درآمد پزشکان در فنلاند

درآمد پزشکان در فنلاند
مشاور مهاجرتی

به صورت کلی می توان میانگین درآمد پزشکان در فنلاند را در حدود 55000 یورو دانست که اغلب به مبالغی بسیار بالاتر نیز می رسد.

در اولین گام شما باید اقدام به معادل سازی مدرک خود نموده و ابتدا طبق سیستم درمان این کشور به عنوان پزشک شناخته شوید.

جهت فعایلت به عنوان پزشکی که از سایر کشورها به فنلاند قدم می گذارید، باید بتوانید به زبان بومی مردم این کشور به خوبی صحبت کنید.

میزان درآمد پزشکان در فنلاند

فنلاند که همواره به دنبال جذب نیروهای متخصص با مهارت بالاست ، به مهاجرین از تمامی کشورها اجازه می دهد تا در این کشور به کار و زندگی مشغول شوند . یکی از مشاغلی که سالانه افراد زیادی از طریق آن اقدام به اخذ ویزا و اقامت فنلاند می نمایند ، شغل پزشکی است . اگر از کسانی هستید که به عنوان یک پزشک می خواهید به این کشور وارد شوید ، مبحث درآمد برای شما از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

حرفه پزشکی در تمامی کشورهای دنیا جزو بالاترین درآمدها قرار گرفته و در کشور پیشرفته ای همچون فنلاند نیز می توانید به سطح قابل توجهی از درآمد در تخصص های مختلف برسید . البته فاکتورهای مهمی در سطح درامد دخیل هستند و نمی توان تمامی متخصصی در کلیه حوزه ها را دارای درامدی یکسان دانست . اما به صورت کلی درآمد برخی از پزشکان به شرح زیر است:

تخصصی موردنظر

میزان درآمد ماهانه

متخصص پوست

14200 یورو

متخصص قلب و عروق

17800 یورو

پزشک بخش اورژانس

10500 یورو

پزشک عمومی

9200 یورو

متخصص داخلی

13600 یورو

متخصص زنان و زایمان

12400 یورو

متخصص اطفال

10700 یورو

پزشک بیهوشی

16200 یورو

پزشک زنان و زایمان

12600 یورو

پزشک اطفال

10700 یورو

فیزیوتراپیست

8390 یورو

رادیولوژیست

13000 یورو

 

جایگاه پزشکی در فنلاند

پزشکان در فنلاند یکی از پردرآمدترین افراد هستند و اگر این شغل را با سایر مشاغل مانند معلمی مقایسه کنید ، متوجه تفاوت درآمد خواهید شد . وجود دانشگاه های معتبر و با کیفیت در این کشور باعث شده تا هر ساله پزشکان متخصص و حاذقی به جامعه وارد شوند که به بهترین شکل به طبابت در بیمارستان ها و کلینیک ها مشغول می شوند و همین امر درآمد پزشکان در فنلاند را متمایز کرده است.

چنانچه شما از ابتدا به تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در فنلاند مشغول شوید ، می توانید به راحتی پس از اتمام دوره تحصیلی خود به کار مشغول شده و به اقامت نیز برسید . یکی از نکاتی که تحصیل پزشکی در فنلاند را شاخص نموده ارتباط با بیماران از همان ابتدای تحصیل است . تمامی دانشجویان رشته پزشکی از همان ترم های اولیه تحصیل به صورت مستقیم با بیماران در ارتباط هستند و روند معالجه و درمان را به بهترین شیوه فرا می گیرند .

به همین جهت ورود به نظام پزشکی این کشور و فعالیت در آن نیاز به پشت سر گذاشتن مراحل و شرایط نسبتا سختی دارد که البته وجود میزان بالای درآمد پزشکان در فنلاند ، آینده روشن و داشتن کار و زندگی ایده آل ارزش پیمودن تمامی این سختی ها را خواهد داشت . دانشجویان از ابتدای دوره کارآموزی خود در بیمارستان درآمد دارند که مبلغ خوب و مناسبی است و به صورت ماهیانه به آنها پرداخت می شود.

درآمد پزشکان در فنلاند

عوامل موثر در درآمد پزشکان مقیم فنلاند

درآمد میانگین در کشور فنلاند در کلیه مشاغل در حدود 55،000 یورو در سال است که در میان کشورهای اروپایی میزان بالا و قابل توجهی می باشد . اما درآمد پزشکان در فنلاند در صدر لیست کلیه مشاغل قرار گرفته و می توان گفت تنها شغلی است که حتی در دوران دانشجویی نیز برای شما درآمد به همراه دارد و کمک هزینه های تحصیل در فنلاند را برای شما فراهم می آورد . در فنلاند درآمد یک پزشک عمومی در سال در حدود 70،000 دلار است که در صورت داشتن تخصص افزایش خواهد یافته و می تواند به 120،000 دلار نیز برسد.

البته این درآمد بالا با توجه به ساعات کاری و زحمتی که یک پزشک تا رسیدن به این مرحله انجام داده کاملا منصفانه است . پزشک عمومی ابتدا بیماری شما را تشخیص داده و درمان های لازم را انجام می دهد . در صورت داشتن بیماری خاص و یا نیاز به متخصص شما را به یک دکتر مرتبط معرفی می کند . تمامی پزشکان موظف اند تا ساعات مشخصی را هر روز در بیمارستان کار کنند و البته می توانند مطب شخصی خود را نیز داشته باشند.

یکی از عوامل مهم در میزان درآمد پزشکان در فنلاند داشتن سابقه کار در تخصص موردنظر است . هر چه سابقه شما بیشتر باشد ، درآمد بالاتری نیز خواهید داشت:

میزان سابقه

سطح درآمد

کمتر از یک سال

تا سقف 100000 یورو

از یک تا دو سال

120000 یورو

بیش از دوسال

140000 یورو به بالا

از دیگر فاکتورهای مهم تاثیرگذار می توان به سن ، نوع تخصص ، شهر ، مرکز درمانی انتخابی و ساعات کاری اشاره کرد که حتی در میزان درآمد پزشکان در یک تخصص نیز می تواند تفاوت ایجاد نماید.

 

سیستم درمان در فنلاند

سیستم درمان در فنلاند به گونه ای ست که می توانید در تمام ساعات شبانه روز و در مراکز خصوصی و عمومی از خدمات درمانی استفاده کرده و با داشتن بیمه نیازی به پرداخت هزینه های هنگفت نداشته باشید . به افراد زیر 18 سال و زنان باردار تمامی خدمات درمان عمومی و ضروری ارائه می شود و حتی در پایتخت یک مرکز به نام کلینیک گلوبال به افرادی که بدون اجازه در فنلاند اقامت دارند ، خدمات پزشکی ارائه می دهد . خدمات این کلینیک به صورت رایگان است و برای حفاظت از بیماران ساعات کار آن به صورت عمومی منتشر نمی شود.

وجود موارد این چنینی نشان از سیستم قوی درمان در این کشور دارد و نشان می دهد که دولت تلاش می کند تا به تمامی افراد ساکن در خاک فنلاند خدمات بهداشتی و پزشکی مناسب ارائه دهد.

اقامت در فنلاند به عنوان پزشک چگونه است؟

اگر شما به دنبال کسب اقامت فنلاند به عنوان یک پزشک هستید ، می توانید ابتدا برای دریافت ویزای موقت اقدام نموده و سپس گرین کارت دریافت نمایید . اگر با داشتن مدرک پزشکی به فنلاند وارد شوید ، ابتدا مدارک شما مورد بررسی قرار می گیرد و پس از معادل سازی و طی مراحل لازم باید یک دوره مشخص را پشت سر بگذارید.

این دوره به این صورت است که ابتدا به مدت یک سال به عنوان انترن و سپس شش ماه به عنوان رزیدنت فعالیت می کنید و پس از آشنایی با سیستم پزشکی در فنلاند مجوز فعالیت خود را دریافت خواهید کرد.

در طول تمام این دوره ها به صورت ماهیانه حقوق مشخصی می گیرید که پس از دریافت مجوز میزان آن بیشتر می شود . متقاضیان باید علاوه بر سپری کردن دوره در بیمارستان یک امتحان پزشکی را نیز پشت سر بگذارند . بسیاری از پزشکان عمومی که به کشور فنلاند وارد می شوند ، پس از دریافت مجوز کار می توانند تحصیلات خود را در حوزه تخصص ادامه داده و علاوه بر داشتن کار و درآمد به یک پزشک متخصص نیز تبدیل شوند اما در هر صورت باز هم درآمد پزشکان در فنلاند مثال زدنی است.

اقامت در فنلاند به عنوان پزشک

مهارت زبان برای کار در فنلاند

یک مورد مهم که شما باید بسیار به آن توجه داشته باشید ، داشتن مهارت زبانی در فنلاند است . شما به عنوان یک پزشک باید بتوانید علاوه بر ارتباط جهت مداوا با بیمار یک رابطه دوستانه برقرار کرده و دوره درمان را دلپذیر و راحت کنید . پس از یادگیری و تسلط به زبان فنلاندی و یا سوئدی غافل نشوید و آن را یکی از مهم ترین موارد مهم جهت اقاکت در این کشور بدانید.

فنلاند یکی از بهترین کشورهای دنیا برای زندگی و کار است و همانگونه که می دانید پزشک بودن در تمامی کشورها می تواند زندگی امن و راحتی را برای شما به همراه داشته باشد . کشورهای اروپایی که دیگر یکی از بهترین نقاط دنیا برای طبابت هستند و با داشتن درآمد بالا نه تنها قادر خواهید بود تمامی دغدغه های خود را برطرف نموده بلکه می توانید زندگی خوبی را برای خود و خانوادتان نیز فراهم سازید . جهت هرگونه سوال و یا دریافت جزئیات در رابطه با درآمد پزشکان در فنلاند و یا کار در فنلاند با دفاتر مرکزی و غرب در تهران و دفتر شیراز تماس حاصل نموده و تمامی سوالات خود را مطرح کنید . مشاوران ما پاسخگوی شما در تمام زمینه های مربوط به مهاجرت و کار خواهند بود .

4/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *