دانمارک

اطلاعات کشور دانمارک

اطلاعات کشور دانمارک

اطلاعات کشور دانمارک همچون اطلاع از نوع آب و هوا ، زبان ، دین ، غذاهای معروف و غیره برای افرادی که قصد مهاجرت به این کشور را دارند خالی از لطف نیست و در ابتدای کار باید تا جای ممکن اطلاعات خود را در این زمینه بالا ببرند ، در ادامه نیز مشاوران شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) اطلاعات مفیدی از این کشور را بیان کرده اند.

برای دستیابی به اطلاعات کامل و دقیق پیرامون مسایل مهاجرتی کشور دانمارک ، به مقاله مهاجرت به دانمارک مراجعه کرده و با روش های قانونی مهاجرت به این کشور شاد آشنا شوید.

در شمال اروپا پادشاهی کوچکی وجود دارد که به دلیل دولت رفاه قوی ، اقتصاد سرمایه داری بازار مختلط و یکی از برابرترین جوامع در جهان شناخته شده است ، همچنین دانمارک چندین سال متوالی توسط چندین گزارش بین المللی به عنوان شادترین کشور جهان معرفی شد.

دانمارک کوچکترین کشور اسکاندیناوی در شمال اروپا از شبه جزیره یوتلند و بیش از 500 جزیره با مکان های فراوانی برای بازدید تشکیل شده است و از جنوب با آلمان هم مرز است و با نروژ ، سوئد ، لهستان و بریتانیا مرزهای دریایی مشترک دارد ، پادشاهی دانمارک همچنین شامل دو قلمرو خودگردان جزایر فارو و گرینلند است که دومی بیش از 500 برابر بزرگتر از دانمارک است اما 100 برابر کمتر جمعیت دارد.

دانمارک ، کشوری با مساحت 42916 کیلومتر مربع و جمعیتی حدود 5.5 میلیون نفر است و پایتخت و بزرگترین شهر آن کپنهاگ است ، زبان های گفتاری این کشور دانمارکی و آلمانی بوده و انگلیسی زبان دوم غالب است و زبان های رایج دیگر آن فاروئی و گرینلندی است ، همچنین واحد پول آن کرون و دین مردم آن غالبا مسیحیت است.

اطلاعات کشور دانمارک

نوع حکومت و ساختار سیاسی دانمارک

دانمارک یک پادشاهی مشروطه است و سیستم سیاسی دانمارک ساختاری چند حزبی است که در آن چندین حزب می توانند در هر زمان در پارلمان نماینده داشته باشند ، دولت های دانمارک اغلب با اقلیت ها مشخص می شوند که با کمک یک یا چند حزب حامی به آنها کمک می شود و این بدان معناست که سیاست دانمارک مبتنی بر سیاست اجماع است.

در حال حاضر دانمارک دارای یک دولت اقلیت است که توسط حزب سیاسی سوسیال دموکرات ها با حمایت احزاب سیاسی سوسیال رادیکال ، سوسیالیست خلق و اتحاد سرخ – سبز تشکیل شده است و دولت در انتخابات پارلمانی 5 ژوئن 2019 انتخاب شد ، مته فردریکسن به عنوان رهبر سوسیال دمکراتیت در سال 2019 به عنوان نخست وزیر دانمارک انتخاب شد و انتخابات پارلمانی بعدی قبل از 4 ژوئن 2023 برگزار خواهد شد.

در دانمارک نخست وزیر ریاست دولت را بر عهده دارد که علاوه بر آن از وزرای کابینه تشکیل شده است که بخش های مختلف مانند دادگستری ، دارایی و کشاورزی را اداره می کنند و رئیس تشریفاتی دولت یعنی پادشاه ، نخست وزیر ( به طور کلی رهبر بزرگترین حزب یا ائتلاف در فولکتینگ ) و وزرای کابینه را با مشورت قوه مقننه منصوب می کند.

پادشاه همچنین قوانینی را که توسط فولکتینگ به پیشنهاد هیئت دولت به عنوان شورای دولتی به تصویب می رسد ، امضا می کند و برای اجرایی شدن ، قوانین باید توسط حداقل یکی از اعضای کابینه امضا شود.

قوه مقننه دانمارک

پارلمان دانمارک به عنوان فولکتینگ شناخته می شود و مرکز قدرت در نظام سیاسی دانمارک است ، این کشور بر قوه مجریه نظارت دارد تا اطمینان حاصل کند که دولت به وظایف خود مطابق با قانون اساسی عمل می کند و این قدرت نظارت را با سؤال از وزرا در مورد مسائل و تصمیمات سیاسی ، با برگزاری مناظره در مورد موضوعات مربوط به سیاست دولت و با تصویب پیشنهادها اعمال می کند.

قوه قضاییه دانمارک

با توجه به اصل تفکیک قوا که در قانون اساسی دانمارک ذکر شده است ، قوه قضاییه دانمارک مستقل از پارلمان و قوه مجریه است ، پادشاه قدرت تعیین قضات را برای خود محفوظ می دارد ، دانمارک دارای سیستم قانون مدنی است و عالی ترین دادگاه کشور ، دیوان عالی کشور است که از رئیس دادگاه و 18 قاضی دیگر تشکیل شده است.

قضات توسط پادشاه با پیشنهاد وزیر دادگستری و مشاوره شورای انتصابات قضایی ( یک هیئت مستقل شش نفره از قضات و وکلا ) منصوب می شوند ، همچنین دادگاه های تابعه ای در کشور وجود دارد که شامل دادگاه ویژه کیفرخواست و تجدیدنظر ، دادگاه عالی ، دادگاه های دریایی و بازرگانی و دادگاه های شهرستان می شود.

فولکتینگ

پارلمان دانمارک ، فولکتینگ ، قدرت بیشتری نسبت به پارلمان های دیگر کشورهای اتحادیه اروپا دارد ، مشخصه نظام چند حزبی آن همکاری بین احزاب سیاسی در اکثر مسائل است ، پادشاهی یک مدل رفاه دولتی دارد که فولکتینگ از آن حمایت گسترده‌تری می‌کند و این امر منجر به تاکید بر کارایی در بخش عمومی پادشاهی شده است ، مردم دانمارک سطح بالایی از رضایت خود را از مؤسسات خود ابراز کرده اند و دانمارک در میان کشورهایی با کمترین فساد در سراسر جهان قرار دارد.

فرودگاه ها و خطوط هوایی مهم دانمارک

چهار فرودگاه بین‌ المللی در دانمارک وجود دارد که پروازهای بین ‌المللی دارند ، اما فرودگاه کپنهاگ بزرگترین و شلوغ‌ ترین فرودگاه در اسکاندیناوی و همچنین یکی از قدیمی‌ترین فرودگاه‌ها در تمام اروپا است.

فرودگاه ها و خطوط هوایی مهم دانمارک

بیلوند نیز دومین فرودگاه مهم دانمارک است و فرودگاه های فعال دیگری مانند برنهلم و Midtjyllands نیز وجود دارند که فقط مسیرهای ملی را انجام می دهند.

برخی از خطوط هوایی مهم در دانمارک در مسیر های بین المللی عبارتند از :

 • Areoflot
 • Air Baltic
 • Air France
 • Alitalia
 • Austrian Airlines
 • British Airways
 • Emirates
 • Easyjet
 • Finnair
 • Great Danes Airlines (Ålborg)
 • Iberia
 • Jettime
 • Lot
 • Lufthansa
 • Norwegian Airlines
 • Phillipines Airlines
 • Qatar Airways
 • Ryan Air
 • SAS
 • Singapore Airlines
 • Tap Portugal
 • Thai Airways
 • Vueling

در زیر نیز می توانید اطلاعات پرواز های فرودگاه ها و خطوط هوایی مهم دانمارک را مشاهده کنید.

