اطلاعات کشور هلند

اطلاعات کشور هلند
مشاور مهاجرتی

همچنین اگر شما قصد مهاجرت به کشور هلند را دارید می توانید با مطالعه مقاله مهاجرت به هلند ، اطلاعاتی کامل و به روز را در اختیار داشته باشید و بهتر برای آینده خود تصمیم گیری کنید.

هلند کشوری در غرب اروپا است که از غرب و شمال با دریای شمال همسایه می باشد و کشورهای مرزی آن بلژیک و آلمان هستند ، این کشور همچنین با فرانسه و بریتانیا مرزهای دریایی مشترک دارد ، هلند کشوری کم ارتفاع با حدود یک چهارم قلمرو خود در سطح دریا یا زیر سطح دریا است ، مساحت آن 41543 کیلومتر مربع است که کمی بزرگتر از سوئیس یا نصف مساحت ایالت کارولینای جنوبی ایالات متحده است.

این پادشاهی دارای ۱۷٫۴۴ میلیون نفر جمعیت است و پایتخت و بزرگترین شهر آن آمستردام است و مقر حکومت آن در شهر لاهه است ، هلند به کشور گل ها معروف است و در سطح بین المللی از نظر تولید پنیر بسیار معروف است.

زبان گفتار مردم در این کشور هلندی ( رسمی ) ، زبان های منطقه ای شناخته شده فریزی غربی ( در فریزلند ) ، پاپیمنتا ( در بونیر ) ، و انگلیسی ( در سنت اوستاتیوس و سابا ) است ، دین اکثر هلندی ها مسیحیت و 5 درصد مسلمان و 6 درصد متعلق به گروه های مذهبی دیگر هستند ، هلند یکی از بنیانگذاران اتحادیه اروپا و واحد پول آن نیز یورو است.

فهرست مطالب

در پادکست و فیلم می توانید خلاصه ای مفید از آنچه در این مقاله ارائه شده است را دریافت کنید ، روناک همکار ما در هلدینگ حقوقی مهاجرت رجبی در مدت زمانی کوتاه اطلاعات مفیدی در اختیار شما قرار خواهد داد ، فایل پادکست را می توانید برای استفاده های بعدی دانلود کنید.

پادکست اطلاعات کشور هلند

نمایش ویدیو درباره کاور اطلاعات کشور هلند

شهرهای صنعتی هلند

برای آگاهی از اطلاعات کشور هلند ، لازم است شهر های صنعتی هلند را نیز بشناسید ، منطقه آیندهوون و شمال شرق برابانت به ویژه اوس، یودن و وگل مهم ترین مناطق صنعتی در هلند هستند و منطقه تیلبورگ به طور قابل توجهی موقعیت متوسط تری را اشغال می کند و با فاصله اندکی در بین 10 منطقه برتر صنعتی هلند قرار می گیرد.

این مناطق دارای تمرکز قوی از شرکت های صنعتی در زمینه صنایع شیمیایی ( MSD ) ، ماشین آلات (VDL Groep ، Tennant و Bosch-Rexroth ) ، صنعت تجهیزات حمل و نقل ( Vanderlande و Brabant Alucast ) و صنایع غذایی ( Masterfood ، Friesland Campina و Unilever ) می باشند که از محرک های اصلی رشد اقتصادی هلند هستند.

اگر قصد سرمایه گذاری در هلند را دارید می توانید با مطالعه مقاله سرمایه گذاری و ثبت شرکت در هلند ، با برترین موقعیت های سرمایه گذاری در این کشور آشنا شوید.

در اطلاعات کشور هلند آمده است ، نوع حکومت و ساختار سیاسی هلند از سال 1815 ، یک سلطنت مشروطه است شبیه به بریتانیا ، بلژیک و اسپانیا و این بدان معناست که پادشاه به عنوان رئیس دولت عمل می کند ، البته نقشی عمدتا تشریفاتی و در عین حال ، نخست وزیر منتخب دموکراتیک ، به عنوان رئیس دولت ملی هلند عمل می کند ، بر اساس شاخص دموکراسی واحد اطلاعات اکونومیست ، هلند در رتبه نهم جهان قرار دارد و از نظر تاریخی برای قرن ها قبل ، این جمهوری افتخارآمیز ، اتحادیه ای از استان ها بوده است که از سال 1848نیز یک دموکراسی پارلمانی است و همانطور که گفته شد پادشاه هلند قدرت سیاسی واقعی ندارد ، اما به عنوان نماینده رئیس دولت و یک فرد نمادین که سیاست پارلمانی تقسیم شده را متحد می کند ، خدمت می کند.

نوع حکومت و ساختار سیاسی هلند

مجلس هلند

مجلس هلند از دو بخش تشکیل شده است ، مجلس سفلی ( به هلندی : Tweede Kamer یا مجلس بدوی ) هر چهار سال یک بار در یک انتخابات سراسری مستقیم همراه با پارلمان های استانی انتخاب می شود که از 150 عضو تشکیل شده است و فقط احزاب سیاسی می توانند در انتخابات شرکت کنند ، مجلس بدوی بودجه را تصویب می کند و حق ابتکار قانونی ، حق ارائه اصلاحیه ، حق شروع استیضاح و حق استیضاح را دارد.

بخش دوم اعضای پارلمان های استانی متشکل از 75 نماینده است که همه قوانین هلند را بدون حق اصلاح تأیید یا رد می کنند ، در واقع نظام سیاسی هلند تا زمانی که از حمایت پارلمان برخوردار باشد ، آزادی زیادی به دولت می دهد

رئیس دولت – پادشاه

ویلم الکساندر ون اورنج ناسائو پادشاه هلند است ، پادشاه چندین وظیفه عمدتا نمایندگی دارد ، وی همه شهرداران هلند و همچنین سیاستمداری را که پس از انتخابات عمومی دولت تشکیل می دهد ، نامزد می کند و همچنین تمامی قوانین مصوب مجلس را امضا می کند.

دولت هلند

دولت هلند معمولا توسط ائتلافی از احزاب مختلف سیاسی اداره می شود ، نخست وزیر معمولا از حزبی می آید که بیشترین کرسی ها را در انتخابات به دست آورده است ، معمولا پادشاه به رهبر حزبی که در انتخابات پیروز شده است یا یک سیاستمدار مهم از این حزب وظیفه تشکیل دولت جدید را می‌دهد.

شورای وزیران سیاست کشور را هدایت می کند ، وزیر به همراه وزرای دیگر حکومت می کند و شورای وزیران همراه با پادشاه ، تاج را تشکیل می دهند ، ارگانی که اعضای شورای دولتی را نامزد می کند ، نهادی که بر تصمیمات خاص و نامزدهای مهم تر تأثیر می گذارد.

نخست وزیر

نخست وزیر رئیس دولت است ، مارک روته از حزب خلق برای آزادی و دموکراسی در حال حاضر نخست وزیر هلند است.

فرودگاه ها و خطوط هوایی مهم هلند​

اگر قصد مهاجرت به کشور هلند را دارید و در حال جمع آوری اطلاعات کشور هلند هستید ، خوب است فرودگاه های این کشور را نیز بشناسید ، هلند با اینکه کشور کوچکی است اما دارای 5 فرودگاه می باشد که فرودگاه اسخیپول آمستردام ، بزرگترین فرودگاه کشور هلند و سومین فرودگاه بزرگ در اروپا است ، در زیر دیگر فرودگاه ها و خطوط هوایی مهم هلند در این فرودگاه ها معرفی شده اند.

فرودگاه اسخیپول آمستردام

فرودگاه اسخیپول آمستردام که در استان هلند شمالی و شهرداری هارلمرمر واقع شده است دارای بیش از 100 شرکت هواپیمایی خدمات رسانی است و تقریبا تمام خطوط هوایی اصلی را می توان در این فرودگاه پیدا کرد ، از جمله :

فرودگاه ظرفیت
فرودگاه اسخیپول آمستردام تمام خطوط هوایی
فرودگاه لاهه روتردام بیش از 2 میلیون مسافر
فرودگاه آیندهوون بیش از 6 میلیون مسافر
فرودگاه ماستریخت آخن حدود 430000 مسافر
فرودگاه خرونینگن ایلده بیش از 185000 مسافر
 • خطوط هوایی دلتا
 • خطوط هوایی آمریکا
 • لوفت هانزا
 • یونایتد ایرلاینز
 • ایرفرانس-کی ال ام
 • خطوط هوایی چین جنوبی
 • خطوط هوایی چین شرقی
 • رایان ایر
 • ایزی جت
 • هواپیمایی بریتانیا

فرودگاه آیندهوون

فرودگاه آیندهوون واقع در 7.6 کیلومتری غرب آیندهوون در برابانت شمالی واقع شده است ، بزرگترین فرودگاه منطقه‌ای هلند است.

این فرودگاه هم نظامی و هم غیرنظامی است و سالانه بیش از 6 میلیون مسافر از طریق فرودگاه آیندهوون به 89 مقصد ( اروپا ) و از آن رفت و آمد می کنند که در نتیجه سالانه بیش از 41000 پرواز و فرود انجام می شود و حدود 50 درصد از افرادی که در فرودگاه کار می کنند زن هستند.

خطوط هوایی زیر به و از فرودگاه آیندهوون سفر می کنند :

 • رایان ایر
 • transavia
 • ویز ایر
 • TUI
 • سان اکسپرس
 • خطوط هوایی پگاسوس

فرودگاه لاهه روتردام

فرودگاه لاهه روتردام بخشی از گروه رویال اسخیپول است و 24 ساعت شبانه روز و 365 روز سال باز است و یک فرودگاه غیرنظامی برای پروازهای برنامه ریزی شده ، چارتر و تجاری است.

هر ساله فرودگاه لاهه روتردام پذیرای بیش از 2 میلیون مسافر است که با بیش از 52000 پرواز و فرود به اوج خود می رسد ، این فرودگاه تنها یک باند دارد و بیشتر برای پروازهای تعطیلات استفاده می شود ( 51 % ) و با این حال ، دولت هلند نیز از آن استفاده می کند زیرا در نزدیکی لاهه قرار دارد ، فرودگاه لاهه روتردام سومین فرودگاه برجسته هلند است و بیش از 50 مقصد بین المللی ( اروپایی ) را به هم متصل می کند و مقصد اصلی این فرودگاه لندن سیتی است و پس از آن آلیکانته ، مالاگا و فارو قرار دارند.

خطوط هوایی زیر به و از فرودگاه روتردام لاهه پرواز می کنند :

 • transavia
 • هواپیمایی بریتانیا
 • TUI
 • Jetairfly
 • کورندون
 • خطوط هوایی پگاسوس

فرودگاه خرونینگن ایلده

فرودگاه خرونینگن ایلده یک فرودگاه بین‌المللی کوچک در هلند برای مسافران تعطیلات و مسافران تجاری است و همچنین پایگاه اصلی آکادمی پرواز KLM است.

فرودگاه خرونینگن ایلده سالانه پذیرای بیش از 185000 مسافر است که بیش از 30000 پرواز و فرود دارد و حدود 67 درصد از این ترافیک از طریق پروازهای چارتر انجام می شود که تابستان شلوغ ترین فصل آن است و مقصد های آن عبارتند از سوئد ، انگلستان ، جزایر قناری ، ترکیه و یونان.

خطوط هوایی اصلی زیر به و از فرودگاه خرونینگن ایلده سفر می کنند :

 • TUI
 • کورندون

فرودگاه ماستریخت آخن

فرودگاه ماستریخت آخن در بیک ، در استان لیمبورگ واقع شده است و امروزه فرودگاه ماستریخت آخن یک مرکز بزرگ برای پروازهای باری از خطوط هوایی مختلف در سراسر جهان و همچنین پروازهای مسافری است.

فرودگاه ماستریخت آخن سالانه حدود 430000 مسافر را به 23 مقصد جابجا می کند که به بیش از 14500 پرواز و فرود می رسد و در مورد محموله ، سالانه حدود 11500 تن بار از طریق فرودگاه جابجا می شود و مقصد های اصلی آن عبارتند از یونان ، ترکیه ، کرواسی ، ایتالیا ، مصر ، فرانسه ، مالت و اسپانیا و غیره.

می توانید خطوط هوایی اصلی زیر را در فرودگاه ماستریخت آخن پیدا کنید :

 • کورندون
 • رایان ایر

سیستم حمل و نقل در هلند

به طور کلی ، سیستم حمل و نقل در هلند تمیز ، کارآمد و نسبتا ارزان است و شبکه قطار محلی که توسط NS (Nederlandse Spoorwegen) اداره می شود ، بخش زیادی از کشور را با هزینه ارزان پوشش می دهد و سایر شهر ها و روستا ها با اتوبوس به هم متصل می شوند ، در حالی که جزایر شمالی دسترسی به کشتی دارند.

در شهرهای بزرگتر ، سیستم تراموا یا مترو ( یا هر دو ) را خواهید یافت ، در حالی که شهرهای کوچکتر دارای شبکه اتوبوسرانی هستند که حومه شهر را به مناطق مرکزی متصل می کند ، این شبکه ها به صورت محلی اداره می شوند و با این حال ، در هر کجای هلند که باشید ، می‌توانید از OV-chipkaart ، سیستم ملی پرداخت کارت هوشمند برای حمل و نقل عمومی استفاده کنید.

در حال بررسی اطلاعات کشور هلند هستیم ، خوشبختانه هلند دارای دو سیستم مترو ( تا حدی زیرزمینی ) است و گسترده ‌ترین سیستم متروی هلند را می‌توان در روتردام و لاهه یافت که به 70 ایستگاه در پنج خط خدمات رسانی می‌کند ، شبکه آمستردام کوچکتر است و 39 ایستگاه در پنج خط دارد.

OV-chipkaart

OV-chipkaart یک سیستم پرداخت کارت هوشمند هلندی است که در سراسر کشور برای همه گزینه های حمل و نقل عمومی فعال است و به دو صورت ناشناس و شخصی در دسترس است ، کارت های ناشناس را می توان از دفاتر فروش بلیط در ایستگاه های قطار و مترو خریداری و شارژ کرد.

کارت های شخصی باید به صورت آنلاین خریداری شوند و باید عکس کارت را ارائه دهید ، این کارت ها را می توان به صورت آنلاین یا با دستگاه بلیط شارژ کرد و از طرف دیگر ، زمانی که موجودی به زیر مقدار معینی می‌رسد ، می‌توان برای شارژ خودکار ثبت ‌نام کرد.

هزینه حمل و نقل در هلند

OV-chipkaart ناشناس 7.50 یورو هزینه دارد اما بدون اعتبار سفر ارائه می شود و می توان آن را حداکثر تا 150 یورو سارژ کرد و پس از شارژ ، می توان از OV-chipkaart ناشناس به طور مستقیم برای سفرهای اتوبوس ، تراموا و مترو استفاده کرد ، ولی برای استفاده در قطار مناسب نیست.

برای استفاده در ایستگاه قطار ، ابتدا باید OV-chipkaart ناشناس را برای سفر راه‌آهن در یک دستگاه فروش بلیت NS فعال نمود و نکته مهم دیگر این است که زمانی که قصد سفر با قطار را دارید ( که برای اتوبوس ، تراموا یا مترو لازم نیست ) در OV-chipkaart باید حداقل 20 یورو اعتبار داشته باشد و درصورت نداشتن این کارت می توان کارت یک ‌بار مصرف را از دستگاه ‌های فروش بلیت NS یا میزهای خدمات ، به‌عنوان مثال برای بلیط یک ‌طرفه ، رفت و برگشت یا یک‌روزه خریداری کرد.

هزینه حمل و نقل در هلند بر اساس مسافت سفر تعیین می شود و هنگام سوار شدن ، کرایه از کارت کسر می شود که این کرایه بسته به نوع حمل و نقل متفاوت است و هنگام رسیدن به مقصد ، کرایه هزینه کیلومتری که طی کرده اید از کرایه اولیه کسر و به شما بازپرداخت می شود و در غیر این صورت باید کل کرایه را بپردازید که می تواند تا 20 یورو باشد.

اختلاف ساعت ایران و هلند

اختلاف ساعت ایران و هلند 2 ساعت و 30 دقیقه است و در واقع ایران 2 ساعت و 30 دقیقه جلوتر از هلند است ، افرادی که قصد سفر به هلند را دارند باید از ختلاف ساعت بین دو کشور اطلاع داشته باشند زیرا زمان حرکت در بلیط هواپیما زمان کشور مبدا و زمان رسیدن بر اساس زمان کشور مقصد است و توجه به این اختلاف زمانی برای برنامه ریزی شخصی و یا برای رزرو بلیط در سفر های بین المللی اهمیت دارد.

اگر می خواهید در هلند کار کنید ، موضو ع اختلاف ساعت می تواند مهم باشد ، لیست مشاغل مورد نیاز هلند را هم در مقاله کار در هلند خواهید یافت.

آب و هوای هلند

آب و هوای هلند دریایی معتدل با زمستان و تابستان های نسبتا معتدل و بارندگی در طول سال است ، هلند این آب و هوا را مدیون نفوذ دریای شمال است و به طور متوسط بارش در هلند به صورت باران ، برف و تگرگ در ۷ درصد رخ می دهد که معادل تقریبا یک ساعت و چهل دقیقه بارندگی در روز است.

آب و هوای هلند در فصل بهار

آب و هوای هلند در فصل بهار از مارس تا مه ، یک فصل خنک است که با افزایش آهسته دما همراه است و در ماه آوریل ، بارش برف همچنان ممکن است رخ دهد در حالی که در اوایل ماه مه ، حداکثر دما می تواند در حدود 10 درجه سانتیگراد باقی بماند ، در ماه مه میانگین حداکثر دما حدود 18 درجه سانتیگراد است.

آب و هوای هلند در فصل تابستان

آب و هوای هلند در فصل تابستان از ژوئن تا آگوست به طور کلی دلپذیر است و روزهای سرد و بارانی بسیار مکرر هستند.

با حداکثر دمای کمتر از 20 درجه سانتیگراد ، به طور خلاصه به طور متوسط ، حداکثر دما در بیشتر نقاط کشور در حدود 22 / 23 درجه سانتیگراد و در سواحل حدود 21 درجه سانتیگراد و معمولا فقط دو تا سه روز به 30 / 32 درجه سانتیگراد می رسد وگرم ترین منطقه جنوب شرقی است.

آب و هوای هلند در فصل پاییز

آب و هوای هلند در فصل پاییز ، از سپتامبر تا نوامبر در ابتدا به ویژه در نیمه اول ، خوشایند است در حالی که بعدا به تدریج سردتر ، ابری و بارانی و همراه با بادهای مکرر می شود.

آب و هوای هلند در فصل زمستان

آب و هوای هلند در فصل زمستان از دسامبر تا فوریه ، سرد است اما یخبندان نیست ، با میانگین دمای روزانه از 2.5 درجه سانتیگراد در شمال تا 4 درجه سانتیگراد در ساحل جنوب غربی و دوره‌هایی وجود دارد که جریان‌های اقیانوس اطلس غالب می‌شوند ، و آب و هوا معتدل با بیش از 10 درجه سانتی‌گراد اما باد و باران نیز هست و در دوره های دیگر ، هوا می تواند و مه آلود باشد.

از سوی دیگر، توده‌های هوای سرد از شرق اروپا ممکن است گاهی به کشور برسند و دوره‌ های سرما را به همراه داشته باشند و در این موارد حتی در طول روز دما زیر صفر باقی بماند و این نوع هوای یخبندان معمولا چند روز طول می‌کشد و ممکن است در ابتدا بارش برف را به همراه داشته باشد ، به همین دلیل برف عموماً زیاد نیست و اغلب با باران همراه است.

10 تا از بهترین غذاهای هلند

به طور سنتی ، غذاهای هلندی ملایم با سبزیجات زیاد و گوشت کم است و صبحانه و ناهار معمولا نان با موادی مانند پنیر است ، در حالی که شام ، گوشت و سیب زمینی است که با سبزیجات فصلی تکمیل می شود.

در زیر و در ادامه ارائه اطلاعات کشور هلند 10 تا از بهترین غذاهای هلند معرفی شده است.

استمپات

یکی از ویژگی های اصلی آشپزی هلندی گرمی و دلچسبی آن است که استامپت ( Stamppot ) یکی از بهترین نمونه های آن است ، این غذا به صورت پوره سیب زمینی است که با سبزیجات ریشه ای مانند شلغم ، هویج و پیاز ترکیب شده است ، اما می تواند شامل سبزیجات تیره و برگدار مانند کلم پیچ یا اسفناج نیز باشد و امروزه آن را به روش سنتی ، با سوسیس دودی سرو می کنند.

شاه ماهی هلندی

شاه ماهی هلندی (یا Nieuwe ) یکی از غذا های معروف هلند است و هر سال ، حدود ژوئن ، به اصطلاح ” فصل شاه ماهی ” شروع می شود و شاه ماهی Nieuwe به بازار عرضه می شود و می توان این ماهی خام را با پیاز ریز خرد شده در هر غرفه ماهی پیدا کرد و می توان آن را به صورت تکه تکه یا به صورت ساندویچ میل کرد.

بیتربالن

بیتر بالن ( Bitterballen ) یک توپک کوچک سرخ شده ( گوشتی ) خوشمزه است ، در گذشته بیتربالن همراه با یک نوشیدنی گیاهی تلخ و الکلی قوی مصرف می شد و در سال 2020 ، این میان وعده هلندی به عنوان میراث فرهنگی معرفی شد!

امروزه می توان بیتربالن را در طعم های مختلف پیدا کرد و به صورت گیاهی نیز موجود است ، معمولا بیتربالن را با خردل سرو می کنند. یک میان وعده گرم خوشمزه زمانی که با دوستان در یک کافه نشسته اید.

Erwtensoep

Erwtensoep یک نوع سوپ نخود فرنگی و بسیار غلیظ است که آن را با استفاده از نخود سبز خرد شده و سبزیجات دیگر مانند کرفس ، پیاز ، تره فرنگی ، هویج و سیب زمینی درست می کنند و سپس برش هایی از سوسیس دودی را درست قبل از سرو به آن اضافه می کنند و معمولاً با یک تکه نان چاودار ( راگبرود ) که روی آن بیکن دودی ( کاتنسپک ) و پنیر و کره قرار می گیرد ، میل می کنند.

این غذا اغلب در روز سال نو سرو می شود و یکی از بهترین غذا ها برای فصل پایز و زمستان در هلند است.

بامیشیف

بامیشیف ( Bamischijf ) یکی دیگر از غذاهای هلندی است که از غذاهای چینی و اندونزیایی الهام گرفته شده است ( نودل و سبزیجات اندونزیایی ) و و سپس با پودر سوخاری پوشانده شده و سرخ می شود.

بامی گورنگ

با توجه به ارتباط استعماری هلند با اندونزی ، هنگام کاوش در غذاهای هلندی ، غذاهای عجیب و غریبی خواهید یافت و در واقع ، رستوران های اندونزیایی را در همه جای کشور خواهید یافت و تقریبا همه آنها بامی گورنگ را در منو خواهند داشت.

بامی گورنگ غذایی است از نودل با تخم مرغ سرخ شده با سیر ، پیاز ، سبزیجات ، گوشت و چیلی تشکیل شده و دارای طعمی تند است.

هات اسپات

یکی دیگر از غذا های کلاسیک محبوب زمستانی ، هات اسپات ( hutspot ) با سیب زمینی ، پیاز و هویج که همه با هم پوره شده اند درست می شود ، این غذا شامل نوعی هویج است که به نام وینترپین ( هویج زمستانی ) شناخته می شود و به آن طعم خاصی از شیرینی می دهد که هویج معمولی آن طعم را ندارد و به طور سنتی با یک تکه گوشت گاو سرخ شده ( کلاپستوک ) یا یک کوفته نیز سرو می شود.

ساته

یکی دیگر از غذاهای بسیار محبوب اندونزی ، ساته به بخشی جدایی ناپذیر از غذاهای هلندی تبدیل شده است.

اعتقاد بر این است که منشاء آن جاوه است و شامل گوشت سیخ شده و کبابی است که با سس غلیظ سرو می شود و همراه با سس سویا شیرین ، کره بادام زمینی و یک سس فلفل هندی به نام سامبالوئلک تهیه می شود و با سیب زمینی سرخ کرده سرو می شود!

هاچی

این خورش هلندی دلچسب که از کلمه فرانسوی (hachée ) به معنی خرد شده یا آسیاب شده گرفته شده از گوشت گاو و پیاز کاراملی تشکیل شده است و به آرامی پخته می شود.

تصور می شود قدمت این غذا به قرون وسطی برمی گردد ، زمانی که گوشت دوباره استفاده می شد و در اجاق هلندی همراه با سبزیجاتی که در دسترس بود پخته می شد و به آن شراب یا سرکه اضافه می کردند تا گوشت لطیف تر شود و خورش را با سس غلیظی که شامل میخک و برگ بو بود سرو می کردند ، هاچی یک غذای بسیار محبوب در هلند و مورد علاقه خانواده در طول ماه های سردتر زمستان است.

سوپ لوبیا قهوه ای

سوپ لوبیا قهوه ای نوعی سوپ معمولی زمستانی است که با شعله کم و زمان طولانی با لوبیا قهوه‌ای ، سبزیجات و گوشت‌ و ادویه‌های مختلف مانند میخک و آویشن تهیه می‌شود.

سوالات پر تکرار اطلاعات کشور هلند

در اطلاعات کشور هلند آمده نوع حکومت و ساختار سیاسی هلند از سال 1815، یک سلطنت مشروطه است شبیه به بریتانیا ، بلژیک و اسپانیا و این بدان معناست که پادشاه به عنوان رئیس دولت عمل می کند ، البته نقشی عمدتا تشریفاتی و در عین حال ، نخست وزیر منتخب دموکراتیک ، به عنوان رئیس دولت ملی هلند عمل می کند ، بر اساس شاخص دموکراسی واحد اطلاعات اکونومیست ، هلند در رتبه نهم جهان قرار دارد.

آب و هوای هلند دریایی معتدل با زمستان و تابستان های نسبتا معتدل و بارندگی در طول سال است ، هلند این آب و هوا را مدیون نفوذ دریای شمال است و به طور متوسط بارش در هلند به صورت باران ، برف و تگرگ در ۷ درصد رخ می دهد که معادل تقریبا یک ساعت و چهل دقیقه بارندگی در روز است.
یکی از ویژگی های چشمگیر آب و هوای هلند ، بادهای غالب است که از دریای شمال می وزد و تابستانآن را به طور قابل توجهی خنک می کند و در زمستان می تواند ” تا استخوان ” نفوذ کند و به طور کلی ، آب و هوا چندین بار در روز تغییر می کند.

به طور سنتی ، غذاهای هلندی ملایم با سبزیجات زیاد و گوشت کم است و صبحانه و ناهار معمولا نان با موادی مانند پنیر است ، در حالی که شام ، گوشت و سیب زمینی است که با سبزیجات فصلی تکمیل می شود.

صنایع شیمیایی ( MSD ) ، ماشین آلات (VDL Groep ، Tennant و Bosch-Rexroth ) ، صنعت تجهیزات حمل و نقل ( Vanderlande و Brabant Alucast ) و صنایع غذایی ( Masterfood ، Friesland Campina و Unilever )

هلند دارای دو سیستم مترو ( تا حدی زیرزمینی ) است و گسترده ‌ترین سیستم متروی هلند را می‌توان در روتردام و لاهه یافت که به 70 ایستگاه در پنج خط خدمات رسانی می‌کند ، شبکه آمستردام کوچکتر است و 39 ایستگاه در پنج خط دارد.

مشاوران موسسه مهاجرتی رجبی در این مطلب به ارائه اطلاعات کشور هلند به صورت جامع و مفید پرداخته اند ، در واقع ما سعی داریم تا تمام نیاز های افراد جویای مهاجرت را در قالب ارائه چنین مطالبی جوابگو باشیم ضمن اینکه مشاوران ما در دفاتر تهران و شیراز آماده اند تا اطلاعات خود را نیز به صورت مشاوره تلفنی رایگان در اختیار هموطنان عزیز قرار دهند ، همچنین به افرادی که در سن تحصیل هستند ، توصیه می کنیم مقاله تحصیل در هلند را مطالعه کرده و با مهاجرت تحصیلی به این کشور هم آشنا شوند.

 
Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *