دانمارک

تحصیل در دانمارک

تحصیل در دانمارک

تحصیل در دانمارک هر ساله مورد توجه هزاران دانشجو از سراسر جهان قرار می گیرد ، دانشجویان خارجی دانشگاه های دانمارک را به عنوان مقصد تحصیلی خود انتخاب می کنند تا در محیطی دوستانه ، ایمن ، پیشرفته و نوآور تحصیل کنند.

این کشور به دلیل هزینه های کم تحصیل ، رشته های تحصیلی با کیفیت عالی به زبان دانمارکی و انگلیسی و روش های ابتکاری آموزش یکی از محبوب ترین مقاصد بین المللی تحصیل در اروپا است.

در این مقاله شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) ویژگی های تحصیل در دانمارک را بررسی و بیان خواهند کرد.

دانمارک تأکید زیادی بر سیستم آموزش عالی خود دارد و آن را به مقصد اصلی دانشجویان بین المللی تبدیل می کند ، دانمارک علاوه بر اینکه جایگاه برخی از دانشگاه های برجسته جهان است ، مزایای مالی زیادی را به دانشجویان ارائه می دهد که در بسیاری از کشورهای دیگر نمی توان پیدا کرد.

تحصیلات در دانمارک بر فراهم آوردن مهارت های زندگی واقعی متمرکز است که می تواند در محیط کار اعمال شود ، سیستم آموزشی آنها برای تشویق و پرورش خلاقیت و نوآوری و آماده سازی شما برای تقاضا های بازار کار جهانی طراحی شده است.

چنانچه می خواهید بدانید بهترین و امن ترین کشورها برای تحصیل کدامند ، مقاله تحصیل در خارج از کشور را بخوانید.

تحصیل در دانمارک

شرایط تحصیل در دانمارک

موسسات آموزش عالی دانمارک طیف وسیعی از فرصت ها را برای دانشجویان بین المللی ارائه می دهند ، همه برنامه ها در سطح بین المللی شناخته شده و از بالاترین کیفیت برخوردار هستند.

بیش از 500 برنامه در دانشگاه های این کشور به زبان انگلیسی تدریس می شود ، برای پذیرش در دانشگاه های این کشور باید شرایط و الزامات علمی و زبان را برآورده کنید.

به عنوان یک دانشجوی بین المللی شما می توانید از بین انواع مختلفی از برنامه ها یا مدرک هایی که به طور کامل یا جزئی به زبان انگلیسی تدریس می شوند ، مناسب ترین گزینه را انتخاب کنید و برای اخذ پذیرش از دانشگاه مورد نظر اقدام نمایید.

مراحل درخواست پذیرش از دانشگاه های دانمارک

 1. انتخاب دانشگاه محل تحصیل : این مرحله آسانی است چرا که 5 دانشگاه این کشور در بین دانشگاه های برتر جهان بر اساس رتبه بندی دانشگاه های جهان QS قرار دارد ، پس بر اساس علایق و توانایی های خود رشته تحصیلی و دانشگاه مورد نظر خود را انتخاب کنید.
 2. بررسی شرایط پذیرش : قبل از اقدام پذیرش از دانشگاه مورد نظر باید بررسی کنید که مدارک شما توسط دانشگاه انتخابی شما شناخته شده است یا خیر ، برای ورود به دانشگاه های دانمارک مدارک شما باید معادل گواهی پایان دوره متوسطه دانمارک باشد.
 3. اثبات مهارت زبانی : بسته به زبان مورد نظر برای تحصیل در دانشگاه های دانمارک بایستی مهارت زبانی خود را با ارائه مدرک تافل و یا آیلتس برای زبان انگلیسی و آزمون مهارت زبان دانمارکی برای تحصیل به زبان دانمارکی اثبات کنید.
 4. تهیه منبع مالی برای تامین منابع هزینه تحصیل در دانمارک
 5. درخواست برای تحصیل : در این مرحله بایستی به وب سایت دانشگاه مراجعه کنید و اسناد مربوطه مورد نیاز دانشگاه مورد نظر خود را ضمیمه کنید.
 6. دریافت بیمه دانشجویی : دانشجویان بین المللی برای مدت زمانی که در دانمارک تحصیل می کنند باید پوشش بیمه سفر را خریداری کنند.
 7. دریافت ویزای تحصیلی : دانشجویان بین المللی خارج از اتحادیه اروپا برای تحصیل در دانمارک به ویزای تحصیلی و مجوز اقامت نیاز دارند.
 8. تنظیم و اجاره خوابگاه : اقامتگاه های مختلفی در دانمارک وجود دارد و هر دانشجو بسته به علایق و توان مالی خود گزینه مناسب را انتخاب می کند.

شرایط تحصیل در دانشگاه های دانمارک

دانشجویان بین المللی که قصد تحصیل در دانشگاه های دانمارک را دارند باید نشان دهند که دارای مدارک قابل مقایسه با مدارک پایان دوره دبیرستان و ورود به دانشگاه های دانمارک هستند ، بنابراین لازم است کپی تأیید شده مدارک تحصیلی خود را ارائه دهند ؛ البته پذیرش در برخی از موسسات مستلزم دریافت مستقیم مدارک از موسسه صادر کننده است

این کار اغلب چندین ماه طول می کشد ، بنابراین مطمئن شوید که این کار را در زمان کافی تنظیم کنید ، سوابق تحصیلی فرد متقاضی تعیین می کند که برای چه نوع برنامه هایی می تواند درخواست دهد.

بسیاری از برنامه های کارشناسی نیاز به تحصیلات متوسطه کامل به عنوان یک شرط اساسی ورود دارند ؛ با این وجود می توان برای برخی از تحصیلات با سایر مدارک تحصیلی درخواست داد ، علاوه بر شرایط ورود به سیستم در زمینه تحصیلات ، برخی از برنامه ها شرایط پذیرش اضافی دارند.

مهلت درخواست پذیرش از دانشگاه های دانمارک

برای دوره های کارشناسی ، آخرین مهلت پذیرش 15 مارس برای دوره هایی است که از اوت یا سپتامبر آغاز می شود ؛ تعداد کمی از موسسات در ژانویه یا فوریه پذیرش مازاد دارند ؛ برای این دوره ها ، آخرین مهلت 1 سپتامبر است.

فرم های تقاضا تقریبا دو ماه قبل از موعد مقرر از موسسات در دسترس است ، فرم های درخواست آنلاین را نیز می توانید در www.optagelse.dk پیدا کرد.

اعتبار مدارک دانشگاهی دانمارک

از نظر اعتبار، مدارک تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در دانمارک مورد تایید کشور های اروپایی و ایران است ، این بدان معناست که افرادی که در کشور دانمارک مدرک پزشکی خود را دریافت کنند ، قادر خواهند بود تا پس از گذراندن یک دوره کوتاه مدت ، مدرک پزشکی خود را معادل‌ سازی کرده و به ‌عنوان یک پزشک در کشور ایران و یا کشور های اروپایی مشغول به کار شوند.

سیستم آموزشی دانمارک

تحصیل در دانمارک برای کودکان زیر 15 یا 16 سال اجباری است ، سن مدرسه تا پانزده / شانزده سالگی به عنوان Folkeskole شناخته می شود زیرا هر تحصیلاتی باید با سطح ارائه شده در آنجا مطابقت داشته باشد.

سیستم آموزشی دانمارک

قبل از شروع پیش دبستانی ، بیشتر کودکان در دانمارک از خدمات مراقبت روزانه مانند مهد کودک بهره مند می شوند ، پیش دبستانی که اختیاری است و بعد از آن نه سال تحصیلات اجباری در مقاطع ابتدایی و متوسطه دوم ارائه می شود.

دوره دهم اختیاری وجود دارد ، سیستم آموزش متوسطه شامل طیف وسیعی از فرصت ها است ؛ برنامه های دانشگاهی به دانشجویان اجازه می دهد تا برای ورود به آموزش عالی درخواست دهند و برنامه های شغلی با هدف ورود مستقیم به بازار کار است.

حدود 82٪ از جوانان علاوه بر تحصیلات اجباری تحصیلات تکمیلی را انجام می دهند ، آموزش و پرورش با بودجه دولتی معمولا رایگان و برای همه آزاد است.

دانمارک یک سنت در مدارس خصوصی دارد و حدود 15.6٪ از کل کودکان در سطح مدارس ابتدایی در مدارس خصوصی تحصیل می کنند که توسط سیستم کوپن پشتیبانی می شود.

موسسات آموزش عالی در دانمارک

شما می توانید از بین پنج نوع موسسه آموزشی دانمارکی یکی را انتخاب کنید:

 • دانشگاه ها
 • دانشکده های دانشگاهی
 • آکادمی های بازرگانی
 • موسسات آموزش عالی هنری
 • مدارس آموزش و پرورش دریایی

تحصیل در موسسات آموزش عالی دانمارک

قبل از انتخاب برنامه ، ابتدا باید در مورد هدف تحصیل تصمیم بگیرید ، هدف نهایی شما چیست؟ آیا مدرک حرفه ای می خواهید که منجر به حرفه خاصی شود؟ پس ممکن است بخواهید در یکی از برنامه های آکادمی حرفه یا کارشناسی حرفه ای پذیرش شوید.

این برنامه ها ساختار نسبتا کمی دارند و دوره های کار اجباری دارند ، با این حال ، اگر روی پیشرفت تحصیلی متمرکز باشید ، ممکن است یک برنامه کارشناسی دانشگاهی مبتنی بر تحقیق را ترجیح دهید ؛ آنها زمان بیشتری را برای مطالعه مستقل ، فعالیت های گروهی و کار های پروژه ارائه می دهند.

مدرک حرفه ای آکادمی دانمارک

اگر به دنبال استخدام در تجارت و صنعت هستید ، برنامه مدرک آکادمی (AP) برای شما مناسب است ، با ترکیب تئوری و عمل ، برنامه های مدرک AP در همکاری نزدیک با نمایندگان بخش حرفه ای مربوطه توسعه می یابد ؛ این برنامه اطمینان می دهد که مهارت هایی که کسب خواهید کرد تا حد ممکن در حال حاضر و در آینده برای شما کاربرد دارند.

شما می توانید داده ها و اطلاعات را از منابع مختلف شناسایی ، انتخاب و تجزیه و تحلیل کنید ؛ علاوه بر شرکت در سخنرانی ها ، دانشجویان AP اغلب کار های پروژه را در گروه های کوچک یا بزرگ انجام می دهند.

شما همچنین می توانید کار خود را در شرکت های دانمارکی یا خارج از کشور انجام دهید و این امر به شما این فرصت را می دهد تا مهارت ها و دانش خود را در عمل استفاده کنید.

یک برنامه AP به طور معمول دو سال طول می کشد و هر سال به دو ترم تقسیم می شود ؛ با تسهیل ارتباط نزدیک دانشجویان و شرکت های محلی ، این موسسات مجموعه ای متنوعی از برنامه ها را ارائه می دهند و معمولا از دانشگاه ها نیز کوچکتر هستند.

برخی از نمونه های برنامه های AP که به زبان انگلیسی آموزش داده می شوند شامل ارتباطات ، علوم کامپیوتر ، طراحی و فناوری ، مهمان نوازی و مدیریت گردشگری ، مدیریت بازاریابی و طراحی چندرسانه ای هستند.

مدرک کارشناسی

دو نوع مدرک کارشناسی توسط موسسات آموزش عالی دانمارک ارائه می شود که شامل یک مدرک کارشناسی حرفه ای و یک کارشناسی دانشگاهی است.

مدرک کارشناسی حرفه ای شما را برای ورود به یک حرفه خاص واجد شرایط می کند ، این مدرک پس از سه تا چهار سال و نیم مطالعه (سه درجه در بالا) اعطا می شود ، دانشجویان علاوه بر شرکت در سخنرانی ها ، در سمینار ها ، کار های پروژه و فعالیت های گروهی شرکت می کنند ، بنیاد نظری نیز عملا از طریق کارگذاری اعمال می شود.

برای تکمیل موفقیت آمیز برنامه ، دانشجویان باید یک پروژه نهایی را ارسال کنند ، مدارک کارشناسی حرفه ای در کالج های دانشگاه ارائه می شود ، این موسسات ارتباط قوی با مشاغل و دانشگاه ها و همچنین سایر موسسات تحقیقاتی در منطقه خود دارند.

کالج های دانشگاهی با انتخاب بسیار متنوعی از حوزه ها برای انتخاب از جمله مهندسی ، مدیریت فناوری اطلاعات ، پرستاری ، بهداشت و تغذیه ، تربیت معلم ، روزنامه نگاری و آموزش اجتماعی ، فرصتی منحصر به فرد برای انجام یک برنامه آموزشی شغلی را به شما ارائه می دهند ، اکثر برنامه ها امکان تحصیل بیشتر در مقطع تحصیلات تکمیلی را دارند.

مدرک کارشناسی دانشگاه پس از اتمام یک دوره کارشناسی سه ساله که به طور معمول در یک یا دو حوزه موضوعی انجام می شود ، اعطا می شود.

تدریس مبتنی بر تحقیق است و یک پایه علمی گسترده و همچنین دانش تخصصی را برای دانشجویان فراهم می کند ، در اواخر برنامه شما ملزم به ارائه یک پروژه نهایی هستید ، این برنامه شما را برای ورود به بازار کار یا ادامه تحصیلات تکمیلی واجد شرایط می کند.

تحصیلات تکمیلی

مدرک کارشناسی ارشد/ کاندیداتوس یک دوره پیشرفته و مبتنی بر تحقیق است که دو سال طول می کشد ، این به شما دانش نظری استثنایی ، همراه با توانایی استفاده عملی از آن را می دهد و شامل پایان نامه نهایی به طور معمول 30-60 اعتبار ECTS یا در موضوعات خاص یک پروژه عملی تر است.

طیف گسترده ای از برنامه های میان رشته ای برای پاسخگویی به نیاز های یک جامعه جهانی و دانش بنیان ایجاد شده است ، پس از اتمام برنامه شما می توانید وارد بازار کار شوید و یا مطالعات بیشتری را برای تحصیل دکتری انجام دهید.

برنامه های تبادل و انتقال دانشجویی

اگر می خواهید به عنوان دانشجوی تبادل و انتقالی در دانمارک تحصیل کنید ، باید از قبل در یک موسسه آموزش عالی ثبت نام کنید ، معمولا چنین دانشجویانی از طریق توافق نامه ای مانند اراسموس یا توافق نامه دو جانبه دولتی به دانمارک می آیند.

ما به شما توصیه می کنیم ابتدا برای کسب اطلاعات بیشتر با مرکز آموزشی خود تماس بگیرید ، اگر اطلاعات مفیدی در آنجا پیدا نکردید با دفتر بین المللی موسسه دانمارک که می خواهید در آنجا تحصیل کنید تماس بگیرید.

برنامه های کوتاه مدت و مدارس تابستانی

دانشجویان بین المللی از نظر برنامه های تحصیلی کوتاه مدت یا مدارس تابستانی به زبان انگلیسی گزینه های زیادی دارند ، هر دو برنامه ها این فرصت را به شما می دهند تا مهارت ها و دانش خود را در داخل و خارج از زمینه تحصیل خود افزایش دهید.

آنها همچنین فرصتی منحصر به فرد برای کار با دانشجویان دانمارکی و دیگر دانشجویان بین المللی فراهم می کنند ، تحصیل در این مدارس به طور معمول بین چهار تا شش هفته طول می کشد.

دوره های زبان دانمارکی در دانمارک

یادگیری مکالمه به زبان دانمارکی ممکن است دشوار باشد ، حتی اگر فرد به زبان های نزدیک آن یعنی انگلیسی و آلمانی صحبت کند البته برای فهمیدن زبان نوشتاری خیلی سخت نیست اما زبان گفتاری سخت است ، دانمارکی ها فقط بخش های کوچک هر کلمه را تلفظ می کنند و آن بخش های کوچک را با هم خرد می کنند.

دوره های زبان دانمارکی در دانمارک

دانشجویان بین المللی حق مطالعه به زبان دانمارکی را دارند ، برنامه آموزش زبان از سطوح مختلفی تشکیل شده است که هر یک به واحد های مختلف تقسیم می شوند که با یک امتحان رسمی به پایان می رسند ؛ در تاریخ 1 ژوئیه 2018 ، هزینه کاربر برای هر ماژول اجرا شد.

اگر شما برنامه آموزش زبان خود را بعد از ژوئیه 2017 شروع کرده باشید ودیعه پرداخت شده توسط کاربر نیز لازم است.

دوره های زبان توسط شبکه ای از مراکز زبان خصوصی و عمومی ارائه می شود ، شما می توانید بین دوره های روزانه یا عصرانه یکی را انتخاب کنید که با یک آزمون مورد تایید دولت مطابق با چارچوب مشترک اروپا برای زبان ها به پایان برسد.

دوره های آنلاین دانمارکی

دوره های دانمارکی اغلب به عنوان یک فعالیت آنلاین در آموزشگاه زبان در دسترس است ، این دوره ها هم برای مبتدیان و هم برای کسانی که قبلا از زبان دانمارکی آگاهی دارند ، هدف قرار می گیرد.

دانشجویان می توانند از آنها برای رسیدن به سطح خوبی از مهارت دانمارکی یا به عنوان مکمل آموزش مداوم زبان استفاده کنند ، نمونه هایی از این دوره های آنلاین تحصیلات آنلاین دانمارکی در IA Sprog و یادگیری آنلاین دانمارکی با مرکز زبان کپنهاگ است که هر دو دوره هایی را به عنوان آموزش از راه دور به صورت آنلاین ارائه می دهند.

دوره های دانمارکی در موسسات آموزش عالی

بسیاری از موسسات آموزش عالی دانمارک دوره های فشرده زبان دانمارکی را در ابتدای سال تحصیلی یا به عنوان بخشی از یک برنامه دانشگاه تابستانی ارائه می دهند ، برای کسب اطلاعات بیشتر ، با دفتر بین المللی در موسسه میزبان دانمارکی خود تماس بگیرید.

فراگیری زبان دانمارکی در کشور خود

دوره های زبان دانمارکی در چندین دانشگاه در سراسر جهان تدریس می شود ، موسسه فرهنگی دانمارک همچنین دوره های زبان دانمارکی را از طریق شعبات خود در خارج از کشور به دانشجویان دانشگاه های خارجی ارائه می دهد.

سفارت یا کنسولگری دانمارک در کشور خود نیز می تواند به شما در یافتن فرصت های یادگیری زبان دانمارکی در نزدیکی محل زندگی شما کمک کند و برخی از مدارس زبان دانمارکی نیز زبان دانمارکی را به عنوان یک دوره آنلاین ارائه می دهند (به عنوان مثال نتدانسک).

چرا زبان دانمارکی را یاد بگیریم

اگر قصد دارید بیش از یک سال در دانمارک بمانید ، بهتر است مقداری زبان دانمارکی را یاد بگیرید و ممکن است ویزا شما را ملزم به انجام چنین کاری کند.

اگر قصد تعهد دادن به دانمارک را دارید ، حتی اگر مجبور به این کار نشوید بهتر است به زبان دانمارکی صحبت کنید ، فراگیری این زبان زندگی روزمره را آسان تر می کند.

شما هر بار که به یک وب سایت یا پیام پست صوتی دسترسی پیدا می کنید که فقط به زبان دانمارکی در دسترس است ، به راحتی می توانید کار خود را انجام دهید.

با فراگیری زبان دانمارکی شما فرصت های شغلی بیشتری خواهید داشت ، زیرا حدود نیمی از موقعیت ها در دانمارک با دولت های ملی ، منطقه ای یا محلی است و تقریبا تمام مشاغل دولتی در دانمارک نیاز به دانش زبان ملی دارند.

به علاوه بسیاری از بخش های زندگی های اجتماعی در دانمارک به زبان دانمارکی نیاز دارد ، دانمارکی ها با یکدیگر به زبان دانمارکی صحبت می کنند و با شهروندان خارجی نیز به همین زبان صحبت می کنند.

انواع دوره های زبان دانمارکی

چه دانشجو باشید ، چه یک حرفه بازرگانی یا یک مسافر ، یک دوره زبان در دانمارک وجود دارد که مناسب شماست ، دوره های دانمارکی برای همه سطوح تسلط ، سن و مدت زمان در دسترس است ، برای شروع فقط یک نوع دوره را از لیست زیر انتخاب کنید.

انواع دوره های زبان دانمارکی

مشاهده تمام دوره های زبان دانمارکی در دانمارک

دوره های عمومی دانمارکی : دوره های عمومی دانمارکی برای بزرگسالانی است که می خواهند مهارت های گفتاری ، شنیداری ، خواندن و نوشتن به زبان دانمارکی را بهبود بخشند ؛ بیشتر دوره های عمومی دانمارکی برای بزرگسالان 16 ساله و بالاتر است ، دوره های 2 تا 48 هفته ای موجود است و بیشتر دوره ها به طور متوسط 30 کلاس در هفته است.

دوره های حرفه ای دانمارکی : دوره های حرفه ای دانمارکی برای متخصصانی است که می خواهند در یک زمینه خاص مانند تجارت ، پزشکی ، حقوق ، هواپیمایی و مهمان نوازی زبان دانمارکی فرا گیرند.

دوره های تخصصی دانمارکی : دوره های تخصصی دانمارکی برای کسانی است که می خواهند زبان دانمارکی بخوانند و در فعالیت هایی مانند ورزش ، هنر ، غذا و غیره شرکت کنند.

هزینه دوره های زبان دانمارکی در دانمارک بسته به نوع دوره و موسسه زبان متفاوت است و 1800 دلار به بالا می باشد.

تحصیل در دانمارک با مدرک دیپلم

دانشجویان دارای مدرک دیپلم از یک موسسه آموزشی متوسطه در کشور های اتحادیه اروپا و EEA می توانند برای پذیرش در دوره های تحصیلات عالی کارشناسی در دانمارک اقدام کنند ، این متقاضیان در شرایط برابر با متقاضیان دانمارکی در نظر گرفته می شوند و باید شرایط ورود یکسانی را داشته باشند.

تحصیل در دانمارک با مدرک دیپلم

درخواست پذیرش برای تحصیلات عالی در دانمارک به طور محلی در موسسات ارزیابی می شوند اما به طور مرکزی هماهنگ می باشند ، در نتیجه دانشجویان احتمالی مستقیما به هیچ یک از موسسات آموزشی مراجعه نمی کنند ، بلکه از طریق وب سایت پذیرش ملی www.optagelse.dk درخواست پذیرش خود را ارائه می دهند.

برای تحصیل با مدرک دیپلم در دانشگاه های دانمارک الزاماتی وجود دارد که شامل :

 • موضوعات در سطح مشخصی سپری شدند ؛ تحصیلات دانمارک از سطح A ، B و C استفاده می کند ، A بالاترین سطح است.
 • افراد با حداقل نمره مشخصی قبول شده اند
 • دیپلم با حداقل معدل قبول می شود
 • آزمون / مصاحبه قبولی

لازم است که شرایط ورود را به طور کلی و همچنین شرایط پذیرش خاص را داشته باشید تا بتوانید برای یک برنامه درخواست دهید ، اگر شرایط خاص را نداشته باشید ، ممکن است دوره تکمیلی را بگذرانید تا واجد شرایط پذیرش شوید ؛ در دانمارک این دوره ها فقط به زبان دانمارکی ارائه می شود.

نتایج هر دوره تکمیلی به عنوان بخشی از معدل شما در نظر گرفته نمی شود ، بنابراین از طریق دوره های بعدی نمی توانید معدل دوره متوسطه را بالا ببرید.

مقررات پذیرش در دانشگاه های دانمارک (سهمیه 1 و سهمیه 2)

قوانین عمومی خاصی در مورد درخواست برای برنامه آموزش عالی دوره کارشناسی وجود دارد ؛ در بیشتر برنامه های آموزشی ، متقاضیان به دو سهمیه 1 و 2 تقسیم می شوند.

شهروندان از اتحادیه اروپا و EEA با یک آزمون واجد شرایط می توانند در هر دو سهمیه ارزیابی شوند ، اگر مبنای دسترسی دیگری دارید ، به عنوان مثال دوره های تک موضوعی ، شما باید در سهمیه 2 ارزیابی شوید.

سهمیه 1 : در سهمیه 1 متقاضیان فقط بر اساس نتیجه معدل امتحان مقدماتی (تحصیلات متوسطه) ارزیابی می شوند ، آن ها باید مدرک خود را در برنامه خود در optagelse.dk بارگذاری کنند ، موسسه آموزشی برای مقایسه معدل فرد با معدل متقاضیان دانمارکی ، معدل او را به مقیاس درجه بندی 7 امتیاز دانمارکی تبدیل می کند ، البته این مستلزم آن است که آزمون دبیرستان شما با آزمون دبیرستان دانمارک برابر شود.

نمرات خارجی شما طبق قوانینی که آژانس علوم و آموزش عالی دانمارک در کتابچه راهنمای امتحانات بین المللی خود تنظیم کرده است ، به مقیاس درجه بندی دانمارکی تبدیل می شود.

ارزیابی در سهمیه 1 بر اساس اصل ترتیب نزولی میانگین نمرات است ، این بدان معنی است که متقاضیانی که بالاترین میانگین نمره را دارند تا زمان تصدی همه صندلی ها پذیرفته می شوند.

آخرین معدل آخرین متقاضی حداقل معدل برای پذیرش است و این اولین بار زمانی مشخص می شود که کل مراحل پذیرش در 28 ژوئیه به پایان برسد بنابراین حداقل معدل ها بسته به تعداد متقاضیان ، معدل این متقاضیان و تعداد مکان های تحصیل در دسترس می توانند سال به سال متفاوت باشد.

اگر گواهی ترک تحصیلات متوسطه (آزمون دبیرستان) دارید ، می توانید لیست زیر را بررسی کنید تا ببینید آیا واجد شرایط ورود به آموزش عالی دانمارک هستید.

متقاضیانی که دیپلم تحصیلات متوسطه دارند

اگر در طی دو سال پس از اتمام تحصیلات متوسطه برای یک برنامه آموزش عالی اقدام کنید ، معدل شما در ضریب 1.08 در سهمیه 1 ضرب می شود ، این یک شرط است که تحصیل در زمان مقرر به پایان برسد.

موسسه آموزشی که از آن درخواست می کنید تصمیم می گیرد که آیا می توانید جایزه دریافت کنید یا خیر ، ممکن است مهلت دو ساله به دلیل شرایط خاص ، به عنوان مثال بیماری طولانی مدت تمدید شود.

برای درخواست یک برنامه آموزش عالی در دانمارک ، دیپلم تحصیلات متوسطه هرگز منقضی نمی شود ، اگر بیش از یک مدرک تحصیلی داشته باشید ، این اولین مدرک صادر شده خواهد بود که پایه و اساس ارزیابی در سهمیه 1 را تشکیل می دهد.

سهمیه 2 : دو گروه متفاوت از متقاضیان می توانند از طریق سهمیه 2 اقدام کنند:

افرادی که تحصیلات متوسطه دارند اما معدل آن ها برای پذیرش در سهمیه 1 کافی نیست ، می توانند از طریق سهمیه 2 اقدام کنند و در سایر مدارک خود نیز ارزیابی شوند ؛ برنامه آن ها به طور خودکار همزمان در سهمیه 1 ارزیابی می شود ، بنابراین فقط باید یک بار برای هر برنامه اقدام کنند.

افرادی که مدارک دیگری غیر از تحصیلات متوسطه دارند می توانند برای برخی از برنامه ها بر اساس سایر مدارک تحصیلی به عنوان مثال دوره های تک موضوعی درخواست دهند ، با این حال ، این فقط یک گزینه برای برنامه های خاص به عنوان مثال برخی از برنامه های کارشناسی حرفه ای و برنامه های حرفه ای آکادمی است.

معیار های سهمیه 2 : هر موسسه آموزشی معیار های پذیرش را از طریق سهمیه 2 برای هر برنامه تعیین می کند ، این معیار ها بیانگر دامنه صلاحیت هایی است که موسسه آموزشی متقاضی را در آن ارزیابی می کند.

نیازی نیست که همه این مدارک را کسب کنید ، اما هرچه مدارک بیشتری کسب کنید ، شانس پذیرش شما بیشتر است.

لطفا توجه داشته باشید که برخی از برنامه ها ممکن است حداقل معیارهایی را تعیین کرده باشند که باید آنها را برآورده کنید ، برخی از موسسات آموزشی به عنوان بخشی از برنامه سهمیه 2 ، مقاله انگیزشی را درخواست می کنند.

اطلاعات بیشتر در مورد معیار های خاص را می توانید در وب سایت هر موسسه آموزشی پیدا کنید ، در آنجا همچنین می توانید اطلاعات بیشتری در مورد نوع اطلاعات و مستندات مورد نیاز برای ارزیابی برنامه سهمیه 2 شما کسب کنید.

آزمون و مصاحبه های پذیرش

برخی از برنامه ها فقط از طریق سهمیه 2 متقاضیان را می پذیرند ، این برنامه ها دارای آزمون های پذیرش ، مصاحبه یا ترکیبی هستند ؛ آزمون یا مصاحبه بعد از 15 مارس ساعت 12 ظهر انجام می شود ، حضور در آزمون یا مصاحبه برای حفظ امکان پذیرش الزامی است.

لطفا توجه داشته باشید که برخی از برنامه های دارای آزمون پذیرش نیاز دارند که شما انواع مختلفی از مطالب کتبی را تولید کنید و آنها را قبل از پایان مهلت درخواست 15 مارس ، ظهر به برنامه خود ضمیمه کنید.

تحصیل رایگان در دانمارک

تحصیل در دانمارک برای دانشجویان بین المللی که از کشور های دیگر اسکاندیناوی می آیند یا بخشی از EEA هستند رایگان است ، با این حال اگر دانشجویان از کشور دیگری بیایند همه چیز بسیار گران می شود.

تحصیل رایگان در دانمارک

شهریه سالانه تخمینی بین 6000 تا 16000 یورو است که می تواند برای دانشجویان بسیار پر هزینه باشد ، علاوه بر این هزینه های زندگی شما می تواند این مقدار را به سرعت افزایش دهد.

خوشبختانه در صورت تمایل به تحصیل رایگان در دانمارک همیشه گزینه هایی وجود دارد که می توانید از آنها استفاده کنید همچنین اگر به دنبال تحصیل رایگان در خارج از کشور هستید ، مقاله تحصیل در آلمان را نیز مطالعه نمایید ؛ در ادامه با این گزینه ها آشنا خواهیم شد.

برای دستیابی به مدرک تحصیلی خود در دانشگاه های دانمارک کار کنید

کلیه دانشجویان دانشگاه مجاز به کار در دانمارک هستند ؛ با این حال ، بسته به کشور مبدا شما ممکن است شرایط تغییر کند.

اگر اهل کشورهایی هستید که بخشی از EAA هستند ، دیگر محدودیتی وجود ندارد و می توانید شغل تمام وقت پیدا کنید ، این امر به شما کمک زیادی در تأمین هزینه های زندگی می کند زیرا مجبور به پرداخت شهریه نخواهید بود ؛ اگر دانشجوی خارج از EEA هستید ، می توانید فقط 20 ساعت در هفته کار کنید.

با وجود این محدودیت ، مشاغل تابستانی می توانند به صورت تمام وقت برگزار شوند به این معنی که شما می توانید از جولای تا آگوست به هر اندازه که می خواهید کار کنید ، این می تواند به شما کمک کند تا توانایی تأمین هزینه تحصیل خود را برآورده کنید.

بورسیه تحصیلی مناسب را پیدا کنید

تعداد زیادی بورسیه تحصیلی برای دانشجویان بین المللی در دانمارک وجود دارد ، برخی از بورسیه های تحصیلی به طور خاص به دانشجویان از کشور های خاص ارائه می شوند که با دانمارک توافق نامه ای تنظیم کرده اند.

بنابراین مهم است که بررسی کنید با توجه برای ملیت شما چه گزینه هایی در دسترس شما است ، در بخش های بعدی با بورسیه های تحصیلی در دانمارک برای تحصیل در رایگان در این کشور آشنا خواهیم شد.

اقامت دائم بگیرید

 • به دست آوردن اقامت دائم ممکن است سخت باشد ، با این حال ، اگر دانشجوی بین المللی هستید اما قبل از شروع تحصیلات عالی در دانمارک زندگی می کنید.
 • ممکن است واجد شرایط اقامت دائم شوید ، به همین ترتیب ، اگر شما علاقه مند به یادگیری زبان اول هستید ، می توانید به عنوان یک اقامت موقت به کشور بروید.
 • هنگامی که اقامت دائم خود را دریافت کردید ، می توانید برای پذیرش در هر دانشگاهی که دوست دارید اقدام کنید زیرا این بدون شهریه خواهد بود.

از سال 2018 ، تغییرات خاصی در سیستم آموزشی دانشجویان بین المللی ایجاد شده است ، این امر باعث بسته شدن بسیاری از برنامه هایی شده است که قبلا به زبان انگلیسی ارائه می شدند ، با این حال ، به طور مداوم در مورد این مقررات تغییراتی رخ می دهد که می تواند به معنای تغییر برنامه برای شما با توجه به تصمیمات گرفته شده توسط دولت دانمارک می باشد.

بنابراین ، تأیید اطلاعات به روز شده در مورد برنامه دانشگاهی که می خواهید دنبال کنید ، مهم است ، یکی از مزایای تحصیل در دانمارک این است که بعد از اتمام تحصیلات ، پیشنهادات کاری بسیار متنوعی وجود دارد.

به این معنی که اگر مایل باشید می توانید در کشور اقامت داشته باشید ، علاوه بر این ، این کشور علاقه زیادی به دانشجویان بین المللی دارد که مایل به اقامت در دانمارک و تبدیل شدن به یک سرمایه برای نیروی کار محلی هستند.

تحصیل به زبان انگلیسی در دانمارک

اکثر دروس در دانشگاه های دانمارک به زبان دانمارکی تدریس می شوند ، اما بیش از 700 برنامه مشهور بین المللی در دانشگاه های این کشور به زبان انگلیسی تدریس می شوند و حدود 86 درصد شهروندان دانمارکی انگلیسی صحبت می کنند.

تحصیل به زبان انگلیسی در دانمارک

دانشجویان بین المللی در دانمارک می توانند در طول تحصیل خود به طور رایگان در دوره های زبان دانمارکی شرکت کنند ، دانشجویان می توانند ابتدا در یک برنامه انگلیسی زبان در سطح کارشناسی ثبت نام کنند و با فراگیری زبان دانمارکی در طول تحصیل خود در مقطع تحصیلات تکمیلی به زبان دانمارکی ادامه تحصیل دهند.

شما می توانید برای یک مدرک کامل در دانمارک تحصیل کنید یا در قالب تحصیل در خارج از کشور یا برنامه مدرسه تابستان به مدرک فعلی خود اعتبار دهید.

طبق مطالعه در دانمارک ، حدود 70 برنامه کارشناسی و 390 برنامه کارشناسی ارشد در این کشور به زبان انگلیسی ارائه می شوند.

تحقیقات در جامعه دانمارک از اهمیت بالایی برخوردار است و تعدادی از برنامه های دکترا مشهور در سطح بین المللی وجود دارد که می توانند به زبان انگلیسی انجام شوند.

دانشگاه های ارائه دهنده تحصیل در مقطع دکترا شامل دانشگاه آلبرگ ، دانشگاه ارهوس ، دانشکده بازرگانی کپنهاگ و غیره هستند ، بورسیه تحصیلی برای دکترا در دانشگاه های دانمارک ارائه می شود و هزینه های تحصیل صفر خواهد بود.

الزامات زبان برای تحصیل به زبان انگلیسی

تمام برنامه های آموزش عالی در دانمارک به سطح بالای انگلیسی نیاز دارند ، متقاضیان برنامه های کارشناسی و کارشناسی ارشد که به زبان انگلیسی ارائه می شوند باید حداقل مهارت انگلیسی در مقایسه با “انگلیسی B” را در دبیرستان راثابت کنند ؛ البته برخی از برنامه ها به “انگلیسی A” نیاز دارند که یک سطح بالاتر از “انگلیسی B” است.

برای اثبات مهارت رضایت بخش در زبان انگلیسی ، اغلب از آزمون های زبان TOEFL ، IELTS و Cambridge ESOL exams (CAE) استفاده می شود.

حداقل نمره آیلتس قابل قبول برای تحصیل در دانشگاه های دانمارک 6.5 است که معادل B میباشد البته برای پذیرش در برخی دانشگاه های دانمارک به نمره آیلتس 7 یعنی سطح A نیاز است.

دانشگاه های انگلیسی دانمارک

دانشگاه آلبورگ : یک دانشگاه دولتی دانمارک است که دارای پردیس هایی در آلبورگ ، اشبیرگ و کپنهاگ است و در سال 1974 تاسیس شده است ، این دانشگاه رشته های مختلف در زمینه های علوم انسانی ، علوم اجتماعی ، فناوری اطلاعات ، طراحی ، مهندسی ، علوم و پزشکی در مقاطع تحصیلی کارشناسی و تحصیلات تکمیلی را به زبان انگلیسی ارائه می دهد.

دانشکده معماری آرهوس : این دانشگاه در سال 1965 در آرهوس دانمارک تاسیس شد ، همراه با آکادمی سلطنتی هنر های زیبا دانمارک ، دانشکده معماری در کپنهاگ ، مسئول آموزش معماران در دانمارک است ، این دانشکده تقریبا 750 دانشجو دارد و رشته های تحصیلی مختلف در مقطع تحصیلات تکمیلی در دانشکده به زبان انگلیسی ارائه می شوند.

آکادمی تجارت ارهوس : یک مدرسه آموزش عالی در اورهوس ، دانمارک است که در تاریخ 1 ژانویه 2009 تاسیس شده است ؛ این آکادمی یک موسسه مستقل خود متشکل از وزارت علوم ، نوآوری و آموزش عالی است ، این آکادمی مدرک کارشناسی و دانشگاهی می دهد اما مدرک کارشناسی ارشد یا دکترا را نمی دهد که اغلب رشته های تحصیلی در مقطع کارشناسی در این دانشگاه به زبان انگلیسی تدریس می شوند.

دانشکده تجارت کپنهاگ : این موسسه که به اختصار CBS گفته می شود یک دانشگاه دولتی واقع در کپنهاگ ، دانمارک است و یکی از معتبرترین مدارس تجارت در اروپای غربی و جهان به حساب می آید ، برنامه تحصیلی متنوعی در این دانشگاه در مقطع کارشناسی و تحصیلات تکمیلی به زبان انگلیسی ارائه می شوند.

اگر می خواهید به زبان انگلیسی تحصیل کنید ، می توانید به کشور انگلستان رفته و در دانشگاه های بی نظیر آ« تحصیل کنید ، مقاله تحصیل در انگلستان را ببینید.

هزینه تحصیل در دانمارک

تحصیلات عالی در دانمارک برای دانشجویان اتحادیه اروپا EEA / و سوئیس و دانشجویانی که طبق قوانین اتحادیه اروپا از وضعیتی مشابه شهروندان دانمارکی برخوردار هستند و مواردی که در بخش تحصیل رایگان در دانمارک بیان شد رایگان است.

هزینه تحصیل در دانمارک

در غیر این صورت دانشجویان بین المللی خارج از اتحادیه اروپا ملزم به پرداخت شهریه تحصیل هستند ، این هزینه ها به دانشگاه و دوره ای که برای تحصیل انتخاب می کنید بستگی دارد ، بنابراین برای بررسی دقیق نرخ ها ، وب سایت دانشگاه را بررسی کنید.

هزینه تحصیل در دانشگاه های برتر دانمارک

در اینجا هزینه های تحصیل در برخی از دانشگاه های برتر دانمارک آورده شده است :

 • دانشگاه آلبورگ 15000 دلار در سال برای دانشجویان در مقطع کارشناسی و از 48،450 کرون دانمارک در هر سال تا 100،800کرون دانمارک (تقریبا از 7100 تا 14،780 دلار آمریکا) برای دوره های تحصیلات تکمیلی دریافت می کند.
 • دانشگاه آرهوس 8000 تا 15،300 یورو (8،690 تا 16،620 دلار آمریکا) برای مقاطع کارشناسی خارج از اتحادیه اروپا/ EEA و برای دوره های کارشناسی ارشد دریافت می کند.
 • دانشگاه فنی دانمارک سالانه 15000 یورو برای هر دو دانشجوی کارشناسی و کارشناسی ارشد دریافت می کند.
 • دانشگاه کپنهاگ سالانه 10،000-17،000 یورو (10،860 تا 18،470 دلار آمریکا) برای مقاطع کارشناسی خارج از اتحادیه اروپا EEA /و 75000 کرون دانمارک در سال (حدود 10،920 دلار آمریکا برای دو سال) برای برنامه های کارشناسی ارشد دریافت می کند.
 • دانشگاه جنوب دانمارک 6،200-13،900 یورو (تقریبا 6،778 – 15،200 دلار آمریکا) برای مقاطع کارشناسی و از دانشجویان کارشناسی ارشد برای دو سال 8500 یورو (تقریبا 9291 دلار آمریکا) دریافت می کنند.

هزینه تحصیل در دانمارک بر اساس رشته های تحصیلی

 • هزینه های کارشناسی برای دانشجویان بین المللی در رشته های علوم انسانی
  • هزینه در هر ترم 30 واحد درسی : 4.350 یورو
  • هزینه در هر سال 60 واحد درسی : 8700 یورو
  • هزینه کل دوره تحصیل 180 واحد درسی : 26100 یورو
 • هزینه های کارشناسی برای دانشجویان بین المللی در رشته های علوم طبیعی
  • هزینه در هر ترم 30 واحد درسی : 9000 یورو
  • هزینه در هر سال با 60 واحد درسی : 18000 یورو
  • هزینه تحصیل کامل 180 واحد درسی : 54000 یورو

هزینه زندگی در دانمارک

هزینه زندگی در کنار هزینه تحصیل در دانمارک بخش مهمی از هزینه یک دانشجوی بین المللی را تشکیل می دهد و کشور دانمارک از بهترین کشور ها در زمینه امکانات زندگی و سطح رفاه شهروندان است ، استاندارد های زندگی در این کشور در بالاترین سطح ممکن است و هزینه زندگی می تواند از برخی از کشور های اروپا بیشتر باشد ، البته مخارج زندگی به عادات و سطح توقع شما نیز بستگی دارد .

برای داشتن یک زندگی دانشجویی مناسب به هزینه ای در حدود 10۰۰ یورو در ماه نیاز است ، البته این میزان برای شهر های بزرگ کشور دانمارک است و زندگی در شهر های کوچک می تواند کمتر باشد ، بیشترین هزینه شامل مسکن می شود که در صورت دریافت خوابگاه و یا داشتن هم خانه می تواند کاهش یابد.

سایر هزینه های متوسط زندگی در دانمارک

 • هزینه کتاب ها و مواد دوره برای دوره های دانمارک ماهیانه 30-65 یورو (تقریبا 5-10 دلار آمریکا) است.
 • هزینه قبض تلفن همراه شما در دانمارک حدود 150 کرون دانمارک در هر ماه است (تقریبا 22 دلار آمریکا)
 • عضویت در سالن ورزشی در دانمارک به طور متوسط 36 دلار آمریکا در هر ماه برای شما هزینه دارد
 • هزینه حمل و نقل ماهانه به طور متوسط 59 دلار در ماه هزینه دارد ، با این حال ، بسیاری از دانشجویان در دانمارک از دوچرخه های خود برای رفت و آمد دانشگاه استفاده می کنند.
 • هزینه صرف غذا در یک رستوران میان رتبه برای هر شخص 44 دلار آمریکا است.

اگر به هزینه های تحصیل در خارج از کشور فکر می کنید ، خوب است کشور لهستان را نیز بررسی کنید ، در مقاله تحصیل در لهستان گفته ایم که چرا این کشور یکی از ارزان ترین مقاصد تحصیلی در اروپاست.

مزایا و معایب تحصیل در دانمارک

مانند هر چیز دیگری در دنیا تحصیل در خارج از کشور دارای مزایا و معایبی است البته بر اساس شواهد و بررسی می توان اطمینان داشت که مزایای تحصیل در دانمارک بر معایب آن برتری دارد و افراد علاقمند به تحصیل در خارج از کشور می توانند با خیال راحت این کشور را به عنوان مقصد تحصیلی خود انتخاب کنند ، در ادامه با تعدادی از مزایای تحصیل در دانمارک آشنا خواهیم شد.

مزایا و معایب تحصیل در دانمارک

دانشگاه های دارای رتبه برتر در سطح جهان

دانشگاه کپنهاگ در میان دانشگاه های دانمارک رتبه بالایی دارد ، این دانشگاه دارای نرخ بالای تبادل دانشجویی بین المللی با بی شمار دوره هایی است که می توانید از میان آنها انتخاب کنید ، این مرکز همچنین یکی از بزرگترین مراکز تحقیق و آموزش در کشور های شمال اروپا است.

دانشگاه جنوب دانمارک همچنین برنامه های تحصیل رقابتی در خارج از کشور را برای دانشجویان بین المللی ارائه می دهد ، روند درخواست آن ساده است و ایده های اقامتی را برای دانشجویانی که از خارج از کشور به دانمارک نقل مکان می کنند فراهم می کند ؛ این دانشگاه از دانشجویان تبادل پذیر استقبال می کند و تعدادی دوره به زبان انگلیسی ارائه می دهد ، با دیگر دانشگاه های برتر این کشور پیش از این آشنا شده ایم.

بورسیه های تحصیلی / کمک هزینه تحصیلی

بسیاری از دانشگاه های دانمارک بورسیه تحصیلی ، کمک هزینه تحصیلی و یا کمک مالی برای کمک به تحصیلات دانشجویان خود ارائه می دهند ، هرچند که همه بورسیه های تحصیلی در دسترس دانشجویان بین المللی نیست ؛ با این حال ، روش های دیگری برای دریافت بورسیه تحصیلی وجود دارد که منحصر به دانشجو و اهداف او است.

امکان تحصیل به زبان انگلیسی

شما به عنوان یک دانشجوی بین المللی در دانمارک می توانید از بین بیش از 500 برنامه کارشناسی و 1300 دوره کاملا انگلیسی آموزش ببینید ؛ رشته های تحصیلی در زمینه های مختلفی مانند علوم ، فناوری ، علوم دارویی ، بازرگانی ، معماری ، طراحی ، علوم انسانی و موارد دیگر در دانشگاه های این کشور به زبان انگلیسی ارائه می شوند.

زندگی اجتماعی / سنت های منحصر به فرد

دانشجویان در دانمارک در تعاملات اجتماعی بیشتری پیرامون تحصیلات خود شرکت می کنند ، در ابتدای سال ، دانشجویان در گروه های مطالعه قرار می گیرند که هفتگی برای بحث در مورد خواندن و کار در کلاس با هم دیدار می کنند.

همچنین رویداد های سنتی مانند “Kapsejlads” دانشگاه آرهوس به معنای Regatta بهار وجود دارد ، در طی این رویداد ، دانشجویان برای برنده شدن بلیط های جشنواره Roskilde در اطراف دریاچه های وسط دانشگاه برای یک روز نوشیدن ، استراحت ، مسابقات قایق و یک مسابقه جمع می شوند.

تحصیل در خوشبخت ترین کشور جهان

از طریق گزارش شادی جهانی ، دانمارک در آوریل 2016 به عنوان خوشبخت ترین کشور جهان انتخاب شد ، برای رتبه بندی 156 کشور مورد بررسی ، تیمی از دانشگاه بریتیش کلمبیا به بررسی مسائل مشترک بین کشور ها پرداخت که شامل تولید ناخالص داخلی بزرگ سرانه ، امید به زندگی سالم هنگام تولد و عدم فساد در رهبری بود.

اما سه چیز اساسی وجود دارد که شهروندان بر آن بیشتر تاکید دارند احساس حمایت اجتماعی ، آزادی انتخاب در زندگی و فرهنگ سخاوت است ، نتایج دانمارک درصد بالایی از برابری جنسیتی و ساکنانی را که عاشق دو چرخه سواری هستند نشان داد ؛ این به سلامت مردم و محیط زیست کمک می کند.

فرهنگ غذایی عجیب و غریب

دلیل دیگر تحصیل در خارج از کشور در دانمارک ، تجربه فرهنگ غذایی منحصر به فرد این کشور است ، برای صبحانه ، مردم دانمارک غالبا غذایی به نام “یمردریس” خواهند داشت ، این شامل نان چاودار خرد شده است که با شکر قهوه ای مخلوط شده است.

غذای صبحگاهی دیگری که می توانید به عنوان دانشجوی تحصیل در خارج از کشور تجربه کنید “wienerbred” یک شیرینی دانمارکی پر از کاستارد است ؛ صبحانه معمولا زمان جشن در دانمارک است ، در حالی که شام زمان معمول غذا خوردن در جشن آمریکایی است.

معایب تحصیل در دانمارک

 • یک سیستم یادگیری تمرین گرا در دانشگاه های دانمارک ارائه می شود که لازم نیست برای همه مناسب باشد 
 • عادت به سیستم جدید آموزشی برای تحصیل در دانمارک دشوار است ؛
 • تقریبا هر پروژه در دانشگاه های دانمارک کار گروهی است ، فقط چند پروژه منفرد در طول ترم وجود دارد ؛
 • دانشجویان محصل در دانشگاه های دانمارک تقریبا هر روز به دانشگاه می روند ( تقریبا از ساعت 8 تا 15) ؛
 • برای برخی از افراد نقطه ضعف حضور اجباری در کلاس ها است ؛
 • تکالیف پروژه های شرکت ها اغلب دشوار است ؛
 • زمان زیادی برای تهیه پروژه در دانشگاه های دانمارک صرف می شود ؛
 • بیشتر اوقات دانشجویان از کل ترم یک ارزیابی گروهی و یک نمره نهایی کسب می کنند.

موسسات اعزام دانشجو به دانمارک

در این مقاله با جزئیات و شرایط مهاجرت تحصیلی به دانمارک ، نحوه اخذ پذیرش ، نحوه اخذ ویزای تحصیلی ، هزینه تحصیل بهترین شهر ها و دانشگاه های دانمارک آشنا شدیم اما باید توجه داشت که مطالعه و بررسی این گونه مقالات تنها سبب آشنایی شما با کلیات مهاجرت تحصیلی به دانمارک می شود و به طور قطع گزینه مناسبی برای اقدام شخصی برای مهاجرت به این کشور نیست.

موسسات اعزام دانشجو به دانمارک

مهاجرت مطمئن و آسان به این کشور و دیگر کشور های جهان نیازمند مشاوره با افرادی مطلع و با تجربه در زمینه مهاجرت و تحصیل در کشور مورد نظر است.

بر اساس تجربه می توان نتیجه گیری کرد که انتخاب نادرست و کمبود دانش و آگاهی در زمینه مهاجرت تحصیلی می تواند سبب ایجاد مشکلاتی برای علاقمندان تحصیل در خارج از کشور شود که در برخی موارد حتی ممکن است به رد درخواست پذیرش از دانشگاه مورد نظر و یا دریافت ویزای تحصیلی او ختم شود.

بنابراین توصیه می کنیم که برای طی کردن آسان مطمئن این مسیر و آغاز تحصیل خود در دانشگاه های دانمارک با افرادی آگاه به مهاجرت تحصیلی به این کشور مشورت کرده و از تجربیات آن ها استفاده کنید ، یکی از گزینه های موجود موسسات اعزام دانشجو به دانمارک است.

ویژگی های موسسات اعزام دانشجو به دانمارک در ایران

موسسه های اعزام دانشجو به دانمارک در ایران موسسه هایی هستند که مجوز خود را از وزارت علوم ایران دریافت کرده و زمینه فعالیت آن ها تنها اعزام دانشجو به دانمارک است البته لازم به ذکر است که این موسسات آشنایی زیادی با قوانین مهاجرتی و مسائل حقوقی مهاجرت ندارند پس نمی توان آن ها را به عنوان بهترین گزینه برای مشاوره انتخاب کرد.

به طور قطع بهترین گزینه برای مشاوره موسسات یا افرادی هستند که از کلیه جزئیات به روز در زمینه مهاجرت تحصیلی ، دریافت ویزا و دیگر مسائل حقوقی و مهاجرتی آگاهی کافی دارند و شما به راحتی می توانید بحث مهاجرت تحصیلی خود به دانمارک یا هر کشور دیگری را به آن ها سپرده و در مهاجرت خود کمترین دغدغه را داشته باشید.

سوالات پر تکرار تحصیل در دانمارک

در متن بالا تلاش کردیم تمام آموزش ها و نکات لازم برای کسانی که به تحصیل در دانمارک به عنوان یک گزینه برای تحصیل در خارج از کشور فکر می کنند را توضیح دهیم.

در زیر هم به سوالات مهمی که ممکن است برای شما پیش بیاید پاسخ خواهیم داد اما چنانچه پرسشی در ذهن دارید می توانید در قسمت دیدگاه های سایت مطرح کرده و توسط شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) به پاسخ خود برسید.

هزینه تحصیل در دانمارک چقدر است؟

تحصیل در دانمارک برای دانشجویان بین المللی که از کشور های دیگر اسکاندیناوی می آیند یا بخشی از EEA هستند رایگان است ، برای بقیه کشورها شهریه سالانه تخمینی بین 6000 تا 16000 یورو است.

آیا هنگام تحصیل در دانمارک اجازه کار کردن دارم ؟ چگونه؟

اگر اهل کشورهایی هستید که بخشی از EEA هستند ، می توانید شغل تمام وقت پیدا کنید اگر دانشجوی خارج از EEA هستید ، می توانید فقط 20 ساعت در هفته کار کنید.

هزینه دوره های زبان دانمارکی در دانمارک چقدر است؟

هزینه دوره های زبان دانمارکی در دانمارک بسته به نوع دوره و موسسه زبان متفاوت است و 1800 دلار به بالا می باشد.

می خواهم بدانم آیا امکان تحصیل در دانمارک به زبان انگلیسی هم وجود دارد؟

بله ، در دانمارک ، حدود 70 برنامه کارشناسی و 390 برنامه کارشناسی ارشد در این کشور به زبان انگلیسی ارائه می شوند.

برای تحصیل دکترا در دانمارک چه دانشگاهی را انتخاب کنم و آیا بورسیه می توانم بگیرم؟

دانشگاه های ارائه دهنده تحصیل در مقطع دکترا شامل دانشگاه آلبرگ ، دانشگاه ارهوس ، دانشکده بازرگانی کپنهاگ و غیره هستند ، بورسیه تحصیلی برای دکترا در دانشگاه های دانمارک ارائه می شود و هزینه های تحصیل صفر خواهد بود.

برای تحصیل در دانمارک نمره آیلتس چقدر باید باشد؟

حداقل نمره آیلتس قابل قبول برای تحصیل در دانشگاه های دانمارک 6.5 است که معادل B میباشد البته برای پذیرش در برخی دانشگاه های دانمارک به نمره آیلتس 7 یعنی سطح A نیاز است.

دوست دارم رشته آی تی را در دانمارک بخوانم ، هزینه تحصیل چقدر خواهد بود؟

هزینه تحصیل در رشته های مهندسی در دانمارک بسته به رشته تحصیلی و مقطع تحصیل متفاوت است ، هزینه تحصیل در رشته های مهندسی به طور متوسط 13000 یورو برای هر سال تحصیلی است.

مراحل تحصیل دکترا در دانمارک چگونه است؟

برنامه مطالعاتی – این باید در 3 ماه اول با جزئیات دوره های تدریس شده و تحقیق پیشنهادی دانشجو با موسسه تکمیل و تأیید شود ؛ پایان نامه خود را بنویسند و دفاع از پایان نامه در برابر هیئت منصفه

آِیا با حقوق کار دانشجویی در دانمارک می توان هزینه تحصیل را پرداخت؟

خیر ، حقوق یک دانشجو بالا نیست اما می تواند برخی از هزینه ها مانند اجاره خوابگاه و یا خوراک فرد را برای هر ماه تامین سازد.

هزینه تحصیل دکترا دردانمارک چقدر است؟

به طور معمول هزینه تحصیل در مقطع دکتری 6000-16000 یورو در سال می باشد.

در مقاله فوق مشاوران شرکت مهاجرتی رجبی تلاش کردند تحصیل در دانمارک را بررسی کرده و به روز ترین اطلاعات در کلیه زمینه های مربوط به مهاجرت تحصیلی به این کشور را ارائه کنند ، در صورت تمایل به کسب اطلاعات بیشتر در خصوص تحصیل در فرانسه ، کانادا ، آلمان و سایر کشور ها علاوه بر مطالعه مقالات سایت ، می توانید با دفاتر همکار موسسه در شهر های تهران و شیراز تماس حاصل نمایید ؛ پیشنهاد ما مطالعه مقاله جامع  تحصیل در فرانسه  است.

Rate this post
بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *