درآمد پزشکان در هلند

درآمد پزشکان در هلند

هلند یکی از کشور های اروپایی است که علی رغم کوچکی مساحتش ، یکی از کشور های پیشرو در علم ، صنعت ، پزشکی و مراقبت های پزشکی است و هر ساله پذیرای تعداد زیادی از علاقمندان مهاجرت به هلند می باشد . از آنجا که میزان درآمد پزشکان در این کشور بسیار بالاست ، تقاضا برای ورود به این کشور و اشتغال به عنوان یک پزشک در هلند بسیار زیاد است . در این مقاله که توسط مشاورین ارشد موسسه حقوقی وکلای مهر آفرین رجبی گردآوری و نگارش شده است ، درآمد پزشکان در هلند مورد بررسی قرار گرفته و میزان درآمد رشته های پزشکی برای علاقمندان مهاجرت کاری به هلند به دقت بیان خواهد شد .

بررسی درآمد پزشکان در هلند

هلند کشوری کوچک با مساحت چهل و یک هزار کیلومتر مربع در شمال غربی اروپا است . جمعیت ساکنین این کشور شانزده و نیم میلیون نفر است که اکثر آنها مسیحی پروتستان هستند .

پایتخت و بزرگ ترین شهر این کشور آمستردام نام دارد . هلند از سمت شرق با آلمان ، از سمت جنوب با بلژیک و از سمت غرب از طریق دریا با بریتانیا همسایه است .

بندر روتردام دومین شهر این کشور ، بزرگ ترین بندر اروپا به شمار می آید . از دیگر شهر های این کشور می توان لاهه ، اوترخت ، ایندهوون ، تیلبورگ و آلمیره اشاره کرد . زبان رسمی مردم این کشور زبان هلندی و واحد پول آن یورو نام دارد . این کشور در پرورش و تجارت گل مقام اول جهان را کسب نموده است .

هلند یک محل کار رویایی برای پزشکان از سراسر جهان است . چرا که درآمد پزشکان در هلند بالا، شرایط کاری عالی ، ساعات کاری کوتاه و تعطیلات بسیار دارند .

این کشور دارای یک سیستم مراقبت بهداشتی شگفت انگیز است که همه افراد این کشور پزشک خانواده دارند و مدت زمان بسیاری برای ویزیت شدن منتظر نخواهند ماند .

جای تعجب نیست که پزشکان بیشتر از این که از موقعیت شغلی موجود در این کشور خوشحال باشند . از میزان درآمد دریافتی خود خوشحال و راضی هستند .

البته میزان حقوق و درآمد پزشکان در این کشور به تخصص آنها بستگی دارد . به طور متوسط درآمد سالانه برای متخصصین 253000 دلار است حالی که درآمد پزشکان عمومی در این کشور تقریبا 117 هزار دلار می باشد .

این کشور در طول سال های گذشته به صورت پی در پی یکی از بهترین کشور های جهان برای پزشکان عمومی ، متخصص و جراحان از سراسر جهان به شمار می آید .

حدود درآمد پزشکان در هلند

درآمد پزشکان در هلند یکی از بالاترین درآمد ها در سطح این کشور است . حقوق پزشکان در این کشور بر اساس سطح تجربه فردی و بیمارستان ها یا کلینیک هایی که پزشکان در آن کار می کنند ، متفاوت است .

میزان درآمد یک فارغ التحصیل تازه کار که دارای مدرک پزشکی و جراحی است ، حدود 4500 تا 6000 یورو برای هر ماه می باشد . البته درآمد پزشکان رزیدنت حدود 6000 تا 8300 یورو برای هر ماه و درآمد پزشکان متخصص 74.316 تا 130.200 یورو برای هر سال می باشد .

لازم به ذکر است که یافتن کار به عنوان یک پزشک در هلند کار آسانی نیست ، اگر فردی بتواند به عنوان یک پزشک در این کشور مشغول به طبابت شود کسب درآمد بالا حق او خواهد بود . برای اثبات واجد شرایط بودن پزشکان برای کار در این کشور ، باید در یک دانشگاه برتر حداقل به مدت دو سال تحصیل و تمرین کنند .

همان گونه که پیش از این بیان شد ، یافتن کار برای پزشکان در هلند کار ساده ای نیست ، چرا که این کشور کوچک است و جمعیت مردم این کشور نسبتا کم است . پس نیاز به پزشکان خارجی در این کشور نسبتا پایین است .

فارغ التحصیلان رشته پزشکی خارج از اتحادیه اروپا که قصد شروع کار در هلند را دارند باید صلاحیت خود را برای پزشک شدن در این کشور اثبات کنند . برای اثبات صلاحیت خود لازم است که به زبان هلندی تسلط کامل داشته و در آزمون تسلط به این زبان شرکت نماید و سه سال آخر دوره تحصیل پزشکی را در یکی از دانشگاه های برتر و مورد تایید این کشور دوباره سپری کنند .

مراحل شروع کار به عنوان یک پزشک در هلند

 1. دریافت ویزای کار از سفارت هلند برای کار کردن به عنوان پزشک در هلند . این ویزا باید طولانی مدت باشد ؛ فرد دارنده ویزای توریستی مجاز به کار در هلند نیست .
 2. فرا گرفتن زبان هلندی . فرد متقاضی کار در هلند به عنوان پزشک باید به زبان هلندی حداقل در سطح NT2-B2 تسلط داشته باشد ، اما ” زندگی واقعی ” نشان می دهد که فرد باید در سطح C1 یا C2 به زبان هلندی مسلط باشد .
 3. درخواست ثبت نام بزرگ . فرد باید برای امتحانات زیر آماده شود :
 4. آزمون AKV ( مهارت ها و دانش عمومی )
 5. آزمون BI ( فرد باید ثابت کند که دانش پزشکی او در حد استاندارد های علوم پزشکی هلند است )
 6. بر اساس مدرک پزشکی فرد ، دانشگاه محل تحصیل و سطح آزمون های فوق ، فرد می تواند در یکی از بیمارستان های دانشگاهی هلند دوره انترنی را سپری کند . البته اگر نتایج آزمون در سطح مطلوبی نبود فرد نمی تواند وارد بیمارستان های دانشگاهی شود .
 7. بعد از تکمیل همه مراحل فوق ، فرد می تواند برای کار کردن به عنوان پزشک در هلند ثبت نام کند .
 8. یافتن کار . برای یافتن کار در این کشور به عنوان پزشک رقابت بسیار زیاد است چرا که هم دانشجویان هلندی و هم دانشجویان خارجی قصد کار در این کشور را دارند .

مدت زمان لازم برای گذراندن مراحل فوق حدود سه تا چهار سال بسته به میزان مهارت فرق متقاضی کار به عنوان پزشک در هلند متغیر می باشد . درآمد پزشکان در هلند را بررسی می کنیم .

 

مقایسه هزینه زندگی و درآمد پزشکان در هلند

مقایسه هزینه زندگی و درآمد پزشکان در هلند

هزینه زندگی در هلند در مقایسه با میزان درآمد پزشکان در هلند نسبتا مقرون به صرفه است . البته هزینه زندگی در این کشور بسته به سبک زندگی و شهر محل زندگی فرد متغیر است .

هر فرد به صورت متوسط برای پوشش هزینه های زندگی خود در این کشور به حدود 700 تا 750 یورو در یک ماه نیاز دارد . هزینه زندگی در این کشور 149 درصد بیشتر از ایران می باشد ، هزینه اجاره مسکن در هلند حدود 138 درصد بیشتر از ایران است .

 • درآمد پزشکان در هلند ، برای پزشکان عمومی 72000 یورو برای هر سال
 • درآمد پزشکان متخصص در هلند حدود 130000 یورو برای هر سال
 • درآمد دندانپزشکان در هلند حدود 134000 یورو برای هر سال
 • درآمد فیزیوتراپیست در هلند حدود 39000 یورو برای هر سال
 • درآمد پرستار در هلند حدود 30000 یورو برای هر سال
 • درآمد بینایی سنج در هلند حدود 77000 یورو برای هر سال

در مقاله فوق ، مشاورین مجرب موسسه مهر آفرین رجبی با تکیه بر دانش و آگاهی خود میزان درآمد پزشکان در هلند را بررسی کرده و مراحل شروع به کار به عنوان پزشک در این کشور را برای علاقمندان اشتغال در این کشور اروپایی به دقت ذکر نمودند . جهت وجود هرگونه سوال در زمینه هزینه های تحصیل در هلند با مشاورین ما در دفاتر تهران و شیراز تماس حاصل فرمایید .

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

فهرست مطالب
خانه