فرودگاه کپنهاگ

فرودگاه کپنهاگ که با نام فرودگاه کاستروپ نیز شناخته می شود ، بزرگترین فرودگاه بین المللی دانمارک است و علاوه بر خدمات رسانی به پایتخت دانمارک ، به نیوزیلند ، منطقه اورسوند و بخشی از جنوب سوئد نیز خدمات رسانی می کند ، فرودگاه کپنهاگ در 8 کیلومتری جنوب کپنهاگ و 24 کیلومتری غرب مالمو ( سوئد ) واقع شده است به عنوان مرکز چندین شرکت هواپیمایی بزرگ مانند خطوط هوایی اسکاندیناوی ، شاتل‌های هوایی نروژی ، بلو 1، خطوط هوایی توماس کوک اسکاندیناوی و جت‌تایم عمل می‌کند.

فرودگاه بیلوند

فرودگاه بیلوند دومین فرودگاه شلوغ دانمارک است و تنها 2 کیلومتر از مرکز بیلوند فاصله دارد ، این فرودگاه بیش از 20 پرواز بین المللی منظم دارد که از جمله آنها حتی به شرم الشیخ در مصر می باشد.

فرودگاه آلبورگ

فرودگاه آلبورگ در شمال غربی مرکز شهر آلبورگ واقع شده است و برخی از پروازهای بین المللی منظم آن پروازهای آمستردام ، مالاگا ، پالما د مایورکا و لندن – استنستد و سایر پروازهای آن چارترهای فصلی هستند ( بیشتر به اسپانیا و یونان ).

فرودگاه آرهوس

فرودگاه آرهوس از نظر تعداد مسافر کوچکترین فرودگاه بین المللی دانمارک است و در تیرستروپ در 36 کیلومتری شمال شرقی آرهوس واقع شده است و در حال حاضر پروازهای منظمی به گوتنبرگ ، اسلو ، پراگ ، گدانسک و استکهلم و به صورت فصلی به آلمان ، اسپانیا ، فرانسه و کرواسی دارد.

سیستم حمل و نقل در دانمارک

در دانمارک می توان به اکثر شهرها با قطار ، اتوبوس یا کشتی سفر کرد ، کپنهاگ یکی از کارآمدترین سیستم‌های مترو در جهان را دارد که یک سیستم کاملا خودکار که 24 ساعته می باشد.

سیستم حمل و نقل در دانمارک

سیستم حمل و نقل دانمارک از طریق پل و کشتی به سوئد ، از طریق زمینی به آلمان و همچنین به نروژ با کشتی متصل است و جاده های آسفالت طولانی آن باعث سهولت در رانندگی و رفت و آمد می شود.

دوچرخه سواری وسیله اصلی حمل و نقل شخصی در دانمارک است ، زیرساخت دوچرخه سواری کشور استثنایی است و شبکه گسترده ای از مسیرها و راه های دوچرخه را فراهم می کند ، دولت دانمارک سیستم VIN را در سال 1942 برای تسهیل کدگذاری منحصر به ‌فرد همه دوچرخه‌ ها در کشور معرفی کرد.

اتوبوس، قطار و مترو همگی تحت پوشش Rejsekort ، یک سیستم مرکزی صدور بلیط الکترونیکی هستند و از طریق Rejsekort می‌توان به کارت ‌های مسافربری و کرایه‌های تخفیف‌یافته نیز دسترسی داشت.

سیستم حمل و نقل قطار

شبکه راه آهن ملی در دانمارک توسط Danske Statsbaner اداره می شود و همچنین S-train شبکه ریلی را در کپنهاگ اداره می کند و مهاجران می توانند از قطار برای سفر بین شهرهای بزرگ در تمام شهر های دانمارک استفاده کنند.

شهرهای کوچکتر و مناطق روستایی دانمارک توسط قطارهای منطقه ای خدمات رسانی می شوند و قطارهای مسافت طولانی به طور مکرر در طول روز حرکت می کنند و راهی آرامش بخش و ایمن برای سفر بین شهرهای دانمارک هستند و همانطور که گفته شد این کشور همچنین دارای خطوط راه آهن بین المللی به سوئد و آلمان است.

سیستم حمل و نقل مترو

کپنهاگ تنها مرکز دارای سیستم حمل و نقل مترو در دانمارک است که به خوبی با سایر خطوط حمل و نقل عمومی در سراسر شهر ادغام شده است.

هر سه خط مترو 24 ساعته در خدمت هستند و بین هر قطار در ساعات شلوغی 2 تا 4 دقیقه و در خارج از ساعت شلوغی و در تعطیلات آخر هفته 3 تا 6 دقیقه فاصله است ، جمعه و شنبه شب ( بعد از ساعت 01:00 ) قطارها با فاصله 7 تا 15 دقیقه و با فاصله 20 دقیقه بعد از نیمه شب در روزهای هفته ( از یکشنبه تا پنجشنبه ) حرکت دارند.

سیستم حمل و نقل اتوبوس

سیستم حمل و نقل اتوبوس در مسافت های طولانی خوب است که سفر بین شهرهای دانمارک را آسان می کند ، سفر در دانمارک با اتوبوس بسیار ارزان تر از سفر با قطار است و نیازی به خرید بلیط از قبل نیست و همچنین امکان سفر به دانمارک و برگشت با اتوبوس وجود دارد.

اتوبوس های عمومی به اندازه ای که در گذشته در دانمارک بودند رایج نیستند و در هر نقطه نزدیکی مورد استفاده قرار نمی گیرند و با این حال برای مثال آرهوس ، هنوز دارای یک سرویس اتوبوس محلی کارآمد است

سیستم حمل و نقل کشتی

دانمارک یک مجمع الجزایر است ، بنابراین سیستم حمل و نقل کشتی یکی از بهترین راه ها برای رفت و آمد است و این امر مخصوصا برای مهاجرانی که می خواهند در برخی از جزایر کوچکتر کاوش کنند ، جالب است.

همچنین خطوط بین المللی کشتی به مقاصدی مانند سوئد ، نروژ ، آلمان و بریتانیا وجود دارد.

هزینه انواع بلیط وسایل حمل و نقل عمومی در دانمارک

هزینه انواع بلیط وسایل حمل و نقل عمومی در دانمارک بسته به سفر و مدت اقامت دارد و همیشه به یاد داشته باشید که برای جلوگیری از جریمه شدن ( 750 کرون ) در هنگام بازرسی بلیط ، یک بلیط معتبر همراه خود داشته باشید.

بزرگسالان با بلیط معتبر یا پاس شهری می توانند 2 کودک زیر 12 سال را رایگان به همراه داشته باشند که قیمت این بلیط ها به شرح زیر است ، لازم به ذکر است هریک از این بلیط ها سفر به بخش های خاصی را پوشش می دهد برای مثال با City Pass Large ، می‌توان بین 24 تا 120 ساعت با وسایل نقلیه عمومی در مناطق 1 تا 99 به صورت نامحدود سفر کرد که این مناطق شامل کپنهاگ ، روسکیلد و السینور هستند.

 • City Pass Small ( 24 – 120 ساعت ) : 80 – 300 کرون
 • City Pass Large ( 24 – 120 ساعت ) : 160 – 600 کرون
 • City Pass X-Large ( 24 ساعت ) : 260 کرون
 • City Pass Vest ( 24 ساعت ) : 160 کرون
 • City Pass Syd ( 24 ساعت ) : 160 کرون

با استفاده از گزینه های زیر می توان بلیط خود را خریداری کرد :

 • دستگاه های فروش بلیط در فرودگاه ، ایستگاه های قطار ، ایستگاه های مترو و کیوسک های 7-Eleven
 • برنامه موبایل DOT billetter برای کاربران اندروید یا iOS
 • در اتوبوس ( فقط پول نقد ، کرون دانمارک )

اگر برای مدت طولانی تری اقامت دارید یا قصد دارید در کپنهاگ زندگی کنید ، می توانید با دریافت کارت سفر Rejsekort در هزینه خود صرفه جویی کنید که قیمت آن بین 30 تا 60 کرون بسته به مقصد سفر متفاوت است.

حال که باز هزینه های حمل و نقل در دانمارک آشنا شدید ، شاید بخواهید سایر هزینه های زندگی مانند مسکن را هم بدانید ، مقاله قیمت خانه برای زندگی در دانمارک را در همین سایت بخوانید.

اختلاف ساعت ایران و دانمارک

به دلیل متفاوت بودن موقعیت جغرافیایی ایران و دانمارک و همچنین حرکت چرخشی زمین به دور خود و دور خورشید و در نتیجه آن طلوع و غروب متفاوت خورشید ، تفاوت های زمانی بین این دو کشور وجود دارد.

اختلاف ساعت ایران و دانمارک

هنگام برنامه ریزی برای سفر بین ایران و دانمارک ، باید در نظر داشته باشید که این دو کشور در مناطق زمانی متفاوتی قرار دارند و اختلاف ساعت ایران و دانمارک 2:30 است یعنی دانمارک 2:30 از تهران عقب تر است.

همچنین هنگام تهییه بلیط باید در نظر داشته باشید که ساعت خروج به وقت کشور مبدا و ساعت ورود نیز به وقت کشور مقصد است و توجه به این تفاوت های زمانی در برنامه ریزی سفر های بین المللی و ترانزیت بسیار مهم است.

شهرهای صنعتی دانمارک

دانمارک محل استقرار شرکت ‌های کلاس جهانی در چندین صنعت با تمرکز ویژه بر انرژی‌های تجدیدپذیر است و بیش از 40 سال سیاست های انرژی بلندپروازانه به دانمارک کمک کرده است تا در خط مقدم ” تکنولوژی پاک ” قرار گیرد ، دانمارک همچنین یکی از قوی‌ترین خوشه‌ها را در زمینه بیوتکنولوژی و علوم زیستی در جهان دارد که مبتنی بر مشارکت‌های دولتی و خصوصی قوی است.

نوآوری در مواد غذایی یکی دیگر از صنایع دانمارکی است که هم در سطح ملی و هم در سطح بین المللی تأثیرگذار است و محصولات غذایی دانمارکی دارای کیفیت بالا و بهداشت و ایمنی مثال زدنی هستند و جای تعجب نیست که برخی از بهترین سرآشپزها و رستوران های جهان را می توان در دانمارک یافت.

صنایع اصلی که دانمارک شروع به سرمایه گذاری بیشتر در آن ها کرده است توربین های بادی ، داروسازی ، تجهیزات پزشکی ، کشتی سازی و نوسازی ، آهن ، فولاد ، فلزات غیر آهنی ، مواد شیمیایی و غیره است.

به دلیل تفاوت در جغرافیا و دما ، انواع خاصی از مشاغل صنعتی در مناطق خاصی از دانمارک رایج تر است ، مهمترین شهرهای صنعتی دانمارک کپنهاگ ، آرهوس ، آلبورگ و اودنسه می باشند.

اگر قصد مهاجرت به این کشور را دارید و می خواهید به کار بپردازید ، باید مشاغل مورد نیاز و نحوه پرداخت حقوق و دستمزد و بسیاری مسایل دیگر را بدانید ، مقاله کار در دانمارک ، اطلاعات مفیدی در این باره به شما خواهد داد.

در جدول زیر صنایع اصلی این سه شهر آورده شده است.

صنایعشهر
حمل و نقل و تدارکات ، ساخت و ساز، تجارت ICTکپنهاگ
صنعت کشاورزی ، صنعت فناوری اطلاعات ، بهداشت و درمانآرهوس
صنعت توربین های بادی ، صنعت کشاورزی ، صنعت سیمان ، صنعت داروسازیآلبورگ
صنعت الکترونیک ، صنعت ماشین آلات و تجهیزات حمل و نقل ، صنعت نساجی و پوشاک ، صنعت ساختمان ، صنعت مبلمان و سایر محصولات چوبی ، صنایع تبدیلی مواد غذاییاودنسه

آب و هوای دانمارک

دانمارک دارای آب و هوای معتدل است که با تابستان های نسبتا خنک و زمستان های نسبتا سرد مشخص می شود و از نظر بارندگی ، میزا بارش آن در حدود 765 میلی متر در سال است و موقعیت جغرافیایی و سرعت بالای باد دانمارک به آن مزیتی برای استفاده از انرژی باد می دهد.

آب و هوای دانمارک

بهار ( مارس تا می ) سرما شروع می شود اما به تدریج گرم می شود و معمولا خشک ترین فصل است.

تابستان ( ژوئن تا آگوست ) بهترین فصل برای بازدید است زیرا به دلیل عرض جغرافیایی شمالی ، هوا با نور روز طولانی – حدود 17 ساعت نور در ماه ژوئن و جولای – دلپذیر است و در ماه ژوئیه ، میانگین بالاترین درجه حرارت در کپنهاگ 21 درجه سانتیگراد است.

دما برای شهرهای شمالی که با دریای شمال هم مرز هستند کمتر است ، تغییرات آب و هوایی بر همه کشورها از جمله دانمارک تأثیر می گذارد ، بنابراین هر از گاهی روزهای گرمی وجود دارد که دمای هوا به 30 درجه سانتی گراد و بالاتر می رسد.

آب و هوای دانمارک در پاییز ( سپتامبر تا نوامبر ) اغلب همراه با باد و بارانی است.

آب و هوای دانمارک در فصل زمستان ( دسامبر تا فوریه ) سرد و روزها کوتاه است ( آفتاب بین ساعت 15:30 تا 16:30 در ماه دسامبر غروب می کند ) و در ژانویه ، میانگین بالاترین دما 2 درجه سانتیگراد است.

اگر می خواهید در دانمارک درس بخوانید ، آب و هوای این کشور برایتان مهم خواهد بود ، برای شناخت برترین دانشگاه های این کشور و رشته های ارائه شده در آن ، سری به مقاله تحصیل در دانمارک بزنید.

10 تا از بهترین غذاهای دانمارک

غذاهای دانمارکی به خاطر گوشت خوک ، نان چاودار و دسرهای میوه ای و خامه ای معروف هستند و آشپزی در دانمارک همیشه از رویه های خارجی و قاره ای الهام گرفته شده است و استفاده از ادویه های استوایی وارداتی مانند دارچین ، هل ، جوز هندی و فلفل سیاه را می توان در غذاهای دانمارکی قرون وسطی و برخی حتی در وایکینگ ها ردیابی کرد.

10 تا از بهترین غذاهای دانمارک

پیشنهاد می شود در سفر خود به دانمارک طعم و چشیدن 10 تا از بهترین غذاهای دانمارک که در زیر لیست شده اند را از دست ندهید.

اسموربرود

اسموربرود یک غذای سنتی اسکاندیناویایی که بومی دانمارک است ، یک ساندویچ ساده است که از یک نان چاودار کره ای دانمارکی تشکیل شده است که روی آن برش های سرد خوشمزه ، گوشت یا ماهی و پنیر و تزئینات پیاز قرار داده شده است.

فریکادلر

فریکادلر نوعی کوفته است که از مخلوطی از گوشت گاو و خوک تهیه می شود ، فریکادلر که به راحتی درست می شود از چاشنی اصلی پیاز ، جوز هندی ، سیر ، مریم گلی و مقداری نمک و فلفل تشکیل شده است و برخلاف اکثر کوفته ها در تابه به صورت مسطح پخته می شود.

این غذای سنتی دانمارکی معمولا با سیب زمینی آب پز ، کلم قرمز یا ترشی خورده می شود و بسته به زمان روز مقدار غذا متفاوت است ، به عنوان مثال وعده های ناهار کوچکتر از وعده های شام است و روی مخلفات فریکادلر معمولا با سس جعفری پوشانده می شود که به طعم لذیذ گوشت می افزاید.

البته ممکن است این غذا با ماهی نیز پخته شود و برخلاف تمام کوفته های دیگر ، این غذای دانمارکی خاص معمولا سرد مصرف می شود ، ماهی فریکادلر که به همان شکل گوشت خوک شکل گرفته و پخته می شود ، به طور سنتی با ریمولاد که یک نوع سس دانمارکی است سرو می شود.

لورپوستج

لورپوستج غذای محبوب دانمارکی ها از جگر خوک و چربی گوشت خوک است که با موادی مانند پیاز ، تخم مرغ، شیر و آرد تهییه می شود و باید به سورت گرم سرو شود.

استگت فلاسک

دانمارک علاوه بر داشتن غذاهای سنتی خوشمزه ، یک غذای ملی شگفت انگیز نیز دارد که به صورت برش های ضخیم سرخ شده گوشت قلوه گاه خوک همراه با سیب زمینی آب پز و سس جعفری سرو می شود.

فلاسکستگ ( گوشت خوک کبابی )

یکی دیگر از غذا های سنتی دانمارک که همیشه در طول کریسمس مصرف می شود فلاسکستگ است که هیچ میز شامی نباید بدون آن باشد ، این غذا که از گوشت خوک بریان شده و لطیف است معمولا با سیب زمینی آب پز، کلم قرمز سرو می شود.

راگبرود

غذاهای دانمارکی غذاهای چربی نیستند و دارای غذا های سالمی مانند نان چاودار است که به نام راگبرود نیز شناخته می شود ، مواد تشکیل دهنده آن معمولا شامل آرد چاودار ، دانه های چاودار خرد شده و انواع مختلف دانه همچون تخمه آفتابگردان ، دانه کتان یا تخم کدو است که به‌طور سنتی با کره یا به ‌عنوان پایه یک ساندویچ سرو می شود.

شاه ماهی

غذاهای دانمارکی با سابقه وایکینگ ‌های دریانورد ، باید شامل غذای محبوب شاه ماهی نیز باشد

این ماهی که به عنوان ” نقره دریا ” شناخته می شود ، منبعی بی پایان از مواد غذایی را ارائه می دهد که بعدها به ایجاد شهرهای اسکاندیناوی کمک کرد و هزار سال پیش ، وایکینگ ها ماهی را با ترکیبی از نمک و سرکه در یخچال نگهداری می کردند و با گذشت زمان ، این سنت تبدیل به یک سنت فرهنگی شد.

دانمارکی ها از روش ‌های متعددی برای پختن شاه ماهی استفاده می کنند که شامل دودی و سرخ شده است و معمولا در کنار پیاز قرمز ، کیپر ، نان چاودار و تخم مرغ سرو می شوند.

پودینگ قرمز دانمارکی

هیچ شام دانمارکی بدون دسر دانمارکی به پایان نمی رسد و رودگرود یا پودینگ قرمز دانمارکی یک غذای میوه ای شیرین است که اغلب در طول تابستان مصرف و از بلغور و ساقه ریواس تهییه می شود ، این غذای دانمارکی معمولا به عنوان پودینگ با خامه شناخته می شود و برای تهییه آن ساقه های ریواس را می جوشانند و به صورت شربت قندی در می آورند که سپس با میوه هایی از انواع توت و تمشک و انگور مخلوط می شود.

این دسر را می توان به صورت گرم یا سرد با شیر ، شکر وانیل و سس وانیل سرو کرد.

سوسیس دانمارکی

سوسیس دانمارکی ، با سایر انواع سوسیس متفاوت است.

این غذای دانمارکی با ادویه خاص از گوشت خوک و قلوه گاه خوک چرخ شده تشکیل شده است که در پوست سوسیس پر شده است و چاشنی آن پیاز خرد شده ، فلفل دلمه ای ، میخک ، نمک و فلفل است و برخلاف سایر انواع سوسیس در کشورهای دیگر فقط در طول آماده سازی نهایی پخته یا سرخ می شود و بنابراین باید آن را در جای خنک نگهداری کرد ، یا مانند سایر غذاهای خام منجمد کرد ، این غذای سنتی دانمارکی با پوره سیب زمینی ، جعفری و ترشی تکمیل می شود.

پولسر

این میان وعده معروف اغلب رایج ترین فست فود است که در دانمارک خورده می شود که شامل یک سوسیس سنتی دانمارکی است که در نان سرو می شود و به عنوان نوعی هات داگ لذیذ شناخته می شود ، پولسر اصلی با رنگ قرمز غیر معمول خود متمایز است و به طور سنتی با گوشت خوک خالص ساخته می شود.

سوالات پر تکرار اطلاعات کشور دانمارک

در این محتوا از شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) تلاش کردیم اطلاعات کشور دانمارک را در اختیار شما عزیزان قرار دهیم ، سوالات خود را در بخش دیدگاه در پایان هر مقاله بنویسید و پاسخ مشاوران ما را دریافت نمایید.

دانمارک چند فرودگاه دارد و بزرگترین آن کدام است؟

چهار فرودگاه بین‌ المللی در دانمارک وجود دارد که پروازهای بین ‌المللی دارند ، اما فرودگاه کپنهاگ بزرگترین و شلوغ‌ ترین فرودگاه در اسکاندیناوی و همچنین یکی از قدیمی‌ترین فرودگاه‌ها در تمام اروپا است.

آیا دانمارک مترو دارد؟

کپنهاگ تنها مرکز دارای سیستم حمل و نقل مترو در دانمارک است که به خوبی با سایر خطوط حمل و نقل عمومی در سراسر شهر ادغام شده است.

اختلاف ساعت ایران و دانمارک چقدر است؟

دانمارک 2:30 از تهران عقب تر است.

آب و هوای دانمارک چگونه است؟

دانمارک دارای آب و هوای معتدل است که با تابستان های نسبتا خنک و زمستان های نسبتا سرد مشخص می شود و از نظر بارندگی ، میزا بارش آن در حدود 765 میلی متر در سال است و موقعیت جغرافیایی و سرعت بالای باد دانمارک به آن مزیتی برای استفاده از انرژی باد می دهد

سوسیس دانمارکی چه نوع غذایی است؟

سوسیس دانمارکی ، با سایر انواع سوسیس متفاوت است.
این غذای دانمارکی با ادویه خاص از گوشت خوک و قلوه گاه خوک چرخ شده تشکیل شده است که در پوست سوسیس پر شده است و چاشنی آن پیاز خرد شده ، فلفل دلمه ای ، میخک ، نمک و فلفل است و برخلاف سایر انواع سوسیس در کشورهای دیگر فقط در طول آماده سازی نهایی پخته یا سرخ می شود و بنابراین باید آن را در جای خنک نگهداری کرد ، یا مانند سایر غذاهای خام منجمد کرد ، این غذای سنتی دانمارکی با پوره سیب زمینی ، جعفری و ترشی تکمیل می شود.

در این مطلب ، اطلاعات کشور دانمارک که مهمتر است بیان شد ، ضمن اینکه می توانید از سایر مقالات شرکت مهاجرتی رجبی در خصوص شناخت بهتر دانمارک نیز بهره ببرید ، پیشنهاد ما مطالعه مقاله ارزان ترین شهر های دانمارک برای کار و زندگی است ، همچنین مشاوران موسسه مهاجرتی رجبی در دفاتر شهر های تهران و شیراز آماده پاسخگویی به سوالات و ارائه مشاوره مهاجرتی به هموطنان عزیز از سراسر کشور می باشند.

5/5 - (25 امتیاز)
بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *