شوند.

شهروندان از اتحادیه اروپا و EEA با یک آزمون واجد شرایط می توانند در هر دو سهمیه ارزیابی شوند ، اگر مبنای دسترسی دیگری دارید ، به عنوان مثال دوره های تک موضوعی ، شما باید در سهمیه 2 ارزیابی شوید.

سهمیه 1 : در سهمیه 1 متقاضیان فقط بر اساس نتیجه معدل امتحان مقدماتی (تحصیلات متوسطه) ارزیابی می شوند ، آن ها باید مدرک خود را در برنامه خود در optagelse.dk بارگذاری کنند ، موسسه آموزشی برای مقایسه معدل فرد با معدل متقاضیان دانمارکی ، معدل او را به مقیاس درجه بندی 7 امتیاز دانمارکی تبدیل می کند ، البته این مستلزم آن است که آزمون دبیرستان شما با آزمون دبیرستان دانمارک برابر شود.

نمرات خارجی شما طبق قوانینی که آژانس علوم و آموزش عالی دانمارک در کتابچه راهنمای امتحانات بین المللی خود تنظیم کرده است ، به مقیاس درجه بندی دانمارکی تبدیل می شود.

ارزیابی در سهمیه 1 بر اساس اصل ترتیب نزولی میانگین نمرات است ، این بدان معنی است که متقاضیانی که بالاترین میانگین نمره را دارند تا زمان تصدی همه صندلی ها پذیرفته می شوند.

آخرین معدل آخرین متقاضی حداقل معدل برای پذیرش است و این اولین بار زمانی مشخص می شود که کل مراحل پذیرش در 28 ژوئیه به پایان برسد بنابراین حداقل معدل ها بسته به تعداد متقاضیان ، معدل این متقاضیان و تعداد مکان های تحصیل در دسترس می توانند سال به سال متفاوت باشد.

اگر گواهی ترک تحصیلات متوسطه (آزمون دبیرستان) دارید ، می توانید لیست زیر را بررسی کنید تا ببینید آیا واجد شرایط ورود به آموزش عالی دانمارک هستید.

متقاضیانی که دیپلم تحصیلات متوسطه دارند

اگر در طی دو سال پس از اتمام تحصیلات متوسطه برای یک برنامه آموزش عالی اقدام کنید ، معدل شما در ضریب 1.08 در سهمیه 1 ضرب می شود ، این یک شرط است که تحصیل در زمان مقرر به پایان برسد.

موسسه آموزشی که از آن درخواست می کنید تصمیم می گیرد که آیا می توانید جایزه دریافت کنید یا خیر ، ممکن است مهلت دو ساله به دلیل شرایط خاص ، به عنوان مثال بیماری طولانی مدت تمدید شود.

برای درخواست یک برنامه آموزش عالی در دانمارک ، دیپلم تحصیلات متوسطه هرگز منقضی نمی شود ، اگر بیش از یک مدرک تحصیلی داشته باشید ، این اولین مدرک صادر شده خواهد بود که پایه و اساس ارزیابی در سهمیه 1 را تشکیل می دهد.

سهمیه 2 : دو گروه متفاوت از متقاضیان می توانند از طریق سهمیه 2 اقدام کنند:

افرادی که تحصیلات متوسطه دارند اما معدل آن ها برای پذیرش در سهمیه 1 کافی نیست ، می توانند از طریق سهمیه 2 اقدام کنند و در سایر مدارک خود نیز ارزیابی شوند ؛ برنامه آن ها به طور خودکار همزمان در سهمیه 1 ارزیابی می شود ، بنابراین فقط باید یک بار برای هر برنامه اقدام کنند.

افرادی که مدارک دیگری غیر از تحصیلات متوسطه دارند می توانند برای برخی از برنامه ها بر اساس سایر مدارک تحصیلی به عنوان مثال دوره های تک موضوعی درخواست دهند ، با این حال ، این فقط یک گزینه برای برنامه های خاص به عنوان مثال برخی از برنامه های کارشناسی حرفه ای و برنامه های حرفه ای آکادمی است.

معیار های سهمیه 2 : هر موسسه آموزشی معیار های پذیرش را از طریق سهمیه 2 برای هر برنامه تعیین می کند ، این معیار ها بیانگر دامنه صلاحیت هایی است که موسسه آموزشی متقاضی را در آن ارزیابی می کند.

نیازی نیست که همه این مدارک را کسب کنید ، اما هرچه مدارک بیشتری کسب کنید ، شانس پذیرش شما بیشتر است.

لطفا توجه داشته باشید که برخی از برنامه ها ممکن است حداقل معیارهایی را تعیین کرده باشند که باید آنها را برآورده کنید ، برخی از موسسات آموزشی به عنوان بخشی از برنامه سهمیه 2 ، مقاله انگیزشی را درخواست می کنند.

اطلاعات بیشتر در مورد معیار های خاص را می توانید در وب سایت هر موسسه آموزشی پیدا کنید ، در آنجا همچنین می توانید اطلاعات بیشتری در مورد نوع اطلاعات و مستندات مورد نیاز برای ارزیابی برنامه سهمیه 2 شما کسب کنید.

آزمون و مصاحبه های پذیرش

برخی از برنامه ها فقط از طریق سهمیه 2 متقاضیان را می پذیرند ، این برنامه ها دارای آزمون های پذیرش ، مصاحبه یا ترکیبی هستند ؛ آزمون یا مصاحبه بعد از 15 مارس ساعت 12 ظهر انجام می شود ، حضور در آزمون یا مصاحبه برای حفظ امکان پذیرش الزامی است.

لطفا توجه داشته باشید که برخی از برنامه های دارای آزمون پذیرش نیاز دارند که شما انواع مختلفی از مطالب کتبی را تولید کنید و آنها را قبل از پایان مهلت درخواست 15 مارس ، ظهر به برنامه خود ضمیمه کنید.

تحصیل رایگان در دانمارک

تحصیل در دانمارک برای دانشجویان بین المللی که از کشور های دیگر اسکاندیناوی می آیند یا بخشی از EEA هستند رایگان است ، با این حال اگر دانشجویان از کشور دیگری بیایند همه چیز بسیار گران می شود.

تحصیل رایگان در دانمارک

شهریه سالانه تخمینی بین 6000 تا 16000 یورو است که می تواند برای دانشجویان بسیار پر هزینه باشد ، علاوه بر این هزینه های زندگی شما می تواند این مقدار را به سرعت افزایش دهد.

خوشبختانه در صورت تمایل به تحصیل رایگان در دانمارک همیشه گزینه هایی وجود دارد که می توانید از آنها استفاده کنید همچنین اگر به دنبال تحصیل رایگان در خارج از کشور هستید ، مقاله تحصیل در آلمان را نیز مطالعه نمایید ؛ در ادامه با این گزینه ها آشنا خواهیم شد.

برای دستیابی به مدرک تحصیلی خود در دانشگاه های دانمارک کار کنید

کلیه دانشجویان دانشگاه مجاز به کار در دانمارک هستند ؛ با این حال ، بسته به کشور مبدا شما ممکن است شرایط تغییر کند.

اگر اهل کشورهایی هستید که بخشی از EAA هستند ، دیگر محدودیتی وجود ندارد و می توانید شغل تمام وقت پیدا کنید ، این امر به شما کمک زیادی در تأمین هزینه های زندگی می کند زیرا مجبور به پرداخت شهریه نخواهید بود ؛ اگر دانشجوی خارج از EEA هستید ، می توانید فقط 20 ساعت در هفته کار کنید.

با وجود این محدودیت ، مشاغل تابستانی می توانند به صورت تمام وقت برگزار شوند به این معنی که شما می توانید از جولای تا آگوست به هر اندازه که می خواهید کار کنید ، این می تواند به شما کمک کند تا توانایی تأمین هزینه تحصیل خود را برآورده کنید.

بورسیه تحصیلی مناسب را پیدا کنید

تعداد زیادی بورسیه تحصیلی برای دانشجویان بین المللی در دانمارک وجود دارد ، برخی از بورسیه های تحصیلی به طور خاص به دانشجویان از کشور های خاص ارائه می شوند که با دانمارک توافق نامه ای تنظیم کرده اند.

بنابراین مهم است که بررسی کنید با توجه برای ملیت شما چه گزینه هایی در دسترس شما است ، در بخش های بعدی با بورسیه های تحصیلی در دانمارک برای تحصیل در رایگان در این کشور آشنا خواهیم شد.

اقامت دائم بگیرید

 • به دست آوردن اقامت دائم ممکن است سخت باشد ، با این حال ، اگر دانشجوی بین المللی هستید اما قبل از شروع تحصیلات عالی در دانمارک زندگی می کنید.
 • ممکن است واجد شرایط اقامت دائم شوید ، به همین ترتیب ، اگر شما علاقه مند به یادگیری زبان اول هستید ، می توانید به عنوان یک اقامت موقت به کشور بروید.
 • هنگامی که اقامت دائم خود را دریافت کردید ، می توانید برای پذیرش در هر دانشگاهی که دوست دارید اقدام کنید زیرا این بدون شهریه خواهد بود.

از سال 2018 ، تغییرات خاصی در سیستم آموزشی دانشجویان بین المللی ایجاد شده است ، این امر باعث بسته شدن بسیاری از برنامه هایی شده است که قبلا به زبان انگلیسی ارائه می شدند ، با این حال ، به طور مداوم در مورد این مقررات تغییراتی رخ می دهد که می تواند به معنای تغییر برنامه برای شما با توجه به تصمیمات گرفته شده توسط دولت دانمارک می باشد.

بنابراین ، تأیید اطلاعات به روز شده در مورد برنامه دانشگاهی که می خواهید دنبال کنید ، مهم است ، یکی از مزایای تحصیل در دانمارک این است که بعد از اتمام تحصیلات ، پیشنهادات کاری بسیار متنوعی وجود دارد.

به این معنی که اگر مایل باشید می توانید در کشور اقامت داشته باشید ، علاوه بر این ، این کشور علاقه زیادی به دانشجویان بین المللی دارد که مایل به اقامت در دانمارک و تبدیل شدن به یک سرمایه برای نیروی کار محلی هستند.

تحصیل به زبان انگلیسی در دانمارک

اکثر دروس در دانشگاه های دانمارک به زبان دانمارکی تدریس می شوند ، اما بیش از 700 برنامه مشهور بین المللی در دانشگاه های این کشور به زبان انگلیسی تدریس می شوند و حدود 86 درصد شهروندان دانمارکی انگلیسی صحبت می کنند.

تحصیل به زبان انگلیسی در دانمارک

دانشجویان بین المللی در دانمارک می توانند در طول تحصیل خود به طور رایگان در دوره های زبان دانمارکی شرکت کنند ، دانشجویان می توانند ابتدا در یک برنامه انگلیسی زبان در سطح کارشناسی ثبت نام کنند و با فراگیری زبان دانمارکی در طول تحصیل خود در مقطع تحصیلات تکمیلی به زبان دانمارکی ادامه تحصیل دهند.

شما می توانید برای یک مدرک کامل در دانمارک تحصیل کنید یا در قالب تحصیل در خارج از کشور یا برنامه مدرسه تابستان به مدرک فعلی خود اعتبار دهید.

طبق مطالعه در دانمارک ، حدود 70 برنامه کارشناسی و 390 برنامه کارشناسی ارشد در این کشور به زبان انگلیسی ارائه می شوند.

تحقیقات در جامعه دانمارک از اهمیت بالایی برخوردار است و تعدادی از برنامه های دکترا مشهور در سطح بین المللی وجود دارد که می توانند به زبان انگلیسی انجام شوند.

دانشگاه های ارائه دهنده تحصیل در مقطع دکترا شامل دانشگاه آلبرگ ، دانشگاه ارهوس ، دانشکده بازرگانی کپنهاگ و غیره هستند ، بورسیه تحصیلی برای دکترا در دانشگاه های دانمارک ارائه می شود و هزینه های تحصیل صفر خواهد بود.

الزامات زبان برای تحصیل به زبان انگلیسی

تمام برنامه های آموزش عالی در دانمارک به سطح بالای انگلیسی نیاز دارند ، متقاضیان برنامه های کارشناسی و کارشناسی ارشد که به زبان انگلیسی ارائه می شوند باید حداقل مهارت انگلیسی در مقایسه با “انگلیسی B” را در دبیرستان راثابت کنند ؛ البته برخی از برنامه ها به “انگلیسی A” نیاز دارند که یک سطح بالاتر از “انگلیسی B” است.

برای اثبات مهارت رضایت بخش در زبان انگلیسی ، اغلب از آزمون های زبان TOEFL ، IELTS و Cambridge ESOL exams (CAE) استفاده می شود.

حداقل نمره آیلتس قابل قبول برای تحصیل در دانشگاه های دانمارک 6.5 است که معادل B میباشد البته برای پذیرش در برخی دانشگاه های دانمارک به نمره آیلتس 7 یعنی سطح A نیاز است.

دانشگاه های انگلیسی دانمارک

دانشگاه آلبورگ : یک دانشگاه دولتی دانمارک است که دارای پردیس هایی در آلبورگ ، اشبیرگ و کپنهاگ است و در سال 1974 تاسیس شده است ، این دانشگاه رشته های مختلف در زمینه های علوم انسانی ، علوم اجتماعی ، فناوری اطلاعات ، طراحی ، مهندسی ، علوم و پزشکی در مقاطع تحصیلی کارشناسی و تحصیلات تکمیلی را به زبان انگلیسی ارائه می دهد.

دانشکده معماری آرهوس : این دانشگاه در سال 1965 در آرهوس دانمارک تاسیس شد ، همراه با آکادمی سلطنتی هنر های زیبا دانمارک ، دانشکده معماری در کپنهاگ ، مسئول آموزش معماران در دانمارک است ، این دانشکده تقریبا 750 دانشجو دارد و رشته های تحصیلی مختلف در مقطع تحصیلات تکمیلی در دانشکده به زبان انگلیسی ارائه می شوند.

آکادمی تجارت ارهوس : یک مدرسه آموزش عالی در اورهوس ، دانمارک است که در تاریخ 1 ژانویه 2009 تاسیس شده است ؛ این آکادمی یک موسسه مستقل خود متشکل از وزارت علوم ، نوآوری و آموزش عالی است ، این آکادمی مدرک کارشناسی و دانشگاهی می دهد اما مدرک کارشناسی ارشد یا دکترا را نمی دهد که اغلب رشته های تحصیلی در مقطع کارشناسی در این دانشگاه به زبان انگلیسی تدریس می شوند.

دانشکده تجارت کپنهاگ : این موسسه که به اختصار CBS گفته می شود یک دانشگاه دولتی واقع در کپنهاگ ، دانمارک است و یکی از معتبرترین مدارس تجارت در اروپای غربی و جهان به حساب می آید ، برنامه تحصیلی متنوعی در این دانشگاه در مقطع کارشناسی و تحصیلات تکمیلی به زبان انگلیسی ارائه می شوند.

اگر می خواهید به زبان انگلیسی تحصیل کنید ، می توانید به کشور انگلستان رفته و در دانشگاه های بی نظیر آ« تحصیل کنید ، مقاله تحصیل در انگلستان را ببینید.

تحصیل مهندسی در دانمارک

مهندسی در واقع طراحی فرآیند ها و ساخت محصولات برای حل مشکلات دنیای واقعی است ، رشته های مهندسی دانشجویان را قادر می سازد تا دانش ، مهارت ها ، تخیل و تجربه مهندسی خود را در بالاترین سطح آمادگی برای آینده شغلی خود توسعه دهند.

تحصیل مهندسی در دانمارک

در طول تحصیل در رشته های مهندسی دانشجویان می آموزند که چگونه با استفاده از ریاضیات ، اصول علمی و همچنین روش ها و فن آوری های جدید ، مشکلات مهندسی را حل کنند ، مهارت حل مسئله ، یک رویکرد تحلیلی را توسعه می دهند و چگونگی انجام تحقیقات مناسب را کشف می کنند.

برای فارغ التحصیلی در مقطع کارشناسی دانشجویان باید یک مقاله تحقیقاتی مهندسی را در سال آخر تحصیل بنویسند.

رشته های مهندسی در دانشگاه های دانمارک با دوره سه تا چهار ساله کارشناسی شروع می شود و فارغ التحصیلان این مقطع می توانند در مقطع کارشناسی ارشد و پس از آن در مقطع دکتری ادامه تحصیل دهند ، این رشته های تحصیلی مانند دیگر رشته های تحصیلی در دانشگاه های دانمارک به دو زبان انگلیسی و دانمارکی ارائه می شوند.

رشته های مهندسی محبوب در دانمارک

رشته های تحصیلی مختلفی در دانشگاه های دانمارک در زمینه مهندسی ارائه می شوند که محبوب ترین آن ها رشته های مهندسی برق و الکترونیک ، شیمی ، مهندسی نرم افزار ، مهندسی مکانیک ، مهندسی علوم مواد ، مهندسی آب و هوا ، مهندسی عمران ، ساخت و ساز و مدیریت جهانی ، بیوتکنولوژی ، مهندسی فناوری اطلاعات ، بیوتکنولوژی ، سیستم های ربات و غیره می باشد.

دانشگاه های مهندسی در دانمارک

دانشگاه آلبورگ : این دانشگاه دانمارکی برنامه های کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکتری را در زمینه های مختلف به ویژه مهندسی ارائه می دهد.

دانشگاه آلبورگ دارای پنج دانشکده علوم انسانی ، علوم اجتماعی ، فناوری اطلاعات و طراحی ، مهندسی و علوم و دانشکده پزشکی می باشد ؛ دانشکده مهندسی و علوم این دانشگاه همکاری ، آموزش و دانش را برای دستیابی به بهترین نتیجه در پنج بخش ، هر یک در حوزه اصلی خود و همچنین در همکاری بین رشته ای ارائه می دهد.

دانشگاه فنی دانمارک : یک دانشگاه در شهر Kongens Lyngby است که در 12 کیلومتری شمال مرکز کپنهاگ ، دانمارک واقع شده است که در سال 1829 به ابتکار هانس کریستین ارستد به عنوان اولین پلی تکنیک دانمارک تاسیس شد و امروزه در بین موسسات برجسته مهندسی اروپا قرار دارد ، این دانشگاه فاقد دانشکده است و از چندین دپارتمان تشکیل شده است.

دانشگاه دانمارک جنوبی : این دانشگاه در دانمارک است که دارای پردیس های واقع در جنوب دانمارک و در زلاند است ، این دانشگاه تعدادی از برنامه های مشترک را با همکاری دانشگاه فلنسبورگ و دانشگاه کیل ارائه می دهد و با 29674 دانشجو ثبت شده سومین دانشگاه بزرگ دانمارک است

به عنوان یک نهاد ملی ، دانشگاه دانمارک جنوبی (SDU) شامل پنج دانشکده – علوم انسانی ، علوم ، مهندسی ، علوم اجتماعی و علوم بهداشتی در مجموع 32 بخش 11 مرکز تحقیقاتی و یک کتابخانه دانشگاه است.

هزینه تحصیل در رشته های مهندسی در دانمارک بسته به رشته تحصیلی و مقطع تحصیل متفاوت است ، هزینه تحصیل در رشته های مهندسی به طور متوسط 13000 یورو برای هر سال تحصیلی است.

دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در دانمارک

هر ساله کارشناسان وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری با بررسی دانشگاه های برتر جهان و با توجه به رتبه بندی های معتبر بین المللی مانند تایمز ، QS و شانگهای فهرستی از دانشگاه های مورد تائید وزارت علوم را صادر می کنند که تعدادی از دانشگاه های دانمارک در این فهرست قرار دارند.

دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در دانمارک

توصیه می شود که قبل از هر گونه اقدام برای اخذ پذیرش از دانشگاه مورد نظر در دانمارک به روز ترین و جدید ترین فهرست دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم را بررسی کرده و اعتبار مدرک دانشگاه مورد نظر را در ایران بررسی کنید ، چرا که برای اشتغال و ادامه تحصیل در ایران بایستی مدرک دانشگاه مورد نظر مورد تایید وزارت علوم ایران باشد.

فهرست دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم ایران در دانمارک از گروه های ممتاز ( الف ) و متوسط (ج) تشکیل شده است که در ادامه نام این دانشگاه ها بر اساس گروه های خود بیان می شوند ، باید توجه داشت که دانشگاه های گروه الف یعنی ممتاز در بین دانشجویان داخلی و بین المللی محبوبیت بیشتری دارند و تقاضا برای ورود آن ها بیشتر است ، پس به معدل بالاتری نیاز دارند.

گروه الف ( ممتاز)

این گروه از 9 دانشگاه تشکیل شده است که در ادامه با تعدادی از آن ها آشنا خواهیم شد.

 • دانشگاه آلبورگ
 • دانشکده معماری آرهوس
 • دانشگاه آرهوس
 • دانشگاه فنی دانمارک
 • دانشکده تجارت کپنهاگ

گروه ج (متوسط)

 • دانشگاه IT کپنهاگ
 • کالج دانشگاهی لیلبالت
 • کالج دانشگاهی VIA

تحصیل مقطع دکترا در دانمارک

مدرک دکترا در دانمارک یک دوره سیکل سوم است ، مطابق با چارچوبی است که در سراسر اروپا به عنوان بخشی از روند بولونیا تصویب شده است.

تحصیل مقطع دکترا در دانمارک

با این وجود ، علیرغم پیروی از فرایند فرآیند بولونیا ، دکتری دانمارکی یک صلاحیت متمایز است و با بسیاری از موسسات که پیوند های صنعتی را در برنامه های خود گنجانده اند ، دانشجویان محصل در این مقطع آموزش های مختلفی را می بینند.

در دانمارک دو نوع برنامه دکترا وجود دارد : دکترا تحقیق استاندارد در دانشگاه و دکترا صنعتی.

در یک برنامه صنعتی سه ساله ، دانشجو یک پروژه را در حوزه مورد علاقه یک شرکت به پایان می رساند ، این دانشجویان هم در شرکت استخدام خواهند شد و هم در دانشگاه ثبت نام خواهند کرد ؛ این طرح برای تسهیل شبکه سازی بین شرکت ها و دانشگاه ها و همچنین به منظور ارتقا تحقیق و توسعه در تجارت دانمارک ایجاد شده است.

مدت زمان تحصیل در مقطع دکتری

سال تحصیلی دانمارک از آگوست / سپتامبر تا مه / ژوئن ادامه دارد و از دو ترم تشکیل شده است:

 • ترم اول – در آگوست / سپتامبر با امتحانات دسامبر / ژانویه آغاز می شود
 • ترم دو – در ژانویه / فوریه با امتحانات در ماه مه / ژوئن آغاز می شود

دانشجویان دکترای خود را به مدت 3 سال به عنوان دانشجوی تمام وقت می خوانند.

روند پذیرش در مقطع دکتری در دانمارک

برنامه های دکتری دانمارک از یک برنامه درسی تعیین شده پیروی می کنند که شامل دوره های تدریس شده خاص و همچنین تحقیقات مستقل است.

هر دانشگاه در دانمارک الزامات خاص خود را در شرایط پذیرش لحاظ نموده ، اما آنچه در رابطه با تمامی دانشگاه ها یکسان است انجام مصاحبه به صورت حضوری و یا تلفنی می باشد.

این مصاحبه توسط اساتید متخصص در بخش مربوطه دانشگاه انجام گرفته و در رابطه با رزومه و موضوع پایان نامه شخص است ، در این مصاحبه علاوه بر سوالات درسی ، مهارتی همچون تسلط زبانی نیز مورد محک قرار می گیرد.

در عرض 3 ماه دانشجو و استاد راهنما او باید یک برنامه مطالعه برای پیشنهاد پروژه تحقیق خود ارائه دهند ، این پرپوزال باید توسط موسسه تأیید شود.

برنامه مطالعه شامل دوره هایی است که باید انجام دهد و مربوط به پروژه تحقیقاتی دانشجومی باشد ؛ دوره ها باید با شش ماه تحصیل مطابقت داشته باشند.

علاوه بر این ، از دانشجو انتظار می رود که تجربه تدریس و یا انتشار دانش نتایج تحقیقات خود ( از طریق ارائه ها و انتشارات ) را بدست آورد ، موسسات دوره های آموزشی و راهنمایی را به دانشجویان ارائه می دهند.

سرانجام ، دانشجو باید پروژه تحقیقاتی خود را انجام دهد و یک پایان نامه بنویسد ، دانشگاه های دانمارک معمولا دانشجویان را ملزم می کنند تجربه تحقیق در داخل و خارج از موسسه خود را کسب کنند ، این ممکن است شامل رفتن به صنعت یا دانشگاه دیگری در خارج از کشور باشد.

استاد راهنما در دکترا دانمارک

با ثبت نام در مقطع دکتری در دانشگاه های دانمارک یک استاد راهنمای رسمی که یک محقق معتبر در زمینه پروژه تحقیق دانشجو است به او اختصاص می یابد.

استاد راهنما در دکترا دانمارک

استاد راهنما وظیفه راهنمایی دکترا را بر عهده خواهد داشت و همچنین اطمینان حاصل می کند که دانشجو یک برنامه مطالعاتی دارد و در دوره های لازم شرکت می کند.

ارزیابی و آزمون دوره دکتری در دانمارک

دکترای دانمارک از سیستم انتقال اعتبار اروپا (ECTS) مطابق با روند بولونیا استفاده می کنند ، برای اعطای مدرک دکترا باید تمام 180 اعتبار را بدست آورد ، برای اعطای 180 اعتبار باید موارد زیر را تکمیل کرد :

 • برنامه مطالعاتی – این باید در 3 ماه اول با جزئیات دوره های تدریس شده و تحقیق پیشنهادی دانشجو با موسسه تکمیل و تأیید شود ؛
 • پایان نامه خود را بنویسند – پایان نامه دانشجو باید توانایی او در استفاده از روش های علمی موضوع را نشان دهد و ثابت کند توانایی های تحقیقاتی او مطابق با استاندارد بین المللی دکترا در رشته مورد نظر است ؛
 • دفاع از پایان نامه : یک دفاع عمومی در برابر هیئت منصفه ارزیابی است که متشکل از دو داور دانشگاهی خارج از موسسه و یکی از خارج از کشور است که همه محققان معتبری در این زمینه هستند ؛

پایان نامه شما قبل از دفاع در دسترس عموم قرار خواهد گرفت.

هزینه تحصیل در مقطع دکتری در دانمارک

سیاست های آموزش عالی در دانمارک این گزینه را برای دانشجویان بین المللی به ویژه دانشجویان اتحادیه اروپا / EEA مقرون به صرفه ساخته است.

علاوه بر هزینه های کم ، منابع مالی مختلفی نیز در دسترس است ، بورسیه های ویژه ای برای دانشجویان بین المللی طراحی شده است.

هزینه تحصیل در مقطع دکترا در دانمارک اساسا به ملیت دانشجو بستگی دارد ؛ برای دانشجویان اتحادیه اروپا / EEA / و سوئیس تحصیلات عالی در دانمارک رایگان است همچنین می توانید به عنوان دانشجوی بین المللی واجد شرایط تحصیل رایگان باشید ، مشروط بر اینکه یکی از شرایط زیر را داشته باشید:

 • اجازه اقامت دائم داشته باشید ؛
 • یک اجازه اقامت موقت دارید که می تواند به یک مجوز دائمی ارتقا یابد ؛
 • شما به عنوان فرزند همراه یک کشور غیر اتحادیه اروپا / منطقه اقتصادی اروپا (EEA) دارای اجازه اقامت بر اساس اشتغال هستید.

همه دانشجویان دیگر ملزم به پرداخت شهریه هستند ، برای هزینه های دقیق باید با موسسه خود تماس بگیرید ، اما به طور معمول هزینه تحصیل در مقطع دکتری 6000-16000 یورو در سال می باشد.

بورسیه های تحصیلی در دانمارک

سال هاست که دانمارک به عنوان یک مقصد اصلی مطالعات بین المللی ظاهر شده است ، این به دلیل بورسیه های تحصیلی متعددی است که برای دانشجویان بین المللی در دسترس است.

بورسیه های تحصیلی در دانمارک

در حالی که بسیاری از این بورسیه های تحصیلی دانمارک کل هزینه تحصیل را در برمی گیرند ، برخی دیگر تنها بخشی از هزینه تحصیل را پوشش می دهند.

دانشجویان دانمارکی در این فرصت های بورسیه تحصیلی کنار گذاشته نمی شوند زیرا تمام بورسیه های تحصیلی موجود به دانشجویان دانمارکی و بین المللی کمک می کند تا تحصیلات خود را در دانشگاه های دانمارک دنبال کنند ، در ادامه با 10 بورسیه تحصیلی برتر دانمارک برای دانشجویان بین المللی 2020 آشنا خواهیم شد.

بورسیه تحصیلی دولت دانمارک تحت توافق نامه های فرهنگی

بورسیه های تحصیلی دولت دانمارک تحت توافق نامه های فرهنگی برای دانشجویان تبادل نظر و پژوهشگران جوانی است که مایل به تحصیل در زبان و فرهنگ دانمارکی یا سایر زمینه های مرتبط تحصیلی مانند طراحی ، معماری ، مطالعات زیست محیطی و سایر زمینه های مرتبط هستند.

بورسیه تحصیلی فقط برای دانشجویان ثبت نام شده در دوره های تحصیلات تکمیلی (کارشناسی ارشد یا دکتری) در کشور های زیر روسیه ، چین ، ژاپن ، فسلطین و مصر است.

مهلت درخواست برای سال تحصیلی 2020/2021 1 مارس ، 2020 است.

برنامه های بورسیه تحصیلی اراسموس موندوس در دانمارک

از طریق طرح اراسموس موندوس ، دانشجویان EU / EEA و غیر اتحادیه اروپا / EEA می توانند برای بورسیه تحصیلی درخواست کنند تا در برنامه های کارشناسی ارشد خاص تحصیل کنند که به طور مشترک توسط یک موسسه دانمارکی و یک دانشگاه یا کالج دیگر اروپا ارائه می شود.

بورسیه تحصیلی دولت دانمارک برای دانشجویان غیر اتحادیه اروپا

موسسات آموزش عالی دانمارک هر ساله تعداد محدودی بورسیه تحصیلی دولتی برای تأمین مالی دانشجویان کامل با درجه کامل از کشور های غیر اتحادیه اروپا EEA/ و سوئیس دریافت می کنند.

بورسیه تحصیلی توسط موسسات آموزش عالی دانمارک انجام می شود ، هر موسسه تصمیم می گیرد که دانشجویان چه بورسیه ای دریافت می کنند.

بورسیه تحصیلی دولت شامل دو قسمت است و می تواند به عنوان معافیت کامل یا جزئی از شهریه و یا کمک هزینه برای تأمین هزینه های زندگی شما باشد ، با این حال ، این بسته به موسسه دانمارک متفاوت است.

بورسیه تحصیلی شهریه دولتی دانمارک در دانشگاه Roskilde

تعداد محدودی از معافیت از شهریه و بورسیه تحصیلی دولت دانمارک به دانشجویان بسیار با استعداد در مقطع تحصیلات تکمیلی ارائه می شود که از کشورهای خارج از اتحادیه اروپا و EEA می آیند و برای تحصیل در دانشگاه Roskilde نیاز به اجازه اقامت دارند.

این بورسیه تحصیلی به صورت معافیت از شهریه و تقریبا 7800 کرون در هر ماه برای تأمین هزینه های زندگی در دانمارک است.

بورسیه تحصیلی دانشگاه IT کپنهاگ

دانشگاه IT کپنهاگ بورسیه تحصیلی ایالتی را به سه یا چهار متقاضی کارشناسی ارشد (دانشجویان کامل) از خارج از اتحادیه اروپا و EEA ارائه می دهد ، این بورسیه ها شامل شهریه رایگان و تا حدودی هزینه های زندگی است ، در واقع ، این یک بورسیه تحصیلی کارشناسی ارشد دانمارک است.

بورسیه تحصیلی دولت دانمارک در دانشگاه کالج دانمارک

هر ساله ، کالج دانشگاهی دانمارک شمالی چند مکان بورسیه تحصیلی برای شهروندان غیر اتحادیه اروپا است ، برنامه بورسیه تحصیلی UCN از 30-50 درصد شهریه را پوشش می دهد که به این معنی است که بقیه باید توسط دانشجو پرداخت شود.

افرادی که از UCN بورسیه می گیرند تحت شرایط خاص ممکن است هر ماه مبلغ کمی اضافی نیز برای تأمین بخشی از هزینه های زندگی خود دریافت کنند.

کمک هزینه تحصیلی دکتری دانشگاه ارهوس در دانمارک

دانشگاه آرهوس به 30 دانشجو دکتری بورسیه مالی کامل را ارائه می دهد که شامل بورسیه تحصیلی و مکمل های آموزشی پژوهشی است و هر دو به طور کامل Ph.D را تأمین مالی می کنند.

بورسیه تحصیلی اعطا شده و مکمل های آموزشی پژوهشی در دانشکده علوم بهداشتی دانشگاه آرهوس سبب می شود که دکترای تخصصی دانشجو استخدام شود.

بورسیه های دکتری دانشگاه جنوب دانمارک

دانشگاه جنوب دانمارک دانشگاهی در دانمارک است ، این دانشگاه پردیس هایی در فونن ، جنوب جوتلند و زلاند دارد ؛ این دانشگاه تعدادی از برنامه های مشترک را با همکاری دانشگاه فلنسبورگ و دانشگاه کیل ارائه می دهد.

از این رو ، مرکز مطالعات معاصر خاورمیانه در دپارتمان تاریخ از دو مدرک دکتری دعوت می کند و بورسیه تحصیلی در زمینه مطالعات معاصر خاورمیانه را ارائه می کند.

بورسیه تحصیلی نوآورانه دانمارکی در DTU

دانشگاه فنی دانمارک پنج بورسیه تحصیلی کامل در آبی INNOship و تولید صنعتی کارآمد آب (VIP) را ارائه می دهد تا دانشجویان بتوانند یک دوره کارشناسی ارشد دو ساله را در دانشگاه دنبال کنند ؛ این بورسیه تحصیلی کارشناسی ارشد دانمارک با بودجه کامل است.

فقط شهروندان جمهوری خلق چین ، جمهوری چین ، برزیل ، ژاپن ، هند ، ایالات متحده آمریکا و کره جنوبی واجد شرایط درخواست هستند.

بورسیه تحصیلی دولت دانمارک در آکادمی رویال دانمارک

بورسیه تحصیلی دانمارکی در آکادمی رویال برای انتقال دانشجویان از مناطق برزیل ، چین ، مصر ، ژاپن ، جمهوری کره و روسیه است.

به طور کلی ، این یک بورسیه تحصیلی کارشناسی ارشد دانمارک است ، با این حال ، دانشجویان کارشناسی که حداقل دو سال تحصیل کرده اند نیز می توانند درخواست دریافت این بورسیه کنند ، باز هم بورسیه برای دانشجویان متقاضی کارشناسی ارشد کامل در دسترس نیست.

بورسیه های تحصیلی در کشور ایتالیا هم می تواند نظر شما را به خود جلب کند ، مقاله تحصیل در ایتالیا را مطالعه کنید.

کار پاره وقت دانشجویی در دانمارک

کار دانشجویی می تواند مزایای زیادی را به همراه داشته باشد که از جمله مهمترین آنها ایجاد برقراری ارتباط و پذیرفته شدن در جامعه است.

کار پاره وقت دانشجویی در دانمارک

دانشجویان با شروع تحصیلات خود در کشوری با فرهنگ و آداب و رسوم جدید زندگی خود را آغاز می کنند از این رو باید از ابتدا و قدم اول تمامی اصول زندگی ، تحصیل و کار را در این کشور فرا بگیرند.

داشتن کار دانشجویی به صورت پاره وقت آنها را به جامعه وصل کرده و راه های برقراری ارتباط را برایشان هموار می سازد.

کار دانشجویی که حتی ممکن است به رشته تحصیلی و یا مهارت دانشجوین هیچ ارتباطی نداشته باشد فرد را به عنوان یک تازه وارد به تمامی اصول و مهارت های اجتماعی لازم و اولیه آگاه می سازد.

کسانی که ساعاتی را در کارهای دانشجویی مانند کار در دانشگاه ، یک مغازه و یا هر مکان دیگری سپری می کنند به راحتی به تقویت زبان خود کمک نموده و می توانند سریع تر از سایر مهاجرین به زبان دانمارکی تسلط یابند .

یکی دیگر از مواردی که برای بسیاری از دانشجویان متقاضی تحصیل و اعزام دانشجو به دانمارک در مورد شرایط کار همزمان با تحصیل حائز اهمیت است داشتن درآمد در کنار تحصیل است ، برخی از دانشجویان علاوه بر کسب مهارت و تقویت زبان خود می کوشند تا بخشی از هزینه های زندگی در دانمارک را از طریق کار در این کشور تامین کنند.

حقوق یک دانشجو هر چند مقدار قابل توجهی نیست اما می تواند برخی از هزینه ها مانند اجاره خوابگاه و یا خوراک فرد را برای هر ماه تامین سازد.

شرایط کار پاره وقت دانشجویی در دانمارک

شرایط کار همزمان با تحصیل در دانمارک از جمله خدماتی است که کشور دانمارک برای رفاه بیشتر دانشجویان خارجی در اختیارشان قرار می دهد ، این کار می تواند از یک رستوران یا مغازه تا کارآموزی در شرکت ها و بیمارستان ها را در برگیرد ، اگر دانشجویان بتوانند در رشته ای که به تحصیل مشغول هستند کاری را به صورت پاره وقت بیابند امکان کسب مهارت و داشتن شغلی بهتر را در آینده کاریشان فراهم می سازند و می توانند پس از اتمام تحصیلات خود ویزای کار دریافت کرده و در این کشور ماندگار شوند.

امکان کار دانشجویی در دانمارک هم برای دانشجویان اتحادیه اروپا و هم دانشجویان خارج از این اتحادیه امکان پذیر است ، دانشجویانی که از شهروندان اتحادیه اروپا هستند برای کار در دانمارک نیازی به دریافت مجوز ندارند.

دانشجویان خارج از این اتحادیه که تمایل دارند در دانمارک به کار مشغول شوند باید مجوز اشتغال دریافت کنند ؛ داشتن ویزای دانشجویی خود به معنای داشتن اجازه کار برای تمام دانشجویان است و شما با دریافت ویزای تحصیلی دیگر نیاز به دریافت مجوز کار نخواهید داشت .

مدت زمان مجاز کار پاره وقت دانشجویی در دانمارک

دانشجویان می توانند به مدت ۲۰ ساعت در هفته به کار پاره وقت مشغول شوند اما این کار نباید با کلاس های درس و دانشگاه هیچ گونه تداخلی داشته باشد ، شما می توانید در روز های تعطیل و یا فصل تابستان که در دانشگاه به درس مشغول نیستید به صورت تمام وقت کار کنید.

روش های کاریابی در دانمارک

با توجه به فراهم بودن شرایط کار همزمان با تحصیل در دانمارک برای دانشجویان به این امر دقت داشته باشید که از همان روز های نخست ورود به دانمارک نباید انتظار یافتن یک کار مناسب را داشته باشید.

معمولا دانشجویان در سال اول مراحل آشنایی با کشور دانمارک را طی می کنند و از سال دوم به بعد که کمی با شرایط آشنا شده اند به دنبال کاری مناسب خواهند بود.

شما می توانید از روش های مختلف برای یافتن کار در دانمارک استفاده کنید و با مراجعه به مراکز کاریابی ، سایت های مختلف ، دوستان و آشنایان و غیره کار مطلوبی را بیابید.

دانمارک که یکی از پیشرفته ترین کشور های اروپا به شمار می رود برای ارتقا هرچه بیشتر خود به دنبال نیرو های با مهارت در زمینه هایی مانند مهندسی ، فناوری ، ارتباطات و غیره می باشد ؛ دوره های کسب مهارت نیز در مراکز آموزشی این کشور به متقاضیان ارائه می شود که شما می توانید با پرداخت هزینه های مناسب یک دوره را طی کرده و پس از کسب مهارت لازم به کار نیز مشغول شوید .

تحصیل اولویت اول دانشجویان در دانمارک

دقت داشته باشید که اگر چه شرایط کار همزمان با تحصیل در دانمارک برای دانشجویان وجود دارد کار پاره وقت دانشجویی در اولویت دوم قرار دارد و در مرحله اول باید به درس و دانشگاه خود اهمیت ویژه دهند زیرا هدف اصلی از مهاجرت به این کشور و صرف زمان و هزینه ، تحصیل در دانشگاه و به دست آوردن مدرک تحصیلی در رشته دلخواهتان است.

علاوه بر این شما بدون در نظر داشتن امکان کار باید توانایی مالی کافی جهت تامین هزینه های تحصیل در دانمارک را داشته باشید .

تنها در صورت داشتن تمکن مالی کافی سفارت به شما ویزای تحصیلی اعطا می کند که خود نشان دهنده اهمیت این موضوع است ، داشتن کار دانشجویی تحت تاثیر عوامل مختلفی است که نباید به صورت قطعی روی درآمد آن حساب کرد ، علاوه بر این حتی با داشتن کار نیز درآمد آن پاسخگوی تمام مخارج زندگی تان نخواهد بود.

خدمات بیمه دانشجویی در دانمارک

اگر تصمیم به تحصیل در دانمارک دارید ، باید یاد بگیرید که چگونه خدمات بیمه سلامت ملی این کشور بر شما به عنوان یک دانشجوی بین المللی تأثیر می گذارد ، بسیار مهم است که اصول کار سیستم بیمه درمانی دانمارک را در صورت نیاز به درمان پزشکی یا بستری در بیمارستان بدانید.

خدمات بیمه دانشجویی در دانمارک

تردیدی نیست که دانمارک دارای یک سیستم بهداشت ملی است که می تواند مورد حسادت جهانیان قرار گیرد ، خدمات بهداشت عمومی ارائه شده توسط دولت بسیار عالی و بسیار کارآمد است ، از آنجا که بودجه آن از طریق مالیات تأمین می شود ، کلیه شهروندان و ساکنان قانونی دسترسی مساوی به مراقبت های پزشکی و بستری شدن در بیمارستان دارند.

خدمات بیمه برای دانشجویان خارج از اتحادیه اروپا

دانشجویان خارج از اتحادیه اروپا در شش هفته اول تحت پوشش بیمه نخواهند بود و مطابق با قانون بهداشت دانمارک فقط در موارد اضطراری مانند تصادف ، بیماری حاد یا بیماری مزمن تحت پوشش قرار خواهید گرفت.

هر چیز دیگری باید توسط دانشجو یا بیمه دانشجو پرداخت شود ؛ همچنین در صورت نیاز به بازگشت به خانه ، تخلیه اضطراری به کشور خود را پوشش نمی دهد.

پس از شش هفته اول ، دانشجو می تواند از طریق سیستم ثبت احوال دانمارک درخواست پوشش دهد ؛ برای اقامتی که بیش از 3 ماه طول بکشد ، باید درخواست اجازه اقامت دانمارک را بدهد از آن به بعد در دانمارک حق دریافت خدمات پزشکی رایگان را دارد.

برای دانشجویان اتحادیه اروپا / EEA / سوئیس

اگر اقامت دانشجو کمتر از سه ماه باشد ، می تواند از کارت بیمه سلامت اروپا (EHIC) خود استفاده کند ، مشروط بر اینکه در کشور خود تحت پوشش باشد ؛ از خدمات مشابه دانمارکی برخوردار خواهد شد و صورت حساب ها به کشور او ارسال می شود.

اگر برنامه تحصیلی طولانی تر باشد ، دانشجو باید در سیستم ثبت احوال دانمارک ثبت نام کند ، یک فرم E106 ، سند قابل حمل S1 یا EHIC معتبر را از کشور خود ارسال کند.

پوشش هنگام ثبت نام در سیستم ثبت احوال دانمارک

اگر شما شهروند خارج از اتحادیه اروپا / EEA هستید و قصد دارید بیش از 3 ماه در دانمارک بمانید ، باید مجوز اقامت دانمارک را دریافت کرده و در سیستم ثبت احوال ثبت نام کنید ؛ از این پس شما مجاز به درمان رایگان پزشکی در دانمارک هستید.

اگر شما یک شهروند اتحادیه اروپا / EEA یا یک شهروند سوئیس هستید و قصد دارید بیش از 3 ماه در دانمارک اقامت داشته باشید ، مشروط بر اینکه تحت پوشش بیمه خدمات درمانی قانونی در کشور خود باشید ، از دسترسی کامل پس از ثبت نام در سیستم ثبت احوال از سیستم مراقبت های بهداشتی ملی دانمارک برخوردار خواهید شد.

برای ثبت نام باید یک سند S1 یا یک کارت EHIC معتبر صادر شده توسط بیمه درمانی قانونی خود را ارائه دهید.

نحوه ثبت نام در سیستم ثبت احوال

هنگام ثبت نام در سیستم ثبت احوال باید انتخاب کنید که آیا می خواهید در گروه 1 یا 2 بیمه شوید.

مراقبت های ارائه شده توسط پزشکان عمومی (پزشکان عمومی) و متخصصان در گروه 1 رایگان است و از شما خواسته می شود یک پزشک عمومی را انتخاب کنید که در صورت لزوم شما را به یک متخصص ارجاع دهد.

اگر بیمه بودن در گروه 2 را انتخاب کنید ، به شما یک پزشک عمومی اختصاص داده نمی شود اما در صورت درخواست از دسترسی به هر پزشک عمومی یا متخصصی برخوردار خواهید شد ؛ با این حال ، تنها بخشی از هزینه های درمان در گروه 2 بازپرداخت می شود ، تقریبا 98٪ ساکنان دانمارک در گروه 1 بیمه هستند.

کارت بیمه سلامت ملی دانمارک

با ثبت نام در سیستم ثبت احوال ، کارت بیمه سلامت ملی (‘Sygesikringskort’) دریافت خواهید کرد ، این کارت گواه شماست که شما از کلیه خدمات بهداشتی و درمانی عمومی در دانمارک برخوردار هستید و هنگام جمع آوری دارو های تجویز شده باید در کلیه مراجعه به پزشکان ، بیمارستان ها و داروخانه ها ارائه شود.

در این کارت نام ، آدرس و شماره ثبت احوال شخصی شما (CPR) و همچنین نام و آدرس پزشک شما ذکر شده است ، همچنین در سفر های تعطیلات در داخل اتحادیه اروپا / EEA و سوئیس تا یک ماه تحت پوشش مراقبت های بهداشتی است.

خوابگاه های دانشجویی کشور دانمارک

دانشگاه های دانمارک سنتی برای اسکان در دانشگاه ندارند ، بیشتر دانشجویان در سالن های دانشجویی واقع در فاصله ای از دانشگاه زندگی می کنند ، یک سیستم حمل و نقل عمومی کارآمد حمل و نقل بین محل سکونت ، دانشگاه و مرکز شهر را آسان می کند.

خوابگاه های دانمارک

بیشتر دانشجویان در دانمارک در سالن های دانشجویی خارج از دانشگاه زندگی می کنند ، زیرا رفت و آمد در مراکز شهر دانمارک معمولا بسیار آسان است ، اگر ایده سالن های دانشجویی مورد توجه شما نیست ، پس می توانید اتاقی را از یک صاحبخانه مستقل یا از طریق بنگاه املاک اجاره کنید.

ماه ها قبل از ورود به دانمارک جستجو را شروع کنید

شما باید ماه ها قبل از ورود به دانمارک به دنبال محل اقامت خود باشید ، زیرا یافتن محل اقامت درست قبل از شروع ترم بسیار دشوار است ؛ بنابراین به شما توصیه می کنیم به محض پذیرفته شدن در یک برنامه تحصیلی ، برای کسب اطلاعات در مورد مسکن با موسسه میزبان دانمارکی خود تماس بگیرید.

لطفا توجه داشته باشید که یافتن محل اقامت در شهر های بزرگ در ماه اوت و سپتامبر دشوار است ، ما توصیه می کنیم در این زمان بدون رزرو اتاق به دانمارک سفر نکنید.

سالن های اقامت دانشجویی (kollogier)

زندگی در سالن های دانشجویی یک روش عالی برای دوست یابی و استقرار به خصوص در سال اول است ، همچنین ارزان ترین گزینه در بین گزینه های موجود است.

برآورد هزینه زندگی در سالن ها حدود 240-460 یورو در هر ماه خواهد بود (این شامل خدمات پذیرایی ، نظافت و لباسشویی نیست که به عهده خود شما خواهد بود) ؛ دانشجویان باید از طریق “دفتر اسکان دانشجویان و جوانان دانشگاه ” یا کمیته مرکزی نامزدی” برای یک اتاق درخواست دهند – شما باید حداقل دو ترم در دانمارک اقامت داشته باشید تا واجد شرایط این محل اقامت باشید.

خوابگاه دانشجویی متعلق به دانشگاه

بسیاری از دانشگاه ها نیز صاحب مسکن هستند که به دانشجویان خود اجاره می دهند ؛ فقط در صورتی که یک دانشجو پذیرفته شده باشید می توانید برای این محل اقامت اقدام کنید (شما اغلب به شماره دانشجویی نیاز دارید که پس از نامه قبولی برای شما ارسال شود).

اکثر موسسات دارای دفتر اسکان هستند که در آن می توانید برنامه ها و درخواست ها را مستقیما ارائه کنید ؛ لطفا توجه داشته باشید ، همه دانشگاه ها نمی توانند با اسکان دانشگاهی خود مکانی را به همه دانشجویان تضمین کنند ، خوابگاه دانشجویی برای تنها 11٪ از دانشجویان در دسترس است بنابراین توصیه می شود روند کار در اسرع وقت شروع شود.

اتاق اجاره ای خصوصی در یک خانه / آپارتمان

قیمت اقامتگاه های اجاره ای خصوصی بسته به مکان ، اندازه و کیفیت بسیار متفاوت است ، با این حال اجاره محل اقامت به طور مستقل همیشه گران تر خواهد بود ، به طور متوسط در دانمارک ماهانه حدود 270-600 یورو می باشد.

اجاره مسکن در شهر های بزرگ دانمارک مخصوصا گران تر است – یک اتاق در مرکز کپنهاگ ممکن است ماهیانه بین 670 تا 1350 یورو هزینه داشته باشد – بنابراین جستجوی یک آپارتمان در حومه شهر اغلب ایده خوبی است ، در این مناطق جواهرات پنهان ارزان پیدا کنید البته به این نکته توجه داشته باشید که رفت و آمد به مراکز شهر ها معمولا بسیار آسان است.

چگونه می توان در دانمارک خوابگاه پیدا کرد

وقتی تصمیم به تحصیل در دانمارک گرفتید ، چه برای یک مدرک کامل و چه برای یک ترم ، شما نیاز به مسکن دائمی دارید ، در دانمارک ، استفاده از اینترنت به عنوان منبع اصلی یافتن یک آپارتمان یا یک اقامتگاه معمول است ؛ پورتال های آنلاین وجود دارد که فقط به عنوان ابزاری برای ارتباط مستاجر با صاحبخانه یا سایر توزیع کنندگان مسکن عمل می کند.

چگونه می توان در دانمارک خوابگاه پیدا کرد

در اینجا ، می توانید از طریق کارکرد های مختلف مانند شهر ، اندازه ، به عنوان مثال محل اقامت را جستجو کنید.

اکثر درگاه های آنلاین برای یافتن محل اقامت هزینه کمی را از شما دریافت می کنند تا به شما امکان برقراری ارتباط با چندین صاحبخانه را بدهند ؛ شما به آنها پیامی می نویسید و معمولا خود را معرفی می کنید و به آنها می گویید که چرا مستاجر قابل اعتمادی هستید.

علاوه بر این دفاتر دانشگاه ، دوستان و دفاتر املاک و مستغلات در شهر های دانمارک می توانند به شما در یافتن کار کمک کنند ، اگر می خواهید خانه شما در مرکز شهر باشد ، باید به دنبال اتاق و نه کل آپارتمان باشید ، زیرا این اجاره یک آپارتمان اغلب برای دانشجویان بسیار گران است و می توانید با دیگر دانشجویان و دوستان خود یک آپارتمان اجاره کنید.

قوانین دانمارک برای اجاره مسکن

در دانمارک ، مواردی در مورد اجاره آپارتمان معمول است ، شما اجاره خود را هر ماه در اولین روز کاری پرداخت می کنید ، دانمارکی ها بسیار وقت شناس هستند که احترام گذاشتن به آنها مهم است ، وقتی به مکانی می روید پرداخت ودیعه معمول است.

قانون این است که ارزش حداکثر سپرده می تواند ارزش اجاره سه ماه باشد ، پیش پرداخت اجاره نیز معمول است ، بنابراین اجاره یک ، دو یا سه ماهه آخر (حداکثر) شما در حال حاضر پرداخت می شود ؛ هزینه آب و برق مانند آب ، سیستم گرمایشی “کلی” پرداخت می شود.

این بدان معناست که شما هر سه ماه یک مقدار تخمینی می پردازید و اگر سالی بیش از حد پرداخت کرده اید ، یا اگر بیش از مبلغی که هزینه کرده اید استفاده کرده اید ، فاکتور دریافت خواهید کرد ؛ وقتی مکان خود را پیدا کردید ، بسیار مهم است که شما باید قراردادی را امضا کنید که هم شما و هم صاحبخانه آن را امضا کنید.

بهترین دانشگاه های دانمارک

بر طبق رتبه بندی دانشگاه های برتر جهان دانمارک دارای ۷ دانشگاه برتر است که شامل دانشگاه آرهوس ، دانشگاه کوپنهاک ، دانشگاه تکنیکال دانمارک ، دانشگاه آلبورگ ، مدرسه تجارت و بازرگانی کوپنهاک ، دانشگاه منطقه جنوبی دانمارک و دانشگاه روسکیدل می باشد.

بهترین دانشگاه های دانمارک

بر اساس رتبه بندی تحصیلات دانشگاهی تایمز در سال ۲۰۱۸ ، بهترین دانشگاه های دانمارک برای تحصیل دانشگاه های آرهوس ، کپنهاک و دانشگاه تکنیکال دانمارک می باشند ؛ در ادامه توضیحاتی درباره ی این دانشگاه ها ارائه می کنیم.

دانشگاه کپنهاگ دانمارک ( UCPH )

دانشگاه کپنهاگ با دارا بودن بالاترین رتبه دانشگاهی یعنی رتبه ۷6 در QS در سال ۲۰20 ، بهترین دانشگاه در کل منطقه اسکاندیناوی و از بهترین دانشگاه های دانمارک محسوب می شود.

این دانشگاه در سال ۱۴۷۹ تاسیس شد و بر این اساس قدیمی ترین موسسه ی علمی دانمارک و پس از دانشگاه اوپسالا در سوئد ، دومین موسسه با قدمت در منطقه اسکاندیناوی است ، دانشگاه کپنهاگ هم اکنون حدود ۳۸،۶۰۰ دانشجو از جمله بیش از ۳۶۰۰ دانشجوی بین المللی دارn.

دانشگاه کپنهاک دارای ۴ پردیس می باشد که همه آنها در کپنهاگ و یا در اطراف آن قرار دارند ، اکثر دوره ها به زبان دانمارکی ، تعداد کمی به زبان انگلیسی و چند مورد هم به زبان آلمانی تدریس می شوند.

این دانشگاه متعلق به اتحادیه معتبر بین المللی دانشگاه های تحقیقاتی می باشد که شامل شبکه ای از نهاد های تحقیقاتی می باشد و در همکاری متقابل با دانشگاه برکلی ، دانشگاه آکسفورد ، دانشگاه کمبریج و دانشگاه ییل است.

دانشگاه کپنهاگ همچنین بر اساس یک سیستم اعتباری خاص عمل می کند ، به طوری که دانشجویان برای تعویض رشته انعطاف پذیری بیشتری ، برای مثال نسبت به دانشگاه های کشور انگلستان دارند.

این دانشگاه از شش دانشکده ، حدود 100 دپارتمان و مرکز تحقیقاتی تشکیل شده است و حدود 5،600 کادر علمی و 4،400 کادر فنی و اداری استخدام می کند.

شش دانشکده دانشگاه کپنهاگ شامل دانشکده بهداشت و علوم پزشکی ، دانشکده علوم انسانی ، دانشکده حقوق ، دانشکده علوم ، دانشکده علوم اجتماعی و دانشکده الهیات می باشد.

دانشگاه فنی دانمارک ( DTU )

دانشگاه فنی دانمارک واقع در ۱۵ کیلومتری شمال کپنهاگ قرار دارد و در سال ۲۰۰۷ با پنج مرکز پژوهشی دیگر ادغام شده است ، دوره های کارشناسی به زبان دانمارکی یا انگلیسی تدریس می شوند.

برنامه کارشناسی ارشد با تمرکز بر مهندسی مدرن کاملا به زبان انگلیسی تدریس می شوند ، این دانشگاه همچنین با برگزاری دوره های آموزشی زبان دانمارکی تلاش می کند برای تمام دانشجویان ، مکالمه دانمارکی ارائه دهد .

اولین موسسه پلی تکنیک دانشکده فنی دانمارک در سال ۱۸۲۹ توسط فیزیکدان و شیمیدان مشهور دانمارکی ، هانس کریستین تاسیس شد و امروزه یکی از موسسات مدرن مهندسی در اروپا است که رتبه ۱02 جهانی QS در سال ۲۰20 را به خود اختصاص داده است.

در حال حاضر این دانشگاه بیش از ۱۰،۶۰۰ دانشجو را در ۲۵ بخش اداره می کند ، این دانشگاه جزء بهترین دانشگاه های دانمارک می باشد .

دانشگاه اورهوس

دانشگاه اورهوس در رتبه 147 در جهان قرار دارد ، با وجود اینکه بسیار جوانتر از دانشگاه کپنهاگ است ، از لحاظ قدمت دومین موسسه عالی آموزشی غیر فنی است ؛ دانشگاه اورهوس در سال ۱۹۲۸ تاسیس شد و از زمان تاسیس آن بسیار گسترش پیدا کرده است و در حال حاضر بزرگترین دانشگاه در دانمارک می باشد.

دانشگاه آرهوس به عنوان یکی از موسسات پژوهشی برجسته دانشگاهی است که به خاطر موضوعات هنری اش شناخته شده است ، بیش از ۶۰ برنامه به زبان انگلیسی در هر دو مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد در دانشگاه آرهوس ارائه می شود.

این دانشگاه در سال جاری نمره بالایی در شاخص دانشکده بین المللی کسب کرد و حدود 12 درصد از 40،000 دانشجو این دانشگاه بین المللی هستند که از بیش از 120 ملیت جهان هستند.

دانشگاه ارهوس با یادگیری تحقیقاتی در سراسر جهان ، به یادگیری مبتنی بر تحقیق متمرکز است ، این مدرسه در طی طیف وسیعی از موضوعات در رتبه بندی دانشگاه های جهانی QS بر اساس موضوع 2020 ، به ویژه باستان شناسی که در آن رتبه 27 را در جهان دارد ، عملکرد خوبی دارد.

دانشگاه آلبرگ

دانشگاه آلبرگ دانمارک در حال حاضر چهارمین نماینده در رتبه بندی دانشگاه های جهانی QS در سال 2020 ، با رتبه ۳05 می باشد ، این دانشگاه در سال ۱۹۷۴ تاسیس شده و در حال حاضر ۲۰،۷۰۰ دانشجو دارد که بیش از ۱۵ درصد آنها شهروندان خارجی هستند.

این دانشگاه دارای سه پردیس دانشگاهی است که مهمترین آنها واقع در شهر آلبرگ و دو پردیس دیگر در شهر های اسبیرگ و کپنهاگ هستند ؛ از سال ۲۰۰۷ ، این دانشگاه به چهار دانشکده – علوم انسانی ، علوم اجتماعی ، مهندسی و علوم و پزشکی تقسیم شده است ؛ این دانشگاه با پشتیبانی از تحقیقات کلاس جهانی ، رویکردی واقعی در یادگیری به دانشجویان ارائه می دهد.

دانشگاه جنوبی دانمارک

پنجمین رتبه دانمارک در رتبه بندی دانشگاه جهانی QS در سال ۲۰20 ، مربوط به دانشگاه جنوبی دانمارک با رتبه ۳53 است ؛ این دانشگاه در سال ۱۹۹۸ و پس از ادغام دانشگاه Odense ، دانشکده بازرگانی و مهندسی جنوب دانمارک و مرکز دانشگاه یوتلاند جنوبی تاسیس شد ؛ در سال۲۰۰۶ مرکز مدرسه تجارت در Slagelse ، موسسه ملی بهداشت عمومی نیز در این موسسه گنجانده شد .

امروزه این دانشگاه یکی از بهترین دانشگاه های دانمارک به شمار می رود و دارای ۷ پردیس است که در ادنسه ، اسلاژلس ، کپنهاگ ، کالینگ ، اسبیرگر و سندربورگ واقع شده است ، در حال حاضر بالغ بر ۳۲،۰۰۰ دانشجو در دانشگاه جنوبی دانمارک ثبت نام کرده اند و بیش از ۱۵ درصد از آن ها متعلق به کشور های خارجی هستند.

دانشگاه جنوب دانمارک به دانشجویان کمک می کند تا انتقادی بیندیشند و مهارت های قابل انتقال را گسترش دهند که می تواند در صنایع مختلف مورد استفاده قرار گیرد.

بهترین شهر های دانمارک برای تحصیل

دانمارک که به دلیل تاریخ وایکینگ ها ، معماری خیره کننده و البته شیرینی های دانمارکی مشهور است ، مکانی عالی برای تحصیل در خارج از کشور به شمار می آید ، این کشور دارای تعداد زیادی شهر جالب است که همه آنها غرق در تاریخ و فرهنگ هستند.

بهترین شهر های دانمارک برای تحصیل

در این شهر ها برخی از برترین دانشگاه های جهان وجود دارند که در رتبه بندی بهترین دانشگاه های جهان QS در سال 2020 قرار دارند.

پایتخت دانمارک ، کپنهاگ را می توان در رتبه بندی امسال QS به عنوان بهترین شهر های دانشجویی یافت ، جایی که در رتبه 46 جهان قرار دارد ، جدا از پایتخت ، شهر های هیجان انگیز متعددی برای دانشجویان وجود دارد که شامل آلبورگ ، اورهوس و اودنسه می باشد.

کپنهاگ

کپنهاگ در سال 1167 تاسیس شد ، پایتخت دانمارک است و یکی از قدیمی ترین شهر های اروپا است ، این شهر در شرق دانمارک ، در جزایر ساحلی آماجر و زلاند واقع شده است و یک دهکده ماهیگیری وایکینگ سابق است ، بهترین دانشگاه دانمارک ، دانشگاه کپنهاگ را در خود جای داده است که در رتبه بندی دانشگاه های جهانی امسال رتبه 76 را دارn.

علاوه بر این دانشکده بازرگانی کپنهاگ (19999 دانشجو) ، کالج دانشگاه متروپولیتن و پایتخت کالج دانشگاهی (هر کدام 10 هزار دانشجو) ، دانشگاه فنی دانمارک (7000 دانشجو) ، KEA (حدود 4500 دانشجو) ، دانشگاه IT كپنهاگ (2000 دانشجو) و دانشگاه آلبورگ – كپنهاگ (2300 دانشجو) در شهر کپنهاک قرار دارند.

دانش آموزان در بزرگترین شهر دانمارک ، با قلعه روزنبورگ و باغ باورنکردنی کینگ ، پارک تفریحی باغ های تیوولی و اسکله لانژلینی جایی که می توانید مجسمه معروف پری دریایی کوچک را ببینید ، به سختی دنبال کاری برای انجام دادن می گردند ، علاوه بر همه این ها دانشجویان می توانند از بسیاری از رستوران ها ، کافه ها ، بار ها و کلوپ های شبانه که کپنهاگ ارائه می دهد لذت ببرند.

شهر آلبورگ

آلبورگ چهارمین شهر بزرگ دانمارک است که دارای معماری خیره کننده ای در کنار آب است ، این شهر اکنون قطب مهمی برای فرهنگ ، دانش و تحقیقات است و برای دانشجویان تحصیل کننده در دانشگاه مشهور دانشگاهی آلبورگ که رتبه 305 مشترک جهان را در رتبه بندی دانشگاه های جهانی امسال دارد ، یک انتخاب عالی است.

کالج دانشگاهی دانمارک شمالی یکی از هفت سازمان منطقه ای جدید از سایت های مختلف تحصیلی در دانمارک است که دوره هایی را به طور معمول در سطح کارشناسی ارائه می دهد.

دانشکده سلطنتی کتابخانه و علوم اطلاعات (RSLIS) تحصیلات عالیه را در زمینه علوم کتابداری و اطلاع رسانی ارائه می دهد و یکی از دو بخش آن در آلبورگ قرار دارد ، کالج فنی آلبورگ با حدود 4500 دانشجو در سال و 700 کارمند ، طیف گسترده ای از آموزش های حرفه ای را ارائه می دهد و کالج بازرگانی آلبورگ با دوره هایی که شامل فناوری اطلاعات ، اقتصاد ، فروش و ارتباطات و زبان ها است ، آموزش مقدماتی در خرده فروشی و تجارت را برای شرکت های خصوصی و بخش دولتی فراهم می کند.

این شهر دارای مجموعه ای از تئاتر ها و مکان های نمایشی و همچنین موزه هایی مانند موزه تاریخی آلبورگ و موزه هنر های مدرن آلبورگ است ، همچنین آلبورگ کارناوال آلبورگ را در ماه مه برگزار می کند که سالانه بیش از 100000 نفر را به خود جذب می کند ؛ زندگی شبانه آلبورگ بسیار سر و صدا است و دانشجویان می توانند از یکی از بسیاری از کلوپ های شهر لذت ببرند یا در یکی از بار ها یک نوشیدنی بنوشند.

ارهوس

ارهوس دومین شهر بزرگ دانمارک است و جایگاه دانشگاه آرهوس است که امسال در رده بندی جهانی 147 قرار دارد ، علاوه براین دانشگاه ، کالج فنی آرهوس یکی از بزرگترین کالج های فنی در دانمارک است که برنامه های تحصیلات کارشناسی را به زبان انگلیسی ، از جمله آموزش حرفه ای (VET) و توسعه منابع انسانی آموزش می دهد.

آکادمی تجارت ارهوس از بزرگترین آکادمی های بازرگانی در دانمارک است و مدارک کارشناسی و برخی از دانشگاه ها را در زمینه های IT ، تجارت و فنی ارائه می دهد ، دانشکده رسانه و روزنامه نگاری دانمارک (DMJX) قدیمی ترین و بزرگترین دانشکده ها است که دوره های روزنامه نگاری را از سال 1946 با تقریبا 1700 دانشجو از سال 2014 ارائه می دهد.

اورهوس پارک ها و فضای سبز زیادی برای لذت بردن دانشجویان دارد ، اینها شامل باغ گیاه شناسی مرکزی است که در طول سال چندین رویداد برگزار می کند ، موزه Den Gamle By فضای باز یک شهر قدیمی دانمارک را از حدود سال 1927 به تصویر می کشد ؛ پارک مموریال با منظره ای پانوراما از سراسر خلیج ارهوس و پارک Marienlyst که عنوان بزرگترین پارک ارهوس را یدک می کشد.

این شهر با ارائه غذا های سنتی دانمارکی ، غذا های جدید نوردیک و همچنین غذا های مدیترانه ای و آسیایی ، قطب غذاخوری های دانمارک است ، آرهوس به عنوان بندر اصلی دانمارک خدمت می کند و آن را به مکانی عالی برای یافتن غذا های دریایی تازه تبدیل می کند ؛ همچنین می توانید با ماشین یا با اتوبوس ، قایق یا هواپیما در مدت سه ساعت به پایتخت دانمارک یعنی کپنهاگ سفر کنید.

اودنسه

اودنسه شهری با جمعیتی کمتر از 200000 نفر است و در گذشته یکی از مراکز صنعتی دانمارک بود ، امروزه هنوز مرکز تجاری Funen (یکی از جزایر دانمارک) است و دارای منطقه خرید قابل توجهی است ، دانشگاه جنوب دانمارک برای اولین بار در سال 1966 از دانشجویان در پردیس اصلی خود در اودنسه استقبال کرد و از آن زمان به بیش از 27000 دانشجو در پنج دانشکده گسترش یافته است ، از دیگر دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی این شهر می توان به دانشگاه اودنسه ،کالج دانشگاه لیلبالت ، کالج کولد و آکادمی هنر فیونن اشاره کرد.

این شهر زادگاه هانس کریستین آندرسن ، نویسنده صد ها داستان افسانه ای محبوب جهانی بود ، تعداد زیادی موزه ، مجسمه و جاذبه در اودنسه وجود دارد که به کار های او اختصاص یافته است.

در کنار این ها اودنسه موزه ها ، گالری های هنری و حتی یک باغ وحش را برای سرگرمی دانشجویان در بین سخنرانی ها ارائه می دهد.

این شهر محل انتخاب و آینده انتخابی بسیاری از صنایع بزرگ به ویژه رباتیک است و این شهر گزینه خوبی برای دانشجویانی است که می خواهند از فرصت های شغلی عالی آن بهره مند شوند.

هزینه تحصیل در دانمارک

تحصیلات عالی در دانمارک برای دانشجویان اتحادیه اروپا EEA / و سوئیس و دانشجویانی که طبق قوانین اتحادیه اروپا از وضعیتی مشابه شهروندان دانمارکی برخوردار هستند و مواردی که در بخش تحصیل رایگان در دانمارک بیان شد رایگان است.

هزینه تحصیل در دانمارک

در غیر این صورت دانشجویان بین المللی خارج از اتحادیه اروپا ملزم به پرداخت شهریه تحصیل هستند ، این هزینه ها به دانشگاه و دوره ای که برای تحصیل انتخاب می کنید بستگی دارد ، بنابراین برای بررسی دقیق نرخ ها ، وب سایت دانشگاه را بررسی کنید.

هزینه تحصیل در دانشگاه های برتر دانمارک

در اینجا هزینه های تحصیل در برخی از دانشگاه های برتر دانمارک آورده شده است :

 • دانشگاه آلبورگ 15000 دلار در سال برای دانشجویان در مقطع کارشناسی و از 48،450 کرون دانمارک در هر سال تا 100،800کرون دانمارک (تقریبا از 7100 تا 14،780 دلار آمریکا) برای دوره های تحصیلات تکمیلی دریافت می کند.
 • دانشگاه آرهوس 8000 تا 15،300 یورو (8،690 تا 16،620 دلار آمریکا) برای مقاطع کارشناسی خارج از اتحادیه اروپا/ EEA و برای دوره های کارشناسی ارشد دریافت می کند.
 • دانشگاه فنی دانمارک سالانه 15000 یورو برای هر دو دانشجوی کارشناسی و کارشناسی ارشد دریافت می کند.
 • دانشگاه کپنهاگ سالانه 10،000-17،000 یورو (10،860 تا 18،470 دلار آمریکا) برای مقاطع کارشناسی خارج از اتحادیه اروپا EEA /و 75000 کرون دانمارک در سال (حدود 10،920 دلار آمریکا برای دو سال) برای برنامه های کارشناسی ارشد دریافت می کند.
 • دانشگاه جنوب دانمارک 6،200-13،900 یورو (تقریبا 6،778 – 15،200 دلار آمریکا) برای مقاطع کارشناسی و از دانشجویان کارشناسی ارشد برای دو سال 8500 یورو (تقریبا 9291 دلار آمریکا) دریافت می کنند.

هزینه تحصیل در دانمارک بر اساس رشته های تحصیلی

 • هزینه های کارشناسی برای دانشجویان بین المللی در رشته های علوم انسانی
  • هزینه در هر ترم 30 واحد درسی : 4.350 یورو
  • هزینه در هر سال 60 واحد درسی : 8700 یورو
  • هزینه کل دوره تحصیل 180 واحد درسی : 26100 یورو
 • هزینه های کارشناسی برای دانشجویان بین المللی در رشته های علوم طبیعی
  • هزینه در هر ترم 30 واحد درسی : 9000 یورو
  • هزینه در هر سال با 60 واحد درسی : 18000 یورو
  • هزینه تحصیل کامل 180 واحد درسی : 54000 یورو

هزینه زندگی در دانمارک

هزینه زندگی در کنار هزینه تحصیل در دانمارک بخش مهمی از هزینه یک دانشجوی بین المللی را تشکیل می دهد و کشور دانمارک از بهترین کشور ها در زمینه امکانات زندگی و سطح رفاه شهروندان است ، استاندارد های زندگی در این کشور در بالاترین سطح ممکن است و هزینه زندگی می تواند از برخی از کشور های اروپا بیشتر باشد ، البته مخارج زندگی به عادات و سطح توقع شما نیز بستگی دارد .

برای داشتن یک زندگی دانشجویی مناسب به هزینه ای در حدود 10۰۰ یورو در ماه نیاز است ، البته این میزان برای شهر های بزرگ کشور دانمارک است و زندگی در شهر های کوچک می تواند کمتر باشد ، بیشترین هزینه شامل مسکن می شود که در صورت دریافت خوابگاه و یا داشتن هم خانه می تواند کاهش یابد.

سایر هزینه های متوسط زندگی در دانمارک

 • هزینه کتاب ها و مواد دوره برای دوره های دانمارک ماهیانه 30-65 یورو (تقریبا 5-10 دلار آمریکا) است.
 • هزینه قبض تلفن همراه شما در دانمارک حدود 150 کرون دانمارک در هر ماه است (تقریبا 22 دلار آمریکا)
 • عضویت در سالن ورزشی در دانمارک به طور متوسط 36 دلار آمریکا در هر ماه برای شما هزینه دارد
 • هزینه حمل و نقل ماهانه به طور متوسط 59 دلار در ماه هزینه دارد ، با این حال ، بسیاری از دانشجویان در دانمارک از دوچرخه های خود برای رفت و آمد دانشگاه استفاده می کنند.
 • هزینه صرف غذا در یک رستوران میان رتبه برای هر شخص 44 دلار آمریکا است.

اگر به هزینه های تحصیل در خارج از کشور فکر می کنید ، خوب است کشور لهستان را نیز بررسی کنید ، در مقاله تحصیل در لهستان گفته ایم که چرا این کشور یکی از ارزان ترین مقاصد تحصیلی در اروپاست.

مزایا و معایب تحصیل در دانمارک

مانند هر چیز دیگری در دنیا تحصیل در خارج از کشور دارای مزایا و معایبی است البته بر اساس شواهد و بررسی می توان اطمینان داشت که مزایای تحصیل در دانمارک بر معایب آن برتری دارد و افراد علاقمند به تحصیل در خارج از کشور می توانند با خیال راحت این کشور را به عنوان مقصد تحصیلی خود انتخاب کنند ، در ادامه با تعدادی از مزایای تحصیل در دانمارک آشنا خواهیم شد.

مزایا و معایب تحصیل در دانمارک

دانشگاه های دارای رتبه برتر در سطح جهان

دانشگاه کپنهاگ در میان دانشگاه های دانمارک رتبه بالایی دارد ، این دانشگاه دارای نرخ بالای تبادل دانشجویی بین المللی با بی شمار دوره هایی است که می توانید از میان آنها انتخاب کنید ، این مرکز همچنین یکی از بزرگترین مراکز تحقیق و آموزش در کشور های شمال اروپا است.

دانشگاه جنوب دانمارک همچنین برنامه های تحصیل رقابتی در خارج از کشور را برای دانشجویان بین المللی ارائه می دهد ، روند درخواست آن ساده است و ایده های اقامتی را برای دانشجویانی که از خارج از کشور به دانمارک نقل مکان می کنند فراهم می کند ؛ این دانشگاه از دانشجویان تبادل پذیر استقبال می کند و تعدادی دوره به زبان انگلیسی ارائه می دهد ، با دیگر دانشگاه های برتر این کشور پیش از این آشنا شده ایم.

بورسیه های تحصیلی / کمک هزینه تحصیلی

بسیاری از دانشگاه های دانمارک بورسیه تحصیلی ، کمک هزینه تحصیلی و یا کمک مالی برای کمک به تحصیلات دانشجویان خود ارائه می دهند ، هرچند که همه بورسیه های تحصیلی در دسترس دانشجویان بین المللی نیست ؛ با این حال ، روش های دیگری برای دریافت بورسیه تحصیلی وجود دارد که منحصر به دانشجو و اهداف او است.

امکان تحصیل به زبان انگلیسی

شما به عنوان یک دانشجوی بین المللی در دانمارک می توانید از بین بیش از 500 برنامه کارشناسی و 1300 دوره کاملا انگلیسی آموزش ببینید ؛ رشته های تحصیلی در زمینه های مختلفی مانند علوم ، فناوری ، علوم دارویی ، بازرگانی ، معماری ، طراحی ، علوم انسانی و موارد دیگر در دانشگاه های این کشور به زبان انگلیسی ارائه می شوند.

زندگی اجتماعی / سنت های منحصر به فرد

دانشجویان در دانمارک در تعاملات اجتماعی بیشتری پیرامون تحصیلات خود شرکت می کنند ، در ابتدای سال ، دانشجویان در گروه های مطالعه قرار می گیرند که هفتگی برای بحث در مورد خواندن و کار در کلاس با هم دیدار می کنند.

همچنین رویداد های سنتی مانند “Kapsejlads” دانشگاه آرهوس به معنای Regatta بهار وجود دارد ، در طی این رویداد ، دانشجویان برای برنده شدن بلیط های جشنواره Roskilde در اطراف دریاچه های وسط دانشگاه برای یک روز نوشیدن ، استراحت ، مسابقات قایق و یک مسابقه جمع می شوند.

تحصیل در خوشبخت ترین کشور جهان

از طریق گزارش شادی جهانی ، دانمارک در آوریل 2016 به عنوان خوشبخت ترین کشور جهان انتخاب شد ، برای رتبه بندی 156 کشور مورد بررسی ، تیمی از دانشگاه بریتیش کلمبیا به بررسی مسائل مشترک بین کشور ها پرداخت که شامل تولید ناخالص داخلی بزرگ سرانه ، امید به زندگی سالم هنگام تولد و عدم فساد در رهبری بود.

اما سه چیز اساسی وجود دارد که شهروندان بر آن بیشتر تاکید دارند احساس حمایت اجتماعی ، آزادی انتخاب در زندگی و فرهنگ سخاوت است ، نتایج دانمارک درصد بالایی از برابری جنسیتی و ساکنانی را که عاشق دو چرخه سواری هستند نشان داد ؛ این به سلامت مردم و محیط زیست کمک می کند.

فرهنگ غذایی عجیب و غریب

دلیل دیگر تحصیل در خارج از کشور در دانمارک ، تجربه فرهنگ غذایی منحصر به فرد این کشور است ، برای صبحانه ، مردم دانمارک غالبا غذایی به نام “یمردریس” خواهند داشت ، این شامل نان چاودار خرد شده است که با شکر قهوه ای مخلوط شده است.

غذای صبحگاهی دیگری که می توانید به عنوان دانشجوی تحصیل در خارج از کشور تجربه کنید “wienerbred” یک شیرینی دانمارکی پر از کاستارد است ؛ صبحانه معمولا زمان جشن در دانمارک است ، در حالی که شام زمان معمول غذا خوردن در جشن آمریکایی است.

معایب تحصیل در دانمارک

 • یک سیستم یادگیری تمرین گرا در دانشگاه های دانمارک ارائه می شود که لازم نیست برای همه مناسب باشد 
 • عادت به سیستم جدید آموزشی برای تحصیل در دانمارک دشوار است ؛
 • تقریبا هر پروژه در دانشگاه های دانمارک کار گروهی است ، فقط چند پروژه منفرد در طول ترم وجود دارد ؛
 • دانشجویان محصل در دانشگاه های دانمارک تقریبا هر روز به دانشگاه می روند ( تقریبا از ساعت 8 تا 15) ؛
 • برای برخی از افراد نقطه ضعف حضور اجباری در کلاس ها است ؛
 • تکالیف پروژه های شرکت ها اغلب دشوار است ؛
 • زمان زیادی برای تهیه پروژه در دانشگاه های دانمارک صرف می شود ؛
 • بیشتر اوقات دانشجویان از کل ترم یک ارزیابی گروهی و یک نمره نهایی کسب می کنند.

ویزای تحصیلی دانمارک

مدارک لازم برای تحصیل در دانمارک به کشور مبدا و مدت اقامت شما بستگی دارد ، شهروندان اسکاندیناوی و اتحادیه اروپا / EEA برای ورود به دانمارک به چیزی بیش از گذرنامه معتبر احتیاج ندارند.

ویزای تحصیلی دانمارک

اگرچه ممکن است لازم باشد در هنگام ورود برخی اقدامات انجام شود ، در حالی که دانشجویان بین المللی به ویزا / اجازه اقامت نیاز دارند.

شهروندان شمال اروپا

اگر شما ساکن نروژ ، سوئد یا فنلاند هستید می توانید بدون هیچ گونه مستنداتی در دانمارک زندگی ، تحصیل و کار کنید ؛ شما به یک شماره شناسایی شخصی دانمارکی احتیاج دارید که نیاز به ارائه گذرنامه یا شکل دیگری از شناسه عکس هنگام ورود دارد.

شهروندان اتحادیه اروپا / EEA و سوئیس

دانشجویان اتحادیه اروپا و سوئیس می توانند حداکثر سه ماه در دانمارک اقامت داشته باشند بدون اینکه مدارک دیگری به جز گذرنامه معتبر داشته باشند.

افرادی که قصد اقامت بیش از سه ماه را دارند نیاز به گواهینامه ثبت نام دانمارکی دارند ؛ برای دریافت گواهینامه ثبت نام باید ظرف سه ماه پس از ورود با اداره امور خارجه منطقه (Statsforvaltningen) اعلام حضور کنند و گذرنامه دو عکس به اندازه گذرنامه و یک نامه پذیرش از دانشگاه خود را ارائه دهند.

گواهی ثبت نام امکان دریافت شماره شناسایی شخصی را فراهم می کند که برای بسیاری از موارد در دانمارک از جمله حق کار بدون محدودیت مورد نیاز است.

دانشجویان بین المللی خارج از اتحادیه اروپا

اگر اهل خارج از EU / EEA نیستید ، نوع اجازه شما برای تحصیل در دانمارک بستگی به مدت اقامت شما دارد ، برای اقامت کوتاه مدت کمتر از سه ماه دانشجویان به ویزا و برای مدت طولانی بیش از سه ماه اجازه اقامت نیاز دارند ، جزئیات به شرح زیر است:

ویزا (اقامت کوتاه مدت)

کسانی که کمتر از سه ماه در دانمارک تحصیل می کنند ، نیاز به درخواست ویزای توریستی دارند ؛ می توانید برای هرگونه ویزا در هر مأموریت مجاز دانمارکی در کشور مبدا خود از جمله تمام سفارتخانه ها و کنسولگری های دانمارک در خارج از کشور درخواست کنید اخذ این ویزا دانشجویان را قادر به کار در دانمارک نمی کند.

اجازه اقامت (اقامت طولانی مدت)

کسانی که بیش از سه ماه در دانمارک تحصیل می کنند ، باید درخواست اجازه اقامت دهند که می تواند در سفارت دانمارک در کشور خود انجام شود ؛ این مجوز به شهروندان غیر اتحادیه اروپا / منطقه اقتصادی اروپا اجازه می دهد حداکثر 20 ساعت در هفته در دانمارک کار کنند.

پس از اعطا ، اجازه اقامت برای مدت زمان برنامه شما معتبر خواهد بود ، بنابراین نیازی به نگرانی در مورد تمدید آن ندارید ، یک فرم درخواست در مأموریت دانمارکی در کشور خود به شما ارائه می شود که باید آن را پر کنید و با مستندات پشتیبان برگردانید.

توصیه می شود روند درخواست را حدود سه ماه قبل از تاریخ ورود خود شروع کنید ، لطفا توجه داشته باشید که در صورت درخواست همزمان ویزا و اجازه اقامت درخواست شما رد می شود.

شرایط مورد نیاز جهت درخواست ویزای دانشجویی دانمارک

برای درخواست ویزای دانشجویی در دانمارک ، باید مدارک زیر را داشته باشید:

 • اینکه در یک برنامه تحصیلی در یکی از دانشگاه های دانمارک پذیرفته شده اید ؛
 • شما باید اثبات مهارت زبان را در یکی از زبان های دانمارکی ، انگلیسی ، آلمانی ، نروژی یا سوئدی ارائه دهید.
 • شما باید اثبات کنید که در حین تحصیل در دانمارک به اندازه کافی پول برای حمایت از خود دارید ، برای انجام این کار ، باید یک بیانیه بانکی ارائه دهید مبنی بر اینکه پول کافی برای پوشش شهریه دارید ، البته باید توجه داشت که بایستی حساب بانکی خود شما باشد.
 • شما به عنوان دانشجوی انتقالی باید ثابت کنید که دوره های خاصی را گذرانده اید یا یک ترم را در دانشگاهی در کشور خود گذرانده اید.

نحوه درخواست ویزای دانشجویی در دانمارک

برای دریافت ویزای دانشجویی لازم است فرم درخواست را پر کنید ، اطمینان حاصل کنید که تمام اطلاعات را به درستی و دقیق پر کنید ، بعلاوه ، از صحت کلیه مدارکی که به اداره مهاجرت دانمارک ارسال کرده اید ، اطمینان حاصل کنید.

در مرحله اول ، یک نماینده آموزش دانمارک نیمه دوم فرم درخواست را پر می کند ، مدارک مورد نیاز را ضمیمه کرده و برای شما ارسال می کند ؛ پس از آن ، شما بایستی بخش اول برنامه را کامل کرده و اسناد مورد نیاز را ضمیمه کنید ؛ علاوه بر این ، شما باید درخواست خود را به نزدیکترین سفارت یا کنسولگری دانمارک ارسال کنید تا به دفتر مهاجرت دانمارک ارسال شود.

تمام دانشجویان غیر اتحادیه اروپا که در دانمارک تحصیل می کنند ، باید عکس ، اثر انگشت و امضا را به همراه درخواست خود به صورت دیجیتالی ضمیمه کنند ؛ اگر درخواست آنلاین می دهید ، باید در 14 روز تمام شرایط را ارسال کنید.

مدارک مورد نیاز ویزای دانشجویی دانمارک

 • پاسپورتی که از زمان انتقال به دانمارک حداقل 6 ماه اعتبار داشته باشد ؛ شما باید حداقل دو صفحه خالی در گذرنامه خود داشته باشید و در ده سال گذشته از گذرنامه استفاده کرده باشید.
 • فرم درخواست با تمام اطلاعات مورد نیاز پر شده است.
 • عکس های پاسپورتی اخیر.
 • نامه قبولی از دانشگاهی در دانمارک.
 • اگر زیر 18 سال دارید برای تحصیل و زندگی در دانمارک باید سند رضایت والدین را ارائه دهید.
 • اثبات امور مالی : شما باید حداقل هزار یورو در ماه داشته باشید
 • اثبات مهارت زبان
 • یک رسید که نشان می دهد شما هزینه درخواست 310 یورو را پرداخت کرده اید
 • اثبات آدرس در دانمارک.
 • بیمه سفر

موسسات اعزام دانشجو به دانمارک

در این مقاله با جزئیات و شرایط مهاجرت تحصیلی به دانمارک ، نحوه اخذ پذیرش ، نحوه اخذ ویزای تحصیلی ، هزینه تحصیل بهترین شهر ها و دانشگاه های دانمارک آشنا شدیم اما باید توجه داشت که مطالعه و بررسی این گونه مقالات تنها سبب آشنایی شما با کلیات مهاجرت تحصیلی به دانمارک می شود و به طور قطع گزینه مناسبی برای اقدام شخصی برای مهاجرت به این کشور نیست.

موسسات اعزام دانشجو به دانمارک

مهاجرت مطمئن و آسان به این کشور و دیگر کشور های جهان نیازمند مشاوره با افرادی مطلع و با تجربه در زمینه مهاجرت و تحصیل در کشور مورد نظر است.

بر اساس تجربه می توان نتیجه گیری کرد که انتخاب نادرست و کمبود دانش و آگاهی در زمینه مهاجرت تحصیلی می تواند سبب ایجاد مشکلاتی برای علاقمندان تحصیل در خارج از کشور شود که در برخی موارد حتی ممکن است به رد درخواست پذیرش از دانشگاه مورد نظر و یا دریافت ویزای تحصیلی او ختم شود.

بنابراین توصیه می کنیم که برای طی کردن آسان مطمئن این مسیر و آغاز تحصیل خود در دانشگاه های دانمارک با افرادی آگاه به مهاجرت تحصیلی به این کشور مشورت کرده و از تجربیات آن ها استفاده کنید ، یکی از گزینه های موجود موسسات اعزام دانشجو به دانمارک است.

ویژگی های موسسات اعزام دانشجو به دانمارک در ایران

موسسه های اعزام دانشجو به دانمارک در ایران موسسه هایی هستند که مجوز خود را از وزارت علوم ایران دریافت کرده و زمینه فعالیت آن ها تنها اعزام دانشجو به دانمارک است البته لازم به ذکر است که این موسسات آشنایی زیادی با قوانین مهاجرتی و مسائل حقوقی مهاجرت ندارند پس نمی توان آن ها را به عنوان بهترین گزینه برای مشاوره انتخاب کرد.

به طور قطع بهترین گزینه برای مشاوره موسسات یا افرادی هستند که از کلیه جزئیات به روز در زمینه مهاجرت تحصیلی ، دریافت ویزا و دیگر مسائل حقوقی و مهاجرتی آگاهی کافی دارند و شما به راحتی می توانید بحث مهاجرت تحصیلی خود به دانمارک یا هر کشور دیگری را به آن ها سپرده و در مهاجرت خود کمترین دغدغه را داشته باشید.

سوالات پر تکرار تحصیل در دانمارک

در متن بالا تلاش کردیم تمام آموزش ها و نکات لازم برای کسانی که به تحصیل در دانمارک به عنوان یک گزینه برای تحصیل در خارج از کشور فکر می کنند را توضیح دهیم.

در زیر هم به سوالات مهمی که ممکن است برای شما پیش بیاید پاسخ خواهیم داد اما چنانچه پرسشی در ذهن دارید می توانید در قسمت دیدگاه های سایت مطرح کرده و توسط شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) به پاسخ خود برسید.

هزینه تحصیل در دانمارک چقدر است؟

تحصیل در دانمارک برای دانشجویان بین المللی که از کشور های دیگر اسکاندیناوی می آیند یا بخشی از EEA هستند رایگان است ، برای بقیه کشورها شهریه سالانه تخمینی بین 6000 تا 16000 یورو است.

آیا هنگام تحصیل در دانمارک اجازه کار کردن دارم ؟ چگونه؟

اگر اهل کشورهایی هستید که بخشی از EEA هستند ، می توانید شغل تمام وقت پیدا کنید اگر دانشجوی خارج از EEA هستید ، می توانید فقط 20 ساعت در هفته کار کنید.

هزینه دوره های زبان دانمارکی در دانمارک چقدر است؟

هزینه دوره های زبان دانمارکی در دانمارک بسته به نوع دوره و موسسه زبان متفاوت است و 1800 دلار به بالا می باشد.

می خواهم بدانم آیا امکان تحصیل در دانمارک به زبان انگلیسی هم وجود دارد؟

بله ، در دانمارک ، حدود 70 برنامه کارشناسی و 390 برنامه کارشناسی ارشد در این کشور به زبان انگلیسی ارائه می شوند.

برای تحصیل دکترا در دانمارک چه دانشگاهی را انتخاب کنم و آیا بورسیه می توانم بگیرم؟

دانشگاه های ارائه دهنده تحصیل در مقطع دکترا شامل دانشگاه آلبرگ ، دانشگاه ارهوس ، دانشکده بازرگانی کپنهاگ و غیره هستند ، بورسیه تحصیلی برای دکترا در دانشگاه های دانمارک ارائه می شود و هزینه های تحصیل صفر خواهد بود.

برای تحصیل در دانمارک نمره آیلتس چقدر باید باشد؟

حداقل نمره آیلتس قابل قبول برای تحصیل در دانشگاه های دانمارک 6.5 است که معادل B میباشد البته برای پذیرش در برخی دانشگاه های دانمارک به نمره آیلتس 7 یعنی سطح A نیاز است.

دوست دارم رشته آی تی را در دانمارک بخوانم ، هزینه تحصیل چقدر خواهد بود؟

هزینه تحصیل در رشته های مهندسی در دانمارک بسته به رشته تحصیلی و مقطع تحصیل متفاوت است ، هزینه تحصیل در رشته های مهندسی به طور متوسط 13000 یورو برای هر سال تحصیلی است.

مراحل تحصیل دکترا در دانمارک چگونه است؟

برنامه مطالعاتی – این باید در 3 ماه اول با جزئیات دوره های تدریس شده و تحقیق پیشنهادی دانشجو با موسسه تکمیل و تأیید شود ؛ پایان نامه خود را بنویسند و دفاع از پایان نامه در برابر هیئت منصفه

آِیا با حقوق کار دانشجویی در دانمارک می توان هزینه تحصیل را پرداخت؟

خیر ، حقوق یک دانشجو بالا نیست اما می تواند برخی از هزینه ها مانند اجاره خوابگاه و یا خوراک فرد را برای هر ماه تامین سازد.

هزینه تحصیل دکترا دردانمارک چقدر است؟

به طور معمول هزینه تحصیل در مقطع دکتری 6000-16000 یورو در سال می باشد.

در مقاله فوق مشاوران شرکت مهاجرتی رجبی تلاش کردند تحصیل در دانمارک را بررسی کرده و به روز ترین اطلاعات در کلیه زمینه های مربوط به مهاجرت تحصیلی به این کشور را ارائه کنند ، در صورت تمایل به کسب اطلاعات بیشتر در خصوص تحصیل در فرانسه ، کانادا ، آلمان و سایر کشور ها علاوه بر مطالعه مقالات سایت ، می توانید با دفاتر همکار موسسه در شهر های تهران و شیراز تماس حاصل نمایید ؛ پیشنهاد ما مطالعه مقاله جامع  تحصیل در فرانسه  است.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

فهرست مطالب
خانه