مهاجرت پرستاران به آلمان

مهاجرت پرستاران به آلمان

افرادی که میخواهند با هر روشی به آلمان مهاجرت کنند باید از شرایط مهاجرت به آلمان ، انواع ویزاها برای ورود به آلمان و نیازمندی های سالانه آلمان برای مشاغل مختلف اطلاع داشته باشند . موسسه حقوقی وکلای مهر آفرین رجبی همواره تلاش می کند که به روزترین و بهترین مطالب را در موارد فوق برای شما عزیزان آماده نماید . همکاران این موسسه برگزیده در مقاله پیش رو مطالبی پیرامون مهاجرت پرستاران به آلمان تهیه کرده اند که مطالعه آن برای شما خالی از لطف نخواهد بود . پس تا ادامه مقاله و آشنایی با بازار کار در آلمان برای خارجی ها با ما همراه باشید .

بررسی شرایط مهاجرت پرستاران به آلمان

کشور آلمان از مشهورترین کشورهای جهان واقع در اروپای مرکزی به پایتختی شهر برلین است . مردم این کشور اغلب پیرو دین مسیحیت هستند و به زبان آلمانی صحبت می کنند . آلمان با بیش از 80 میلیون نفر پرجمعیت ترین کشور اروپا به شمار می رود ، با این حال از جمله کشورهایی است که نیازمندی زیادی برای نیروی کار دارد .

آلمان فرصت های شغلی زیادی برای پزشکان و پرستاران دارد . این کشور در وب سایت های رسمی اش اعلام میکند که تا سال 2020 به حدود 84000 پرستار نیاز خواهد داشت . در ادامه مقاله به بررسی بیشتر شرایط مهاجرت پرستاران به آلمان پرداخته می شود .

شرایط کاری پرستاران در آلمان

شرایط کاری پرستاران در آلمان با شرایط کاری کشورهایی مانند استرالیا ، نیوزیلند ، کانادا و آمریکا متفاوت است . آلمان برای پرستاران قوانین و مقررات خاص دارد . پرستاران در آلمان در مدارس پرستاری خاص تحصیل می کنند . مسولیت پرستاران بسیار زیاد است . برای مثال پرستاران بخش ICU در آلمان تقریبا مسئول همه چیزهایی هستند که یک پزشک باید در مورد پیت ، دیافراگم ، ECMO ، دیالیز باید بداند و انجام دهد .

اما پرستاران نباید بدون اجازه و هماهنگی پزشک تجویز یا تشخیص انجام دهند . به عنوان مثال blood drawing برای پرستار یک مهارت نیست ، اما بسیاری از پرستاران این کار را انجام می دهند ، زیرا آنها از انتظار برای پزشک خسته می شوند و سعی می کنند خودشان برخی مهارت ها را یاد بگیرند .

به طور کلی پرستار آلمانی دارای مسئولیت عملکردی است ، به این معنی که اگر در فقدان پزشک یک بی نظمی ایجاد شود و پرستار توضیح روشنی برای آن نداشته باشد ، او متهم می شود . سهل انگاری در کار می تواند منجر به ممنوعیت شغلی شود .

شرایط مهاجرت پرستاران به آلمان

مهاجرت پرستاران به آلمان نسبت به آمریکا در مقام دوم قرار دارد . برخی مسائل درباره کار پرستاران در این دو کشور متفاوت است که در این بخش خدمت شما ارائه می شود . سطح آموزش آلمانی برای پرستاران تقریبا همانند ایالات متحده است ، یعنی دانش از لحاظ بالینی و تئوری یکسان است اما در آلمان کار کردن به عنوان یک پرستار حرفه ای با ایالات متحده بسیار متفاوت است و یک پرستار آمریکایی از آن لذت نخواهند برد .

پرستاران باید ساعات بیشتری برای بیماران وقت بگذارند در حالی که حقوقشان از ایالات متحده کمتر است . کمتر بودن حقوق پرستاران در آلمان به دلیل بیشتر بودن سطح مالیات در آلمان است . ویزای کار آلمان نیز با ایالات متحده متفاوت می باشد . همانطور که در بخش های قبلی هم ذکر شد ، آلمان به شدت با کمبود پرستار مواجه است .

شرایط مهاجرت پرستاران به آلمان به این صورت است که یک کارفرمای بخش پرستاری در بیمارستان های آلمان باید اعلام نماید که با کمبود نیروی کار داخلی مواجه شده و به پرستار خارجی نیاز دارد ، در اینصورت پرستاران می توانند از طریق ویزای کار موقت وارد آلمان شوند و پس از گذشت مدتی با توجه به آگاهی داشتن از شرایط ویزای کار آلمان می توانند اقدام به تمدید ویزا نمایند .

ویزای کار پرستاران در آلمان

همچنین پرستاران می توانند با روش اخذ ویزای جستجوی کار در آلمان نیز به آلمان مهاجرت نمایند . البته لازم به ذکر است که شرایط مهاجرت پرستاران به آلمان سالانه در حال تغییر است . در حال حاضر دانشجویان پرستاری نیز می توانند از طریق ارائه مدرک زبان B1 و نامه قبولی دانشگاه و یا گواهی اشتغال به تحصیلشان را به دانشگاه های آلمان ارائه نمایند و از طریق اخذ ویزای تحصیلی آلمان اقدام به مهاجرت به آلمان نمایند .

علاوه بر این موارد برخی دوره های مخصوص برای پرستاری در آلمان نیز وجود دارد که شما می توانید از طریق مشاوره با موسسه مهاجرتی به آلمان از زمان و طول مدت آنها اطلاع پیدا کرده و در زمان معین ثبت نام و در دوره ها شرکت کنید .

الزامات زبان برای مهاجرت پرستاران به آلمان

یادگیری زبان آلمانی از شروط اصلی مهاجرت پرستاران به آلمان است . حرفه پرستاری به گونه ای است که شما مدام با بیماران سر و کار دارید و باید با آنها صحبت کنید و همینطور صحبت های آنها را درک کنید . بنابراین میزان تسلط شما به زبان آلمانی رابطه مستقیم با کیفیت ارائه خدمت و حرفه شما دارد .

در واقع برای پذیرفته شدن به عنوان یک پرستار در آلمان شما باید حداقل زبان آلمانی در حد متوسط را فرا گرفته باشید و پس از ورود به آلمان نیز در اسرع وقت به فکر ارتقا دانش زبان خود باشید . در غیر اینصورت شما ممکن است از شغل پرستاری اخراج شوید .

رده کاری پرستاران مهاجر در آلمان

رده کاری مهاجران پرستاری به آلمان کاملا به مهارت زبان و توان جسمی افراد بستگی دارد . افرادی که زبان آلمانی را خوب بلد باشند می توانند در بیمارستانها مشغول به کار شوند اما افرادی که زبان آلمانی در سطح بالا را برای پذیرش ارائه ندهند ، معمولا کار در خانه سالمندان به آنها پیشنهاد می شود . در محل کار خانه سالمندان پرستاران باید بسیار صبورانه عمل نمایند . چنانچه فردی در این محل بتواند به خوبی کار انجام دهد می تواند به درجه مدیریت نیز برسد .

برای اطلاع و آگاهی بیشتر از شرایط مهاجرت پرستاران به آلمان می توانید با مشاورین مجرب موسسه مهر آفرین رجبی ، موسسه مهاجرتی به آلمان در شیراز و تهران تماس گرفته و مشاوره و راهنمایی کسب نمایید . تضمین و اطمینان برای مشاورین و کارشناسان برجسته این موسسه در اولویت قرار دارد . شما می توانید با خاطری آسوده از راهنمایی و مشاوره کادر تخصصی این موسسه بهره مند شوید .

Rate this post

8 دیدگاه در “مهاجرت پرستاران به آلمان

 1. مریم گفت:

  سلام وقت بخیر در رابطه با مهاجرت پرستاران به المان میخواستم بدونم بدون سابقه کار هم تحت شرایط دانش خوب زبان المانی اقدام کرد؟ و اینکه تا چند سال دیگه این نیاز به کادر درمانی وجود داره؟به طور مثال امکان اقدام با یکسال سابقه برای job offer هست؟
  ممنون از پاسخ گویی شما

  1. Hamid گفت:

   با سلام

   حتما باید سابقه کار داشته باشید ، مدت نیاز برای نیرو مشخص نیست ، خیر شما نمی توانید جاب آفر بگیرید چون باید اول مدرک تحصیلی خود را ارزشیابی کنید.

   با تشکر از سوال شما

 2. امیر گفت:

  سلام من پرستار هستم ومدرکم رو از دانشگاه ازاد گرفتم واخرای طرحم میباشد مدرک b2زبان المانی رودارم وهمچنین ۲۶سالم هست میخواستم بدونم پروسه کاری برای رفتنم چقدر طول میکشه چقدر هزینه داره

  1. Hamid گفت:

   با سلام

   این پروسه با احتساب وقت سفارت ۱۲ تا ۱۸ ماه زمان میبرد. هزینه های زندگی برای فرد مجرد ماهیانه ۷۰۰ تا ۸۵۰یورو است و هزینه دوره های معادلسازی مدرک کاملا بسته به ایالت ها و کالجها دارد.

   با تشکر از سوال شما

 3. OBEID گفت:

  سلام بنده کارشناس پرستاری هستم و حدود بیش از دو سال سابقه کار دارم خانمم هم پرستاره و ایشون هم همینطور
  چندتا سوال از خدمتتون داشتم
  اول اینکه پیشنهاد شما برای مهاجرت به کدام کشور است برای شغل پرستاری ؟
  دوم اینکه حداکثر هزینه چقدر منظورم کل هزینه است؟
  سوم اینکه چه مدت طول میکشه اگر ما به زبان اون کشور مسلط باشیم برای گرفتن ویزای کارگ

  1. Hamid گفت:

   با سلام

   سوئد و دانمارک و آلمان بهترین کشور ها برای رشته ی پرستاری می باشد ، سوئد حدود ۱۰۰ هزار کرون سوئد و دانمارک تحصیل زبان رایگان است و فقط نیاز به تمکن مالی دارد و آلمان حدود ۴ هزار یورو ، تسلط شما به زبان یک طرف و از طرف دیگر شما نیازمند تطبیق و ارزشیابی مدرک می باشید.

   با تشکر از سوال شما

 4. لیلا گفت:

  سلام من پرستار 43 ساله هستم 14 سال سابقه بیمه دارم متاهل هستم . میتوانم تقاضای کار در خانه سالمندان در المان داشته باشم؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

فهرست مطالب
خانه