سرمایه گذاری و ثبت شرکت در فرانسه

سرمایه گذاری و ثبت شرکت در فرانسه
مشاور مهاجرتی

سرمایه گذاری و ثبت شرکت در فرانسه فرصت های بی شماری مانند صندوق های مبادله ای در مبادلات تجاری ، رسید های سپرده گذاری و املاک و مستغلات را به همراه دارد ، صنایع شاخصی که فرانسه در آن ها پیشگام است شامل شرکت های لوازم آرایشی ، بیمه ، هواپیمایی ، مد ، لوکس و انرژی است.

فرانسه هفتمین اقتصاد بزرگ جهان و سومین اقتصاد بزرگ اتحادیه اروپا را در خود جای داده است ، در واقع این کشور دارای بزرگترین شرکت های بیمه ، هواپیمایی ، لوازم آرایشی ، لوکس و انرژی است ؛ این ویژگی ها آن را به یکی از جذاب ترین مقاصد سرمایه گذاری در جهان برای سرمایه گذاران بین المللی ، به ویژه در اروپا تبدیل کرده است به همین منظور در ادامه با ویژگی های سرمایه گذاری و ثبت شرکت در فرانسه آشنا می شویم ، برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) تماس بگیرید.

فرقی نمی کند که شرکت های بزرگ جهان قصد گسترش خود را دارند یا استارت آپ های کوچک فناوری قصد شروع کار خود را دارند ، فرانسه یکی از بزرگ ترین کشور هایی است که پذیرای کارآفرینان خارجی برای راه اندازی شرکت خود درخارج از کشور است.

اگر به دنبال مهاجرت کاری و مهاجرت از طریق سرمایه گذاری در فرانسه هستید ، حتما مقاله کار در اروپا را بخوانید ، مشاغل مورد نیاز حقوق و دستمزد کاگر ساده و شاخص های اقتصادی اروپا را در آن مقاله مرور کرده ایم.

روش های سرمایه گذاری در فرانسه

همان گونه که پیش از این بیان شد فرانسه از شرایط عالی برای سرمایه گذاری برخوردار است و در بخش های مختلف صنعتی و اقتصادی خود پذیرای سرمایه گذاران خارجی می باشد ، شهروندان خارجی در صورت دارا بودن شرایط لازم برای سرمایه گذاری که غالبا دارا بودن سرمایه مورد نیاز برای شروع کسب و کار است می توانند از فرصت های موجود در این کشور استفاده کرده و از مزایای آن بهره مند شوند.

روش های مختلفی برای سرمایه گذاری و ثبت شرکت در فرانسه وجود دارد که هر یک شرایط و الزامات خاص را دارد که در طول مقاله با آن ها بیشتر آشنا خواهیم شد ، این روش ها شامل :

 • سرمایه گذاری در املاک و مستغلات فرانسه
 • سرمایه گذاری در ETF
 • سرمایه گذاری در اوراق قرضه
 • ثبت و یا تاسیس شرکت

ثبت شرکت و شعبه در فرانسه

افتتاح شرکت در فرانسه برای بسیاری از کارآفرینان آینده یک جهش بزرگ به حساب می آید ، اما اگر از اطلاعات صحیح برخوردار باشید این مسیر برای شما آسان تر پیش خواهد رفت ، افتتاح شرکت ها در فرانسه کاری است که ما هر روز شاهد آن هستیم ، هرکسی می تواند در فرانسه کسب و کار راه اندازی کند ، برای اینکه در این کشور سرمایه گذاری کنید نیازی به اقامت یا شهروندی اتحادیه اروپا نیست تنها لازم است با انواع شرکت ها و شرایط ثبت آن ها در فرانسه آشنا باشید و مناسب ترین گزینه را انتخاب نمایید.

پنج نوع شرکت در فرانسه وجود دارد که شامل شرکت سهامی مشترک فرانسوی ، شرکت با مسئولیت محدود ، شرکت سهامی ساده ، مالکیت انفرادی فرانسه و مشارکت تجاری می باشد ؛ البته نهاد های اقتصادی دیگری مجاز به انجام فعالیت اقتصادی خود در فرانسه هستند که شامل شرکت های تابع ، نمایندگی ها و شعبه های شرکت خارجی می باشند.

قبل از انتخاب نوع نهاد اقتصادی مورد نظر خود برای ثبت و راه اندازی در فرانسه لازم است کارآفرینان از دامنه مسئولیت ها ، هزینه های جاری ، اندازه تجارت ، سرمایه مورد نیاز برای ثبت شرکت و غیره مطلع باشند ؛ شرکت های با مسئولیت محدود رایج ترین نوع شرکت در فرانسه است.

سرمایه گذاری و ثبت شرکت در فرانسه

انواع شرکت ها در فرانسه

سرمایه گذار که می خواهد شرکتی در فرانسه تأسیس کند ، ابتدا باید از خود بپرسد چه شرکتی به بهترین شکل نیاز های آنها را برآورده می کند قانون شرکت فرانسه اشکال مختلفی از شرکت را پیش بینی کرده است که می تواند تفاوت زیادی با یکدیگر داشته باشد و از نظر مسئولیت و قانون مالی عواقب مختلفی دارد.

انواع شرکت ها در فرانسه

بنابراین به هر کار آفرینی که مایل به سرمایه گذاری و ثبت شرکت در فرانسه است توصیه می شود قبل از تأسیس شرکت با یک وکیل متخصص و یا مشاور مالیاتی مشورت کند که مشاوران موسسه مهاجرتی رجبی بهترین گزینه هستند ، در ادامه با انواع انواع شرکت ها در فرانسه و شرایط ثبت آن ها آشنا خواهیم شد.

شرکت سهامی فرانسوی (SA)

SA فرانسه به طور کلی معادل یک شرکت سهامی عام است ، با حداقل هفت سهامدار و سرمایه اولیه ۳۷۰۰۰ یورویی ، موسسان SA می توانند اشخاص حقیقی یا حقوقی باشند ، مسئولیت سهامداران محدود به ارزش سهام آنها است ؛ در اصل سهامداران در SA می توانند ناشناس باشند و همچنین می توانند سهام خود را به طور خصوصی منتقل کنند تا مدیریت شرکت لزوما نداند که صاحب سهام آن است ، با این حال این امر پولشویی و فرار مالیاتی را تسهیل می کند ، بنابراین قوانینی برای جلوگیری از این امر تصویب شد ؛ با این وجود هنوز هم می توان سهام ها را توسط شرکت های هلدینگ حفظ کرد تا ذینفع واقعی را پنهان کرد.

شرکت با مسئولیت محدود (SARL)

تقریبا معادل یک شرکت محدود انگلیس و یک شرکت با مسئولیت محدود ایالات متحده است ، SARL حداقل به دو سهامدار نیاز دارد و حداکثر توسط ۱۰۰ شخص حقیقی یا حقوقی می تواند تشکیل شود ؛ سهام به غیر از همسر ، فرزندان یا سایر بستگان نزدیک قابل انتقال نیستند ، در غیر این صورت انتقال نیاز به توافق حداقل ۵۰٪ از سهامداران دارد ؛ حداقل سرمایه سهام وجود ندارد و مسئولیت محدود به سرمایه گذاری شخص است ، SARL ساختار معمول شرکتهای کوچک و متوسط فرانسوی است.

شرکت سهامی ساده (SAS)

به طور کلی همان شرکت محدود انگلیس و یک شرکت حقوقی محدود ایالات متحده است نام SAS شبیه SA است اما انعطاف پذیرتر از SA است ، فقط به دو شریک نیاز دارد و به هیئت مدیره احتیاج ندارد ، یک رئیس که می تواند شخص یا شرکت دیگری باشد باید توسط سهامداران منصوب شود و مسئولیت عملکرد شرکت را بر عهده دارد ، یک SAS ممکن است یک مدیر کل نیز داشته باشد ؛ نهاد SAS اغلب برای شرکت های تابعه استفاده می شود.

انحصار مالکیت فرانسوی (EI)

برای راه اندازی EI نیازی به سرمایه اولیه نیست و تنها کارآفرین مسئول کلیه بدهی ها و تعهدات است.

شرکت جمعی – مشارکت تجاری (SNC)

بدون حداقل شرط سرمایه SNC حداقل به دو شریک نیاز دارد که مسئولیت بدهی ها و سایر تعهدات مشارکت در حد دارایی های شخصی خود را داشته باشند ، فعالیت های تجاری شرکا باید با همان نام تجاری انجام شود.

شرکت تابعه در فرانسه

شرکت تابعه یکی از متداول ترین انواع سازه هایی است که توسط شرکت های خارجی که قصد فعالیت در بازار فرانسه را دارند به کار گرفته می شود ، شرکت تابعه یک نهاد مستقل است که می تواند تحت قالب یک شرکت با مسئولیت محدود تاسیس شود.

مشخصات اصلی شرکت تابعه در فرانسه این است که می تواند فعالیت های دیگری را غیر از هدف اصلی شرکت مادر انجام دهد ؛ به عنوان یک شرکت با مسئولیت محدود ، شرکت تابعه یک شرکت محلی در فرانسه محسوب می شود ؛ شرکت تابعه به عنوان مقیم مالیات در نظر گرفته می شود و در فرانسه مشمول مالیات شرکت ها می شود ، مانند سایر شرکتهای فرانسوی نیاز به مجوز دارد ، شرکت اصلی مسئول تصمیمات نهایی کنترل و مدیریت تعهدات و بدهی ها است.

شعبه

یکی دیگر از انواع محبوب شرکت ها در فرانسه که می تواند در شرکت های خارجی استخدام شود ، دفتر شعبه است ، این نوع شرکت کاملا به شرکت اصلی وابسته است که باید آن را با تصویب مصوبه ثبت شده در تجارت فرانسه تأسیس کرد.

دفاتر شعبه موظف به انجام همان فعالیت های شرکت مادر هستند و گزینه خوبی برای شرکت های خارجی علاقه مند به فعالیت طولانی مدت در فرانسه هستند ؛ شرکت مادر کنترل کاملی بر دفتر شعبه خواهد داشت و همچنین مسئول تعهدات ساختار فرانسه خواهد بود.

دفتر نمایندگی در فرانسه

یکی دیگر از شرکت های کم اشتغال در فرانسه دفتر نمایندگی است ، این نوع ساختار که به عنوان دفتر رابط نیز شناخته می شود ، فقط برای فعالیت های غیر تجاری ایجاد می شود ؛ با این حال دفتر رابط هنوز باید در دفتر تجارت ثبت شود.

دفتر نمایندگی فرانسه فقط می تواند فعالیت های بازاریابی را انجام دهد یا می تواند برای تحقیق در بازار مورد استفاده قرار گیرد قبل از اینکه شرکت خارجی تصمیم به باز کردن شعبه یا شرکت تابعه در اینجا بگیرد ، مزیت اصلی دفتر رابط این است که در فرانسه مجبور به پرداخت هیچ گونه مالیاتی نیست.

بهترین سرمایه گذاری در فرانسه

سرمایه گذاری و ثبت شرکت در فرانسه به دلیل اقتصاد پیشرفته تقریبا در همه بخش ها فعالیت می کند ، با این حال ما در این قسمت از مقاله بخش های سودآور برای سرمایه گذاری خارجی در این کشور را بیان خواهیم کرد ، سرمایه گذاری در بخش هایی مانند خودرو ، بیوتکنولوژی ، صنعت هسته ای ، نرم افزار ، مالتی مدیا و تدارکات رایانه ای و لوازم جانبی به راحتی امکان پذیر است و نوید بازدهی کلان را برای سرمایه گذاران می دهد.

بهترین سرمایه گذاری در فرانسه

ناگفته نماند که فرانسه تولید کننده انرژی الکتریکی در بازار از نظر انرژی هسته ای است ، تا ۷۹٪ جریان انرژی در منطقه از طریق انرژی هسته ای تأمین می شود ؛ بنابراین وقتی انرژی پاک را در نظر می گیرید فرانسه در مسیری صحیح پیشرو است که کانونی برای سرمایه گذاری انرژی برای خارجی ها فراهم می کند ، دیگر بخش های مناسب برای سرمایه گذاری در فرانسه در ادامه معرفی می شوند.

سرمایه گذاری در اوراق بهادار

اوراق بهادار نوعی سرمایه گذاری بسیار انعطاف پذیر و یکی از شناخته شده ترین روش های سرمایه گذاری در فرانسه است ، اگر اوراق بهادار را انتخاب کنید ، محدودیتی در سرمایه گذاری وجود ندارد ، برخی از کارشناسان بازار خاطر نشان می کنند که این یک ساختار معماری باز است که به لطف آن می توانید در چندین کلاس دارایی سرمایه گذاری کنید ؛ همچنین به افرادی که مایل به سرمایه گذاری در فرانسه هستند این اعتبار را می دهد که آن را به یک نام ، نام مشترک یا راه اندازی آن به عنوان یک شرکت تاسیس کنند.

در حالی که انعطاف پذیری یکی از مزیت های اصلی آن است ، برخی از سرمایه گذاران نمی توانند از مزایای مالیاتی بهره مند شوند ، برای این گروه از سرمایه گذاران رشد سرمایه گذاری های آنها می تواند عواقب مالیاتی داشته باشد ، بنابراین پیشنهاد می کنیم که باید با یک مشاور با تجربه در موسسه مهاجرتی رجبی تماس بگیرید که بتواند به شما در انتخاب صحیح کمک کند.

سرمایه گذاری در املاک فرانسه

خارجی ها مجاز به سرمایه گذاری در انواع املاک در این منطقه هستند ، وجه مثبت آن این است که مالیاتی که برای شهروندان فرانسوی اعمال می شود به طور مشابه برای سرمایه گذاران خارجی نیز اعمال می شود ، تنها تفاوت در انتقال پول از ایالات متحده به فرانسه است كه در آن بانك ها و آژانس های انتقال پول برای هرگونه خرید یا گواهی نامه به دفتر اسناد رسمی ارائه می دهند ، سپس سرمایه گذار واجد شرایط مزایای کامل مالیاتی است.

قیمت خانه ها به طور کلی بالاتر از بیشتر مناطق است ، بیشتر املاک مربوط به مالکیت آزاد است ، جایی که سرمایه گذاران می توانند از دو طریق آپارتمان داشته باشند. اولین مصداق مالکیت مشترک است که شامل توسعه استفاده مشترک است و گزینه دوم دارایی های اجاره ای است که در آن سرمایه گذاران می توانند املاک را تا ۹۹ سال اجاره دهند.

اگر می خواهید بر روی ملک سرمایه گذاری کنید ، می توانید به کشور اتریش هم فکر کنید ، اتریش برای خرید ملک می تواند سرمایه گذاری ای امن و مطمین باشد ، مقاله سرمایه گذاری و ثبت شرکت در اتریش را بخوانید.

سرمایه گذاری در ETF

ساده ترین راهی که سرمایه گذاران اصلی خارجی دنبال می کنند ، ETF یا صندوق های تجارت ارز است ، آنها روش متنوعی برای سرمایه گذاری در اختیار سرمایه گذاران قرار می دهند که شامل به دست آوردن بسته های اوراق بهادار در چندین صنعت به روشی کم خطرتر از گزینه های سهام خاص است که ضرایب بتا کمتری دارند ؛ ETF با صندوق های سرمایه گذاری مشترک متفاوت است به این معنا که می توان آنها را مانند سهام در طول روز با پول مبادله کرد.

رستوران و بار

رستوران و بار یکی دیگر از تجارت های محبوب اما سودآور در فرانسه است ، اگر به دنبال کسب و کاری برای راه اندازی در پاریس ، موناکو ، لیل ، نانت ، سنت اتین ، لیون یا هر شهری در فرانسه هستید ، پس باید راه اندازی کسب و کار رستوران خود را در نظر بگیرید.

شما می توانید غذا های محلی یا غذا های بین المللی یا هر دو را در رستوران خود سرو کنید و باز هم سود خوبی از سرمایه خود بدست آورید ؛ فقط اطمینان حاصل کنید که رستوران شما از موقعیت خوبی برخوردار است و منوی خود را متناسب با نیاز جامعه ای که در آن قرار دارید تنظیم می کنید.

تجارت دکوراسیون داخلی

فرانسه یکی از کشور های جهان است که می تواند از یک صنعت درجه یک دکوراسیون داخلی در جهان برخوردار باشد ، برخی از بهترین تزئینات و طرح هایی که در اطراف مشاهده می کنید عمده از فرانسه یا ایتالیا است ؛ اگر به این صنعت علاقه مند هستید ، می توانید آموزش ببینید و سپس تجارت دکوراسیون داخلی خود را راه اندازی کنید.

فروشگاه های جواهرات و لوازم جانبی

اگر پول نقد دارید و به دنبال تجارت مناسب برای شروع در فرانسه هستید ، باید به دنبال راه اندازی فروشگاه جواهرات و لوازم جانبی خود در هر یک از شهرهای فرانسه باشید ، این در واقع یک تجارت مناسب و سودآور است.

تجارت خدمات لوله کشی

خدمات لوله کشی یکی از خدماتی در فرانسه است که به دلیل کمبود لوله کش در شهرهای بزرگ فرانسه ، ممکن است مجبور شوید در صف سرویس بمانید ، بنابراین اگر به دنبال مهارتی برای یادگیری هستید ، می توانید به عنوان یک لوله کش آموزش دیده و سپس تجارت لوله کشی خود را ایجاد کنید.

مبلغ مورد نیاز سرمایه گذاری در فرانسه

هزینه های راه اندازی کسب و کار در فرانسه شامل مالیات های مختلفی است که با توجه به نوع شرکت و حوزه تجاری آن متفاوت است ، این موارد بیشتر شامل مالیات مربوط به رویه های اجباری در ارتباط با مقامات دولتی است ،البته علاوه بر مالیات برای راه اندازی یک کسب و کار در فرانسه هزینه هایی برای رویه های اسناد رسمی ، سرمایه سهام شرکت ، اجاره یا خرید ملک تجاری ، خرید فرانچایز و سایر هزینه های کمکی وجود دارد که فرد سرمایه گذار ملزم به پرداخت آن ها می باشد.

مبلغ مورد نیاز سرمایه گذاری در فرانسه

هزینه خرید فرانچایز پمپ بنزین ، رستوران و پوشک در فرانسه

فرانسه با توجه به سابقه اقتصادی و توسعه یکنواخت اکثر صنایع ، یکی از بهترین کشورهای اروپایی برای شروع کار است ، طی چند سال گذشته نوع جدیدی از سرمایه گذاری در فرانسه بوجود آمده است که خرید فرانچایز نام دارد.

مشاغل فرانچایز به عنوان پاسخی به تقاضای زیاد جمعیت فرانسه برای مارک های بین المللی ظاهر شده است ، البته مارک های محلی بسیار محبوبی برای دریافت نمایندگی در درون فرانسه وجود دارند و سرمایه گذاران خارجی می توانند در فرانسه با خرید فرانچایز های محلی و یا بین المللی مشاغل ایجاد کنند.

در حال حاضر فرانچایز ها در صنایع مختلف پوشاک ، خرده فروشی ، غذا و نوشیدنی ، ساخت و ساز و خدمات تجاری در فرانسه ارائه می شوند ، هزینه خرید فرانچایز در فرانسه بسته به شرکت و صنایع مورد نظر متفاوت است و از ۱۰۰۰۰ یورو تا ۵۰۰۰۰۰ یورو متفاوت است ، مثلا هزینه خرید فرانچایز رستوران مک دونالد ۴۵۰۰۰ یورو می باشد.

هزینه خرید اوراق قرضه در فرانسه

هزینه خرید اوراق قرضه در فرانسه با مبلغ های مختلف امکان پذیر است اما در صورتی که خواهان دریافت مجوز اقامت از طریق سرمایه گذاری در اوراق قرضه فرانسه هستید شما بایستی ۱۰ میلیون یورو را در این بخش سرمایه گذاری کنید که این مبلغ بسیار زیاد است ، اما مزایای زیادی دارد که یکی از آن ها دریافت سریع مجوز اقامت است.

هزینه خرید ملک در فرانسه

در همین ابتدا بایستی بیان کرد که نمی توان از طریق خرید ملک در فرانسه مجوز اقامت دریافت کرد یعنی فرانسه ویزای املاک و مستغلات را ارائه نمی دهد و خرید ملک در فرانسه سرمایه گذاری با مسیر اقامت محسوب نمی شود و هرگز به دریافت ختم نمی شود و می تواند وسیله ای برای اثبات تمکن مالی فرد خواهان مجوز اقامت در این کشور محسوب شود ، هزینه خرید ملک در فرانسه بسته به شهر ، موقعیت مکان ، متراژ و امکانات ملک متفاوت است و به طور متوسط بین ۸۰۰۰۰ تا ۴۰۰۰۰۰ یورو می باشد.

مزایای سرمایه گذاری در فرانسه

طبق مطالعات مالی صورت گرفته در طول دهه های گذشته فرانسه بیشتر مورد توجه سرمایه گذاران خارجی قرار می گیرد ، به ویژه هنگامی که صحبت از سرمایه گذاری در پروژه های صنعتی می شود این کشور در بین گزینه های برتر معرفی می شود.

مزایای سرمایه گذاری در فرانسه

فرانسه از نظر مالیات و مقررات آن به بهترین مکان در میان کشور های محبوب در بین سرمایه گذاران رسیده است ، علاوه بر این سرمایه گذاران خارجی مایل به خرید املاک و مستغلات لوکس در این کشور هستند ، پس اگر قصد سرمایه گذاری در خارج از کشور را دارید به شما پیشنهاد می کنم با مزایای سرمایه گذاری در این کشور آشنا شوید.

فرانسه پذیرای سرمایه گذاری بین المللی

فرانسه مقصد اصلی اروپا برای سرمایه گذاری خارجی در بخش صنایع است ، در مورد میزان سرمایه گذاری مستقیم خارجی (FDI) ، این کشور مکان مقام چهارم در سراسر جهان و رتبه دوم در اروپا را به خود اختصاص داده است.

یکی از مهمترین بازار های اروپا

فرانسه با بیش از ۶۵ میلیون سکنه و درآمد سرانه بیش از ۳۷،۰۰۰ دلار ، دومین بازار بزرگ در اروپا است و رتبه ۲ را در نرخ زاد و ولد اروپا به خود اختصاص داده است ، بنابراین این امر ادامه خواهد یافت و به سرمایه گذاران یک بازار قدرت خرید بالا و عظیم القا می کند تا محصولات و خدمات خود را هدف قرار دهند.

ارتباطات موثر با اروپا و بقیه جهان

فرانسه بهترین شبکه جاده ای اروپا را دارد و همچنین برای فرودگاه هایش شناخته شده است ، به عنوان مثال ، فرودگاه Roissy Charles-de-Gaulle ، به ترتیب در میان فرودگاه های مسافری و باری در اروپا در رتبه ۲ و ۱ بوده است ؛ علاوه بر این شبکه راه آهن سریع السیر آن جدا از بزرگترین شبکه دومین شبکه کارآمد در اروپا است.

یک قدرت اقتصادی جهانی

فرانسه دومین اقتصاد بزرگ اتحادیه اروپا ، ششمین صادر کننده کالا و چهارمین صادر کننده خدمات است ، علاوه بر این ، ۳۱ شرکت فرانسوی از نظر درآمد در بین ۵۰۰ شرکت برتر جهان قرار دارند.

هزینه رقابتی نیروی کار

در فرانسه هزینه کلی متوسط نیروی کار برای هر کارمند (دستمزد و هزینه های اجباری) کمتر از هزینه های ژاپن ، ایالات متحده آمریکا و آلمان است ، همچنین هزینه های اجرا و بهره برداری در فرانسه کمتر از ایتالیا ، ژاپن ، ایالات متحده آمریکا و آلمان است.

نیروی کار ماهر و مولد

فرانسه بیش از آلمان ، ایتالیا یا اسپانیا در سیستم آموزشی خود سرمایه گذاری می کند (بیش از ۶٪ از تولید ناخالص داخلی) ، این امکان را برای یک نیروی کار کاملا آموزش دیده برای شرکت های فعال در فرانسه فراهم می کند ، بعلاوه از نظر بهره وری ساعتی نیروی کار ، فرانسه در جایگاه ۶ جهانی قرار دارد و از آلمان (۷) و انگلیس (۱۳) بالاتر است.

یک رژیم مالیاتی مناسب

در سال ۲۰۱۵ ، اعتبار مالیات برای رقابت و اشتغال (CICE) هزینه های نیروی کار را ۶٪ کاهش داد ، این منجر به سود بیشتر از ۲۰ میلیارد یورو برای مشاغل شده است ، اعتبار مالیات بر اساس حقوق و دستمزد شرکت محاسبه می شود ، به استثنای حقوق بالاتر که ۲٫۵ برابر SMIC ، حداقل دستمزد فرانسه است.

اعتبار مالیات تحقیقاتی (CIR) انگیزه مالیاتی است که در اروپا بی سابقه است ؛ اعتباری بالغ بر ۳۰٪ از هزینه تحقیق و توسعه ، تا ۱۰۰ میلیون یورو و ۵٪ فراتر از این مبلغ به پروژه های واجد شرایط تعلق می گیرد ، این اعتبارات به خوبی می تواند نرخ مالیات بالا شرکتی را در فرانسه متعادل کند که ۳۴٫۴ درصد است.

کیفیت زندگی و جایگاه فرهنگی شناخته شده

فرانسه از نظر تعداد بازدیدکنندگان خارجی مقصد گردشگری برتر جهان است و از نظر کفایت زیرساخت های بهداشتی با توجه به نیاز های جامعه سومین کشور در سراسر جهان را به خود اختصاص داده است ، بعلاوه ، این مکان در امید به زندگی در بدو تولد (۶/۸۲ سال) مقام ۶ را به خود اختصاص داده است و فرهنگ آن بسیار خلاقانه و جذاب است.

جذابیت افراد با استعداد

چندین انگیزه برای اتباع خارجی که قصد کار یا شروع کار در فرانسه را دارند وجود دارد ، کارت آبی اتحادیه اروپا اجازه اقامت برای کارمندان با مهارت بالا است ، علاوه بر این ، بسته فنی بلیط فناوری فرانسه به تازگی امکانات زیادی را برای کارآفرینان خارجی که در حال راه اندازی شرکت خود در فرانسه هستند پیشنهاد می کند این موارد شامل اعطای کمک ۳۰،۰۰۰ یورویی ، ویزا ، مراجع محلی و غیره است.

بهترین شهر های فرانسه برای سرمایه گذاری

فرانسه یکی از قدرتمند ترین اقتصاد های جهان است و فقط قویتر می شود ، با توجه به مزایای سرمایه گذاری که پیش از این بین شد می توان نتیجه گرفت که تمام نقاط این کشور از کیفیت عالی برای سرمایه گذاری برخوردار هستند ، البته هر شهر دارای ویژگی های خاص خود است و برخی شهر ها برای موارد صنعتی بیشتر جذاب هستند ، در ادامه با بهترین شهر های این کشور برای سرمایه گذاری آشنا می شویم.

بهترین شهر های فرانسه برای سرمایه گذاری

پاریس

پاریس پایتخت و پرجمعیت ترین شهر فرانسه است که دارای ۲،۱۷۵،۶۰۱ نفر جمعیت می باشد ، از قرن هفدهم ، این شهر یکی از مراکز مهم مالی ، دیپلماسی ، تجارت ، مد ، غذا ، علوم و هنرهای اروپا بوده است.

تولید ناخالص داخلی منطقه پاریس ۷۰۹ میلیارد یورو (۸۰۸ میلیارد دلار) در سال ۲۰۱۷ بود ؛ بر اساس نظرسنجی هزینه های زندگی در سطح جهان توسط واحد اکونومیست ، پاریس پس از سنگاپور و بالاتر از زوریخ ، هنگ کنگ ، اسلو و ژنو دومین شهر گران جهان می باشد.

پاریس یک قطب بزرگ راه آهن ، بزرگراه و حمل و نقل هوایی است که توسط دو فرودگاه بین المللی انجام می شود ؛ اقتصاد شهر پاریس بیشتر مبتنی بر خدمات و تجارت است ، از ۳۹۰،۴۸۰ شرکت در شهر ، ۸۰٫۶ درصد در تجارت ، حمل و نقل و خدمات متنوع ، ۶٫۵ درصد در ساخت و ساز و فقط ۳٫۸ درصد در صنعت فعالیت دارند ، اگر توانایی پرداخت هزینه اولیه و انتظار را دارید ، پاریس مکان خوبی برای تجارت در زمینه صنعت و خرید ملک است.

نانت

نانت شهری در لوآر-آتلانتیک در لویا است که ۵۰ کیلومتر از سواحل اقیانوس اطلس فاصله دارد ، این شهر ششمین شهر بزرگ فرانسه است که ۳۰۹،۳۴۶ نفر جمعیت دارد.

بسیاری از بزرگترین مارک های جهان هر ساله نمایشگاه های استارت آپ خود را نانت برگزار می کنند که آن را به مکانی عالی برای گردشگران و علاقمندان سرمایه گذاری تبدیل می کند و به طور قطع قیمت کمتری نسبت به پاریس دارد.

نانت پایتخت “سبز” فرانسه است بنابراین کسب و کار های دوستدار محیط زیست در اینجا فقط مورد استقبال و مورد تشویق قرار می گیرند.

این شهر با تولید ۵۵ میلیارد یورو سالانه یکی از بهترین اقتصاد ها در فرانسه است ، ۲۹ میلیارد یورو به اقتصاد محلی باز می گردد ، این شهر بیش از ۲۵۰۰۰ مشاغل با ۱۶۷۰۰۰ شغل دارد ، کلانشهر آن ۴۲۰۰۰ شرکت و ۳۲۸،۰۰۰ شغل دارد ، نانت یکی از پویاترین فرانسه در ایجاد شغل است.

مارسی

مارسی در استان تاریخی پروونس واقع شده است و در ساحل خلیج لاین ، بخشی از دریای مدیترانه ، نزدیک دهانه رون واقع شده است ، مارسی دومین شهر بزرگ فرانسه است که مساحت آن ۲۴۱ کیلومتر مربع و دارای ۸۷۰،۰۱۸ نفر جمعیت است و پس از پاریس و لیون ، سومین منطقه بزرگ فرانسه است.

مارسی با زیر ساخت های حمل و نقل عالی (جاده ها ، بندر دریایی و فرودگاه) مرکز اصلی تجارت و صنعت فرانسه است ، فرودگاه مارسی پروونس چهارمین فرودگاه بزرگ فرانسه است ، این شهر یکی از پویا ترین شهر های بزرگ فرانسه است و دارای تولید ناخالص داخلی بالغ بر ۶۰٫۳ میلیارد دلار یا سرانه ۳۶۱۲۷ دلار بود.

اقتصاد مارسی و منطقه آن هنوز با بندر تجاری آن ، اولین بندر فرانسه و پنجمین بندر اروپا با تناژ بار مرتبط است ، حدود ۴۵۰۰۰ شغل به فعالیتهای بندری مرتبط است و این مبلغ ۴ میلیارد یورو ارزش افزوده برای اقتصاد منطقه است.

این شهر هر ساله Startup Weekend مخصوص به خود را دارد و به شدت برای سرمایه گذاران خارجی دوستانه است ، علاوه بر این خود شهر هر ساله از چندین رویداد ، سخنرانی و نشست هم اندیشی در زمینه تجارت و کارآفرینی حمایت مالی می کند.

لیون

لیون سومین شهر بزرگ و دومین منطقه شهری فرانسه است ، شهر لیون در سرزمین کوچک شهرداری خود به مساحت ۴۸ کیلومتر مربع ۵۱۶،۰۹۲ نفر جمعیت دارد و دومین شهر پر جمعیت فرانسه است ، لیون در دوران رنسانس به یک قطب بزرگ اقتصادی تبدیل شد.

این شهر به دلیل آشپزی و غذای سبک و همچنین بنا های تاریخی و معماری شناخته شده است ؛ به همین ترتیب ، مناطق لیون قدیمی تپه فورویر ، پریسکوئل و دامنه های کروا روس در فهرست میراث جهانی یونسکو ثبت شده اند ، لیون از نظر تاریخی منطقه مهمی برای تولید و بافتن ابریشم بود.

از نظر اقتصادی ، لیون یک مرکز عمده برای امور بانکی و همچنین صنایع شیمیایی ، دارویی و بیوتکنولوژی است ، این شهر شامل صنعت نرم افزار قابل توجهی با تمرکز ویژه بر بازی های ویدیویی است ؛ در سالهای اخیر این بخش به رشد محلی برای شروع فعالیت دامن زده است ، لیون میزبان مقر های بین المللی اینترپل ، آژانس بین المللی تحقیقات در مورد سرطان و یورونیوز است ، این شهر مقر اصلی بسیاری از شرکت های بزرگ است و جهانگردی بخش مهمی از اقتصاد لیون است.

هزینه های ثبت شرکت در فرانسه

شما قصد سرمایه گذاری و ثبت شرکت در فرانسه را دارید و فکر می کنید هزینه آن برای شما چقدر است ؟ درست مثل هر کشوری ، اگر می خواهید شرکتی در فرانسه ایجاد کنید ، مجبور خواهید بود که مقداری کاغذ بازی را انجام دهید و این کاغذ بازی قطعا هزینه خواهد داشت.

هزینه های ثبت شرکت در فرانسه

هزینه ثبت شرکت در واقع می تواند بسیار متفاوت باشد ، در واقع بر اساس فعالیت شرکت خود شما باید در RCS (ثبت تجارت و شرکت ها) یا RM (ثبت نام مشاغل) ثبت نام کنید ، هزینه های زیر لازم است هنگام ثبت شرکت در فرانسه در نظر گرفته شود:

 • هزینه ثبت شرکت که توسط ثبت تجارت فرانسه وضع شده تقریبا ۶۵ یورو است.
 • هزینه دفتر مجازی تقریبا ۳۰ یورو در ماه است – ما به سرمایه گذاران خارجی یادآوری می کنیم که دفتر مجازی می تواند به عنوان آدرس ثبت شده برای شرکت استفاده شود.
 • حداقل سرمایه مورد نیاز سهام : چنین شرایطی برای افتتاح شرکت با مسئولیت محدود در فرانسه وجود ندارد و شرکت سهامی عام (SA) 37000 بود.
 • هزینه تشکیل شرکت : هزینه تقریبا از ۱۰۰۰ یورو شروع می شود و خدمات می توانند مطابق با درخواست مشتری شخصی شوند.
 • خدمات حسابداری : می توانید از چنین خدماتی برای شرکت خود در فرانسه با قیمت های شروع شده از حدود ۹۰ یورو در ماه بهره مند شوید.

هزینه ثبت کسب و کار کوچک

ثبت یک شرکت خرد باید رسما رایگان باشد ، با این وجود ثبت نام در دایرکتوری های تجاری برای برخی فعالیت ها اجباری شده و هزینه های اداری ایجاد می کند.

حرفه لیبرال به خدمات مبتنی بر فكر اشاره می كند و بایستی در اتحادیه های صنفی تجدید شراكت و تسهیلات خانوادگی (URSSAF) ثبت نام كنید ، مشاغل شامل این شامل مشاوران ، برنامه نویسان ، معلمان زبان ، ویرایشگران محتوا و غیره است.

فعالیت تجاری به فعالیتهای تجاری هتل ها اشاره می کند ،شما باید در اتاق تجارت و صنعت (CCI) ثبت نام کنید و باید در فهرست مشاغل آنها به نام ثبت تجارت و شرکت ها ثبت شود ؛ هزینه این کار حدود ۱۰۰ یورو خواهد بود.

فعالیت صنایع دستی به فعالیتهای دستی اشاره دارد و شما باید در Chambre de Métiers ثبت نام می کنید ، بسیاری از این فعالیت ها به مدرک یا سه سال تجربه در همان زمینه نیاز دارند ، شما باید یک دوره آموزشی اجباری پنج روزه بنام مرحله قبل از ایجاد را با هزینه حدود ۲۰۰ یورو انجام دهید ؛ همچنین شما باید در فهرست صنعتگران با هزینه حدود ۱۸۰ یورو ثبت نام کنید.

هزینه ثبت شرکت های EURL ، SARL ، SAS ، SASU در فرانسه

راه اندازی یک شرکت انحصاری با مسئولیت محدود (EURL) ، شرکت با مسئولیت محدود (SARL) ، شرکت سهامی عام ساده (SAS) یا شرکت سهامی ساده با یک شریک واحد (SASU) در فرانسه هزینه بیشتری را در بر خواهد داشت و به زمان بیشتری نیاز خواهید داشت ، زیرا تعهدات قانونی بیشتری برای رعایت وجود دارد.

مراحل ثبت شرکت در فرانسه توسط وکیل یا حسابدار با پرداخت حدود ۲۰۰۰ یورو قابل انجام است شما می توانید مراحل ثبت شرکت خود در فرانسه را به موسسه مهاجرتی رجبی سپرده و با اطمینان خاطر برای مهاجرت خود اقدام کنید ؛ هزینه های حسابداری سالانه شما بین ۲۰۰۰ یورو تا ۳۰۰۰ یورو خواهد بود ؛ از فیش های پرداختی به ازای هر فیش حقوقی معمولا حدود ۲۵ یورو هزینه دریافت می شود.

اگر به دنبال هزینه های پایین برای ثبت شرکت در خارج از کشور هستید می توانید به کشور ترکیه فکر کنید ، شرایط و هزینه های ثبت شرکت در این کشور را در مقاله سرمایه گذاری و ثبت شرکت در ترکیه بخوانید.

مراحل ثبت شرکت در فرانسه

هرکسی می تواند در فرانسه کسب و کار راه اندازی کند ، برای اینکه صاحب مشاغل فرانسوی شوید نیازی به اقامت یا شهروندی اتحادیه اروپا نیست ، اگر در خارج از اتحادیه اروپا زندگی و کار می کنید می توانید با ثبت نام آدرس کسب و کار در فرانسه یک شرکت در فرانسه افتتاح کنید.

مراحل ثبت شرکت در فرانسه

این می تواند به معنای افتتاح یک دفتر کار مجازی یا یافتن مکان واقعی برای تجارت شما باشد ؛ مطمئنا نیازی به خرید خانه یا تغییر تابعیت ندارید اما با این روش می توانید مجوز اقامت فرانسه را دریافت کنید ، برای ثبت یک شرکت در فرانسه بایستی مراحل زیر را انجام داد.

مرحله ۱: نوشتن یک طرح تجاری فرانسه

شما همیشه باید با ایجاد یک طرح تجاری شروع کنید ؛ این به شما امکان می دهد بیانیه مأموریت و چشم انداز خود را برای تجارت خود روشن کنید و بدان معنی است که شما می توانید به سرمایه گذاران – و مهمتر از همه مدیر حساب بانکی تجارت فرانسه – نشان دهید دقیقا نحوه کار شما چگونه است.

شما باید در نظر بگیرید که بازار و مشتری های شما در فرانسه چه کسانی هستند ، شما یا شرکای شما چه مقدار پول سرمایه گذاری می کنند ، چه تجربه کاری دارید و چه مقدار پول ممکن است در طی چند سال آینده کسب کنید و هزینه کنید ، در بخش های بعدی با نحوه نوشتن یک طرح تجاری بیشتر آشنا خواهید شد.

مرحله ۲ : آیین نامه و ساختار شرکت فرانسوی خود را انتخاب کنید

در مرحله بعدی ، باید نوع ساختار شرکت را برای کسب و کار خود انتخاب کنید ، انجام تکالیف در اینجا مهم است زیرا باید ساختار متناسب با نوع مشاغل و میزان گردش تجاری خود را پیدا کنید ؛ پیش از این با انواع شرکت های فرانسه آشنا شده اید.

مرحله ۳: یک حساب بانکی تجارت فرانسه ایجاد کنید

در مرحله بعدی ، به یک حساب بانکی مشاغل احتیاج دارید ، اکنون می توان حساب های بانکی را از راه دور باز کرد ، بنابراین پس از اینکه ترتیب معرفی حساب بانکی خود را با یک مدیر بانک تنظیم کردید ، باید آماده باشید تا برنامه تجاری خود را بررسی کرده و به هرگونه سوال در مورد شرکت خود پاسخ دهید.

مرحله ۴ : سپرده سرمایه در حساب بانکی فرانسه خود

برای EURL ، SARL یا SAS ، حداقل سرمایه سهام به ۱ یورو کاهش یافته است اما بانک ها برای راه اندازی حساب به بیش از این رقم نیاز دارند ، سرمایه سهام عادی ۷۵۰۰ یورو بود اما حداقل مبلغی در حدود ۴۰۰۰ یورو می تواند واریز شود ، لطفا به خاطر داشته باشید که این “سرمایه در گردش” است و می تواند در هر زمان از حساب خارج شود.

سرمایه سهام شما به محض دریافت Kbis – که به طور معمول حدود دو هفته طول می کشد از حالت انسداد سرمایه شخارج خواهد شد ، اگر در نهایت با تشکیل شرکت مشکلی نداشته باشید ، سرمایه شما بلافاصله به شما بازگردانده می شود.

مرحله ۵: تبلیغات حقوقی تجارت جدید فرانسوی شما

قانون بعدی یک قانون عجیب فرانسوی است که اعلام می کند شرکت شما در مطبوعات معرفی شود ، شما باید اطلاعیه ای را در یک روزنامه مجاز مانند Le Parisien یا Les Echos یا یک نشریه تجاری منتشر کنید تا شرکت شما به طور رسمی و علنی در دنیای تجارت معرفی شود.

مرحله ششم : ثبت شرکت فرانسوی

اسناد و مدارک مختلفی وجود دارد که شما برای ثبت شرکت فرانسوی خود باید جمع کنید ، برای اثبات آدرس به فرم تکمیل شده درخواست ، کپی تصدیق شده از هر گذرنامه مدیر / سهامداران و دو قبض آب و برق که کمتر از سه ماه از عمر آنها گذشته نیاز دارید.

سپس این اسناد باید به ادارات دولتی مختلف از جمله موسسه ملی آمار و مطالعات اقتصادی (INSEE) ارسال شود که شرکت شما را در فهرست تجارت ملی ثبت می کند ، همچنین اسناد شما باید به اداره مالیات – مرکز des Impts – و دادگاه تجاری به نام Greffe du Tribunal de Commerce ارسال شود.

مرحله هفتم : ثبت مشاغل خود در فرانسه

هنگامی که “Extrait Kbis” (گواهی ثبت شرکت) را دریافت می کنید ، یک شماره ثبت ۱۴ رقمی منحصر به فرد به شما ارائه می شود که متشکل از یک شماره SIRET و SIREN است که شماره شناسه شرکت شما است که باید روی تمام اسناد رسمی ، فاکتورها و وب سایت ها وجود داشته باشد

به محض ورود Kbis ، مدیر بانک شما می تواند حساب بانکی مشاغل شما را فعال کرده و سرمایه سهام شما رفع انسداد شود ، همچنین نامه خوش آمد گویی از اداره مالیات با شماره مالیات بر ارزش افزوده و اطلاعات تماس افسر مالیاتی دریافت خواهید کرد ، شماره مالیات بر ارزش افزوده شما با حروف FR به همراه یک کد دو رقمی و پس از آن SIREN شروع می شود.

اگر مایل به واردات و صادرات کالا در سطح بین المللی هستید ، باید برای شماره EORI نزد مقامات گمرکی فرانسه اقدام کنید.

مرحله ۸ : یک حسابدار در فرانسه پیدا کنید

قانون مالیات و حسابداری فرانسه می تواند به ویژه هنگامی که از یک کشور خارجی هستید پیچیده باشد ، به جای مشکل ، بهترین راه برای نجات خود از مشکل مرد مالیات فرانسوی ، انتصاب یک حسابدار حرفه ای فرانسوی است او می تواند در اظهارنامه مالیات بر ارزش افزوده و لیست حقوق و دستمزد به شما کمک کند.

مالیات شرکت ها در فرانسه

مالیات شرکت در فرانسه Impôts sur les societés (IS) است که از سود خالص قابل پرداخت است ، بر اساس سیستم مالیات شرکت ، بین درآمد شرکت و درآمد مالک تمایز قایل می شود.

مالیات شرکت ها در فرانسه

درآمد دریافت شده توسط مالک به عنوان حقوق و دستمزد تلقی می شود و از طریق سیستم مالیات بر درآمد شخصی مالیات دریافت می شود که برای اهداف محاسبه مسئولیت مالیات شرکت کسر می شود ؛ میزان مالیات شرکت به گردش مالی و ساختار سرمایه تجارت (۲۰۲۱) بستگی دارد ، مالیات به صورت فصلی در تاریخ ۱۵ مارس ، ۱۵ ژوئن ، ۱۵ سپتامبر و ۱۵ دسامبر قابل پرداخت است.

در سال ۲۰۲۱ ، نرخ مالیات شرکت ها (Impôt sur les Sociétés) برای شرکت های با گردش مالی کمتر از ۲۵۰ میلیون یورو و ۵/۲۷ درصد برای شرکت های بزرگ (گردش مالی در ۲۵۰ میلیون یورو یا بالاتر) ، ۲۶٫۵ درصد است ؛ پیش بینی شده است در سال ۲۰۲۲ نرخ استاندارد مالیات شرکتها برای همه شرکتها به ۲۵٪ کاهش می یابد ، درآمد خالص مالیات شرکت ها در سال ۲۰۱۶ بالغ بر ۳۰ میلیارد یورو (پس از اعتبارات و کسر مالیات) بود.

چه کسی مالیات شرکت ها را در فرانسه پرداخت می کند؟

بسته به نوع شغلی که در فرانسه اداره می کنید ، رژیم های مختلف مالیاتی شرکتی در فرانسه وجود دارد:

 • مشاغل تجاری ، صنعتی یا دستی / تجارت / صنایع دستی تحت سیستم مزایای صنعتی و تجاری (BIC) قرار می گیرند.
 • مشاغل حرفه ای تحت سیستم سود های غیر تجاری (BNC) قرار می گیرند.
 • مشاغل کشاورزی از سیستم مزایای کشاورزی (BA) استفاده می کنند.

در سیستم های BIC و BNC تقسیماتی وجود دارد ، اگر گردش مالی شما به زیر آستانه خاصی برسد ، شما به جای Régime du Real Normal ، مالیات را تحت یک سیستم مالیاتی شرکت های بزرگ فرانسه پرداخت می کنید.

آستانه BIC کمتر از ۲۳۸،۰۰۰ یورو در سال است و برای کسانی است که خدمات و محل اقامت ارائه می دهند آستانه BNC کمتر از ۷۰،۰۰۰ یورو در سال است.

مالیات بر ارزش افزوده در فرانسه

نرخ استاندارد مالیات بر ارزش افزوده در فرانسه ۲۰٪ است ، نرخ پایین تر ۱۰٪ و ۵٫۵٪ نیز برای برخی کالاها و خدمات امکان پذیر است ، نام فرانسوی مالیات بر ارزش افزوده مالیات بر ارزش افزوده یا به اختصار TVA است.

آستانه ثبت نام برای مالیات بر ارزش افزوده ۳۴۴۰۰ یورو برای مشاغل خدماتی و ۸۵،۸۰۰ یورو برای فعالیت های تجاری ، بارها ، رستوران ها و محل های اقامت است.

اظهارنامه های مالیاتی

اظهارنامه مالیاتی سندی است که در آن درآمد دریافتی توسط یک فرد در طی سال گذشته آورده شده است ، همچنین شامل جزئیاتی از شرایط خانوادگی فرد و همچنین افراد تحت تکفل است ، این اظهار نامه مقامات مالیاتی فرانسه را قادر می سازد مالیات قابل پرداخت توسط شخصی را که در فرانسه زندگی می کند یا از منابع فرانسه درآمد دریافت می کند محاسبه کند..

اظهارنامه مالیاتی همچنین برای شناسایی افرادی با منافع مالی در فرانسه استفاده می شود که مشمول پرداخت مالیات بر درآمد نیستند ، اظهارنامه معافیت مالیات بر درآمد برای همه کسانی که هیچ گونه مسئولیتی ندارند ارسال می شود.

اظهارنامه های مالیاتی باید هر سال بین اواسط آوریل و اواخر ماه مه یا اوایل ماه ژوئن ثبت شود ، در حالت دوم آخرین مهلت دقیقا به محل زندگی در فرانسه بستگی دارد ، سپس مقامات مالیاتی مطالبات مالیاتی را در نیمه دوم سال ارسال می کنند.

اگر می خواهید بدانید کدام کشور کمترین میزان مالیات شرکت ها در اروپا را بدانید مقاله سرمایه گذاری و ثبت شرکت در پرتغال را بخوانید چراکه پرتغال کمترین نرخ مالیات را دارد.

خرید شرکت آماده در فرانسه

سرمایه گذاران خارجی که به فرانسه می آیند چندین گزینه برای راه اندازی تجارت خود دارند اگر چه اکثر آنها ثبت شرکت را از ابتدا انتخاب می کنند ، برخی از آنها تصمیم به خرید شرکت های آماده می گیرند، هر گزینه مزایای خود را دارد و در نهایت این سرمایه گذار است که تصمیم می گیرد بهترین راه را انتخاب کند.

خرید شرکت آماده در فرانسه

شرکت آماده در فرانسه چیست؟

شرکت آماده یا قفسه ای مشاغلی است که در گذشته ثبت شده است و در لحظه خرید “در یک قفسه” قرار دارند ، به شرکتهای آماده اغلب شرکتهای قدیمی گفته می شود ؛ این فرآیند خرید شرکت های فروش قفسه در سراسر جهان از جمله در فرانسه محبوب است.

دلیل اصلی اینکه کارآفرینان خارجی شرکت های قفسه بندی را در فرانسه خریداری می کنند این است که دیگر نیازی به انجام مراحل ثبت شرکت نیست ، یک شرکت آماده فرانسوی را می توان به سادگی خریداری کرد و سرمایه گذار خارجی این گزینه را آسان تر از تأسیس یک شرکت از ابتدا می داند.

چه کسی می تواند یک شرکت آماده در فرانسه خریداری کند؟

در مورد افراد یا حتی شرکتهایی که می توانند شرکتهای آماده را در فرانسه خریداری کنند محدودیتی وجود ندارد ، این نهاد ها برای کسانی ایجاد می شود که علاقه مند هستند در مدت زمان کوتاهی فعالیت تجاری خود را شروع کنند و بنابراین از دوره انتظار مربوط به ثبت شرکت در فرانسه جلوگیری می کنند.

شرکت آماده گزینه خوبی برای موارد زیر است:

 • کسانی که با قانون شرکت فرانسه آشنا نیستند و نمی توانند تمام شرایط لازم را هنگام شروع کار جدید تکمیل کنند.
 • کسانی که می خواهند هنگام ثبت شرکت در فرانسه در وقت خود صرفه جویی کنند.
 • کسانی که در شرف توافق با یک شرکت فرانسوی دیگر هستند و عجله دارند.
 • کسانی که می خواهند در پیشنهادات عمومی در فرانسه شرکت کنند ، جایی که شرکت نیاز به سابقه دارد.
 • کسانی که برای تکمیل فعالیت های تجاری در اتحادیه اروپا به شماره مالیات بر ارزش افزوده نیاز دارند ؛
 • کسانی که می خواهند به وام های شرکتی با بانک های فرانسوی دسترسی پیدا کنند (برخی از بانک ها سابقه شرکت را لازم دارند).

موارد مهم در هنگام خرید شرکت آماده در فرانسه

خرید شرکت آماده در فرانسه
 • شرکت به درستی ثبت شده باشد و هیچ گونه مانعی با مقامات مالیاتی نداشته باشد.
 • شرکت آماده تمام مدارک را برای خرید مناسب ارائه دهد.
 • جزئیات شرکت قفسه مطابق با الزامات قانونی تغییر یابد ، از جمله تغییرات و اصلاحاتی که می تواند برای یک شرکت آماده فرانسوی اعمال شود شامل آدرس قانونی شرکت ، مدیر شرکت ، هدف فعالیت شرکت می باشد ، نام سهامدار جدید و مدیر شرکت باید در اساسنامه شرکت جایگزین شود ؛ این تغییرات باید با ثبت تجارت در فرانسه اطلاع داده شود.
 • شرکت متناسب با نیاز های صاحب مشاغل باشد و برای اهداف خاص قابل استفاده شود.

ساختار های اصلی شرکت های آماده در فرانسه

یکی از مزایای خرید یک شرکت قفسه در فرانسه این واقعیت است که آنها می توانند به اشکال مختلف ظاهر شوند ، با این حال بیشترین استخدام شرکت خصوصی با مسئولیت محدود است ، این ساختار می تواند برای فعالیت های مختلف مورد استفاده قرار گیرد و همچنین در اکثر کشور های اروپایی مکاتبه دارد ، بنابراین سرمایه گذاران خارجی با آن آشنا هستند ؛ نمایندگان تشکیل شرکت ما در فرانسه می توانند به شما کمک کنند یک شرکت قفسه ای ثبت شده به عنوان یک شرکت با مسئولیت محدود ثبت کنید.

چگونه می توان یک شرکت آماده در فرانسه خریداری کرد؟

شرکت آماده فرانسوی در ثبت تجارت و در مقامات مالیاتی ثبت شده است ، بنابراین نیازی به انجام سایر تشریفات اداری نیست ، خرید شرکت با تهیه پیش نویس توافق نامه خرید و فروش انجام می شود که به طور صحیح محضری شده و متعاقبا انتقال واقعی شرکت قفسه به مالک جدید انجام می شود ؛ باید در نظر گرفته شود که بسته به فعالیتهای انجام شده مالک جدید می تواند ملزم به درخواست مجوز تجارت مربوط به فعالیتی شود که انجام می شود.

مزایای خرید یک شرکت آماده در فرانسه

از مزایای خرید یک شرکت آماده در فرانسه می توان به خرید مشتری های شرکت موجود و همچنین شروع با برخی از روابط تجاری موجود اشاره کرد ، یک شرکت تاسیس شده نیز می تواند به راحتی درآمد زایی کند ، شروع کار خود در فرانسه با استفاده از یک شرکت موجود می تواند باعث صرفه جویی در وقت و هزینه شما شود.

مزیت دیگر این است که این شرکت در حال حاضر کارکنانی خواهد داشت که به اخلاق کاری شرکت عادت کرده اند و آنها یک تجربه ارزشمند در این زمینه دارند ، بسیاری از سرمایه گذاران تصمیم می گیرند که با مشاغل کوچک در بخش سرگرمی یا مسافرت ، رستوران ها و کافه ها و همچنین فعالیت های ورزشی و تفریحی شروع کنند که خرید یک شرکت موجود در فرانسه می تواند یک راه حل عالی باشد.

خرید شرکت آماده یکی از بهترین راه های سرمایه گذاری در کشور سوئیس است ، مقاله سرمایه گذاری و ثبت شرکت در سوئیس را بخوانید.

شاخص های اقتصادی برای ثبت شرکت در فرانسه

اقتصاد فرانسه پنجمین اقتصاد بزرگ در جهان است و حدود یک پنجم تولید ناخالص داخلی منطقه یورو را نشان می دهد ، در حال حاضر ، خدمات اصلی ترین عامل در اقتصاد کشور هستند که بیش از ۷۰٪ از تولید ناخالص داخلی از این بخش ناشی می شود ، در بخش تولید فرانسه یکی از رهبران جهانی در بخش های خودرو ، هوا فضا و راه آهن و همچنین در محصولات آرایشی و بهداشتی و کالا های لوکس است ، علاوه بر این ، فرانسه دارای نیروی کار بسیار تحصیل کرده و بالاترین تعداد فارغ التحصیلان علوم به ازای هر هزار کارگر در اروپا است ، برای سرمایه گذاری و ثبت شرکت در فرانسه و انتخاب درست لازم است با شاخص های اقتصادی آن آشنا بود.

شاخص های اقتصادی برای ثبت شرکت در فرانسه

نرخ بیکاری

نرخ بیکاری بیانگر نسبت بیکاران بیش از نیروی کار در فرانسه است ، در حال حاضر نرخ بیکاری ۸ است کمتر از ۹٫۱ درصد اصلاح شده در دوره قبلی و کمتر از انتظارات ۹ درصدی بازار می باشد زیرا تعداد افراد بیکار در این کشور ۳۴۰ هزار نفر کاهش یافته و به ۲٫۴ میلیون نفر رسیده است.

نرخ تورم

بانک مرکزی اروپا (ECB) به شدت متعهد به ثبات قیمت است ، یعنی تورم در بلند مدت باید زیر ۲٪ باشد ، ممكن است كشورهای عضو ، گاهی اوقات به شدت از میانگین منطقه یورو منحرف شوند ، در حال حاضر نرخ تورم فرانسه (۰٫۹٪) کمی بالاتر از میانگین منطقه یورو (۰٫۷٪) است.

نرخ سود بانک

نرخ بهره در یورو از سال ۱۹۹۸ تا سال ۲۰۲۱ به طور متوسط ۱٫۷۷ درصد است ، میانگین نرخ سود سپرده های بانکی در ماه آوریل ۰٫۴۴ درصد ثابت است و در اکتبر سال ۲۰۰۰ به بالاترین رقم ۴٫۷۵ درصد و در مارس ۲۰۱۶ به کمترین میزان ۰٫۰۰ درصد رسید ، نرخ بهره معیار در فرانسه توسط بانک مرکزی اروپا تعیین می شود.

نرخ مالیات

مالیات در فرانسه با رای گیری بودجه سالانه توسط پارلمان فرانسه تعیین می شود و مشخص می کند چه نوع مالیات و کدام نرخ را می توان اعمال کرد ؛ نرخ مالیات بر در آمد در فرانسه بر اساس میزان درآمد فرد مشخص می شود و بین ۱۱ تا ۴۵ درصد مالیات است.

هزینه اجاره

هزینه اجاره ملک در فرانسه بسته به شهر ، موقعیت مکانی ، امکانات ، متراژ و غیره متفاوت است و بین ۸۰۰ تا ۳۰۰۰ یورو برای هر ماه است.

بهترین شهر های فرانسه برای ثبت شرکت

فرانسه دارای بیش از ۲۷۰ شهر است که هر یک دارای فرصت های خاصی برای کار و زندگی هستند ، هنگام انتخاب مقصد مهاجرت از طریق سرمایه گذاری و ثبت شرکت در فرانسه بایستی شهری را انتخاب کرد که علاوه بر پایین بودن هزینه اجاره از نیروی کار عالی و تحصیل کرده برخوردار باشد ، در ادامه با برخی از بهترین شهر های فرانسه برای ثبت شرکت آشنا می شویم.

بهترین شهر های فرانسه برای ثبت شرکت

پاریس

پاریس پایتخت و پرجمعیت ترین شهر فرانسه است ، پاریس موقعیت مرکزی را در منطقه کشاورزی غنی به نام حوضه پاریس اشغال می کند و یکی از هشت بخش منطقه اداری ایل دو فرانس را تشکیل می دهد ، این مرکز مهمترین مرکز تجارت و فرهنگ کشور است.

برای قرن ها پاریس یکی از مهمترین و جذاب ترین شهر های جهان بوده است و از این فرصت برای تجارت و کسب و کار ، تحصیل ، فرهنگ و سرگرمی قدردانی می شود ، به دلیل وجود دانشگاه های برتر جهان در این شهر نیروی کار تحصیل کرده و جوان بسیاری در پاریس حضور دارند.

لیون

لیون سومین شهر بزرگ و دومین منطقه شهری فرانسه است ، از نظر اقتصادی این شهر یک مرکز عمده برای امور بانکی و همچنین صنایع شیمیایی ، دارویی و بیوتکنولوژی است و شامل صنعت نرم افزار قابل توجهی با تمرکز ویژه بر بازی های ویدیویی است ؛ در سال های اخیر این بخش به رشد محلی برای شروع فعالیت دامن زده است ، و میزبان مقرهای بین المللی اینترپل ، آژانس بین المللی تحقیقات در مورد سرطان و یورونیوز است.

از نظر آموزشی دانشگاه ها و موسسات آموزشی دولتی و خصوصی متعدد و معتبری در این شهر وجود دارند که سبب تامین نیروی کار جوان و تحصیل کرده در زمینه های مختلف به ویژه رشته های فنی و تجاری می باشد.

گردشگری بخش مهمی از اقتصاد لیون را به خود اختصاص داده است ، تقریبا ۶۰٪ از گردشگران برای تجارت از این شهر بازدید می کنند و ۴۰ بقیه برای تفریح به این شهر سفر می کنند.

تولوز

تولوزپایتخت دپارتمان فرانسه در هایوت گارون و در منطقه اوکسییتانی است ، این شهر در ساحل رودخانه Garonne قرار دارد و مرکز صنعت هوافضای اروپا است ، همچنین میز بان مقر های اروپایی مرکز فضایی تولوز (CST) اینتل و CNES ، بزرگترین مرکز فضایی در اروپا است ، صنایع اصلی این شهر شامل هوانوردی ، فضا ، الکترونیک ، فناوری اطلاعات و بیوتکنولوژی می باشد.

دانشگاه تولوز یکی از قدیمی ترین دانشگاه های اروپا است که در سال ۱۲۲۹ تأسیس شد و با بیش از ۱۰۳۰۰۰ دانشجو ، پس از دانشگاه های پاریس ، لیون و لیل ، چهارمین پردیس دانشگاهی فرانسه است پس فارغ التحصیلان این دانشگاه می توانند در زمینه های تحصیلی مختلف به عنوان نیروی کار معرفی شوند ، برای اطلاعات بیشتر در این زمینه مقاله تحصیل در فرانسه را بخوانید.

نیس

نیس هفتمین منطقه پرجمعیت شهری در فرانسه و پایتخت اداره کوه های آلپ است ، نیس بعد از مارسی دومین شهر بزرگ فرانسه در سواحل مدیترانه و دومین شهر بزرگ در منطقه پرووانس-آلپ-ساحل d’Azur است.

نیس مقر اتاق بازرگانی و صنایع ساحلی نیس است که بندر نیس را مدیریت می کند ،سرمایه گذاران از فرانسه و خارج از کشور می توانند از کمک تیم توسعه اقتصادی آن بهره مند شوند ، این شهر همچنین دارای چندین پارک تجاری از جمله L’Arenas ، Nice the Plain ، Nice Méridia ، Saint Isidore و Northern Forum است ، علاوه بر این ، این شهر دارای چندین مرکز خرید مشهور در سراسر جهان می باشد.

طرح تجاری برای ثبت شرکت در فرانسه

تهیه یک طرح تجاری پیش شرط راه اندازی کسب و کار است ، این سند برای به نتیجه رسیدن پروژه شما و به دست آوردن بودجه ضروری است ، طرح تجاری ابزاری برای ارائه و تعریف استراتژی خود برای دستیابی به پروژه و دستیابی به اهداف خود است.

طرح تجاری برای ثبت شرکت در فرانسه

بنابراین طرح تجاری باید چه از نظر ساختاری و چه از نظر شکل بدون نقص باشد ، پس باید در مورد نگارش این طرح سخت گیری و دقت داشت.

مرحله ۱: خلاصه اجرایی خود را بنویسید

پس از درک مفید بودن یک طرح تجاری ، نوبت به شروع کار می رسد ، برای تهیه یک طرح تجاری مقدمه باید به خلاصه اجرایی (یا “خلاصه عملیاتی”) اختصاص یابد.

خلاصه اجرایی یک قسمت بسیار کوتاه (حداکثر دو صفحه) و بسیار مهم از طرح تجاری است ، هدف این است که خلاصه ای از اصل خلاصه تجاری را به روشی کاملا ترکیبی ارائه دهد و یک چشم انداز جهانی از پروژه خود ارائه دهد ؛ عناصری که باید در این بخش گنجانده شوند شامل نام شرکت ، نوع فعالیت آن ، ارزش ها و تاریخچه پروژه ، مخاطبان هدف و نوع بازار (رقبا ، اندازه ، فرصت ها) است ، معرفی تیم مدیریت اغلب ضروری است.

خوب است بدانید بسیاری از “زمینه” های ارائه شده بر اساس خلاصه اجرایی است ، داشتن یک سخنرانی مستدل و تأثیرگذار برای ارائه یک پروژه در بهترین شکل آن ضروری است.

مرحله ۲ : تیم بنیانگذار را ارائه دهید

برای ایجاد یک طرح تجاری شخصی که در آن ارزش بنیان گذاران از طریق آن می درخشد ارائه آموزش ، زمینه و مهارت های هر یک از اعضای تیم ضروری است ، نقش هر یک از بنیانگذاران ، شرکای آینده شرکت نیز باید در برنامه تجاری مشخص شود ، همچنین تعیین شخصی که نقش نماینده قانونی شرکت و مدیر را داشته باشد ضروری است.

هدف برجسته کردن مکمل مهارت های مربوطه آنها برای متقاعد کردن بودجه و شرکای بالقوه در رابطه با پروژه است.

مرحله ۳: مقادیر پروژه خود مشخص کنید

تعیین مقادیری که تیم مدیریتی را هدایت می کنند و نقطه شروع انگیزه آن هستند در طرح تجاری ضروری است ، این ارزش های شرکتی می تواند حس خدمات ، تخصص در یک زمینه یا تأثیر اجتماعی پروژه باشد.

مرحله ۴: تحقیقات بازار را انجام دهید

برای تهیه یک طرح تجاری جامع ، سه عنصر اصلی باید به عنوان بخشی از یک مطالعه بازار تجزیه و تحلیل شود:

 • پیشنهاد : شما باید پیشنهاد موجود در بازار هدف را شناسایی کنید ، رقبا جز اساسی هستند ، مهم است که بدانید تعداد رقبای موجود در بازار ، تنوع پیشنهاد آنها و قیمت های شارژ شده چیست ، شناخت استراتژی تجاری و عملیاتی آنها نیز برای درک بهتر پیشنهاد موجود در بازار ضروری است.
 • تقاضا : همچنین انجام یک مطالعه دقیق از مشتریان هدف ، عادات مصرفی ، متوسط بودجه ، انتظارات برآورده نشده و غیره ضروری است.
 • یک شکست احتمالی در بازار : شناسایی یک یا چند نیاز رقابتی در بازار تعیین مزیت های رقابتی قابل استفاده توسط تجارت شما را امکان پذیر می کند.

بهترین راه برای شناسایی بازار هدف خود دیدار با مشتریان ، رقبا و سایر فعالان بازار است.

مرحله ۵ : استراتژی تجارت خود را تعریف کنید

برای تعریف یک استراتژی تجاری ، بسیاری از کارآفرینان از روش p4 (یا “مخلوط بازاریابی”) استفاده می کنند که شامل قیمت ، محصول ، مکان و ارتقا است ؛ از استراتژی تجارت برای تعریف چگونگی موفقیت شرکت در ورود به بازار استفاده می شود ، استراتژی ارتباطی ، به نوبه خود ، این امکان را برای شرکت فراهم می کند تا برای مشتریان آینده خود شناخته شود.

مرحله ۶: استراتژی ارتباطی خود را تعیین کنید

تعیین استراتژی ارتباطی خود برای تنظیم یک طرح تجاری به شما امکان می دهد که تصویر شرکت خود را تعریف کرده و تجارت خود را اعلام کنید ؛ استراتژی ارتباطی نباید در برنامه تجاری آن غفلت شود ، امروزه فکر کردن در مورد استراتژی ارتباطات آنلاین یک مسئله حیاتی است.

مرحله ۷: مدل کسب و کار خود را ایجاد کنید

ساختن یک طرح تجاری جذاب شامل تعیین مدل کسب و کار شماست ، این بخش به ویژه در تهیه جداول پیش بینی مالی بسیار مفید است ؛ برای ارائه مدل اقتصادی آن ، ضروری است که دو جدول حداقل گردش مالی مورد انتظار و تعداد فروش در روز و میانگین سبد خرید یک مصرف کننده در یک طرح تجاری گنجانده شود.

اخذ اقامت فرانسه از طریق سرمایه گذاری و ثبت شرکت

فرانسه یک برنامه اقامت اقتصادی را برای کارآفرینان با ارزش خالص بالا و اشخاص تجاری که در برابر سرمایه گذاری بزرگ خود مجوز اقامت می گیرند ، ارائه داده که تابعیت فرانسه است ، برنامه اجازه اقامت فرانسه به سرمایه گذاران خارجی (غیر شینگن) اجازه می دهد با انجام سرمایه گذاری های بلند مدت و غیر سوداگرانه در فرانسه ، اجازه اقامت اقتصادی ۱۰ ساله را دریافت کنند.

اخذ اقامت فرانسه از طریق سرمایه گذاری و ثبت شرکت

سرمایه گذاران می توانند بدون نیاز به اقامت قبلی در فرانسه ، مهارت های زبان ، یا تجربه خاص حرفه ای مجوز اقامت موقت دریافت کنند ، حداکثر زمان پردازش برای صدور مجوز اقامت ۲ ماه است.

سرمایه گذاری و ثبت شرکت در فرانسه می تواند به تنهایی ، با دوستان یا شرکا در سرمایه گذاری های “سفارشی” انجام شود و یا به عنوان بخشی از یک برنامه سرمایه گذاری از پیش انتخاب شده توسط استان مربوطه انتخاب و تأیید شود.

حداقل سرمایه گذاری برای دریافت مجوز اقامت فرانسه

برای رسیدن به معیارهای دریافت اجازه اقامت اقتصادی فرانسه ، کارآفرین باید:

 • سرمایه گذاری بلند مدت و غیر سوداگرانه حداقل ۱۰ میلیون یورو در دارایی های صنعتی یا تجاری در فرانسه انجام دهید ، سرمایه گذاری ممکن است شخصی یا از طریق شرکتی باشد که وی حداقل ۳۰٪ از سرمایه آن را در اختیار دارد ؛ اگر شرکت هیئت مدیره ندارد ، متقاضی باید به هر روشی ثابت کند که حداقل ۳۰٪ سهام شرکت را در اختیار دارد.
 • از نظر حقوق اقامت در خاک فرانسه از وضعیت خوبی برخوردار باشید.
 • از هرگونه محکومیت کیفری آزاد باشید.

مزایای اجازه اقامت فرانسه از طریق سرمایه گذاری

 • دسترسی بدون محدودیت به ۱۲۷ کشور منطقه شینگن
 • شرایط جذاب زندگی برای شهروندان غیر اتحادیه اروپا با حقوقی معادل حقوق شهروندان فرانسه : دسترسی بدون محدودیت و رایگان به خدمات بهداشتی ، آموزشی و غیره
 • اجازه اقامت اقتصادی ۱۰ سال اعتبار دارد.
 • همسر و فرزندان سرمایه گذار به طور خودکار ویزای فرانسه را دریافت می کنند بدون اینکه سرمایه گذاری اضافی انجام شود.
 • فرصت اخذ تابعیت پس از ۳ سال اقامت دائم فرانسه
 • وام های روزانه PT.

آیا اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری و ثبت شرکت برای ایرانی ها امکان پذیر است؟

سرمایه گذاران ایرانی که ۳۰۰۰۰۰ یورو سرمایه گذاری منفعل در یک شرکت نوپای فرانسوی داشته باشند همراه با خانواده های خود ویزای ۴ ساله دریافت خواهند کرد که می تواند تا زمان حفظ سرمایه در فرانسه تمدید شود ، پس از پنج سال اقامت مداوم در فرانسه طبق قوانین اتحادیه اروپا متقاضیان واجد شرایط اقامت دائم هستند.

سرمایه گذاری در مناطق ویژه فرانسه

درست مثل سایر کشورها ، فرانسه نیز دارای مناطق ویژه اقتصادی است که به ۳ دسته تقسیم می شوند و شامل مناطق سازمانی ، مناطق سرمایه گذاری ممتاز و مناطق آزاد تجاری است.

سرمایه گذاری در مناطق ویژه فرانسه

۳ منطقه تجاری وجود دارد که در Aubagne-la-Ciotat ، Dunkirk و Toulon-la-Seyne واقع شده است ، در اینجا شرکت ها می توانند از ۱۰ سال تعطیلات مالیاتی بهره مند شوند به شرطی که شرایط خاصی برآورده شود ، سپس مناطق سرمایه گذاری ممتاز Bassin Minier و Sambre Avesnois وجود دارد ، جایی که اعتبار مالیات ۲۲٪ در دسترس است Gex و Haute-Savoie مناطق آزاد فرانسه هستند ، در اینجا شرکت ها می توانند ازعدم نیاز به پرداخت عوارض گمرکی مربوط به واردات و صادرات کالا بهره مند شوند.

مزایا و معایب ثبت شرکت در فرانسه

ثبت شرکت در هر نقطه از جهان دارای مزایا و معایب مختلفی است و فرانسه نیز مانند هر نقطه ای از جهان برای سرمایه گذارانی که در این کشور شرکتی ثبت می کنند منافع خاصی ارائه می دهند اما باید در نظر داشت که ثبت شرکت در این کشور با مشکلاتی همراه است و برای انتخاب صحیح لازم است با مزایا و معایب ثبت شرکت در این کشور آشنا شد.

مزایا و معایب سرمایه گذاری در فرانسه

مزایای ثبت شرکت در فرانسه

 • یکی از بزرگترین اقتصاد های اتحادیه اروپا : فرانسه دومین بازار مصرف بزرگ در اتحادیه اروپا را دارد ، صنعت گردشگری با بیش از ۸۲ میلیون بازدید کننده سالانه رونق دارد.
 • حمایت از مالکیت معنوی : فرانسه امضا کننده كنوانسیون هایی مانند توافق نامه TRIPS است كه از حقوق مالكیت معنوی خارجی حمایت قابل توجهی می كند ، همه شرکت ها در فرانسه از روش ثبت اختراع یکپارچه ای برخوردارند که از حق ثبت اختراع در فرانسه بیشتر محافظت می کند ؛ این امر باعث محافظت از اختراع ثبت شده بین المللی می شود.
 • وام های کم بهره برای بخش های دولتی : بانک های بخش دولتی در فرانسه وام های کم بهره ارائه می دهند ، این وام کم بهره برای فعالیت های نوآوری مالی و تحقیق و توسعه به ۱ میلیون یورو می رسد.
 • مشوق های مالیاتی ارائه شده توسط دولت : مشوق های مالیاتی و طرح های متحد زیادی توسط دولت فرانسه ارائه شده است ، نرخ بهره ای که برای وام به کارآفرینان جهانی با ۲٪ ارائه می شود ، مناطق با اولویت خاصی در فرانسه وجود دارد ؛ اگر مشاغل در این مناطق سرمایه گذاری کنند ، برای مدت ۷ سال از پرداخت مالیات شرکت معافیت می گیرند ، به غیر از این معافیت های تأمین اجتماعی دیگری نیز توسط دولت ارائه شده است.
 • زیر ساخت خوب : این کشور از نظر انرژی ، بزرگراه ها ، پروژه های راه آهن ، بنادر و سایر پروژه ها از امکانات زیر بنایی مناسبی برخوردار است.

معایب ثبت شرکت در فرانسه

 • نرخ مالیات بالا : همان طور که تا کنون متوجه شدید مالیات فرانسه زیاد است ، اگرچه لازم به ذکر است که شرکت ها مالیات را پرداخت نمی کنند تا زمانی که واقعا سود خود را شروع کنند و مالیات شرکتها از ۳۳٪ به ۲۵٪ تا سال ۲۰۲۲ کاهش می یابد.
 • برای ثبت شرکت در فرانسه مدارک بسیاری مورد نیاز است : گذراندن مراحل کار برای ایجاد یک شرکت می تواند سریع باشد اما هنوز یک دردسر است ، در واقع ایجادکنندگان مشاغل همچنان باید با چندین سازمان مختلف تماس بگیرند تا شرکت خود را به درستی ثبت کنند و انجام این کار دشوارتر است زیرا شما فرانسه بلد نیستید.
 • یک نیروی کار گران قیمت : متأسفانه استخدام کارمند در فرانسه گران است ، مسلما منطقی است زیرا کارگران فرانسوی تحصیلات بسیار خوبی دارند و بنابراین بسیار کارآمد هستند ، اما با این وجود دستمزد آن ها گران است.
 • زبان : مشکل اصلی یک فرد خارجی که قصد دارد در فرانسه تجارت و زندگی می کند زبان است ، فرانسوی ها به زبان خود بسیار افتخار می کنند و افراد زیادی نیستند که بتوانند انگلیسی صحبت کنند ؛ به همین ترتیب یادگیری سریع زبان فرانسه برای شما ضروری است و این زبان یکی از سخت ترین زبان های دنیا برای یادگیری است.

سوالات پر تکرار سرمایه گذاری و ثبت شرکت در فرانسه

ما در شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) تلاش کردیم شما را با روش ها و شرایط سرمایه گذاری و ثبت شرکت در فرانسه آشنا کنیم ، برای پرسیدن سوالات خود از باکس دیدگاه در پایین همین صفحه استفاده کنید.

آیا اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری و ثبت شرکت برای ایرانی ها امکان پذیر است؟

سرمایه گذاران ایرانی که 300000 یورو سرمایه گذاری منفعل در یک شرکت نوپای فرانسوی داشته باشند همراه با خانواده های خود ویزای 4 ساله دریافت خواهند کرد که می تواند تا زمان حفظ سرمایه در فرانسه تمدید شود ، پس از پنج سال اقامت مداوم در فرانسه طبق قوانین اتحادیه اروپا متقاضیان واجد شرایط اقامت دائم هستند.

شرکت سهامی فرانسوی (SA) چگونه شرکتی است؟

SA فرانسه به طور کلی معادل یک شرکت سهامی عام است ، با حداقل هفت سهامدار و سرمایه اولیه 37000 یورویی ، موسسان SA می توانند اشخاص حقیقی یا حقوقی باشند ، مسئولیت سهامداران محدود به ارزش سهام آنها است ؛ در اصل سهامداران در SA می توانند ناشناس باشند و همچنین می توانند سهام خود را به طور خصوصی منتقل کنند تا مدیریت شرکت لزوما نداند که صاحب سهام آن است.

شرکت با مسئولیت محدود (SARL) در فرانسه چگونه شرکتی است؟

SARL حداقل به دو سهامدار نیاز دارد و حداکثر توسط 100 شخص حقیقی یا حقوقی می تواند تشکیل شود ؛ سهام به غیر از همسر ، فرزندان یا سایر بستگان نزدیک قابل انتقال نیستند ، در غیر این صورت انتقال نیاز به توافق حداقل 50٪ از سهامداران دارد ؛ حداقل سرمایه سهام وجود ندارد و مسئولیت محدود به سرمایه گذاری شخص است.

سرمایه گذاری در ETF در فرانسه به چه صورت است؟

ساده ترین راهی که سرمایه گذاران اصلی خارجی دنبال می کنند ، ETF یا صندوق های تجارت ارز است ، آنها روش متنوعی برای سرمایه گذاری در اختیار سرمایه گذاران قرار می دهند که شامل به دست آوردن بسته های اوراق بهادار در چندین صنعت به روشی کم خطرتر از گزینه های سهام خاص است که ضرایب بتا کمتری دارند.

چگونه می توانم با خرید اوراق قرضه در فرانسه به اقامت برسم؟

هزینه خرید اوراق قرضه در فرانسه با مبلغ های مختلف امکان پذیر است اما در صورتی که خواهان دریافت مجوز اقامت از طریق سرمایه گذاری در اوراق قرضه فرانسه هستید شما بایستی 10 میلیون یورو را در این بخش سرمایه گذاری کنید.

هزینه خرید ملک در فرانسه جهت سرمایه گذاری چقدر است؟

هزینه خرید ملک در فرانسه بسته به شهر ، موقعیت مکان ، متراژ و امکانات ملک متفاوت است و به طور متوسط بین 80000 تا 400000 یورو می باشد.

نرخ مالیات شرکت ها در فرانسه چقدر است؟

در سال 2021 ، نرخ مالیات شرکت ها (Impôt sur les Sociétés) برای شرکت های با گردش مالی کمتر از 250 میلیون یورو و 5/27 درصد برای شرکت های بزرگ (گردش مالی در 250 میلیون یورو یا بالاتر) ، 26.5 درصد است ؛ پیش بینی شده است در سال 2022 نرخ استاندارد مالیات شرکتها برای همه شرکتها به 25٪ کاهش می یابد.

اگر در فرانسه ملکی برای سرمایه گذاری بخرم چقدر می توانم آن را اجاره دهم؟

هزینه اجاره ملک در فرانسه بسته به شهر ، موقعیت مکانی ، امکانات ، متراژ و غیره متفاوت است و بین 800 تا 3000 یورو برای هر ماه است.

حداقل سرمایه گذاری برای دریافت مجوز اقامت فرانسه چقدر است؟

سرمایه گذاری بلند مدت و غیر سوداگرانه حداقل 10 میلیون یورو در دارایی های صنعتی یا تجاری در فرانسه انجام دهید ، سرمایه گذاری ممکن است شخصی یا از طریق شرکتی باشد که وی حداقل 30٪ از سرمایه آن را در اختیار دارد ؛ اگر شرکت هیئت مدیره ندارد ، متقاضی باید به هر روشی ثابت کند که حداقل 30٪ سهام شرکت را در اختیار دارد.

مزایای اجازه اقامت فرانسه از طریق سرمایه گذاری برای سرمایه گذاران چیست؟

اجازه اقامت اقتصادی 10 سال اعتبار دارد. همسر و فرزندان سرمایه گذار به طور خودکار ویزای فرانسه را دریافت می کنند بدون اینکه سرمایه گذاری اضافی انجام شود. فرصت اخذ تابعیت پس از 3 سال اقامت دائم فرانسه

مشاوران موسسه مهاجرتی رجبی با توجه به محبوبیت مهاجرت از طریق سرمایه گذاری در این مقاله ویژگی ها و شرایط سرمایه گذاری و ثبت شرکت در فرانسه را بیان کردند ؛ در صورت تمایل به کسب اطلاعات بیشتر با دفاتر موسسه مهاجرتی رجبی در شیراز و تهران تماس بگیرید همچنین مطالعه سایر مقالات سایت می تواند راه های صحیحی برای سرمایه گذاری را به شما نشان دهد ، توصیه می کنیم مقاله سرمایه گذاری و ثبت شرکت در آلمان را بخوانید ، بسیاری از قوانین سرمایه گذاری در آلمان با کشور های دیگر اروپا همخوانی دارد و شما با مطالعه این مقاله می توانید اطلاعات جامعی را در این زمینه کسب کنید.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *