مجارستان

هزینه زندگی در مجارستان

هزینه زندگی در مجارستان

هزینه زندگی در مجارستان در مقایسه با سایر کشور های حوزه شنگن پایین تر است ، در این مقاله از شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) با هزینه های زندگی در مجارستان آشنا می شوید ، اطلاعات تکمیلی در خصوص این کشور را می توانید در مقاله مهاجرت به مجارستان بخوانید.

مجارستان یکی از کشورهای ارزان قیمت در حوزه شنگن است که هزینه های زندگی مانند هزینه مسکن ، هزینه حمل و نقل ، هزینه های انرزی و دیگر هزینه ها از بسیاری از دیگر کشورهای اروپایی به خصوص اروپای غربی بسیار پایین تر و ارزان تر است . که با توجه به سطح زندگی بسیار مناسب این کشور و ضع اقتصادی رو به رششد و تورم بسیار پایین در این کشور یک موقعیت و یک شانس فوق العاده برای مهاجرت و زندگی در آن می باشد.

به طوری که تمام هزینه‌های زندگی در مجارستان برای یک فرد مجرد ، ماهیانه مبلغی مابین 500 تا 700 یورو می باشد . که البته همانطوری که می دانید این هزینه ها بر اساس روش زندگی هر فرد با یکدیگر متفاوت است و این قیمت ها قیمت های تقریبی است و دقیق نمی باشد.

نکته دیگری که مهم است اینکه هزینه‌های گرمایش در این کشور ارزان نیست ، به خصوص در زمستان و اگر سرما از حد نرمال عبور کند ، هزینه های گرم سازی تقریباً گران است.

هزینه شهریه دانشگاه

مجارستان هم از دو نوع دانشگاه های خصوصی و دولتی برخوردار است که هزینه و شهریه در دانشگاه ها و کالج های غیر انتفاعی از مراکز دولتی بسیار گران تر می باشد . همچنین رشته های پزشکی مانند کشورمان از گران ترین رشته های تحصیلی در این کشور می باشند.

به طور کلی می توان گفت که شهریه دانشگاه های دولتی برای رشته های غیر پزشکی در مجارستان برای هر سال تحصیلی مبلغی ما بین 4 هزار تا 5 هزار یورور را در هر سال تحصیلی در بر می گیرد و برای تحصیل در رشته های پزشکی مبلغی ما بین 5 هزار یورو تا 9 هزار یورو را باید صرف هزینه شهریه دانشگاه کرد . البته این مبالغ در هر دانشگاه به دلیل کیفیت تحصیلی هر دانشگاه و خدماتی که به دانشجویان ارائه می دهد متفاوت است.

همچنین هزینه دانشگاه‌های خصوصی برای تحصیل در رشته‌های پزشکی در مجارستان، سالانه حدود 16 هزار یورو تا 20 هزار یورو و هزینه تحصیل در سایر رشته‌ها، سالانه بین 5 هزار یورو تا 15 هزار یورو متغیر است.

5/5 - (9 امتیاز)
بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *