معرفی شهرهای کشور فرانسه

معرفی شهرهای کشور فرانسه می تواند پیش از مهاجرت به کشور فرانسه شناخت بسیار خوبی نسبت به شرایط اقتصادی و رفاهی هریک از شهرهای این کشور ارائه دهد ، با ما در این مقاله همراه باشید.

معرفی شهرهای کشور فرانسه

مشاور مهاجرتی

پاریس نه تنها پایتخت فرانسه است ، بلکه با 2 میلیون و 200 هزار نفر پرجمعیت ترین شهر این کشور نیز می باشد ، پایتخت مد ، شهر چراغ ها و احتمالا یکی از محبوب ترین مقاصد عاشقان و زوج ها در ماه عسل گوشه ای از اسامی و لقب های این شهر است ، پاریس چهره های بی پایانی دارد که معروف ترین آن ها برج ایفل با ارتفاع 324 متر ، مدت هاست که به نقطه عطفی برای کل فرانسه تبدیل شده است.

سرگرمی هایی نظیر تئاتر ، اپرا و موزه ، تئاتر عروسکی و کنسرت های موسیقی در لیون یکی از محبوب ترین فعالیت های اوقات فراغت برای پیر و جوان محسوب می شود که بسیاری از گردشگران را نیز به خود جذب می نماید.

با جمعیت 850636 نفر نزدیک به ساحل واقع شده و امروزه به خاطر دسترسی به دریای مدیترانه از اهمیت بسیاری زیادی در فرانسه برخوردار است ، این شهر با بیش از ده موزه اختصاص یافته به هنر معاصر ، تاریخ طبیعی و تاریخ شهر می تواند گردشگران را ساعت ها بین نمایشگاه ها و موزه های خود سرگرم کرده و آن را مشغول لذت بردن از مناظر و زیبایی های شهر کند.

43 شهر که لیست آن را در مقاله میبینید.

طبق آخرین امار اعلامی از سوی سازمان آمار و جمعیت فرانسه نزدیک به 87 درصد از جمعیت این کشور در شهرهای اصلی و بزرگ فرانسه ساکن شده اند و باقی جمعیت این کشور در شهرهای کوچک و روستاهای آن زندگی می کنند.

معمولا وقتی اسم فرانسه به گوش می رسد فورا شهر پاریس در ذهن همه نقش می بینند ، اما باید بدانید که فرانسه بسیار بیش تر از یک پاریس بوده و هست و این کشور دارای شهرهای بزرگ و مهم دیگری نیز بوده که با داشتن صنایع و طبیعتی زیبا فرانسه را می سازند ، در ادامه با کارشناسان شرکت مهاجرتی رجبی همراه شوید تا به معرفی شهرهای کشور فرانسه بپردازیم.

برای آشنایی بهتر با فرانسه و راه های مهاجرت قانونی به این کشور ، مقاله مهاجرت به فرانسه را نیز بخوانید.

فهرست مطالب

فرانسه علاوه بر پاریس شهرهای مهم و بزرگ دیگری را نیز در خود می بیند که با داشتن مناظر و جاذبه های توریستی فراوان سالانه گردشگران بسیاری را از تمام نقاط جهان به خود جذب می کند و صنعت توریسم و گردشگری را به یکی از مهم ترین منابع درآمد این کشور تبدیل کرده است تا فرانسه همواره در میان 5 کشور برتر در میان جذب توریست و گردشگر در جهان جای بگیرد.

با معرفی شهرهای کشور فرانسه می توانید از پتانسیل و مزایای موجود در هریک از این شهرها بهتر و کامل تر آگاه شده و چنان چه برای کار در فرانسه و یا تحصیل در فرانسه به این کشور مهاجرت می کنید ، بهتر بتوانید مقصد خود را با توجه به امکانات و شرایط موجود در هریک از شهرهای این کشور انتخاب نموده و با موفقیت بیش تری به هدف خود دست پیدا کنید.

منتظر شما هستیم!

مشاوره رایگان

مهاجرت به کشور رویایی فرانسه در کمترین زمان ممکن؛ فرم درخواست مشاوره را تکمیل کنید.

کارشناسان مهاجرتی رجبی

مشاوره تلفنی جهت تعیین مقصد دقیق مهاجرتی

مشاوره دقیق و رایگان ما را از دست ندهید.

شهرهای کشور فرانسه

طبق آخرین امار اعلامی از سوی سازمان آمار و جمعیت فرانسه نزدیک به 87 درصد از جمعیت این کشور در شهرهای اصلی و بزرگ فرانسه ساکن شده اند و باقی جمعیت این کشور در شهرهای کوچک و روستاهای آن زندگی می کنند ، در ادامه اسامی شهرهای کشور فرانسه را که جمعیتی بالاتر از 100 هزار نفر را در خود جای داده اند را مشاهده خواهید کرد:

پاریسنانترنیسگرنوبلویلوربانتورسبولون – بیلانکورتآرژنتویلسنت پل
مارسیمونپلیهریمزدیژونکلرمون فرانآمیاناورلئانروآننانسی
لیوناستراسبورگسنت اتینآنگرزلمانزلیموژمتزمونترویتورکوینگ
تولوزبوردوتولوننیمزایکس آن پروونسانسیبسانسونمولوز 
نیسلیللو هاورسنت دنیسبرستپرپیگنانسنت دنیسکان 

پاریس پایتخت فرانسه

پاریس پایتخت فرانسه است و با 2 میلیون و 200 هزار نفر پرجمعیت ترین شهر این کشور نیز می باشد ، پایتخت مد ، شهر چراغ ها و احتمالا یکی از محبوب ترین مقاصد عاشقان و زوج ها در ماه عسل گوشه ای از اسامی و لقب های این شهر است ، پاریس چهره های بی پایانی دارد که معروف ترین آن ها برج ایفل با ارتفاع 324 متر ، مدت هاست که به نقطه عطفی برای کل فرانسه تبدیل شده است.

از قرن هفدهم پاریس یکی از مراکز مهم مالی ، دیپلماسی ، بازرگانی ، مد ، علم و هنر در جهان بوده است و تا به امروز بازدیدکنندگان پاریس می توانند ردپای انقلاب فرانسه را دنبال کنند و در امتداد رود سن قدم بزنند.پاریس از رودخانه سن سیراب می شود و از بزرگترین شهرهای اروپا می باشد که جمعیت آن با در نظر گرفتن حومه آن به 12 میلیون نفر می رسد ، تاریخچه این شهر به قرن 3 قبل از میلاد برمی گردد ، زمانی که به یک شهر سلتیک از قبیله پاریسی تبدیل شد که بعدا توسط رومی ها فتح شد و آن را لوتیتیا نامیدند.

پاریس پایتخت فرانسه

پاریس خانه بسیاری از بناهای تاریخی معروف مانند : کلیسای جامع نوتردام ، طاق پیروزی ، کاخ و موزه لوور ، موزه اورسی ، هتل اینوالیدس و غیره است که بسیار برای گردشگران جذاب و سرگرم کننده می باشد و زیبایی های آن ها همه ساله گردشگران بسیاری را به این شهر سرازیر می نماید.

بسیاری از افراد که به دنبال مهاجرت تحصیلی به فرانسه هستند ، دانشگاه های معتبر شهر پاریس را انتخاب می کنند ، برترین دانشگاه ها و رشته های این شهر را در مقاله تحصیل در فرانسه می خوانید.

مارسی دومین شهر بزرگ فرانسه

مارسی دومین شهر بزرگ فرانسه

مارسی دومین شهر بزرگ فرانسه با جمعیت 850636 نفر نزدیک به ساحل واقع شده و امروزه به خاطر دسترسی به دریای مدیترانه از اهمیت بسیاری زیادی در فرانسه برخوردار است ، این شهر با بیش از ده موزه اختصاص یافته به هنر معاصر ، تاریخ طبیعی و تاریخ شهر می تواند گردشگران را ساعت ها بین نمایشگاه ها و موزه های خود سرگرم کرده و آن را مشغول لذت بردن از مناظر و زیبایی های شهر کند.

مارسی در سواحل جنوبی فرانسه واقع شده است و بزرگترین بندر کشور برای تجارت ، باربری و کشتی های کروز را در اختیار دارد ، مارسی نزد یونانیان و رومیان باستان با نام ماسالیا شناخته می شده و در طول زمان به مارسی تغیییر نام داده است ، معماری شهر نیز بسیار جذاب و خیره کننده است به ویژه ساختمان های دوره های مختلف مانند نوتردام د لاگارد یا خانه های کنار خیابان خرید La Canabiere به خوبی زیبایی معماری شهر را برای گردشگران به نمایش می گذارند.

از دیدنی های اصلی شهر می توان به بندر قدیمی ( Vieux-Port ) ، خیابان اصلی Canebière، کلیسای جامع Sainte-Marie-Majeure ، قلعه If و کلیسای قرن نوزدهمی Notre-Dame de la Garde اشاره کرد که بسیار زیبا و جذاب هستند.

لیون دومین منطقه بزرگ شهری

در معرفی شهرهای کشور فرانسه به لیون دومین منطقه بزرگ شهری این کشور ، لیون در قلب بخش رون واقع شده است که 516092 نفر در آن و در منطقه ای به مساحت 47 کیلومتر مربع زندگی می کنند که چندان دور از کوه های آلپ نبوده و زمستان هایی بسیار دلچسب را در این منطقه به وجود آورده است ، برای قرن ها ابریشم بافان و تاجران محصولات ابریشم عامل موفقیت اقتصادی این شهر بوده اند و لیون به عنوان شهر ابریشم در اروپا شناخته می شده است.

سرگرمی هایی نظیر تئاتر ، اپرا و موزه ، تئاتر عروسکی و کنسرت های موسیقی در لیون یکی از محبوب ترین فعالیت های اوقات فراغت برای پیر و جوان محسوب می شود که بسیاری از گردشگران را نیز به خود جذب می نماید ، این شهر همچنین میزبان یکی از بزرگترین و پر طرفدارترین باشگاه های فوتبال فرانسه و اروپا با نام المپیک لیون است که دیدار از مسابقات ان می تواند برای طرفداران فوتبال بسیار دلچسب باشد.

این شهر همچنین به خاطر جشنواره نور خود که هر 8 دسامبر آغاز می شود و به مدت چهار روز ادامه می یابد ، شناخته می شود و عنوان پایتخت نورها را به خود اختصاص می دهد ، از نظر اقتصادی نیز لیون یک مرکز بزرگ برای بانکداری و همچنین برای صنایع شیمیایی ، دارویی و بیوتکنولوژی است.

لیون دومین منطقه بزرگ شهری

تولوز چهارمین منطقه پرجمعیت فرانسه

در جنوب فرانسه شهر تولوز چهارمین منطقه پرجمعیت فرانسه با 447340 سکنه قرار دارد که از لحاظ جمعیتی چهارمین منطقه پرجمعیت فرانسه تلقی می شود ، در طول سفر شهری به تولوز به لطف کانال های متعددی که در شهر قرار دارد ، مسافران به سرعت حس حضور در ونیز ایتالیا را احساس می کنند و از این شهر به نام ونیز فرانسه یاد می کنند.

این شهر همچنین به خاطر معماری خاص آن که در ساختمان های ان از آجرهای قرمز رنگ استفاده شده است به نام لا ویل رز شناخته می شود.

تولوز چهارمین منطقه پرجمعیت فرانسه

تولوز مرکز صنعت هوافضای اروپا است که با مقر ایرباس (EADS سابق ) ، سیستم ماهواره‌ای SPOT، ATR و دره هوافضا به طور کامل نشان می دهد که لایق یدک کشیدن این لقب می باشد ، این شهر همچنین میزبان مقر اروپایی شرکت اینتل و مرکز فضایی تولوز CNES (CST) ، بزرگترین مرکز فضایی اروپا نیز می باشد.

دانشگاه تولوز یکی از قدیمی ترین دانشگاه های اروپا است که در سال 1229 میلادی تاسیس شده و در حال حاضر با بیش از 103 هزار دانشجو ، چهارمین پردیس دانشگاهی بزرگ فرانسه پس از دانشگاه های پاریس ، لیون و لیل به حساب می آید و یکی از قطب های علمی کشور و اروپا برشمرده می شود که دانشجویان فراوانی برای دریافت مدرک به این شهر مهاجرت می کنند.

تولوز همچنین سه مورد از آثار جهانی یونسکو را در خود جای داده است که می تواند برای گردشگران داخلی و خارجی بسیار جذاب و دارای گفته های تاریخی بسیار باشد.

اگر می خواهید در فرانسه ملک بخرید ، می توانید در شهر تولز هم این سرمایه گذاری را انجام دهید ، در مقاله اجاره و خرید ملک در فرانسه به بررسی بهترین راهکار ها برای خرید ملک ارزان در فرانسه هم پرداخته ایم.

شهر بندری نیس

تنها چند کیلومتر از مرز ایتالیا واقع در ریویرا فرانسه ، در سواحل مدیترانه و در پای کوه های آلپ ، شهر بندری نیس فرانسه با 344064 سکنه قرار گرفته است که منطقه شهری آن و حومه نزدیک به 1 میلیون جمعیت را در خود جای داده است ، نیس در طول سال‌ها نه تنها مکان یکی از معروف‌ترین فیلم‌های آلفرد هیچکاک بوده است ، بلکه خانه موزه دیرینه‌شناسی است که نمایشگاه‌هایی با قدمت 400 هزار سال را به نمایش می‌گذارد.

زیبایی طبیعی نیس و منطقه آن با برخورداری از آب و هوای معتدل مدیترانه ای طبقات بالای انگلیسی را در نیمه دوم قرن هجدهم به خود جلب کرد و به دلیل تفرجگاه اصلی ساحلی خود به راهروی انگلیسی ها معروف شد ، نیس به دلیل قرار گرفتن در ریویرا فرانسه بین دو شهر موناکو و کن ، به راحتی می تواند برای سفرهای یک روزه به این شهرهای ساحلی در تعطیلات مورد استفاده قرار گیرد.

از ماه ژوئن تا اکتبر شهر نیس یکی از بهترین شهرهای فرانسه برای تفریحات ساحلی و حمام آفتاب است و گردشگران زیادی این موقع از ساحل به این شهر سفر می کنند ، این شهر همچنین یکی از اقتصادهای نوپا و رو به پیشرفت فرانسه را در اختیار دارد که بسیار مناسب مشاغل تازه تاسیس و کارآفرینان می باشد و سرمایه گذاران خارجی با ایده های نو این شهر را بسیار مناسب سرمایه گذاری می دانند.

شهر بندری نیس

نانت پویاترین و جذاب ترین شهر در بخش غربی

نانت پویاترین و جذاب ترین شهر در بخش غربی با جمعیت 287845 نفر در رتبه ششم فهرست 10 شهر بزرگ فرانسه قرار دارد ، در این شهر گردشگران نباید دوربین خود را فراموش کنند ، زیرا سوژه ها و آثار دیدنی بسیاری برای عکاسی و ثبت خاطره وجود دارند ، از مجسمه های Les Anneaux در منطقه بندر گرفته تا قلعه نانت ، هر ساختمان و هر اثر هنری جذابیت منحصر به فرد خود را در این شهر دارد.

با این حال، یکی از نکات برجسته در نانت ، نمایشگاه های گروه هنرمندان La Machine است که با الهام از رمان‌های خارق‌العاده ژول ورن یا طرح‌های لئوناردو داوینچی ، اجسام متحرک غول‌پیکری ساخته شده‌اند که می‌توانند به طور مستقل حرکت کنند و علاقه‌مندان می‌توانند زندگی درونی آن‌ها را نیز ببینند.

نانت که در 50 کیلومتری اقیانوس اطلس قرار دارد ، به عنوان پویاترین و جذاب ترین شهر در بخش غربی فرانسه شناخته می شود و در سال 2004 مجله تایم این شهر را به عنوان قابل زندگی ترین شهر در اروپا توصیف کرد ، نانت برای مدت طولانی پایتخت دوک نشین بریتانی بود ، اگرچه امروزه دیگر به منطقه اداری بریتانی تعلق ندارد ، از دیدنی های اصلی شهر می توان به کلیسای جامع ، قلعه دوک های بریتانی و گذرگاه Pommeraye اشاره کرد.

نانت پویاترین و جذاب ترین شهر در بخش غربی

بوردو

این شهر به عنوان یکی از مراکز تاریخی فرانسه توسط یونسکو به عنوان میراث جهانی معرفی شده و بیش از 300 بنای تاریخی را در خود جای داده است ، آب و هوای این شهر معتدل بوده و در تمامی فصول سال می توانید توریست و گردشگران زیادی را در خیابان های این شهر ببینید.

شهر بوردو از جمله مقصدهای گردشگری فرانسه است و شما می توانید با هزینه هایی مقرون به صرفه زندگی و تحصیل در این شهر را تجربه کنید ، به عنوان مثال برای اجاره یک آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر باید حدود 700 یورو در ماه درنظر داشته باشید که برای خانه های بزرگتر تا 1300 یورو نیز می رسد.

این شهر با قرار گرفتن در جنوب غربی فرانسه به ساحل اقیانوس اطلس بسیار نزدیک ات و به واسطه این ساحل به دو قمت شرقی و غربی تقسیم شده است ، بازار مسکن در این شهر بسیار ارزان بوده و برای خرید ملک از مناطق ارزان فرانسه شناخته می شود که می تواند گزینه ایده آلی برای سرمایه گذاری و ثبت شرکت در فرانسه نیز به شمار برود ، چنانچه قصد سرمایه گذاری در فرانسه را دارید مقاله لینک شده را حتما بخوانید.

بوردو

شهر دانشجویی استراسبورگ

در مرز میان فرانسه و آلمان شهر دانشجویی استراسبورگ قرار گرفته است ، این شهر که میزبان جمعیتی در حدود پانصد هزار نفر است ، شهری تاریخی و مهم در اروپا در حوزه سیاسی نیز تلقی می شود ، در حدود 14% از جمعیت این شهر را مهاجرین خارجی تشکیل می دهند که نشان از شرایط زندگی ایده آل برای افراد خارجی است.

حضور نهادهای بین المللی همچون پارلمان اروپا نقش این شهر را برای کشر فرانسه پررنگ تر نموده و گرچه به عنوان پایتخت معرفی نمی شود ، اما نقش بسیار مهمی را در روابط این کشور ایفا می کند ، برخی از زیباترین خانه و خیابان های فرانسه را در این شهر می توانید ببینید که سبب ایجاد جاذبه های گردشگری و جذب تریست های فراوان شده است.

دانشگاه استراسبرگ نیز با شهرت جهانی در این شهر واقع شده و علاوه بر آن شما مراکز معتبر تحصیلی دیگر همچون دانشگاه لویی پاستور و دانشگاه مارک بوش را نیز خواهید یافت ، هم چنین این شهر به دلیل موقعیت خاص جغرافیایی می تواند برای انجام هرگونه سرمایه گذاری نیز بسیار ایده آل باشد.

شهر دانشجویی استراسبورگ

لیل شهر قدیمی بازسازی‌شده

شهر لیل با 227533 نفر جمعیت آخرین رتبه را در بین ده شهر بزرگ و مطرح فرانسه در لیست ما به خود اختصاص داده است ، لیلی در مرز بلژیک قرار گرفته و یکی از شهرهای اصلی و مهم در انقلاب فرانسه بوده است ، کسانی که قصد دارند در ابتدای سپتامبر از لیل دیدن کنند باید برای جمعیتی بسیار در این شهر آماده باشند زیرا در این زمان از سال Lille Braderie برگزار می شود و بیش از سه میلیون نفر در اولین آخر هفته سپتامبر برای بزرگ‌ترین بازار دستفروشی اروپا در این شهر گرد هم می‌آیند.

تاجران در این بازار کالاهای خود را در طول 100 کیلومتر به مردم عرضه می کنند و انواع نوشیدنی ها ، پوشاک ، خوراک ، آثار دستی از سراسر جهان را می توان در این بازار مشاهده کرد که یکی از دیدنی ترین جذبه های تفریحی توریستی فرانسه و اروپا می باشد.

لیل در مرکز مثلث پاریس ، لندن ، بروکسل قرار دارد و شهر قدیمی بازسازی‌شده آن به‌خاطر معماری پر زرق و برق‌اش شهرت فراوان دارد ، هماهنگی کامل از آجر و سنگ در نماهای تزئین‌شده بسیار یادآور گذشته‌ای پر رونق و پر زرق و برق این شهر است.

لیل شهر قدیمی بازسازی‌شده

حال که با بسیاری از شهر های مهم فرانسه آشنا شدید ، شاید بخواهید در خصوص کار در فرانسه هم تحقیق کنید ، مقاله لینک شده را بخوانید و با بازارهای کاری این کشور آشنا شوید.

منتظر شما هستیم!

مشاوره رایگان

انتخاب بهترین شهر فرانسه برای مهاجرت با توجه به شرایط و اهداف شما!

کارشناسان مهاجرتی رجبی

مشاوره تلفنی مهاجرت قانونی

مشاوره دقیق و رایگان ما را از دست ندهید.

مونپلیه از پرجمعیت ترین شهرهای بخش هارو

مونپلیه تنها ده کیلومتر با سواحل مدیترانه در جنوب فرانسه فاصله دارد و یکی از سریع‌ترین شهرهای در حال رشد فرانسه است که با 264538 نفر جمعیت ، یکی از پرجمعیت ترین شهرهای بخش هارو می باشد ، نام مونپلیه مخصوصا برای گیاه شناسان شناخته شده است ، زیرا اولین باغ گیاه شناسی رسمی در فرانسه 500 سال پیش در اینجا افتتاح شد است.

دانشگاه مونپلیه که در سال 1220 تأسیس شد، یکی از قدیمی ترین دانشگاه های جهان و قدیمی ترین دانشکده پزشکی است که هنوز در حال فعالیت می باشد.

مونپولیه اقتصادی را بر مبنای فعالیتهای پیشرفته علمی و خدماتی پیرامون شرکتهایی چون IBM و شرکتهای معتبر دیگر مانند HORIBA ، DELL Palm Computing Genesys و یا PC soft بنیان گذاشته ‌است و یک شهر کامپیوتری فرانسه تلقی می شود ، البته تخصصهای بسیار دیگری نیز مانند کشاورزی مناطق گرمسیری و مدیترانه‌ای ، بهداشت ، محیط زیست ، فناوری اطلاعات نیز در این شهر گسترش یافته ‌اند.

مونپلیه از پرجمعیت ترین شهرهای بخش هارو

شهرهای مهم کشورهای محبوب اروپایی را بشناسید.

صحبت های برخی از کلاینت های رجبی که موفق شدند به فرانسه مهاجرت کنند را ببینید و بشنوید.
نمایش ویدیو درباره سهیل یگانگی فرانسه
نمایش ویدیو درباره پویا اکبری فرانسه
نمایش ویدیو درباره مبینا شقاقی فرانسه

2 دیدگاه در “معرفی شهرهای کشور فرانسه

 1. معرفی شهرهای کشور فرانسه sana ranjbaran گفت:

  براى دوره هاى زبان فرانسه ميخواستم بپرسم

  1. معرفی شهرهای کشور فرانسه مشاور مهاجرت تحصیلی گفت:

   با سلام و درود
   در فرانسه میتوانید در کالج آموزش زبان فرانسوی شرکت کنید . برای پذیرش و ویزای این کالج ها مدرک زبان لازم نیست و تسلط به زبان فرانسوی در سطح A2 معمولا کافی است .
   شهریه کالج ها بسنه به نوع کالج و مدت آموزش بین 2 تا 6 هزار یورو است .
   بعد از پایان کالج زبان میتوانید از تحصیل رایگان در دانشگاه های فرانسه استفاده کنید .
   با تشکر از سوال شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Rate this post