10 شرکت و بانک مهم در انگلستان

10 شرکت و بانک مهم در انگلستان
مشاور مهاجرتی

10 شرکت و بانک مهم در انگلستان نقش مهمی در اقتصاد و روابط اقتصادی این کشور ایفا می کنند ، در این محتوا از شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) در تلاشیم این شرکت ها و بانک ها را به شما معرفی کرده و فعالیت های هر یک را بصورت مختصر شرح دهیم.

چنانچه قصد مهاجرت کاری به انگلستان و یا سرمایه گذاری در این کشور را دارید، مطالعه این مقاله برای شما بسیار مفید است، همچنین توصیه می کنیم مقاله مهاجرت به انگلستان را با دقت بخوانید تا با تمام شرایط و راه های ورود و اقامت قانون در این کشور آشنا شوید.

بسیاری از بانک ها و مؤسسات مالی انگلیسی و خارجی مستقر در لندن وجود دارد، علاوه بر این بسیاری از بانک های کوچک ایالات متحده با یک یا چند بانک بزرگ در لندن رابطه دارند، سیستم بانکی در انگلستان در قرن هفدهم آغاز شد، هر ساله هزاران کارفرما برای تثبیت موقعیت اقتصادی خود در این کشور اقدام به ثبت شرکت می کنند.

از سال 1970 دولت بریتانیا اصلاحات بسیاری را در بخش بانکی به منظور حفاظت و بهبود بخش بانکی به اجرا درآورده است ، اگرچه بخش های بانکی و مالی نقش مهمی در اقتصاد انگلستان ایفا می کنند اما در سال 1694 اولین بانکی در انگلستان به نام بانک انگلستان تاسیس شد که بانک مرکزی انگلستان است و اسکناس منتشر می کرد و سیاست های پولی و از طریق آن اعمال می شود؛ بانک مرکزی ثبات مالی در کشور را حفظ می کند.

اقتصاد بریتانیا در حال حاضر ششمین اقتصاد بزرگ جهان پس از ایالات متحده، چین، ژاپن، آلمان و هند است ، بزرگ ‌ترین شرکت ‌ها در بریتانیا نقش به سزایی در این شکوفایی ایجاد می کنند، شرکت های مهم این کشور در زمینه های معدن، داروسازی، کالاهای مصرفی غیر چرخه ای و مالی فعالیت دارند.

فهرست مطالب

10 بانک مهم انگلستان

همان گونه که پیش از این بیان شد انگلستان دارای بانک های متعددی است، بانک های این کشور داخلی و بین المللی هستند  در سال ‌های اخیر  سیستم بانکداری به دنبال بحران اعتباری متمرکز شده است ، در ادامه با 10 شرکت و بانک مهم در انگلستان آشنا خواهید شد، آشنایی با این بانک ها و شرکت ها برای علاقمندان تحصیل در انگلستان خصوصا در رشته های مالی هم سودمند است.

بانک های مهم انگلستانشرکت های مهم انگلستان
HSBC Holding PLCUnilever
گروه بانکی لیودزآسترازنکا
بارکلیزریوتینتو
Standard CharteredDiageo
انجمن ساختمان نیشن وایدگلاکسو اسمیت کلاین
سانتاندر انگلستانبریتیش امریکن توباکو
شرودرزرویال داچ شل
بانک تعاونبریتیش پترولیوم
بانک تسکوReckitt Benckiser
کلوز برادرزآویوا

درابتدا به معرفی 10 بانک مهم انگلستان می پردازیم و سپس شرکتهای تاثیر گذار و مهم را شرح خواهیم داد ، پس برای شناخت بهتر فعالیت های اقتصادی در انگلستان حتما با ما همراه باشید ، ضمنا شما می توانید با درج نام و شماره تماس در باکس زیر از سرویس مشاوره رایگان شرکت مهاجرتی رجبی بهره مند شوید.

HSBC Holding PLC

HSBC Holding PLC در سال 1865 تأسیس شد و در لندن در سال 1991 شروع به کار کرد و یکی از بزرگترین شرکت های خدمات مالی جهان است که به بیش از 39 میلیون مشتری از طریق چهار تجارت جهانی خدمات رسانی می کند.

بانکداری خرده فروشی و مدیریت ثروت ، بانکداری تجاری، بانکداری جهانی و بانکداری خصوصی جهانی مجموع دارایی های بانک در دسامبر 2018، 2007 میلیارد پوند و درآمد خالص 10 میلیارد پوند بود Y تا سال 2018، بانک 235 هزار کارمند در سرتاسر جهان داشت و از مراکز اصلی اشتغال در بریتانیا به شمار می رفت و تقریبا 39 هزار کارمند در شعبه HSBC انگلستان مشغول به کار هستند.

گروه بانکی لیودز

گروه بانکی لیودز

در معرفی شرکت ها و بانک های مهم انگلستان با شما هستیم ، بانک لیودز در سال ۲۰۰۹ و با ادغام لویدز بانک و شرکت خدمات مالی اچ‌بی‌اس‌او؛ که خود از ادغام ۴ بانک بریتانیایی تشکیل شده بود، تأسیس گردید.

مجموع درآمد این بانک در شش ماهه اول سال 2018، 8513 میلیون پوند در مقایسه با 8730 میلیون پوند در مدت مشابه سال گذشته بوده است ؛ مجموع کارمندان شاغل در شعبه بریتانیا تا سال 2017 تقریبا 75.1 هزار نفر است و این بزرگترین بانک خرده فروشی در بریتانیا و همچنین سومین ارائه دهنده بیمه بزرگ در بریتانیا است.

شعبه مرکزی این بانک در شهر لندن، بریتانیا است، بخشی از سهام گروه بانکی لیودز در بازارهای بورس نیویورک و بورس لندن معامله می‌شود.

بارکلیز

بارکلیز یک بانک چند ملیتی و دارای 40 شعبه در جهان است، دفتر مرکزی آن در لندن بوده و هست، در طول سال 2018 بانک سود قبل از کسر مالیات را 5701 میلیون پوند گزارش کرد که 20% افزایش داشت، این بانک اولین شعبه خود را در سال 1690 راه اندازی کرد، خدماتی مانند حساب جاری، پس انداز، ارز و اوراق قرضه، بدهی، اعتبار و کارت شارژ ارائه می دهد ؛ در یک بانک، تقریبا 130000 کارمند کار می کنند که به بیش از 48 میلیون مشتری در بیش از 50 کشور خدمات ارائه می دهد؛ این بانک دومین بانک بزرگ بریتانیا از نظر کل دارایی است.

بانک بارکلیز از برنامه‌هایی مانند برنامه‌ی Life Skills که به جوانان کمک می‌کند مهارت‌های فردی و حرفه‌ای خود را تقویت نمایند، پشتیبانی می‌کند. همچنین، بانک بارکلیز در حوزه حمایت از محیط زیست و کاهش اثرات زیان‌بار تلاش می‌کند و برای این منظور پروژه‌هایی را از جمله کاهش مصرف انرژی و حفاظت از منابع طبیعی راه‌اندازی کرده است که مورد توجه جهانیان قرار گرفته است.

Standard Chartered

بانک Standard Chartered سابقه ای بیش از 160 سال در انگلستان دارد و اولین شعبه خود را در سال 1853 در انگلستان افتتاح کرد و یکی از بزرگترین بانک های انگلستان است به همین دلیل ما آن را در لیست 10 شرکت و بانک مهم در انگلستان آورده ایم.
امروزه بانک از طریق نزدیک به 1026 شعبه در سراسر جهان فعالیت می کند و حدود 86000 کارمند در سراسر جهان دارد ؛ لندن یک مرکز مالی جهانی و یک مرکز کلیدی برای تجارت شرکتی و سازمانی استاندارد چارترد است، درآمد عملیاتی یک بانک در طول سال 2018 نسبت به سال 2017، 5 درصد افزایش یافت و سود اساسی نسبت به سال 2017، 28 درصد افزایش یافت، بانک خدماتی مانند حساب های جاری و پس انداز، سپرده ها، وام های شخصی و غیره، وام مسکن و کارت اعتباری و غیره ارائه می دهد.

بانک استاندارد چارترد همچنین در حوزه اجتماعی فعالیت دارد و به برخی از برنامه‌هایی مانند کمک به جوانان برای پیشرفت حرفه‌ای، پشتیبانی از پروژه‌های حفاظت از محیط زیست و حمایت از کسانی که به دنبال توسعه اقتصادی هستند، کمک می کند و همین امر موجب محبوبیت این بانک شده است.

انجمن ساختمان نیشن واید

انجمن ساختمان نیشن واید در سال 1886 تأسیس شد و خدماتی مانند حساب جاری، پس‌انداز و پس‌انداز فردی، سپرده خانوادگی مسکونی، استقراض بازنشستگی، و سایر وام ‌های مسکن، اضافه برداشت، وام‌ های شخصی و غیره را ارائه می‌دهد ؛ زیربنای سود یک بانک در طول سه ماهه سوم 2018. 691 میلیون پوند بود

این بانک بزرگترین ارائه‌دهنده پس‌انداز و دومین ارائه‌دهنده بزرگ وام مسکن در بریتانیا است و از طریق بیش از ۷۰۰ شعبه فعالیت می‌کند و حدود ۱۸۰۰۰ نفر با حدود ۱۵ میلیون مشتری را استخدام می‌کند، جامعه ساختمان سراسری مانند یک موسسه صندوق سرمایه گذاری مشترک است.

انجمن ساختمان نیشن واید در برخی از کشورهای آفریقایی، برنامه‌هایی را برای پشتیبانی از کسانی که به دنبال توسعه کسب‌وکار هستند، راه‌اندازی کرده است. همچنین، این بانک در حوزه حفاظت از محیط زیست نیز فعالیت می کند و به پروژه‌هایی مانند کاهش مصرف انرژی و حفاظت از منابع طبیعی کمک می نماید به همین دلیل همیشه جزو 10 شرکت و بانک مهم در انگلستان قرار دارد.

انجمن ساختمان نیشن واید

سانتاندر انگلستان

سانتاندر انگلستان (Santander UK) یک بانک تجاری بزرگ در انگلستان و جزو 10 شرکت و بانک مهم در انگلستان است که در سال ۲۰۱۰ با ادغام سه بانک (آبی، برادفورد و بینلی و گلوبال) شکل گرفت. این بانک در حال حاضر جزو بزرگترین بانک‌های انگلستان است و دفتر مرکزی آن در شهر لندن قرار دارد.

سانتاندر انگلستان یک بانک خرده فروشی و تجاری بزرگ است که تا سال 2018 دارای 15 میلیون مشتری فعال و 5.5 میلیون مشتری دیجیتال بوده است، بانک در سال 2018 سود خالص 1567 میلیون پوندی را در مقایسه با 1814 میلیون پوند در سال 2017 گزارش کرده است.

بانک خدماتی مانند بانکداری خرد ؛ بانکداری تجاری، بانکداری شرکتی جهانی از طریق شبکه 806 شعبه و 64 مرکز تجاری شرکتی ارائه می دهد، اولین شعبه بانک در سال 1849 راه اندازی شد و سپس در سال 2010 برند بانک به نام سانتاندر انگلستان تغییر نام داد، در سال 2017 بانک‌ها NEOCRM را راه‌اندازی کردند که به مشتریان خود اجازه می‌دهد از طریق هر کانالی درگیر شوند

شرودرز

شرودرز یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های مدیریت دارایی در جهان است و به مشتریان خود خدمات متنوعی از جمله مدیریت دارایی، سرمایه‌گذاری، مشاوره مالی، خدمات بانکی و بیمه‌ای را ارائه می‌دهد.

این بانک در 29 کشور در سراسر اروپا، قاره آمریکا، آسیا، خاورمیانه و آفریقا در حال فعالیت است، شرودرز همچنین در حوزه بانکداری و بیمه نیز فعالیت دارد و به مشتریان خود خدمات مانند حساب‌های جاری، حساب‌های پس‌انداز، کارت‌های اعتباری، و خدمات بیمه‌ای را ارائه می‌دهد.

امروزه شرودرز دارای 5000 نفر در شش قاره است که بر روی 421.4 میلیارد پوند از دارایی های مشتریان تمرکز می کنند تا بازدهی پایدار داشته باشند ؛ شرودرز سود خالص 504.7 میلیون پوند در سال 2018 در مقابل 594.4 میلیون پوند در سال 2017 گزارش کرد.

بانک تعاون

بانک تعاون که ما آن را در لیست 10 شرکت و بانک مهم در انگلستان قرار داده ایم ، خدماتی مانند بانکداری اینترنتی، حساب های جاری، وام مسکن، حساب های پس انداز، کارت های اعتباری و وام ارائه می دهد، در سال 2018، بانک جایزه 5 ستاره Moneyfacts را برای حساب جاری دریافت کرد.

بانک از طریق شبکه ای متشکل از بیش از 100 شعبه و بخش بانکی تجاری فعالیت می کند و تقریبا 4400 نفر در آن مشغول به کار هستند ؛ بانک همچنین خدماتی را در زمینه بیمه ارائه می دهد که شامل بیمه خودرو، بیمه منزل، بیمه حیوانات خانگی، بیمه مشاغل، بیمه راننده جوان و غیره می باشد.

بانک بیشتر از طریق خرده فروشی و حساب های تجاری تامین می شود، در طول سه ماهه سوم 2018، بانک 14.3 میلیون پوند و کاهش 14 درصدی در مخارج خود گزارش داد. 

بانک تسکو

در ادامه معرفی موفق ترین بانک ها و شرکت های انگلستان به بانک تسکو می رسیم، بانک تسکو در سال 1997 به عنوان تامین مالی شخصی تسکو راه اندازی شد و بعدا در سال 2008 نام جدیدی به نام بانک تسکو معرفی کرد و یکی از بزرگترین بانک های خرده فروشی است ؛ بانک دارای 5.6 میلیون حساب مشتری و نزدیک به 10.1 میلیارد پوند در سپرده مشتریان است.

بانک تسکو انگلستان به عنوان یک بانک کوچک و مستقل در بازار بانکی انگلستان فعالیت می‌کند و به مشتریان خود خدمات پرداخت وام‌های شخصی و تجاری با شرایط اقتصادی مقرون به صرفه را ارائه می‌دهد.

بانک طیف گسترده ای از محصولات را ارائه می دهد که شامل بیمه، کارت های اعتباری، وام های شخصی، حساب های پس انداز و جاری، وام مسکن و غیره می شود ؛ بانک در فوریه 2018 سود 215.5 میلیون پوندی را گزارش کرد و در شش ماه اول سال 2018 بانک گزارش داد، سود 338 میلیون پوند و بانک حدود 3900 نفر را استخدام می کند.

کلوز برادرز

دفتر مرکزی Close Brothers که در سال 1920 تأسیس شد ، در لندن است ، این بانک بیش از 3000 کارمند دارد ؛ از طریق بخش ‌های خرده‌فروشی ، بازرگانی و املاک خود عمل می‌کند.

بخش خرده فروشی تامین مالی واسطه ای را عمدتا برای افراد از طریق فروشندگان موتور ، کارگزاران بیمه و خرده فروشان فراهم می کند ؛ بخش بازرگانی وام های تضمین شده را به بازار SME ارائه می دهد ، بخش املاک تأمین مالی توسعه مسکونی را به توسعه دهندگان حرفه ای ارائه می دهد.

کلوز برادرز انگلستان به عنوان یکی از شرکت‌های پیشرو در حوزه خدمات مالی، همچنین در حوزه اجتماعی نیز فعالیت می‌کند و به برخی از برنامه‌هایی مانند کمک به جوانان برای پیشرفت حرفه‌ای، حمایت از پروژه‌های حفاظت از محیط زیست کمک مالی میکند و یا وام می دهد.

کلوز برادرز انگلستان همچنین در حوزه مدیریت سرمایه فعالیت می‌کند و به مشتریان خود خدمات مدیریت صندوق‌های سرمایه‌گذاری، سرمایه‌گذاری در بورس، و سرمایه‌گذاری در اموال ثابت را ارائه می‌دهد.

10 شرکت مهم انگلستان

در ادامه معرفی 10 شرکت و بانک مهم در انگلستان به معرفی شرکت های مطرح و برتر این کشور می پردازیم، بریتانیا ششمین اقتصاد بزرگ جهان است و تعدادی سهام با سرمایه بزرگ و بلو چیپ تولید کرده است که در بورس لندن پذیرفته شده اند، اکثر این موارد نیز اجزای شاخص سهام FTSE 100 هستند که بزرگترین شرکت ها را بر اساس ارزش بازار اندازه گیری می کند، در ادامه با 10 شرکت برتر بریتانیا بر اساس ارزش بازار آشنا شوید ؛ آشنایی با این شرکت ها برای افراد علاقمند به سرمایه گذاری و ثبت شرکت در انگلستان ضروری است، مقاله ای با همین نام در وب سایت شرکت رجبی وجود دارد که با کلیک کردن بر روی لینک موجود به آن دسترسی خواهید داشت.

Unilever

Unilever یک شرکت بریتانیایی-هلندی کالاهای مصرفی است این شرکت دارای بیش از 400 برند است که بسیاری از آن ها نام های معروفی مانند Dove، Lipton، Magnum، Vaseline، Walls، Marmite و PG Tips هستند.
این شرکت در سال 1929 تأسیس شد و دفتر مرکزی آن در لندن و روتردام است، به طور خاص، برندهای آن کالاهای مصرفی مربوط به غذا، نوشیدنی، مراقبت شخصی، زیبایی، نظافت، مراقبت های بهداشتی و دارویی را تولید می کنند، محصولات یونیلیور در بیش از 190 کشور در سراسر جهان موجود است.
یونیلور دارای سه فهرست در بورس لندن، بورس نیویورک و یورونکست آمستردام است ؛ علاوه بر اینکه بخشی از FTSE 100 را تشکیل می دهد، همچنین جزء شاخص AEX در آمستردام و یورو Stoxx 50 است.
برخی از بازار های اصلی یونیلور، مانند چین و هند، در سه ماهه دوم پس از کاهش محدودیت‌ های قرنطینه به رشد بازگشتند و بازارهای نوظهور را 1.2 درصد افزایش دادند، زیان کلی در گردش مالی برای سال 2020، 2.4٪ بود.

آسترازنکا

آسترازنکا

AstraZeneca یک شرکت داروسازی چندملیتی بریتانیایی-سوئدی است که نه تنها در بریتانیا بلکه در سراسر جهان پیشرو است.

دفتر مرکزی آن در پردیس بیومدیکال کمبریج است که بزرگترین مرکز تحقیقات بهداشتی و پزشکی در اروپا است، این شرکت در سال 1999 از طریق ادغام دو شرکت دارویی موجود تشکیل شد و از آن زمان برای به دست آوردن مشاغل دیگری مانند MedImmune ، Spirogen و Definiens گسترش یافته است.

آسترازنکا بر حوزه‌ های مراقبت‌ های بهداشتی مانند تحقیقات سرطان ، بیماری ‌های تنفسی و خود ایمنی و علوم اعصاب تمرکز دارد، دارای فهرست های ثانویه در سایر صرافی ها از جمله NASDAQ OMX، بورس اوراق بهادار بمبئی NASDAQ در نیویورک است.

آسترازنکا به دلیل تولید داروهای با کیفیت و موثر، محبوبیت زیادی در سراسر جهان دارد ، حتما نام واکسن های این شرکت را در زمان همه گیری کرونا شنیده اید پس قطعا در لیست 10 شرکت و بانک مهم در انگلستان جای دارد.

ریوتینتو

ریوتینتو یک شرکت معدنی انگلیسی-استرالیایی است که دفتر مرکزی آن در لندن است ، این یکی از بزرگترین استخراج کنندگان و تصفیه کننده های فلزات گرانبها در جهان است که طلا ، الماس ، آهن ، آلومینیوم و مس تولید می کند.

این شرکت در سال 1873 توسط سرمایه گذاران اسپانیایی تأسیس شد و تا به امروز در اسپانیا و سایر کشورهای جهان فعالیت می کند، ریوتینتو دارای چندین فهرست در بورس اوراق بهادار استرالیا و NYSE است ، جایی که در شاخص سهام S&P/ASX 200 نیز فهرست شده است.

Diageo

Diageo یک تولید کننده جهانی مشروبات الکلی است، این کارخانه که در سال 1997 تأسیس شد، یکی از بزرگترین کارخانه های تقطیر در جهان است که در بیش از 180 کشور جهان فعالیت می کند.

Diageo دارای بیش از 200 برند در تعدادی از بخش های الکلی است که شامل جانی واکر ( ویسکی )، اسمیرنوف ( ودکا )، کاپیتان مورگان ( رام )، گوردون ( جین )، گینس ( آبجو )، بیلیس ( الکلور ) و دون جولیو ( دون جولیو ) است که بسیاری از آنها نام های خانوادگی هستند، این شرکت همچنین دارای سهام بزرگی در بخش نوشیدنی Moet Hennessy شرکت فرانسوی LVMH مقر آن است.

گلاکسو اسمیت کلاین

گلاکسو اسمیت کلاین یکی از بزرگترین شرکت های داروسازی جهان است که در سال 2000 از ادغام چهار کسب و کار مراقبت های بهداشتی دیگر تأسیس شد GSK که خود را به عنوان یک شرکت علمی معرفی می کند، در تحقیق ، توسعه و ساخت دارو ها و واکسن ها و همچنین کالا های مصرفی برای صنعت نقش دارد.

تمرکز این شرکت بر HIV ، بیماری های تنفسی، انکولوژی و ایمونولوژی است؛ تعدادی از محصولات GSK در فهرست دارو های ضروری WHO مانند آموکسی سیلین و مرکاپتوپورین قرار دارند، این شرکت همچنین اولین واکسن مالاریا را در جهان ساخت، این یک فهرست ثانویه در NYSE دارد.

همچنین، گلاکسو اسمیت‌ کلاین به تحقیق و توسعه داروهای جدید و نوآورانه می‌پردازد و در این زمینه با دانشگاه‌ها و موسسات تحقیقاتی مختلف همکاری می‌کند. این شرکت به دنبال تولید داروهایی است که بهبود درمان بیماران را به همراه داشته باشد و به افزایش کیفیت زندگی بیماران کمک کند.

گلاکسو اسمیت‌ کلاین به عنوان یک شرکت پویا و نوآور، در زمینه اجتماعی نیز فعالیت می‌کند و قطعا در بین برترین شرکت های انگلستان جای دارد.

گلاکسو اسمیت کلاین

بریتیش امریکن توباکو

بریتیش امریکن توباکو یک تولید کننده و خرده فروش تنباکو چند ملیتی است، این شرکت سیگار، تنباکو و سایر محصولات مرتبط با نیکوتین را تولید و به فروش می رساند.

این بزرگترین شرکت دخانیات در جهان بر اساس فروش خالص است که در سال 1902 تاسیس شد و دفتر مرکزی آن در لندن است، BAT در 180 کشور در سراسر جهان فعالیت می کند و دارای فهرست های ثانویه در بورس اوراق بهادار ژوهانسبورگ و همچنین NYSE است. برخی از نام های تجاری سیگار آن عبارتند از Lucky Strike، Pall Mall، Kent و Dunhill، و محصولات کم خطر آن شامل بخارات و کیسه های خوراکی Vype و Glo است.

اگرچه فروش سیگار برای سال‌ها کاهش یافته است، اما British American Tobacco محصولات خود را برای پاسخگویی به تقاضای فزاینده بازار برای محصولات خطرناک تطبیق داده است، تعداد مصرف کنندگان آن از 10.5 میلیون در سال 2019 به 13.5 میلیون در سال 2020 افزایش یافت و فروش بخار و محصولات خوراکی 132 درصد افزایش یافت. به طور کلی، درآمد تنها 0.4٪ کاهش یافته است که با توجه به نوع بازار ممکن است برای برخی از سرمایه گذاران تعجب آور باشد

رویال داچ شل

رویال داچ شل یک شرکت نفت و گاز انگلیسی-هلندی است که دفتر مرکزی آن در هلند است، این یکی از بزرگ‌ترین شرکت ‌های نفت و گاز و یکی از بزرگترین شرکت ‌های جهان از نظر درآمد است، رویال داچ شل نیز مانند بریتیش پترولیوم در تمامی زمینه های صنعت نفت و گاز مانند تولید، پالایش، حمل و نقل، توزیع و استخراج پتروشیمی فعالیت می کند.

این شرکت روزانه 3.7 میلیون بشکه نفت تولید می کند، این شرکت دارای تعدادی شرکت تابعه در هر پنج قاره است، رویال داچ شل دارای سه فهرست در LSE،Euronext Amsterdam و NYSE است.

رویال داچ شل نیز متوجه کاهش شدید درآمد در سال 2020 در نتیجه محدودیت های اقتصادی و تحرکی شد، قیمت هر بشکه نفت خام در مارس 2020 به شدت کاهش یافت که بر قیمت سهام نفت تأثیر گذاشت، این شرکت گزارش داد که در سال 2020 تنها در یک بخش برای تجارت مواد شیمیایی خود سود کسب کرده است.

بریتیش پترولیوم

بریتیش پترولیوم

بریتیش پترولیوم یکی از هفت شرکت بزرگ نفت و گاز جهان است که در سال 1902 تاسیس شد و دفتر مرکزی آن در لندن است ، این شرکت که قبلا با نام شرکت بریتیش پترولیوم شناخته می شد.

در تمامی زمینه های صنعت نفت و گاز از جمله اکتشاف، پالایش، توزیع، بازاریابی و تجارت فعالیت می کند، بریتیش پترولیوم بیش از 180000 ایستگاه خدمات در نقاط مختلف جهان دارد و روزانه بیش از 3.8 میلیون بشکه نفت تولید می کند.

این شرکت همچنین در بورس اوراق بهادار فرانکفورت و NYSE فهرست شده است و در سال 2020 در فوربس جهانی 2000، که بزرگترین شرکت های سهامی عام در جهان را اندازه گیری می کند، معرفی شده است.

سال 2020 یک سال چالش برانگیز برای صنایع نفت و گاز بود ، زیرا تقاضای جهانی برای نفت به دلیل محدودیت در سفر و فعالیت های صنعتی کاهش یافت، بریتیش پترولیوم کمترین میزان درآمد خود را در 16 سال گذشته یعنی تنها 180 میلیارد مشاهده کرد ؛ این شرکت در مرکز چندین حادثه بزرگ زیست محیطی از جمله نشت نفت Deepwater Horizon قرار داشته است.

Reckitt Benckiser

در بین بهترین شرکت های انگلستان به شرکت Reckitt Benckiser می رسیم که یک شرکت چند ملیتی کالاهای مصرفی است، این شرکت محصولات مربوط به بهداشت، بهداشت و تغذیه را تولید می کند ؛ این شرکت در سال 1999 با ادغام دو شرکت تأسیس شد که در اصل به سال 1814 بازمی‌گردد.

به عنوان خوشبو کننده هوا، شوینده های لباسشویی، کرم های رفع موهای زائد، آنتی اسیدها، لوازم پاک کننده و ضد عفونی کننده ها دفتر مرکزی این شرکت در Slough قرار دارد و در 60 کشور جهان فعالیت می کند و محصولات خود را در تقریبا 200 کشور به فروش می رساند.

در سال 2020، Reckitt بالاترین رشد فروش خود را داشت که تقریبا 12٪ بود، که ناشی از تقاضای استثنایی برای ضد عفونی‌کننده ‌ها و محصولات ضد باکتری آن از Dettol و Lysol بود.

آویوا

آویوا یک شرکت بیمه چند ملیتی بریتانیایی است که دفتر مرکزی آن در لندن، انگلستان قرار دارد حدود 18 میلیون مشتری در بازار های اصلی خود در بریتانیا، ایرلند و کانادا دارد، در بریتانیا، آویوا بزرگترین بیمه‌گر عمومی و ارائه ‌دهنده پیشرو زندگی و حقوق بازنشستگی است، Aviva همچنین دومین شرکت بزرگ بیمه عمومی در کانادا است.

Aviva همچنین از طریق سرمایه گذاری و سرمایه گذاری مشترک با سایر شرکت ها بر بازار های رشد چین و آسیای جنوب شرقی تمرکز دارد ؛ آویوا دارای یک فهرست اولیه در بورس لندن است و یکی از اجزای شاخص FTSE 100 است.

اگر قصد دارید در انگستان زندگی کنید، می توانید مقاله قیمت خانه برای زندگی در انگلستان را بخوانید.

وبینار بازنشستگی یا تمکن مالی 

در این وبینار از موسسه مهاجرتی رجبی شرایط سرمایه گذاری و یا مهاجرت برای افرادی که تمکن مالی بالایی دارند را شرح داده ایم ، اگر شما هم می خواهید مهاجرت از طریق تمکن مالی را تجربه کنید حتما با مشاوران و کارشناسان حرفه  ای ما در تماس باشید تا وقت و سرمایه شما هدر نرود.

مدت زمان وبینار یک ساعت و نیم است.

سوالات پر تکرار 10 شرکت و بانک مهم انگلستان

اقتصاد انگلستان در حال حاضر ششمین اقتصاد بزرگ جهان پس از ایالات متحده ، چین ، ژاپن ، آلمان و هند است ، بزرگ ‌ترین شرکت ‌ها در بریتانیا نقش به سزایی در این شکوفایی ایجاد می کنند ، شرکت های مهم این کشور در زمینه های معدن ، داروسازی ، کالاهای مصرفی غیر چرخه ای و مالی فعالیت دارند.

AstraZeneca یک شرکت داروسازی چندملیتی بریتانیایی-سوئدی است که نه تنها در بریتانیا بلکه در سراسر جهان پیشرو است.
آسترازنکا بر حوزه‌ های مراقبت‌ های بهداشتی مانند تحقیقات سرطان ، بیماری ‌های تنفسی و خود ایمنی و علوم اعصاب تمرکز دارد ، دارای فهرست های ثانویه در سایر صرافی ها از جمله NASDAQ OMX ، بورس اوراق بهادار بمبئی NASDAQ در نیویورک است.

HSBC در سال 1865 تأسیس شد و در لندن در سال 1991 شروع به کار کرد و یکی از بزرگترین شرکت های خدمات مالی جهان است که به بیش از 39 میلیون مشتری از طریق چهار تجارت جهانی خدمات رسانی می کند.

بریتیش پترولیوم یکی از هفت شرکت بزرگ نفت و گاز جهان است که در سال 1902 تاسیس شد و دفتر مرکزی آن در لندن است ، این شرکت که قبلا با نام شرکت بریتیش پترولیوم شناخته می شد.
در تمامی زمینه های صنعت نفت و گاز از جمله اکتشاف ، پالایش ، توزیع ، بازاریابی و تجارت فعالیت می کند ، بریتیش پترولیوم بیش از 180000 ایستگاه خدمات در نقاط مختلف جهان دارد و روزانه بیش از 3.8 میلیون بشکه نفت تولید می کند ؛ این شرکت همچنین در بورس اوراق بهادار فرانکفورت و NYSE فهرست شده است و در سال 2020 در فوربس جهانی 2000 ، که بزرگترین شرکت های سهامی عام در جهان را اندازه گیری می کند ، معرفی شده است.

آویوا یک شرکت بیمه چند ملیتی بریتانیایی است که دفتر مرکزی آن در لندن ، انگلستان قرار دارد حدود 18 میلیون مشتری در بازار های اصلی خود در بریتانیا ، ایرلند و کانادا دارد ، در بریتانیا ، آویوا بزرگترین بیمه‌گر عمومی و ارائه ‌دهنده پیشرو زندگی و حقوق بازنشستگی است ، Aviva همچنین دومین شرکت بزرگ بیمه عمومی در کانادا است.

 

مقاله نگارش شده توسط مشاوران موسسه مهاجرتی رجبی راهنمایی برای معرفی 10 شرکت و بانک مهم انگلستان است که در بردارنده مواردی کلی در زمینه شرکت ها و بانک های این کشور است و برای افراد خواهان کار در انگلستان مفید است البته به شما عزیزان پیشنهاد می کنیم برای آشنایی با جزئیات این موارد با دفاتر موسسه رجبی در شیراز و مرکز و غرب تهران تماس بگیرید ، همچنین می توانید مقاله کار در انگلستان را در کنار این مقاله مطالعه نمایید و با نیازهای بازار کاری انگلستان و پردرآمدترین مشاغل در این کشور آشنا شوید.

4/5 - (4 امتیاز)

4 دیدگاه در “10 شرکت و بانک مهم در انگلستان

 1. امیر گفت:

  سلام و عرض ادب
  ببخشید میخواستم برا بانک Ava انگلستان ایمل بزنم میشه راهنمایی کنید

  1. مشاور روش های مهاجرتی گفت:

   با سلام

   لطفا دقیق تر بفرمایید در چه زمینه ای راهنمایی نیاز دارید؟ ولی به صورت کلی ایمیل زدن به بانکها و مراکز دیگر در حیطه خدمات شرکت نمی باشد.

   با تشکر از سوال شما

 2. مسعودامیری گفت:

  سلام دنبال آدرس شرکتی در انگلستا لندن میباشم نام شرکت COINF356 UK LIMITD میباشد لطفا کمک کنید متشکرم

  1. مشاور روش های مهاجرتی گفت:

   با سلام

   به شرکت مربوطه ایمیل بزنید و آدرس را دریافت کنید.

   با تشکر از سوال شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *