هلند

قانون تولد فرزند در هلند

قانون تولد فرزند در هلند

راه های مهاجرت به هلند بسیار متفاوت است و هر فرد می تواند متناسب با شرایط خود یکی از مناسب ترین آن را برای مهاجرت انتخاب کند . یکی از روش های مهاجرت به این کشور از طریق تولد فرزند در هلند است که در ادامه قانون تولد فرزند در هلند و شرایط اخذ اقامت به این شیوه را برای شما شرح خواهیم داد . موسسه حقوقی وکلای مهر آفرین رجبی با داشتن مجرب ترین کادر مهاجرتی آماده پاسخگویی به تمام سوالات شما در رابطه با اخذ اقامت و تابعیت این کشور خواهد بود .

هلند کشوری که در ذهن تمامی افراد با نام گل تداعی می شود در شمال غربی اروپا واقع شده است . آمستردام پایتخت و روتردام بزرگ ترین بندر اروپا در این کشور قرار دارند . هلند در میان آلمان ، بلژیک و دریای شمال واقع شده و واحد پول یورو در آن رواج دارد . این کشور که به 12 استان مختلف تقسیم شده است به داشتن بلند قد ترین مردم دنیا شهرت دارد . اگر چه دین غالب کشور مسیحی بوده اما جامعه ای کاملا سکولار است و تمامی افراد در اعتقادات خود آزادی کامل دارند . هلند کشوری مدرن و جاه طلب است که برای ارتقا خود از هیچ تلاشی فروگذار نمی کند .

بررسی قانون تولد فرزند در هلند

قوانین اعطای تابعیت و شهروندی در رابطه با تولد فرزند می تواند از طریق سیستم خون و یا خاک به نوزاد تازه متولد شده تعلق گیرد . قانون خاک بیان می کند که هر فرزندی که در خاک یک کشور متولد شود تابعیت آن کشور را پذیرفته و از بدو تولد شهروند محسوب می شود . اما در قانون خون باید حتما یکی از والدین نوزاد متولد شده دارای تابعیت کشور مقصد باشند تا منجر به اهدای تابعیت به فرزند نیز شود .

هلند از جمله کشور های اروپایی است که اهدای تابعیت از طریق سیستم خون را پذیرفته است و تنها در صورتی که یکی از والدین فرزند از اتباع این کشور باشند می توان برای فرزند تازه متولد شده تقاضای تابعیت کرد . در حال حاضر کشوری در اروپا وجود ندارد که از طریق خاک تابعیت اهدا کند و این قانون به دلیل مهاجرت های زیاد از تمام نقاط دنیا ، در تمامی کشور های اروپایی دچار تغییر شده و به سیستم خون تبدیل شده است .

طبق آخرین قانون تولد فرزند در هلند اگر فرزندی از پدر یا مادر هلندی و یا مادر تک سرپرست که تابعیت هلند را دارد متولد شود می تواند تابعیت این کشور را دریافت کند . طبق این قانون اهدای تابعیت به کودک ، به مادر و یا پدر به تنهایی بستگی ندارد و هر کدام از آنها که شهروند هلند باشند می توانند برای فرزند خود درخواست تابعیت کنند .

قانون خاک تنها به یک شیوه در کشور هلند صدق می کند بدین صورت که فرزندی که در خاک این کشور متولد می شود اگر والدین مشخصی نداشته باشد و پدر و مادر او نا معلوم باشند تابعیت کشور هلند به او تعلق می گیرد .

جزئیات قانون تولد فرزند در هلند

دقت داشته باشید که فرزندی که در این کشور به دنیا می آید باید عضوی از خانواده شما باشد و رابطه خانوادگی میان کسی که قصد دریافت اقامت برای نوزاد را دارد با کودک تازه متولد شده وجود داشته باشد . والدین باید اعلام کنند که حامی فرزند تازه متولد شده هستند و آدرس نیز به صورت یکسان درج شود .

 برای فرزندانی که توسط والدین هلندی در خارج از خاک این کشور متولد می شوند نیز امکان دریافت تابعیت وجود دارد و ملاک اصلی ارتباط خونی با والدینی از این کشور است . در صورتی که نوزاد از والدینی با دو تابعیت متولد شود بدین صورت که پدر و یا مادر به کشور دیگری تعلق داشته باشند می تواند برای اخذ تابعیت دوم مطابق با قوانین آن کشور نیز اقدام کند .

خانوادهایی که می خواهند کودکی را به عنوان فرزند خوانده بپذیرند و او را از کشوری دیگر به هلند وارد کنند باید زیر 18 سال سن داشته و به مدت سه سال تحت حمایت خانواده قرار گیرد .

روش های اخذ تابعیت هلند

اخذ تابعیت هلند از روش های مختلفی امکان پذیر است که تولد فرزند یکی از آنها می باشد . قانون تولد فرزند در هلند در سال های اخیر دچار تغییرات زیادی شده است . از این رو باید در هنگام اقدام آن را به خوبی بررسی کنید تا با هیچ گونه مشکلی مواجه نشوید . تولد فرزند بدین معنی است که فرزند شما به عنوان یک فرد مهاجر در کشوری دیگر مانند هلند به دنیا بیاید .

شما می توانید از طریق تقاضا و رعایت مجموعه قوانین مشخصی به تابعیت این کشور نیز برسید . به عنوان مثال اگر با یکی از اتباع این کشور ازدواج کنید و بیش از سه سال در این کشور اقامت داشته باشید تابعیت هلند به شما تعلق می گیرد . اگر به صورت های دیگر مانند تحصیلی و یا کار به این کشور وارد شده باشید و از مدت اقامتتان بیش از پنج سال گذشته باشد می توانید تقاضای اقامت دائم کنید . شما از زمان اقامت در این کشور نباید هیچ گونه سابقه کیفری داشته باشید تا بتوانید درخواست اخذ تابعیت کنید .

روش های دیگری برای اخذ تابعیت هلند وجود دارد . در صورتی که قصد اخذ اقامت این کشور را دارید پیشنهاد می شود تا به کارشناسان موسسه مهر آفرین رجبی مراجعه کرده و از تمام راهنمایی های لازم بهره مند شوید . کارشناسان ما به شما کمک خواهند کرد تا ضمن بررسی تمام راه های ممکن مانند ویزای تحصیلی هلند ، کار ، سرمایه گذاری ، ازدواج و غیره به این کشور وارد شده و مقدمات اخذ اقامت دائم خود را فراهم سازید .

مزایای اخذ تابعیت هلند

در تابعیت رابطه فرد با حکومت یک کشور مشخص می شود که طبق این رابطه مزایا و خدماتی را از سوی دولت برای فرد به ارمغان می آورد . کسی که به عنوان تبعه یک کشور شناخته می شود از حق رای برخوردار بوده و می تواند شانس تحصیل در هلند به صورت رایگان در تمامی مقاطع تحصیلی را داشته باشد . با دریافت تابعیت فرد از تمامی حقوق شهروندی بهره مند خواهد شد و دولت تمام مسئولیت های اجتماعی را در خصوص آن فرد می پذیرد .

چنانچه شما قصد اخذ اقامت هلند از طریق تولد فرزند را دارید بهتر است بدانید که در صورتی که به مدت طولانی در این کشور حضور داشته و به اقامت دائم دست یافته باشید می توانید برای فرزندتان نیز تقاضای تابعیت کنید و یا در روش دوم همسر شما فردی از اتباع این کشور باشد که در طول زمان برای شما و فرزندتان نیز تابعیت به همراه داشته باشد . در غیر اینصورت تولد فرزند برای شما اخذ اقامت و تابعیت هلند را به همراه نخواهد داشت .

در این مقاله قانون تولد فرزند در هلند را برای شما به صورت کلی و مفید بررسی نمودیم . به خاطر داشته باشید که موسسه مهر آفرین رجبی ، به عنوان موسسه مهاجرتی به هلند بهترین راهنما و همراه شما در مسیر مهاجرت به تمام نقاط دنیا در دو مرکز شیراز و تهران ،‌ خواهد بود .

3.8/5 - (6 امتیاز)
بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.