آلمان

ویزای پیوستن همسر و فرزند به خانواده در آلمان

چگونه می توان برای ویزای پیوستن به خانواده آلمان اقدام کرد؟

ویزای پیوستن همسر و فرزند به خانواده در آلمان نام ویزایی است که به واسطه آن شما می توانید خانواده خود را با خودتان به آلمان ببرید ، در این مقاله از شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) شرایط و ویژگی های دریافت این ویزا را بررسی خواهیم کرد.

آلمان با فرصت های شغلی و کاری خود افراد را از سراسر جهان جذب می کند ؛ علاوه بر این فرصت ایجاد کرده که فرد می تواند پس از دریافت مجوز اقامت در این کشور خانواده خود را به آلمان بیاورد ، اداره مهاجرت در آلمان به همین منظور یک ویزا تدارک دیده است که عنوان آن ویزای پیوستن به خانواده است ، اما باید توجه داشت که همه واجد الشرایط این ویزا نیستند.

اگر می خواهید خانواده خود را به آلمان بیاورید ، قوانین و مقررات متعددی وجود دارد که باید آنها را بخاطر بسپارید ، تعیین کننده ترین عامل وضعیت اقامت شماست ؛ در صورتی که روند دریافت اقامت شما هنوز ادامه داشته باشد ، پیوستن خانواده به شما در اصل امکان پذیر نیست ؛ به طور کلی ، فقط همسران و فرزندان زیر سن ۱۶ سال مجاز به پیگیری اعضای خانواده خود در آلمان هستند.

چنانچه می خواهید برای تحصیل به آلمان بروید و در واقع مهاجرت تحصیلی آلمان را تجربه کنید ، می توانید مقاله تحصیل در آلمان را بخوانید ، شاید ندانید که آلمان جزو معدود کشورهایی است که می توانید در آن تحصیل رایگان واقعی را تجربه کنید ، مقاله را مرور کنید.

ویزای پیوستن همسر و فرزند به خانواده در آلمان

چه کسی می تواند ویزای خانواده آلمان را دریافت کند

برای واجد شرایط شدن برای ویزای پیوستن به خانواده ، متقاضیان باید شرایط خاصی داشته باشند ، علاوه بر این بسته به وضعیت بستگان شما در آلمان و همچنین ملیت شما شرایط متفاوت خواهد بود ؛ اگر شما شهروند اتحادیه اروپا ، منطقه اقتصادی اروپا یا سوئیس هستید ، آنچه برای ورود به آلمان نیاز خواهید داشت گذرنامه یا کارت شناسایی معتبر است ؛ معنی این امر این است که شما می توانید بدون ویزای پیوستن به خانواده وارد آلمان شوید ، با این حال ظرف سه ماه پس از ورود به آلمان باید در دفتر ثبت نام ساکنان ثبت نام کنید.

از طرف دیگر ، اگر اهل کشور های خارج از اتحادیه اروپا / منطقه اقتصادی اروپا نیستید ، برای ورود به آلمان و پیوستن به اقوام ، همسر یا شریک زندگی خود باید درخواست ویزای پیوستن به خانواده را بدهید ؛ پس از آن ، از طرف Alien’s Authority در آلمان اجازه اقامت برای شما صادر می شود ، ویزای پیوستن همسر و فرزند به خانواده در آلمان تا زمانی که عضو خانواده ، شریک زندگی یا همسرتان در آلمان زندگی می کنند معتبر خواهد بود.

برای پیوستن به همسر و فرزندان در آلمان به چه مواردی نیاز است؟

همان گونه که پیش از این بیان شد مهم ترین بخش در ویزای پیوستن به همسر و فرزندان در آلمان دریافت مجوز اقامت است یعنی شما حداقل برای مدت ۶ ماه مجوز اقامت در آلمان را دارید و ویزای شما برای اقامت یک هدف واقعی و در نظر گرفته شده باشد یعنی نمی توان با ویزای توریستی به آلمان سفر کرده و سپس خواهان پیوستن اعضای خانواده خود به شما در این کشور باشید.

درخواست ویزا به طور مشترک توسط نمایندگی در خارج از کشور و وزارت امور خارجه ایران انجام می شود ، به عنوان بخشی از این ، طیف وسیعی از پیش نیازهای عمومی باید به طور منظم رعایت شود:

 • اقوامی که مایل به انتقال به آلمان است باید گذرنامه معتبری ارائه دهد.
 • هویت فرد باید مشخص شود.
 • فرد دارای اقامت در آلمان که اعضای خانواده او خواهان زندگی با او در آلمان هستند باید درآمد کافی داشته باشند تا بتوانند از کسانی که به این کشور نقل مکان می کنند ، مراقبت کنند ، بدون اینکه به مزایای اجتماعی وابستگی داشته باشند.
 • افرادی که با ویزای پیوستن همسر و فرزند به خانواده در آلمان به این کشور وارد می شوند نباید سو پیشینه کیفری داشته باشد چرا که نباید امنیت و نظم عمومی در آلمان به خطر بیفتد.

توجه داشته باشید که پیوستن به خانواده ها در طی مراحل پناهندگی امکان پذیر نیست زیرا در این مدت هیچ اجازه اقامتی داده نمی شود.

شرایط ویزای پیوستن به خانواده در آلمان کدام است؟

در ابتدا ، برای اعطای ویزای پیوستن به خانواده آلمان ، اقوام ، همسر یا شریک زندگی شما در آلمان باید موارد زیر را داشته باشد:

شرایط ویزای پیوستن به خانواده در آلمان کدام است؟
 • اجازه اقامت
 • بیمه سلامت
 • اثبات تمکن مالی
 • فضای کافی برای اقامت شما

درآمد در نظر گرفته شده برای ویزای پیوستن همسر و فرزند به خانواده در آلمان پس از محاسبه اجاره یا وام ها محاسبه می شود و نباید زیر حد مجاز دسترسی خانواده به مزایای دولتی باشد ، علاوه بر این فضای کافی برای هر یک از اعضای خانواده بالای شش سال ، حداقل باید ۱۲ متر مربع در دسترس باشد ، برای کودکان زیر شش سال ، ۱۰ متر مربع باید در دسترس باشد.

شرایط ویزای پیوستن همسر به خانواده کدام است؟

اگر می خواهید به همسر / شریک زندگی خود که در آلمان زندگی و کار می کند بپیوندید ، در ابتدا باید بیش از ۱۸ سال داشته باشید و دانش اولیه زبان آلمانی را داشته باشید ، اگر همسر / شریک مدنی شما در یکی از دسته های زیر باشد ، هیچ شرط سنی و زبانی وجود ندارد:

 • دارنده کارت آبی اتحادیه اروپا
 • خود اشتغال است
 • دارای وضعیت محقق در آلمان است
 • دارای وضعیت بسیار واجد شرایط در آلمان است

اگر در طول ازدواج شما به همسرتان اجازه اقامت داده شده باشد ، درصورت احراز شرایط ، می توانید این اجازه را نیز بگیرید ، از طرف دیگر اگر پس از ازدواج به همسرتان اجازه داده شد ، ممکن است مجبور باشید دو سال صبر کنید تا بتوانید درخواست دهید ؛ علاوه بر این ، حتما با سفارت آلمان مشورت کنید تا آنها بتوانند اطلاعات خاصی را به شما ارائه دهند.

اگر به دانش زبان آلمانی نیاز داشتید باید بدانید چه مدارک زبانی در آلمان معتبر است ، در مقاله آمادگی آزمون TestDaf آلمانی می توانید راه هایی برای گذراندن دوره های زبان آلمانی را بخوانید که شاید تا کنون نمی دانستید.

توجه داشته باشید که ازدواج های چند همسری توسط جمهوری فدرال آلمان به رسمیت شناخته نمی شود ، بنابراین اگر یک مقیم یک شریک زندگی خود را به آلمان آورده باشد ، دیگر اجازه این کار را نخواهد داشت.

شرایط ویزای پیوستن کودکان به خانواده

شرایط لازم برای آوردن فرزندان خود به آلمان برای ویزای پیوستن به خانواده به سن و وضعیت کودک بستگی دارد ، اگر والدین دارنده کارت آبی هستند ، به دلایل بشردوستانه اجازه اقامت دارند ، به راحتی می توانند فرزند خود را به آلمان بیاورند و نیازی به تحقق هیچ شرایطی ندارند.

اگر هر دو والدین ساکن آلمان باشند ، ممکن است درخواست کنند فرزند خود را به آلمان بیاورد ، اگر یک والد تنها می خواهد فرزند خود را به آلمان بیاورد ، باید حضانت فرزند را داشته باشد ، در صورتی که هر دو والدین حق مراقبت مشترک داشته باشند اما فقط یکی از آنها مقیم آلمان باشد ، والدینی که مقیم آلمان نیستند باید حق حضانت را به مقیم آلمان اعطا کنند تا بتواند برای خانواده درخواست ویزای پیوستن کند.

کودکانی که زیر ۱۶ سال سن ندارند می توانند به والدین خود بپیوندند بدون اینکه نیازی به انجام هرگونه شرایط باشد افراد ۱۶-۱۸ ساله نباید ازدواج کنند و برای اعطای ویزای پیوستن به خانواده باید آلمانی را روان صحبت کنند.

شرایط ویزای پیوستن به خانواده برای سایر اعضای خانواده

اگر والدینی بخواهد از طریق ویزای پیوستن به خانواده به فرزند خردسال خود در آلمان ملحق شود ، والدین باید حق مراقبت یا حضانت کودک را داشته باشند ، این بدان معنی است که والدین می توانند در آلمان به فرزندان خود بپیوندند:

 • هیچ والدی با حق مراقبت در آلمان نیست.
 • کودک اجازه اقامت دارد.
 • کودک اجازه اسکان دارد.

معنی این امر این است که سایر اعضای خانواده (والدین ، خواهر و برادر ، خاله ، عموها و …) فقط در موارد سختی خاص می توانند به بستگان خود در آلمان بپیوندند ، اگر عضوی از خانواده که در آلمان زندگی می کند یا کسی که می خواهد به آلمان برود نیاز به حمایت خانوادگی دارد که فقط در جمهوری فدرال آلمان می تواند تأمین شود ، در این صورت وی واجد شرایط درخواست ویزای پیوستن به خانواده است.

چگونه می توان برای ویزای پیوستن به خانواده آلمان اقدام کرد؟

برای درخواست ویزای پیوستن به خانواده آلمان ، باید یک قرار ملاقات با سفارت یا کنسولگری آلمان در کشور خود تنظیم کنید ؛ شما باید تمام مدارک لازم برای درخواست ویزای آلمان را به همراه مدارک خاص بسته به اینکه به چه کسی در آلمان ملحق خواهید شد ، ارائه دهید.

چگونه می توان برای ویزای پیوستن به خانواده آلمان اقدام کرد؟

روند درخواست ویزای آلمان برای پیوستن به اعضای خانواده شما در آنجا مشابه مراحل درخواست ویزای آلمان دیگر است و در مرحله اول با سفارت آلمان تماس بگیرید ، اگر آنها در وب سایت خود لیستی از مدارک مورد نیاز برای ارائه ویزای اتحاد خانواده آلمان را در وب سایت خود ندارند ، به چک لیست از طریق ایمیل نیاز دارید. به محض داشتن آن ، شروع به جمع آوری اسناد مورد نیاز کنید.

مراقب باشید کلیه اسناد را همانطور که در چک لیست شرح داده شده ارائه دهید ، آنها باید به دو زبان انگلیسی یا آلمانی باشند ؛ اگر اسناد اصلی به زبان خود شما صادر شده باشد ، باید آنها را همراه با ترجمه توسط مترجم معتبر ارائه دهید.

هنگامی که همه مدارک را در دست دارید ، جلسه ملاقات را در سفارت یا کنسولگری آلمان تعیین کنید ؛ روز مصاحبه ، به موقع در سفارت یا کنسولگری آلمان همراه با تمام مدارک حاضر شوید ، هزینه ویزا را پرداخت کنید ، و سپس با افسر کنسولی که با او گفتگوی کوتاهی در مورد خود ، سابقه و هدف واقعی سفر برنامه ریزی شده خود به آلمان خواهید داشت ، ملاقات کنید.

مدارک و اسناد مورد نیاز جهت درخواست ویزای پیوست

اسناد خاص مورد نیاز برای درخواست ویزای پیوستن همسر / خانواده به آلمان عبارتند از:

 • دو فرم درخواست به جای یک فرم.
 • یک کپی از گذرنامه همسر اگر شهروند اتحادیه اروپا باشد اما اگر شهروند اتحادیه اروپا نباشید ، کپی اجازه اقامت همسر را ارائه دهید.
 • نسخه اصلی سند ازدواج.
 • اثبات مهارت های اساسی زبان آلمانی.

اسناد خاص مورد نیاز برای درخواست ویزای پیوستن به خانواده برای افراد زیر سن قانونی:

 • کپی گذرنامه هر دو والدین.
 • شناسنامه.
 • اثبات فرزندخواندگی (در صورت وجود).
 • حکم حضانت (در صورت طلاق والدین).
 • گواهی مرگ والدین (اگر یکی از والدین فوت کرده باشد).
 • رضایت نامه والدین.

توجه: لطفا مطمئن شوید که قبل از ارسال درخواست ، با سفارت / کنسولگری آلمان در کشور خود در مورد مدارک لازم مشورت کنید ، زیرا ممکن است اسناد اضافی مورد نیاز باشد.

هزینه ویزای پیوستن به خانواده در آلمان

هزینه ویزای دیدار مجدد خانواده آلمان برای بزرگسالان ۷۵ یورو است ، کودکان تا ۱۸ سال باید ۳۷،۵۰ یورو بپردازند ؛ با این حال ، شما باید با سفارت آلمان در کشور خود بررسی کنید که آیا بسته به شرایط خود ، حق دریافت هزینه کمتری دارید یا اصلا هزینه ای ندارید ، توجه داشته باشید اگر ویزای پیوستن همسر و فرزند به خانواده در آلمان شما رد شود یا تصمیم بگیرید که درخواست خود را پس بگیرید ، پول شما پس داده نمی شود.

می توان با ویزای پیوست آلمان کار کرد؟

اگر کسی که به آن می پیوندید شرایط زیر را داشته باشد واجد شرایط کار در آلمان خواهید بود:

 • دارای کارت آبی اتحادیه اروپا باشد.
 • دارای اجازه اقامت است که به آنها اجازه کار می دهد.
 • به عنوان یک فرد یا محقق بسیار ماهر در آلمان اقامت دارد.
می توان با ویزای پیوست آلمان کار کرد؟

نحوه تعیین وقت از سفارت آلمان

برای تعیین وقت از سفارت به صورت آنلاین بایستی وارد سایت سفارت جمهوری فدرال آلمان در تهران – وزارت امور خارجه آلمان یعنی https://teheran.diplo.de/ir-fa شوید ، سپس وارد بخش سیستم تعیین وقت آنلاین شده و ثبت نام نمایید ، پس از ثبت نام ۲ ایمیل دریافت خواهید کرد ، یک ایمیل حدود ۳۰ دقیقه بعد از ثبت نام که حاوی شماره پیگیری است و دیگری حدود ۴ هفته پیش از وقت مصاحبه که حاوی زمان مصاحبه و ساعت قرار ملاقات در سفارت است.

پس از دریافت ایمیل دوم بایستی تا ۷ روز ملاقات را تایید کنید و گرنه به صورت خودکار حذف خواهد شد ، پس از دریافت تاییدیه آن را چاپ کنید و هنگام مراجعه به سفارت در خیابان بخارست ، خیابان هشتم ، پلاک ۷ ، ساختمان آرین آن را ارائه دهید.

سوالات پر تکرار ویزای پیوستن به خانواده در آلمان

کارشناسان شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) در این مقاله تلاش کردند شما عزیزان را با ویزای پیوستن همسر و فرزند به خانواده در آلمان آشنا کنند ، از آسان ترین راه های ارتباطی با ما بخش دیدگاه در پایان هر مقاله است ، سوالات خود را درج کرده و در همان روز به پاسخ خود برسید.

آیا با داشتن ویزای توریستی می توان در خواست دریافت ویزای پیوستن به خانواده در آلمان را داشت؟

خیر ، مهم ترین بخش در ویزای پیوستن به همسر و فرزندان در آلمان دریافت مجوز اقامت است یعنی شما حداقل برای مدت 6 ماه مجوز اقامت در آلمان را دارید و ویزای شما برای اقامت یک هدف واقعی و در نظر گرفته شده باشد یعنی نمی توان با ویزای توریستی به آلمان سفر کرده و سپس خواهان پیوستن اعضای خانواده خود به شما در این کشور باشید.

در چه صورت خانواده می تواند بدون دانش زبان آلمانی ، ویزای پیوستن به خانواده در آلمان را دریافت کند؟

اگر همسر / شریک مدنی شما در یکی از دسته های زیر باشد ، هیچ شرط سنی و زبانی وجود ندارد: دارنده کارت آبی اتحادیه اروپا خود اشتغال است دارای وضعیت محقق در آلمان است دارای وضعیت بسیار واجد شرایط در آلمان است

ویزای پیوستن به خانواده در آلمان تا چه زمانی اعتبار دارد؟

این اجازه تا زمانی که عضو خانواده ، شریک زندگی یا همسرتان در آلمان زندگی می کنند معتبر خواهد بود.

آیا پیوستن کودک به والدینی که در آلمان اقامت دارد به حق حضانت وی نسبت به کودک ربطی دارد؟

اگر یک والد تنها می خواهد فرزند خود را به آلمان بیاورد ، باید حضانت فرزند را داشته باشد ، در صورتی که هر دو والدین حق مراقبت مشترک داشته باشند اما فقط یکی از آنها مقیم آلمان باشد ، والدینی که مقیم آلمان نیستند باید حق حضانت را به مقیم آلمان اعطا کنند تا بتواند برای خانواده درخواست ویزای پیوستن کند.

مدارک ارائه شده برای دریافت ویزای پیوستن به خانواده در آلمان باید آلمانی باشد؟

مدارک باید به دو زبان انگلیسی یا آلمانی باشند ؛ اگر اسناد اصلی به زبان خود شما صادر شده باشد ، باید آنها را همراه با ترجمه توسط مترجم معتبر ارائه دهید.

هزینه دریافت ویزای پیوستن به خانواده در آلمان چقدر است؟

هزینه ویزای دیدار مجدد خانواده آلمان برای بزرگسالان 75 یورو است ، کودکان تا 18 سال باید 37،50 یورو بپردازند ؛ توجه داشته باشید اگر ویزای پیوستن به خانواده آلمان شما رد شود یا تصمیم بگیرید که درخواست خود را پس بگیرید ، پول شما پس داده نمی شود.

در مقاله فوق مشاوران موسسه مهاجرتی رجبی ، ویزای پیوستن همسر و فرزند به خانواده در آلمان را بررسی کردند ، در صورت تمایل به استفاده از این ویزا و برای کسب اطلاعات بیشتر با دفاتر موسسه در شیراز و تهران تماس حاصل نمایید ، خوب است بدانید یکی دیگر از ویزاهایی که برای ورود به آلمان می توانید بگیرید ، ویزای 6 ماهه جستجوی کار است ، در مقاله کار در آلمان شرایط و چگونگی دریافت این ویزا را بخوانید.

4.6/5 - (29 امتیاز)
بازگشت به لیست

97 دیدگاه در “ویزای پیوستن همسر و فرزند به خانواده در آلمان

 1. یونا گفت:

  سلام من برای تحصیل {دانشگاه} دارم به المان مهاجرت میکنم و میخواستم بدونم حداقل چقدر طول میکشه تا یکی از اعضای خانواده بتونه بعد من بیاد؟ (بعد از اقامت اونم با خودم بیارم)

  1. مشاور روش های مهاجرتی گفت:

   با سلام

   حتی می‌توانید به صورت هم‌زمان درخواست ویزای همراه بدهید.

   با تشکر از سوال شما

 2. رویا گفت:

  سلام ببخشید یه سوال ازتون داشتم که من در کشور اسپانیا زنده گی میکنم حدود ۶ مایی میشه که اومدم از افغانستان والان تو سال جدید المان یک هزار نفر مهاجر میپذرد و فامیل من این ایمیل را انجام دادن و جواب ایمیل من آمده و شو هر من از افغانستان هست و الان هم تو افغانستان هست و من کار های آمدن شو دارم اجرا میکنم به نظر شما میتوانم در آلمان هم تا سه ما دیگه شوهر خود را از افغانستان بیرون کنم خواهش میکنم اگر میتونم کمی درباره این کار به من معلومات بدهید خواهش میکنم

  1. مشاور روش های مهاجرتی گفت:

   با سلام

   ضمن عرض پوزش در زمینه پناهندگی مشاوره و خدمات نداریم.

 3. فاطمه گفت:

  سلام وقت بخیر. من و همسرم هردو پزشک هستیم. میخواستم بدونم اگه کارای من اوکی بشه و همسرم هم بیاد آلمان میتونه اونجا به عنوان پزشک کار کنه؟

  1. مشاور روش های مهاجرتی گفت:

   با سلام

   بله ابتدا باید مدرک شان را معادل سازی کرده و بعد به عنوان پزشک کار کنند
   ضمنا حین معادل سازی هم مشغول به کارند و حقوق ماهانه خواهند داشت.

   با تشکر از سوال شما

 4. زهرا گفت:

  سلام وقت شما بخیر من اهل افغانستان هستم شوهرم پاسپورت آلمانی دارد مدت سه ماه میشود در ایران ازدواج کردم چی قسم میتوانم وقت ملاقات از سفارت المان برای پیوست همسر بیگیرم ممنون تان میشوم

  1. مشاور روش های مهاجرتی گفت:

   با سلام

   از طريق ویزامتریک اقدام بفرمایید.

   با تشکر از سوال شما

 5. شقایق گفت:

  با سلام،
  من در آلمان زندگی می کنم و دخترم به من پیوست می شود . من از همسرم طلاق گرفته ام و دخترم ۱۴ سال سن دارد و در سند طلاق نوشته شده از دایره حضانت خارج است. آیا با این وجود باز هم نیاز بع این هست که من حق حضانت فرزند از شو هرم داشته باشم.
  ممنون می شوم راهنمایی بفرمایید.

  1. مشاور روش های مهاجرتی گفت:

   با سلام

   با توجه به اینکه از دایره حضانت خارج است فرزندتان قادر خواهد بود که انتخاب کند قصد دارد با کدام یک از والدینش زندگی کند .بنابراین نیاز به این امر نمی باشد.

   با تشکر از سوال شما

 6. غزل گفت:

  سلام و وقت بخیر
  من یک ماه هست که آلمان آمدم و دارم دوره آنرکنونگ پرستاری را میگذرونم یعنی قراردادکاری نه ماه دارم و حقوقم ۲۵۰۰ در ماه هست کارفرما بهم آپارتمان ۳۳ متری داده که خودم اجاره میدوم
  آیا میتونم همسرم با داشتن سه تا فیش حقوقی با ویزای پیوست آلمان بیارم؟
  سپاس از راهنمایی شما

  1. مشاور روش های مهاجرتی گفت:

   با سلام

   بله میتوانید درخواست دهید.

   با تشکر از سوال شما

   1. سانی گفت:

    سلام خسته نباشی پدرم ی ۲ ۳ هفته ای هست رفته خودمم ۱۴ سالمه و ایرانیم چند سال طول میکشه ک اقامت بگیره ک ویزای الحاق ب خانوادرو ماهم بگیریم

    1. مشاور روش های مهاجرتی گفت:

     با سلام

     بستگی به شیوه ورود پدرتان به آلمان دارد، به عنوان مثال در تایپ ویزاهای تحصیلی، کاری و آسبیلدونگ برای ویزای همراه از ابتدا می‌توان درخواست داد.

     با تشکر از سوال شما

 7. شيخ گفت:

  سلام من حدود يك سال هست نامزد كردم با فرد ايراني مقيم المان
  الان ويزاي توريستي ١٥ روزه براي رفتن به المان گرفتم كه در اروپا انجام بشه .
  سوال من اين هست كه ايا با ازدواج در شهرداري در دانمارك ميتوانم بدون بازگشت به ايران در همون تايم كه المان هستم كار اقامتم رو انجام بدم و بمونم يا بعد از اين مرحله من بايد برگردم ايران؟
  و پرسه اينكه من ايران برگردم چقدر زمان ميبره؟

  1. مشاور روش های مهاجرتی گفت:

   با سلام

   حتما باید از ایران درخواست بدهید و ویزای توریستی قابلیت تبدیل به دیگر ویزا ها را ندارد.

   با تشکر از سوال شما

 8. سجاد گفت:

  با سلام و عرض ادب
  من پدر و مادرم هفت ساله آلمانه و تقریبا موقعی که زیر سن قانونی بودم برای ویزای پیوست به خانواده برای من اقدام کردند و الان 20 سالم شده مدارکای مورد نیاز رو سفارت فرستادند اداره مهاجرت شهر والدینم خاستم بدونم از من مدارک زبان یا تسلط به زبون آلمانی میخوان ممنون میشم جواب بدین

  1. مشاور روش های مهاجرتی گفت:

   با سلام

   بله باید حتما به زبان آلمانی مسلط باشید.

   با تشکر از سوال شما

 9. نیکا گفت:

  سلام پدر من از طریق ویزای کاری پزشکی قصد مهاجرت دارن امکانش هست من که ۲۳سال هستم رو با خودشون ببرن؟

  1. مشاور روش های مهاجرتی گفت:

   با سلام

   خیر معمولا افراد بالای ۱۸ سال نمیتوانند ویزای همراه دریافت کنند .

   با تشکر از سوال شما

 10. مجتبی الله دادی گفت:

  سلام من اقامت آلمان دارم و همه شرایط رو دارم برای آوردن همسرم از تهران ولی همسرم پاسپورت افغانستانی ندارد و تسکیره هم نداره فقط کارت اتباع اقامت موقت ایران رو دارد آیا شما می‌توانید کمکم کنید؟؟ باتشکر مجتبی الله دادی

  1. مشاور روش های مهاجرتی گفت:

   با سلام

   خیر متاسفانه

   با تشکر از سوال شما

 11. Kenzo گفت:

  سلام خسته نباشید من مادرم با ی فرد ایرانی ک اقامت المان داره ازدواج کرده میخاستم بدونم من ک بالای ۱۸سال سن دارم مادرم میتونه درخاست پیوند خانواده بده و من هم بروم؟

  1. مشاور روش های مهاجرتی گفت:

   با سلام

   با توجه به شرايط سنی تان از طریق مادرتان نمی‌توانید ویزا دریافت کنید. به طرق دیگر از جمله ویزای تحصیلی یا آسبیلدونگ میتوانید به آلمان مهاجرت کنید

   با تشکر از سوال شما

 12. Kenzo گفت:

  سلام خسته نباشید 💫
  من مادرم با یک مرد آلمانی ازدواج کرده
  میخاستم بدونم من ک بالای ۱۸سال سن دارم مادرم اقامت المان بگیره منم میتونم با پیوند خانواده وارد المان شوم واقامت اونحا بگیرم؟
  ممنون میشم از پاسخ بدین❣💫

  1. مشاور روش های مهاجرتی گفت:

   با سلام

   سن شما بیش از ۱۸ سال می باشد و تحت پوشش خانواده اقامت نمی گیرید ولی می توانید از طریق تحصیل در آلمان اقدام کنید.

   با تشکر از سوال شما

 13. Elnaz گفت:

  سلام من درخواست ویزام یک سال قبل رد شد دلیلش رو اینطور نوشته بود سفارت که شوهرم توی پرونده اش نگفته بود ازدواج کرده یعنی ما در واقع یک سال بعداز قبولیش ازدواج کرده بودیم .سه سال از ازدواجمون میگذره.حالا شوهرم منتظر گرفتن پاسپورت آلمان هست بعد برای من دوباره وقت ملاقات بگیره مشکل اینجاست من شش ماه حامله هستم تقریبا دوماه بعد برای من وقت ملاقات میگیره وکلیش فکر نکنم قبل بدنیا اومدن بچه کارام اوکی بشه با بدنیا اومدن بچمون چه مشکلاتی برای ویزای منو بچمون پیش میاد خواهش میکنم منو راهنمایی کنید تا دوماه دیگه پاسپورت آلمان رو میگیره شوهرم وکیل گرفته خواهش میکنم راهنماییم کنید چون منو در جریان نمیذاره

  1. مشاور روش های مهاجرتی گفت:

   با سلام

   درصورت تولد فرزند مشکلی برای پیوستن شما وجود ندارد و فرزند هم شامل دریافت ویزای پیوست می شود.

   با تشکر از سوال شما

 14. زهرا گفت:

  باسلام ووقت بخیر
  من متقاضی دریافت ویزای پیوست به خانواده به شهروند غیر آلمانی(ایرانی) در آلمان هستم تا روز مصاحبه من ۳ فیش حقوقی شوهرم به اداره مهاجرت شهرشون آماده نمیشه میخواستم بدونم راه دیگه ای هست که بشه جایگزین فیش حقوقی کرد.ممنون میشم جواب بدید.

  1. مشاور روش های مهاجرتی گفت:

   با سلام

   میتوانید از طریق ویزا متریک پیگیری نمایید.

   با تشکر از سوال شما

 15. سعیده گفت:

  باسلام
  همسر من ۲۸ سال است که در آلمان زندگی میکند و‌ما حدود شش ماه هست که ازدواج کردیم.
  من حدود پنج ماه هست که برای ویزای پیوست به خانواده اقدام کردم و سه هفته پیش وقت مصاحبه داشتم که چون مدرک زبان A1 نداشتم،پرونده ناقص موند و یکماه به من وقت دادن که پرونده را کامل کنم.در زمان تعیین شده،مدرک زبانم را به صندوق پست سفارت انداختم.
  پنج روز بعد از انداختن مدرکم به صندوق پست،با من تماس گرفتن اما من متوجه تماسشون نشدم.
  الان چطوری باید پیگیری کنم که علت تماسشون چی بوده؟؟یا اینکه چه مدت طول میکشه که دوباره تماس بگیرند؟
  ممنون میشم راهنماییم کنید

  1. مشاور روش های مهاجرتی گفت:

   با سلام

   مشکلی ندارد مجددا از سفارت تماس گرفته می شود. احتمالا ظرف یه هفته بعد از تماس اول.

   با تشکر از سوال شما

  2. آزاده گفت:

   سلام سعیده جان شرایط منهم مثل شماست کلافه شدم چجوری در مدت کوتاه موفق شدی مدرک بگیری؟

 16. مرجان گفت:

  سلام
  من هشت مارچ دوهزار بیست و دو توی قنسلگری آلمان مصاحبه داشتم
  شوهرم دارنده پاسپورت سرخ است و تمام مدارکم کامل بود که به سفارت تحویل دادم الان نزدیک به سه ماه شد که از ویزای من خبر نیست و هیچ ورق تاییدی دریافت نکردیم

  1. مشاور روش های مهاجرتی گفت:

   با سلام

   باید منتظر بررسی سفارت باشید امیدواریم هرچه سریعتر به جواب دلخواهتان برسید.

   با تشکر از سوال شما

 17. مهشید گفت:

  سلام خسته نباشید ببخشید همسر من ویزای جستجوی کار ۶ ماهه گرفتن، از وقتی که کار پیدا کنه، من چند وقت بعد میتونم ویزای پیوست بگیرم؟ با توجه به اینکه ویزای جاب سیکر ایشون از اول بهمن ۱۴۰۰خورد و ما ۳۰ دی عقد کردیم

  1. مشاور روش های مهاجرتی گفت:

   با سلام

   بلافاصله بعد از پیدا کردن کار میتوانند درخواست ویزای همراه بدهند ولی با توجه به اینکه به تازگی ازدواج کرده اید اگر زمان بیشتری صبر کنید برای درخواست ویزا بهتر است.

   با تشکر از سوال شما

 18. روشا حدادی گفت:

  با سلام و احترام
  در صورت گرفتن ویزای تحصیلی آلمان این امکان وجود داره که به طور همزمان همسر شخص هم ویزا دریافت کنه و همزمان وارد خاک آلمان بشن؟ یااینکه حتما دانشجو میبایست وارد آلمان بشه و‌ بعد از آن همسر بتونه ویزا دریافت کنه و‌ ملحق‌ بشه؟ و اگه صورت دوم درست هست چه مقدار زمان طول میکشه تا بتونه به همسرش ملحق بشه؟ ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

  1. مشاور روش های مهاجرتی گفت:

   با سلام

   ویزای پیوست آلمان در زمینه ویزای تحصیلی غیر همزمان است و حداقل بعد از 4 ماه از ورود مین اپلیکنت به کشور آلمان می‌توان درخواست داد.

   با تشکر از سوال شما

 19. زهرا گفت:

  سلام. من با کسی که در آلمان مقیم است و 6 سال هست که دارای id کارت هست، دوست شدم. ما هردو معلولیت داریم و به همین دلیل ایشان هنوز درامدی ندارند و حقوق معلولیت دریافت میکنند. آیا اصلا ایشان میتوانند دوست دختر خود را پیوست کند؟ اصلا چنین نسبتی در قوانین آلمان به رسمیت شناخته شده است یا نه؟ آیا حتما باید ازدواج کنیم؟

  1. مشاور روش های مهاجرتی گفت:

   با سلام

   برای دریافت ویزای همراه حتما باید ازدواج صورت گرفته باشد و یا اینکه بعد از دریافت ویزا، سریعا ازدواج صورت بگیرد در آلمان ، در غیر این صورت ویزای شما تمدید نخواهد شد .

   با تشکر از سوال شما

   1. مریم گفت:

    سلام ، میخواستم بپرسم آیا متاهل بودن فرد جویای کار تاثیری در پذیرش ویزا دارد؟

    1. مشاور روش های مهاجرتی گفت:

     با سلام

     خیر مدرک تحصیلی ،سابقه کار و تخصص مرتبط و سطح زبان بررسی می شود.

     با تشکر از سوال شما

 20. بهار گفت:

  سلام و‌خداقوت
  همسرمن برای ویزای کار اقدام کردن
  من میخام بدونم چقدر طول میکشه تا برای ویزای پیوست اقدام کنیم؟
  چندماه یا ممکنه چندسال طول بکشه که من به ایشون ملحق شم؟

  1. Hamid گفت:

   با سلام

   ٢ ماه پس از شروع كار ايشان در ألمان ميتوانند درخواست پيوست شما را ارائه دهند
   با توجه به زمان درخواست ايشان و زمان انتظار سفارت حدودا از ٦ تا ١٨ ماه متغيرميباشد

   با تشکر از سوال شما

 21. امین گفت:

  با سلام
  من و همسرم هردو با ویزای دانشجویی تایپ 16 در آلمان زندگی می کنیم. من توانستم دو مورد کار پیدا کنم و تمایل دارم تحصیل را ادامه ندهم و کار فول تایم انجام بدهم. با توجه به اینکه همسر من هم ویزای تایپ 16 دارند و به تازگی کارت اقامتشون هم برای دو سال دیگر تمدید شد میخواستم بدونم امکان دارد که از داخل خود آلمان درخواست تغییر نوع اقامتم از دانشجویی تایپ 16 به اقامت خانواده تایپ 27 را بدهم.
  چون ما ازدواجمان رسما 2 سال پیش ثبت شده و من هم مدرک س1 آلمانی دارم و از نظر زبانی هم مشکلی برای اخذ ویزای پیوست خانواده را ندارم و میخاهم با تغییر اقامتم به توع خانواده اجازه استخدام به ضورت تمام وقت را بدست بیاورم.
  ممنونم از راهنماییتون

  1. Hamid گفت:

   با سلام

   شما با داشتن قرارداد کاری می توانید به اداره مهاجرت مراجعه کنید و ویزای خود را به کاری تغییر دهید .

   با تشکر از سوال شما

 22. علیرضا گفت:

  با سلام
  من میخوام برای پیوست همسر و فرزندم‌به خودم که آلمان پناهنده هستم اقدام کنم . برای مدرک زبان‌سوال داشتم . پسرم ۱۶ سالشه . تو pdf سفارت نوشته فقط مدرک A1 نیاز هست . اما یه جا دیگه نوشته C1 نیاز هست ! میشه این رو توضیح بدین .
  سوال من اینه که برای فرزند ۱۶ سال به بالا که با مادرش میخواد به پدر پیوست بشه چه مدرکی نیاز هست ؟
  من به سفارت ۱۰ روز قبل ایمیل زدم‌اما جواب ندادن .

  1. Hamid گفت:

   با سلام

   پناهندگی در حیطه ی کار موسسه نیست و مشاوره در این زمینه غیر قانونی می باشد.

   با تشکر از سوال شما

 23. ماریا گفت:

  باسلام
  من 28 اردیبهشت وقت سفارت برای پیوست به همراه و داشتم تا الان خبری از سفارت نشده و باتوجه به پیگیریای همسرم در المان گفته شده نزدیک به یک ماهه و نیم پیش تاییدیه ویزای من رو به تهران دادن و تقریبا دوهفته پیش به همسرم ایمیل زدن ا که ویزای من و دختر 15 ماهم در تهران امادهست و به زودی با ما تماس میگیرین اما هنوز به من اطلاعی ندادن با توجه به شرایط سختی ک دارم و دخترم بهونه پدرش و میگیریه چطور باید پیگیریکنم در ضمن همسرم قرارداد کاری داره با زمان نامحدود و اینکه همه مدارک ما کامله به سفارت ارایه شده لطف راهنماییم فرمایید

  1. Hamid گفت:

   با سلام

   به فرموده آقای رجبی، پاسخ سوال رو از خودشون بگیرید

   با تشکر از سوال شما

 24. امین گفت:

  با سلام
  بنده 1 سال پیش از طریق ثبت شرکت اقامت 2 ساله آلمان رو اخذ کردم و بعد از آن همسرم نیز بصورت پیوست به خانواده اقامت 1 ساله گرفت و همون موقع مدرک زبان A1 رو ارائه کرد ولی بعد از اخذ اقامت یکساله و ثبت نام شدن در شهرداری محل سکونت و اخذ کد مالیاتی، از طرف اداره اقامت مدارکی به ما تحویل دادن که همسر بنده باید در کلاس های آموزش زبان المانی شرکت کنن، میخواستم بدونم با توجه به اینکه ایشون مدرک A1 رو ارائه کرده بودن، ایا واسه تمدید اقامت ایشون در اینده، شرکت در این کلاس ها اجباری هستش یا خیر؟

  1. Hamid گفت:

   با سلام

   بله ارائه نامه شرکت در کلاس های شهرداری به اداره مهاجرت الزامی میباشد.

   با تشکر از سوال شما

 25. سار گفت:

  با سلام.
  من قصد مهاجرت تحصیلی به آلمان در مقطع کارشناسی ارشد رو دارم.
  میخواستم بدونم آیا همسرم با داشتن ویزای پیوست ، اجازه کار تمام وقت رو داره یا خیر؟
  و احتمال گرفتن ویزای پیوست همسر چقدر هست و حدودا چه مدت طول میکشه؟

  1. Hamid گفت:

   با سلام

   با توجه به این که مهاجرت شما تحصیلی میباشد بستگی به ایالت مورد نظر دارد.برخی ایالت ها اجازه کار به همراه داده نمیشودو در برخی همراه بصورت نیمه وقت و در برخی دیگر ممکن است همراه بصورت تمام وقت اجازه کار داشته باشد

   با تشکر از سوال شما

 26. مریم گفت:

  سلام
  من تیر ماه امسال وقت مصاحبه پیوست به همسر داشتم ، ۳ هفته قبل مدارکم به ایران ارسال شد و هفته ی پیش منو ریجکت کردن و گفتن باید همسر شما ۲ سال از اقامتش در المان بگذره تا ویرا بگیرین ، همسر من برای بلو کارت اقدام کرد و ۲ هفته ی دیگه کارتش صادر میشه ، میخواستم بدونم با توجه به شرایط جدید همسرم با بلو کارت اعتراض من جواب میده؟ یعنی امکان گرفتن ویزا رو دارم ؟

  1. Hamid گفت:

   با سلام

   بله شما بهتر است یک تا دو ماه بعد از گرفتن بلوکارت همسرتون مجددا اقدام کنین و قطعا جواب مثبتی خواهید گرفت.

   با تشکر از سوال شما

 27. Maryam Nekoufar گفت:

  سلام
  الان برای جواب ویزای پیوست چگونه اطلاع رسانی میکنن؟ با ایمیل یا زنگ یا طور دیگه؟

  1. Hamid گفت:

   با سلام

   معمولا سفارت المان براى پاسخ دهى و ارتباط از ايميل استفاده ميكند اما امكان تماس تلفنى نيز وجود دارد

   با تشکر از سوال شما

 28. مریم گفت:

  سلام ، میخواستم بدونم الان برای جواب ویزای پیوست به همسر تماس میگیرن از سفارت یا ایمیل میزنن یا طور دیگه اطلاع میدن؟

  1. Hamid گفت:

   با سلام

   معمولا سفارت المان براى پاسخ دهى از ايميل استفاده ميكند اما امكان تماس تلفنى نيز وجود دارد

   با تشکر از سوال شما

 29. هوشنگ عقدک گفت:

  کودک زیر سن قانونی با تمام مجوزهای قانونی جهت پیوست به پدر عازم المان است همر اه او جد پدری با چه ویزایی ( شنگن یا پیوست یا هیچ کدام ) او را همرا هی کند رزرو بلیط هواپیما لازم است چه مدت جواب به طور معمول می اید با تشکر

  1. Hamid گفت:

   با سلام

   ویزای پیوست شامل همسر و فرزند شخص میشود بنابراین پدر یا مادر میتوانند با دعوت نامه از طرف فرزند خود به آژانس های هواپیمایی مراجعه کنند و جهت ویزای توریستی شنگن برای کشور المان اقدام انجام دهند که در اینصورت نیاز به رزو بلیط هواپیما نیز میباشد.

   با تشکر از سوال شما

 30. هوشنگ عقدک گفت:

  کودک زیر سن قانونی با تمام مجوزهای قانونی جهت پیوست به پدر عازم المان است همر اه او پد پدری با چه ویزایی ( شنگن یا پیوست یا هیچ کدام ) او را همرلهی کند رزرو بلیط هواپیما لازم است چه مدت جواب به طور معمول می اید با تشکر

  1. Hamid گفت:

   با سلام

   ویزای پیوست شامل همسر و فرزند شخص میشود بنابراین پدر یا مادر میتوانند با دعوت نامه از طرف فرزند خود به آژانس های هواپیمایی مراجعه کنند و جهت ویزای توریستی شنگن برای کشور المان اقدام انجام دهند که در اینصورت نیاز به رزو بلیط هواپیما نیز میباشد.

   با تشکر از سوال شما

 31. Sheyda گفت:

  با سلام خدمت شما
  من ۱سال و ۵ماه پیش برای ویزای پیوست به همسر اقدام کردم و ۸ماه پیش تمام مدارکم را به سفارت تحویل دادم.الان ۱۵ روز که اداره خارجی ها در آلمان ایمیل تاییدیه برای ویزام را به سفارت تهران ارسال کرده اما هیچ خبری از ویزا نیست.میخواستم بدونم چقدر برای دریافت ویزا زمان میبره؟

  1. Hamid گفت:

   با سلام

   حدود ۳ ماه ول میکشه که جواب ویزاتون بیاد

   با تشکر از سوال شما

 32. مهدیس گفت:

  سلام من قراره بااقایی که تبعه المانه ازدواج کنم لطفا میزان درامد کافیرابفرمایید دوما دختر 7 ساله ای دارم ومیخوام با ویزای ازدواج همزمان باخودم ببرمش ایا امکان داره ممنون

  1. Hamid گفت:

   با سلام

   برای اینکه بتوانند درخواست ویزا برای شما داشته باشند باید ثابت کنند که از پس هزینه های زندگی شان بر می آیند که برای نشان دادن این مورد می بایست حداقل 15000 یورو به عنوان تمکن مالی در حساب خود داشته باشند . علاوه بر این می بایست یک خانه به متراژ 40 متر داشته باشند . ( مناسب برای زندگی 3 نفر )
   ضمنا باید عقد رسمی انجام داده باشید تا بتوانید به اتفاق دخترتان ویزای همراه دریافت کنید .

   با تشکر از سوال شما

 33. Mina گفت:

  سلام. اگر کسی با ویزای جستجوی کار آلمان به آلمان سفر کرده باشد و کار پیدا کرده باشد و قرار داد بسته باشد و حالا بخواهد همسرش را با خود ببرد.من شنیدم که هزینه ی ویزای پیوست همسر ۷۵۰۰ یورو است .آیا این مقدار هزینه درست است یا خیر؟(منظورم تمکن مالی نیست،منظورم هزینه ای است که سفارت، برای ویزای پیوست همسر،کلا برای خودش دریافت می کند و دیگر آن را باز نمی گرداند است)ممنون

  1. Hamid گفت:

   با سلام

   هزینه ویزای پیوست بسیار کمتر از این مقدارد است. ققط لازم است یکسری اسناد معتبر مثل قرارداد کاری ، گواهی پرداخت مالیات به اداره مهاجرت آلمان ارایه دهید.لازم به ذکر است مساحت خانه ای که برای زندگی انتخاب میکنید سیزده مترمربع برای هر نفر در نظر گرفته شود.

   با تشکر از سوال شما

 34. یلدا گفت:

  با سلام من همسرم سیتیزن استرالیا هستن و میخوان در آلمان تحصیل کنن (فوق لیسانس) .چه مدت طول میکشه تا ویزای من اوکی بشه ؟ آیا باید 9 ماه صبر کنم تا نوبت مصاحبه من بشه یا اگر ایشون از دانشگاه نامه داشته باشن زود تر زمان مصاحبه من انجام میشه؟من در حال حاضر در سطح a2 المانی هستم و مدرک ایلتس 7 و فوق لیسانس دارم .

 35. مرضیه سام گفت:

  من ۸ ماه پیش درخواست الحاق خانواده دادم برای پسرم که در ایران است و من آلمان هستم. اما نمیدونم آیا درست ثبت نام کردم یا نه؟چطوری میشه پیگیری کنم که آیا اسمش در لیست ثبت نامی ها وجود داره یا نه؟

 36. زهره گفت:

  سلام. من و نامزدم برای ویزای جستجوی کار ثبت نام کردیم.
  درصورتی که یکی از ما بتونه به آلمان بره و کاری با درآمد بیشتر از 2700یورو پیدا کنه و یک خانه هم اجرا کنه .
  ولی دیگری موفق نشه، مثلا در مصاحبه سفارت تایید نشه، آیا میشه درخواست ویزای ازدواج بده؟ نفر دوم چطور میتونه به سریعترین روش به آلمان بره؟
  ممنون از سایت خوبتون

 37. مهشاد گفت:

  سلام وقت بخیر، من همسرم ۴ سال هست که ساکن المان هستند ، و پاسپورت ابی دارند ، من حدود۳ ماه دیگه وقت سفارتم هست، میخواستم ببینم مدرک زبان نیاز دارم حتما یا خیر؟!
  و همسرم نیازی هست که کاری در خصوص پیوست من به ایشون انجام بدن در المان یا خیر؟
  ممنون میشم از جواب دهیتون 🙏

 38. مریم گرمرودی گفت:

  با سلام و احترام

  همسر من نزدیک به 15 ماه پیش با سفر به آلمان اقدام به پناهندگی نمود
  در حدود 6 ماه پیش پناهدگی ایشان تبدیل به اقامت گردید و بنده به همراه دختر 3 ساله ام برای ویزای پیوست در حدود 2 ماه پیش، تمامی مدارک خود را به سفارت تحویل داده ایم
  سوال های من به شرح زیراست

  درصورتیکه من به آلمان بروم و همسرم قصد جدا شدن از من را داشته باشد، آیا باید بلافاصله آلمان را ترک نمایم؟
  آیا ایشان می تواند به مجرد ورود بنده به آلمان، ویزای پیوست را باطل نماید؟
  در صورت اتفاقات ذکر شده، سرپرستی دختر 3 ساله ام به چه صورت می شود؟
  چه مدت بعد از رفتن به آلمان، ویزای پیوست من تبدیل به اقامت دائم می گردد؟

  باتشکر فراوان

 39. مریم گفت:

  با سلام همسر من ویزای بلوکارت دارن.می خواستم بدونم من به عنوان همراه می تونم با همسرم برم یا اینکه باید جدا درخواست ویزا پیوست به همسر بدم؟
  با تشکر

  1. مشاور امور مهاجرت گفت:

   باسلام خدمت شما دوست عزیز

   بله شما باید به صورت جدا برای ویزا پیوست اقدام کنید.

   باتشکر از سوال شما

 40. نیلوفر گفت:

  سلام
  من در المان زندگی میکنم و پناهنده بودم … الان اقامت ۳ ساله دارم کا تمدید میشه
  من ازدواج کردم میخوام همسرم و بیارم
  میشه با اقامت سه ساله

 41. محمد گفت:

  با عرض سلام،
  من با ویزای تحصیلی پاراگراف ١٦، ب تو شهر دورتموند آلمان زندگی میکنم و خانمم امسال با ویزای پیوست بە همسر بە من ملحق شدند و تمایل بە تحصیل در مقطع کارشناسی دارند. تو کارت اقامتشون نوشتە شدە کە حق کار کردن رو دارند ولی هیچ اشارەای بە تحصیل نشدە. میخواستم بپرسم ایشون میتونند با این ویزا( پیوست بە همسر) تحصیلات خودشون رو ادامە بدن؟ لازم هست کە ما کاری انجام بدیم یا با همین ویزا میتونیم کارهای ثبت نام دانشگاهی رو انجام بدیم؟
  با تشکر

 42. مینا گفت:

  با سلام,
  همسر من آلمانی الاصل هستند و میخواهم برای ویزای پیوست اقدام کنم. آیا این امر روند ویزای پیوست را کوتاه می کند ؟ ممکن است بتوانم فورا به او بپیوندم؟
  با تشکر از شما

  1. سارا گفت:

   سلام وقتتون بخیر،ببخشید ما الان حدودا ۶ ماه هست که در ایران ازدواج کردیم و همسر بنده آلمانی هستن و درخواست ویزای نشنال دادیم،و حدودا ۴۰ روز است که مصاحبه ی من میگذره، و چون همسر بنده شهروند آلمانی هستن و بامشورتی که با وکیل داشتیم و گفتن حتی نیاز به ثابت کردن درآمد ایشون و منزل نیست،و من هم به سفارت ارائه ندادم،سوال اولم که واقعا این مطلب صحت داره و مشکلی در ویزای من نداره برای نداشتن این مدارک و در این شرایط امکان جواب ویزا حدودا چندوقت بعداز مصاحبه هست و آلمانی بودن ایشون هیچ تاثیری در تسریع بودن جواب ویزا ندارد؟

   1. مشاور روش های مهاجرتی گفت:

    با سلام

    هر چقدر مدارک کامل تر باشد نتیجه برای شما بهتر و درصد موفقیت بیشتر خواهد بود.
    بنابراین ویزا شدن یا نشدن شما بستگی به نظر آفیسر دارد.

    با تشکر از سوال شما

   2. فاطمه گفت:

    سلام وقتتون بخیر
    من از طریق کاری میخوام به المان مهاجرت کنم و نامزد دارم آیا بهتر ازدواج کنم یا بعد مهاجرت ازدواج کنیم و اینکه اگه بعد مهاجرت ازدواج کنیم پروسه پیوستش چقدر طول میکشه و بلافاصله بعد ثبت ازدواج میتونه بیاد آلمان

    1. مشاور روش های مهاجرتی گفت:

     با سلام

     بهتر است در ایران ازداوج صورت بگیرد و بعد از گذشت شش ماه از زمان ازدواج درخواست ویزا بدهید.
     به صورت کلی برای ویزای کاری میتوانید به صورت همزمان درخواست ویزا بدهید.

     با تشکر از سوال شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *